Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové kamery Sony - CX760, XR260, CX190

jufi (91)|6.6.2012 14:54
Pro info...tak toto mi odpověděli z podpory (nebo potfory?) Sony:
Doporucujeme orientovat se dle informace uvedene na oficialnich strankach Sony.
Produkt od spolecnosti SONY ma oznaceni HDR-CX730E. Model HDR-CX730VE neni produktem spolecnosti SONY.
Na dotaz, zda se objeví i CX740VE mi neodpověděli vůbec.
pan_gazpacho (71)|6.6.2012 17:52
krátké videjko s nightshotem/přisvětlením můžu udělat, jen nevím kdy se k tomu dostanu (teď jsem si vzpomněl, že jde zapnout obě funkce dohromady, to by mě zajímalo, jestli to není v nějaké situaci vražedná kombinace pro snímací čip :/)

s označením nepomůžu, ale CX730VE je myslim blbost (s takovým označením byl předchozí model - CX700VE). jinak CX720 je myslím pro Japonsko, CX760 Amerika, u nás CX730, s tím že každý region má trošku odlišné fičury (japonci tam maj snad všechno, gps i vnitřní paměť atd) o CX740 žádné info nemám
jufi (91)|6.6.2012 20:27
[QUOTE=pan_gazpacho;412572]krátké videjko s nightshotem/přisvětlením můžu udělat, jen nevím kdy se k tomu dostanu (teď jsem si vzpomněl, že jde zapnout obě funkce dohromady, to by mě zajímalo, jestli to není v nějaké situaci vražedná kombinace pro snímací čip :/)

s označením nepomůžu, ale CX730VE je myslim blbost (s takovým označením byl předchozí model - CX700VE). jinak CX720 je myslím pro Japonsko, CX760 Amerika, u nás CX730, s tím že každý region má trošku odlišné fičury (japonci tam maj snad všechno, gps i vnitřní paměť atd) o CX740 žádné info nemám[/QUOTE]

Za videjka ti budu vděčný....přikládám značení modelů dle Sony....
[ATTACH=CONFIG]18137[/ATTACH]



Modely označené *1 jsou vybaveny hledáčkem.
Modely označené *2 jsou vybaveny funkcí GPS.
Modely označené *3 jsou vybaveny projektorem.
jufi (91)|6.6.2012 20:36
Jo a k tomu nightshotu.....neboj se....v minulosti se mi a nejenom mi, podařilo ho mít několikrát zapnutý i na světle a bez následků....a určitě se ti stane, že ti někdo rozsvítí až budeš točit pozdní ploužení na zhasnutém parketě....nehledě na to, že někteří úmělci ho schválně zapínají na bazéně ap., protože částečně prosvěcuje šatstvo....svého času na tom měl Sony založenou reklamu....
[ATTACH=CONFIG]18140[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18138[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18139[/ATTACH]
pan_gazpacho (71)|6.6.2012 22:57
no je to zajímavé, CX740VE bude asi nějaký fantom, prvních pár stránek googlu jsou jen výsledky sony supportu, žádný obchod jej nenabízí (ale zase tak dlouho jsem negooglil)

no a jinak tedy jsem se odvážil vstoupit do temného sklepa našeho paneláku, abych otestoval interní osvětlení a nightshot CX730tky..
jufi (91)|6.6.2012 23:21
Díky...ten nightshot tradičně nic moc..... ale občas je moc dobře, že tam je..... a přisvětlení je parádní i když ve volném prostoru to bude asi poslabší.... svůj účel to ale jistě dokáže splnit a spoustu záběrů zachránit......
pan_gazpacho (71)|6.6.2012 23:29
za přisvětlení u mě velké plus, na to že jsou to jen dvě prťavé diody, tak v rozích obrazu žádné viditelné tmavnutí, světlo je rovnoměrně rozptýleno. Nighshot je tradičně vhodný tak akorát pro natáčení pokračování hororu REC. no ale zajímalo by mě, zda nejsou někde k sehnání přídavné infradiody, že by se nasunuly třeba na hot shoe, aby byl obraz v nightshotu jasnější..
jufi (91)|7.6.2012 15:27
Existuje a mám. U něj naopak světlo nic moc, ale infra výkoné a výtečné...navíc plynule regulovatelné....
http://www.sony.cz/product/cac-flashes---lights/hvl-irh2
Např. u skomírajícího táboráku super.....
