Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Infinity a zdieľanie súborov vo WIN 7

Level_83 (8)|27.6.2012 09:40
Zdravím všetkých

Dúfam, že táto téma tu ešte nie je no nechcelo sa mi podrobne prechádzať cez 50 stránok vo fóre....

Chcel by som sa opýtať akým spôsobom zdieľať súbory, alebo priečinky z PC do MMC Evolve Infinity.
V MMC mi zobrazuje WORKGROUP, kde mi aj našlo zdieľaný disk, ale keď kliknem na ikonu disku, vypíše mi, že treba zadať
ID používateľa siete a heslo... Neviem aký protokol (SAMBA, DLNA,...?)a čo presne nastaviť aby správne fungovalo zdieľanie :-( ...

Našiel by sa nejaký dobrý návod???

Chcel by som docieliť pozeranie filmov z PC cez MMC bez ďalších zariadení.

Nie som nováčik, no ešte som tieto nastavenia nikdy nerobil...

Veľmi pekne ďakujem za prípadne rady!
Level_83 (8)|28.6.2012 15:46
Zdravím

Takže pomocou návodov s priložených linkov som si celkom pomohol :-)!

Ale mám iný menší problém...

Pod položkou "sieť" v MMC som si vytvoril nové konto pre EVOLVE.
ALE! Pri zdieľaní jednotlivých priečinkov s HD filmami mi neakceptuje podpriečinky...
Až kým nedám zdieľať priečinok v ktorom sa už film nachádza...

Vie niekto poradiť, kde robím chybu?

Chcem docieliť napr. to, že keď dám zdieľať napr. celý disk, alebo teda priečinok s filmami kde sú rôzne podpriečinky aby som nemusel dávať zdieľať každý zvlášť!

Ďakujem
KamilZ (10277)|28.6.2012 15:56
Co je to "priečinok" a "podpriečinky"? Buď do češtiny nebo angličtiny :-). Pokud to jsou adresáře a podadresáře, máš nastaveny správně ACL? A co to znamená, že neakceptuje? Zobrazí se nějaká chyba? Nemůže to dělat případná diakritika v cestě apod? Nepoužíváš "zjednodušení sdílení"?
Level_83 (8)|28.6.2012 16:52
[QUOTE=KamilZ;415002]Co je to "priečinok" a "podpriečinky"? Buď do češtiny nebo angličtiny :-). Pokud to jsou adresáře a podadresáře, máš nastaveny správně ACL? A co to znamená, že neakceptuje? Zobrazí se nějaká chyba? Nemůže to dělat případná diakritika v cestě apod? Nepoužíváš "zjednodušení sdílení"?[/QUOTE]

Teda netušil som, že slovenčina je taká ťažká resp. tažšia ako angličtina :-) ! Ale k veci...

Chybu mi to nevyhadzuje žiadnu.
Keď dám zdieľať "adresár" v ktorom je napr. obrázok, .img súbor...... všetko to zobrazí...
Ale ak sa v danom adresári nachádza ďalší (napr. s filmami) vôbec ho ani v MMC neukáže...
Diakritika je v poriadku a "zjednodušené zdieľanie" asi nepoužívam. Vždy priradím pri zdieľaní komu presne to chcem zdieľať (v mojom prípade EVOLVE, pre ktorý som vytvoril aj ďalšie konto).
A čo sa ACL týka kde to presne hľadať... Cez google som nenašiel, kde hľadať...
KamilZ (10277)|28.6.2012 17:43
ACL je oprávnění Windows na soubory (Zabezpečení). Pokud ale adresáře vůbec nevidíš, tak to tím zřejmě nebude, protože chybně nastavené ACL jsou většinou tak, že adresář jde vidět, ale nedostaneš se do něj. Zkontroluj na nějakém podadresáři nastavení oprávnění, co tam máš. Oprávnění jsou dvoje - jednak oprávnění na přístup na sdílení (to máš OK) a pak oprávnění přímo na soubory a adresáře. Zkus dát na rootu sdílení (např D:\Filmy) pravé tlačítko, nastav oprávnění na Sdílení (jedna záložka) a oprávnění na soubory. V oprávnění nastavuj skupiny "users" nebo konkrétního uživatele a u oprávnění na soubory dej rozšířené a zvol, aby se to nastavení propagovalo i na podřízení objekty.

Pokud máš možnost, tak na to sdílení přístup z jiného PC pod stejným uživatelem jako Evolve, jestli se to zobrazí nebo ne.

Ale chybu bych spíš hledal v Evolve. Ještě mě napadlo - nemáš na těch adresářích atribut, že jsou skryté?
Level_83 (8)|28.6.2012 22:56
Takže nechcem SPAMovať ale k PC sa dostanem až zajtra. Som v práci momentálne :-)...

Ale nedá mi KamilZ ti aspoň zatiaľ POĎAKOVAŤ za vyčerpávajúci postup!

