Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

KamilZ (10277)|18.11.2012 20:38
Pokud se k nám dostane. Speciálně japončíci (Toshiba a Sharp) na nás z vysoka ... Když se podívám, jaké mají modely (Z2, Z7, XS5, ...) a co vozí k nám, tak je to bída. To není rozdíl typu chybějící DVB-S tuner v ST50 oproti německé verzi, jsou to kompletně vynechané řady.
zatty (1215)|18.11.2012 20:49
[QUOTE=KamilZ;432594]Pokud se k nám dostane. Speciálně japončíci (Toshiba a Sharp) na nás z vysoka ... Když se podívám, jaké mají modely (Z2, Z7, XS5, ...) a co vozí k nám, tak je to bída. To není rozdíl typu chybějící DVB-S tuner v ST50 oproti německé verzi, jsou to kompletně vynechané řady.[/QUOTE]

ale už je to pozitivnější než vloni a předloni, mám zjištěné ofiko že toshiba Zl1 se dá knám normálně dostat ale trvá to ze dva měsíce......je to bohužel pravda že japončíci na nás kašlou jako na celou evropu...škoda jim protože páru jejich modelů by se šiklo....naštěstí jich zatím nenapdlo omrdávat modely pro evropu a zbytek tak jako to má ve zvyku hlavně LG
bandiit (160)|18.11.2012 21:27
Osobně bych vzal PANASONIC TX-P65ST50E za bratrů 55 tis. a byl bych spokojenej parchant. Příplatek za 65VT50 je cca 30 tis a to je nesmysl. Takový obrazový přínos tam rozhodně není, jestli vůbec nějaký. Nebo bych ještě akceptoval navýšení o 10 tis na 65 tis. a vzal Samsung PS64E8000, který je naprosto srovnatelný s VT50 a o dvacet litrů levnější.
Jinak se omlouvám za předešlou mystifikaci ohledně předváděčky Samsungu v Plaze - myslel jsem tím samozřejmě Fórum. Máme v Liberci těch obchoďáků nějak moc:)
jarino1978 (8045)|18.11.2012 21:43
[QUOTE=vomic;432560] Rozdíl mezi řadou 6xxx a 7/8xxx je příliž velký a znatelný abych se sním byl schopen smířit a je to znát ve všech úhlopříčkách od 37" do 55" [/QUOTE]
už to tu píšem X krát. Rozdiel medzi 6/7/8 je len v nastavení obrazu. Daj si skalibrovať 6xxx a od 8xxx ju nerozoznáš. :-)-

Za ďaľšie... Ísť od 60" do PDP/LCD je kokotina č. 1. Lepší výsledok dostaneš z projektora, je lacnejší a na tie lampičky si z toho balíka odložíš na 30 rokov. Jediný model, čo by stál za hriech je tohtoročná referencia Samsung PDP s. 8000. A už vonkonca na súčasné LCD braky sa nedá ani chrbát oprieť.
bandiit (160)|18.11.2012 21:46
Ještě bych se vyjádřil k probíranému zobrazení bílé na plazmě. Je pravda, že v přímém srovnání s LCD v osvětlené prodejně ta bílá vypadá zašedle a nevýrazně, ovšem můžu ubezpečit že v domácích podmínkách je bílá zobrazována naprosto v pořádku a korektně. Naopak pro sledování filmů je podání bílé na plazmě mnohem přirozenější než na LCD. Nejlépe je to vidět např. při zasněžené krajině, kdy na LCD sníh září tak, že to při nočním sledování působí až nepříjemě jelikož bílou prostě přepaluje - ostatně jako všechny barvy. Oproti tomu plazma má v tomto naprosto přirozené podání. Pro mě osobně plazma není jen o černé, ale právě o naprosto přirozeném podání všech barev včetně bílé. Proto bych LCD nezkousnul. To je ale jen můj skromný názor. Je pravda, že plazmy bych se bál jen ve velmi světlých místnostech, kde na zářivé LCD prostě nemá.
vomic (671)|18.11.2012 22:07
Safra prave jsem nasel zajimavy clanek o novince od panasonicu TX-L60ET5 s pasivnim 3D ktera ma prijit letos na podzim, myslim ze si pockam a rad se na ni podivam, tedy pokud fakt na podzim pride do prodeje. Je to vetsi uhlopricka prave toho LCD co se mi dnes tak moc libilo od panaku.



