Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sencor SHR 9600T

matisekb (5)|6.5.2012 20:45
mechanicky to narvem keď tam nedám ten plastový šuflík v pohode sa to tam zmestí aj z redukciou a napajanie neni problém da sa prerobit ako aj vymenit sata kabel za ten klasický... http://imgupload.sk/images/j/d/jdeag9kdqdl3dv40rk9m.jpg len neviem ci to bude fungovat z tou redukciou....
matisekb (5)|8.5.2012 09:47
takze z redukciou to funguje nemusite mat nutne sata disk stači redukcia za 10€ a jeto
CagosCZ (3)|13.5.2012 09:43
Zdar chlapi, mám Sencora teprve pár dní a zatím vše funguje celkem bez problémů. Jediný větší problém mám se základní věcí, a to vypínáním. Zásadní problém je v tom, že když ho vypnu pomocí DO nebo tím tlačítkem na panelu, tak se většinou vypne a hned zase sám zapne. Je to velice nepříjemné, kolikrát se vypne až na 2.-3. pokus. Taky se občas stává, že po vypnutí začne vydávat nějaký zvuk, podobný metronomu :-). Nemáte s tím někdo zkušenosti? Je to problém mého kusu nebo snad chyba firmwaru? Potřebuju nějaké vyjádření od dalšího uživatele, aby ho mohl případně reklamovat. Moc díky.
Petr_Vav (5)|13.5.2012 20:09
Jo,ten "metronom" mě to taky občas dělá při vypnutí. Je jedno jestli tlačítkem nebo dálkáčem.Musím znovu zapnout a zas vypnout. Jinak maximální spokojenost. Jo a ještě se mi asi dvakrát stalo, že se při přehrávání videa vždycky asi po 5ti sekundách "zapauzoval" a přehrávání šlo spustit jenom zvýšenou rychlostí. Stačilo na chvíli vypnout vzadu vypínač a po opětovém zapnutí už vše běželo v pohodě.
Petr_Vav (5)|13.5.2012 20:15
A škoda že k tomu nejde nějak zapojit USB nebo bezdrát PC klávesnice. To zadávání hledání na youtube přes dálkáč je hrůza.
airMike78 (3)|15.5.2012 09:14
Já mám tento přístroj asi 2 měsíce a s vypínáním nemám žádný problém...zmáčku, vypnu, dotočí se hdd a je ticho :)
Zelych (30)|20.5.2012 02:20
[QUOTE=CagosCZ;409614]Jediný větší problém mám se základní věcí, a to vypínáním. Zásadní problém je v tom, že když ho vypnu pomocí DO nebo tím tlačítkem na panelu, tak se většinou vypne a hned zase sám zapne. Je to velice nepříjemné, kolikrát se vypne až na 2.-3. pokus. Taky se občas stává, že po vypnutí začne vydávat nějaký zvuk, podobný metronomu :-)[/QUOTE]

To zapínání po vypnutí bych viděl na to, že ho vypneš, ale nic se jakoby nestane, tak to zmáčkeš znovu, ale tím dáš impuls pro zapnutí, tak proto.
Jinak to tikání po vypnutí mi dělá taky, a vůbec nevim proč, někdy si tikne 3x, jindy tiká třeba 10 vteřin...
Nezkoušel jste někdo nacpat do Sencoru XBMC? Jsou do něj super udělaný archivy.
pohreb (2)|1.6.2012 13:55
Dobry den, mam velmi specifickou otazku. Rad bych SHR 9600T pouzil pro cca 5ti minutovy timeshift signalu z kamery (pres Video-in). Vsude ctu, ze tento pristroj umi timeshift DVB signalu. Umi tento pristroj i timeshift signalu z Video-in? Timeshift umi i mnoho jinych pristroju, ale maloktery v teto cenove hladine ma i video vstup.

