Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 47LW650S vs. Philips 47PFL7606k

jarjarbinks (12)|5.1.2012 16:22
Prosím o radu jakou televizi zvolit a jaký je v nich rozdíl.

Je pasivní systém 3D u obou stejný?
Televize bude používána bez domácího kina, je rozhodující tedy také kvalita zvuku.
Dále jednoduchost ovládání, je to pro mého otce (62let).

A usb - jaký formát flash disku to veme, nebo zda půjde USBdisk 2,5" bez napájení? Filmy ve 3D mají víc jak 4gb, tak aby šel načíst disk, který není formátovaný ve FAT32.

děkuji za Vaše rady
vivid.sk (11472)|5.1.2012 16:43
Pre 62 rocneho chces 3D :), no pekne :)
Co sa tyka zvuku, filips patri k tym lepsim na trhu, ale necakaj ziadne zazraky.
V podpore multimedii je filips slaby, ak to myslis s prehravanim multimedii z disku vazne, odloz si este peniaze na MMC.
KamilZ (10277)|5.1.2012 17:18
LG NFTS umí, Philips podle specifikace ne: "Podporovaná připojení multimédií USB (zformátovaná systémem FAT nebo DOS, pouze vyhovující třídě Mass Storage Class". Na druhou stranu nepíšou ani FAT32 a to už je hodně divné...
jarjarbinks (12)|5.1.2012 18:22
no MMC mají doma Tvix 6600 (nebo 6500), ale zatím jsem s tím jenom učil mamku :-). Fotky a filmy. Půjde přes toho Tvixe spouštět i 3D filmy?
Přišlo mi jednoduší přímo z usb na TV, ale jestli to půjde i z MMC tak by to bylo v pohodě.
Jako značka se mi více líbí Philips, i když za posledních deset let jsem neměl jinou TV než SONY, ale kvůli pasivnímu 3D vybírám jiné značky, takže s jinou značkou než Sony nemám zkušenosti :-(
mila001 (149)|5.1.2012 19:08
Philips mi přehrává i NTFS a SBS 3D taky v pohodě tak že MMC není potřeba.Pokud chcete přehrávat mkv 1080p pak už je MMC potřeba.
erik555 (776)|5.1.2012 20:07
jarjarbinks, cenovo su rovnake? Pretoze na inter-store.cz (aj ked iba na objednavku) vies kupit Philips 47PFL7606K za 20.500 Czk.
james007 (21)|5.1.2012 20:29
Nevim, jestli ti pomuze moje rada, ja volil mezi LG (model 47LW570S) a touto Philipskou a nakonec zvitezila LG, co se tyce funkci, doplnku (jako klip pro me na dioptricke 3D bryle, magic controller...), tak i to, ze Philips jsem mel doted, tak jsem sel do LG :-D No, ale to uz bylo hodne okrajove :-)
james007 (21)|5.1.2012 20:32
To je hodne zajimava cena, kdyz se ja koukal a koukam i jinam nyni, tak cenove byly obe me TV kolem 25-ti tisic...

[quote=erik555;389114]jarjarbinks, cenovo su rovnake? Pretoze na inter-store.cz (aj ked iba na objednavku) vies kupit Philips 47PFL7606K za 20.500 Czk.[/quote]
KamilZ (10277)|5.1.2012 20:42
Raději si prověř, že to není nějaká šedivka...
jarjarbinks (12)|5.1.2012 22:31
[quote=mila001;389103]Philips mi přehrává i NTFS a SBS 3D taky v pohodě tak že MMC není potřeba.Pokud chcete přehrávat mkv 1080p pak už je MMC potřeba.[/quote]

