Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: DVB/T a DVB-T2

4.10.2011 12:54
Ivo Mašek Specifikace DVB-T2 :
http://dvb.org/technology/standards/A122_DVB-T2_Spec.pdf

DVB-T2 by mělo především přinést nárůst kvality obrazu, a to díky prostému faktu, že se zvýší množství dat. Datový tok má být u DVB-T2 až o 40 % vyšší ve srovnání s DVB-T.
Z technického hlediska se mění i kódování. Ze zastarávajícího MPEG-2 na kvalitnější H.264/MPEG-4 AVC. Přidejme k tomu více možností, jak optimalizovat televizní signál a mnoho technicky zaměřených lidí má jasno, že přechod na DVB-T2 je nutností.
Jednoduše řečeno, zatím co nyní máme pět programů v SD rozlišení, v budoucnu to bude pět programů v HD rozlišení (nebo až dvacet v SD), takže jednu frekvenci bude moci využít opět více stanic. Zejména u stále větší plochých televizorů by divák mohl ocenit vyšší kvalitu obrazu, kdy se ukazuje, že spolu s rostoucí úhlopříčkou rostou i nároky na kvalitu HD vysílání, že zkrátka samotná kouzelná zkratka „HD“ není samospasitelná.
Výhodou zavedení DVB-T2 z pohledu diváka by mělo být zvýšení kvality obrazu, možnost vysílání 3D, lepší odolnost signálu proti šumu a interferencím, přičemž příjem bude možný i se stávající anténní technikou. Nevýhodu představuje nutnost zakoupení nového televizního přijímače (nebo výměny tuneru). Stávající DVB-T tunery v televizorech nelze využít, a to ani ty, které umí přijímat HD signál. Znamená to nutnost pořídit nové set-top-boxy a mít také motivaci k výměně plochého televizoru za nový.

Pilotní vysílání ve standardu DVB-T2 již proběhlo nebo probíhá ve Velké Británii, Finsku, Německu, Itálii, Španělsku, Švédsku a Rakousku. U našich jižních sousedů do dvou let chtějí pokrýt DVB-T2 signálem 80 % populace. České Radiokomunikace spustily pilotní vysílání DVB-T2 nejprve v Praze, dále v okolí Jihlavy, v Jižních Čechách a později se chystá rozšíření také do dalších regionů. Výstavba sítě DVB-T2 pro televizi s vysokým rozlišením by podle Českých Radiokomunikací měla ideálně začít v průběhu roku 2012 tak, aby byl nový standard dostupný pro velkou část obyvatel ČR v létě 2012, při příležitosti konání Olympijských her v Londýně.

Další možnosti, které DVB-T2 přináší, jsou hybridní televize a 3D vysílání. Hybridní TV je technologie nabízející kromě přístupu do online videoarchivu televizních stanic také další funkce, mezi které patří například moderní podoba elektronického programového průvodce . Je to spíše moderně vyhlížející internetový portál, kdy část informací je součástí televizního vysílání, pro zbytek se využije síťové připojení k internetu. Máte pak možnost přehrávat videa a kromě klasického programu lze shlédnout mimo jiné i ukázku z chystaného pořadu. Hybridní vysílání letos zkoušejí již například ve Francii.

Zkrátil a upravil jsem ze zdroje: AVmania
4.10.2011 12:59
4.10.2011 01:00
Ivo MašekSrbská republika je další zemí, kde přechází na DVB-T2.

5.10.2011 08:23
Ivo MašekByl ukončen dočasný testovací provoz na vysílačích DVB-T2 České Budějovice/Kleť a Jihlava/Javořice. Testování probíhalo od 25.7.2011 do 29.9.2011


Od listopadu 2010 probíhá v České republice dlouhodobý technický test nového vysílacího standardu DVB-T2. Test je spuštěn z žižkovského vysílače Praha-město, na kanále 25 s horizontální polarizací a vyzářeným výkonem 4kW. Jsou šířeny HD programy České televize, TV Nova, TV Prima a TV Barrandov.
Obrázek 1: mapa pokrytí
obrázek 2: měřící body
4.1.2012 10:21
Ivo MašekVysílání v systému DVB-T2 by mělo být pro letošní rok 2012 největším impulsem v pozemním šíření televizního signálu. České Radiokomunikace chtějí v tomto standardu šířit programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), a zpočátku plánují dlouhodobý test, který by trval půldruhého roku. Součástí tohoto testu by měly být čtyři největší české televize: NOVA, Prima, Česká televize a TV Barandov. Firma se s nimi ale dosud nedohodla na obchodních podmínkách. I když by za testovací vysílání platily jen osekané náklady, například ČT odmítá vstoupit do DVB-T2, aniž by měla jasný výhled na vysílání v tomto standardu na delší časové období dopředu, a ne jen po dobu ročního testu. V tomto ohledu je ohrožen i příslib Českých Radiokomunikací, že dvěma třetinám Čechů letos zprostředkují přes síť DVB-T2 přenosy z letních olympijských her v Londýně v HD kvalitě.
Zdroj: Digizone
21.1.2012 10:13
Ivo Mašek Nové pozemní TV vysílání k nám přijde za 6 let
Zpráva z 19. ledna 2012
Nový formát digitálního pozemního televizního vysílání, označovaný jako DVB-T2, se v Česku rozšíří kolem roku 2018. Shodli se na tom na jednání zástupci technické skupiny ČTÚ. Jejich hlavní úkol nyní bude připravit technické požadavky na přijímač pro DVB-T2 v ČR.
Od konce roku 2010 do 31. prosince 2011 probíhalo v Česku testování nové vysílací technologie pro pozemní digitální TV vysílání. Mělo by přinést větší počet stanic, které vysílají ve vysokém rozlišení či ve stereoskopickém 3D formátu. Nový standard pojme do jednoho multiplexu mnohem více stanic, na rozdíl od současného experimentálního HD vysílání, které využívá technologii DVB-T.
Původně se o zavedení DVB-T2 uvažovalo již v tomto roce. Přechod na nový formát je přitom mnohem jednodušší než transformace na digitální vysílání.
Z prvního jednání technické skupiny ČTÚ zatím vzešlo usnesení na přípravě a vyladění tzv. D Booku. Je to dokument, ve kterém budou uvedeny technické požadavky na TV přijímač pro standard DVB-T2. Z toho vyplývá, že na běžných televizorech a set-top boxech ho nenaladíte, budete si muset koupit nové.
21.1.2012 10:33
Ivo Mašek Humax HD-FOX T2 , set-top-box používaný ve Velké Británii pro příjem DVB-T2

22.1.2012 03:55
Ivo MašekDVB-T2 v ukrajinské oblasti Chernigov

29.3.2012 07:11
Ivo Mašek Ve čtyřech městech vyzkoušejí nový formát digitálního TV vysílání
zpráva z 16.3. 2012
Už v létě by mohl začít test nástupce současné normy pozemního digitálního TV vysílání. Standard DVB-T2 budou České Radiokomunikace zkoušet ve čtyřech největších městech při vysílání televizních programů ve vysokém rozlišení. Plán testu technologie DVB-T2 zveřejnily České Radiokomunikace (ČRa). Musí jim ho ale nejdříve posvětit Český telekomunikační úřad (ČTÚ).
Firma plánuje rok a půl trvající nekomerční provoz z televizních vysílačů Praha-město, Ostrava-Hošťálkovice, Brno-Hády a Plzeň-Krkavec. Testem chtějí ČRa nejen vyzkoušet nový standard, ale patrně i vytvořit tlak na ČTÚ. Pokud bude testovací vysílání povoleno a spuštěno, naladí si ho ve zmíněných městech a okolí každý, kdo bude mít k dispozici přístroj podporující systém DVB-T2.
Bude to již třetí test DVB-T2 v ČR. Ten poslední probíhal v režii Českého metrologického institutu a zahrnoval města Praha, České Budějovice a Jihlava.

Přenosová kapacita DVB-T2 kanálu je až 40 Mbit/s, v reálném provozu se však počítá spíše s 30 Mbit/s. Vejdou se do něj zhruba 4 kanály v plném HD rozlišení (8-11 Mbit/s), nebo kolem 12 kanálů v rozlišení standardním (cca 2,5 Mbit/s). Obraz bude kódován v MPEG 4 AVC, zvuk v AAC.
9.6.2012 03:06
Ivo Mašek

[ATTACH=CONFIG]18213[/ATTACH]


Strong SRT 8500 DVB-T2


9.6.2012 03:20
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]18214[/ATTACH]

Trimax TR-2012HD DVB-T210.6.2012 10:35
Ivo Mašek

[ATTACH=CONFIG]18234[/ATTACH]