[ATTACH=CONFIG]18149[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18150[/ATTACH]
jufi (91)|7.6.2012 17:03
A tu je ještě jeden asi novější... http://www.sony.cz/product/cac-flashes---lights/hvl-hirl
gagor (133)|7.6.2012 17:56
To interné svetlo vyzerá naozaj pekne rozptýlené, obraz a farby vyzerajú pekné a prirodzené. Určite v čase núdze pomôže...
-kuty- (5)|7.6.2012 21:38
Tak cx730e dorazila z německa, překvapilo mě, že je made in japan. Je to moje čtvrtá kamera a snad jen ta první byla vyrobena v japonsku. Zbytek samozřejmě čína a spol. Anebo sem se dodává čína a němci mají japonce? Jak to máte vy? To jen tak pro zajímavost. Jinak ten stabilizátor je neuvěřitelný, ale chce to trochu cviku při švenku. Nechápu ale proč dělat 24Mpx fotky, když snímač je 6Mpx.
pan_gazpacho (71)|7.6.2012 22:38
mám koupený v česku made in japan. i s orámovaným sériáčkem. nemyslím si, že by se to dělalo i někde jinde. a první dojmy?
pan_gazpacho (71)|9.6.2012 14:29
na vimeu teď vznikla skupina shromažďující videa s CX730, tak mrkněte - http://vimeo.com/groups/145006
Jsou tam i zajímavá porovnání viz např. Sony CX760 vs Canon HF G10 - http://vimeo.com/groups/145006/videos/42080047
gagor (133)|9.6.2012 18:48
Tá G10 vyzerá fajn, ale aj cena CANONU je fajn )
pan_gazpacho (71)|9.6.2012 19:09
asi tak. canon má lepší lowlight, ale taky ta cena je pořád skoro o nějakých 10000 výš :/
canon mi přijde pro zkušenější filmaře, sonka jako takový mezistupeň (prostě ji popadnete a točíte a až vás přestane bavit iAuto, tak si na dalším stupni dosyta vyhrajete i s manuálním ovládáním)
Fricoolinek2 (675)|10.6.2012 11:25
Pochybuju, že HF G10 nemá "mód pro blbce" ;)
pan_gazpacho (71)|10.6.2012 22:08
jasně že má, ale můj dojem je, že primárně se s ním počítá hlavně pro vyhrátí s manuálem.
-kuty- (5)|12.6.2012 14:40
Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych něco napsal. Co se týče zpracování cx730e, tak to je výborné, nikde nic nevrže, kamera se dobře drží, na to jak je malá. Je příjemně těžká, narozdíl od Panasonicu, u kterého jsem mněl pocit, že držím plastovou hračku. Rozhodoval jsem se mezi touto Sonkou a Canonem G10, ale ten byl dražší, měl horší stabilizaci a neměl 1080/50p. Rozhodování podle videí na Youtube není zrovna jednoduché, nakonec jsem to riskl a koupil Sony. Své nakonec sehrály i dvě dobré zkušenosti se Sonkama a poté jedna horší zkušenost s Canonem. Už jsem ji trochu vyzkoušel a tak bych vyzdvihl pro mě jednoznačně tři věci:
1) Výborný obraz 2) Velmi široké ohnisko 3) Výborná stabilizace
Ta stabilizace je opravdu velký přínos, točím hlavně turistiku, velmi často i za chůze a výsledek je naprosto úchvatný! Jsem docela zvědavý, jak na toto vylepšení zareagují ostatní výrobci. Jinak co se týče zvuku, tak to je příjemné překvapení, právě mizerného zvuku jsem se velmi obával, ale zvuk je z takto malé kamerky velmi slušný. Žádný externí mikrofon dokupovat nebudu.