ale já mám film ve 3D SBS a v rozlišení 1080p mkv, tak to nepřehraje?
a prosím o info zda je k něčemu to okolní podsvícení TV u Philips?
erik555 (776)|5.1.2012 22:35
[quote=jarjarbinks;389144]
a prosím o info zda je k něčemu to okolní podsvícení TV u Philips?[/quote]
Kto to ma, tak si to kazdy pochvaluje.
jarjarbinks (12)|5.1.2012 22:36
[quote=james007;389117]Nevim, jestli ti pomuze moje rada, ja volil mezi LG (model 47LW570S) a touto Philipskou a nakonec zvitezila LG, co se tyce funkci, doplnku (jako klip pro me na dioptricke 3D bryle, magic controller...), tak i to, ze Philips jsem mel doted, tak jsem sel do LG :-D No, ale to uz bylo hodne okrajove :-)[/quote]

a je nějaký rozdíl mezi systémem 3D Philips x LG, nebo je to stejný pasivní systém? Stejné brýle?
Nešel by pak použít klip na brýle od LG na TV od Philips?

Jinak jaké funkce chybí Philips oproti LG?

Já našel hlavně rozdíl v dynamickém kontrastu, a to 500tis má Philips a LG snad 9mil, tak nevím jak to vypadá v praxi?
Každopádně zítra jedu do Prahy, tak to omrknu :-)
erik555 (776)|5.1.2012 23:04
[quote=jarjarbinks;389147]a je nějaký rozdíl mezi systémem 3D Philips x LG, nebo je to stejný pasivní systém? Stejné brýle?
Nešel by pak použít klip na brýle od LG na TV od Philips?

Jinak jaké funkce chybí Philips oproti LG?

Já našel hlavně rozdíl v dynamickém kontrastu, a to 500tis má Philips a LG snad 9mil, tak nevím jak to vypadá v praxi?
Každopádně zítra jedu do Prahy, tak to omrknu :-)[/quote]
S uvadzanym kontrastom si nikdy nelam hlavu :)
Philips nema prevod z 2D na 3D. Inak stejny princip pasivnej 3D...
jarjarbinks (12)|5.1.2012 23:09
[quote=erik555;389153]S uvadzanym kontrastom si nikdy nelam hlavu :)
Philips nema prevod z 2D na 3D. Inak stejny princip pasivnej 3D...[/quote]

a převod z 2D na 3D asi moc nefunguje ne? Nebo se na to někdo koukáte a je to dobrý?
JM_ (353)|5.1.2012 23:10
[quote=jarjarbinks;389144]a prosím o info zda je k něčemu to okolní podsvícení TV u Philips?[/quote]

Jsou 2 skupiny diváků TV.

Jedni se na TV dívají v zatemněné místnosti (a všímají si efektů jako je nehomogenita podsvícení či nečernost černé barvy ), kdežto druzí se "potmě bojí" :-) a TV sledují se zapnutou lampičkou.

Pokud patříš mezi druhé, je ambilight pro Tebe.
Dagy2 (3153)|5.1.2012 23:43
LG mi doteraz z HDD prehral všetky avi, mkv 1080p, ts, ts4 z technisatu. skúšal som disk WD320GB bez napájania.
2D na 3D je také slabé 3D. Pasívne okuliare možno použiť aj tie z kina, sú identické s tými k telke.

Výhodou je oproti Sony že zoznam programov DVB-T a analog z kablovky je v jednom takže stačí prepínať číslami. U sony musím najprv dig - analog a potom čísla.
Myslím že aj satelitné programy sa dajú zaradiť do zoznamu. SAT tuner nepoužívam, pretože mám lepší SAT receiver.
erik555 (776)|6.1.2012 09:22
Este jedna nezanedbatelna vec medzi LG a Philips je ta, ze na Philips su sluchadla nezavisle na regulovani hlasitosti od repro v TV, cize po zastrceni do sluchadloveho vystupu sa repro v TV neodpoja. Takto mozu slabopocujuci sledovat TV spolu s inymi clenmi pri TV, pricom sa na TV nemusi privela pridavat zvuk. Samozrejme, aj pri normalnom pouzivani sluchadiel nie je potreba neustaleho zapajania a odpajania jacku sluchadiel. Staci v repro TV vypnut zvuk.
jarjarbinks (12)|6.1.2012 11:02
Tak ted jsem si vyzkoušel LG typ 5500, ale bohuzel jenom 3D film. Normální signál mi nebyl prodavač
Schopny zapojit :-(. Philips neměli. Takže jsem toho moc nevyzkoušel :-(.
Také říkal že aktivní systém 3D je lepší, že pasivní má poloviční rozlišení, jediná jeho výhoda je prý ze je levnější a má lehké brýle. Co se týče kvality tak rozhodně je lepší prý aktivní 3D.
Můj názor je zatím, že rozhodně raději pasivní 3D, hlavně se bojím u aktivních brýlí blikáni a že časem z toho oslepnu :-). Jaký je Váš názor?

