Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zrcadlovka na video

Patrik145 (6)|18.4.2012 14:30
ano, na postprodukciu je to super. ale zatial si to neviem tak dobre osetrit. V slabych svetelnych podmienkach to je brutalna vec. Niekde na nete som aj nasiel ako sa s tym robi, ale neviem to nikde najst.
janforman (215)|19.4.2012 07:32
[QUOTE=LOPOLO_2;406545]Myslim, ze lidi trosku podcenujes.

"The Technicolor CineStyle™ is a Picture Style (profile) for Canon EOS DSLR cameras that optimizes the dynamic range in the image by leveraging the capabilities of the Canon imaging chipset. Cinematographers and their post-production partners will have greater flexibility in color grading and finishing their projects."

Potvrzuju, ze ti co to vyvijeli nejsou idioti a je jim jasny, ze je vysledek v 8 bitech na kanal. Prave proto se snazej timhle profilem pochytat pokud mozno co nejvic dat z celyho spektra pro dalsi zpracovani. Zvlast v lowlight scenach je to vic nez zjevny a postprodukci samozrejme potrebujes, na to je to staveny.[/QUOTE]

ta posterizace je ale opravdu velmi velká... dokud se nahrává normálně je únosná. ten obraz už potom nejen že je hrubej co se týče rastru (přeskakování bodů + moaré) má poškozený i barvy a dynamiku (nerovnoměrné vyplnění histogramu).
sice zachytíš jak tmavé, tak i světlé scény - jenže to co je mezi tím už je hodně degradované. ber to tak že rozsah je pouze 0-255 (v lepším případě) a pak to ještě ohneš třeba na cca 128/64 třeba? myslíš že 64 odstínů fakt stačí na rozumnou implementaci jasu a barvy (je to tedy samozřejmě jen jeden kanál, ale...)? prostě i těch 255 hodnot je dost málo, ale ještě to stačí.

výsledek prostě je roztrhané přechody mezi barvami / platí to i na jas samozřejmě - jde jen o to kdo a v jaké míře to chce tolerovat. takže netvrdím že je to nepoužitelné.
rjja (622)|19.4.2012 21:36
[QUOTE=razorder;404324]a stím přídávaným hledáčkem na dslr nemáte někdo zkušenost? jde mi hlavně o to ostření páč na lcd kolikrát prd poznáš hloubku ostrosti a pod.[/QUOTE]

Ano hledáček to chce určitě. Ať už pro ostření tak i pro stabilnější držení.
Používám http://www.fotobezhranic.cz/fotobezh...D-VIEWFINDER-3 z Číny jsem ho měl za 900 kč. To lepení moc nedrží, tak jsem si to upravil mnohem lépe, ale jinak je ok. ( bez hledáčku ani ránu )
janforman (215)|3.5.2012 07:30
[QUOTE=LOPOLO_2;406545]Myslim, ze lidi trosku podcenujes.

"The Technicolor CineStyle™ is a Picture Style (profile) for Canon EOS DSLR cameras that optimizes the dynamic range in the image by leveraging the capabilities of the Canon imaging chipset. Cinematographers and their post-production partners will have greater flexibility in color grading and finishing their projects."

Potvrzuju, ze ti co to vyvijeli nejsou idioti a je jim jasny, ze je vysledek v 8 bitech na kanal. Prave proto se snazej timhle profilem pochytat pokud mozno co nejvic dat z celyho spektra pro dalsi zpracovani. Zvlast v lowlight scenach je to vic nez zjevny a postprodukci samozrejme potrebujes, na to je to staveny.[/QUOTE]

Pěkné:
http://www.similaar.com/foto/picturestyles/picturestyles.html
Koukni sem, myslím že je to docela výstižný obzvlášť na průběh který produkuje Neutral vs. Technicolor

CineStyle is a picture profile that expands the dynamic range of the camera. But the image still has to be stored using an 8-bit codec, which means it has to assign a round number, from 0 to 255, to the value of each channel. Later, you can apply the LUT to quickly get a non-flat image; what this does is that it expands those values (0-255) to a new set of values, again (0-255), but with less concentration in the middle and more concentration in the ends. And this way you get something that is pretty close to what you would have got by using neutral with contrast = -2 in the first place.
Ulja (28)|6.5.2012 22:48
[QUOTE=razorder;404173]možná teď plácnu trošku mimo, ale nechci zbytečně základat nové vlákno.
Kamarádka se vdává a tak jsem z kamarádstvý přijal výzvu zdokumentovat jí svatbu. V praxi mám již jednu svatbu odtočenou a vše dopadno dobře. Jenže tenkrát jsem měl ještě páskovou dv kameru, která vše dělala v podstatě automaticky. Dnes mám na nátáčení dslr canon 600D. Je to perfects, ale přeci jen na všechno potřebuji více času a ostření je v tomhle případě vcelku ošemetná věc. Tak bych rád poprosil kdo má nějakou zkušenost ohledně natáčení svatby zrcadlovkou ať jí zde přihodí budu moc vděčný. Dále mě napadlo že bych pro tuto příležitost koupil eye finder neboli hledáček. stím by se mohlo ostřit jistěji, nemáte stím též někdo nějakou zkušenost?[/QUOTE]

Svatby točím jen DSLR (Canon 550D) a normální kameru mám jen jako sekundární. Výsledek je super, ale chce to cvik v ostření a expozicí. Hlavně východ z interiéru do exteriéru nedáš na jeden záběr.
Musíš si to zkusit nanečisto na jiném tématu.
LOPOLO_2 (488)|6.5.2012 23:10
[QUOTE=janforman;408405]Pěkné:
http://www.similaar.com/foto/picturestyles/picturestyles.html
Koukni sem, myslím že je to docela výstižný obzvlášť na průběh který produkuje Neutral vs. Technicolor