Na co jsem se taky těšil je, že baterie ukazuje zbývající kapacitu v minutách, to je věc na kterou jsem byl u Sonek zvyklý a velmi mi chyběla, když jsem přešel ke Canonu. Pro jistotu jsem dokoupil ještě jednu základní NP-FV50, ať jsem úplně v klidu. Vůbec baterie od Sony jsou velmi kvalitní, mám doma 12 let starou baterku, která téměř nestratila svou kapacitu. Oceňuji i spolehlivý automat, nemám moc čas na nějaké nastavování při turistice, ikdyž někdy se to samozřejmě bude hodit. Abych jenom nechválil, tak trochu zklamání je lcd na slunci, kdy na něm není moc vidět, naštěstí se dá zvýšit jas a je to o trochu lepší. Toto bylo zase na mé předchozí kameře bez problémů. Doufám, že nepříjde den, kdy budu muset použít hledáček. Na ten jsem si už úplně odvykl a nechci ho pokud možno použít. S kamerou se sžívám takříkajíc za pochodu a tak ještě nemám všechno úplně vyzkoušeno. Jednou z takových věcí v kterých nemám úplně jasno je focení. Nejdříve jsem přepínal na režim focení, ale měl jsem pocit, že fotky v něm byly přeexponované (vše jsem měl nastaveno na automat). Pak jsem začal manuálně upravovat expozici, aby nebyly tak přepálené. Nakonec jsem přišel na to, že je mnohem lepší fotit v režimu natáčení a expozice je v pořádku. Celkově mi fotky ale připadají moc přebarvené. Přitom video je v pořádku a je přirozené. Myslím, že ale pokud bych fotky prohnal nějakým programem a trochu ubral barvy a mírně zesvětlil, tak budou ok. Možná, že časem to vychytám, přece jen focení není primárně to, na co jsem kameru kupoval.
Zítra jedu na dovolenou do Saského Švýcarska, takže se těším, že kamerka dostane pořádně zabrat….
joeh (1358)|12.6.2012 18:45
pre -kuty- - parádna kamča. Velký čip podáva skvelé video v lowligte, využi 25p, f1,8, 1/25s a budeš nadšený.
gagor (133)|12.6.2012 21:22
Prečo 25p ?
joeh (1358)|12.6.2012 22:46
Prečo 25p ? - jeden zásadný duvod - v režime 50p musí byť čas závierky 1/50s alebo kratší, inak sa nedá spraviť 50 plnohodn. snímkov/s.
- druhý duvod je v tom, že automatika v režime 25p, veľmi správne, nastaví pri slabom svetle najdlhší možný čas 1/25s, najmenšie clonové číslo f 1,8, ak je to málo nastupuje gain
- tretí - možnosť využiť manuálny ovládač na focus, čo je pri slabom svetle zvlášť vhodné
gagor (133)|13.6.2012 07:46
dik joeh za vysvetlenie, hold, už keby mi tá kamera konečne dorazila aby som to všetko mohol vyskúšať.)
pan_gazpacho (71)|30.6.2012 00:29
pár nových promo fotek + jedna videojednohubka
DSC00486.JPG DSC00620.JPG DSC00634.JPG DSC00824.JPG DSC00806.JPG DSC00758.JPG DSC00739.JPG DSC00946.JPG DSC00953.JPG DSC01004.JPG
gagor (133)|2.7.2012 14:27
No, tak už budem častejšie na tomto vlákne. Už som písal, ale nedá mi ešte raz. S kamerou som nadmieru spokojný až na pár múch mi vyhovuje, krásny ostrý obraz, stabilizácia, display, spracovanie kamery je úplná špička, ľudia sa ju boja zobrať do ruky, lebo vyzerá ako keby stála 3000€, žiadne zrno a šmuhy, lowlight úplné orgie krásny ostrý obraz bez zrna a šmúh a aj interiér, vstavané svetlo je brutálne a to som až dnes zistil, že sa dá nastaviť ešte jasnejšie, zvuk skvelý, s manuálnym krúžkom sa mi pracuje ešte lepšie ako na pan., pridanie troch funkcií na rýchly výber je veľmi praktická funkcia, výklopný hľadáčik super. Z nedostatkov preexponované foto a veľmi jemne aj video, treba trošku upraviť pred nakrúcaním, zoomovať v interiéroch max po 2-3, potom obraz stmavne a trošku je aj zrno, lepšie je fyzicky sa približovať, tam je obraz krásny ostrý (ale tak by sa to asi aj malo robiť, takže problém nie je, podobne aj s max zoomom vonku) Inak mohli by sme tu trošku rozdiskutovať samotnú manipuláciu s kamerou pre dosiahnutie najlepších výsledkov.