Ještě mám v planu nejaké další prodejny, tak uvidíme.
Ladys (1829)|6.1.2012 11:23
...aktivni ci pasivni 3D, oboji neni pro oci nic prirozeneho.
Saltze (63)|6.1.2012 11:28
[quote=Ladys;389224]...aktivni ci pasivni 3D, oboji neni pro oci nic prirozeneho.[/quote]

jj s tím by se dalo souhlasit, jinak já jsem měl také možnost vidět aktivní i pasivní 3D a nakonec to vyhrálo pasivní (ikdyž dnes už bych se bez 3D i obešel :-)) u aktivního jsem se už po pěti vteřinách cítil jako na kolotoči (3D od Sama) a ohledně polovičního rozlišení - když to nemáš s čím v ten daný moment porovnat tak ti to je úplně jedno (já si na poloviční rozlišení nemohu stěžovat) je to jen můj subjektivní pocit a teď do mě :-)))
sanchez13 (1071)|6.1.2012 11:30
[quote=jarjarbinks;389215]Také říkal že aktivní systém 3D je lepší, že pasivní má poloviční rozlišení, jediná jeho výhoda je prý ze je levnější a má lehké brýle. Co se týče kvality tak rozhodně je lepší prý aktivní 3D.[/quote]

toto uz tiez neplati, LG uz v poslednych FW pridalo tuto technologiu : http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822
takze aj pri 3D je TV schopna dosiahnut rozlisenie 1080i, len nova technologia sa vie aplikovat len pokial sa vypne TruMotion. Cize pri sledovani 3D treba vypnut TruMotion...
Saltze (63)|6.1.2012 11:33
a já si říkal, že ten obraz je nějakej hezčí :-)))
jarjarbinks (12)|6.1.2012 11:38
[quote=sanchez13;389230]toto uz tiez neplati, LG uz v poslednych FW pridalo tuto technologiu : http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822
takze aj pri 3D je TV schopna dosiahnut rozlisenie 1080i, len nova technologia sa vie aplikovat len pokial sa vypne TruMotion. Cize pri sledovani 3D treba vypnut TruMotion...[/quote]

Ale Philips to asi nema?
erik555 (776)|6.1.2012 14:15
[quote=jarjarbinks;389215]Tak ted jsem si vyzkoušel LG typ 5500, ale bohuzel jenom 3D film. Normální signál mi nebyl prodavač
Schopny zapojit :-(. Philips neměli. Takže jsem toho moc nevyzkoušel :-(.
Také říkal že aktivní systém 3D je lepší, že pasivní má poloviční rozlišení, jediná jeho výhoda je prý ze je levnější a má lehké brýle. Co se týče kvality tak rozhodně je lepší prý aktivní 3D.
Můj názor je zatím, že rozhodně raději pasivní 3D, hlavně se bojím u aktivních brýlí blikáni a že časem z toho oslepnu :-). Jaký je Váš názor?

Ještě mám v planu nejaké další prodejny, tak uvidíme.[/quote]
A vlastne, ty ten TV nekupujes pre 60 rocnych rodicov? :D
Vyber ten lacnejsi z tych dvoch, co si si vyhliadol a hotovo...TV technologie sa menia kazdym rokom...za 3 roky kupujes novy :D
jarjarbinks (12)|6.1.2012 21:14
Tak jsem se dnes zastavil v několika obchodech, jen v jednom mi dokázali pustit signál DVB-T a nebo jeden kanál z DVB-S. Jinak na všech chodilo demo ve 3D. A tam kde to dokázali zase neměli LG v 47" ale jenom 42" apod.