MAXIMUM TS-4000 CX CI+ PVR
Set-top-box pro příjem DVB-T2 a DVB-S2


9.7.2012 07:03
Ivo Mašek DVB-T2: Začaly tát ledy, nebo budeme s DVB-T smetištěm Evropy?
Jak je to ve světě?
Evropské a nejen evropské země jsou dnes v různých fázích přechodu na digitální terestrické televizní vysílání. Mnoho z nich již přijalo, nebo již vysílá v DVB-T2. Televizní standard DVB-T2 je již používán ve Velké Británii od roku 2010. Zatím se na tamním trhu prodaly 3 miliony přijímačů DVB-T2. Dále bude tento standard nasazen (nebo se již používá) v Itálii, Švédsku, Thajsku, v Singapuru, Finsku, Bruneji, Černé Hoře, Srbsku, Zambii, Namibii, Nigérii, Keňi, Ugandě, Vietnamu, Rusku, Ukrajině, Malajsii, na Novém Zélandu, v Indonésii, Turecku i Chorvatsku a plány pro jeho zavedení byly zatím přijaty v dalších 55 zemích světa. Proto vzhledem k různé úrovni penetrace terestrického vysílání a postojům vůči placeným službám pomocí standardu DVB-T2 se bude lišit stav na evropských trzích v závislosti na jejich prioritách. Vysílání v DVB-T2 je o mnoho propracovanější a podporuje oproti DVB-T také „Ultra HD“ nebo '4 K '(4096×3112 pixelů), stejně jako 3D vysílání.V
Vláda v Itálii nařídila, že všechny televizní přijímače prodávané na tamním trhu musí od 1. ledna 2015 obsahovat tuner DVB-T2 a od 1. července 2015 budou jediné, které mohou být prodávány na italském trhu. Zájem o DVB-T2 se v Itálii zvyšuje. V současné době tam vysílá placená služba na kanále Europa 7, a standard využívá i veřejnoprávní stanice RAI, která již provozuje DVB-T2 v některých místech země.V Rakousku bude brzy vysíláno v DVB-T2 až 40 televizních kanálů. Nebudou tu pochopitelně chybět ani HD kanály. V dohledné době zmizí analogové vysílání i v
kabelových rozvodech.
V severských zemích, ve Švédsku a Dánsku, je silná přítomnost placené televize na všech platformách. To umožnilo urychleně zavést standardní DVB-T2/MPEG-4 AVC s aktivní účastí diváků.
V Německu, kde je vysoký podíl příjmu satelitní televize, má pronikání na terestrickém trhu velké regionální rozdíly. Provozovatel sítě však očekává, že DVB-T2 je možné nasadit do komerčního vysílání k rozšíření nabízených terrestrických služeb. Rozsáhlé testy byly provedeny v severní části země a byl vybrán standard DVB-T2.
Jak je to u nás v Čechách?
Jiří Vykydal, manažer strategických projektů Českých Radiokomunikací, nedávno v rozhovoru pro ekonomický deník E15 k problematice DVB-T2 uvedl, že 10. července 2012 bychom se měli dozvědět verdikt Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ohledně přidělení kmitočtů pro experimentální multiplex založený na technologii DVB-T2 zaměřující se na vysílání v HD kvalitě. V tomto případě ovšem může být ČTÚ pod vedením Pavla Dvořáka příslovečnou žábou na prameni. Pořád věříme, že se nám podaří vysvětlit, že tento proces je nezávislý na vůli jednoho úřadu (ČTÚ). Přechod na efektivnější technologii je tažen celou Evropou. Neradi bychom se stali smetištěm Evropy, kam se budou vozit staré DVB-T přijímače, uvedl J. Vykydal.

Celý článek: http://www.digizone.cz/clanky/dvb-t2-zacaly-tat-ledy-nebo-budeme-s-dvb-t-smetistem-evropy/
11.7.2012 11:14
Ivo MašekTestování DVB-T2 bude :-):-)

Olympijské přenosy v HD kvalitě prostřednictvím pozemní digitální televize druhé generace DVB-T2 v Česku přeci jenom proběhnou. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) totiž vyhověl žádosti Českých Radiokomunikací o přidělení kmitočtů pro dlouhodobé experimentální vysílání v tomto standardu. Testovací multiplex DVB-T2 bude možné zachytit v Praze a části středních Čech na kanálu 50 z pražského vysílače Žižkov a v Plzni na kanále 50 z vysílače Krkavec. Pražský vysílač bude vysílat výkonem 20 kW, plzeňský 10 kW. Hodnoty se ale budou v průběhu testů měnit podle potřeby měření Českých Radiokomunikací. Experimentální vysílání bude po dobu jednoho roku probíhat z vysílače Žižkov v Praze a do 31. prosince 2012 také z vysílače Krkavec v Plzni. Experiment bude spuštěn 17. 7. 2012

Zdroj: DigiZone
16.7.2012 09:26
Ivo MašekTestování DVB-T2 (začíná se zítra 17.7.2012)

[ATTACH=CONFIG]18665[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]18666[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18667[/ATTACH]
PLZEŇ PRAHA


Pokud máte přijímač s tunerem DVB-T2, programy experimentálního multiplexu v Praze a Plzni by měl vyhledat a uložit při spuštění automatického vyhledávání dostupných vysílacích sítí. V případě, že přijímač automatické ladění nemá, bude nutné manuální vyhledání testovacího multiplexu. České Radiokomunikace doporučují následující postup: „Vyberte v ovládacím menu přijímače (většinou označeném jako „set up“) záložku „ladění“ (tuning). Vyberte možnost ručního ladění (manual tuning). Nastavte přijímaný kanál 50 ve vašem regionu a potvrďte tuto volbu (OK – enter). Nový program by se měl během několika vteřin v seznamu programů objevit.“

Zdroj: DigiZone
26.7.2012 06:35
Ivo Mašek Vysílání DVB-T by mohlo skončit za pět až šest let, kdy by se mělo již vysílat v systému DVB-T2
"Stále věříme tomu, že se podaří zargumentovat plány a nutnost budoucího přechodu. Chtěli jsme připravit možnost přijímat HD programy a DVB-T2 a na základě přirozeného rozvoje penetrace přijímačů dosáhnout takového stupně, za jakého bude možné zvolit další postup" , přiblížil Jiří Vykydal. Jednou z možností je migrace ze standardu DVB-T na DVB-T2, případně se rozhodnout pro delší souběh. Migrace by mohla skončit v horizontu pěti až šesti let, kdy by se v původním způsobu distribuce digitálního vysílání přestalo alespoň částečně vysílat.
V současné době v České republice vysílají celoplošně multiplexy 1 až 3 standardem DVB-T, na kterých nějakým způsobem participují České Radiokomunikace. U sítě 1 se rozhodně na přechod tlačit nebude. Vše bude záležet na představách veřejnoprávní televize, která tuto síť obsadila a je také jejím operátorem ze zákona. Ani v současné době se tedy nepočítá s tím, že by tu měl přechod na technologii DVB-T2 proběhnout do roku 2018. Termín u této sítě v plánech Českých Radiokomunikací vůbec nefiguruje.
V multiplexu 2 by mohlo být šířeno po roku 2018 pět HD kanálů, případně až 20 programů v klasickém rozlišení. Stávající kapacita DVB-T2 multiplexu se pohybuje někde mezi 35 a 37 Mbps. U sítě 3 počítají Radiokomunikace s kombinací SD a HD obsahu plus mobilní televize. V multiplexu 5, který by byl hlavním hnacím motorem standardu DVB-T2 a s jehož startem se počítá předběžně na příští rok, by byly vysílány nové programy, případně kanály v HD rozlišení tak, aby motivoval diváka si televizory, případně boxy s DVB-T2 kupovat. " Podle situace z Velké Británie předpokládáme, že za pět až šest let by drtivá většina diváků terestrické televize byla vybavena přijímači a nějaká migrace v budoucnu by je neomezila ani neohrozila" , uvedl Vykydal.


[ATTACH=CONFIG]18780[/ATTACH]

Takto si České Radiokomunikace představují vývoj DVB-T2 v následujících letech. Multiplex 1 České televize nemá stanoven termín překlopení do DVB-T2. Vše bude záležet na tomto veřejnoprávním médiu. Naopak jasno už je u sítí 2 a 3. Stávající nabídku Českých Radiokomunikací by doplnil multiplex 5, v podstatě současný experiment, který by mohl být překlopen příští rok do ostrého provozu.

Zdroj: DigiZone
6.8.2012 08:38
Ivo Mašek Icecrypt T2300HD
Najít na našem trhu jakýkoliv set-top box s tunerem v normě DVB-T2 není snadné. Nakonec se podařilo vypátrat pravděpodobně jediného prodejce. Je jím firma, která zastupuje na našem území britskou společnost ICECRYPT. Nový model ICECRYPT T2300HD se snaží prolomit na britském trhu psychologickou hranici 100 liber. V Anglii nalezneme poměrně bohatou nabídku různých terestriálních přijímačů s tunerem DVB-T2, většinou se zabudovaným hard diskem, ovšem v cenové relaci 200-300 liber.
Příjmač má převážně černý plášť podobný většině nabízených pozemních příjmačů na trhu, ale Icecrypt byl velkorysý a zahrnul čtyřmístné LED zobrazení údaje o čísle kanálu. Toto je zvlášť užitečné pokud plánujete příjmač připojit k hi-fi systému a poslouchat rádiové stanice s vypnutou obrazovkou. Audio stránka příjímače podporuje prostorové ozvučení Dolby Digital Plus přes optický digitální audio výstup. Na zadní straně panelu také naleznete HDMI výstup, Scart výstup, anténní průchod pro předávání DTT signálu jinému zařízení, ethernetový port a dva USB porty, na předním panelu je navíc třetí USB vstup.

[ATTACH=CONFIG]18935[/ATTACH]Testy signálu byly prováděny ve vzdálenosti cca 15 km vzdušnou čarou severně od Prahy. Na přijímači se bez problému naladily všechny terestriální multiplexy, tedy včetně kanálu 50, na kterém probíhají testy DVB-T2. Všechny HD kanály se zobrazily ve výborné kvalitě.
ICECRYPT T2300HD bez problémů přijímá DVB-T2 vysílání v naší normě a samozřejmě i všechny další české multiplexy (přijímá i DVB-T). Potěšitelné je, že už aktuální verze přijímače má českou verzi menu! Problém je zatím s písmeny č, ř a pod. Britská sekce prodejce ujistila, že o problémech ví, pracuje na nich. Pokud by si případně některý nedočkavec přístroj zakoupil, firma mu následně poskytne nové verze softwaru, které existující problémy vyřeší.