gagor (133)|2.7.2012 15:40
Dnes v tých horúčavách som 730ku pretestoval vonku za priameho slnka krásny obraz, veľmi pekné farby a priamo proti slnku som nechápal ako to vie automať povyrovnávať, krásne prirodzená obloha oproti slnku o druhej poobede. Tak isto automat oveľa menej prepaľuje ako panasonic, keď som mal obraz pol napol tak neprepálilo oblohu, prepálilo ju iba keď obloha tvorila asi desatinu obrazu. Ale to sú veci, ktoré každý kameraman vie jednoducho nastaviť a prepaľovaniu zabrániť. Zebra funguje pekne. Z testov ktoré som urobil mi však vychádza, že automat je na sonke vymakaný aj keď samozrejme v zložitých situáciách sa nevyhne dýchaniu. Horšie to už asi bude s manuálom, lebo niektoré funkcie sa nedajú nakombinovať, tam panáka sonka neprekoná. Ale v podstate základ by malo byť vyváženie bielej, clona expozícia a to funguje pekne. Telemakro super, z 1cm dokáže aj automat za pár sek. vyprodukovať krásny ostrý obraz. trošku som testoval aj zvuk, no neviem čo je najlepšie používať, priblíženie hlasu s detekciou tváre, abo zoom mic alebo to vypnúť?
gagor (133)|4.7.2012 15:32
Inak, v čom striháte, je SONY VEGAS vhodný aj pre začiatočníka? V čom strihať aby nedošlo k zmene kvality? Ak mám na 730ke 1080/50p, mám stále nahrávať v naj kvalite, alebo odporúčate v niektorých situáciách kvalitu zmeniť? Aké minimálne požiadavky sú na počítač (notebook) na strihanie v 1080/50p?
joeh (1358)|4.7.2012 18:29
- strihám v Corel Videostudio Pro X4
- myslím, že Sony Vegas je výborný soft, ale začiatočníkovi nedoporučujem
- na kvalitu nie je podstatné v čom striháš, ale aký zvolíš export
- fullHD 50p používaj vždy, ak je dostatok svetla. Fotka i video je kresba svetlom, pri nedostatku svetla prepni na 25p + 1/25s + min. clon. číslo
- každý výrobca videoeditora uvádza min. hardwérové požiadavky, ten Corel funguje dobre i na notebooku Sony Vaio Intel Dualcore 2,5 Ghz, 4GB RAM, SSD
gagor (133)|4.7.2012 19:41
inak skúšal som v lowlighte (z balkóna som o 23:00 nakrúcal lampami osvetlenú skupinu panelákov klasika na sídlisku) prepnúť na 25p, ako si mi radil, ale výsledok bol viditeľne horší ako na 50p. Konkrétne obloha bola trošičku svetlejšia ale brutálne mihotala takou modrou mozaikou a aj samotné paneláky boli čudne neostré. na plazme 50p vyzeralo pekne, žiadne šmuhy. Zaujímavé bolo keď som prepol čas závierky na 6 a 12 v tme. Obraz bol ako cez deň, som neveril vlastným očiam. Nádhera. Samozrejme pohybovať sa v tom bolo rozmazané aj obloha mihotala, ale inak paráda keď chceš nasnímať statický obraz,budovy a tak. Tá kamera ma prekvapuje stále viac. ALe manuálu sa stále bojím. Keď som vyvážil bielu vonku cez deň, tak stromy získali krásnu kresbu aj farbu realistickejšiu, ale napr. asfalt, chodníky, parkovisko zostali trošku do žlta, nie prirodzene sivá. ALe to bolo tiež z balkóna, ktorý bol v tieni, takže to vyváženie nebolo ok. Ale inak kamera zatiaľ úplná spokojnosť. Práve vyberám statív okolo 30€ a už sa začínam zamotávať do fluidných hláv a neviem čoho. Zoberem asi silvercrast z lidlu, vyzera celkom fajn.) Alebo velbon cx440. Ja mám len fujitsu siemens dual 2ghz, 2giga pamäť, takže ma čaká upgrade, preto som sa pýtal na požiadavky. Chcem kúpiť notebook.