Na LG jsem zkoušel vlastní film 3D a fungovalo to v pohodě.
Philips jsem připojil disk a nějaké filmy se pustili nějaké ne, a pak se to celé seklo, takže k 3D jsem se ani nedostal.
U Philips je tedy nutnost připojit vlastní MMC. Půjdou přes MMC pouštět filmy 3D? Nebude problém např. s verzí HDMI apod.?

Co se týče obrazu, tak bych hodnotil Philips trochu lépe, ale ani jeden obraz se mi nelíbil, zlatý Sony, je možné, že když si doma pohraju s nastavením, tak to bude snad lepší. A jelikož je můj otec nenáročný, tak je možné, že nic nepozná :-), já jsem trochu na kvalitu obrazu vysazený, nekupuju si TV kvůli přístpu na internet apod, ale kvůli obrazu.

Zvuk se mi zdál taky trochu lepší u Philips, ale spíš to bylo stejné u obou. Oproti starším typům LCD to byla hrůza. (dříve byli reproduktory po stranách nebo pod obrazovkou a vždy směřovaly dopředu k divákovi, nyní jsou někde uvnitř a vychází zvuk dole).

Když to tak zhodnotím, tak plus pro Philips je asi lepší obraz, ambilight, hezčí ovladač, a sluchátkový výstup, mínus je určitě usb vstup, který nezvládá vše.
LG má dobré USB - zvládne asi opravdu všechno a není pak nutné MMC.

3D mají obě asi stejné, zvuk mají obě na nic :-(.

Zatím tedy nevím co vzít :-(

Nikde jsem se nedozvěděl nic o vestavném satelitním tuneru, především jestli s tím funguje karta Skylink, a jak je rychlé přepínání programů, zda jsou satelity HD? máte s tím někdo zkušenost?
KamilZ (10277)|6.1.2012 21:47
[quote=jarjarbinks;389362]U Philips je tedy nutnost připojit vlastní MMC. Půjdou přes MMC pouštět filmy 3D? Nebude problém např. s verzí HDMI apod.?

Nikde jsem se nedozvěděl nic o vestavném satelitním tuneru, především jestli s tím funguje karta Skylink, a jak je rychlé přepínání programů, zda jsou satelity HD? máte s tím někdo zkušenost?[/quote]

Ad 1) MMC s HDMI 1.4a potřebuješ, pokud chceš přehrávat FULL 3D v BR ISO. Pokud budeš přehrávat jen 3D HALF SBS, tak Ti stačí MMC s HDMI 1.3.

Ad 2) S vhodným CI modulem karta samozřejmě funguje. Nepíšeš, na kterou Tv se ptáš, ale minimálně k LG tady na fóru určitě tip na vhodný CI najdeš. Co je to "HD" satelit? Jestli myslíš vysílání v HD, tak ty samozřejmě jsou (nemyslel jsi jdou?). Záleží, jakého si zvolíš providera, např: http://www.skylink.cz/web/structure/26.html. Obě TV mají DVB-S2 tunery.
JM_ (353)|7.1.2012 00:30
[quote=jarjarbinks;389362]
Na LG jsem zkoušel vlastní film 3D a fungovalo to v pohodě.
Philips jsem připojil disk a nějaké filmy se pustili nějaké ne, a pak se to celé seklo, takže k 3D jsem se ani nedostal.
[/quote]

Tak jsem ted doma na 7606 prehravani pres USB taky ZKOUSEL (poprve ;) - standardne jedu pres PopCorn), a ...

