Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaký reciever kolem 30tis?

Hmm (1739)|18.8.2012 14:49
[QUOTE=vomic;421044]No vyšší stupeň repro než jaké kupuji by už znamenal cenovou hladinu na úrovni automobilů nižší střední třídy a to už si fakt dovolit nemohu a i kdybych časem mohl za repro to už nedám. :) Už takhle si myslím, že reprem překonávám svou max. rozpoznávací hladinu hudebního sluchu a nebýt ty repro druhá ruka tak nové bych finančně takhle vysoko nepořizoval.[/QUOTE]Jestli jsem to nepřehlédl, tak jaké teda repro a za kolik budeš mít, pokud to netajíš ... ? Automobil nižší střední třídy podle mě začíná nový na cca 300k ...
vivid.sk (11472)|18.8.2012 15:00
Precitaj si prvy prispevok tohto vlakna.
Hmm (1739)|18.8.2012 15:38
Aha, už vím. Ten jsem viděl, ale fixoval jsem si cenu těch 40k, což je po velké slevě a mě připadalo, že právě takhle cenová hladina bude měněna za vyšší. A ona to vyšší už byla. Po pravdě, ta původní cena se mi zdá tak vysoká, že mám trochu pochybnosti, zda by vůbec odpovídala kvalitě. Nic proti Wharferdale, ale v téhle cenově hladině nad 100k mám pocit, že jsou onačejší výrobci, namátkou třeba Sonus Faber, Dynaudio .... Já mít prachy, tak vyzkouším Usher Mini Dancer Two Diamond. No ale takové prachy mít volné asi nikdy nebudu a když, tak je za to nedám :-(
vivid.sk (11472)|18.8.2012 16:07
[QUOTE=Hmm;421086]Nic proti Wharferdale[/QUOTE]
netreba hned kazdeho vyrobcu zavrhovat /obzvlast ak si nepocul/. Myslim, ze svoju vlajkovu lod spravi taku, aby za adekvatnu cenu bola zaujimava alternative pre cenovo podobne produkty. Ziadny vyrobca nie je tak hlupy, ze by ponukal nieco, co mu nikto nezaplati. A pri menej znamych znackach, kupis velakrat lepsi pomer cena/vykon, ako pri velkych znackach typu Focal/Dynaudio/B&W...

A co sa tyka zvuku - tu ma kazdy vyrobca svoj recept a kazde repro hraju inac. Kazdy si teda kupi to, co mu sadne/vyhovuje a podla zanru, ktory pocuva (urcite by som vsak nekupoval naslepo bez posluchu, lebo nie je nic horsie, ako ked sa navnadis na nieco, co ta sklame. Sam mam podobne skusenosti s AKG-701, ktore som skoro kupil, nastastie som si ich predtym vypocul. Preto to sem pisem).
Hmm (1739)|18.8.2012 16:21
To není zavrhování, já jen, že v téhle cenové hladině bych hledal jinde. Samozřejmě, že při takové investici je nutno to slyšet, pokud je to možné. A ty Wharfy jistě hrají velmi dobře. Jen bych obecně víc věřil výrobcům, pro které je hranice 100 táců maximálně střední třída než TOP model. To se ale bavíme o plné ceně, a ne výhodné koupi, byť používaných, ale rozehraných modelů.
vomic (671)|18.8.2012 16:29
[QUOTE=Hmm;421086] Po pravdě, ta původní cena se mi zdá tak vysoká, že mám trochu pochybnosti, zda by vůbec odpovídala kvalitě. Nic proti Wharferdale, ale v téhle cenově hladině nad 100k mám pocit, že jsou onačejší výrobci, namátkou třeba Sonus Faber, Dynaudio .... ([/QUOTE]
ale ja to zaplatbuh nekupuji za 100k+ ... a i kdybych kupoval at toto ci cokoliv jineho, vzdy se najde nekdo kdo napise presne takovy prispevek jako ty, ze by koukal po nejake jine znacce :)). Ono zase tech beden v super stavu za 1/3 ceny na trhu zase tak moc neni. Navic reference v diskuzich maji velmi dobre a nikde jsem necetl, ze by na svuj zvuk byly nejak vyrazne predrazene.
Ja proste pevne verim, ze budu nadmiru spokojen a ze me repro nesklame i kdyby nakrasne hralo jen jako repra za polovinu cenu. :)