gagor (133)|4.7.2012 19:47
Zdá sa mi ešte, že mi prifarbuje červenú (je krikľavejšia ako v skutočnosti), myslím že aj jarino niečo o tom hovoril, že to môže sonka robiť. čo s tým?
jarino1978 (8045)|4.7.2012 20:00
[QUOTE=gagor;415717]Zdá sa mi ešte, že mi prifarbuje červenú (je krikľavejšia ako v skutočnosti), myslím že aj jarino niečo o tom hovoril, že to môže sonka robiť. čo s tým?[/QUOTE]
s tým nespravíš vôbec nič, len sa musíš s tým zmieriť.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=gagor;415716]Zaujímavé bolo keď som prepol čas závierky na 6 a 12 v tme. [/QUOTE]
všetko pod 1/25 je nepoužiteľné.
Inak ten PC ti môže kľudne aj na dlho stačiť.
Corel Video Studio nepoužívaj, pretože má v sebe bug 50p režimu. Používaj MAGIX Video Pro X4.
Statív : čerep z Lidla nekupuj, tam môžeš kúpiť maximálne uni DO, ktoré je skutočne dobré a kvalitné, ale statív ? Kúp Velbone, kamerový, nie foto.
joeh (1358)|4.7.2012 20:35
K výkonu PC - na fullHD 50p po aplikácii prechodov, filtrov atd. sa každý počítač zapotí. Napísal som, že v danom notebooku to funguje dobre - to je priemerne, resp. je to použitelné, ale bez komfortu.
Pre predstavu používam tuto zostavu -
- Intel SB 4 * 5 Ghz
- 16 GB 1600Mhz RAM
- SSD
- Nvidia GF 580 s hardw. ur. podpora HD / Cuda/
a ver mi, kľudne by som výkon uvítal
gagor (133)|4.7.2012 20:57
Ja nemám pracovňu, a keďže notebook používam aj ako multi prehrávač na telku cez hdmi, neuvažujem o kúpe klasického pc(aj keď by to bolo ideálne), pretože mi to nevyhovuje dispozične ani celkovo. Dokúpim pamäť a uvidím ako mi to pôjde v programoch ktoré ste mi odporúčili, potom sa uvidí. Ale nič zložité neplánujem pri strihu robiť, jednoduché prechody, aby to malo hlavu a pätu. Jarino, automat mi hodil závieru na 50, ja som len skúšal meniť hodnoty, nevedel som že to bude tak pekne vyzerať na tých 6 a 12 a vôbec som nevedel, že také niečo je v tme možné docieliť. ešte stále kameru len spoznávam. A statív som si až teraz pozrel že 440ka je foto statív. Myslel som že je to univerzál, dík za tip.
MONYS (460)|4.7.2012 21:45
To jarino:Zminuješ MAGIX X4,nikde jsem ale v něm nenašel jak nastavit výstup. bitrate, někde jsem četl že to má napevno 12Mbit nebo se mýlím? Když vyexportuji film do mpeg4 souborů tak v obraze jsou mapy, vstupní material je samozřejmě v 50p 28 Mb.
jarino1978 (8045)|4.7.2012 21:46
[QUOTE=gagor;415723]automat mi hodil závieru na 50, ja som len skúšal meniť hodnoty, nevedel som že to bude tak pekne vyzerať na tých 6 a 12 a vôbec som nevedel, že také niečo je v tme možné docieliť. [/QUOTE]
to dnes zvládne hociaký mobil...
jarino1978 (8045)|4.7.2012 22:13
[QUOTE=MONYS;415727]někde jsem četl že to má napevno 12Mbit nebo se mýlím? Když vyexportuji film do mpeg4 souborů tak v obraze jsou mapy, vstupní material je samozřejmě v 50p 28 Mb.[/QUOTE]
X3/X4 vedia samozrejme nastaviť dátový tok, aký chceš a čo je hlavné, podpora smart rendering-u je 100%, vrátane 50p, na rozdiel od Corelu....