[QUOTE=jarino1978;432601]už to tu píšem X krát. Rozdiel medzi 6/7/8 je len v nastavení obrazu. Daj si skalibrovať 6xxx a od 8xxx ju nerozoznáš. :-)-[/QUOTE]
populismus nic vic, prijde mi ze toto je post napsany jen proto aby ti prinesl plusove body od toho kdo tu 6 radu ma a rad by tomu veril ... Po tom co sem dnes videl tomu proste nemuzu verit a neprijde me to ani vzdalene realne, leda by samsung zamerne jednu radu vymazlene doladil a druhou totalne schvalne rozladil :)
Nicmene byl bych prvni kdo by rad uznal svou chybu usudku a omluvil se ti. Neco me ale rika ze k tomu nikdy nedojde.
hakmar (401)|18.11.2012 22:13
Úplný súhlas s bandiit-om, tiež iba z môjho pohľadu, donedávna som mal LCD SONY 40W4000, kde sa mi obraz zdal úplne v pohode, žiadny clouding, farby pekné, jasné. Teraz mám Sam. E6500 telka má nabehaných 500 h a po nastavení obrazu /nejakú dobu to trvalo/ môžem povedať že som max. spokojný, pretože farby sú viac prirodzenejšie ako na LCD a nejak sa mi na to lepšie pozerá a čo sa týka čiernej, tak moja Sony, ju mala, myslím že na slušnej úrovni, ale detaily napr. v noci vidím až teraz. Inak hneď ako som Sama prvý krát pustil, vôbec som nemal dojem, že je to plazma, pretože obraz sa mi zdal čo sa týka svetlosti farieb aj bielej ako LCD na ktoré som bol zvyknutý. Pre mňa je na plazme najlepšia prirodzenosť farieb, hlavne je to vidieť na pleťovke.
Ale keby som si mal vybrať LCD, bolo by to Sony HX855, podľa mňa tento rok to najlepšie.
Pavell007 (790)|18.11.2012 22:14
souhlasil bych s banditem-i když v obchodech vypadají plazmy v porovnání s lcd mdle, tak doma mi víc bílé na plazmě fakt nechybí-mám srovnání se led Samsungem 7000 řadou-a pokud jsem si tu ledku nastavil tak, že místo jednolité krásně zařivé bílé jsem taky zahlédl něco ze struktury např. mraků, tak jsem byl s bílou někde tam, kde je plazma-u tý ledky to ale mělo tu nevýhodu, že pak se slily tmavé odstíny do jedné černé-což opět zejména plazmy od Panasonicu v tomto excelujou-co je černé je prostě černé a co je o odstín světlejší, tak je o odstín světlejší a ne opět stejně černé jako u toho Samsunga-pak tedy je třeba přisvítit podsvětlením, aby všechny tmavý scény nebyli černoši v tunelu, ale černá je zase v hajzlu... A už vůbec nezmiňuju clouding, který na tý 55-60 tě bude sráti strašně, s tím počítej. Ale musím toho Samsunga vyzdvihnout ve dne, tam byl super-černá je černá, clouding a blbý pozorovací úhly nejsou vidět, ve dne máš stejně stažený gain citlivosti v očích, takže nějaký detaily neřešíš....

Vomic-Jarina ber s rezervou.
jarino1978 (8045)|18.11.2012 22:24
[QUOTE=vomic;432607]populismus nic vic, [/QUOTE]
samozrejme, ale od teba nič nového. si známi tým, že vyberáš bruchom a nie hlavou.
Dokiaľ nebudeš mať doma obe telky skalibrované, debata s tebou je ako vždy = o hovne !

Apropo. Prečítaj si aspoň renomované testy týchto sérií Sama, aby si ako vždy prišiel na to, že si vedľa. 6-ková rada dostáva viac bodov za obraz, ako rada 8. :OO
jarino1978 (8045)|18.11.2012 22:35
obrázky vieš čítať ?
s.8000.jpg s.6500.jpg s.5500.jpg
jarino1978 (8045)|18.11.2012 22:52
a teraz sa vomic pozri na model s.6900, kukni obrázčok a mudruj veselo ďalej...
Alebo si len chceš tuto na fóre dvíhať svoje ego, že čo je drahšie = je aj lepšie ? A že na to mám ?
Inak múdri kupujú s rozumom, alebo nie je všetko zlato, čo sa blyští...:-E

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=vomic;432607]Po tom co sem dnes videl tomu proste nemuzu verit a neprijde me to ani vzdalene realne, leda by samsung zamerne jednu radu vymazlene doladil a druhou totalne schvalne rozladil.[/QUOTE]

to, čo vidíš v obchode je vždy podvrh, niekto, kto tu má radu 6xxx a radu 8xxx, skúste si ich prepnúť do modu Obchod. Som zvedavý, kto z Vás bude viac spokojný...
s.6900.jpg
Heartwork (2358)|18.11.2012 22:58
[QUOTE=jarino1978;432601]Jediný model, čo by stál za hriech je tohtoročná referencia Samsung PDP s. 8000. [/QUOTE]

Měl si možnost porovnat na živo Samsung PSxxE8000 a PSxxE6500? Je ten rozdíl (a v čem) tak velký, aby to stálo za příplatek?