[ATTACH=CONFIG]18936[/ATTACH]
- DVB-T2/DVB-T pozemní přijímač
- Podpora MPEG4/MPEG2 – HD/SD
- HbbTV, webový prohlížeč, Picasa, Youtube
- Časový posun, nahrávání & přehrávání na externí USB HDD nebo síťové uložiště
- Pokročilé grafické EPG (programový průvodce) podporující nahrávání události přímo volbou z EPG
- 1x USB 2.0 port pro nahrávání na externí HDD nebo přehrávání MP3 & JPEG
- Podpora přehrávání XVID, DIVX, MKV souborů
- Ethernet port (síťový konektor RJ45)
- Plněbarevný OSD ve vysokém rozlišení
- Možnost vlastního řazení programů, přeskočení, uzamčení, smazání a přesunutí
- Řazení programů dle abecedy, multiplexu
- Rodičovský zámek / systémový zámek / zámek instalace
- HDMI video & audio výstup (576i, 576p, 720p, 1080i 1080p)
- Digitální optický audio výstup (SPDIF)
- Software & nastavení lze aktualizovat a zálohovat přes USB

Přijímač lze objednat u českého zastoupení firmy ICECRYPT (http://www.icecrypt.cz/). Předpokládaná cena: 2500.-Kč. Přijímač umí přijímat jak T2, tak i T

Zdroj: Parabola a Icecrypt (mnou upraveno)
6.8.2012 08:49
Ivo Mašek
Promo smyčka ČRa DVB-T2
14.8.2012 07:00
Ivo Mašek D-Book pro výrobce televizních přijímačů s tunery DVB-T2 pro Českou republiku
Přehled základních technických parametrů, které by měly splňovat televizní přijímače s tunerem DVB-T2 určené pro český trh zveřejnil Český telekomunikační úřad. Jedná se o rozšířený D-Book z počátku televizní digitalizace, kdy se doporučení týkalo pouze přijímačů s tunery DVB-T.
27.8.2012 08:54
Ivo MašekKdo bydlí na východě Slovenska a má zařízení k chytání signálu DVB-T2, může naladit ukrajinské vysílače na Podkarpatské Rusi

- - - - doplněno - - - -

Experimentální vysílání rakouské DVB-T2 (od stránky 15 níže)

____
Do 18. postu dodána nová promo smyčka DVB-T2
Do 8. postu dodáno video z DVB-T2 ukrajinské oblasti Chernigov
27.8.2012 09:17
Ivo MašekBělehradská televize DVB-T2 (Srbsko). Použit britský set-top-box Alba STB300HD.
[ATTACH=CONFIG]19133[/ATTACH]
29.8.2012 09:26
Ivo MašekV 10. postu na předešlé stránce je videoprezentace set-top-boxu Strong SRT8500, který umí zpracovat příjem v normě DVB-T2. Zde je jeho česká prezentace:
http://www.digizone.cz/clanky/strong-srt-8500-terestricky-prijimac-pro-novy-standard-dvb-t2/

[ATTACH=CONFIG]19166[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19167[/ATTACH]
26.9.2012 03:30
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]19903[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]19904[/ATTACH]


Společnost Bayerischer Rundfunk (BR) zahájila v Mnichově a okolí testy digitálního terestrického vysílání v HD rozlišení v přenosovém standardu DVB-T2.
Testovací DVB-T2 multiplex obsahuje tři kanály - Das Erste HD, Das Erste (SD) a Bayerisches Fernsehen. Testy probíhají z head-endu R&S AVHE100 vyrobeném německou společností Rohde & Schwarz.
Podle Rohde & Schwarz se s head-endem R&S AVHE100 podařilo výrazně snížit časovou prodlevu v šíření signálu. To znamená, že diváci mohou například během fotbalových utkání vidět góly dříve, než diváci sledující TV programy ze sítí, které používají head-endy od jiných výrobců.
16.11.2012 08:33
Ivo Mašek Tuner DVB-T2 pro přijímače Skytec Royal a Blackbox
Vyměnitelný DVB-T/T2 tuner pro satelitní přijímače Skytec Royal a Skytec BlackBox. Tuner je typu Plug & Play, jednoduchá instalace.[ATTACH=CONFIG]20468[/ATTACH]


http://www.omko.cz/tuner-dvb-t2-pro-prijimace-skytec-royal-a-blackbox/


3.1.2013 10:10
Ivo Mašek V Plzni ukončeno experimentální vysílání DVB-T2
Obyvatelé Plzeňského kraje a přilehlých regionů, kteří jsou v dosahu tamního vysílače Krkavec, už nezachytí signál DVB-T2, zemskou digitální televizi druhé generace. České Radiokomunikace tento týden z pondělí 31. prosince 2012 na úterý 1. ledna 2013 ukončily jeho experimentální šíření.
V experimentálním šíření teď pokračuje pouze Praha - Žižkov. Tam by to mělo být ukončeno letos v létě
15.1.2013 04:09
Ivo MašekVšechno je opět jinak
Zpráva z ČTÚ:
HD TV - obnovení vysílání z vysílače Krkavec
Dne 11.1.2013 bylo ze strany ČTÚ vystaveno individuální oprávnění k pokračování experimentálního vysílání HD TV z plzeňského vysílače Krkavec . Nadále pokračuje experimentální vysílání z vysílače Praha Město a Plzeň Krkavec až do 10.7.2013 . Programy jsou šířeny na 50.kanále a z pražského vysílače s vertikální polarizací a výkonem 20 kW a z vysílače Krkavec s výkonem 10kW s horizontální polarizací.
19.1.2013 08:08
Ivo MašekDne 1.4.2013 spustí Rakousko pravidelné vysílání v normě DVB-T2. Zatím bude šířeno z vysílače Steiermark - Stöckl, a bude sejednat o tři multiplexy na kanálech K39, K47 a K50. Přenosová kapacita každého multiplexu bude 30 Mbit/vt. V plánu se počítá se šířením 30 programů.

[ATTACH=CONFIG]21357[/ATTACH]
vysílač Steiemark
19.1.2013 09:26
Ivo MašekCES 2013
Jihokorejská společnost v praxi ukazuje, že DVB-T2 vysílání nabízí i možnost vysílání 4K signálu v neprokládaném řádkování, čili 3840 x 2160/60p. Jak je vidět, tak to jde, nové 4K televizory to umí i bez problémů zobrazit.

30.1.2013 08:12
Ivo Mašek Zircon T2 HD: pozemní DVB-T2 přijímač
Zircon T2 hd je multimediální HD DVB-T/T2 přijímač s podporou příjmu obrazu ve vysokém rozlišení MPEG-4 HD/AVC/H.264/MPEG-2. Přístroj je vybaven i multimediálními funkcemi, které umožní nahrávat televizní programy, pozastavit vysílání díky funkci TimeShift, přehrávat hudbu a video soubory ve formátech MKV, DiVX, MPG, MP3, MOV, ale i prohlížet fotografie přímo z připojeného USB zařízení. Přístroj lze připojit jak k novým LED, LCD a Plazmovým televizorům pomocí HDMI konektoru, tak i ke starším televizorům, případně i k DVD rekordérům a videorekordérům přes SCART konektor.

[ATTACH=CONFIG]21509[/ATTACH]Vlastnosti:
- HDMI 1.3 (rozlišení až 1080i)
- plně kompatibilní s MPEG-4 HD/MPEG-4 SD/AVC/H.264 HP@L4/MPEG-2 MP @HL/ML
- automatická instalace a ladění programů
- 4 místný LED displej
- konektory: HDMI, 2x SCART, USB 2.0, SPDIF, anténní vstup/výstup
- poměr stran - podpora 4:3, auto 16:9
- nahrávání a Timeshift na USB flash disk
- podpora DivX souborů s českými/slovenskými/polskými titulky (podpora formátu MKV a H.264)
- přehrávání MP3 souborů a obrázků JPEG (automatická prezentace s přechodovými efekty)
- extra nastavení titulků: velikost, pozadí a barva
- EPG informace a Teletext
- rodičovský zámek
- podpora upgrade firmware přes USB

Technické parametry:
Vstupní frekvence: 170 – 230 / 470 – 866 MHz
Vstupní hladina signálu: -78 ~ -5 dBm
RF vstup: IEC konektor
RF výstup: IEC zásuvka
Vstupní/výstupní impedance: 75 Ohm
Šířka pásma: 7 MHz, 8 MHz
Demodulace: OFDM 2k / 8k
Modulace: QPSK/16QAM/64QAM
TV standard: PAL / NTSC
1.2.2013 03:11
Ivo Mašek TELDY T2 - DVB-T2 PVR: pozemní DVB-T2 přijímač

- Záznam na externí pevný disk
- Multimediální USB 2.0 port
- EPG elektronický programový průvodce, PVR
- HDMI 1.3
- Full HD (576i/576p/720p/1,080i/1080P)
- Rodičovský zámek
- Časovač s možností OFF/ON
- 4000 TV+R programů- upgrade softwaru přes USB port 2.0
- Teletex, titulky
- Formáty obrazovky: 16:9 full scren, 4:3 letterbox & celá obrazovka
- Externí napájecí adaptér 5V

[ATTACH=CONFIG]21559[/ATTACH]
1.2.2013 04:54
Ivo Mašek DVB-T2 v Rakousku bude placené
Společnost ORS (vysílací divize veřejnoprávní stanice ORF) plánuje zpoplatnit příjem televizních programů v pozemním vysílacím standardu DVB-T2. Podle deníku Der Standard ( http://derstandard.at/1358305304176/ORF-Chef-denkt-ueber-neuen-regionalen-Spartenkanal-nach?ref=nl ) by služba měla nést název "simpliTV" a nabídnout 40 veřejnoprávních i komerčních kanálů, z nichž některé budou ve vysoké rozlišení (HDTV). Platforma "simpliTV" by měla oficiálně odstartovat letos na jaře.
4.2.2013 08:58
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]21634[/ATTACH]


Italská veřejnoprávní televize RAI je připravena vysílat v normě DVB-T2 ve všech provinčních městech. RAI bude využívat nový multiplex 5, který bude pracovat na VHF kanále 11. Tento krok navazuje na testy RAI v Palermu a ve Valle d'Aosta. Nové DVB-T2 vysílače budou šířit programy Rai 1 HD, Rai 2 HGD, Rai 3 HD a Rai Test 3D.


