Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

mopadzi (9)|30.11.2012 18:33
bezva..ještě porad jak na to..(fotit umím) ale jinak jsem uplne bez invence:)
joeh (1358)|30.11.2012 18:48
- určite máš BD/DVD/ , kde film končí/začína s titulkami na čiernom pozadí.
Pavell007 (790)|30.11.2012 18:55
[QUOTE=joeh;434193]iste, to mi je jasné, ale používa tú Ultra DM technologiu, ktorá analyzuje snímky v celej ploche po zonach a upravuje jas, pokial je to vymakané, mohlo by to celkom fajn funguvati. /clouding/[/QUOTE]

I kdyby to bylo vymakané, tak z princpu jde o kompromis, kdy při některých scénách to je fajn a při jiných to stojí za prd-mně to na mým D7000 Samsungu strašně kakalo-pokud jsi noční milovník hororů, tak fakt nic moc :)
joeh (1358)|30.11.2012 19:19
Pavell007 - obaja máme 50'' plazmu, ty novú Panák, ja staršiu od Sama. Moc by ma zaujímalo ako hodnotíš kvalitu obrazu v SD - plazma vs. led.
mopadzi (9)|30.11.2012 19:29
tak jo...jdu na to..musím počkat až mě moja pustí k televizi....(já jsem jen od toho ju zaplatit)...)

BR Avatar...ještě musím zjistit kam to pověsit.....

hezký večer všem :)
Pavell007 (790)|30.11.2012 19:31
Tak já koupil tu plazmu místo Samsung D7000-a u tý ledky mi přišlo, že zrovna ten upscaling mají u Samsungu (nebo teda aspoň u vyšších řad) dost zmáknutej, nevypadalo to vůbec špatně, takže u tý plazmy se wow u SD nekonalo, ukazuje to plus mínus podobně, opravdu hodně záleží na kvalitě toho SD, samozřejmě takový ty béčový stanice jako Paprika apod, tak to je katastrofa, ale když přepnu na SD verzi něčeho, co dávají zrovna v HD (tedy tím myslím, že to je native HD), tak i v tom SD to je slušný, fakt záleží na kvalitě zdroje. Velmi hezký je například DVD puštěný přes Bluray-tam samozřejmě záleží taky na upscaleru v tom blurayi, ale kvalitně zmasterovaný DVD (ale samozřejmě stále SD) vypadá dost libově. Ale obecně na tý plazně při SD je snesitelný takový to zvoskovatění obličejů, co mi osobně vadí na lcd...
joeh (1358)|30.11.2012 19:31
mopadzi - ja som na tom stejne
joeh (1358)|30.11.2012 19:44
Pavell007 - dík za názor na upsc. - i v recenziách chvália Samov prepočet SD.
mopadzi - vpravo dole pod rychlá odpoved - prejít na pokročilou editaci - prílohy
na objemnejšie súbory - http://www.leteckaposta.cz/
joeh (1358)|30.11.2012 20:10
- donedávna som používal ako MMC Sony PS3. Skutočne parádička jak DVD/BD, tak fullHD AVCHD-50i + 50p bez váhania. Len ten prepočet - dosť slabé. Preto dúfam s príchodom novej telky kvalit. upsc.
mopadzi (9)|30.11.2012 22:17
Pánové..moja spí tak jsem to vyfotil, BD uvodní žgrynd o tom jak jsou originalni... na fotce jsou fleky, které očima fakt nevidím..nepovažuji to relevantní test...nějaký další nápad?
Heartwork (2358)|30.11.2012 22:30
[QUOTE=joeh;434211]- určite máš BD/DVD/ , kde film končí/začína s titulkami na čiernom pozadí.[/QUOTE]
[QUOTE=joeh;434208]- báječná ponuka, ak teda, ja poprosím svetlý objekt v strede panelu a čiernu večšinovú plochu. D.[/QUOTE]

Mám pocit, že chceš testovat spíše blooming než clouding - ale asi je to dobrý způsob, jak vyfotit oboje naráz. Blooming ti Mopadzi na svým Sharpu s Edge LED asi moc nevyfotí - s bloomingem nebo také tzv. halo efektem mají problém více LCD TV s Full LED podsvícením a je to dáno tím, že není tolik ledek co pixelů neboli světlo ze svítících segmentů přesahuje velikost objektu, který je třeba rozsvítit a vzniká tak kolem objektu jakási nežádoucí svatozář - jak si už psal, tohle vyřeší až OLED (možná sebou ovšem zase přinese problémy jiného charakteru).