A jaký máš názor na brightness pops a floating blacks u těchto dvou modelových řad (týče se to obou?) - v recenzích to uvádějí v mínusech.
Blikání, mihotání, chvění obrazu, retenci a podobný chuťovky si u těchto Samsung plazem nezaznamenal?

p.s.
ptám se proto, že bych do příchodu něčeho "lepšího" rád navýšil úhlopříčku, ale nemám chuť dávat za dnešní, použitelnou LCD TV prachů jak za auto.
jarino1978 (8045)|18.11.2012 23:05
8 áno, ale 65 nie. sama som porovnával s panasom vt50. sú to porovnateľné referencie, ale sam má lepšie farby ( presnejšie ). čo sa týka tých necností, je to v závislosti od kusa, nie modelovej rady.
a čo sa týka príplatku 6 vs. 8 čo spomínaš. v reále to nestojí za tie prachy, musel by si mať sakra kvalitné zdroje, aby si to mohol oželieť.
Heartwork (2358)|18.11.2012 23:14
Ta loterie se štěstím na dobrý kus mě taky jeb., aby to člověk posílal třikrát zpátky.

Jsem se svým Samem navýsost spokojený, v těch dobách se snad dala koupit ještě dobrá TV, což dnes tedy již říct nemůžu.
Jenže čas pokročil a 40" je už sakra málo, takže jsem se začal probírat tím dnešním svinstvem a skončil až u myšlenek na plazmu - ovšem je mi dost proti srsti, abych byl upřímný. :)

Kdyby šlo těch 40" přifouknout na nějakých 55", byl bych šťastnej a nic neřešil.
Heartwork (2358)|18.11.2012 23:26
[QUOTE=bandiit;432603]Naopak pro sledování filmů je podání bílé na plazmě mnohem přirozenější než na LCD. Nejlépe je to vidět např. při zasněžené krajině, kdy na LCD sníh září tak, že to při nočním sledování působí až nepříjemě jelikož bílou prostě přepaluje - ostatně jako všechny barvy. Oproti tomu plazma má v tomto naprosto přirozené podání. [/QUOTE]

Ono je taky LCD a LCD a LCD po kalibraci a bez ní - já např. s žádnou přepálenou bílou ani problém s jinými barvami na své zkalibrované LCD TV nemám.

Jo a je to foceno amatérem (mnou), kamerou Canon HF200 - v reálu je to ještě hezčí. :)
bandiit (160)|18.11.2012 23:30
[QUOTE=Heartwork;432618]Měl si možnost porovnat na živo Samsung PSxxE8000 a PSxxE6500? Je ten rozdíl (a v čem) tak velký, aby to stálo za příplatek?[/QUOTE]
Dovolím si také odpovědět. Hlavní rozdíl mezi 8000 a 6500 je v použití kvalitnějšího filtru, což má za následek, že řada 8000 má daleko lepší podání černé za denního světla. Jinak jsou ty TV po obrazové stránce velmi podobné a to především při sledování večer. 8000 prostě zvládá lépe i osvětlenou místnost. Potom je na tobě zda ti toto stojí za příplatek.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Heartwork;432627]Ono je taky LCD a LCD a LCD po kalibraci a bez ní - já např. s žádnou přepálenou bílou ani problém s jinými barvami na své zkalibrované LCD TV nemám.[/QUOTE]

Jasný. To ale znamená, že ta bílá je po kalibraci stažená defacto na stejnou úroveň, jakou jí umí produkovat ta plazma v obchodě od výroby, jelikož jinak by to bylo v domácím prostředí strašně přepálené.
Heartwork (2358)|18.11.2012 23:39
[QUOTE=bandiit;432628]Jasný. To ale znamená, že ta bílá je po kalibraci stažená defacto na stejnou úroveň, jakou jí umí produkovat ta plazma v obchodě od výroby, jelikož jinak by to bylo v domácím prostředí strašně přepálené.[/QUOTE]

Defacto ani nechápu, pro koho a proč jsou ty LCD TV v obchodech tak nastavené - orange ksichty, fosforová tráva, paprika stejně jako bílá vypalují oči ... od přirozenosti, kterou lze ze slušné TV vymáčknout, to má na míle daleko. :)
Heartwork (2358)|19.11.2012 00:17
[QUOTE=vomic;432393] add čekání na něco ... tohle čtu až asi 10 let. Na nic čekat nechci, na OLED se čeká roky a stále není - i jiných TV za půl roku se ohlásí zase další nový model a bude doporučení opět čekat na něj. Žiju dneškem takže řešme dostupné. [/QUOTE]

[QUOTE=vomic;432607]Safra prave jsem nasel zajimavy clanek o novince od panasonicu TX-L60ET5 s pasivnim 3D ktera ma prijit letos na podzim, myslim ze si pockam a rad se na ni podivam, tedy pokud fakt na podzim pride do prodeje. Je to vetsi uhlopricka prave toho LCD co se mi dnes tak moc libilo od panaku.[/QUOTE]

A hle..., jak si nám za těch pár hodin názorově dozrál. :) Věděl jsem, že to nebude tak snadné - pár z nás se už pokoušelo vyměnit svou TV s vervou, bohužel to má obvykle "pár háčků" B-)
vomic (671)|19.11.2012 08:48
Ten můj názor na čekání pořád platí. Ten Panasonic ohlásili do českého prodeje na letošní podzim, takže očekávám, že by měl přijít každým dnem, pár týdnů čekat zvládnu (cca do vánoc), přes nový rok už ne :)
Jinak jsem rád, že zde jede debata o té plasmě, protože jestli bych něco vyloženě rád tak vrátil 6500 do možného výběru, protože její cena je fakt exclusivní.