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Hmm;421090]To není zavrhování, já jen, že v téhle cenové hladině bych hledal jinde. Samozřejmě, že při takové investici je nutno to slyšet, pokud je to možné. A ty Wharfy jistě hrají velmi dobře. Jen bych obecně víc věřil výrobcům, pro které je hranice 100 táců maximálně střední třída než TOP model. To se ale bavíme o plné ceně, a ne výhodné koupi, byť používaných, ale rozehraných modelů.[/QUOTE]

Však on to není uplně jejich TOP model. On je to tvz. zaplatitelný TOP model ... tedy model považovaný za TOP z modelů co si ještě může koupit určitá smrtelná část populace. Oni uměj i dražší a lepší modely :)
Hmm (1739)|18.8.2012 16:36
Za ty peníze budou jistě suprové, a k AVčku víc než dobré. Na recenzi už jsem se díval taky a chválí je. Ale za takovou původní cenu aby také ne, a to platí pro jakéhokoli výrobce. Neměla to být kritika výběru, jen údiv nad původní cenou u výrobce, kterého jsem považoval spíš za levnějšího, specializovaného sice, ale ne úplnou špičku. Což samozřejmě nevylučuje velmi povedený a adekvátně drahý model.
vomic (671)|21.8.2012 09:36
Tak vcera jsem to dovezl a vse zapojil a kdyz pominu problemy s AVR bzucenim trafa ktere resim v druhem samostatnem vlakne me zvuk doslova uchvatil. Priznam se ze takovy posun jsem necekal.
Nicmene musim uznat ze na tech nazorech ze AVR mrvi zvuk neco je protoze stereo zvuk je o parnik lepsi kdyz zapnu na AVR pure direct oproti normalnimu stereo modu. Na druhou stranu treba koncert Adele v 5.1 DTS me posadil na zadek vic nez ta sama Adele z FLACu v pure direct stereu.
Takze za me stereo z kvalitniho zdroje je zvukove oprori mym puvodnim Cantonum 409 naprosta bomba, ale kvalitni DTS je primo explose :))

Repro na me udelalo silny dojem, jak skvelym zvukem ktery me sedl tak i zpracovanim. Doopravdy jsou jak nove nenasel jsem na nich jediny skrabanecek.

Jinak s AVR se szivam nejak pomalu. Uz druhej den resim bzuceni zdroje zrejme rusenim v siti a nemohu zaboha sparovat dodane dalkove ovladani s pristrojem - funguje jen hlavni vypinac a podle navodu na parovani se mi to nejak nedari. Na druhou stranu ovladani pomoci mobilu, dlna, internetovy radia jsem rozchodil za 1 min.

Bohuzel AVR je dovoz z nemecka a nemam cz navod. V tom me pan z hifibazaru silne zklamal a priznavam kdyby me to nevezl 250km na domluvene misto kde jsme se sesli v nedeli a nebyl jsem domluven ze veme protihodnotou moje stare cantony repro tak jsem to nevzal.
vivid.sk (11472)|21.8.2012 11:23
Takze coskoro budu na predaj v bazari Cantony :D.
Co sa tyka toho bzucania, napis hned predajcovi, nech sa k tomu vyjadri, tazko povedat ci bzuci nejake dodatocne trafo, alebo nieco ine .... ?
Pytkin (7947)|21.8.2012 11:26
no ono dobre 5.1 ta vzdy polozi nazadok .. stereo nema nikdy taky priestor .. to je akoby si porovnaval mono a stereo ..
vomic (671)|21.8.2012 13:07
Ach jo. Je to na reklamaci. Tak mam na vyber bud vymena za jiny novy - cekat cca 2-3tydny nebo vraceni penez.
Pokud bych si nechal vratit penize tak jedine za co bych ho mohl nahradit z ceskeho prodeje je bud novy nizsi model SC-LX56 s doplatkem cca 5tis nebo nove Onkyo TX-NR818 a 5tis usetrit ... Mam strach jestli kvalita zvuku bude u nizsiho modelu ci onkya 818 srovnatelna.

Dalsi varianta koupit ten samy z odkazu od hmm o 8k levneji ale co kdyz bude zase brucet to bych musel uz reklamovat v cizine a toho se desim.
Hmm (1739)|21.8.2012 15:00
To těžko radit na co si troufnout. Ale v kvalitě, kde se pohybuješ, už by to možná nějakou levnou pračku síťového napětí (třeba jen Belkin za desítku) sneslo. Je otázka, zda by to bručení třeba nevyřešilo.
vomic (671)|21.8.2012 15:18
Bruci to i v u me ve firme 10 km od domu pochybuji ze to dela ruseni. To uz me prijde nepravdepodobne.