[ATTACH=CONFIG]20693[/ATTACH]

Někdo to má zmáknuté lépe a někdo hůře. Z přímého (čelního pohledu) to může být (pokud je to zmáknuté) již celkem ideální, s větším pozorovacím úhlem (pohled z boku) se halo efekt zhoršuje - já ovšem na TV koukám "zepředu" a nemám potřebu se na svou TV koukat z okna sousedů, stejně jako když si chce člověk vychutnat 5.1 zvuk nemůže to poslouchat z vedlejší místnosti či záchodu. :)

[ATTACH=CONFIG]20694[/ATTACH]

http://www.digitalversus.com/tv-television/toshiba-55zl1-cevo-p11322/test.html
blooming-clouding.jpg toshiba-zl1.jpg
Pavell007 (790)|30.11.2012 22:46
no jo, ale pokud koukáš na 50 palců ze dvou metrů, tak na rohy už nekoukáš zepředu ale trochu ze strany-tzn prosvítání L a P krajů.
Heartwork (2358)|30.11.2012 22:56
Ze dvou metrů uvidím na 50"+ asi více věcí než pouhé prosvítání, případně za pár let neuvidím nic :) Není to moc blízko? Z takové vzdálenosti je koukatelné už jen slušnější HDčko, ale běžné TV vysílání, natož SD, už asi nikoli - to by se mi motala hlava.

btw... abych nepěl pouze ódy - ona i ZL1 může vypadat nakonec i takto, pokud se deaktivuje zhasínání LEDek a člověk chce něco nepěkného nafotit...

[ATTACH=CONFIG]20695[/ATTACH]

...stále je to "jen" LCD TV, jenže kouzlo je v tom, že když se zhasínání LEDek aktivuje, je rázem po problému - plocha zčerná a TV vypadá jak vypnutá, proto tam taky ten Full LED Local Dimming je, že. :)
zl1-vypnute-zhasinani-ledek.jpg
joeh (1358)|30.11.2012 23:01
mopadzi - áno, nemá zmysel zverejnovat fotku, ktorá nezodpovedá realite, vykašli sa na testy pokial sa ti zdá obraz ok. A kedže si prejavil ochotu panel odfotit, myslím že máš pocitovo krásny obraz a to je super.
jarino1978 (8045)|30.11.2012 23:30
mať tie vaše problémy chlapci...:-)-
P5108052.JPG DSC03782.JPG DSC03772.JPG DSC03774.JPG DSC02756.JPG
Heartwork (2358)|30.11.2012 23:44
[QUOTE=jarino1978;434247]mať tie vaše problémy chlapci...:-)-[/QUOTE]

problémy nemáme, jen se snažíme pochopit problémy ostatních :-)-

Ty taky nemáš TV za pětikorunu ani nekvalitní rychlokvašku dnešní doby - a jak víme, kvalitní TV může produkovat i kvalitní obraz, tedy pokud se ví, jak ji správně nastavit. 8-)
zatty (1215)|1.12.2012 09:28
a to je základ, to vše slušně nastavit...protože to co leze z výroby je akorát 1000 halogen a barvy omalovánky z celé školky
Pavell007 (790)|1.12.2012 10:41
[QUOTE=Heartwork;434245]Ze dvou metrů uvidím na 50"+ asi více věcí než pouhé prosvítání, případně za pár let neuvidím nic Není to moc blízko? Z takové vzdálenosti je koukatelné už jen slušnější HDčko, ale běžné TV vysílání, natož SD, už asi nikoli - to by se mi motala hlava.[/QUOTE]

Tak já mám v podstatě všechno, na co koukám, v HD, takže těch mých 2,1 metru/50palců je akorát-respektive já tv nemám jako kulisu, spíš preferuju kinozážitek a puštím si televizi cíleně a tam u tý ledky byl fakt problém, musel jsem sedět přesně uprostřed, jinak ty kraje hned šedly, mám rád pořady o vesmíru apod, takže pro mě to už bylo nepřijatelný, ta plazma je fakt někde jinde. Taky mě u ledky vadilo, že jak ten obraz je superstabilní, tak ve chvílích, kdy byl obraz statický, tak to vypadalo jako jpg-úplně to zamrzlo, plazma paradoxně díky svýmu většímu obrazovému neklidu působí přirozeněji-furt to jakoby ubíhá...