2jarino: no comment ale budu rád když mě postneš ty recenze co u 6 řady vyzdvihují obraz na stejnou úroveň jako u 8 řady.

Ad stejný obraz u 6,7,8 ... nějak si říkám proč jsou v Samsungu tak pitomí a nezkalibrují i ty znatelně levnější 6 řady televizí, kterých se stejně prodá 10x víc než vyšších modelů tak dobře aby ukazovaly obraz jako jejich 8 řada a tím zcela a totálně převálcovali veškerou svou konkurenci.
Pupak2 (328)|19.11.2012 09:06
Dovolím si upozornit na jeden ne nepodstatný problém. V posledních letech se kvalita jedn. kusů typové řady dost výrazně liší, takže jeden kus je excelentní a jiný podprůměrný. Bohužel je to za jedny peníze. V prodejnách si člověk TV nevyzkouší, a tak často řeší dilema,jestli se s tím 50kg krámem táhnout zpět do prodejny. Výběr TV se tak dost značně komplikuje,protože to začíná být dost loterie. Nejlépe se přestěhovat vedle prodejny TV, aby to člověk neměl daleko. Mám kamaráda,který má prodejnu el. v Budyšíně a když slyším, jaké jsou rozdíly v kvalitě TV z jedné várky,nestačím se divit. Není to jen o nastavení.
vomic (671)|19.11.2012 09:32
Tipoval bych že to bude tím, že někteří výrobci včetně Samsungu používají třeba 4 různé dodavatele (zdroje) panelů pro jednu řadu. Možná by stálo za to, zjistit které panely se chovají dobře a v kamenné prodejně si přes servisní menu nechat zjistit, zdali má TV panel od vybraného dodavatele. V praze to snad bude i reálné najít pak krám kde mají to co chci. Na menším městě spíš jen loterie :)
matusco (376)|19.11.2012 09:59
[QUOTE=vomic;432663]... a v kamenné prodejně si přes servisní menu nechat zjistit, zdali má TV panel od vybraného dodavatele...[/QUOTE]

...lebo v predajni ludom len tak davaju dialkove do ruky, aby sa im vo vystavenych telkach sprtali v servisnom menu, ze?
vomic (671)|19.11.2012 10:42
[QUOTE=matusco;432669]...lebo v predajni ludom len tak davaju dialkove do ruky, aby sa im vo vystavenych telkach sprtali v servisnom menu, ze?[/QUOTE]

Ihmo, pokud je to dobrý obchod a vedoucímu vysvětlíš důvod, proč se chceš podívat do servisního menu nevidím jediný důvod proč by ti toto měl odmítnout.
Věřím, že rozumný majitel/vedoucí pro tebe udělá mnohem víc než pouhé nahlédnutí do servisního menu. Pokud není obchod tohoto schopen, nemám já důvod jim tam nechat své peníze.
vomic (671)|19.11.2012 12:39
[QUOTE=KamilZ;432586]Zkus si tam zavolat, je to speciálka na Sharp a momentálně mají 2 skladem. Třeba je ukecáš, za pokus nic: http://www.plasmacluster-quattron-aquos.cz/cs/3d-televize/323-sharp-lc60le840e-3x-3d-bryle-zdarma.html[/QUOTE]

Tak nakonec k mému úžasu stačilo dojet 2km na náměstí v Turnově do prodejny Elektro Helia, která se specializuje na Sharp abych si prohlédl uplně vše od Sharpu co by mě mohlo zajímat. Na krámě mají jak AQUOS LC-60LE840E tak i dokonce AQUOS LC-70LE835E včetně i nižších řad. Prodávají pouze Sharp televize + mají několik menších TV od Philipse.
Zapojený do toho mají komplet Skylink a pro něj využívají přímo modul Irdeto vložený do SAT tuneru dané televize - tedy 100% jistota, že signál není zmršen cestou do TV.
Prodavač absolutně ochotný k jakémukoliv testování nastavení obrazu a přepínání kanálů od CT24 po Eurosport HD. Prostě takto si představuje kamennou prodejnu. Ceny přímo internetové tedy 60" za 52tis a 70" za 95 tis. V ceně dovoz, instalace, zaškolení.

