Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové kamery Sony - CX760, XR260, CX190

jarino1978 (8045)|5.7.2012 19:35
@gagor : snažil som sa stopnúť obraz, keď bol ako tak statický.
veď už som ti napísal, že CX730 v low-light viac vidí, to nepopiera nikto. Keď porovnávam SD900. Ale vyvraciam tvoje vlastné tvrdenia o ostrom paneláku, ostrých anténach, ostrom obraze v tme......Tých tvojich nepravdivých tvrdení je nespočetne veľa.
Žiadna kamera nevie v tme nasnímať rovnako kvalitný obraz, ako v dobrom svetle. Zobuď sa:BB:

Nepleť tu do toho nejaké zobrazovadlá, aj podľa toho, čo a ako píšeš, sa tomu rozumieš, ako hus pivu. Ešte raz ti napíšem: čo nie je v zdroji, už z toho nikdy nič lepšie nebude !

A k tomu odkazu na video : popisujeme tvoj zdroj, nie niekoho iného.

Tie zelené stromy a kríky myslíš tieto ? 9-)
[ATTACH=CONFIG]18541[/ATTACH]
Still0705_00001.jpg
gagor (133)|5.7.2012 20:24
Ok, ešte jedna reakcia a už naozaj skončím...
1: "Ja som nahrával z okna na automat so sonkou v úplnej tme, iba v diaľke mi svietil jeden panelák. Úplne krásna nemihotajúca čierna, krásne ostré detaily paneláka." Toto bol popis iného videa, nie toho ktoré som zavesil, už ho nemám a nové robiť nebudem, nemá to cenu.
2.: "Žiadna kamera nevie v tme nasnímať rovnako kvalitný obraz, ako v dobrom svetle." Toto som v živote netvrdil, neviem prečo si vymýšľaš.
3.: "čo nie je v zdroji, už z toho nikdy nič lepšie nebude !" Znovu tvrdím, že toto nie je pravda, plazma dokáže nekvalitný zdroj signálu podať lepšie ako LCD presne tak, ako mi to potvrdil joeh. Laicky som sa to snažil vysvetliť vyššie, prečo je to tak si vygoogli, nechce sa mi vysvetľovať lámanie kryštálov a výsledný efekt na zobrazenie pohybu pri LCD.
4.: "popisujeme tvoj zdroj, nie niekoho iného." keďže si nevidel rozdiel na mojej porovnávke, sd900 a 730, tak som dal inú....
Videl si u mňa alebo niekoho iného takéto vyjadrenia?
"brzdi chlape, pretože si zatiaľ nedokázal úplne nič" "sa tomu rozumieš, ako hus pivu" "zobuď sa"" atď?
A aká je to farba keď nie zelená?