Nápišem, hneď ako to vyskúšam!!!
Level_83 (8)|29.6.2012 12:23
[QUOTE=KamilZ;415020]Zkus dát na rootu sdílení (např D:\Filmy) pravé tlačítko, nastav oprávnění na Sdílení (jedna záložka) a oprávnění na soubory. V oprávnění nastavuj skupiny "users" nebo konkrétního uživatele a u oprávnění na soubory dej rozšířené a zvol, aby se to nastavení propagovalo i na podřízení objekty.[/QUOTE]

Prepáč KamilZ budeš si myslieť, že som PC videl 1.x včera, ale v horeuvedenom nastavení sa nejako strácam.... Neviem úplne presne, kde to mám nastaviť. Možno to bude práve môj problém . Práve som to skúšal a popíšem ako to mám ja nastavené...

Podľa mňa bude problém niekde v PC a nie v MMC. Keď dám zdieľať jeden adresár s HD filmom bez problémov mi ho EVOLVE nájde a spustí!
Keď dám zdieľať celý HD adresár s podadresármi s HD filmami vôbec mi nič nezobrazí... Ani len ten HD adresár!
Tak ako som čítal podľa návodov, mám ďalšie konto vo WIN7 na EVOLVE, ktoré je s heslom pod ktorým sa pripájam v MMC.
Domácu skupinu mám vypnutú!

Takto výzerá po slovensky "Zmeniť rozšírené nastavenie zdieľania"

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Všetko šlape len neviem, kde robím chybu v tom aby fungovali aj podadresáre.
Pripájam sa aj na server v rámci našej siete cez MMC, kde s tým nie je problém! Takže MMC vidí adresáre aj podadresáre!!!

Takže myslím si že treba na tom zapracovať a malo by to ísť!
Keď by bolo treba a malo by mi to pomôcť, narobím aj viac obrázkov s mojimi nastaveniami...

Každopádne ti zatiaľ ĎAKUJEM za rady!!!
Level_83 (8)|29.6.2012 12:42
EDIT:

Práve som dal zdieľať z jedného HDD:
DVD film s podadresárom VIDEO_TS - MMC načítalo a spustilo!!!
Adresár s rôznymi DivX, XviD, mp4 súbormi a podadresármi s tiež rôznymí podobnými súbormi - MMC načítalo a spustilo!!!
A zase skúška spomínaného HD adresára s viacerými podadresármi s HD, DivX a DVD filmami - MMC vôbec nenačítalo ani neukázalo!!!

PS: Zabudol som dodať Eset SS4 by problémy robiť nemal!
KamilZ (10277)|29.6.2012 13:14
Postupně:

Na tom obrázku, co jsi posílal zvol v poslední položce "Připojení domácí skupiny" volbu "používat konta a hesla".

Zkus na nefungujícím (resp. blbě fungujícím) nasdíleném adresáři s HD filmy (přímo na něm) stisknout pravé tlačítko myši a dát "Vlastnosti". Dole budou dva checkboxy/zatržítka s atributy "Jen pro čtení" a "Skrytý". Oba odškrtni (odznač, bude tam "prázdný bílý čtvereček") a dej OK. Měl by se zobrazit dotaz, jestli to aplikovat i na podadresáře, tak zvol ano. Pokud by se dotaz nezobrazil, tak zaškrtni (označ, bude tam "fajfka") "Jen pro čtení", dej OK, potvrď i podadresáře, pak dej znovu vlastnosti a oba odškrtni (odznač), OK a opět potvrď i pro podadresáře.

Pokud to nepomůže, tak zkus nějaký podadresář z adresáře s HD filmy (takový, který není vidět, ale ne celý nasdílený adresář s HD filmy), zkopírovat do nasdíleného adresáře s DivX filmy, který funguje. Důležité je to zkopírovat, ne přesunout.
Level_83 (8)|29.6.2012 13:36
Oki vyskúšam a dám vedieť... Dnes už sa k PC nedostanem...

Ďakujem zatiaľ...
Level_83 (8)|2.7.2012 16:35
TAK A PRIŠIEL SOM NA TO :-) !!!

Jednu vec som nespomenul a pritom je dôležitá! Pred chvílkou som na to prišiel.

Adresáre, ktoré som dal zdieľať mali (pre moju lepšiu orientáciu v Total Commander-i) na začiatku názvu pridané bodky ".." čiže napr. --> ...Movies, alebo ...HD !!!!! A v tom bol problém!!!
Cez víkend som EVOLVE osadil 160GB diskom a keď som sa tam snažil pridať adresáre cez FTP, (ktoré som si v TC vytvoril) so spomínanými bodkami nechcelo mi ich v TC nájsť!
EVOLVE sa tváril po zadaní adresára s bodkami, že som tam nič nepridal! Tak som to skúsil aplikovať aj na zdieľanie a odstránil som bodky....

A VŠETKO ŠLAPE!!!!!

Neviem, či sa to dá v TC niekde nastaviť aby akceptoval aj bodky pred názvami v adresároch? Je to síce už iba detail, ale potešilo by to :-) !

Takže téma je vyriešená a ja sa chcem touto cestou VEĽMI PEKNE poďakovať za rady!!!
Hlavne tebe KamilZ "priečinok --> adresár" ;-) ...
KamilZ (10277)|2.7.2012 17:21
Nedávej tam ".", to je celkem citlivá věc pro Windows (odděluje název od přípony). Na tohle se používají např. podtržítka "_" nebo hashe "#".

Tohle by mě v životě nenapadlo (že by někdo použil počáteční tečky :-) ).