Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaký reciever kolem 30tis?

jaudak (176)|24.8.2012 19:29
Dík za odpověď a promiň, trochu jsem to pomotal a myslel jsem kolenem.
Hmm (1739)|24.8.2012 23:10
Vomicu, u špičkových beden se asi bez centru obejdeš, pokud bys nechtěl další výdaje, ale obecně je kvalitní centr významný pro dokonalou srozumitelnost dialogů, včetně šepotu. Pokud Ti nebude sluchově chybět, asi ho nepotřebuješ, jen si nastavíš patřičnou sestavu beden na receiveru. Já bych ho nevypouštěl už jen kvůli zamýšlené prostorovosti vjemů při mixu zvuku.
vivid.sk (11472)|25.8.2012 13:19
Ak center, tak jedine podobnych kvalit ako su bocne bedne (idealne rovnaka seria, rovnaky vyrobca) - inak radsej nic. To je moja skusenost. (netreba sa za kazdu cenu snazit o 5.1/5.0). Myslim, ze vomic si to moze odskusat sam, kedze mas stale center od Cantonu, zapoj ho, a pusti si nejaky film/koncert. Potom v AVR povedz, ze center nemas, a rozdiel zbadas hned :)
Hmm (1739)|25.8.2012 14:28
Tak já mám Infinity Beta C360 a hraje fakt parádně (v rámci své cenové kategorie), jen tý velikosti jsem se trochu zděsil, když ho doprava z Němec vyložila. Tady mi snad ten kluk slovenská vivid nebude předhazovat, že Němci propagují domácího výrobce http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_infinity_beta_c360_p48063.html Tedy vomic by potřeboval lepší centr, ale ne zas o tolik. Nemyslím, že by musel mít aspoň za třicítku, ale chce to dostatečně kvalitní, a ten cantonový asi stačit nebude. Ale to si musí posoudit sám. Těma bednama si vomic na sebe trochu upletl bič z hlediska srovnatelnosti kvality reprodukčního řetězce, nové bude drahé, takže zase nejspíš bazar. Za sebe mohu říci, že by mi absence centru vadila, i když i 4.0(4.1) se dá domácí kino provozovat, není to ono. Pro hudební produkci už bych centr tak nepostrádal, i když bude nahrávka 5.1.
vivid.sk (11472)|25.8.2012 15:02
[QUOTE=Hmm;422016]...[/QUOTE]
Nie, ale rovno sa ta spytam preco si si nekupil center zo serie HECO Celan? Miesat rozne znacky koli tomu, ze nejaky center dostal TESTSIEGER je .... (vies co). Ale ak si mal center doma skor, ako si kupil predbe bedne, tak to chapem.
Hmm (1739)|25.8.2012 17:23
To je jednoduché .... finance. Infinity byl ve výprodeji asi s 40% slevou a vyšel mě na cca 7-8 tisíc, nevím už přesně, Celan ve slevě nebyl a cca 13-14 tisíc jsem na něj už neměl, resp. nebyl ochoten dát. Přesto jsem chtěl mít 5.0 sadu komplet, vzal jsem vítěze dvou testů, kdy porazil i ten Heco Celan a rozhodně nelituji. Jinak obecně souhlasím, od jedné značky a produktové řady je to asi vhodnější, ale myslím, že jsem si pomohl, a ještě to bylo o poznání levnější. :-)
vivid.sk (11472)|25.8.2012 17:31
Pri hifi technike je ten cenovy rozdiel zanedbatelny. Ale ako vysvetlenie staci.
Hmm (1739)|25.8.2012 18:16
Tak určitě je pětka víceméně nic ... ale když ji aktuálně nemáš :-) Třeba zadní Celan 300 jsem měl za supercenu 300E od končícího německého e-shopu, ale i se všemi těmi dopravnými mě vyšel ten 5.0 set asi 43k, což není úplně málo, byť se tomu hifi purista možná směje ... k tomu ještě trochu slušné kabely (např. Monster Z2 Audiophile Reference 2x5m za 75 USD /z původních 300/ plus ostatní) a bylo z toho skoro pade. Zatím mi to stačí, jen receiver je už chvíli zralý na výměnu, ale priority jsou zatím jiné, když člověk není zrovna milionář.
vivid.sk (11472)|25.8.2012 19:15
[QUOTE=Hmm;422051]ale když ji aktuálně nemáš[/QUOTE]
iste :). No pri celkovej investicii do vsetkych komponentov sa to strati. Co sa tyka ostatnych nakladov, sam to poznam podla seba, kolko penazi ho "zhltne", na druhej strane (a pisem to stale), su to najlepsie minute peniaze. Zober si, ze si kupis bezne auto nizsej strednej triedy, o 3-4 roky ma polovicnu hodnotu. A auto ma kazdy, dokonca niektore rodiny aj dve (naviac stale do nich pumpujes peniaze). To su realne vyhodene prachy, len to uz clovek nevidi....
Hmm (1739)|27.8.2012 15:13
Vomicu a nějakou zcela zaplatitelnou značkovou kabeláž (třeba CHORD nebo QED odtud http://www.futureshop.co.uk/speaker-cables-c-95.html?osCsid=jld2slq6raf6k50os20v5b9ic3) zkusit fakt nechceš? Třeba by to hrálo přecejen lépe než domácí bastl z metráže (třeba kvůli stříbřenému povrchu vodičů). Anebo hůře :-) Nezkusíš, nevíš. Ale za kilo metr už tam jsou zajímavé kabely, aspoň dle hodnocení uživatelů.
vivid.sk (11472)|27.8.2012 15:17
[QUOTE=Hmm;422264]třeba kvůli stříbřenému povrchu vodičů[/QUOTE]
Co takto vymenit aj poistky za strieborne, mozno to bude lepsie hrat ;) (a tomu ver, ze na nemenovanom hifi fore to jeden clovek tvrdil!)

