Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FV-1 Google TV box

milis1 (14)|15.11.2011 15:54
Tak jsem dle návodu na zahraničním foru zprovoznil,abych na marketu viděl i aplikace,které jsem dříve neviděl.Teď už vidím všechny angry-birds i dolphin-browser.
killerman27 (871)|16.11.2011 07:20
tak Honey comp je urcite lepsi pro takovato zarizeni.

a to s tim USA a navazanosti sluzeb je mi jasne, jen puvodni zamer byl prave se rozsirit i na evropsky trh vcetne techto nebo obodnych sluzeb.
Vandenberg (12)|25.11.2011 12:05
Zdravím všechny nadšence tohoto přístroje a přečtení vašich příspěvků jsem se i přes negativní hodnocení rozhodl přístroj pořídit. Mám dotaz na Skype, jaká verze je funkční, zkoušel jsem jich několik a bez výsledku. Mám tam zatím jen 2.2 android žádná aktualizace. Díky za radu
dk_line (47)|26.11.2011 10:11
[quote=Vandenberg;380174]Zdravím všechny nadšence tohoto přístroje a přečtení vašich příspěvků jsem se i přes negativní hodnocení rozhodl přístroj pořídit. Mám dotaz na Skype, jaká verze je funkční, zkoušel jsem jich několik a bez výsledku. Mám tam zatím jen 2.2 android žádná aktualizace. Díky za radu[/quote]

Skype mi mam pocit fungoval, ale jen v textovem rezimu. K FV-1 se mi nepodarilo pripojit zadny microfon (USB ani BT). Nakonec jsem ho dal pric a misto nej zkusil "imo", tak nejak mi prisel vsestranejsi. odkaz ZDE
Vandenberg (12)|28.11.2011 10:54
Děkuji za odpověď, nainstaloval jsem si zatím jen beta verzi Skype a uvidíme, zda se jednou dočkáme plnohodnotného Skype. Ještě dotaz, zda je možné stáhnou z internetu nějaký soubor na HDD, nebo na flash. Vždy když dám stáhnou i soubor apk, tak to nelze, není nějaký program. Opět děkuji
dk_line (47)|28.11.2011 12:02
[quote=Vandenberg;380838]Děkuji za odpověď, nainstaloval jsem si zatím jen beta verzi Skype a uvidíme, zda se jednou dočkáme plnohodnotného Skype. Ještě dotaz, zda je možné stáhnou z internetu nějaký soubor na HDD, nebo na flash. Vždy když dám stáhnou i soubor apk, tak to nelze, není nějaký program. Opět děkuji[/quote]

Plnohodnotne Skype nebude pokud nebude do FW implementovana podpora vstupnich zarizeni pouzivajici mikrofon a kameru. Jinak tvemu dotazu ohledne stahovani z netu nejak nerozumim. Pokud chci z netu stahnout soubor, tak stahuji klasicky pres prohlizec (pouzivam Dolphin HD), stazeny soubor se ulozi na SD kartu odkud jde napr. pomoci nejakeho manazera (napr. ES File Exploer nebo jineho) zobrazit, spustit atd. Samozrejme, ze existuje i mraky jinych app, pomoci kterych se da stahovat z netu a vcetne FTP klientu, torrent klientu atd.
Vandenberg (12)|28.11.2011 21:03
Takže Skype zatím jen text, audio ani video, snad jindy :) Jde o to, že když jsem chtěl stáhnout nějaký soubor, tak, začalo stahování a poté se to přerušilo s tím, že to nelze, takže zkusím ten Dolphin HD a ještě jeden dotaz, chtěl jsem poslouchat nějaké to internetové rádio, ale když si stáhnu z marketu třeba Evropu 2, tak instalace v pohodě, ale když dám play, tak to načítá a načítá, ale neustále to načítá a hudba žádná. Zajímalo by mě, zda je nějaká aplikace, třeba pro poslech českých rádií.
dk_line (47)|28.11.2011 21:12
[quote=Vandenberg;380942]Takže Skype zatím jen text, audio ani video, snad jindy :) Jde o to, že když jsem chtěl stáhnout nějaký soubor, tak, začalo stahování a poté se to přerušilo s tím, že to nelze, takže zkusím ten Dolphin HD a ještě jeden dotaz, chtěl jsem poslouchat nějaké to internetové rádio, ale když si stáhnu z marketu třeba Evropu 2, tak instalace v pohodě, ale když dám play, tak to načítá a načítá, ale neustále to načítá a hudba žádná. Zajímalo by mě, zda je nějaká aplikace, třeba pro poslech českých rádií.[/quote]