Ted me v hlave lezi to Onkyo 818 protoze pioneeru z nemecka se uz bojim. Jeste uvazuji jestli nepridat 5k a nekoupit od Basysu ten nizsi model sc-lx56
vivid.sk (11472)|21.8.2012 17:32
Do nizsieho modelu nechod. Uz teraz to nema dostatocne krmenie (pre taketo bedne jedine kvalitny stereo zosik, AVR vyssje triedy je kompromis)
vomic (671)|21.8.2012 17:41
A do ceho by jsi sel? Prave jsem dostal nabidku na pioneer sc-lx56 za 32k z cz distribuce od basysu. Pak me nabizi excelia Yamahu RX A-2010 za 39k. Ja uz fakt nevim :)
vivid.sk (11472)|21.8.2012 17:44
Zober ich domov (sucasne) a porovnaj - bez toho nemas sancu. Idealne pre teba by bolo, keby ich mal jeden predajca a dohodnut sa s nimi na takomto rieseni.
Ono to totiz nieje ako klobaska, ked mi nechuti kupim druhu, to su investicie na dlhu dobu a pokial ti to nesadne, budes opat so stratou predavat.

Podla recenzii maju nove onkya iny zvuk (je to ostrejsie) oproti starsim xx9 modelom. Co moze byt vyhoda pri tychto repro. Ale opat - bez posluchu ziadny kauf. Pan z hifibazaru by ti nepozical nejake stroje za protihodnotu?
Hmm (1739)|21.8.2012 18:02
Tanhle Marantz vypadá taky zajímavě http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/testmarantzsr7007.shtml ale už je to dost drahé .... i když k těm bednám (a pokud by sis klidně připlácel za LX56)... v Česku zase o tři litry dražší než v Německu a jednotná nekonkurenční cena. Chce to zkusit se s prodejcem domluvit na slevě z přepálených doporučených cen.
Pokud bys stále uvažoval o tom Pioneerovi, tenhle prodejce by možná mohl mít zajímavou nabídku, pokud by ses zeptal, Pioneery taky distribuuje, na nové modely bylo možno domluvit slevu až 10%, tak je otázka jestli může nabídnout výprodejovou LX75-ku a za kolik. Pokud ano za zajímavou cenu, tak si pro ni zajet osobně, pokud nebude bručet, jinak ji tam nechat. Známej u nich koupil sadu Canton Ergo 5.1 za suoer cenu a výprodejový špičkový model Yamahy za cca 26k, který stával kolem čtyřicítky. http://www.avemax.cz/cz/internetovy_obchod/pioneer17/?action=zrus_hledani (že není LX75 v nabídce nevadí, BaSys zakazuje internetový prodej vyšších modelů)
vomic (671)|21.8.2012 18:04
Neni to tak jednoduche. Nemam 100tis. abych si odvezl z ruznych 3 obchodu tri recievery :))
Ono se to povi lehce zajed si a poslechni. Obvolal jsem asi 15 hifistudii a kazde ma z vyssich modelu defakto jen jednu znacku kterou preferuje. Ostatni na objednani. Nikdo nema zaroven Denon, Onkyo a Pioneer.
Navic pan z hifibazaru je ode me 300km a na sklade nove modely nema.
Hmm (1739)|21.8.2012 18:14
Ten AVEMAX Třebíč máš možná z ruky, ale třeba tu Yamahu A2010 tam mají v akci za 35k a pokud by mohli nabídnout ten SC-LX75 za zajímavou cenu, měl bys možnost přímého srovnání v poslechové místnosti.
vomic (671)|21.8.2012 18:52
2Hmm: Diky za tip, prave jsem s nimi mluvil telefonicky a umi dobrou cenu na pioneera, ale rozhodne me doporucil tu yamahu rx A2010 a je shopen ji zitra zapojit, zkontrolovat a odeslat. Pry zvukove pioneera predci a k Warfedalum je primo doporucovana i dovozcem repra. Tak ji vemu a uvidime jestli ma pravdu :))
vomic (671)|22.8.2012 14:12
Tak se to cele jeste malinko komplikuje, yamahu jsem docasne zrusil i kdyz sni asi nadale pocitam a cekam na dohodu o vraceni penez ktere je podmineno tim ze vemu zpet Cantony nebo je necham cenove nize. Asi se dohodneme a vecer to snad vratim.
Jinak mam jeste moznost poslechu pro srovnani Pioneera vyssi rady SC-Lx85 a Marantze SR7005 v jednom poslechovem studiu vcetne moznosti zapujceni domu. Pry, ale az toho Marantze uslysim tak uz ho nevratim :) takze pokud vyjde vraceni pioneera mam nad cim premyslet.
Hmm (1739)|22.8.2012 22:43
SC-LX85 se asi zvukově od té 75-ky cos měl doma lišit nebude. Marantz je taky prémiová značka (vlastní ho prý stejný majitel jako Denon), proto jsem ti taky linknul ten německý test na nový model SR7007, je otázka zda by se dal český prodejce ukecat na německou cenu 39k. Ta 7005-ka by byla za kolik ? Vylepšení v nové řadě neají být jen kosmetická - viz http://www.audioholics.com/reviews/receivers/marantz-sr7007-sr6007-sr5007-pre
vomic (671)|23.8.2012 09:54
[QUOTE=Hmm;421598]SC-LX85 se asi zvukově od té 75-ky cos měl doma lišit nebude. Marantz je taky prémiová značka (vlastní ho prý stejný majitel jako Denon), proto jsem ti taky linknul ten německý test na nový model SR7007, je otázka zda by se dal český prodejce ukecat na německou cenu 39k. Ta 7005-ka by byla za kolik ? Vylepšení v nové řadě neají být jen kosmetická - viz http://www.audioholics.com/reviews/receivers/marantz-sr7007-sr6007-sr5007-pre[/QUOTE]