V praxi jde o to, ze hledam video delay reseni. Softwarove reseni umoznuji prodlevu jen nekolik sekund (do velikosti RAM - urceno spis pro synchronizaci se zvukem - ja ale zvuk nepotrebuju, zajima me jen obraz), ja ale potrebuju prodlevu 2 az 5 minut. Jde o trenink mladych sportovcu, kteri se rozjedou na skok, dopadnou, prijdou k obrazovce a tam se bude s prodlevou poustet stream z kamery, ktera vsechno prubezne zaznamenava. Timto zpusobem, by mohli prcci rovnou videt co delaji spatne.

Dekuji mnohokrat za odpovedi a klidne i jine mozne reseni video delay / timeshiftu streamu primo z kamery.
CagosCZ (3)|3.6.2012 22:16
Díky všem co psali svoje zkušenosti s vypínáním. Dal jsem přehrávač na reklamaci a po 14-ti dnech mi ho vrátili, údajně opravený (oprava v elektronické části a nahrání nového firmwaru - ten už tam ale byl...). Přehrávač jsem tedy zapojil a po chvíli testování jsem došel k závěru, že nenastala žádná změna! :-/ Vlastně ano, přehrávač už nevydává žádné zvuky, metronom skončil. Vrtalo mně to hlavou a po dalším testování jsem hlavní problém objevil: problém s vypínáním způsobuje zapnutí Automatického přehrávání, viz. strana 41 manuálu (používal jsem to pro automatické zapnutí internetového rádia po startu). Asi je nějaký problém v tom scriptu co provádí ty příkazy, tzn. tradičně softwarový problém.
Po odhalení problému jsem vzal šroubovák a provedl plánované modifikace: zastínění části u displeje (aby tolik neprosvítal přední panel), navlečení černých bužírek na LED pod tlačítky (stejný důvod), ztišení ventilátoru snížením jeho napájení z 12V na 10V (btw ventilátor je sám o sobě velmi tichý, hluk způsobuje proudění vzduchu v krabici a přes ty otvory na boku). Při té příležitosti jsem zjistil, že v servisu odpájeli ten pípák a proto už nevydává přehrávač žádné zvuky (tzv. hardwarové řešení sofwarového problému :-).
Dále jsem zjistil jednu nepříjemnou věc: při přehrávání některých .MP3 souborů a internetového rádia (umí bohužel jen MP3 stream) se občas objevuje ve zvuku "prskání" jako když máte špatně nagrabované CD, což mě docela vadí. Je to evidentně chyba přehrávače, na PC s tím problém u daného rádia a .MP3 souborů nemám. Celkově vzato se asi vrátim zpět ke konceptu HTPC a tento přehrávač budu používat jen jako DVB-T rekorder...
Zelych (30)|5.6.2012 01:50
Do jakeho "servisu" jsi ho posilal? To s tim prelepovanim jsem mel v planu taky, ale nechtelo se mi, kdyz je to jeste v zaruce. Sam ho budu v nejblizsi dobe taky reklamovat, protoze mam asi nekolik vadnych pixelu na displeji, vypada to spis jako SW vada, ale kdyz to je v zaruce...
Psal jsem si se Sencorem a nejaky servis mi doporucili, nebo pres prodejce (kupoval jsem ho na Alze) tak jsem celkem zvedav, jak to dopadne.
Ad. metronom, kdyz jsem ho v sobotu vypinal, tak po pul minute klapani jsem to nevydrzel a vypnul ho vzadu vypinacem. Zatim mi to delalo tak, ze klapal, dokud se nedotocil disk, ale pul minuty bylo fakt uz moc.
Mam v planu misto Sencora poridit Evolve Solaris, myslite si, ze si pomuzu, nebo to bude jen z deste pod okap?
CagosCZ (3)|5.6.2012 19:49
Já ho kupoval i reklamoval osobně v CZC.cz, tam ho maji levnější :-). Podle toho lístku co zůstal v krabici ho pak poslali do servisu FAST ČR, Říčany u Prahy (http://www.fastcr.cz). Je to autorizovaný servis Sencoru, tak snad věděli co dělají.
Jinak rozebrat přehrávač není problém, nejsou tam žádné západky, jen pár vrutů do plastu.
Zelych (30)|9.6.2012 03:26
Tak jsem vyhrabal mail který mi přišel od Sencoru, a odkazují mě na stejný "servis" ... takže se mam asi na co těšit...
(doufam, že mi vadné pixely "neopraví" tak, že mi displej odšmiknou - že ho vlastně nepotřebuji :-D )
koubafire (23)|22.8.2012 21:49
Prosím jsem již zoufalý z pc se do sencoru přes sít v pohodě dostanu ,ale obráceně mi to vždy vyhodí přihlášení selhalo - pokud máte někdo tuto zkušenos tprosím pomozte.