Bohužel tím kladný dojem z Sharpu končí. Pominu-li pro mě příšerné menu, kde můj i 6 let starý panasonic má podle mě příjemnější a modernější menu. Tak obraz velká slabota. Upřímně velké zklamání. Kupodivu obraz jak v SD tak v HD subjektivně lepší na té 70" TV.
Obraz mě přišel, že nestíhá rychlost. Bylo to hodně patrné na Eurosportu při skocích na lyžích, kdy letící se skokan byl v okrajích které se rychle pohybovali oproti takřka statickému pozadí máznutý.
Větší problém ale byl v celkově divné ostrosti a rozmazanosti. Poprvé jsem se setkal s efektem kdy čím dále od TV tím se obraz zdál méně ostrý a rozmazaný. Přitom efekt u velkých obrazovek by měl být zcela opačný. I prodavač to nechápal. Zblízka 1m cca obraz relativně ostrý na dálku cca 4-5 m už místy rozmazaný. Například kulečníkové koule na Eurosportu 2 HD vypadaly zdálky skoro jako čtverce.
Snažily jsme se nastavit TV do všech možných režimů, snížit/zvýšit ostrost, kontrast a pod. ale kloudný obraz jsme z toho nevymáčkli.
Resume prodavače bylo, bohužel už to je na toto vysílání zřejmě moc velká úhlopříčka.
Tím tedy pro mě Sharp zcela vypadává ze hry, byť jsem mu celkem věřil.

V příloze foto detailu kulečníkových koulí na LC-70LE835E foceno cca z 0,5 m. Program Eurosport 2 HD. Koule byly v době focení statické bez pohybu.
obrázek.jpg
matusco (376)|19.11.2012 13:08
[QUOTE=vomic;432674]Ihmo, pokud je to dobrý obchod a vedoucímu vysvětlíš důvod, proč se chceš podívat do servisního menu nevidím jediný důvod proč by ti toto měl odmítnout.
Věřím, že rozumný majitel/vedoucí pro tebe udělá mnohem víc než pouhé nahlédnutí do servisního menu. Pokud není obchod tohoto schopen, nemám já důvod jim tam nechat své peníze.[/QUOTE]

Nejdem uz dalej na tuto temu pisat, lebo by som odbiehal od temy vlakna. Ale neda mi nezareagovat...

Vzdy ked tu niekto niekomu na fore radi, ako pozriet v servisnom menu co i len pocet nabehanych hodin, tak vzdy upozornuje, ze kazdy jedna na vlastnu zodpovednost. Na ciu zodpovednost bude, ak sa nejaky chytrak v kamennom obchode bude hrabat v servisnom menu a nechtiac cosi pobabre...?

Jedna vec je pozicat dialkove ovladanie a nechat zakaznika, aby skusil uzivatelsku privetivost celkoveho ovladania tv, dostelovat obraz a pod. Druha vec je nechat ho producirovat sa v servisnom menu. Uz len ten nazov "servisne" sam o sebe evokuje, k comu je urcene...

HOWGH, vlakno dalej sledujem, na toto odbocenie od temy uz nereagujem.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=vomic;432691]Tím tedy pro mě Sharp zcela vypadává ze hry, byť jsem mu celkem věřil.[/QUOTE]

Aj takyto moze byt vysledok testovania. Skusil si, filter potencionalnych kandidatov sa ti zuzil.
Ivo Mašek (10205)|19.11.2012 13:12
Já SHARP mám (zhruba 2 roky), na sport koukám (hlavně můj syn) dost, a to, co je postnuté na tom fotu, u mě fakt nepozoruji. Jako signál beru kabelovou DVB-C od české UPC. (tím nechci tvrdit, že to foto je "kamufláž", jenom jako majitel TV SHARP jsem cítil nutkání se k tomu vyjádřit)
Heartwork (2358)|19.11.2012 15:12
[QUOTE=zatty;432590]velký panel hold je velký a musí se krmit...proto vznikl jediný slušný model a to je Toshiba ZL1 a ta už vloni válcovala a příští rok by se snad měla objevit v evropě hojně a ta telka dá na zadek všem ostatním i když to bude 2roky starý model.....hold dokonalost se nemusí měnit...[/QUOTE]

Měl si na mysli Toshiba 55ZL1?
Vypadá to, že jeden český obchodník ji sem už vozí nebo je ochoten dovézt (z Polska či SRN - z Japonska to určitě nebude):
http://www.srovname.cz/toshiba-55zl1/srovnani-cen/k.1951114

Tři obchody, ale evidentně "jeden" provozovatel - obchodu bych se nebál (vím, že existují a už jsem u nich i nakupoval), strašila by mě spíš případná výměna, protože dovezou 1 ks a měnit nebude za co. Navíc se dá ta TV nejspíše prohlédnout jen někde za hranicemi, pro mě tedy dost riziko.

Ty už si ji viděl na vlastní oči? Jak si přišel na to, že je nej...?
Heartwork (2358)|19.11.2012 15:34
[QUOTE=vomic;432655]Jinak jsem rád, že zde jede debata o té plasmě, protože jestli bych něco vyloženě rád tak vrátil 6500 do možného výběru, protože její cena je fakt exclusivní.
[/QUOTE]

To se nedivím, ta nahlodala i mě. :) Aby ta libová cena neměla své opodstatnění, nic se neděje bez příčiny a zadarmo ti nikdo nic nedá.