502.jpg 501.jpg 500.jpg
MONYS (460)|4.7.2012 22:53
Jarino, mockrát díky vyzkouším.
joeh (1358)|4.7.2012 23:23
Aká chyba je v Corel X4
gagor (133)|5.7.2012 09:22
jarino, "to dnes zvládne hociaký mobil..." to asi ťažko a v takej kvalite a ostrosti to už vôbec. Viem že máš tendenciu čo najviac kydať na sonku, ale nie je to fér. Posielam "super" záznam čo vyprodukovala sd900, Hneď som ju išiel vrátiť. A chlapi, corel vs magic, zhodnete sa vôbec na niečom?) Veľmi mi nepomáhate, to budem musieť všetko skúšať 2krát :-(
http://www.ulozisko.sk/531156/low_light_sd900.MTS
Inak, teraz som si všimol že tá červená vyzerá na počítači a telke lepšie, prifarbená je iba na displeji kamery... Pri prirodzenom svetle je tá červená ok, pri umelom potom trošku ubieha do krikľavejšej. Ale dá sa stým trošku pošachrovať a výsledok je potom OK.

http://www.ulozisko.sk/531781/20120702220123.m2ts :toto je video, ktoré som urobil iba pre seba, také kontrolné, preto s tým švenkujem a dávam z ruky na dlaň, takže tie pohyby a tras berte s rezervou) inak, všetko automatika.

http://www.ulozisko.sk/531782/20120101033030.m2ts
ďalšie som nahral asi o ďalšie 2 hodiny. opakujem, nie sú to žiadne tendenčné videá, automat nakrúcané prvé hodiny ako som kameru mal absolútne bez žiadnych skúseností na auto. Na plazme bolo potom ten rozdiel oproti pan brutálne vidno.
joeh (1358)|5.7.2012 14:02
Istý, dlhodobý užívateľ tohto fora, ktorý sa pasuje za poloboha v problematike videa, by sa mal urýchlene zamyslieť a prestať zavádzať široký okruh záujemcov o kupu videokamery.
Je to alarmujuci stav, ked -
- vo všetkých diskusiách zatracuje režim 50p ako marketingový nástroj, pričom sám ho pužíva /v dobe progresív. zobrazovačov je preklad nezmysel/
- celý čas presviedča každého o výhodnosti a kvalite kamier Canon, ale sám zakupi Panasonic
- na upozornenia kde sa dopušťa chýb, reaguje arogantne, za pomoci nadávok a vulgarizmov
gagor (133)|5.7.2012 14:40
joeh, konečne som pochopil čo si napísal. "v režime 50p musí byť čas závierky 1/50s alebo kratší, inak sa nedá spraviť 50 plnohodn. snímkov/s.
- druhý duvod je v tom, že automatika v režime 25p, veľmi správne, nastaví pri slabom svetle najdlhší možný čas 1/25s, najmenšie clonové číslo f 1,8, ak je to málo nastupuje gain

Funguje to pekne, skúšal som to na chodbe s minimom svetla a obraz na 25p s 1/25 a clona 1,8, obraz bol skoro identický s tým, čo som videl. Ale predsa nastúpilo trošku väčšie zrno po stenách. Na 107 plazme z 3m to vidieť nebolo, obraz bol pozerateľný (neviem si predstaviť LCD s LED, tam to musí byť mozaikovo digitálna katasrofa), samozrejme z blízka 50cm gain vidieť bolo. Takže asi to tvoje nastavenie bude lepšie. Už iba odhadnúť, kedy ten lowlight je už na 25 a kedy stačí 50p a 1/50. Ešte musím pretestovať exteriér, zatiaľ mi to pri klasickom lampovom osvetlení prišlo na 50p lepšie, takže 25 je asi už iba do extrému. A ešte jedna vec, píšeš.: -" tretí - možnosť využiť manuálny ovládač na focus, čo je pri slabom svetle zvlášť vhodné " Tam som už s focusom nepohol, bolo to na max, už sa vylepšiť nič nepodarilo...