Ale k tym kablom, pozri forum, ktore je primarne riesi tieto veci. Co sa tyka komercie, skusil by som Cardas. Alebo uz potom zbastlit DYI (ak sa chce setrit).
geronimoh (2327)|27.8.2012 20:33
Než začnete vyměňovat venkovní vedení nízkého napětí, tak na aukru se sem tam dá koupit repro kabel HAMA 2x4mm2 do 10 Kč/m i s dopravným a vsadím se, že by slepým testem nikdo nepoznal rozdíl od sebedražšího reprokabelu. A dokonce i dobře vypadá .... B-)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Hmm (1739)|27.8.2012 22:47
Tak věřím, že na AVR za desítku a repru za patnáctku asi rozdíl slyšet nebude, ale bál bych se u vomicových strojů, že slyšet být může. Mimochodem bobani, u signálových kabelů taky postačí tkaničky Hama nebo domácí bastl s nějakým studeňáčkem? Speciální přívodní síťové šňůry a síťové pračky jsou taky nesmysl? Jen aby někdy nebyl ten nulový rozdíl ušima :-)
vivid.sk (11472)|27.8.2012 23:04
[QUOTE=Hmm;422360]...u signálových kabelů taky postačí tkaničky... [/QUOTE]
...ak prepajas digitalne (SPDIF), tak preco nie .... Ale to si pocut nechcel. Samozrejme, pri analogu uz k vyberu treba pristupovat seriozne. Tak isto to plati aj pri vybere CDP, to je kateroria sama o sebe.

A co sa tyka praciek*, zavisi co mas za nou ... nie je zariadenie ako zariadenie. Niekde rozdiel moze byt znacny (rozumej pocutelny), niekde to nespravi nic (vzdy zavisi ako je navrhnuty dany koncak).

Osobne vsak viac ako voodoo, riesim kvalitu nahravok a netravim zivot nezmyslami, radsej si pustim muziku.

Len 2 vety:
- Placebo je svina.
- Akusticka uprava miestnosti zlepsi viac, ako si ochotny pripustit.


* klik
krmelec (68)|28.8.2012 17:31
A co teprv jestli vám jde do bytu šťáva z jádra nebo zastaralé elektrárny na hnědé uhlí, to už ani pračka nevyřeší :-)