na internetova radia pouzivam aplikaci "TuneIn" odkaz ZDE. V Pro verzi se vyhnes reklamam a budes moci i nahravat. Jinak obsahuje i vetsinu ceskych radii a nespocet svetovejch. Co se tyce internetovych radii, tak alespon u me jasnej favorit. Na FV-1 jede bezchybne.
Vandenberg (12)|28.11.2011 21:18
Za ten odkaz na rádio díky. Nainstaluji a vyzkouším :)
Vandenberg (12)|29.11.2011 17:27
Tak rádo odzkoušeno a perfektní, hned jsem si ho stáhl i do svého telefonu. Opravdu super tip :) Díky
robotkaja (4)|1.12.2011 11:05
Jako dárek k vánocům jsem pořídil dva boxy FV-1 pro prarodiče. Doufám že se s tím naučí a budou si prohlížet fotky, které jim uložím na Picasu. Když jsem na to stahoval aplikace, abych jim to dal už hotové, tak jsem si s tím trochu hrál a myslím si, že je dobré nainstalovat nový firmware.
Mám asi půl roku starý FV-1 a v těch dvou je novější verze firmware. S tou novou verzí má podle mě FV-1 trochu rychlejší reakce na ovládání.
Zatím jsem s aktualizací starého boxu váhal, ale teď to zkusím.
Máte někdo nějaký nový odkaz na firmware?

Ještě by Vás mohla zajímat miniaturní klávsnice s funkcí myši FLY MOUSE 2, kterou jsem k tomu pořídil.
Je to velký asi jako dálkový ovladač k TV a docela dobře se tím FV-1 ovládá. Je to lepší, než originální ovladač. Odkaz je tady: http://www.escadtrade.cz/fly-mouse-2-bezdratova-klavesnice-s-funkci-mysi.html
xuting (2)|5.12.2011 23:51
Zdravím, objednal jsem si FV-1 Google Tv Internet Box s bezdrátovou klávesnicí Fly Mouse.
Všechno funguje dobře. Bohužel se mi nedaří stahovat aplikace z Android Marketu.
Hlásí mi to, že nemám žádné kompatibilní zařízení. Nevíte co s tím?
Chtěl jsem si stáhnout nějaké počasí a pár her.
Co mě příjemně překvapilo byl prohlížeč a možnost přehrávání multimédií přes síť ze síťového disku.
Díky předem za pomoc.
xuting (2)|6.12.2011 20:32
[quote=xuting;382766]Zdravím, objednal jsem si FV-1 Google Tv Internet Box s bezdrátovou klávesnicí Fly Mouse.
Všechno funguje dobře. Bohužel se mi nedaří stahovat aplikace z Android Marketu.
Hlásí mi to, že nemám žádné kompatibilní zařízení. Nevíte co s tím?
Chtěl jsem si stáhnout nějaké počasí a pár her.
Co mě příjemně překvapilo byl prohlížeč a možnost přehrávání multimédií přes síť ze síťového disku.
Díky předem za pomoc.[/quote]