a) NTFS format disku (zkousel jsem letity WD Passport 500 GB, http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3536 ) je bez problemu
b) MKV 1080p s AC3 zvukovou stopou to prehraje
c) MKV s DTS zvukem Philips neprehraje - hlasi to nepovoleny format (ci co :-D )

a konecne za

d) zadny 3-D zaznam bez DTS zvuku bohuzel nemam ...
erik555 (776)|7.1.2012 09:13
Mam dojem, ze zvuk DTS ani LG neprehra.
Ako som uz pisal, kupit ten lacnejsi (Philips 47" 7606 je v interstore za 20.500 Czk). Nie je co dalej riesit...
P.S. stale mi nejde do hlavy, ze ako to ma doma. Pise, ze kupuje pre 62 rocneho otca, ale stale pise o TV vo vlastnej osobe, ze co mu vadi atd. Alebo s otcom byva, tak preco pise, ze to kupuje pre otca? :D

EDIT: "jarjarbinks: Co se týče obrazu, tak bych hodnotil Philips trochu lépe, ale ani jeden obraz se mi nelíbil, zlatý Sony, je možné, že když si doma pohraju s nastavením, tak to bude snad lepší."

Tu mas kalibraciu na 47PFL7606 + mozes si to este upravit podla seba:

Smart picture: Cinema
Contrast 56
Color: 50
Brightness: 51
Sharpness: 0
Noise reduction Off
Tint Custom
HD Natural Motion Off/minimum
Clear LCD On
Super resolution Off
Dynamic contrast Off
Dynamic backlight Off
MPEG artefact reduction Off
Color enhancement Off
Gamma 0
R Gain 126
G Gain 96
B Gain 88
Light sensor On/Off
Picture format Unscaled
Saltze (63)|7.1.2012 10:52
Ano - LG opravdu neumí DTS zvuk !!! Jinak co se týče TV, taky bych se přikláněl k Philipsu.
tomza (8)|7.1.2012 13:30
Tak koupil jsem Philips 47pfl7606k z Inter store za výbornou cenu 20500. Je to sice obchod z sk ,ale za tu cenu se to oplatí.Původně jsem měl Sony w4000 , Philips má po kalibraci lepší obraz než sonka, hlavně vypnout zlepšovátka jako hd natural motion jinak vše vypadá jak tv inscenace,zvuk je velmi dobrý na 3.5 cm panel.Displej 47 používá Philips stejný jako lg w650.Jinak zpracování tv je opravdu vynikající,předek z broušeného hliníku, dotykové ovládání na tv. Ambilight je úžasná věc-zvětšuje prostor a je to efektní- ale komu se to nelíbí jde vypnout.Net funkce jsou na klasické úrovni dnešních tv.
A teď co se mi nelíbí: přehrávaní 3d sbs 1080p mkv s ac3 stopou přes usb,dlna jde s nejnovějším firmwarem,ale je tam vidět crosstalk. Při puštění stejného materiálu přes hdmi z mmc je vše v pořádku,takže asi nedotažený přehrávač philipse, možná opraví nový firmware.Ale co mě nejvíce vadí je odfláknuté EPG.Žádná časová osa,žádný obraz ani zvuk.Sice je možné epg stahovat z internetu přes net tv , obraz i zvuk již jde ale žádná sláva.Jinak tato tv je výborná a připravena dokonce i pro hbbtv.
jarod72pm (841)|7.1.2012 16:43
[quote=Ladys;389224]...aktivni ci pasivni 3D, oboji neni pro oci nic prirozeneho.[/quote]

Což je samože hovadina první třídy!
Aktivní systém používá dvou střídajících obrazců kde více namáhá oči a je tmavší tudíž barvy tlumí a obraz není doladěn do ostra ,brýle jsou dražší a musí používat baterku,
kdežto
pasivní systém má lepší frekvenci obrázků netrpí na jas a barvu a to že není poctivé v řádkování pokud používáš obě oči tak rozdíl nepoznáš!
Pasivní systém nezatěžuje oko vůbec protože je to maximálně jak kdyby jsi měl sluneční brýle ale nic ti nebliká ani netmavne.
Ono chce si o tom něco přečíst než budeš tohle tvrdit.
jarod72pm (841)|7.1.2012 16:46
[quote=KamilZ;389370]Ad 1) MMC s HDMI 1.4a potřebuješ, pokud chceš přehrávat FULL 3D v BR ISO. Pokud budeš přehrávat jen 3D HALF SBS, tak Ti stačí MMC s HDMI 1.3.