Jinak co se týká focení cloudingu, tak to se takhle dělá, že se nastaví na foťáku přehnaný čas, aby se ta nerovnoměrnost zvýraznila...
Heartwork (2358)|1.12.2012 11:15
[QUOTE=Pavell007;434277]Tak já mám v podstatě všechno, na co koukám, v HD...[/QUOTE]

Pak samozřejmě ano, na HD se ze dvou metrů kouká parádně.
Jinak respektuji individualitu...., každý nechť si vybere technologii, TV, nastavení, pozorovací vzdálenost, úhel... dle svého gusta - někdo holky, někdo vdolky.
Nás pár, kteří na fórech řešíme "ptákoviny", svět nespasí - spousta lidí něco takového ani nenapadne, natož aby o tom přemýšleli či se tím trápili - prostě čapnou TV z letáku a spokojeně se dívají a pokud neumřeli, žijí tam do dnes. :)

Naproti tomu, pro mě je např. kalibrace TV, monitoru ... pro výsledný efekt a mou spokojenost, zcela zásadní - bez kalibrace se ve valné většině případů kýženého výsledku dosáhnou nedá.
Televize z výroby jsou nastaveny na "efekt" jehož přínos nemůžu tak nějak pochopit.

Krásně je to vidět např. na tomto papuhájovi... :)

[ATTACH=CONFIG]20701[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20702[/ATTACH]

... ano, před kalibrací je to jaksi barevnější (ve stylu - více barev, více televize?!), ale kde je poté přirozenost, správnost barev, kde je detail, odstíny šedi?!
Krásně je to vidět na té chocholce nebo na tom velkém tmavém zbarvení pod okem - vždyť tam před kalibrací je vidět pouze jeden velký černý flek... a takto nám to výrobci servírují.

Pokud člověk chce z TV vyždímat maximum, neubrání se provedení kalibrace - ruku na srdce, kolik z nás ji někdy provedlo fyzicky nebo alespoň skopčením nějakého kalibrovaného settingu z netu. O běžném uživateli již poté nemám iluze žádné..., ale přesto bývá ve výsledku častěji spokojenější než my, kteří se v tom šťouráme.

Příjemný víkend. :)

A ano, nastavení TV je zcela zásadní.
nocalibration.jpg calibration.jpg
tdlmarek (1566)|1.12.2012 11:28
[QUOTE=Heartwork;434282]A ano, nastavení TV je zcela zásadní.[/QUOTE]
Tak. A v kontextu téhle pravdy je celkem zajímavé se zamyslet nad tím, jak se tu někdy vynášejí definitivní soudy o kvalitě obrazu různý televizí (modelů, technologií, ...) pouze na základě návštěvy prodejny.
jarino1978 (8045)|1.12.2012 11:32
vždy som obdivoval a mal rád tých, ktorých si to, čo si kúpia , aj patrične nastavia. Takže @Heartwork, skláňam svoju hlavu. Ono to bude aj tak, že ti bude žena ťukať na čelo, ale ty nakoniec povstaneš ako kráľ tvorstva :-D k svojej spokojnosti. Ja to za tie roky poznám ( a nemyslím len to manželstvo :-E )...
joeh (1358)|1.12.2012 11:34
- kalibrace naprostý súhlas, až na jeden závažný problém - TV pracuje so signálom zo spústy zdrojov. Napr. - jeden HDMI mám vyhradený výlučne pre HD kameru - jeden zdroj signálu, jeden preset na telke. Prepnem na druhý vstup HDMI /satelit/ a nastavenia sú len o zlatej strednej ceste.
tdlmarek (1566)|1.12.2012 11:56
joeh: Kde vidíš ten závažný problém? Snad většina dnešních televizí umožňuje mít naprosto nezávislé nastavení obrazu pro každý vstup, nebo jsem snad jenom rozmlsaný svým Panasonicem? Já mám např. pro HDMI1 i DVB-T mód True Cinema, ale každý z nich je doladěný trochu jinak.
joeh (1358)|1.12.2012 12:01
- áno každý vstup sa dá nastaviť inak, však to som uviedol o príspevok vyššie, ale TV vysielanie - strejček príhoda.
Heartwork (2358)|1.12.2012 13:38
Myslím, že úplně stačí, když bude TV kalibrována - neboli zobrazí na daném vstupu, co zobrazit má... čili zobrazení by mělo odpovídat realitě, kalibračním obrazcům či lépe provést kalibraci pomocí kalibrační sondy, což je (proti okometrii) nejspolehlivější metoda - to je myslím slušný výchozí základ pro slušné podání obrazu.