jarino1978 (8045)|5.7.2012 14:47
[QUOTE=gagor;415426]Ja som nahrával z okna na automat so sonkou v úplnej tme, iba v diaľke mi svietil jeden panelák. Úplne krásna nemihotajúca čierna, krásne ostré detaily paneláka.[/QUOTE]
tak chlape, gratulujem. ponúkol si krásnu vzorku toho, ako začne písať niekto, kto si kúpil niečo nové a ešte sa z toho nespamätal.
Ten záber, čo som si prehliadol, je úplny mdlý, bez farieb, ťahaný tendenčne algoritmom do žlta, neostrý, zašumený. Pozri z toho posledného odkazu "20120702220123" záber od 5 do 15s. Asi nechceš vidieť zašumený chodník v popredí, absolútne neostrý panelák v pozadí = hlavne si pozri miesto, kde má byť akože balkón na tom paneláku, ja vidím len jednu zašumenú dieru...
U toho druhého videa " 20120101033030" si pozri 23s. To sú čo, antény na streche paneláka ?

Záverom : máš pocit, že keď sa doma pozrieš z balkóna, tak má všetko okolo teba pieskovo žltú farbu ?
Aby si to pochopil správne, hodnotím kvalitu videa Sony, ktorú opisuješ tak, že natáča aj v úplnej tme všetko s dokonalou ostrosťou. Je zrejmé, že oproti SD900 toho skutočne vidí v low-light viac, ale nie je to samozrejme žiadne terno. Sám si lepší dôkaz dať ani nemohol.
gagor (133)|5.7.2012 14:49
bavili sme sa aj o neostrosti pri zoome. A pre mňa výsledok tohoto videa. Panasonic je o trošku, ale naozaj iba o trošku ostrejší, ale na druhej strane sony pri lepšej stabilizácii stabilnejší. Na čo sa lepšie pozerá? Podľa mňa na sony. Príklad. Veziem sa na trajekte z Drveníka na Hvar, nakrúcam a chcem si na 5sek. priblížiť maják. Samozrejme nebudem tam trepať a rozkladať statív, takže ktoré video bude menej rušiť pri pozeraní? Určite si radšej pozriem to video zo sony, nehovoriac o tom, že keď s tým panasonicom trošku pohol do strany tak mu ušla skoro celá loď. Ale to je len môj pohľad, samozrejme...
gagor (133)|5.7.2012 15:00
jarino, áno farby zo sony boli reálnejšie, skoro identické s nádychom farieb ktoré vidno okom. takto nejako tie paneláky vyzerali. Zateplenie je žlté a neonky tiež nesvietia na hnedo.Neviem na čom to pozeráš, ale mne u mňa na plazme je ten obraz neporovnateľne, naozaj neporovnateľne lepší., ostrejší. To bolo nakrúcané okolo 23:00, to akože mi chceš povedať, že tie šmuhy z SD900 sú lepšie? Ide aj o to, že technologicky plazma vie lepšie zakryť nedokonalosť videa. Aj samtotného sd vysielania v tv. čo digitálny neprirodzený obraz z led nedokáže. Výsledkom je, že aj keď obraz v lowlight nie je dokonalý, nedokonalosť kamery sony, plazma vychytá a obraz je krásny. Ale obraz panasonicu nevychytá ani boh. (jedného času som mal doma 107 sharp full led podsv. TV za 1400€, top model 2009, ale som ho bol vrátiť, lebo sa na ten obraz nedalo pozerať)
gagor (133)|5.7.2012 15:09
A áno sú to antény, ktoré sú krásne ostré. Ale sám som povedal, že to video je zle nakrútené, však s tým švenkujem z jednej strany na druhú. Keby som šiel trošku pomalšie, tak by to bolo lepšie. Však aj cez deň keď rýchlo švenkuješ tak nemáš predmety ostré... Ty si dal low ligt lideo ktovie ako nastavené, možno zo statívu bez pohybu. To asi nemôžeš porovnávať s tým chaosom čo som tam poslal ja, a aj tak to kamera celkom dobre zvládla. Mám to odskúšané aj doma po izbách, sony mi interiér zvláda oveľa lepšie akom pan. Ale už ma to nebaví stále dookola sa naťahovať. To je ako sa donekonečna hádať či lepšie grékom pôžičku dať, alebo nie. Pre mňa je sony výborná a panák šrot a koniec. Mal som, vyskúšal som, pre moje potreby je sony lepšia. Koniec.