Ad 2) S vhodným CI modulem karta samozřejmě funguje. Nepíšeš, na kterou Tv se ptáš, ale minimálně k LG tady na fóru určitě tip na vhodný CI najdeš. Co je to "HD" satelit? Jestli myslíš vysílání v HD, tak ty samozřejmě jsou (nemyslel jsi jdou?). Záleží, jakého si zvolíš providera, např: http://www.skylink.cz/web/structure/26.html. Obě TV mají DVB-S2 tunery.[/quote]

Pokud má TV max 1080p pak přenos 3D signálu tohoto rozlišení postačuje HDMI 1.3 kabel ,vyšší rozlišení TV nedá proto 1.4 kabel není potřeba i pro BR !
KamilZ (10277)|7.1.2012 17:00
[quote=jarod72pm;389526]Pokud má TV max 1080p pak přenos 3D signálu tohoto rozlišení postačuje HDMI 1.3 kabel ,vyšší rozlišení TV nedá proto 1.4 kabel není potřeba i pro BR ![/quote]
1) Já nic o žádných kabelech ale nepíšu, to jsi tam vložil Ty.
2) Kabely HDMI 1.3 a HDMI 1.4 neexistují, takto se kabely neznačí (podívej se do specifikace), kabelou jsou "Standard" a "High Speed" (+ případně s ethernetem), to již více jak 2 roky. Navíc HDMI 1.3 vs 1.4 nepřineslo v zapojení kabelů žádnou změnu.
3) Pro FULL 3D z BR ISO potřebuješ HDMI 1.4(a) + HighSpeed kabel, HDMI 1.3 na to nemá potřebnou kapacitu a také protokol.

Přečti si tohle:
https://www.tvfreak.cz/tisic-podob-hdmi/3666
http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/3d.aspx
jarod72pm (841)|7.1.2012 17:05
[quote=KamilZ;389531]1) Já nic o žádných kabelech ale nepíšu, to jsi tam vložil Ty.
2) Kabely HDMI 1.3 a HDMI 1.4 neexistují, takto se kabely neznačí (podívej se do specifikace), kabelou jsou "Standard" a "High Speed" (+ případně s ethernetem), to již více jak 2 roky. Navíc HDMI 1.3 vs 1.4 nepřineslo v zapojení kabelů žádnou změnu.
3) Pro FULL 3D z BR ISO potřebuješ HDMI 1.4(a) + HighSpeed kabel, HDMI 1.3 na to nemá potřebnou kapacitu a také formát.[/quote]

Je to jen sprosté slovíčkaření každý kdo používal HDMI 1.3 a 1.4 ví jaká je norma nově tak nemachruj.High Speed je pořád stará dobrá 1.4 verze.
Navíc dobře vidím co jsi tam psal a pokud nešlo o kabel tak asi o co? Bábovku?Mystifikuješ...
miro232 (2)|7.1.2012 17:13
Prosím Ťa, Tomza, ked si kupil toho Philipsa , ako si spokojný s pozorovacími uhlami? Ja som práve vrátil Samsunga ue46d7000, obraz bol síce veľmi pekný, a to aj v SD, ale pozorovacie uhly veľmi malé. Pozrel som trochu zboku a už to bolo šedivé. Tak sa teraz rozhodujem či Sharpa 46LE830 alebo tohto Philipsa 47PFL7606k. Obidvaja by mali mať IPS panel, takže lepšie pozorovacie uhly. / aj podla recenzii ,
napr: Viewing angles .The viewing angles are wide and color shifting is minimal. This is great and one of the characteristics of the IPS panel inside Philips 7606./
Ako si spokojny s kvalitou obrazu v SD - czechlink ? Dík
KamilZ (10277)|7.1.2012 17:44
[quote=jarod72pm;389533]Je to jen sprosté slovíčkaření každý kdo používal HDMI 1.3 a 1.4 ví jaká je norma nově tak nemachruj.High Speed je pořád stará dobrá 1.4 verze. Navíc dobře vidím co jsi tam psal a pokud nešlo o kabel tak asi o co? Bábovku?Mystifikuješ...[/quote]
1) Správné označení není sprosté slovíčkaření.
2) Mystifikuješ Ty, nešlo o kabel, ale o verzi HDMI výstupu, kterou MMC má, o kabelu jsem tam nic nepsal.
jarod72pm (841)|7.1.2012 20:29
[quote=KamilZ;389551]1) Správné označení není sprosté slovíčkaření.
2) Mystifikuješ Ty, nešlo o kabel, ale o verzi HDMI výstupu, kterou MMC má, o kabelu jsem tam nic nepsal.[/quote]