[ATTACH=CONFIG]21635[/ATTACH]

Standard DVB-T2 v Itálii již využívá vysílatel Europa 7 HD. Využívá jej pro svoji televizní platformu.


[ATTACH=CONFIG]21636[/ATTACH]

18.2.2013 07:33
Ivo Mašek
Thomson THT 702 DVB-T2
(pro ukrajinský trh)


[ATTACH=CONFIG]21836[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21837[/ATTACH]


Tento set-top-box "francouzské" značky Thomson je vyroben v Číně
25.2.2013 02:53
Ivo Mašek USA přejdou z ATSC do DVB-T2?
USA využívá pro účely digitálního pozemního televizního vysílání standard ATSC. Federal Communications Commission (FCC) schválila šestiměsíční test evropské normy DVB-T2. Zkoušky budou provedeny z vysílače umístěného v Baltimore, Maryland od 1:00 do 5:00 hodin místního času.
Důvodem je snaha zahájit využívání DVB-T2 jako standardu pro televizi další generace, například UHDTV - televizi v ultravysokém rozlišení.
Šestiměsíční licence byla udělena 15. února 2013 televizi WNUV-TV z Baltimore ( http://www.cwbaltimore.com/ ), kterou vlastní Cunningham Broadcasting. Společnost již uvedla, že do testů se zapojí další společnosti.
Zdroj: Parabola, Advanced television

Moje poznámka: WNUV-TV je kabelová televize. Pouze pro okolní města a obce šíří program i v digitálním vysílání americkou normou ATSC.[ATTACH=CONFIG]21891[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21892[/ATTACH]
antena vysílače .................................budova zcela vlevo
Vysílač v Baltimore
18.3.2013 07:28
Ivo MašekPravidelné vysílání DVB-T2 v Rakousku se posune na 15.4. 2013.
Multiplex bude obsahovat HD verze programů ORF Eins, ORF 2 a Servus. Programy budou zdarma ale bude potřeba se registrovat. Vedle těchto programů bude pod značkou SimpliTV šířeno dalších 6 programů ve vysokém rozlišení (Das Erste HD, ZDF HD, Sat.1 HD, Pro Sieben HD, RTL HD a VOX HD).
DVB-T2 bude šířeno z 26 vysílačů a bude pokrývat zhruba 89 procent rakouské populace. Pro příjem bude potřeba set-top-box nebo televizor s podporou DVB-T2 a také modul CI+.

[ATTACH=CONFIG]22270[/ATTACH]

http://www.satnews.de/mlesen.php?id=0d243371aebdf817380d60129d6d6854
11.4.2013 07:39
Ivo MašekBelgický operátor Teletenne zahájil rychlý přechod na novější typ zemského digitálního televizního vysílání DVB-T2. Do 20.4.2013 postupně vypne všechny vysílače DVB-T a nahradí je vysíláním ve standardu DVB-T2 a operátor nechystá žádný souběh vysílání v obou standardech.
Teletenne síří placené televizní kanály a její programovou nabídku tvoří 13 stanic. Přechodem na DVB-T2 a kódování MPEG-4 bude moci počet nabízených programů výrazně rozšířit. Přijímače, které si zákazníci museli dříve zakoupit pro placenou nabídku v normě DVB-T, jim operátor nahradí zdarma.

[ATTACH=CONFIG]22875[/ATTACH]
15.4.2013 08:01
Ivo MašekRakousko dnes prostřednictvím služby SimpliTV spustilo placenou digitální televizi v normě DVB-T2. Signál sice bude zasahovat i na území jižních Čech a jižní Moravy, přesto bude u nás prakticky nedosažitelný. Hardware pro příjem SimpliTV bude totiž možné využívat pouze na území Rakouska. Zákazník si jednoduše koupí modul nebo set-top-box a zařízení si následovně nechá zaregistrovat odesláním formuláře.

[ATTACH=CONFIG]23001[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23002[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23003[/ATTACH]
Zařízení, přes které bude možno sledovat SimpliTV v normě DVB-T2[ATTACH=CONFIG]23004[/ATTACH]
V prvním sloupku jsou volně šířené stanice, kterou jsou součástí DVB-T, ve druhém sloupku DVB-T2 programy, které získá zákazník platformy při registraci a jednorázovém poplatku 25 euro, ve třetím sloupku nabídka placených stanic DVB-T2. Abonent je získá za částku 10 euro měsíčně


Pro šíření signálu DVB-T2 bude využíváno celkem 26 vysílačů po celém Rakousku. Operátor už v polovině minulého měsíce informoval, že pokrytí bude zajištěno pro zhruba 90 procent obyvatelstva.
9.5.2013 07:50
Ivo MašekRakouský telekomunikační úřad KommAustria zveřejnil plán přechodu z DVB-T na standard DVB-T2. Postupný přechod bude zahájen roku 2014 a ukončen roku 2016. V témže roce bude vysílání v DVB-T zcela vypnuto.
Vysílání ve standardu DVB-T2, bylo oficiálně zahájeno letos v dubnu, ale zatím pouze jako placená služba (jde o tři multiplexy).
10.5.2013 11:39
Ivo MašekTaké v Německu plánují přechod k standardu DVB-T2 a ukončení vysílání v DVB-T. Jako perspektivní pro budoucnost to vidí zástupci veřejnoprávních médií ARD a ZDF. Souběh technologie DVB-T a DVB-T2 by mohl trvat v Německu do roku 2018.
http://www.digitalfernsehen.de/ARD-und-ZDF-bekennen-sich-zu-DVB-T2.101803.0.html

[ATTACH=CONFIG]23236[/ATTACH]
12.5.2013 07:40
Ivo MašekZircon T2_hd + 3 pokojové antény
http://www.parabola.cz/clanky/4995/zircon-t2-hd-plus-3-pokojove-anteny/

[ATTACH=CONFIG]23262[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]23263[/ATTACH]
19.6.2013 08:59
Ivo Mašek V Praze se podařilo poprvé zachytit placenou DVB-T2 televizi z Rakouska
Ti, kdo se zabývali, nebo ještě zabývají dálkovým přenosem televizního signálu, moc dobře ví, o jaký vzácný úkaz se jedná (právě s ohledem na signál DVB-T2). Pravděpodobně je to způsobeno meteorologickými podmínkami, které v těchto dnech nad územím ČR a okolí, jsou
http://www.digizone.cz/clanky/v-praze-se-podarilo-poprve-zachytit-placenou-dvb-t2-televizi-z-rakouska/


[ATTACH=CONFIG]23778[/ATTACH]
Část ze seznamu stanic, jež jsou součástí placené služby simpliTV. V pozadí vysílání TV Metropol z Prahy.
5.7.2013 06:13
Ivo MašekZajímavost
Bělorusko prostřednictvím své státní radiotelevizní organizace (BRTPC) spustil placené programy šířené prostřednictvím digitálních terestrických vysílačů ve standardu DVB-T2. Služba se skládá z balíčku Standard TV v ceně 34 050 rublů měsíčně (pro fyzické osoby) a 28 375 rublů (pro právnické osoby).
Seznam šířených kanálů: Europa Plus TV, Ewrokino, RTR-Bielarus, Cartoon Network, ONT, Bielarus 3, Bielarus 2, Bielarus 1, NTV-Bielarus, Ochota i rybalka, Moja planeta, Setanta-Sport, Russkij Illusion, TV21, STS-Bielarus, STV, Nasze kino, TV3, Mir, Detskij, KHL-TV, Szanson TV, Rossija K a Usadba. Vysílání je zatím v testovacím režimu.

Pokud se někomu nezdá ta vysoká suma peněz, tak vězte, že Bělorusko zažívá vysokou inflaci a kurs je přibližně takto: 100 BYR = 0,20 Kč
6.7.2013 06:07
Ivo MašekPolská společnost EmiTel ukončila testovací vysílání ve standardu DVB-T2. Vysílání bylo šířeno z vysílače RTCN Varšava na kanále K29 (538 MHz) s výkonem 2 kW ERP. DVB-T2 test skončil kvůli nízkému zájmu výrobců a dovozců přijímačů o DVB-T2.