Už jsem ji měl málem v košíku, že jí otestuji, ale jak jsem si přečetl ty recenze a v nich ty masařky ala neduhy, o kterých jsem taky již psal - jsem couvnul. 60" je prý lepší než 51", ale neměl jsem tu čest to porovnat - zato jsem u té 51" viděl ten na konturách se třesoucí obraz + vysmažené logo eurosportu (nevím jestli trvale), ale po dobu co jsem do ní pouštěl něco z USB, tam to logo překáželo celou dobu :)

Možná ještě testnout tu řadu PSxxE8000, ale cena už není pak tak libová.

Seš na řadě, já se plazmy stále bojím. :)

P.S.
Ta anabáze s Sharpem a koulema mě dost překvapila - to už mám hezčí já, jak si to vysvětlit?! 8-)
Pavell007 (790)|19.11.2012 17:27
...třeba různou kvalitou zdrojového signálu? :)
vomic (671)|19.11.2012 17:40
[QUOTE=Ivo Mašek;432697]Já SHARP mám (zhruba 2 roky), na sport koukám (hlavně můj syn) dost, a to, co je postnuté na tom fotu, u mě fakt nepozoruji. Jako signál beru kabelovou DVB-C od české UPC. (tím nechci tvrdit, že to foto je "kamufláž", jenom jako majitel TV SHARP jsem cítil nutkání se k tomu vyjádřit)[/QUOTE]
Kamufláž to fakt není. Fotka není žádná bomba, je to foceno na Iphone 4S takže žádná zrcadlovka, ale i tak to má určitou vypovídající hodnotu.

[QUOTE=Pavell007;432723]...třeba různou kvalitou zdrojového signálu? :)[/QUOTE]
Jak jsem psal, zdrojový signál byl Eurosport 2 HD přímo z DVB-S2 tuneru toho Sharpa, Skylink karta v modulu Irdeto. Jiný signál pro porovnání nebyl. Samozřejmě to může být také velmi nekvalitním DVB-S2 tunerem Sharpa.
To už ale nezjistím, protože nic na té TV mě neláká do dalších testů.
Pavell007 (790)|19.11.2012 17:47
no jo signál, to je asi nejlepší chodit s fleškou a pouštět si svoje dobře nakoukaný vybraný scény,
pak se teprve člověk něco dozví a nemusí špekulovat, jestli tam zrovna neměli ukoplej nejakej kabel apod....
Ale zase se neotestuje tuner...
Heartwork (2358)|19.11.2012 17:49
Spíš si myslím, že TV s takovou úhlopříčkou je už třeba pořádně nakrmit - z prdu kuličku neuděláš.

To, co je dnes na Skylinku vydáváno za HD, je na zamyšlenou - ty přepočítaný pseudo HD sračk., co šíří do éteru pod značkou HD a ještě si za to nechávají fest zaplatit, se nedají pro test TV (natož takové úhlopříčky) ani použít.
Navíc mám pocit, že snooker, který si vyfotil, se hrál v Bulharsku a tam možná HD kamery ještě ani nedorazily - přesto, že bulhara potkáš na každým rohu. :)

Co dál?

jj, jak píše Pavell007
vomic (671)|19.11.2012 18:07
Ono to blbě vypadalo na všech kanálech. Ten Eurosport2 HD je jen příklad. Skoky na lyžích na Eurosportu HD byly ještě horší ale tam jsem si nebyl jist právě tím, jestli je to přímý přenos v HD.

Jinak odpoledne mě to nedalo a jel jsem se podívat do Mladý Bolky do Elektrowordu a Datartu. Opět mě nadchnul v obou krámech Samsung řady ES8000, nicméně víc a víc mě vadí jeho design kdy se zdá díky chromovému rámečku moc malej oproti jiným stejně velkým TV a vadí mě jak ten chromový rámeček háže odlesky a je moc vidět.
O to víc se mi líbí víc a víc design té plasmy E6500,. Koukal jsem na té plasmě 51E6500 na 3D a byl jsem uchvácenej z toho 3D obrazu. Netušil jsem kam to 3D došlo, byl to fakt docela zážitek. Nicméně je pro mě 3D nepoužitelné za dne, jelikož jsem málem omdlel z toho jak vše krom obrazovky hrozně bliká. V noci, když bude vidět jen obrazovka to asi bude OK. Ve dne nekoukatelné déle než minutu.
Snažil jsem se v krámě také zaslechnout to brzučení o kterém píšete ale při nejlepší vůli jsem nic neslyšel ani skoro přímo s uchem na telce.