Ale nechajme to už tak...
joeh (1358)|6.7.2012 18:55
gagor - čo sa týka ostrosti, resp. kresby na zoome - takmer všetky sklá kreslia na plnu dieru podstatne horšie ako priclonené. Teda ak chceš mať ostrejší obraz, manuálne nastav vyššie clonové číslo ako nastaví automatika. Len pozor na čas závierky. Určite to funguje za dobrého svetla.
gagor (133)|6.7.2012 19:34
Bol som včera trošku otestovať kamerku aj vonku, také pozitívum čo som si stihol všimnúť je najmä reálnosť farieb. Išiel som na auto, (v dobrom svetle sa ešte bojím upravovať), ale naozaj kamera zachytila stromy, zelenú, chodníky a celkovo farebnú atmosféru veľmi reálne. Niektoré veci som mal možnosť porovnať aj s SD900 čo som stihol nakrútiť minulý týždeň a tam boli farby v porovnaní úplne mimo (ale to tu už bolo tiež spomínané myslím jarinom). Ostrosť samozrejme super na panasonicu aj na zoome, ale nič také z čoho by som sa pokakal. Inak mám dosť čudné pocity z vyváženia bielej, nejako sa mi nezdá, že by to obrazu pomohlo, práve naopak.
čo vravíte na toto pre moju sonku? Velbon c-400 príp. C-500
joeh (1358)|6.7.2012 19:58
Sonky maju autorežim vynikajuci. Vo vačšine prípadov automatika pracuje presne. Do vyváženia zasahuj len v nutnosti. Automatike sa dá pomáhať, napr. v miestnosti zazoomuj na bielu stenu, auto sa chytí.
gagor (133)|6.7.2012 20:06
To áno, tak to funguje pekne, aj som to tak robil, len potom som napr. sledoval pohyb (v byte) a keď som s kamerou išiel dole, tak mi obraz zožltol. Išiel som s pohybom hore, pekne vyrovnalo.
jarino1978 (8045)|6.7.2012 20:33
závisí všetko od toho, aké prostredie je v byte ( farby, osvetlenie ). podľa toho sa automatika nastavuje. amatérovi môžu pomôcť vhodné scénické režimy, pokiaľ sa bojí hrať s manuálom.
gagor (133)|6.7.2012 20:37
Tie režimy sú nanič, myslím si, že sa treba naučiť manuál, prípadne WB iba posunúť, mám tam +4 WB -4. Pri režime vnútorne svetlo ide všetko do modra a pri režime vonku do žlta. Samozrejme, chce to trošku cviku a trpezlivosti...
jarino1978 (8045)|6.7.2012 20:41
to tá Sony nemá ani možnosť voľby presetov vyváženia bielej ? To môj Canon a Panasonic ich má myslím po päť, čo sa týka umelého osvetlenia...
gagor (133)|6.7.2012 21:22
Však dáš si napr. umelé osvetlenie a potom môžeš posunúť s prstencom o 4do studena alebo o 4 do tepla, takže na režim umelého osvetlenia máš 9 rôznych vyvážení., to isté vonku a potom manuálne vyváženie a tiež si ho môžeš prstencom pekne posúvať...
jarino1978 (8045)|6.7.2012 21:32
tak to je bieda, to nerieši problém.
gagor (133)|6.7.2012 21:38
Akože nerieši, však dáš si preset vonku a potom si ho plynule doťahuješ, podľa potreby. Určite je to lepšie, ako 10 prednastavených presetov. Aj vo winampe si dám preset a potom si ho podoťahujem alebo urobím všetko manuálne. Aký iný preset máš na mysli? Však si vyvážim bielu na papier alebo stenu a potom si dotiahnem, keď sa mi zdá že je to potrebné.
jarino1978 (8045)|6.7.2012 22:13
každý ten preset ide editovať. ale väčšinou sú nastavené tak, že nemusíš. a o to ide.
gagor (133)|7.7.2012 08:06
Jarino neviem, som iba laik, ale kamerovať z presetu je asi hanba, to ti povie aj fotograf aj kameraman. Všetci rozprávate o nutnosti manuálu a ty rozprávaš o presetoch, ktoré sú nepoužiteľné, lebo kým budem behať po presetoch a porovnávať, ktorý by asi bol ok, tak si vyvážim na tabuľku alebo papier a dotiahnem. 3sekundy. Ja už mám z teba pocit, že aj font nápisu SONY na popruhu je nahovno... Ale asi aj o tom je fórum...
gagor (133)|7.7.2012 08:13
Iné by bolo, keby si si sám mohol urobiť preset. Napr, vyvážiš bielu pri umelom svetle v obývačke, ponastavuješ a dáš uložiť. napr obývačka1. ALe aj to je nepoužiteľné, lebo sa ti zmení svetlo z okna a už to neplatí...
gagor (133)|7.7.2012 10:43
ALe často sa ti stáva, že z dávania rád skĺzneš do úplné zbytočných sarkastických podj*ebov, spôsob akým sa vyjadruješ je na zamyslenie. ja neviem, ako keby si trpel nejakými komplexami alebo čo...
1. to tá Sony nemá ani možnosť voľby presetov vyváženia bielej ? To môj Canon a Panasonic ich má myslím po päť, čo sa týka umelého osvetlenia...
2. tak to je bieda, to nerieši problém a našiel by som ich tam omnoho viac?