S tím, že autor zamýšlel své dílo "obarvit" poněkud odlišně (nad rámec normalizovaného barevného prostoru) nebo s tím, v jaké podobě lezou výstupy jednotlivých TV stanic či pořadů, poté již uděláme pramálo. Navíc každý vnímáme barvy jinak, takže buď se spolehneme na kalibrační sondu nebo se smíříme s jistou odchylkou a obraz doladíme dle kalibračních obrazů, tabulek či v nejhorším případě pouze dle svého oka (aby mu to lahodilo). :)

Nejedná se pouze o správu barev, ale též o úpravu jasu a kontrastu, tak abychom například nepřicházeli v obraze o detaily (stupně šedi slité v jeden flek apod.)

[ATTACH=CONFIG]20709[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20710[/ATTACH]

Zda-li pak vidíte správně ty obrazce alespoň na svých monitorech?! Já ano. :)

Pokud se nám do nastavování nechce - můžete se dívat na tmavé fleky místo detailů, na fosforovou trávu či papriku, která vypaluje oči...

Proti gustu žádný dišputát. 8-)

P.S.
... a abych nezapomněl - předpokladem jsou samozřejmě vypnutá všechna televizní "kurvítka obrazu" ala dynamický kontrast apod.
ctverce.jpg ctverce2.png
joeh (1358)|1.12.2012 14:05
- hlásím - prvý kal. obrázok - vidím všetko, na druhom biele políčka OK, šedé OK, čierne v prd....
kto sa chce pohrať - online monitor - http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229341512
po kliku na Windows sa hore ukážu podrobné ponuky /myška horný okraj/
zatty (1215)|1.12.2012 14:10
u mne vše O.K.
Heartwork (2358)|1.12.2012 14:11
Černé mám "v prd..." i já, to bylo spíš ilustrační foto - tady u toho už to máš určitě v pohodě, že?! :)

[ATTACH=CONFIG]20711[/ATTACH]

Monitor je ještě v pohodě, ale dohonit to na TV, už není takový med - já na TV všechno nevidím, nějaký stupeň jsem nakonec obětoval kvůli silnější černé. :)

To už jsme se ale "z lehounka" přenesli od tématu obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV k tématu kalibrace TV. :-!!!
kal-obr.jpg
joeh (1358)|1.12.2012 14:16
- áno
Pavell007 (790)|1.12.2012 14:17
no to je právě výhoda tý plazmy-u nastavení, kdy černá je stále černá, tak zároveň odliším už 98% šedou, s černou splývá mi akorát 99%
joeh (1358)|1.12.2012 14:20
- " nějaký stupeň jsem nakonec obětoval kvůli silnější černé '' - no a to je presne to, čo sa snažím vysvetliť.
joeh (1358)|1.12.2012 14:26
Presná kalibrácia možno áno, je to vlastne činnosť užívateľa, pretože výrobca to nespravil. /časové a ekonom. hladisko/
V reálnom sledovaní TV si to každý nastaví inak. /kontrast, gama, sytosť, jas atd./
Heartwork (2358)|1.12.2012 14:44
Nikde nepíšu, že to u LCD nastavit nejde - o nějaký stupeň jsem přišel vědomě a hlavně dobrovolně a to kvůli tomu, že jsem [FONT=Verdana]potřeboval "vychytat" v nastavení obrazu bod, kdy se mi již LEDky vypínají [/FONT](zhasnou) při zobrazení čistě černé (local dimming), o co šlo jsem popisoval zhruba zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33524-obrazove-nejlepsi-soucasna-dostupna-55-led-lcd-tv#post433606

