Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia KDL-55HX850 (LCD LED) a Samsung PS60E6500 (PLAZMA)

Milan C (191)|1.9.2012 17:16
[QUOTE=ladinator007;423204]Tak objednavku dnes rusim a vezmu 55HX853.
Samsung je lepsi v obraze i ve zvuku, ale neustale blika a bojim se ze IR bude casem horsi.[/QUOTE]

Chlapci a videli ste obraz na sharpe LE 830E ? No neviem...ako hovoril kolega, mal som zas možnost s DO v ruke si trochu pohrať aj so Sony HX 850 aj so Sharp LE 830E. Opakujem, neviem- neviem, ale Sharp mal krajšie a ostrejšie podaný obraz ako na TA3 / SD / tak aj na HD.

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_televizory-lcd-52--132cm_SHARP-LC-52LE830E_761200.html

Tiež potrebujem len kvalitný obraz na ostatné mam.....
KamilZ (10277)|1.9.2012 17:24
[QUOTE=Hmm;423309]Tak neznám rozdílnost našich právních řádů, ale výrobek na požádání předvést prodavač jako povinnost nemá ?[/QUOTE]
Zákon č. 634/1992 Sb., zákon o ochraně spotřebitele, § 15, odst 1) Umožňuje-li to povaha výrobku, je prodávající povinen na žádost spotřebitele výrobek předvést.
vivid.sk (11472)|1.9.2012 18:34
Ano, ale predvedie ti ho na vystavenom kuse. Co sa tyka toho kupeneho - povedal, ze ti to da na odskusanie domov a do 2 tyzdnov (?, presne nepamatam) ho mozes vratit, ak nieco nevyhovuje. Inak myslim, ze si tymto zlahcuju robotu. Na druhej strane, zda sa mi to korektne.
KamilZ (10277)|1.9.2012 18:53
Já myslím, že by raději uvítali převedení před případným vracením, což je pro ně větší komplikace (pak to už neprodají jako nový výrobek). Při předvedení pak už na vrácení předpokládám nemáš nárok.
jozo-hd (83)|1.9.2012 19:38
Mne vcera predajca v **Y vysvetloval, ze u nich mozes tovar do 14 dni vymenit za iny bez udania dovodu a je jedno ci je kupovany cez e-shop alebo osobne v predajni.
Hmm (1739)|1.9.2012 19:57
vivid: pokud máte v slovenském právním řádu ekvivalentní povinnost, rozhodně jí prodavač nedostojí předvedením JINÉHO, byť typově stejného výrobku

KamilZ: a určitě máš nárok, pokud si o předvedení neřekneš? Prostě jsi nevyužil své právo, tak pak třeba právo odstoupit od smlouvy při prodeji v kamenném obchodě nemáš, pokud ti ho prodávající nad rámec svých zákonných povinností sám nedá... že ho dává, aby nemusel předvádět, je věc jiná.

jozo-hd: pokud nemáte v právní úpravě, že můžete vracet i v případě osobního nákupu v prodeji (ať už s nebo bez předvedení), pak je to dobrá vůle prodejce tuto možnost zákazníkovi nabídnout, aby se vyhnul předvádění (což zablokuje prodavače od toho, aby chválil vystavené výrobky prohlížejícím potenciálním kupujícím)

Takže pokud mám zájem o typ TV, který trpí kusovými neduhy, a mám právo na předvedení, je třeba na tom trvat, páč je pořád lepší říci koukejte pruh nebo fuj to blikání a bzučení, než zařizovat placený odvoz zpátky. V případě bezproblémovosti pak hned vzít i přes o něco vyšší cenu. Samozřejmě s neochotnými prodavači se těžko bojuje, snad hrouzbou ČOIky nebo skutečným oznámením o porušování zákaznických práv .... ale to dobrou TV nezajistí.
vivid.sk (11472)|1.9.2012 20:08
Ano, je to ten obchod o ktorom vravi jozo-hd. Mne osobne vravel predavac to iste. Takze to len potvrdzuje, ze je to standardna politika tohto shopu.
KamilZ (10277)|1.9.2012 20:36
[QUOTE=Hmm;423335]KamilZ: a určitě máš nárok, pokud si o předvedení neřekneš?[/QUOTE]
Předpokládám, že pokud nechceš předvádět, tak to objednáš přes internet a v obchodě si to jen vyzvedneš a nárok na vrácení máš. Pokud si to přímo v obchodě i objednáš, tak nárok nemáš a to, že jsi si to nenechal předvést je pouze Tvůj problém. Pokud by jsi to objednal přes internet a při vyzvedávání nechal předvést, tak by jsi to právo měl ztratit, protože jsi se měl možnost seznámit s vlastnostmi výrobku (ale musel by o tom být někde zápis apod.).