Teraz idem ja písať štýlom: to ta pawasonic či čo to máš, nemá ani hľadáčik? to máš iba stereo? To nemá ani vstavané svetlo? To nemá ani night shot? To aké rozlíšenie má ten displej? To si nevieš ani personalizovať displej? To máš aký wide? To ako s tým chceš nahrávať v lowlighte? Ty tam nemáš active interface shoe?, aha to tam nemáš ani vôbec shoe.. To tam nemáš ani možnosť pripojenia sluchátok či mic? To takú stabilizáciu ako panasonic mám na mobile. To čo tam máš za sl. clonu, to nerieši problém. To aké fotky robí toten panasonic? To nemáš slow motion? Hlavná vec, že tam môžeš pripojiť 3D objektív... A k tým tvojím slávnym presetom. To máš na každú hodinu a na každý mrak vlastný preset?
Nikdy som takéto podpichovačky nerobil a keď, tak jemne a myslím, že to tu ani nepatrí, pretože potom sa ľudia ako koko, chodia na vlákno baviť. Ale aj napriek tomu tvoje názory rešpektujem. No nie všetky)
kameranp (322)|7.7.2012 11:01
joeh a gagor
mal som a stale mam doma kopec kamier a fotakov
a ked sa pozriem na video z akejkolvek sony v umelom svetle tak ma napada len jedno slovo GRC
to je asi tak vsetko a nebudem to tu dalej riesit.
joeh (1358)|7.7.2012 11:06
kameranp- to bude v rukách
skukni svoje nedávne príspevky, tam si uviedol presný typ kamery, po ktorej tužiš a bola to Sony....
jarino1978 (8045)|7.7.2012 13:33
žezlo prenechávam iným, ale :
X800 = nemá hľadáčik, ale to je skôr problém teba gagor, ako mňa.
X800 = zvuk je 2.0, neviem koho ale zaujíma nejaký 5.1 zmätok v amatérskych kamerách. Daj si tu verejne odhlasovať, koľko poloprofi kameramanov, resp. profi kameramanov sníma v režime 5.1 audio.
X800 = ani neviem, či má vstavané svetlo a ani ma to nikdy pri kamerách nazaujímalo . Vstavané LED svetlo ti pomôže akurát tak pri hľadaní kľúčov z návratu z krčmy...
X800 = nemá night shot. To akože musí mať každá plastová hračka rovnaký zelený nezmysel, ako Sony ? Opäť si s tým prisvieť z návratu z krčmy...
X800 = tá má aspoň normálny nočný režim, ktorý produkuje síce viac šumu, ale má na rozdiel od Sony aj ako tak realistické farby a nie len sépiovo-žltý obraz...
X800 = nemá síce 1K resolution LCD, ale úplne postačujúce 0,425 K. Na HF200 mám 0,2K a žeby som si išiel honiť triko z X800 9-)
X800 = mám možnosť si personalizovať OSD...
X800 = wide má 28mm v prepočte na kinofilm.
X800 = nemá päticu, ale ten nezmysel som nikdy nepoužil ani pri HC3/HF200, dodnes som neprišiel na to, prečo by som tam mal pchať nejaké predražené krámy od výrobcu kamier....
X800 = lowlight slušný, ale nie najlepší
X800 = nemá vstup na mikrofón. Myslíš, že mi to vadí, keďže používam na prácu 3 kamery a 2 foťáky ?
X800 = stabilizácia je veľmi slušná, ale od Sony je o niečo menej účinná. Čo mám teraz robiť ? Hodiť si to z okna ?
X800 = má slnečnú clonu od výrobcu, síce použiteľná, ale samozrejme sú lepšie.
X800 = je videokamera.Na fotky používam 7D, HX9V a C-765....
X800 = nemá super vec pre slow-motion, lebo každý normálny vie, že je to použiteľné pre babičku na facebook a nie do strižne. Aj v HC3 som mal tento nezmysel, ale šabliť na 120cm skle z rozlíšenia 320x240 sa mi už nechce...
X800 = debilinu menom 3D neriešim

X800 je slušná kamera, nie je bez múch, ale za 300 éčiek, nerozmýšľam ani nabudúce...