Tak už jsem výše uvedené vyřešil. Omlouvám se, nepročetl jsem si pořádně předchozí příspěvky.
Stačilo spustit aplikaci Market a přihlásit se svým Gmail účtem. Od té doby vše funguje jak má.
Vandenberg (12)|15.12.2011 04:22
Mám problém s Tunein radio, když si uložím stanice a přístroj vypnu přes noc, tak ráno jsou stanice vymazané a místo nich si aplikace nahraje své. A dle mě zlobí Dolphin HD, když vypnu přístroj a zapnu ho po delší době, tak mi Dolphin vůbec nenaběhne, pouze bílá obrazovka a aplikaci musím přeinstalovat. Na Doplphin jsem si zvykl, takže ho nechci nahradit jinou aplikací. Nainstalovaný mám poslední firmware U110781_1108181. Má-li někdo s problémem zkušenosti radu uvítám. Díky
minu (31)|21.12.2011 23:59
Zatial ho mam len chvilu,zatial spokojnost,ale maly problem s pripojenim cez wi-fi,najde moj router,signal plny,som pripojeny,ale internet nejde,len ked ho spojim cez kabel,co s tym?
Vandenberg (12)|31.12.2011 14:53
Zdravím všechny a do nového roku vše nej :) chtěl bych se zeptat, na android marketu je teď akce na nějaké hry za dvcku, zda je možné tyto hry a náš Fv1 box. Jinak mám problém s videm, neustále mi to při přehrávání drobně škube a je to otrava, zkusil jsem snad všechny možné přehravače a nepoznal jsem rozdíl :(
pippopelo (2)|6.1.2012 12:59
Ciao a tutti.

Hello to all.

There is a new link for firmware

ftp://219.134.95.243
user name: overseas
password: overseas

Direct link to firmware directory

ftp://219.134.95.243/FV-1(9000J) firmware Éý¼¶Èí¼þ/

I have uploaded the november firmware on Mediafire:

http://www.mediafire.com/?l89393hl0cbgnzm
Vandenberg (12)|19.1.2012 16:51
Tak konečně přehrávač, který je bez kompromisu nejlepší pro naše Boxy a to "BS Player".

https://market.android.com/details?id=com.bsplayer.bspandroid.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5ic3BsYXllci5ic3BhbmRyb2lkLmZyZWUiXQ..

Ostatní přehrávače se více či méně sekaly,ale BS player naprostá spokojenost :)
danton (51)|22.1.2012 06:50
A co rikate na tyto dva dalsi stroje? Ne na to, ze jsou uz rozbalene a se slevou.

http://www.escadtrade.cz/google-tv-internet-box.html
tombr (1)|23.1.2012 08:27
Dobrý den,
FV-1 jsem si pořídil na vánoce z http://www.escadtrade.cz přišel mi použitý přístroj, měl viditelné známky poškrábání. Po zapnutí my vypadával signál (koukám na film, blik a je tma, po chvilce opět naskočil) Reklamoval jsem ho, přišel nový kus, který mi ani nechce najet do zákdní obrazovky, na TV mi stále svítí -není signál- . Zkoušel jsem to na 5-ti TV a pouze na jedné mi to šlo, s tím že jsem musel trošku pomlet kabelem (asi špatný kontakt?) zkoušel jsem to i s jiným HDMI a stále nic. Tak babo rad, co ted. Mám to zase poslat na reklamaci? Není ten přístroj náchylný na typ TV? Je mi fakt divný že by mi 2x poslali vadný kus
jarapo0 (2)|17.2.2012 14:09
Chtěl bych se zeptat majitelů přístroje, zda někdo zkoušel připojit externí USB zvukovku. Jsem k tomu trochu skeptický. Přístroj se mi líbí, ale chybí mi tu klasický analogový audio výstup, který potřebuji k připojení na zesilovač. Kvůli internetovému rádiu nechci zapínat TV.
KamilZ (10277)|17.2.2012 14:52
Dokážeš se bez TV navigovat pro spuštění rádia? Na USB zvukovku moc nevěřím, možná je řešení Bluetooth: http://club.dealextreme.com/forums/Forums.dx/threadid.954434 nebo nějakou takovouto šílenost: http://www.octavainc.com/HDMI%201x1%20Audio%20Converter.html
jarapo0 (2)|19.2.2012 10:19
Pravda je, že ke spuštění asi obraz potřeba bude. Ale přesto by mi asi vadilo pak třeba 2 hodiny mít puštěnou TV zbytečně. Takže nejspíše asi to Bluetooth (např: http://www.tygriceny.cz/akce/AC-Powered-Bluetooth-V2-1-A2DP-audio-prijimac-cerny), ale ta cena !!
dk_line (47)|20.2.2012 08:10
k plne spokojenosti pouzivam k tomuto ucelu prenosne repro Creative D100 za cca. 1100,-, reseni je taky ale nejaky levny cinsky BT -> FM transmiter.
*single* (130)|20.2.2012 09:27
[QUOTE=jarapo0;398349]Pravda je, že ke spuštění asi obraz potřeba bude. Ale přesto by mi asi vadilo pak třeba 2 hodiny mít puštěnou TV zbytečně. Takže nejspíše asi to Bluetooth (např: http://www.tygriceny.cz/akce/AC-Powered-Bluetooth-V2-1-A2DP-audio-prijimac-cerny), ale ta cena !![/QUOTE]
Ta cena je kvůli tomu, že Tygří ceny je zlodějský dropshipping Dealextreme. Když si objednáš přímo, je to za polovinu.
http://www.dealextreme.com/p/ac-powered-bluetooth-v2-1-a2dp-audio-receiver-black-93287
minu (31)|22.2.2012 15:46
Prosim poradte mi,dnes mi pri zapnuti na behne "Proces android.process byl neocakavane ukoncen.Opakujte akciu." Dam uokoncit o par sekund nabehne znova, a zase dookola az celkom zamrzne.Skusal som aj vypnut zo siete,vybrat kartu,odpojit od netu,satale rovnako
dk_line (47)|4.3.2012 10:36
[QUOTE=minu;399036]Prosim poradte mi,dnes mi pri zapnuti na behne "Proces android.process byl neocakavane ukoncen.Opakujte akciu." Dam uokoncit o par sekund nabehne znova, a zase dookola az celkom zamrzne.Skusal som aj vypnut zo siete,vybrat kartu,odpojit od netu,satale rovnako[/QUOTE]