joeh (1358)|5.7.2012 15:18
gagor - stopercentne sa zhodujem s tvojim prispevkom o zobrazovaní plazma/LCD. Na PC mám všetky videá také priemerné, nezávisle od zdroja. TV mám plazmu 50 a ked pustím záznam 50p z kamery Sony cez Playstation, video je krásne a to i v lowlighte. LCD panely su dobré tak na PC, na film a video je plazma jednička.
P.S. niektorí užívatelia maju problém registrovať lepšiu pohybovu ostrosť v 50p. No jasné, ked to kukaju na LCD TV s latenciou dlhou ako týžden pred výplatou.
gagor (133)|5.7.2012 15:36
nejako mi tu chýba gaspačo, už asi dovolenkuje, keď nič neprispieva ???
jarino1978 (8045)|5.7.2012 16:31
[QUOTE=gagor;415779]A áno sú to antény, ktoré sú krásne ostré. [/QUOTE]
ale prdlajs. čo nie je v zdroji, už nikde nebude. v tom ti nepomôže žiadne zázračné zobrazovadlo.
Naviac tie stromy nemajú náznak zelenej farby, hlavne, že je všetko žlté, že ? Či aj stromy sú presne také, aké vidíš v reále ?
Still0705_00000.jpg vyrez.jpg
gagor (133)|5.7.2012 17:01
Tie antény si vystrihol keď je kamera v pohybe. O sekundu sa kamera po pohybe doľava zastaví a anténa je pekne vykreslená. Tendenčne stále podsúvaš bludy. Zelený strom a kríky o pol jedenástej či koľko bolo po západe je predsa vidno okolo lampy. Nastrihaj aj SD900, nech porovnáme. Tam ani nevidno či sú to stromy. Farby sú také, aké v skutočnosti. Svetlá nasviecujú do žlta. Panasonic nevykreslil reálne farby. SONY áno. Stál som tam a presne toto som si všímal. To už musí aj slepý autista vidieť, že ten obraz v noci zo sony je omnoho lepší ako z sd900. Stromy sú asi 10m a panelák je oveľa ďalej asi 80m. "ale prdlajs. čo nie je v zdroji, už nikde nebude. v tom ti nepomôže žiadne zázračné zobrazovadlo." úplná nepravda. Pusť si ta3 alebo súdnu sieň na led a na plazme, a uvidíš brutálny rozdiel. Pusť si film 480p, rozdiel. Pusť si hokej alebo futbal v sd kvalite STV na LED a na Plazme, brutálny rozdiel. V hd a full hd je rozdiel menší, (myslím tv vysielanie), ale aj tak viditeľný. ALe to je k inej téme, o TV niečo viem. Preto mám plazmu, nie LED a podobné marketingové nezmysli. Pozri si ešte raz vykreslenie farieb v lowlighte. Kde vidno zelenú trávu a krík? na sony. A kde nevidno? ... 25sek a 35sek,
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bMR8ASPbGwE#!
joeh (1358)|5.7.2012 17:04
jarino1978 - ja by som ťa rád nasmeroval na analýzu tvojich prezentácií lowlightu. V originál záberoch - toho altánku, je toľko vecí navyše, až sa panenky pretáčaju. Tak analyzuj.
gagor (133)|5.7.2012 17:05
A neviem, ktorá žiarovka svieti do purpurova.