Pro svou spokojenost, respektive zachování fičury těch ledek, jsem musel (spíše chtěl) cuknout pár bodíků od kalibrovaného settingu - jinak svítily trvale (jako CCFL trubice) i pod čistě černou plochou. A jak víme, LCD matrice nemá moc šancí to světlo udržet, proto když sledujete LCD TV v černočerné tmě a přijde na černou plochu, tak TV stále vidíte - u Full LED Local Dimming ovšem úplně zhasne, tudíž černější být už nemůže.
joeh (1358)|1.12.2012 14:58
Heartwork - v naprostej tme sa kontrastný panel nedoporučuje sledovať najme zo zdravotného hladiska, ovšem ak je to tvoja osobná preferencia, tak chápem i tvoje bazírovanie na vypínanie full led.
Pavell007 (790)|1.12.2012 15:14
[QUOTE=Heartwork;434328] proto když sledujete LCD TV v černočerné tmě a přijde na černou plochu, tak TV stále vidíte - u Full LED Local Dimming ovšem úplně zhasne, tudíž černější být už nemůže.[/QUOTE]

No jo, ale problém bývá v "skoro" úplně čené scéně, kdy by měla být zobrazena tma, ale zároveň v malé části obrazu je něco světlýho-pak ten dimming funguje blbě-nebo aspoď u loňských samsung to bylo nicmoc. A takových scén bývá ve filmech daleko víc než že autor chtěl zobrazit černý celý plátno-to fungovalo akorát u zatmívaček...
Heartwork (2358)|1.12.2012 15:14
Vím, nemám tmu neustále - jen pro takovou tu imitaci kina, když si člověk chce navodit tu atmosféru např. pro horor, krimošku s vraždícím maniakem apod. :) Prostě, když si chce člověk něco "promítnout". U zpráv, pohádek, běžného vysílání ... se v rohu tmavé místnosti zpravidla nekrčíme. :-E
Heartwork (2358)|1.12.2012 15:20
[QUOTE=Pavell007;434334]pak ten dimming funguje blbě-nebo aspoď u loňských samsung to bylo nicmoc. [/QUOTE]

Pokud se nepletu, tak u loňských modelů Samsung již žádný Full LED Local Dimming neměl - pokusy s atrapou Edge LED (micro dimming) do toho počítat nelze, to je úplně odlišná funkcionalita. :)

Jinak souhlas.
Pavell007 (790)|1.12.2012 15:24
jo jasně, píšu o edge, z hovna bič prostě neupleteš, to je jen ojebávka na ten první pohled, abys to koupil. :)
Heartwork (2358)|1.12.2012 15:38
Tak nějak :)

Ideálu, ala co pixel to dioda, se stejně dosáhnout nedá, ale u Toshiba ZL1 to funguje asi takto:



Prostě 3072 diod v 512 zónách po 6 diodách s možností zhasnutí či regulace intenzity svítivosti.
Vše je bohužel pouze o kompromisech.
joeh (1358)|1.12.2012 15:42
- ono je v podstate jedno, ako sa technologia menuje, hlavný je výsledok - obraz a v predajniach TV potenc. zákazníci pred Samom 8000 padajú na zadok. Ostatné TV sú v tieni.
Heartwork (2358)|1.12.2012 18:05
Ano, Sam 8000 je výborná TV s výborným obrazem, což ostatně potvrdilo i několik testerů - v tom žádný rozpor nevidím.
Ve stínu Sama je převážná většina současných masově prodávaných TV v ČR - též žádný rozpor, ale určit nejlepší TV na světě (co se podání obrazu týče) asi už tak snadné nebude.
Spousta modelů se v ČR či Evropě vůbec neprodává nebo sem přijdou s křížkem po funuse. Je pravda, že to příliš neovlivníme a musíme vybírat z toho, co je nám nabízeno - nejspíše bychom stejně neakceptovali cenu top modelů, které se pohybují i v řádu statisíců. :-(((