Děkuji
KamilZ (10277)|23.8.2012 06:29
koubafire: tak se začti trochu zpět v tomhle vlákně :-(
koubafire (23)|23.8.2012 09:18
[QUOTE=KamilZ;421620]koubafire: tak se začti trochu zpět v tomhle vlákně :-([/QUOTE]

s timhle návodem to nefunguje
KamilZ (10277)|23.8.2012 10:03
Tak děláš něco blbě, ostatním to zabralo. Pošli nastavení, které aktuálně v síťovém profilu máš. A ještě si prověř, že máš na firewallu povolen přístup na windows sdílení, nebo ho dočasně vypni.
koubafire (23)|23.8.2012 10:42
[QUOTE=KamilZ;421645]Tak děláš něco blbě, ostatním to zabralo. Pošli nastavení, které aktuálně v síťovém profilu máš. A ještě si prověř, že máš na firewallu povolen přístup na windows sdílení, nebo ho dočasně vypni.[/QUOTE]

mam to nastavene poodle tvého obrázku a mam vytvořený druhý účet hmb s heslem hmb ,windows firewall nepouživám je úplně vyplá
KamilZ (10277)|23.8.2012 11:45
A zkoušel jsi nastavit slabší šifrování, eventuálně vypnout vyžadování hesla pro přístup na sdílení?
koubafire (23)|23.8.2012 11:56
[QUOTE=KamilZ;421659]A zkoušel jsi nastavit slabší šifrování, eventuálně vypnout vyžadování hesla pro přístup na sdílení?[/QUOTE]

ano to vše jsem zkusil - nepripojim se ze Sencoru ani na notebook

Případně nemůžes vytvořit návod úplně od začátku od prvotního nastavení až po finální připojení (případně návod přesně pro tento přistroj 9600t(9500t))
KamilZ (10277)|23.8.2012 12:05
Bohužel nemohl, protože ho nemám, tohle platí obecně. Divám se do návodu a připadá mi to tam celkem rozumně popsané: https://pics.fast.eu/pubdocu35/35035100-im-cz.pdf (strana 22-24). Zobrazí se Ti v seznamu PC? Zadáš v dialogu 8-2 na straně 24 jméno a heslo?
koubafire (23)|23.8.2012 12:06
[QUOTE=KamilZ;421664]Bohužel nemohl, protože ho nemám, tohle platí obecně. Divám se do návodu a připadá mi to tam celkem rozumně popsané: https://pics.fast.eu/pubdocu35/35035100-im-cz.pdf (strana 22-24). Zobrazí se Ti v seznamu PC? Zadáš v dialogu 8-2 na straně 24 jméno a heslo?[/QUOTE]


hned potom co vyplnim jmeno a heslo to hodi přihlášení selhalo
KamilZ (10277)|23.8.2012 12:17
Zkus se pod tím uživatelem "hmb" přihlásit k PC přes síť z notebooku, ať prověříš, že je OK - v příkazovém řádku zadej bez uvozovek "net use \\xxx.xxx.xxx.xxx /user:hmb" kde xxx.xxx.xxx.xxx nahraď IP adresou PC.
koubafire (23)|23.8.2012 12:25
[QUOTE=KamilZ;421669]Zkus se pod tím uživatelem "hmb" přihlásit k PC přes síť z notebooku, ať prověříš, že je OK - v příkazovém řádku zadej bez uvozovek "net use \\xxx.xxx.xxx.xxx /user:hmb" kde xxx.xxx.xxx.xxx nahraď IP adresou PC.[/QUOTE]