Tak jsem to vcera odpoledne slysel v poslechovce na Cabasse repro a Marantz byl fakt skvelej zvukove.

Jinak na ten SR7005 mam nabidku za 32k, na netu se da i 30k ale toto je kamenny kram a pan je vylozeny fanda ktery nabizi pri nespokojenosti se zvukem ze osobne dojede a nastavi u me a pokud by to i tak hralo zle tak vrati kacky, ale toho se pry neboji :))

Prave ho mam doma dovezenej slozenej v krabici a jdu ho zapojit do mych beden tak jsem zvedav jestli i ty Wharfedaly rozehraje tak jak jsem slysel vcera pekne hrat ty cabasse.
Hmm (1739)|23.8.2012 12:12
Vomicu, takže jen jednoduchá otázka - hraje Marantz na Tvých špičkových bednách slyšitelně lépe jako Pioneer? Protože Pioneer se Ti taky hodně líbil (ohhlédnuto od brumu) a pokud Ti Marantz pouštěli na nějakých Cabasse Sphere za dvě mega, tak to asi znělo objektivně lépe, než na bednách za (původní) stovku.
Ladys (1829)|23.8.2012 12:51
Fakt je znat rozdil mezi receiverem za 15tis nebo za 30tis, kdyz mas suprove bedny ?...neni to spise o kvalitnim repro ?

Taky premyslim o vymene cele aparatury, ale nechce se mi zbytecne cpat prachy do neceho co nepoznam, tak se dotazuji.
Hmm (1739)|23.8.2012 13:29
Miožná je problém poznat na dobrých bednách (a i taky je otázka jejich kvality vůči ceně a zaplatitelnosti - dvacet je jistě málo, ale stačí čtyřicet či padesát nebo to chce aspoň 100k?) rozdíl mezi AV za 40k a 60k, ale myslím, že rozdíl mezi 15k a 30k receiverem by slyšet být mohl a měl. Samozřejmě dobrý sluch je je podmínkou. U receiveru za 15 tisíc je to o spoustě kompromisů ať už ve vybavení nebo v kvalitě použitých součástek. Na druhou stranu bedny za dvacku (nejsou-li ty nejlepší z dané cenové kategorie) asi odhalí vzhledem ke svým limitům z těch rozdílů jen část, pokud vůbec. Pokud by vomic otestoval na svých nových bednách receiver za patnáctku (nejlépe stejné značku,co už měl či aktuálně má), dal by ti fundovanou odpověď. Ale má, byť z bazaru, sloupy za cca 130k původní ceny, takže odpověď by byla platná jen při použití repro stejných kvalit.
Ladys (1829)|23.8.2012 15:34
Tot otazka, co odhali opravdu kvalitni bedny na receiveru za 15tis a za 30tis ?...naopak prumerne bedny nebudou hrat skvele na sebelepsim receiveru.Z toho mi vychazi, ze dulezitejsi jsou jednoznacne bedny a na receiveru se da setrit, pripadne jednou za cas vymenit za novejsi modernejsi.
geronimoh (2327)|23.8.2012 15:46
Například můj starší AVR SONY STR-DA1200E má co jsem se dočetl shodnou audio část s celou tehdější Espritovou řadou od SONY. Můj model je nejnižší z Espritové řady, ty dražší pak stály i několikrát více a měly navíc hlavně různé videoobvody, zřejmě více přípojných míst atd. Myslím, že po zvukové stránce je stále na výši a není potřeba ho měnit, ale můžu šetřit na lepší repro. Třeba na ty co si koupil vomic :)
vomic (671)|23.8.2012 16:00
[QUOTE=Hmm;421666]Vomicu, takže jen jednoduchá otázka - hraje Marantz na Tvých špičkových bednách slyšitelně lépe jako Pioneer? Protože Pioneer se Ti taky hodně líbil (ohhlédnuto od brumu) a pokud Ti Marantz pouštěli na nějakých Cabasse Sphere za dvě mega, tak to asi znělo objektivně lépe, než na bednách za (původní) stovku.[/QUOTE]