Nakoľko si miestnych modov vážim a nechcem im pridávať prácu v týchto hicoch, text som editoval do prijateľnej formy, aby to neskončilo na skládke....
gagor (133)|7.7.2012 14:04
Jarino, ešte raz si prečítaj môj príspevok, vôbec si nepochopil jeho zmysel. Ty si napísal, že si nedám poradiť, že so mnou nemá zmysel. Toto je rada? citujem :to tá Sony nemá ani možnosť voľby presetov vyváženia bielej ? To môj Canon a Panasonic ich má myslím po päť, čo sa týka umelého osvetlenia" toto nebola rada ale čistý pod*eb. Na čo som ti napísal, že keby som chcel, tak aj ja, aj hocikto iný sa môže takto vyjadrovať a "vypychovať" každú hovadinu či funkciu a uviedol som príklady. Ale to neznamená, že si to naozaj myslím, lebo niektoré veci sú naozaj zbytočné, niektoré zase nie, ale keď chce človek podpichovať, tak sa vždy dá. A ty si sa vytočil, a ideš tu porovnávať tie nezmysli, ktoré boli uvedené opakujem, len ako príklad, ako by som sa mohol chovať, keby som chcel, ale nechce. A to s tým šašoma s tou ženou, to už je teda ale silná káva. AK si ešte nepochopil, že to z mojej strane vôbec nebolo myslené v zlom.
gagor (133)|7.7.2012 14:36
kameranp, ja som z obrazom z interiéru spokojný. Oveľa viac ako z sd900. hlavne kvôli absencii zrna. Lepšiu ostrosť som ja osobne na panasonicu vnímal iba vonku pri zoome, dnu nejako nie, ale samozrejme, mal som ju krátko. Inak, medzi základné vlastnosti, podľa ktorej sa posudzuje kamera v našej cenovej debate je obraz, stabilizácia a možno lowlight, príp. zvuk. Ako je na tom napr. g10.? lowlight som videl že je pekný, ale napr ostrosť v porovnaní s panakomxrady či stabilizácia napr. v porovnaní so 73O...
kameranp (322)|7.7.2012 15:07
gagor podla toho ako ta to chytilo tak budes mat v kratkom case
kazdu kameru a jej proces dôkladne zmapovanu
takze dôsledkom toho sa pohnes o kus dalej ako joeh
a kameru vymenis za taku co ma daleko slusnejsie video to len preto ze tam nebude snimac urceny aj na foto
joeh (1358)|7.7.2012 15:59
kameranp - však na konkrétny dotaz si absolutne neodpovedal. Takéto všeobecné reči nemaju žiadnu hodnotu.
gagor (133)|8.7.2012 10:55
Inak, dosť mi na sonke chýba dobrá vychytávka panasonicu v podobe rýchlotlačítka automatiky, predsa je to jednoduchšie ako na tri krát preklikovať na displeji. Kľudne mohli dať namiesto nightshotu, ktoré človek využije raz za rok, tlačítko automatiky. Ale zase je dobré, že keď mám nastavené stereo mic, tak pri prepnutí na auto stereo zostáva, čo sdčka nevedela. Vytiahnutie troch funkcií do displeja je taktiež super vec, len ja by som si ich tam vytiahol hádam aj 10. Možno je to naozaj škoda, že výrobcovia všetko hádžu do displeja a nie je na kamerke viac tlačítok, ktoré by prácu s kamerou zrýchlili, namiesto behania po menu. Najlepšie by asi bolo zobrať x900, cx730 a G10 a poskladať z nich jednu kameru. To by bol stroj. Ale zase by nebolo o čo diskutovať, že :-)
kameranp (322)|8.7.2012 14:42
asi takto?
side.jpg
gagor (133)|8.7.2012 16:01
Napríklad aj takto, len trošku zredukovať veľkosť...) Aj na člnok do Chorvátska....)