je utoho napsano že uživatelské jmeno nebo heslo není platné

hned pod tim je napsano prikaz uspesne dokoncen tak nevim co si mam myslet
KamilZ (10277)|23.8.2012 13:11
Pokud to po zadání toho příkazu napíše, že zadané jméno nebo heslo není správné a zeptá se na heslo (ne na jméno) a po jeho napsání napíše, že byl příkaz dokončen, tak je to OK, příklad:
[CODE]C:\>net use \\192.168.0.10 /user:hmb
Heslo nebo uživatelské jméno není pro \\192.168.0.10 platné.
Zadejte heslo hmb pro připojení k \\192.168.0.10
Příkaz byl úspěsně dokončen.[/CODE]

Můžeš to pro jistotu zkusit (ale po restartu notebooku) ještě jednou takto:
"net use \\xxx.xxx.xxx.xxx hmb /user:hmb" (je tam přímo za ip adresu vloženo i heslo). To by se už na nic ptát nemělo a mělo by to rovnou napsat OK. Pak by po zadání příkazu "net view \\xxx.xxx.xxx.xxx" měl vypsat seznam sdílených složek na PC.

Hloupý dotaz, ale zeptám se - nepíšeš třeba v Sencoru na virtuální klávesnici heslo velkými písmeny?
koubafire (23)|23.8.2012 13:25
[QUOTE=KamilZ;421678]Pokud to po zadání toho příkazu napíše, že zadané jméno nebo heslo není správné a zeptá se na heslo (ne na jméno) a po jeho napsání napíše, že byl příkaz dokončen, tak je to OK, příklad:
[CODE]C:\>net use \\192.168.0.10 /user:hmb
Heslo nebo uživatelské jméno není pro \\192.168.0.10 platné.
Zadejte heslo hmb pro připojení k \\192.168.0.10
Příkaz byl úspěsně dokončen.[/CODE]

Můžeš to pro jistotu zkusit (ale po restartu notebooku) ještě jednou takto:
"net use \\xxx.xxx.xxx.xxx hmb /user:hmb" (je tam přímo za ip adresu vloženo i heslo). To by se už na nic ptát nemělo a mělo by to rovnou napsat OK. Pak by po zadání příkazu "net view \\xxx.xxx.xxx.xxx" měl vypsat seznam sdílených složek na PC.

Hloupý dotaz, ale zeptám se - nepíšeš třeba v Sencoru na virtuální klávesnici heslo velkými písmeny?[/QUOTE]


funguje to ,ale proc s tim ma problem ten sencor?
KamilZ (10277)|23.8.2012 13:34
To netuším. Jestli zadáváš heslo malými písmeny, tak by to mělo se standardním nastavením Windows jezdit (pokud nemáš nějaké speciální nastavení bezpečnostních politik ve Windows - omezení starších klientů apod).

Zkus se podívat do Prohlížeče událostí/Protokoly systému Windows/Zabezpečení, jestli tam nebudeš mít zalogované ty neúspěšné pokusy o přihlášení a proč se to nezdařilo. Ještě zkontroluj i "Protokoly systému Windows/Systém". V obou se orientuj podle času, bude tam toho možná hodně. Pokud v Zabezpečení nic nebude, tak se podívej, jestli máš na něj zapnutý audit (Nástroje pro správu/Zásady místního zabezpečení/Místní zásady/Zásady auditu).
koubafire (23)|23.8.2012 14:26
[QUOTE=KamilZ;421685]To netuším. Jestli zadáváš heslo malými písmeny, tak by to mělo se standardním nastavením Windows jezdit (pokud nemáš nějaké speciální nastavení bezpečnostních politik ve Windows - omezení starších klientů apod).