CineStyle is a picture profile that expands the dynamic range of the camera. But the image still has to be stored using an 8-bit codec, which means it has to assign a round number, from 0 to 255, to the value of each channel. Later, you can apply the LUT to quickly get a non-flat image; what this does is that it expands those values (0-255) to a new set of values, again (0-255), but with less concentration in the middle and more concentration in the ends. And this way you get something that is pretty close to what you would have got by using neutral with contrast = -2 in the first place.[/QUOTE]

Ale jo, ja myslim, ze si rozumime. Jasneze jedno nastaveni nestaci na uplne vsechno (ja modelky v idealnim svetle netocim) .. ono uprimne receno, necelejch 17 milionu barevnejch kombinaci je pomerne dost, ne ze ne. Zvlast pro nekoho, kdo delal s obrazem s pevnou paletou 64 - 256 barev, ze jo? :-) Problem je spis samotna komprese, nez profil jako takovej. Ja osobne LUT nepouzivam. Ohejbam to krivkou podle oka tak, aby mi to davalo smysl a pri svetelne narocnejsich scenach je to jednoznacne nejlepsi profil, co je k dispozici. Nedovedu si predstavit, ze bych nektery komercni veci delal bez nej.
janforman (215)|9.5.2012 09:57
[QUOTE=LOPOLO_2;408874]Ale jo, ja myslim, ze si rozumime. Jasneze jedno nastaveni nestaci na uplne vsechno (ja modelky v idealnim svetle netocim) .. ono uprimne receno, necelejch 17 milionu barevnejch kombinaci je pomerne dost, ne ze ne. Zvlast pro nekoho, kdo delal s obrazem s pevnou paletou 64 - 256 barev, ze jo? :-) Problem je spis samotna komprese, nez profil jako takovej. Ja osobne LUT nepouzivam. Ohejbam to krivkou podle oka tak, aby mi to davalo smysl a pri svetelne narocnejsich scenach je to jednoznacne nejlepsi profil, co je k dispozici. Nedovedu si predstavit, ze bych nektery komercni veci delal bez nej.[/QUOTE]

Je pravda že ten AVCHD profil je nějakej dost ošizenej, při tak velkým datovým toku to nedává optimální výsledky. I menší kamerky s 24Mbit/s nevykazujou žádný pozůstatky po kompresi (tady jsou i při 44Mbit/s).
Při nízké hloubce ostrosti je obraz velmi pěknej, ale o 1080p rozlišení se prostě mluvit nedá má to maximálně 720p (ale zas je to foťák za pár korun, zázraky čekat nelze).

Příklad
(Canon XHA1) HDV 1440x1080x25p MPEG2 25Mbit/s 12-frame GOP (docela velké množství kompresních nedostatků, v běžných podmínkách slušné)
(Canon HFS100) 1920x1080x25p MPEG4/AVCHD 24Mbit/s CABAC / 2referenční snímky (nejsou vidět žádné chyby ani v extrémních podmínkách obraz lepší než XHA1 na světle)
(Canon 550D/600D/5Dmk2) 1920x1080x30p HDMOV/H264 44-48Mbit/s CABAC-vypnuto / 1referenční snímek (nějaké chyby vidět jsou, většinou nad šumem)
Nejvyšší rozlišení poskytuje HFS100/XHA1 nejlepší barevnou věrnost má 600D/5D, XHA1 je barevně mezi HFS100 a 600D.
Ještě mi tu leží HDV SONY HD1000, ale to je úplnej šrot (strašný barvy, strašný rozlišení umí jen prokládanej záznam)
bicista (280)|28.5.2012 23:02
Ja pred dvouma dni koupil krom foceni na video zrcadlovku Sony A57
Tady je moje prvtni testovaci rychlo videjko :

Triplespace (12)|17.6.2012 12:36
Existuje nejaky podobny program ako CineForm FirstLight kde by som jednoducho vlozil mpeg subor a upravoval obraz? Cineform podporuje len avi.
pan_gazpacho (71)|25.5.2013 12:05
sháním nějaký rozumný hybrid mezi foťákem a kamerou kolem 20ti tisíc. máte nějaká doporučení? zatím přemýšlím o Panasonicu G6
Jarda.Bar (1238)|25.5.2013 14:27
G6 je dobrá volba, dnes asi nejvýhodnější foto/video.
joeh (1358)|25.5.2013 14:41
Canon G15 - http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_g15 - recenzia obsahuje i originál foto + video
pan_gazpacho (71)|25.5.2013 20:26
joeh (1358)|25.5.2013 20:45
[QUOTE=pan_gazpacho;458111]když už od canonu, tak jsem přemýšlel ještě o 700D http://www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/digital-slrs-hybrids/canon-700d-1139296/review[/QUOTE]
- ak ti nevadia ťažkosti - zrkadlovka a video, potom áno, ale tá cena 20k bude mimo...
pan_gazpacho (71)|25.5.2013 21:37
právě že je to přesně do mého rozpočtu, viz http://www.patro.cz/objects/1076053049.html
joeh (1358)|25.5.2013 21:43
[QUOTE=pan_gazpacho;458121]právě že je to přesně do mého rozpočtu, viz http://www.patro.cz/objects/1076053049.html[/QUOTE]
Ale to je základný objektív.../seťák/
pan_gazpacho (71)|25.5.2013 22:02
se zrcadlovkami právě nemám zatím žádné zkušenosti, tak myslím, že pro začátek by mi to stačilo (časem bych potom uviděl a přikoupil nějaký další objektiv), ale jak říkám, mým favoritem je zatím ten panák (vyjít by mohl snad už kolem příštího týdne)