Neviete niekto poradiť ten statív pre sonku? Vybral som predbežne velbon c400, ale je dvojcestný, takže neviem či by nebol lepší troj, aj keď to budú asi skôr na foto. Má fluidnú hlavu, je celkom kompaktný, potrebujem taký univerzál, lebo neplánujem kupovať dva...
Používate niekto statív ako stedicam pre "akčnejšie zábery" (tam je práve potrebný trojcestný statív)? Je toho plný youtube, alebo kašľať na to...?
pan_gazpacho (71)|13.7.2012 19:20
zdravím pánové! právě jsem se vrátil z delší dovči v Chorvatsku a musím říct, že jsem Sonku vůbec nešetřil. Neskutečná horka, pot, krémy na tělo i pár kapek z moře přežila se ctí! teď se ještě probrat těmi 40GB fotek a videa :/
Jinak stativ doporučuju s fluidní hlavou, sám mám Velbon DV-7000, i když ten už je možná až moc robustní (ale tak aspoň to není nějaký rozklepaný plasťák). Takový Velbon C-600 by mohl být asi ok (má stejnou fludiní hlavu jako DV-7000). Jako steadicam ale používám prostě steadicam (Hague MMC). Jinak tu byla myslím otázka střihacího programu, tak za sebe doporučuju Vegas - i když starší verze (tušim do osmičky) mi nespolky těch 50 framů/s, ale s verzí 10 spokojenost. Myslím si, že je celkem intuitivní na ovládání a své představy se mi s ním vždy podařilo převést ve skutečnost.
pan_gazpacho (71)|14.7.2012 17:26
krátký klípek z dovči, točeno s CX730 z ruky, ovšem vše raději s pomocnou mřížkou, ať mi to moře tak nepadá :] doporučuji full screen s plným rozlišením!
joeh (1358)|14.7.2012 17:37
pan gazpacho - paráda, ako ostatne vždy.
pan_gazpacho (71)|14.7.2012 17:47
díky :)
KamilZ (10277)|14.7.2012 18:05
Moc se mi líbí záběr 1:50 (a ty kousek předtím také nejsou špatné :-E ).
gagor (133)|14.7.2012 20:17
No gaspacho, som rád,že si konečne si dorazil, mám nejaké otázky ohľadom používania kamerky, ale o tom niekedy inokedy). Tvoje videjka sú ako spomína joeh super, ako vždy:-) Akurát som pobehal asi 10 obchodov so statívmi ale po velbon c rade ani stopy, takže budem musieť ísť na risk z netu, ale tiež mi vychádza Crada, asi C500 príp c400(čo ty na to), c600 sa mi zdá už dosť veľká keďže chcem taký univerzál aj na nosenie aj aby niečo vydržal. Neviem aký je rozdiel hlavy medzi c500 vs C600, ale čo som obzeral cx400 a hamy a statívy po 30€, tak na to si kameru za 900€ nedám. Hračky na kompakty. DO stedicamu už investovať nemienim, preto tá otázka na využitie statívu. Inak, ako som už písal kamera výborná, zatiaľ ma len príjemne prekvapuje, video z exteriéru super, najnovšie aj fotky z exteriéru (ale v kamera móde, foto je preexponované a nemám chuť nastavovať) sú naozaj ako z dobrého kompaktu, výhodou je, že keď mám ponastavovanú kamerku a objekt, tak proste spravím aj foto a nemusím vyťahovať mydleničku. V interiéry to už nie je taká sláva, ale vrámci možnosti ok. Bohužiaľ ešte nemám nový komp a na starom JUNKu veľa nenastrihám, takže prvé videjka začnem vešať až neskôr...
Emil 1234 (6)|3.10.2012 13:25
Četl jsem několik stížností na kvalitu hledáčku, jaké jsou vaše dojmy, pocity a zkušenosti? Odešla mi stará Sony, uvažuji o náhradě, CX730 je vážným favoritem.
pan_gazpacho (71)|5.10.2012 07:07
hledáček teda používám zřídka v nutnosti, ale není to zas tak strašný. akorát je trochu prťavej no