1. jaký je rozdíl mezi HDMI 1.4 kabelem a high speed HDMI kabelem? pouč mě!
https://www.tvfreak.cz/tisic-podob-hdmi/3666

2. ten rozdíl v konečné fázi díky rozlišení TV je naprosto nepodstatný i kdyby bude HDMI1.4 a TV HDMI1.3 verze.

to se navíc nezmůžeš?
KamilZ (10277)|7.1.2012 20:43
1) Nevím, protože HDMI kabel 1.4 neznám. Spíš mě pouč Ty, jaký je rozdíl mezi HDMI kabelem 1.3 a 1.4, to netuším.

2) Co pleteš rozlišení TV v "konečné fázi"? Jak pomocí zařízení s rozhraním HDMI 1.3 přeneseš tohle? http://www.best-3dtvs.com/what-is-full-hd-3d-fhd3d/ Neuniká Ti nějak, že pro FULL 3D potřebuješ přenést dvojnásobné množství informací (plné 1080p pro každé oko zvlášť při zachování fps jako u "ne-3D"), bez ohledu na "koncovou fázi"?
geronimoh (2327)|7.1.2012 21:36
Tak už se nehádejte. Nejsem odborník na 3D, vůbec ho nesleduji, ale fakt je ten, že podpora pro 3D je uváděna až pro HDMI verze 1.4 ( kabely jsou označovány také jako High Speed ). Viz : https://www.tvfreak.cz/tisic-podob-hdmi/3666 . Už se to tu probíralo, že někomu funguje 3D i s rozhraním HDMI 1.3 , což neznamená, že mu bude fungovat při jakémkoliv datovém toku. Rozhraní HDMI 1.4 podporuje tuším vyšší datové toky, než HDMI 1.3.
jarod72pm (841)|8.1.2012 00:57
Ano tak by se to dalo napsat jen pan chytrý to asi nezná jinak HDMI 1.4 umí vyšší rozlišení pro 3D než 1080p což je konečná pro HDMI 1.3 kabel a to je celý rozdíl.Navíc je úplně jedno že výstup na zařízení s HDMI1.4 dává 3D datový tok z vyšším rozlišením než je fullHD protože 'TV to stejně nezpracuje a jede na datovém toku HDMI 1.3 opět pro někoho naprosto nepochopitelná věc.
To že nechce uznat staré a stále používané označení HDMI kabelů je čistě jeho věc no v praxi se s tím stále setkáváme a každý obchodník či servis ví o čem je řeč a běžně to používá.(na fórech preferované označení v diskuzích)
KamilZ (10277)|8.1.2012 07:39
Pořád jsi mi neodpověděl na moji otázku, jak přes zařízení s rozhraním HDMI 1.3 (a opět říkám, že o kabelu se nebavím, jedná se o rozhraní HDMI) přeneseš Full HD 3D, když HDMI 1.3 nezná tento protokol. Z Tvého vyjádření plyne, že nemá smysl kvůli 3D kupovat zařízení s HDMI 1.4a, ale stačí 1.3, takže u všech 3D TV, BR playerů apod. je HDMI 1.4 naprosto zbytečné a stačilo by kvůli 3D jen HDMI 1.3.... :D
Hribi (18)|8.1.2012 08:46
Zdravím jsem čerstvým majitelem Philipse 7606H. Obraz parádní. Zvuk standart, Ambilight super :)
Taky jsem se rozhodoval mezi LG a Philipsem.