...pokud se ti to "neumoudrilo", tak bych asi zkusil znovu nahrat tvuj FW pripadne nejaky novejsi pomoci tohoto navodu:


Varianta 1. :
Pomoci nastroje SDTool v1.1a (bohuzel funkcni jen v WinXP) se vytvori "bootovaci SD" s image samotne ROM. Stahnete z vyse uvedenych odkazu soubor sdtool_v1.1a(1).rar a pote jej rozbalte a spustte. Po spusteni zasunte SD kartu do PC a kliknete na tlacitko "Detect" - v pripade, ze je SD karta detekovana zpristupni se tlacitko "Start". Kliknete na "Browse" a zadejte cestu k souboru s FW napr. na u110781_1108181_hw.osk, potvrdte a kliknete na "Start". Vyckejte nez probehne proces zapisu na SD - Hlaseni Success. !!! POZOR - dojte k vymazu vsech dat z SD a jejimu naformatovani do neznameho soub.systemu !!! Takto vytvorenou SD zasunte do vypnuteho FV-1 (vytazene napajeni, odpojte i UTP kabel s RJ45). Po pripojeni napajeni se rozviti na prednim panelu Obe LED, Zelena konstatne sviti a na TV nejde zadny signal. Zhruba za 3 minuty, zacne ZELENA LED blikat, vytahnete napajeni a SD kartu s image. Znova zasunte napajeni a vyckejte nez zarizeni nabehne. Pak uz staci jen znova nastavit jazyk, obrazovku a nainstalovat zpet vsechny vase oblibene aplikace. Takto vytvorenou SD kartu doporucuji schovat, lze pouzit v pripade, ze s vama pristroj prestane totalne "mluvit" nebo se odmita spustit beznym zpusobem. (poznatek: pokud se vam nebude chtit "boot SD s image" po zapnuti chytnout, tak na cca. 10 minut nechte odpojeny konektor napajeni od zarizeni).