Cabasse byli regalovky za 22k musim rict ze hrali sakra dobre.
Ale k tematu ... Hraje na mych bednach predevsim uplne jinak. Ma mnohem hutnejsi bassy ale pritom je zvukove mekci oproti pioneeru a prijde mi ze muzu mnohem hlasiteji pustit hudbu nez na pioneeru aniz bych citil ze uz me to trha usi :) Zvlastni jak rozdilny muze byt zvuk z ruznych recieveru. Musim popravde rici ze oba hrali velmi dobre a neumim rici jestli lepe audiofilsky hral pio nebo marantz. Z obou me hudba sedi a jsem max spokojen.
Kazdopadne posun je to jako prase oproti cantonum a starsimu HK 355.
2ladys:
Jak znatelne lepe hraje reciever nejsem schopen posoudit protoze HK odkracel do vecnych lovist driv nez jsem zakoupil nove repro tedy neni prime srovnani. Ale klidne vem starsi AV a prijed ke me do Turnova a muzeme udelat tesť
Hmm (1739)|23.8.2012 17:11
To je zajímavé, protože za basy byl ve srovnávacích testech chválen hlavně Pioneer (porážel v nich Onkyo i Denon, Marantz tam nebyl, a byl o něco slabší prý zase ve středech či měl ostřejší výšky) a tady se Ti líbí spíš Marantz ... hlavně, že jsi spokojen a ten design s náznakem retra taky super.

Ladys: tak na bednách se šetřit rozhodně nemá, prý mají mít klidně cenu jako zbytek reprodukčního řetězce. Je ale otázka od jaké cenové hladiny brzdí bedny receiver (ve smyslu koho kdo, ne kdo koho). Myslím, že na dobrých bednách kolem padesátky, už by mohly být rozdíly na receiverech slyšet (ale asi ne těch AV od 30 výš).
vomic (671)|23.8.2012 18:53
Panove jestli uvazujete o repro fakt doporucuju poslechnout ty Cabasse regalovky ten zvuk za ty penize neskutecnej - uprimne jsem skoro litoval ze jsem o nich nevedel driv.
Neznam model, ale pokud cinknete panovi prodejci a zeptate se ho na regaly co stoji 22k a on je necha za 18k urcite Vam povi o jaky jde model. Dela co jsem koukal na krame pouze repro od Cabasse
Kontakt:

HiFi Bazar
Truhlářská 335/11
Liberec II-Nové Město
Liberec
460 01 Liberec 1

Otakar Hladík
608 022 029

PS: nebojte se nazvu bazar je to prodejce hlavne novych marantzu, pioneeru a cabasse + dela na zakazku kabely monster a supra na miru. Jinak pokud potrebujete bere protihodnotou i starsi veci. Me dneska dovezl osobne reciever a uz me doma tlacil na novy subwoofer a centr od Cabasse + kabely Supra s tim ze samozrejme veme protihodnotou my Cantony :). Pry musim k predkum poridit aspon odpovidajici zbytek hehe
*
KamilZ (10277)|23.8.2012 19:09
Dotaz pro zdejší audio odborníky - jaký je tedy vztah Denon a Marantz (viz #7)? Když jsou stejné funkce a parametry a evidentně to jsou stejné přístroje, je tedy jen Marantz jen předražený? Nebo je to "výběrový" Denon (prostě lepší kousky stejného modelu)?
vomic (671)|23.8.2012 19:31
To same jsem resil celkem dlouho vcera. Volal jsem i dodavateli a udajne nejde rozhodne o stejne kusy pod jinym cislem a designem, ale maji diky spolecnemu majiteli spolecne vyvyjene urcite prvky treba software a i casti hardwaru s tim ze streva se pry z vetsi casti lisi a marantz pouziva udajne napr. lepsi kondenzatory a pod. Takto me to bylo vysvetleno primo basysem :)) verim tomu tak z 1/3 ale na druhou stranu kdyby to bylo zcela identicke jsou toho plny fora a tezko by Marantz mohl byt drazsi.

Jinak nebyt ten Marantz za cenu Denona asi bych ten rozdil nedal. I kdyz v testech se ale lisej ve prospech Marantzu.
Ladys (1829)|23.8.2012 19:57
Mam na to podobny nazor jako KamilZ.

Vubec by me neprekvapilo, kdyby Marantz a Denon byly naprosto totozne, resp zamerne vyrabene pod jednim koncernem a jednu znacku vydavaji za luxusnejsi.V dnesni ekonomice nic neobvykleho.
KamilZ (10277)|23.8.2012 20:00
Opravdu nevím, tohle je snad opravdu stejné, až na skoro dvojnásobnou cenu:
http://usa.denon.com/DocumentMaster/US/DBP-1611UD-OM-E_v01.pdf
http://us.marantz.com/DocumentMaster/US/UD5005_U_EN_UG_v00A.pdf

Třeba je to jako s kabely - lidé dají nesmyslně tisíce navíc za nesmyslně drahé kabely. Fakt nevím...
Ladys (1829)|23.8.2012 20:08
Co si budem povidat a nalhavat, to co je drahe vetsinou byva znamkou kvality a luxusu a na tohle vyrobci spolehaji.

Ja si klidne priznam, ze jsem koupil nejeden vyrobek za petinasobek ceny jineho vyrobku stejne kvality:-)-
Hmm (1739)|23.8.2012 20:39
Z formálních specifikací se plně vycházet nedá. A stejné ty výrobky prakticky jistě nebudou. Možná to jisté míry totožné vycházející kvůli stejnému majiteli z týchž návrhů a do jisté míry stejné součástkové základny, ale stejně jistě nezní. U těchto prémiových značek se asi takto nepodvádí a ztráta goodwillu by pro ně mohla být fatální.

- - - - doplněno - - - -

Vomicu, a kde se vzaly v regálovkách takové basy? To jsou přebasované nebo co? Vím, že je nadšeně chválíš, ale fyzikálně to nemá být ani možné, rozhodně ne u nejhlubších basů a s malým objemem ozvučnice.... no tak aspoň víš, co máš vzít jako back surround :-)
vivid.sk (11472)|23.8.2012 21:47
Ci su to pristroje rovnake, sa da lahko zistit pohladom do vnutra. Specifikacia strojov v tomto pripade nehra velku ulohu.

[QUOTE=Ladys;421699]Z toho mi vychazi, ze dulezitejsi jsou jednoznacne bedny a na receiveru se da setrit[/QUOTE]
Ale to plati opat len do istej miery. Nemozes dat k dobrym bedniam zakladny AVR, pretoze to hrat nebude a bude ta to srat (doslova). Skratka ako by si dal do auta strednej triedy s vahou 1.6 tony motor 1.0 40kw. Skratka to nepojde. Ale paradoxne, pojde to lepsie v aute s vahou 1000kg.

A to je presne aj s repro, velakrat je zvuk z lacnejsich bedni podstane menej agresivnejsi a pohodovejsi, ako ked nemas spravne krmene kvalitne bedne. Ono to je tazko napisat slovami, ale staci raz pocut a zaraz by si pochopil.
Ladys (1829)|24.8.2012 06:23
Tez soouhlasim, kdyz das k sobe prumer receiver a prumer bedny, ze to bude hrat lepe nez kdyz oboje rozdilne predimenzujes/poddimenzujes, cili nadupany receiver+lacine repro nebo laciny receiver+nadupane repro, vysledek pak muze byt paskvil.

Jiste ma rozdeleni na low-end a high end sve opodstatneni.

