Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamování satelitu přes internet

interfernet422 (1575)|1.10.2011 17:29
[quote=Pitomec;369521]Pokud vytáhnu HDD z NASu D-Link a strčím ho [COLOR=Red]do NASu Netgear[/COLOR], tak ten ho začně automaticky formátovat, a to ještě než stačím strčit do mechaniky CD a spustit obslužný soft. Takže šlo jenom o to, že pokud za pár let bude NAS D-Link v trapu a já koupím jiný, tak to nepůjde jenom tak snadno vyřešit vyjmutím HDD ze starého NASu a vložením do nového NASu.[/quote]

Když ho strčíš do NASU tak to je v pořádku, protože NAS si disk musí připravit pro provoz. Pokud jej připojíš jako [COLOR=Red]externí disk[/COLOR] přes USB nebo e-sata tak ho snad formátovat nechce. Nebo je ten D-Link tak hloupý a formátuje i externí disky?
Pitomec (10211)|1.10.2011 17:38
e-SATA tam vůbec není a přes USB jsem to fakt nezkoušel, protože to už to pak můžu rovnou připojit někam na Linux. Já to uváděl jenom jako příklad, ne že bych si s tím sám nevěděl rady 8-)
bastlir (3245)|1.10.2011 19:47
[quote=interfernet422;369502]Jo přečteš, ale UFS Explorer je na rozdíl od ext2/3 driveru za €, a přece nebudeme používat nelegální software, že?

Order Personal License for Software version 4 (Microsoft Windows)
Software: Standard Access version 4 for Microsoft Windows
Price: [COLOR=Red]€21.95[/COLOR][/quote]

No jasněěě! :D
Existuje ale i trial verze.
bastlir (3245)|1.10.2011 19:57
No, lidi já nevím, co myslíte levným NASem. Za ten single 3,5" (bez HDD) jsem dal asi 1600 kaček a a za ten double jsem dal něco okolo 3tis. Oba mají možnost připojení i jako USB či eSATA. Když však disk vyndám, používám USBkšandu, kde je připojení na 3,5" a 2,5" IDE disk, vč.SATA. A oba disky okamžitě načtu.
Já bych ale nechtěl mít NAS, který by měl disk "jen pro sebe". Na dobu nezbytně nutnou se k nim mohou připojit dva uživatelé, ale zvenčí tunel nemám.
interfernet422 (1575)|1.10.2011 20:17
Pro DS211j (určitě i pro další modely) je možné doinstalovat VPN center a pak je možno nastavit a připojit se přes Open VPN nebo PPTP.
Pytkin (7947)|2.10.2011 00:51
[quote=bastlir;369554]No, lidi já nevím, co myslíte levným NASem.[/quote]

Vsetko co stoji menej ako 30.000 Kcs .. a casto aj tie drahsie maju vnutri to iste , len maju krabicu na viacej harddiskov ..
bastlir (3245)|2.10.2011 01:04
[quote=Pytkin;369650]Vsetko co stoji menej ako 30.000 Kcs .. a casto aj tie drahsie maju vnutri to iste , len maju krabicu na viacej harddiskov ..[/quote]

:D Prosímtě přistaň mezi nás obyčejné smrtelníky. :D Co bych s tím doma dělal?
Pytkin (7947)|3.10.2011 00:20
S cim ?
bastlir (3245)|3.10.2011 00:58
S bednou za 30tis. a s mnoha šachtami.
KamilZ (10277)|3.10.2011 07:11
[quote=bastlir;369837]S bednou za 30tis. a s mnoha šachtami.[/quote]

V oblasti kapacity není (zvláště u multimédií) nikdy místa moc, to určitě znáš :-). Nemám BR, takže nevím, jak jsou velké filmy (případně 3D verze). Zkusím si tipnout 25GB na film ripnutý 1:1. Neuvažuji nějaký downscaling nebo snížení bitrate nebo 3d half sbs, proto si BR/3D nepořizuji. Při 25GB/film mi vychází, že na 1 TB uložím cca 40 filmů. Při 3TB je to tedy 120 filmů. Do toho započítej různé nahrávky z DVB-S, fotky (10mpx fotka v 12bit RAW má cca 15MB (JPEG si neschovávám), a fotek máš určitě spousty. Na hranici 3TB se tedy poměrně lehce dostaneš.

Pokud chceš mít ochranu proti selhání disku, tak je nějaká forma RAID nutností. U nejjednodušších dvou-diskových přichází do úvahy jen RAID 1. Největší HDD mají dnes 3 TB (už jsem četl o oznámení 4TB), takže jediná možnost je více HDD. Je jasné, že časem budou kapacity disků zase růst, takže teoreticky můžeš stále vystačit se 2-ma šachtami (obzvláště s využitím Pitomcovi metody :-) ). Jenže RAID 1 je z hlediska kapacity to nejhorší řešení s poměrem výkon cena, protože jsi na 1/2 kapacitě (2x3TB HDD=3TB RAID1). Pokud bys měl NAS s 3-mi pozicemi, tak to bude 3x3TB HDD= 6TB RAID 5. Kdyby jsi takovou kapacitu chtěl na RAID 0+1, tak potřebuješ 4x3TB HDD. Když použiješ 4x3TB HDD na RAID 5, tak dostaneš 9TB chráněné kapacity. Prostě čím více disků, tím lépe, když nepočítáš cenu NASu tak ušetříš. Já už pomalu pošilhávám na nějakou takovouto mašinku (nemám filmy, ale velké vývojové databáze).