Zkus se podívat do Prohlížeče událostí/Protokoly systému Windows/Zabezpečení, jestli tam nebudeš mít zalogované ty neúspěšné pokusy o přihlášení a proč se to nezdařilo. Ještě zkontroluj i "Protokoly systému Windows/Systém". V obou se orientuj podle času, bude tam toho možná hodně. Pokud v Zabezpečení nic nebude, tak se podívej, jestli máš na něj zapnutý audit (Nástroje pro správu/Zásady místního zabezpečení/Místní zásady/Zásady auditu).[/QUOTE]

vubec nevim kde mam něco z toho hledat
KamilZ (10277)|23.8.2012 14:54
Tlačítko Start, menu nástroje pro správu. Nebo jen Tlačítko start a piš "událost" nebo "zabezpečení" a Windows už ti to najdou...
koubafire (23)|23.8.2012 15:21
[QUOTE=KamilZ;421694]Tlačítko Start, menu nástroje pro správu. Nebo jen Tlačítko start a piš "událost" nebo "zabezpečení" a Windows už ti to najdou...[/QUOTE]

tak tam nic neuspesneho neni
KamilZ (10277)|23.8.2012 16:51
A máš zapnutý audit? Jak máš další nastavení bezpečnosti - vyexportuj je ať víme, jestli tam nemáš něco nestandardně ("Nástroje pro správu/Zásady místního zabezpečení/Místní zásady" a na "Možnosti zabezpečení" stiskni pravé tlačítko myši a vyexportuj do souboru). Co Ti na notebooku vypíše po autentizaci uživatele příkaz "net view \\xxx.xxx.xxx.xxx"?
A ještě jedna zdánlivě nesouvisející věc - jestli nepoužíváš DHCP ale pevné IP, tak si v SENCOR překontroluj nastavení masky a brány. Teoreticky by to v rámci jedné sítě nemělo mít vliv, ale prakticky špatné nastavení může zlobit.
koubafire (23)|23.8.2012 18:08
[QUOTE=KamilZ;421707]A máš zapnutý audit? Jak máš další nastavení bezpečnosti - vyexportuj je ať víme, jestli tam nemáš něco nestandardně ("Nástroje pro správu/Zásady místního zabezpečení/Místní zásady" a na "Možnosti zabezpečení" stiskni pravé tlačítko myši a vyexportuj do souboru). Co Ti na notebooku vypíše po autentizaci uživatele příkaz "net view \\xxx.xxx.xxx.xxx"?
A ještě jedna zdánlivě nesouvisející věc - jestli nepoužíváš DHCP ale pevné IP, tak si v SENCOR překontroluj nastavení masky a brány. Teoreticky by to v rámci jedné sítě nemělo mít vliv, ale prakticky špatné nastavení může zlobit.[/QUOTE]

net view vypise szenam sLozek ktere sdilim jako treba Filmy ,Serialy atd., pc ma adresu 10.0.0.1 maska 255.255.255.0 a brána 10.0.0.138 a sencor ma adresu 10.0.0.2 a tady je ten seznam [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KamilZ (10277)|23.8.2012 20:11
Tohle vše vypadá na první projetí OK. Zkus tedy pozapínat ten audit (a pak restartovat PC), třeba se tam potom něco dozvíme. Musí to být nějaká strašná blbost, která člověka ani nenapadne :-).
koubafire (23)|23.8.2012 20:34
[QUOTE=KamilZ;421730]Tohle vše vypadá na první projetí OK. Zkus tedy pozapínat ten audit (a pak restartovat PC), třeba se tam potom něco dozvíme. Musí to být nějaká strašná blbost, která člověka ani nenapadne :-).[/QUOTE]

co je audit a kde se nachazi?

edit:jeste mam ESET smart security a na pc mam dva rj45 jeden vede do routeru a druhy primo do sencoru a ty 2 rj45 mam premostene
KamilZ (10277)|23.8.2012 20:46
Proč to máš takto zapojené a nemáš Sencor zapojen (jako PC) do routeru? Takto máš v PC dvě síťovky a je otázka, jestli máš vše správně nastavené. Přepoj Sencor do routeru.