I tak je ale asi nejlepsi vybrat receiver kolem 15-20tis a hodne si priplatit za bedny.
vomic (671)|24.8.2012 09:02
[QUOTE=Hmm;421734]

Vomicu, a kde se vzaly v regálovkách takové basy? To jsou přebasované nebo co? Vím, že je nadšeně chválíš, ale fyzikálně to nemá být ani možné, rozhodně ne u nejhlubších basů a s malým objemem ozvučnice.... no tak aspoň víš, co máš vzít jako back surround :-)[/QUOTE]

Cti co pisu pozorneji :) psal jsem ze v prodejne jsem slysel regalovky Cabasse a ze hrali pro me uzasne na repro za 22k (18k) a pak jsem psal o tom ze doma na wharfedalech (sloupy opus 3) me prijde ze ma Marantz oproti pioneeru hutnejsi bassy.

Jinak si take myslim, ze identicke pristroje za rozdilne ceny by se brzy provalili - vzdyt je dost testeru co to doslova pitvaj a Marantz by utrpel velke poskozeni jmena znacky. Mozna jsou rozdily male i tak mohou mit velky vliv na vysledek. Kazdopadne jak jsem psal mam M za cenu D takze i kdyby se ukazala 100% identita nebudu nastvanej jen udivenej :)

2vivid.sk: koukal jsem na foto obou vnitrku a podoba je fakt znacna, na druhou stranu ale je videt jen chladic a velka deska ... dalsi ukryte a treba velmi vyznamne dily uz z fota neni sance videt - ale podle fotek bych klidne identitu odsouhlasil byt z pohledu ruznych testu a obchodniho viz. vyse tomu moc neverim.
Hmm (1739)|24.8.2012 13:44
Jo, ty basy jsem si smíchal s těma regálovka až napodruhý, původně jsem psal, že podle testů má mít basy skvělé i Pioneer, to ale enbyl srovnáván s Marantzem. Takže potřebu subíku necítíš? Jedna věc je hudba a druhá, že dostatečně parádní filmový výbuch na sloupech prostě neuděláš.
vivid.sk (11472)|24.8.2012 13:55
[QUOTE=Hmm;421818]ostatečně parádní filmový výbuch na sloupech prostě neuděláš. [/QUOTE]
pokial sa bavime o subiku v cene tisicoch euro, tak urcite (kedy nie je problem s rozpoctom). V opacnom pripade pri beznej obyvacke nie je problem (obzvlast pri basakoch velkosti 25cm ake su v Opusoch a aktivnym budenim repro). Nie je nic horsie, ako lacny SW.

Netreba zabudat na to, preco vlasne SW vznikol v rieseni 5.1 (teda z nudze cnost) a aj na to, ze rozumny zvukar, pri koncertoch nepouziva mix 5.1 ale 5.0 (samozrejme, film je film)
Hmm (1739)|24.8.2012 14:25
Tak nepsal jsem o subíku pro vylepšení hudby. A že by musel být drahý subík i pro film je blbost, jako sloupy mám Heco Celan 700 a basy mají slušné, ale se subwooferem, byť levnějším (mám Pioneer za 6k, vítěz srovnávacího testu 8 sbw dle Audia-Videa) se to srovnávat nedá. Ale i pro hudbu už hrají i nižší řady Velodyne (od cca 15k) velmi slušně, byť asi nebudou rovnocenným partnerem sloupů za stovku, kde ty nejhlubší basy asi téměř nechybí.
vivid.sk (11472)|24.8.2012 15:26
Zavisi co clovek porovnava. Ja som pocul vela roznych SW, ale niektore z nich doslova vadili a obtazovali svojim akoze "basom". Pre mna bas znamena len pocit (bez zvuku a hucania) a to urcite SW za 6k (czk) nespravi (aj ked budes tvrdit opak).
Zadalsie basaky v Heco maju kolko 6.5" ? Nemozes to porovnavat s basakom, ktory ma 20-25cm.

Iste, netvrdim, ze by mi nejaky Velodyne SPL doma prekazal, to nie :D. Ale rec je o tom, ci najdes v rozpocte dostatok financii na kvalitny subwoofer.