Co me zarazilo je přehravani filmu z disku. Ten připojím pres usb, bez problemu si ho tv najde. Mam na nem par 3D filmu, par obyc. full hd, všechno mkv.
Problém je v tom, že na pc mi hraje bez problémů všechno, v televizi dejme tomu 1/3 nejde. V cem muze byt problem?
Dalsi veci je prepinaji jazykovych stop u mkv? Prisel nekdo z Vas prosim na to jak se to dělá? díky za rady a postřehy.
erik555 (776)|8.1.2012 09:31
Uz sa tu na fore niekolkokrat spominalo, ze ziadna TV nenahradi MMC, PC.
Hribi (18)|8.1.2012 09:55
Prepinani jazyku jsem vyresil tak, ze jsme z MKV proste vsechny ostatni odebral. Neni to idealni ..ale je to reseni ..kdo vi treba se u philipsu chytnou za hlavu a vydaji novy firmware a ten tenhle problem vyresi.

A ted studuju informace o kodeku v souborech, ktere muzu prehrat a v tech ktere prehrat nejdou. Kupodivu je to absolutne stejne. Tak nevim v cem muze byt problem.....mkv jako mkv a jedno jde a jedno ne .....

ps: existuje neco jak prehrat soubour v pc a obraz mel na tv? krome kabelu! diky
erik555 (776)|8.1.2012 10:01
[quote=Hribi;389670]jedno ne .....

ps: existuje neco jak prehrat soubour v pc a obraz mel na tv? krome kabelu! diky[/quote]
Prislusny Wifi adapter Philips na USB...tiez nieco stoji. Ale na prehravanie vsetkych videi z PC je idealnejsie natiahnut LAN kabel do TV.
Hribi (18)|8.1.2012 10:11
Tv mam pripojenou lan kabelem k netu, respektive jsem zkousel DLNA...ale nejak mi neni jasny jestli muzu nejak udelat abych film pustil na pc, ktery ho prehraje ( to co tv neumi) a do tv dostal jen obraz.

Zatim se mi povedlo jen filmy v pc nasdilet a pres tv na ne muzu sahat do notebooku. Ale to co nepustim pres usb nepustim ani pres dlna ....
geronimoh (2327)|8.1.2012 10:26
Můžeš televizor připojit k PC jako sekundární monitor ( kabelem HDMI, DVI ....).
erik555 (776)|8.1.2012 10:30
Aha, takto on to myslel...ale ja som bol v tom, ze je to samozrejmost, ze kazdy to vie.
" Kazde zariadenie s obrazovymi vystupmi je mozne prehravat na "zobrazovadlach" s obrazovymi vstupmi"! Takze okrem inych aj PC, notebook. To nebolo niekomu jasne doteraz?
Hribi (18)|8.1.2012 10:35
:)) pockej to je mi jasny ze tam musim dat kabel :))) .....slo mi o to jestli dlna neumi prenest jen obraz ..proste tv neco neumi otevrit ..otevru to na pc...a obraz pojede na tv ...bez kabelu :))
geronimoh (2327)|8.1.2012 10:42
[quote=Hribi;389684].....slo mi o to jestli dlna neumi prenest jen obraz ..proste tv neco neumi otevrit ..otevru to na pc...a obraz pojede na tv ...bez kabelu :))[/quote]

Tak to nevím, mám TV připojený k PC kabelem HDMI. Propojení PC a TV pomocí DLNA se probíralo v tomto vlákně: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/19617-dlna-a-prakticke-vyuziti-v-sitovem-spojeni-mezi-pc-a-tv-mytus-nebo-skutecnost