[ATTACH=CONFIG]23934[/ATTACH]
11.7.2013 11:29
Ivo MašekDne 10.7. 2013 ve 23:59 hod. bylo na základě individuálního oprávnění od ČTÚ ukončeno experimentální vysílání DVB-T2 z plzeňského vysílače Krkavec . Vysílání nadále pokračuje z vysílače Praha-Žižkov.
Zdroj: České radiokomunikace


[ATTACH=CONFIG]23958[/ATTACH]
Vysílač Plzeň-Krkavec
11.7.2013 02:17
Ivo MašekExperimentální vysílání v normě DVB-T2 v Plzni skončilo. Nadále pokračuje a bude pokračovat již pouze v Praze. A k tomu se od ledna 2014 připojí testování v rozlišení 4K. Vysílání ve 4K má být určeno pro kódované placené služby. České Radiokomunikace se snaží s ČTÚ také vyjednat zrušení časového omezení pro test DVB-T2, podle kterého mohly v tomto standardu denně vysílat jen do 17 hodin.
http://www.digizone.cz/clanky/test-dvb-t2-v-praze-bude-pokracovat-od-ledna-2014-na-nej-navaze-vysilani-ve-4k/
25.7.2013 01:08
29.7.2013 10:53
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]24083[/ATTACH]


Chorvatsko je po Rakousku další zemí střední a východní Evropy, kde se zavádí řádné vysílání zemské digitální televize druhé generace (DVB-T2) coby placenou službu. Státní Chorvatská pošta spustila službu evoTV, která je dostupná prakticky po celé zemi. Zájemci ji mohou přijímat prostřednictvím pronajatého nebo zakoupeného set-top-boxu Strong SRT 8526 s tunerem DVB-T2, případně s CAM modulem evoTV CAM, který funguje pouze v televizorech značky Grundig. Výrobce je exkluzivním partnerem platformy.

[ATTACH=CONFIG]24084[/ATTACH]


Grundig také službu nabízí společně se svými televizory ve všech chorvatských prodejnách elektroniky, kde jsou k mání jeho přijímače. Služba evoTV nabízí sedm programových balíčků, které zákazníci mohou libovolně měnit. Jde o balíčky "Dokumenty a zprávy", "Filmové a dětské kanály", "Zábavné a hudební programy", "Regionální kanály", "HD programy", "HBO a Cinemax" a "Národní chorvatské programy". Všichni noví zákazníci dostávají prémiové programy HBO a Cinemax na rok zdarma a také kompletní programovou nabídku všech ostatních šesti balíčků za akční jednu chorvatskou kunu měsíčně po dobu prvních dvou měsíců.

[ATTACH=CONFIG]24085[/ATTACH]


Propojení placené televize se státní chorvatskou poštou umožňuje evoTV využívat rozsáhlou síť poštovních doručovatelů a poštovních služeben, kde si lze tuto službu přímo objednat a to dokonce i u pošťáka, který doručuje dopisy nebo denní tisk. Základní programová nabídka složená z tří libovolně zvolených balíčků přijde na 69,99 kun měsíčně (zhruba 240.-Kč), balíčky "Dokumenty a zprávy", "Filmové a dětské kanály" a "Zábavné a hudební programy" jsou samostatně za 45 kun (zhruba 156.-Kč), "HBO a Cinemax" za 55 kun měsíčně (zhruba 190.-Kč), sportovní kanály za 35 kun měsíčně (zhruba 121.-Kč), HD balíček za 30 kun (zhruba 104.-Kč) a balíček regionálních programů vyjde na 20 kun měsíčně (zhruba 70.-Kč).

http://www.evotv.hr/
8.8.2013 02:23
Ivo MašekMapa pokrytí experimentálního vysílání DVB-T2 v ČR


[ATTACH=CONFIG]24191[/ATTACH]
15.8.2013 01:55
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]24266[/ATTACH]Společnost Teleradio ve spolupráci s Ministerstvem komunikací Ázerbájdžánské republiky chystá překlopení digitální vysílání ve formátu DVB-T a MPEG-4 do standardu DVB-T2. V současnosti stanice vysílají v DVB-T a jsou součástí paketu kanálů, který se skládá z 10 až 12 televizních stanic. V Baku mohou diváci přijímat 24 programů.


[ATTACH=CONFIG]24267[/ATTACH]Pro sledování programů v DVB-T2 budou ázerbajdžánští diváci potřebovat novější televizory a set-top-boxy. V současné době se na tamních trzích prodávají televizory předních světových výrobců na úrovni 180 až 200 Manats (4500 až 5000 Kč) a set top boxy v cenách 30 až 40 Manats (750 až 1000 Kč). Ceny se sice zdají levné, ale je potřeba brát v úvahu reálnou mzdu tamních občanů.


Pro informaci: Ázerbajdžán není zrovna žádnou zaostalou zemí, jak by se mohlo některým zdát. Politický systém má sice do demokratických principů hodně daleko, ale moderní technologie se této zemi rozhodně nevyhýbají. V tomto ohledu jsou na dost vysoké úrovni.


BakuTel 2012


5.9.2013 11:01
Ivo MašekČRa (České radiokomunikace) dnes oficiálně zahájily test kódovaných placených kanálů ve svém experimentálním multiplexu DVB-T2 v Praze. Z vysílače Žižkov šíří na kanálu K50 stanice Film Europe HD a Eurosport ( jejich test je neveřejný ). Ve stejné síti jsou volně dostupné i programy ČT 1 HD, Prima HD a Barrandov HD. Start komerční služby placené televize v DVB-T2 závisí na Českém telekomunikačním úřadu (ČTÚ), od kterého chtějí ČRa získat sadu kmitočtů pro celoplošné vysílání s pokrytím 90 až 95 procent obyvatel České republiky. Plánovaný multiplex pojme 20 televizních programů ve standardním rozlišení a pět HD kanálů.
6.9.2013 11:13
KamilZ Řádné vysílání DVB-T2 v Česku nebude dříve než v roce 2015, zopakoval ČTÚ

České Radiokomunikace mají smůlu, jejich test DVB-T2 skončí v lednu 2014 a nebude už prodloužen. Placenou televizi v tomto standardu v příštím roce nenabídnou: http://www.digizone.cz/clanky/radne-vysilani-dvb-t2-v-cesku-nebude-drive-nez-v-roce-2015-zopakoval-ctu
19.9.2013 08:55
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]24695[/ATTACH].....[ATTACH=CONFIG]24696[/ATTACH]Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF podporují i do budoucna pozemní vysílání jako důležitou platformu pro šíření televizního signálu. Obě média včera prostřednictvím tiskových zpráv informovala o tom, že v roce 2017 zahájí přechod na technologii DVB-T2, který bude ukončen v roce 2020.
V Rakousku například společnost ORS spustila placenou DVB-T2 službu simpliTV, v niž jsou programy kódované.
http://www.digizone.cz/clanky/ard-a-zdf-vidi-v-pozemnim-vysilani-budoucnost-v-roce-2017-nasadi-dvb-t2/
26.9.2013 06:59
Ivo MašekZkušenosti s pražským experimentem DVB-T2 a jeho placenými kanály
http://www.digizone.cz/clanky/zkusenosti-s-prazskym-experimentem-dvb-t2-a-jeho-placenymi-kanaly/
28.9.2013 06:55
Ivo MašekTelevize v autě v normě DVB-T2 a ve full HD
______
3.10.2013 10:16
Ivo Mašek TT-micro® TC821 HDTV
České Radiokomunikace poskytly odborníkům a novinářům několik přijímačů TT-microTC821HDTV na volný a Pay televizní příjem k vyzkoušení testovacího zkušebního vysílání. K přijímači byla také přiložena aktivní přístupová karta Conax. Tento přijímač se mimo jiných dovezených také používá k ověření fungování vysílání metrologickým institutem.
http://www.digizone.cz/clanky/tt-micro-tc821-hdtv-pvr-prijimac-pro-prazsky-experiment-dvb-t2/


[ATTACH=CONFIG]24817[/ATTACH]
9.10.2013 08:38
KamilZ ARD a ZDF chtějí přejít do DVB-T2 a [HL]H.265 [/HL]

Plánovaný přechod německých veřejnoprávních vysílatelů ARD a ZDF by měl vedle přechodu z DVB-T do DVB-T2 znamenat i nasazení nového kompresního standardu H.265 (HEVC).

http://www.parabola.cz/zpravicky/20446/ard-a-zdf-chteji-prejit-do-dvb-t2-a-h-265/
6.12.2013 09:07
KamilZ Rozhovor s Čupou o ČRA, zajímavá pasáž (k čemu je tedy přijatý D-book):

E15: Televizory, které umí rozpoznat DVB-T2, se již na trhu prodávají. Není to předčasné?
Ony se neprodávají.

E15: Ale jsou takto označené.
To je podstatný rozdíl. Můžete si koupit televizor za 20 tisíc, protože je označený, že umí DVB-T2. Ve skutečnosti ale nebude v budoucnu v DVB-T2 fungovat. Například proto, že se teprve musí udělat rozhodnutí o použitém kodeku, tedy o standardu, jakým bude televizní signál kódován. To je zrovna jeden z důvodů, proč se snažíme ukázat naléhavost rozhodnutí o tom, kdy se přejde na DVB-T2 a jakým způsobem. Byl jsem u nejmenovaného prodejce televizorů a říkal jsem, že si na Vánoce chci koupit televizor s DVB-T2 a která že to je. Bylo mi řečeno, že to jsou všechny. Ale nebyla to žádná. Obávám se, že lidé si již nyní kupují takové televize a neuvědomují si, že mohou velmi rychle zastarat.