P.S. Nerad by som riesil tuto debatku nejako do detailov, vsetko zavisi aj od konkretneho umiestnenia, konkretnej akustiky. Basy mozu byt castokrat na mieste posluchu zvyraznene odrazmi, preto je ich vnimanie subjektivne a zavisi na celom retazci.
Hmm (1739)|24.8.2012 15:39
Basáky jsou dva a mají 15 cm. Já to s ničím nesrovnávám, jen prostě vím jak to hraje (porovnávají to tady v rámci cenové kategorie http://www.testberichte.de/preisvergleich/level4_stereoplay_36978.html). A tím subíkem nepodporuji hidbu, ale home cinema a je to parádní. Navíc nejde přece jen o průměr basáku, ale taky (či hlavně) o to, jaké frekvence má vyzářit.
vivid.sk (11472)|24.8.2012 15:46
Nemeckym testom neverim (ja uz som jedny nemecke repro doma mal, a viem, ze nemecke repro nebudu v nemeckom teste nikdy posledne). To len na okraj debatky. Vsetky tie veci ako TESTSIEGER su hovadiny. Kazde repro hra diametralne inac, ked das vedla seba Dynaudio alebo Heco, zistis ze to nemozes ohodnotit v stupnici 1...100, lebo to jednoducho nejde a pritom mozno dostanu podobny pocet bodov.

P.S. Minule som pocuval Focal Electra s basakmi o velkosti 6.5" (6000€?) a tiez sa mi zdali ze maju malo basov .....
Hmm (1739)|24.8.2012 16:22
Tak já se nebudu přít, zda jsou ty bedny dobré nebo ne jen proto, že jsou německé a test je také německý (byly tam i Cantony a Elac, a nebyl to jediný test), já vím, jak mi hrají, že subjektivním nedostatkem basů nestrádám a taky nebudu tvrdit, že vyvinou stejný akustický tlak jako repro o polovinu větší. Bedny jsem koupil jako výprodejové za 26k při původní ceně 42k, takže pro mě je to za "málo" peněz hodně muziky. Až si koupím nový receiver, tak z nich vyždímám maximum a možná mi u nich začne něco chybět, zatím to beru jako velmi dobrou koupi. Zvažoval jsem i koupi 500W sbw Klipsch zlevněného u německého prodejce z 900E na 600 éček, ale už pro mě byl trochu fyzicky velký, takže z toho časem bude možná nějaký Veldodyne SPL. Německé bedny ale někdy mívají basů až nadbytek (typicky některé typy Cantonů), takže na basy si opravdu nestěžuji, zároveň když napíšu slušné basy, nestavím se na roveň vomicova nového AVR a beden za stovku s mohutnými basáky. A pro domáci kino špička cenové kategorie do 10 tisíc stačí, pokud nejde o DK silně naprůměrné cenové kategorie.
vomic (671)|24.8.2012 16:51
Mam SW Canton AS 105 SC, ale nejsem natolik velky znalec video-hifi abych posoudil co by me drazsi SW prinesl. Vcera jsem si dal Dts film Wrath of The Titans a musim rict ze si to se mnou asi musela uzit i pulka vesnice jak to pekne znelo :) nejak jsem necitil zadnou potrebu jeste bassy posilit.
Dts hudba me zni taky velmi dobre a neprijde mi ze by SW neco kazil. Spis premyslim nad centrem ale taky nevim jak hodne by me centr posunul a jestli to stoji za investici.
jaudak (176)|24.8.2012 18:09
Vomic: prosím tě, mají ty tvoje Cabasse basreflex ? Předpokládám, že jsou to Cabasse MC40 Minorca ? Ale všude píší že jsou uzavřené a když jsem volal na tvůj odkaz panu Hladíkovi, tak mi tvrdil, že maj vzadu basreflex. Jsou to teda tyhle http://cabasse-repro.cz/det?id=285&zb=1003 ? Dík za odpověď.
vomic (671)|24.8.2012 18:55
[QUOTE=jaudak;421867]Vomic: prosím tě, mají ty tvoje Cabasse basreflex ? Předpokládám, že jsou to Cabasse MC40 Minorca ? Ale všude píší že jsou uzavřené a když jsem volal na tvůj odkaz panu Hladíkovi, tak mi tvrdil, že maj vzadu basreflex. Jsou to teda tyhle http://cabasse-repro.cz/det?id=285&zb=1003 ? Dík za odpověď.[/QUOTE]

Ja je nemam ... jen jsem je u nej slysel a ano Podle fotky to jsou urcite ony nebo stejne vypadali :).
Mam dojem ze byli uzavrene, ale detailne jsem je fyzicky nezkoumal.