U RAID 1 ještě teoreticky může nastat jedna nepříjemná situace (setkával jsem se s tím v dřívějších dobách, ještě na Novellu). Protože máš disky jen 2, tak při zjištěném rozdílu až při čtení (pokud jedeš na bezpečnost, ne na výkon a čteš z obou disků vše a porovnáváš to) nemusíš poznat, co je správně. Když Ti žádný HDD neindikuje závadu, ale z obou načteš různá data, tak které platí? Naštěstí v dnešních dobách už to nebývá problém, jsou různé SMARTy apod. Ale dříve nic takového nebylo. A to nepočítám situaci, kdy díky lidské chybě (a ne příliš intuitivních SW) vyměníš vadný HDD, ale nastavíš opačně mirroring (z nového na starý). Mě se to jednou bohužel povedlo :-( (opět ještě na Novellu), naštěstí jsem si před tím udělal zálohu na pásku. Dnes je toto riziko hodně minimalizované.
Pytkin (7947)|3.10.2011 08:47
[quote=bastlir;369837]S bednou za 30tis. a s mnoha šachtami.[/quote]

ja som nehovoril ze si ma niekto domov nieco take kupovat .. ale vsetko v tejto kategorii sa da povazovat za maly NAS .. koniec koncov velky nas sa hybe vo vyrazne vyssich cenach ..

BTW : ja mam doma uz spominany komputer s 6x2TB diskami .. a mimo diskov to stalo asi 250 EUR ..
bastlir (3245)|3.10.2011 11:22
[quote=KamilZ;369841]V oblasti kapacity není (zvláště u multimédií) nikdy místa moc, to určitě znáš :-). ............[/quote]

Jojojo, ale zálohuji si jen rodinné záběry a jen opravdu "zlaté" filmy. Většina těch filmů je ve formátu 4:3 a mnoho z nich černobílých. Dnešní produkci Hollywoodu typu Avatar až na malé výjimky neukládám, byť jsou sebelépe technicky provedené. Takže klidně o to mohu přijít, protože vše je na netu. Můj otec má doma okolo tisíc kazet (má je úplně všude!), protože nahrává snad úplně všechno, ale objektivně - na co?
bastlir (3245)|3.10.2011 11:29
Když porovnám cenu potřebného zařízení a reálnou užitnost, tak se mi to nemůže vyplatit. Mám mimo terestriálu dva saty, tedy dvě karty, a pokud je vůbec se na co koukat, tak to jsou dokumenty a ty ještě se pořád protáčejí na různých kanálech vč. ČT2. Tak co bych tam vlastně ukládal? Jsou opravdu dny, kdy si raději pustím nějaký už 100x viděný film pro pamětníky vč. těch starých válečných.
KamilZ (10277)|3.10.2011 11:34
[quote=bastlir;369859]JMůj otec má doma okolo tisíc kazet (má je úplně všude!), protože nahrává snad úplně všechno, ale objektivně - na co?[/quote]
Přesně tak, na nic, stejně se na to nikdy dívat nebude. Grabovat to taky předpokládám nebude (pokud Tě nezaúkoluje :-) ), takže až odejde video, tak alespoň bude mít spoustu místa :-).
Já mám jen pár svých oblíbených filmů (odhad do 20-ti) typu Bilá paní, Monty Pythonův Život Briana atd. Samozřejmě do toho nepočítám aktuální kolotoč, kdy si něco nahraji, podívám a smažu. Na to mám takový "buffer" s přidělenou kapacitou a když ji překročím, tak prostě odzadu mažu, nemá smysl to skladovat když nemám čas se na to dívat.
bastlir (3245)|3.10.2011 11:51
Takže na to máme stejný pohled. :-) Nechci se však nikoho dotknout, např. těch, kteří mají dobrý pocit z velmi kvalitního uložiště, nebo různých sběratelů různých filmů.

Vlastně i já jsem se "usadil" při pohledu "nahoru" i "dolů", protože lidé si koupí zařízení dle svých finančních možností a užitkovosti. Samozřejmě nepočítám lidi, co si nakoupí z neznalosti. Proto už nikomu neříkám - "Koupil jsi blbě, existuje lepší" a rovněž ani nikomu neříkám - "Utrácíš za kraviny či zbytečnosti". Je to prostě každého věc. A pánové, přiznejme si, kupujeme si vlastně hračky, s kterými se dlouho kocháme jenom proto, abychom si po čase koupili ty samé, ale novější. :-)
Jen se zeptejte vašich přítelkyň, manželek, matek, co to pro ně znamená?! Většinou vám řeknou zbytečné krámy, ze kterých navíc čouhají hnusné šlahouny. :D A jim vlastně stačí mít malou televizku na oblíbené telenovely. Takže pánové?! Chce to klídek! :D
SlavoF (834)|8.12.2011 10:28
Nová verzia DreamBoxEdit 5.0.0.0 a vyššia už vie streamovať tiež