Audit - viz #76.
koubafire (23)|23.8.2012 20:51
[QUOTE=KamilZ;421736]Proč to máš takto zapojené a nemáš Sencor zapojen (jako PC) do routeru? Takto máš v PC dvě síťovky a je otázka, jestli máš vše správně nastavené. Přepoj Sencor do routeru.

Audit - viz #76.[/QUOTE]


po pripojeni do routeru je to uplne stejne muzu do nej ale ne do pc a hlavne sdileni direct je pro full hd video kdyby to bylo pres router tak bych si po siti full hd nepustil
KamilZ (10277)|23.8.2012 21:31
Co to máš za router? Tohle pro něj nemůže být žádná zátěž, je to pár MBit/s. Ještě jsem neviděl případ, že by bylo nutné kvůli výkonu při přehrávání HD videa propojit PC s MMC napřímo a ne přes router, když pominu nějaký starý s 10Mbit porty. Do vyřešení bych to nechal připojené do routeru a ne do PC (ať je to nejjednodušší konfigurace) a zkontroluj si v MMC tu masku a bránu - psal jsi ji jen za PC, ne za MMC. MMC bude mít při připojení do routeru masku a bránu stejnou jako má PC. IP adresu v MMC nech na 10.0.0.2.Z PC úplně vytáhni ten druhý LAN kabel.
koubafire (23)|23.8.2012 21:39
[QUOTE=KamilZ;421741]Co to máš za router? Tohle pro něj nemůže být žádná zátěž, je to pár MBit/s. Ještě jsem neviděl případ, že by bylo nutné kvůli výkonu při přehrávání HD videa propojit PC s MMC napřímo a ne přes router, když pominu nějaký starý s 10Mbit porty. Do vyřešení bych to nechal připojené do routeru a ne do PC (ať je to nejjednodušší konfigurace) a zkontroluj si v MMC tu masku a bránu - psal jsi ji jen za PC, ne za MMC. MMC bude mít při připojení do routeru masku a bránu stejnou jako má PC. IP adresu v MMC nech na 10.0.0.2.Z PC úplně vytáhni ten druhý LAN kabel.[/QUOTE]


nevim proc ,ale dkyz vytahnu ten druhý kabel (zruším sítoví most ) tak mi vypadne internet a nejde nahodit
- jinak se nic nelisi chova se stejne jak s routerem tak bez routeru a hlavne je prece jasne že maska bude stejná jak u sencoru tak u pc kdyz jsou ve stejne siti
KamilZ (10277)|23.8.2012 21:47
Kde Ti vypadne internet? V PC? Tak to máš opravdu nějak divně zapojené a zkonfigurované. Jestli máš v routeru rozjeté DHCP (standardně bývá), tak PC přepni na něj, včetně MMC (při připojení do routeru). To, že maska a brána je stejná je mi jasné :-), ale nebylo mi jasné, jestli to bylo jasné i Tobě, tak promiň.

Ale začínám se bát, co se ještě takového nestandardního objeví...
koubafire (23)|23.8.2012 22:02
[QUOTE=KamilZ;421743]Kde Ti vypadne internet? V PC? Tak to máš opravdu nějak divně zapojené a zkonfigurované. Jestli máš v routeru rozjeté DHCP (standardně bývá), tak to přepni na něj, včetně MMC (při připojení do routeru). To, že maska a brána je stejná je mi jasné :-), ale nebylo mi jasné, jestli to bylo jasné i Tobě, tak promiň.

Ale začínám se bát, co se ještě takového nestandardního objeví...[/QUOTE]

zkusim to pres router mam jen krizeny kabel ,ale snad to M-DIX zvládne - aby nevypadlo ani co mi funguje (to ze se z pc dostnau do sencoru)
KamilZ (10277)|23.8.2012 22:16
Ještě další hloupý dotazy - firmware v Sencor máš aktualizovaný? Zkoušel jsi pro jistotu tovární nastavení a nové nastavení (s DHCP)?
koubafire (23)|23.8.2012 22:18
[QUOTE=KamilZ;421747]Ještě další hloupý dotazy - firmware v Sencor máš aktualizovaný? Zkoušel jsi pro jistotu tovární nastavení a nové nastavení (s DHCP)?[/QUOTE]

jj to vse ano

edit:ale po prepojeni pomoci krizeneho kabelu do oruteru uz nevidim sencor ani z pc

edit: uz se objevil z pc do nej mohu ale prihlaseni z neho stale selhava
KamilZ (10277)|23.8.2012 22:31
Zkusím promyslet co dál, dneska už končím...