Více na: http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/michal-cupa-televizni-vysilani-se-behem-peti-let-zasadne-zmeni-1042579#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
6.12.2013 10:03
Ivo MašekStandard DVB-T2 už dávno existuje a v některých zemí se již běžně používá. U nás bude stejný standard !!! Pan Čupa zřejmě ještě žije ve starých dobách a má pocit, že musíme vymyslet něco jiného, aby nedej Bože, naši diváci v pohraničí nemohli sledovat imperialistickou televizi. Díky takovým lidem, kteří se se*ou do něčeho, čemu nerozumí, u nás všechno dlouho trvá
13.1.2014 12:30
Ivo MašekBylo ukončeno experimentální vysílání DVB-T2 v ČR. Jednalo se o vysílač Praha-Žižkov / 50. kanál. Momentálně by se nikde na území ČR nemělo vysílat v normě DVB-T2.
České Radiokomunikace by ale chtěly v testech technologie DVB-T2 dále pokračovat a soustředit se na formát UltraHD (4K). Chtěly by experimentovat s novým standardem kódování H265/HEVC. To ovšem pro případné příjemce signálu znamená vlastnit televizor, který umí zpracovat H265. A týká se to zároveň velmi úzkého okruhu lidí bydlících v okruhu vysílače Žižkov. Troufnu si napsat, že takový uživatel asi u nás ještě není.
24.1.2014 07:05
Ivo Mašek Uživatel JirkaH zaslal info o klíčence pro DVB-T2
AVerTV Hybrid Volar T2
http://avertv.avermedia.com/Product/ProductDetail.aspx?Id=582

19.2.2014 11:29
Ivo MašekExperimentální vysílání v DVB-T2 u nás bude pokračovat. České Radiokomunikace získaly povolení od Českého telekomunikačního úřadu.
Ovšem, bude tam jedna zásadní změna. Bude se testovat ve formátu Ultra_HD, tedy 4K.
http://www.digizone.cz/clanky/obsah-pro-dalsi-testy-dvb-t2-v-praze-dodaji-ceska-a-slovenska-televize/
15.3.2014 04:25
Ivo MašekVýrobce multimediálních set top boxů VU+ poskytuje pro své modely přijímačů Duo2, Uno a Ultimo další hybridní tuner. Novinka umožňuje příjem programů v DVB-T2 a DVB-C .
Díky technologii plug-and-play přijímač rozpozná nový tuner zcela automaticky .
Podpora DVB-T2 v novém hybridním tuneru umožní např. příjem programů rakouské placené televize Simply TV, nebo ukrajinské platformy Zeonbud. Tuner pochopitelně umožňuje i přijímat programy vysílané v DVB-T , který se používá nejenom v Česku a na Slovensku ale i v okolních zemích.
Hybridní tuner umožňuje přijímat také programy v digitální kabelové síti ve standardu DVB-C. Přepínání mezi DVB-T2/DVB-T a DVB-C se provádí pomocí software.Převzato z webu:

[ATTACH=CONFIG]26734[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]26735[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]26736[/ATTACH]
14.5.2014 07:10
Ivo MašekExperimentální vysílání v DVB-T2 (týká se už jen Prahy)
České Radiokomunikace musely dnes z kapacitních důvodů vyřadit z DVB-T2 experimentu v Praze veškeré televizní kanály, které zde byly šířeny. Diváci tak přišli například o jedinou možnost, jak pozemně přijímat plnoformátovou televizi Barrandov_HD, dále kanály ČT1_HD, Prima_HD a promo smyčku operátora ve formátu HDTV.
Experiment totiž zabírá v rozlišení 4K datový tok přibližně 35 Mbps, čili v tuto chvíli není možné v této síti šířit žádný další obsah. Experimentální vysílání probíhá ve formátu H.264/AVC, pravděpodobně v průběhu podzimu přejde do standardu H.265/HEVC.
Další podrobnosti: http://www.digizone.cz/clanky/v-dvb-t2-experimentu-ceskych-radiokomunikaci-skoncily-vsechny-televizni-kanaly/
27.5.2014 07:22
Ivo Mašek Rakousko a DVB-T2
Platnost vysílacích licencí pro multiplexy A a B, (hlavní digitální zemské sítě) vyprší u našich jižních sousedů v roce 2016. Po tomto datu bude následně vypsán nový veřejný tendr, který bude již počítat s distribucí signálu ve standardu DVB-T2. Informace je důležitá i pro české diváky, kteří sledují DVB-T od našich jižních sousedů prostřednictvím přeshraničního příjmu.
Zatím ještě není jasné, jaká technologie se pro distribuci DVB-T2 signálu bude v Rakousku používat, zda-li kodek H.264/AVC, nebo H.265/HEVC.
http://www.digizone.cz/clanky/rakousku-vyprsi-v-roce-2016-licence-pro-stavajici-dvb-t-multiplexy-prijde-dvb-t2/
15.6.2014 09:42
Ivo Mašek Německo a DVB-T2
Německý zpravodajský magazín Focus píše, že odborníci z koaličních stran se společně dohodli prosadit v parlamentu urychlené zavedení normy DVB-T2 ( v německém parlamentu mají odborníky, my v Čechách, bohužel, jen salonní politiky )
Digitální pozemní vysílání v DVB-T2 je v Německu naplánováno na polovinu roku 2016. Přední vysílací skupiny ARD, ZDF, RTL a ProSiebenSat.1 se spolu s VPRT, provozovatelem vysílací sítě Media Broadcast a státními regulátory médií dohodly na migraci do DVB-T2. Stávající frekvence pro DVB-T budou od roku 2018 sloužit pro rychlý internet (50 Mbit/s). Přechod na DVB-T2 se tedy v Německu stihne během dvou let.
http://www.digitalfernsehen.de/Politik-gibt-gruenes-Licht-fuer-DVB-T2-neue-Receiver-noetig.116655.0.html
10.7.2014 05:09
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]27859[/ATTACH]

Testovací vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC


České Radiokomunikace zahájily testovací vysílání Ultra HDTV (4K) s novým komprimačním kodekem HEVC (H_265) jako první v celé střední Evropě. DVB-T2 s kodekem HEVC se podle předních výrobců televizních přijímačů a set-top-boxů brzy stane standardní součástí nově uváděných modelů na českém trhu.
2.8.2014 08:35
KamilZ Přechod na DVB-T2? Začne až po roce 2021, říká ministerstvo průmyslu a obchodu

http://www.digizone.cz/clanky/prechod-na-dvb-t2-zacne-az-po-roce-2021-rika-ministerstvo-prumyslu-a-obchodu/
3.8.2014 09:12
KamilZ DVB-T2 až v roce 2021? Dobrá zpráva pro regionální sítě DVB-T

Zde to trochu více Potůček rozebírá: http://www.digizone.cz/clanky/dvb-t2-az-v-roce-2021-dobra-zprava-pro-regionalni-site-dvb-t/
30.9.2014 04:42
KamilZČTÚ vydal aktualizovaný D-Book pro výrobce přijímačů, počítá i s kódováním H.265/HEVC[QUOTE]Zohledněn jej v něm záměr provozovatelů vysílání a operátorů vysílacích sítí využít pro budoucí šíření zemského digitálního televizního vysílání v systému DVB-T2 zdrojové kódování obrazu podle ITU-T Recommendation H.265 / ISO / IEC 23008–2 (tedy kódování H.265/HEVC, pozn. red.). Aktualizace tohoto technického dokumentu umožní výrobcům a dovozcům televizních přijímačů dodávat na náš trh už nyní zařízení, která budou připravena na bezproblémové zpracování budoucího DVB-T2 vysílání, uvedl regulátor.[/QUOTE]
Zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/ctu-vydal-aktualizovany-d-book-pro-vyrobce-prijimacu-pocitace-i-s-kodovanim-hevc
26.11.2014 12:27
KamilZ České Radiokomunikace ukončí test technologie DVB-T2, vyprší jim povolení

http://www.digizone.cz/clanky/ceske-radiokomunikace-ukonci-test-dvb-t2-vyprsi-jim-povoleni
26.11.2014 12:33
KamilZ České Radiokomunikace jako první ve střední Evropě úspěšně otestovaly vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC

http://www.parabola.cz/clanky/5437/cra-jako-prvni-ve-stredni-evrope-uspesne-otestovaly-vysilani-dvb-t2-s-kodekem-hevc/

Pozn: pokud vím, tak to fungovalo pouze na 4K TV Samsung
13.1.2015 12:10
KamilZ Vynucená výměna televizí za pět let? ČT lobbuje za odklad

Televize a operátoři se přou o odklad druhé vlny digitalizace televizního vysílání na rok [HL] 2024 [/HL]. V pozadí celé záležitosti se opět objevuje bývalý předseda ČTÚ Pavel Dvořák.
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje plán, který rozhodne, kdy bude muset 2,6 milionu českých domácností vyměnit své televize nebo k nim alespoň dokoupit set-top box. Na novou technologii digitálního televizního vysílání (DVB-T2) mělo Česko původně přejít už do roku 2020.