SDTool i nejake odkazy na FW najdes v postu ZDE. Posldni FW je taky tady nekde o par prispevku drive - ZDE
minu (31)|4.3.2012 21:14
Diky, dal som tovarenske nastavenie abolo v poho
dk_line (47)|12.3.2012 10:19
Tak jsem dnes zkusil nainstalovat do meho FV-1 posledni firmware z Hama (U110781_1111070_HW.osk) a muzu potvrdit, ze je funkcni, vadi mi ale, ze nema oficialni market, takze se vracim zpet ke starsimu oficialnimu pro FV-1
pippopelo (2)|27.3.2012 00:29
Vandenberg (12)|20.4.2012 00:22
Tak jsem nešťastný ze zvuku, koupil jsem si tuhle krabičku http://www.czc.cz/belkin-bluetooth-music-receiver/89055/produkt, myslel jsem, že budu poslouchat radio z internetu přes TuneIn radio, ale ono ejhle. Jelikož rádio je vysíláno max 128 Kb/s, tak je zvuk úplně hrozný, jako z plechového sudu, vůbec nevím, jak to zlepšit, jestli to vůbec jde. Krabičku mám napojené na bedny se zesilovačem k PC. Má li někdo jiný návrh , něž to hodit do koše poraďte. Díky
vivid.sk (11472)|20.4.2012 00:43
Problem nemusi byt v mp3. Ak to hra evedentne zle, moze ist o nekvalitny prenos cez BT.
Vies to nakoniec overiť, ak pustis ten isty stream priamo cez repro.
Vandenberg (12)|24.4.2012 23:18
Právě že přes repro to hraje normálně a a krabičku mám od FV-1 tak 50 cm, i přes repro v tv to hraje normálně, tak nevím.
vivid.sk (11472)|24.4.2012 23:43
Potom to bude nekvalitnym prenosom (mala sirka prenasaneho spektra).
Vandenberg (12)|25.4.2012 22:49
A mohu tu kvalitu nejak ovlivnit.
,
safpet (3)|15.5.2012 08:48
Zdravím, přemýšlím, že vyměním můj stávající HTPC za nějákou chytrou krabičku s droidem. Docela se mi líbí: Google TV IV303 toto: http://www.escadtrade.cz/iv303-google-tv-box-pro-zavedeni-internetu-a-dalsich-aplikaci-do-televizoru-os-android.html
Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to nástupce zde popisovaného Google TV FV-1? Pokud někdo již tuto mašinku máte, zvládá full HD? Případně prosím za jiný tip na podobné zařízení, které ale bude umět fullHD.
Díky
robotkaja (4)|22.5.2012 11:04
[QUOTE=safpet;409844]Zdravím, přemýšlím, že vyměním můj stávající HTPC za nějákou chytrou krabičku s droidem. Docela se mi líbí: Google TV IV303 toto: http://www.escadtrade.cz/iv303-google-tv-box-pro-zavedeni-internetu-a-dalsich-aplikaci-do-televizoru-os-android.html
Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to nástupce zde popisovaného Google TV FV-1? Pokud někdo již tuto mašinku máte, zvládá full HD? Případně prosím za jiný tip na podobné zařízení, které ale bude umět fullHD.
Díky[/QUOTE]

O téhle krabičce uvažuji. Mám FV-1, který ale nepodporuje Videohovory přes SKYPE. SKYPE umí pouze jako textový chat.
Na GTV-IV303 jsem se byl podívat. FULL-HD to podporuje a SKYPE přes to funguje plnohodnotně včetně zvuku a obrazu.
Aplikace je možné stahovat přímo z oficiálního Google Play.
Vypadá to dobře. Asi zkusím prodat FV-1 a místo toho koupím GTV-IV303.
minu (31)|10.11.2012 22:26
Co mate nove na FV-1,novy firmware atd..diky
Vandenberg (12)|7.1.2013 23:31
Koukám, že sem již dlouho nikdo nenapsal, ale je to škoda. Naše staré dobré FV- 1 by si zasloužili pozornost, i když je v současné době spousta mini PC. Mám několik dotazů nový, Firmware asi nebude, dle zahraničních diskusí se na něčem pracuje, ale kdo ví. Nemá někdo zkušenost s ovládáním naší " krabičky " přes telefon s Androidem, mám na mysli Droidmote server a Droidmote client. Mám nainstalováno všechno přihlášeno, ale ovládat nejde, tak jestli není někdo dál :) Také jsem se chtěl zeptat, na usb zvukovou kartu,třeba http://www.vmshop.cz/index.php?ware_id=84881&group_id=0&parent_id=0 . zda by to šlo zapojit i na naše stroje. Je škoda, že na tohle fórum nechodí moc lidí, určitě naše FV-1 nepatří do starého železa :)