Nemáš v názvu PC nebo skupiny diakritiku, mezery, spec. znaky apod.?
koubafire (23)|23.8.2012 23:11
povedlo se pomoci tohoto webu natsvail jsem neco v tech Mistnich zasadach (v tech registrech jsem nic nedelal) a jede to kdyztak to zkus projet jeslti neprijdes v cem byla chyba

- - - - doplněno - - - -

http://www.patriotmemory.com/forums/showthread.php?2080-connect-to-Windows-7-PC-w-o-login-work-around
koubafire (23)|23.8.2012 23:15
tohle mi pomohlo:

1. Open a command prompt (cmd.exe), type mmc and
2. Windows7 will prompt you for elevated security access for MMC - allow this
3. When MMC loads, under "File", select "Add or Remove Snap-In"
4. From the list of Snap-Ins, highlight "Group Policy Object Editor", select "Add"
5. A dialogue box will appear, select "Local Computer"
6. Hit 'OK'. You now should be back at the MMC panel
7. In the explorer window, expand "Console Root" > "Local Computer Policy" > "Computer Configuration" > "Windows Settings" > "Security Settings" > "Local Policies" - Click on "Security Options" under "Local Policies"
8. Under "Security Options", make the following changes:

Network access: Allow anonymous SID/name translation: Change to "Enable"
Network access: Do not allow anonymous enumeration of SAM accounts - Change to "Disabled"
Network access: Do not allow anonymous enumeration of SAM accounts and shares - Change to "Disabled"
Network access: Let Everyone permissions apply to anonymous users - Change to "Enable"
Network access: Restrict anonymous access to Named Pipes and Shares - Change to "Disabled"
Network access: Shares that can be accessed anonymously - Added your root share name here
Network access: LAN Manager authentication level - Change to LM & NTLM, send NTLMv2 if negotiated

9. Close MMC
10. Reboot the PC
KamilZ (10277)|24.8.2012 06:41
Super je, že Ti to jede. Tím jsi si ale hodně srazil bezpečnost při přihlašování přes síť na PC. Prakticky jsi jakoukoli bezpečnost eliminoval, podle toho postupu je vše otevřeno pro anonymní přístup. Na PC doma to asi nevadí, ale nedělal bych to třeba na notebooku, se kterým můžeš někde cestovat. Máš teď konfiguraci, kde to jede. Zkusil bych ještě vše vrátit zpět, až na poslední bod "LAN Manager authentication level - Change to LM & NTLM, send NTLMv2 if negotiated". Pokud selhávalo přihlášení, tak bych to čekal v něm, ne v ostatních. Programátoři v Sencoru musí být pěkné trubky, jestli jedou ještě přes LM :-(
koubafire (23)|24.8.2012 06:50
Tohle je Desktop PC v naší domácí síti ,nikdo z venku nemá možnost se k němu dostat - mas pravdu ze nanotesu bych asi tohle netroufl.
koubafire (23)|28.8.2012 00:27
Pls da se nejak na predni display trvale zobrazit čas ? - ted se mi tam ukazuje treba DTV 04 .
jaydoo (542)|1.9.2012 19:41
Aký je rozdiel medzi verziami 9500 a 9600 ?
KamilZ (10277)|1.9.2012 20:29
Petr_Vav (5)|7.10.2012 14:42
Tak jsem si chtěl po dlouhé době zas pustit něco z Youtube a hle, u všeho mi to píše soubor nelze přehrát.Před několika měsíci když jsem to pouštěl,tak to fungovalo. Firmware mám poslední z února 2012. Ostatním přehrávat jde,nebo je chyba někde u mě?