Takto si zákon vykládám já. Nicméně rozumný obchodník umožní vrácení i při koupi v kamenném obchodě, viz výměny po vánocích apod.
Hmm (1739)|1.9.2012 21:34
Jasně, to souhlasím a tak jsem to myslel. Přesto pokud hrozí možnost některého ze zde popsaných neduhů, je třeba přinutit prodavače k předvedení, chci-li se vyhnout peripetiím s vracením. Clouding co mám na záložním Samovi by byl vidět hned při spuštění a na hlavní TV bych něco takového nesnesl. Na druhou stranu chápu, že sestavit TV jen pro předvedení není úplně máček. Ale ono se dá vybírat i z těch TV co jsou v policích, pokud bude prodavač schopen ukázat, kolik má TV najeto a cena bude s ohledem na to rozumně snížená.
hakmar (401)|1.9.2012 21:43
[QUOTE=Hmm;423274]tak jestli máš víc jak 100 kolíků na LaserTV, proč si ji nedovezeš? V Evropě se vůbec neprodává a není multinormová a nebylo by ji jak krmit, i kdyby měla fungovat pouze jako špičkový displej[/QUOTE] ...no veď to som tým chcel povedať aj ja, asi sme sa nepochopili, ale v poho, inak mimochodom nepotrebuješ 100.000 na lasertv http://www.qvc.com/Mitsubishi-73-Diag.-3DDLP-1080p-120HzHDTV-wStreamTV,Stand-&-Cable-Pack.product.E222483.html?refType=IOFFER&refNumber=E222481&sc=E222483-DTLR&cm_sp=UPSELL-_-IOFFER-_-1&relType=IOFFER&refLocation=1
Pavell007 (790)|1.9.2012 21:59
no já když to kupoval v Bestelu v praze na vinohradské ulici-a objednával přes net, tak mi prodavač sám nabídnul, že mi to ukáže. Bohudík Panasonic má to balení tak dobrý, že stačí vysunout krabici směrem nahoru a televize zůstane sama stát v druhé-spodní části balení v těch polystyrenech. Maj tam už připravenej kabel, byla to otázka 2 minut a fakt minimum práce.
hakmar (401)|1.9.2012 22:04
Tak by to asi malo byť všade, veď je to ich práca.
Plutotype (717)|15.9.2012 23:42
Keby niekto mal zaujem otestovať si sekvenciu ako stvorenú pre pozorovanie dvojitých obrazov, rozmazania, posterizácie, zašumenia a podobných neduhov súčasnej obrazovej technológie, skúste si stiahnuť:
http://www.mediafire.com/download.php?dj4n74374zuz4h3

Predpokladom testovania je vypnutie akéhokoľvek IFC v televízore.
hakmar (401)|15.9.2012 23:51
Dík, už sťahujem.
Plutotype (717)|20.4.2013 13:48
Dnes som bol sám doma doobeda a tak som si pustil pár testovacích patternov a zistil som, že neutrálne nastavenie sharpness je pre KDL-55HX850 je na hodnote 50. Smerom nahor TV pridávala ostrosť falošnými bielymi okrajmi ( akože zlepšuje kontrast obrysom ) a smerom nadol okraje objektu rozmazávala ( vo farbe akej bol objekt ). Testovacie patterny som použil zo signálového generátora Accupel DVG-5000.