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/vynucena-vymena-televizi-za-pet-let-ct-lobbuje-za-odklad-p2a-/moje-penize.aspx?c=A150112_135754_moje-penize_pave
3.3.2015 12:47
KamilZ Radiokomunikace dnes opět spustí testy DVB-T2/HEVC, nabídnou i lineární vysílání


http://www.digizone.cz/clanky/radiokomunikace-dnes-opet-spusti-testy-dvb-t2-hevc-nabidnou-i-linearni-vysilani
20.5.2015 07:31
KamilZ Televize chtějí rychlé řešení přechodu na DVB-T2.

ČT i komerční vysílatelé vidí v terestrické platformě budoucnost, chtějí rychlé řešení.

http://www.mediaguru.cz/2015/05/televize-chteji-rychle-reseni-prechodu-na-dvb-t2/

Video záznam z konference: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10000000110-digimedia-2015/21525100100/
2.6.2015 12:24
KamilZ ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima statují test v DVB-T2 v HEVC

Testovací vysílání s programy ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima bude možné přijímat v Praze a ve středních Čechách ve formátu HEVC v rámci DVB-T2 multiplexu.Společnost České Radiokomunikace dnes oznámila, že zítra 3.6.2015 v 10:00 hodin spouští jako první společnost ve střední Evropě zkušební živé vysílání ve formátu DVB-T2 s kodekem HEVC. V pilotním vysílání jsou zařazeny tři programy: ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima.


http://www.parabola.cz/clanky/5589/ct-sport-hd-tv-nova-a-tv-prima-statuji-test-v-dvb-t2-v-hevc/
25.1.2016 03:11
KamilZ[HL] Souběh DVB-T a DVB-T2 bude v Česku zřejmě do roku 2020 [/HL]

Digitální pozemní vysílání bude v Česku dostupné souběžně ve dvou standardech DVB-T a DVB-T2 od druhé poloviny roku 2016 do konce roku 2020. Počítá s tím Strategie udržitelného rozvoje zemského digitálního vysílání.

http://www.parabola.cz/zpravicky/25360/soubeh-dvb-t-a-dvb-t2-bude-v-cesku-do-roku-2020/
28.1.2016 09:16
KamilZ[HL] ČRa: DVB-T2 vyjde operátory a stát na miliardu [/HL]

Přechod na nový standard digitálního terestrického TV vysílání DVB-T2 bude stát podle odhadu Českých radiokomunikací (ČRa) přibližně miliardu korun, tedy stejně jako přechod z analogového na digitální vysílání, který byl završen před třemi lety. Jedná se jen o náklady na straně operátorů sítí a státu, výlohy budou však i na straně televizních diváků – odhadem by se měly pohybovat na úrovni pěti miliard korun. „Počítáme s tím, že zhruba dvě třetiny nákladů budou na straně operátorů sítí, jedna třetina by měla být na straně státu, který musí zajistit řízený přechod. Jeho hlavní role spočívá v informační kampani,“ uvedl na setkání s novináři Marcel Procházka, ředitel pro regulaci společnosti České radiokomunikace.http://www.mediaguru.cz/2016/01/cra-prechod-na-dvb-t2-bude-stat-miliardu-korun/
4.2.2016 07:31
Ivo Mašek Zkontrolujte svou televizi, jestli bude umět DVB-T2. Máme seznam
http://technet.idnes.cz/vymena-televizoru-0nt-/tec_video.aspx?c=A160201_164753_tec_video_nyv
9.2.2016 05:20
Ivo MašekDVB-T/T2 Full HD přijímač s podporou nového kodeku H.265/HEVC

[ATTACH=CONFIG]32562[/ATTACH]


• Digitální DVB-T / T2 přijímač
• High Definition MPEG-2, MPEG-4 H.264 / AVC - H.265 / HEVC dekódování
• video formáty: 576i, 720p, 1080i, 1080p
• Automatické vyhledávání kanálů
• Logické číslování kanálu (LCN)
• Elektronický programový průvodce (EPG)
• Teletext a titulky
• 4 favoritní seznamy kanálů
• Displej
• Nahrávání a časovač vypnutí
• Nahrávání a Timeshift (USB PVR)
• Přehrávač médií přes USB (kompatibilní s H.265)
• Aktualizace softwaru přes USB
22.2.2016 10:10
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]32661[/ATTACH]


Přehled set-top boxů do 5000 Kč pro příjem DVB-T2 s kodekem HEVC
V tomto přehledu jsou „krabičky“ s tunerem DVB-T2 a podporou kodeku HEVC. Spuštěno totiž má být v Česku zhruba během půlroku, čímž má odstartovat několikaletý souběh vysílání obou standardů. DVB-T a DVB-T2.
Bohužel současný stav u set-top boxů DVB-T2/HEVC nelze označit za neutěšený, ale spíše za katastrofální. Půl roku před zahájením přechodu nejsou prakticky žádné přístroje v rozumné cenové relaci ke koupi.
http://www.digizone.cz/clanky/prehled-set-top-boxu-do-5-000-kc-pro-prijem-dvb-t2-s-kodekem-hevc/
15.3.2016 02:45
Ivo Mašek Ferguson Ariva T265
Set-top box Ariva T265 je určen pro příjem pozemního digitálního vysílání systému DVB-T/T2/HEVC a podle výrobce má jít o levný set-top box s čipovou sadou GX3201H, podporou přehrávání multimédií, dvěma rozhraními USB a nahráváním, včetně funkce TimeShift. Zabudována je podpora zvuku v Dolby Digital Plus, rozhraní HDMI, analogový A/V výstup a také digitální koaxiální audio výstup.
http://www.digizone.cz/clanky/ferguson-ariva-t265-mame-pro-vas-parametry-noveho-levneho-set-top-boxu-pro-dvb-t2-hevc/
15.3.2016 03:21
Ivo Mašek DI-WAY K1 AND-4 DVB-T2 Quad Core
Disponuje jedním tunerem DVB-T2 s podporou MPEG-2, H.264 (MPEG-4) a H.265 (HEVC), a tak jsem se po prvním seznámení s ním těšil, že bude umět zpracovat i terestrický signál s touto normou druhé generace. Přesvědčil jsem se, že tomu tak opravdu je.
Zkušební vysílání DVB-T2 HEVC/H.265 v Praze neignoroval, signál na K50 zobrazoval na 100 %, kvalita byla také na 100 %. Ostatní signály vysílané u nás s kodekem H.264/MPEG4 naladil a uložil stejně, jako kterýkoliv jiný pozemní přijímač. V Praze a z okolí se automatickým laděním uložilo 82 kanálů, což signalizuje, že citlivost přijímače je na dobré úrovni. Žádný kanál i ze slabších nekostičkoval. Normálně se jich zde naladí na obyčejnou anténu v průměru pouze 74.
http://www.digizone.cz/clanky/di-way-k1-and-4-dvb-t2-quad-core-android-media-player-interaktivni-smart-funkce-a-tuner-dvb-t2/


[ATTACH=CONFIG]32808[/ATTACH] - [ATTACH=CONFIG]32809[/ATTACH]


29.3.2016 09:04
Ivo Mašek
Edision Proton T265


[ATTACH=CONFIG]32869[/ATTACH] - [ATTACH=CONFIG]32870[/ATTACH] - [ATTACH=CONFIG]32871[/ATTACH]
Jednoduchá drobná krabička dokáže zpracovat příchozí vysílání ve standardu DVB-T2/HEVC s maximálním rozlišením Full HD. Určena je pro volně vysílané kanály, a nemá tudíž mechaniku pro zasunutí přístupové karty. Vedle zmiňovaného rozlišení 1920 × 1080 bodů (Full HD v režimech 1080i a 1080p) si poradí i se 480i, 480p, 576i, 576p a 720p.
http://www.digizone.cz/clanky/edision-proton-t265-zatim-nejlevnejsi-box-pro-budouci-vysilani-v-dvb-t2/#ic=gallery-header&icc=backlink
14.4.2016 08:36
Ivo Mašek Přehled televizorů s tunery DVB-T2/S2/HEVC
http://www.digizone.cz/clanky/budte-pripraveni-na-budoucnost-prehled-tv-s-tunery-dvb-t2-s2-hevc/
Na konci článku je přehledná tabulka ke stažení
14.4.2016 05:09
KamilZ[HL] DVB-T2: Česko tlačí čas, je třeba minimalizovat škody [/HL]

http://www.mediaguru.cz/2016/04/dvb-t2-cesko-tlaci-cas-je-treba-minimalizovat-skody/
15.4.2016 09:29
KamilZ[HL] Přechod na DVB-T2 nabírá zpoždění, někteří aktéři se obávají oslabení pozemní platformy
[/HL]
http://www.digizone.cz/clanky/prechod-na-dvb-t2-nabira-zpozdeni-nekteri-akteri-se-obavaji-oslabeni-pozemni-platformy/
14.6.2016 01:09
KamilZ [hl]Zsolt Nagy, Towercom: V blízké budoucnosti chceme přinést Ultra HD obsah do terestriky[/hl]

(na Slovensku by se mohla v rámci testů DVB-T2/HEVC vysílat olympiáda ve formátu Ultra HD)

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/zsolt-nagy-towercom-v-blizke-budoucnosti-chceme-prinest-ultra-hd-obsah-do-terestriky--1623331
22.6.2016 09:40
KamilZ[HL] Panasonic uklidňuje spotřebitele, stávající televizory budou fungovat do roku 2020 [/HL]

Sice nesmyslný titulek hodný Digizone, ale v obsahu mě překvapilo, že D-Book pro DVB-T2 stále není schválen: http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-uklidnuje-spotrebitele-stavajici-televizory-budou-fungovat-do-roku-2020/#utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss

[QUOTE]Výrobce televizorů také upozorňuje, že v tuto chvíli neexistuje platný manuál pro výrobce televizorů, tedy tzv. D-Book s přesnou specifikací formátu, ve kterém bude vysílání DVB-T2/HEVC v České republice provozováno. Aktualizovaný D-Book s informacemi ohledně nastavení vysílání DVB-T2/HEVC by měl být schválen v druhé polovině roku 2016. Aktuálně platná verze D-Booku výrobcům neumožňuje kompatibilitu současně produkovaných televizorů s formátem vysílání DVB-T2/HEVC garantovat, protože specifikaci DVB-T2/HEVC neobsahuje, vysvětluje v tiskové zprávě Panasonic.[/QUOTE]
20.7.2016 05:39
KamilZ[HL] Přechod na DVB-T2 může začít, vláda dala zelenou [/HL]

Na dnešním zasedání vláda schválila Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání. Dokument bude jízdním řádem druhé digitalizace, která se bude týkat výhradně diváků pozemního vysílání.

http://www.parabola.cz/clanky/5909/prechod-na-dvb-t2-muze-zacit-vlada-dala-zelenou/
14.8.2016 11:23
KamilZ[HL] ČTÚ vydal nový D-book s minimálními požadavky na TV přijímače pro DVB-T2/HEVC.
[/HL]
https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/d-book.pdf
16.8.2016 08:15
RoPoKoho zajímá podrobnější popis nástupu a okolnosti kolem DVB-T2 v ČR a popis smýšlených standardů, apod. zkoukněte nebo poslechněte (audio verzi) zde.
29.8.2016 07:23
KamilZ[HL] DVB-T2 ověřeno: České Radiokomunikace představily certifikaci pro boxy a televizory [/HL]Za účelem bezproblémového přechodu obyvatel na standard DVB-T2 byla spuštěna i webová stránka www.dvbt2overeno.cz

Více informací http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/dvbt2-overeno-ceske-radiokomunikace-predstavily-certifikaci-pro-boxy-a-televizory--1645198
30.8.2016 02:21
KamilZ[HL] Start DVB-T2 v Česku už se letos nestihne, proběhne možná v lednu nebo únoru [/HL]

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/start-dvbt2-v-cesku-uz-se-letos-nestihne-probehne-mozna-v-lednu-nebo-unoru--1645460
6.9.2016 06:00
KamilZPřijímače bez HbbTV verze 1.5 vysílání nezískají certifikaci „DVB-T2 ověřeno“
[QUOTE]Vzhledem k tomu, že někteří výrobci na domácí trh stále ještě dodávají televizory s HbbTV 1.1, to někteří budou mít v tomto ohledu komplikovanější než jiní.[/QUOTE]

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/prijimace-bez-hybridniho-vysilani-neziskaji-certifikaci-dvbt2-overeno--1647433
http://www.digizone.cz/clanky/certifikace-u-cra-ma-resit-realnou-kompatibilitu-s-novym-tv-vysilanim/#utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss
1.3.2017 01:42
10.3.2017 12:21
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]34122[/ATTACH]

model STR2221


[ATTACH=CONFIG]34123[/ATTACH] - [ATTACH=CONFIG]34124[/ATTACH] - [ATTACH=CONFIG]34125[/ATTACH]Model STR 2221 [ATTACH]34126[/ATTACH]
23.3.2017 09:32
Lumca_1Od 20. dubna se přechodová síť 12 DVB-T2 rozšíří do Ostravy a Brna. Viz: http://www.televizniweb.cz/2017/03/marcel-prochazka-dvb-t2-v-brne-a-ostrave-spustime-20-dubna-pridame-i-dalsi-programy/
9.4.2017 07:16
Ivo Mašek TechniSat DigiPal DAB+

Firma spojila televizní příjem v DVB-T2/HEVC s rozhlasovým příjmem digitálního rozhlasu DAB+. Tuto kombinaci ještě žádný jiný výrobce nenabízí. V tomto provedení tak jde o unikátní produkt, který je první na světě.


[ATTACH=CONFIG]34165[/ATTACH]http://www.digizone.cz/clanky/technisat-digipal-dab-terestricky-prijimac-v-unikatni-kombinaci-dvb-t2-a-dab/
https://www.technisat.com/de_DE/DIGIPAL-DAB+/352-1792-11401/
10.4.2017 09:21
Ivo Mašek Technické parametry vysílačů DVB-T2 Českých Radiokomunikací:

BRNO - Hády - 28. kanál - 10 kW/H
BRNO - Barvičova - 28. kanál - 10 kW/V
CHEB - Zelená hora - 31. kanál - 19.95262 kW/H
DOMAZLICE - Vraní vrch - 31. kanál - 10 kW/H
JIHLAVA - Javořice - 28. kanál - 100 kW/H
LIBEREC - Ještěd - 31. kanál - 50.11872 kW/H
OSTRAVA - Hošťálkovice - 28. kanál - 100 kW/H
OSTRAVA - Hladnov - 28. kanál - 3.16228 kW/H
PARDUBICE - Krásné - 28. kanál - 100 kW/H
PLZEN - Krašov - 31. kanál - 100 kW/H
PRAHA - Cukrák - 31. kanál - 100 kW/H
PRAHA - Žižkov - 31. kanál - 31.62278/V
USTI N.L. - Buková hora - 31. kanál - 39.81072/H
VOTICE - Mezivrata - 28. kanál - 31.62278/H

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/ceske-radiokomunikace-maji-znamy-parametry-prvnich-ctrnacti-vysilacu-dvbt2--1717125
24.5.2017 03:49
KamilZPoslanci schválili novelu zákona 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi. Tyto novely mimo jiné řeší přechodu na televizní standard DVB-T2 .

Návrh si můžete přečíst zde: http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=1053&CT1=0
22.2.2018 01:10
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]34684[/ATTACH]

Anténa Telkom-Telmor asr IQ LTE PROTECTED SAW, verze pro ČR, 18-23dB

[ATTACH=CONFIG]34685[/ATTACH] -- [ATTACH=CONFIG]34686[/ATTACH]Anténa Telkom-Telmor asr LTE PROTECTED SAW je širokopásmová anténa s LTE filtrem a inteligentním zesilovačem, určená pro příjem digitální pozemní televize DVB-T a DVB-T2. LTE filtr využívá pokročilou technologii SAW, která dokonale chrání příjem televizního signálu před rušením sítí (LTE 800, CDMA 450, GSM 1800 atd.) mobilních operátorů.
http://www.omko.cz/antena-telmor-asr-iq-lte-dvb-t-t2-18-23db/
https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Anteny-naziemne/Anteny-asr-DVB-T/ASR-IQ-LTE-PROTECTED-SAW
29.3.2018 06:48
KamilZ Dnes, 29.3.2018, v 10:00 pořádně startuje DVB-T2

Jak to bude probíhat se můžete dočíst zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media/2432965-dalsi-krok-k-dvb-t2-v-novem-standardu-bude-ct-dostupna-na-vetsine-uzemi-od-ctvrtka

Velký benefit je to, že programy ČT budou vysílat v 1080p@50 H.265/HEVC s dobrým datovým tokem, takže výsledek bude zřejmě kvalitnější jak DVB-S.

Česká televize využije celkem 26 vysílačů a 22 z nich bude spuštěno 29.3.2018. 20. dubna bude spuštěn vysílač Vimperk – Mařský vrch, k 10. květnu pak budou spuštěny lokality Chomutov – Jedlová hora, Trutnov – Černá hora a Zlín – Tlustá hora. V DVB-T2 bude také Český rozhlas. Pozor, v době spuštění přechodové sítě nicméně vypadne kanál ČT :D/Art z multiplexu 3 vysílání DVB-T (tedy z dosavadního způsobu pozemního vysílání), kde bude nahrazený programem Prima Krimi. V
květnu se však Déčko do DVB-T vrátí, když nahradí v multiplexu 1 program ČT sport.

Seznam vysílačů Multiplexu 11: http://www.televizniweb.cz/prechodova-sit-11-ceska-televize/
20.4.2018 12:15
KamilZDo DVB-T se vrátí zpět ČT art a Déčko, ČT sport zůstane také. Vše bude v multiplexu 1, který ale ořeže datové toky, takže je další důvod přejít na DVB-T2.

https://www.televizniweb.cz/2018/04/ct-sport-z-multiplexu-1-neodejde-ceska-televize-nakonec-zvladne-do-site-zaradit-i-decko-a-art/
https://www.televizniweb.cz/2018/04/decko-a-ct-art-vstoupi-do-multiplexu-1-jiz-24-dubna-naladi-je-takrka-vsichni-divaci/
24.4.2018 07:49
Ivo Mašek Stokilowattové DVB-T2 vysílače z Mnichova a Wendelsteinu přešly na nový kaná l

Telekomunikační operátor Media Broadcast provedl v uplynulých hodinách změnu vysílacího kanálu DVB-T2 multiplexu bavorské veřejnoprávní televize z kanálu 56 na kanál 30. Dotknulo se to programů BR Fernsehen HD, rbb HD, SWR BW HD, HR HD, MDR Thüringen HD a ARD alpha. Jedná se konkrétně o vysílače München – Olympiaturm, Wendelstein a Hochberg. Změna je z pohledu zájemců o příjem v České republice důležitá pro první dvě zmíněné lokality.
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/stokilowattove-dvbt2-vysilace-z-mnichova-a-wendelsteinu-presly-na-novy-kanal--1796529