Prosblém mám ale pořád s tím kontrastem (nižší bílou). Horzně znát to bylo na obraze když na obou TV šel blueray kde byly nějaké zlaté šperky, ledové kostky ... na LCD se to vše krásně třpytilo a házelo zlato malinké odlesky a na plasmách to zlato vypadalo v porovnání s lcd jak z bronzu. Jinak obraz hezkej ale neměl pro mě halt tu šťávu.
Heartwork (2358)|19.11.2012 18:54
V MB? To už si byl napůl cesty - měls to vzít už rovnou na Prágl. :)

Mimochodem, ty skoky dneska stály obrazově taky za vyliž hádé...

V tomto stádiu je již každá rada drahá - nezbude než-li vzít dvě, tři flashky s nakoukaným obsahem a zajet si do Prahy, kde je ten výběr vyšších řad větší a testnout na vlastní oči.
Nebo risknout tu případnou starost navíc, dát vytipovanou TV do košíku, testnout ji doma v klidu a když to bude shi., tak ji poslat šupem zpátky. Pak už asi leda někam za hranice. :-!!!
KamilZ (10277)|19.11.2012 18:57
Nebliká pasivní 3D, ale je bohužel není v TOP modelech (což nechápu) a v plazmách vůbec ne.

Teď předem sorry, bude to rýpavá a nekonstruktivní odpověď :-). Jestli Ti vadí chromový rámeček, tak jsi typ, co jsi s takovým přístupem nikdy žádnou TV nekoupí, tohle je fakt moc :-). ES8000 a ES7000 je obrazově prakticky stejná a má jiný rámeček, ta se Ti také nelíbí? Jestli jsi ochoten za TV vypláznout 60-70 kKč, tak nemáš hluboko do kapsy (opět nic ve zlém) a stejně ji tedy za 2-3 roky budeš měnit (OLED, 4K, ...). A mám pro Tebe nový tip: http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE75ES9000SXXH, http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue75es9000/

Prostě něco kup a když se Ti nebude líbit, tak vrať. V prodejně To (moc) nepoznáš, doma jsou jiné podmínky. Od toho to právo na vrácení je - zase je neopruzuješ v prodejně.
vomic (671)|19.11.2012 19:09
Hodně rýpavá. :) A ne nejsem typ co to mění každé 2 roky. Má současná hlavní TV je z roku 2007 a v tom roce stála 70K. Když jsem ji kupoval bylo to velmi jednoduché ... byla to cenově dostupná jediná slušná plasma v full HD na trhu a LCD bylo tehdy uplně nekoukatelné v 50".
Jsem spíš typ co chce TV na dalších 5+ let takže hledám možná mouchy i tam kde nejsou.
Ten model co jsi postnul je fakt mimo zcela mimo mé cenové možnosti. Nicméně přiznávám, že mě pořád leží v hlavě 65" E8000 :) tuhle TV si umím na min. 5 let představit. 4K mě vůbec nebere a do 5ti let na něj stejně nebude zdroj.

A ano trefil jsi hřebiček na hlavičku ... řada 7000 je designově v pohodě, bohužel v Evropě narozdíl od USA vní nedělaj 60 ani 65". A stejně mě přijde, že tato 7 řada je právě pro šťouraly jako jsem já kterým se nelíbí stříbrný ale čený rámeček. Podle mě se v ničem jiným totiž neliší :)


edit: jen doufám, že na tomto foru se nikdo nebude babrat v tom, jestli si někdo může dovolit koupit TV za 60K či nikoliv ... jsou lidé co stejnou částku během 2-3 let prokouří a před pár lety jsem mezi ně i patřil. Prostě přemýšlím jestli koupit něco za 35-50K s vědomím, že mě to zcela nevyhovuje a že to třebas za 2 roky vyměním, nebo jít do něčeho za 85K s vědomím, že to splňuje vše co chci na nejbližších 5 let.
KamilZ (10277)|19.11.2012 19:25
Neboj, není důvod, aby se v tom někdo babral, je to každého věc, jaké má priority apod. A nejsi sám, je vás tu víc :-)
Heartwork (2358)|19.11.2012 19:39
[QUOTE=vomic;432741] edit: jen doufám, že na tomto foru se nikdo nebude babrat v tom, jestli si někdo může dovolit koupit TV za 60K či nikoliv ... [/QUOTE]

Když sem nahodíš nacionále, tak max. finančák... :-E
Pavell007 (790)|19.11.2012 19:55
vomic-pokud teda kupuješ televizi na delší dobu, pak se obávám, že to, co tě bude v případě špatného výběru ty roky srát, nebude blbej rámeček ale blbej obraz-doporučuju se povznést nad malichernosti a neřešit peechoviny v případu tv za 60k. :) Zase takovej rozdíl v těch designech není....
mopadzi (9)|19.11.2012 22:19
[QUOTE=Ivo Mašek;432697]Já SHARP mám (zhruba 2 roky), na sport koukám (hlavně můj syn) dost, a to, co je postnuté na tom fotu, u mě fakt nepozoruji. Jako signál beru kabelovou DVB-C od české UPC. (tím nechci tvrdit, že to foto je "kamufláž", jenom jako majitel TV SHARP jsem cítil nutkání se k tomu vyjádřit)[/QUOTE]