Taky jsem neakceptoval cenu modelu Toshiba ZL2 (200.000 Kč), kterou mi Toshiba ČR nabídla jako alternativu za model ZL1, který se prý již neprodává.
Neprodává se sice v ČR, ale za hranicemi ano - tak jsem to risknul, maximálně dostanu přes ty svý nenechavý pazoury a příště si dám pokoj nebo budu mít kvalitní TV. :-!!!
Jak se říká - svět patří hráčům. :)

btw. např. v testu, který najdeš tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33524-obrazove-nejlepsi-soucasna-dostupna-55-led-lcd-tv#post433129
konstatovali, že obrazová kvalita Samsungu je výborná, nedosahuje ale úrovně Toshiba ZL1 - to jen k tomu, že ne všechny TV musí být bezpodmínečně ve stínu.
joeh (1358)|1.12.2012 18:20
- bohužial, Toshibu ZL1 som musel vynechať skrzeva 55" uhlopriečku. No uznaj, prechod z 50 na 55, to by asi nemalo zmysel.
Heartwork (2358)|1.12.2012 19:17
To je jasný, pokud je pro tebe primární cíl větší úhlopříčka, bez dalších podružných důvodů, je přechod z 50 na 55" nesmysl.
Navíc bych si nedovolil ZL1 zatím nikomu ani doporučovat, sice mě samotnému učarovala, ale sám ji ještě na zdi nemám - kdo ví jak nakonec dopadnu. :)

Objednáno mám, včetně kalibrační sondy, ale to ještě nic neznamená - když to všechno klapne, tak další přechod pak bude asi už rovnou na 70", ale to už bude nejspíš strop, nerad bych, aby mě TV zakryla nakonec i dveře a já zůstal doživotně uvězněn ve virtuálním světe. :)

Trošku šílenství, když si vzpomenu na ty nedávné CRT krabičky (spíš krabice), na které jsme všichni spokojeně čuměli.
joeh (1358)|2.12.2012 22:02
- v odkaze je video z YT - prvé zapnutie Samsung UE65ES8000. Zo začiatku srandičky s vybaľovaním, potom sa už dá. Doporučujem prepnúť na 1080p
joeh (1358)|4.12.2012 23:22
- ten Evolution Kit u top modelov Samsung je výborný nápad. Modul má pridať procesor, čiže upgrade na štvorjadro + pameť + grafiku, firmware a software.
KamilZ (10277)|5.12.2012 08:02
To by mě zajímalo k čemu je to dobré, mimo reklamní kecy. Jestli vůbec někdy nějaký modul vznikne a pokud ano, tak jestli to bude smysluplný modul a ne pouze "splnění" slibu. O ceně raději ani nepřemýšlím a využití 4core ani nemluvě.
joeh (1358)|5.12.2012 13:57
- Evolution Kit je hardwérový modul, ktorý podstatne zvýši procesorový výkon, ram i gpu. Viacvláknové CPU dokážu efektívnejšie zvládať paralelné úlohy. O tom nemusíme pochybovať. Jedine cena modulu
bude diskutabilná.
P.S. dnes TV a PC k sebe mimoriadne inklinujú. U PC je hardwérový upgrade bežná vec, neni duvod aby to nefungovalo na TV.
KamilZ (10277)|5.12.2012 17:36
[QUOTE=joeh;434862]Evolution Kit je hardwérový modul, ktorý podstatne zvýši procesorový výkon, ram i gpu. Viacvláknové CPU dokážu efektívnejšie zvládať paralelné úlohy[/QUOTE]
O tomhle určitě nepochybuji. Ale opakuji otázku, k čemu konkrétně Ti to bude u TV dobré a na čem se to projeví?
zatty (1215)|5.12.2012 18:25
no ve své podstatě to bude boží.....budeš si moct zahrát Angri birds a nebude se ti kousat....k tomu je přeci cena za kit........bohužel trend je špatný, snaží se dostat do TV více počítače ale má to více vad. vada číslo jedna - bude se to více kurvit a bedna nedožije 2leté záruky, vada č.2 je že nemájí kam posunout kvalitu LCD panelů, jsou na hraně své exstince a tak do vlakových lodí přeci něco musí nacpat a co jíného než net a palikace a k tomu ruku v ruce přeci jdou hardwérová rozšíření.....bohužel dnešní telky se mi nelíbí a nevím co si pořídit......
joeh (1358)|5.12.2012 19:27
[QUOTE=KamilZ;434887]O tomhle určitě nepochybuji. Ale opakuji otázku, k čemu konkrétně Ti to bude u TV dobré a na čem se to projeví?[/QUOTE]
- samsung o evolution kite -
- vyššia kvalita obrazu
- vyššia rýchlosť
- viac obsahu
- viac funkcií
Osobne tomu verím, výkonejší hardwér umožní chod sofistikovanejšiemu firmware, resp. software.