Také mě by zajímalo jak byla ta předváděcí sharpka nastavena...Vzhledem k tomu, že má 200Hz panel ...zajímavé. Viděl jsem ji a líbila se. co se týče HD a SD SAT příjmu je to záležitost přijímače a nechal bych to na kvalitním externím sataku.
Heartwork (2358)|19.11.2012 23:54
No v té prodejně byla možná nějaká kyselina, ale ty Quattron Sharpy nejsou za ty prachy zase nějaká extra výhra - slabší černá, průměrný kontrast, od standardu "malinko" odlišné barvy (žlutá šmrnclá červenou) ..., naopak bych řekl, že mají lépe zmáknuté 3D (což mě nezajímá) a rovnoměrnost podsvícení.
Ivo Mašek (10205)|20.11.2012 07:20
[QUOTE=mopadzi;432776]Také mě by zajímalo jak byla ta předváděcí sharpka nastavena...Vzhledem k tomu, že má 200Hz panel ...zajímavé. Viděl jsem ji a líbila se. co se týče HD a SD SAT příjmu je to záležitost přijímače a nechal bych to na kvalitním externím sataku.[/QUOTE]
Tak je pravdou, že integrované "STB" stojí u všech TV za dvě věci. Vždy doporučuji externí STB.
Dalko (124)|20.11.2012 17:06
Potom už zbývá jen ukecat prodejce na slevu u Philips 58PFL9956H...
Heartwork (2358)|20.11.2012 17:25
... že by tak 3-4 pětky prodejce sundal? :)
21:9 bych domů nechtěl - nedovedu si na tom představit nic jiného, než HD filmy. Sledovat na tom běžné TV vysílání, nedej bože třeba ve formátu 4:3, to je sebevražda.

Mě spíš naštval zatty, dal mi do hlavy celkem brouka - začínám mít dojem, že ta jeho Toshiba 55ZL1 je hodně dobrá TV - takovej ještě poctivej kus hardwaru.
Pak by mě ještě zajímalo, jak na tom bude ta nová SONY KDL-55HX955.

Mám o čem přemýšlet. :) Nejspíš budu 2-3 týdny před Vánocema doma bez dozoru, jediná možnost jak pověsit nepozorován na zeď něco většího. B-)
Pavell007 (790)|20.11.2012 18:43
[QUOTE=Heartwork;432854]Nejspíš budu 2-3 týdny před Vánocema doma bez dozoru, jediná možnost jak pověsit nepozorován na zeď něco většího. [/QUOTE]

:) tak to máme podobně, je vždycky lepší když je manželka postavena už před pověšenou věc :)
Heartwork (2358)|20.11.2012 18:58
jj..., to je jasný - jak to bude viset na zdi, je vyhráno. :)

Nechci to tady spamovat, ale čím víc informací získávám o Toshiba 55ZL1, tím víc ji chci - myslím, že už se pomalu vezu, vypadá to, že jsem se zamiloval. :-!!!
Já si ji snad pojedu do Polska někam prohlídnout nebo rovnou do košíku? :-E
Pavell007 (790)|20.11.2012 19:07
...pokud jsi ochotnej dát za telku sedum pětek, tak asi špatná volba to nebude :)
Já zjistil, že moje psychologická hranice co se týká tv je tak 30, když jsem onehdá kupoval sama za 40, už jsem měl blbej pocit :)
Heartwork (2358)|20.11.2012 19:18
Jo, to plně chápu - můj sam prcek měl taky doporučenku bez desetikačky 40, kupoval jsem ho pře e-shop asi za 33, ale jaksi jsem neodhadl úhlopříčku, jinak spokojenost - myslím, že 55" je dneska tak akorát.

7 pětek se mi taky už zdá dost za hranou, 3 pětky by byly samozřejmě labutí píseň, ale realita je taková, že za ty peníze se kvalitní Full LED LCD TV koupit prostě nedá a plazma mě bohužel nedostala.
vomic (671)|20.11.2012 19:46
Tak bohužel kolega co mě před pár stránkama psal jak mám jasno ale nenapsal mě v čem mě neusměrnil takže jsem rezignoval a jelikož se v tom plácám tak hodně, že jakýkoliv nákup TV by mě nasadil do hlavy myšlenku, že jsem udělal velkou chybu tak počkám asi dalších pár měsíců s TV a posunu se o level výše v projektoru. Oni k tomu projektoru vybízí i ty dlouhé zimní večery a tma od 17 hodin na nejbližších několik dlouhých měsíců :)

Takže mě poraďte jestli Panasonic PT-AT6000E nebo Epsona EH-TW9000 (respektive spíš už TW9100). :)
xerius (96)|20.11.2012 20:03
Priateľu,ale už moc špekuluješ a nevypadá to veru v tvoj prospech.Začínal si vlákno takto https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33524-obrazove-nejlepsi-soucasna-dostupna-55-led-lcd-tv#post432379 a už si pri projektore :D