Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FV-1 Google TV box

gonsa (208)|2.10.2011 21:54
Díky moc za video a za tvůj čas ! V té LQ kvalitě to bylo fakt přehravatelné a i ty slovenské TV šly v pohodě..Podle mě to snad půjde vyřešit firmwarem, takže kdyby si se rozhodl změnit FW a stály se nějaké zásadní změny, tak určo písni. Ale jde vidět, že Android má zcela určitě na TV budoucnost a může ohrozit mult. přehrávače..Mě se to zařízení moc líbí..Pokud ten noontec koupím, tak pak natočím zase něco já. Fakt už jen ty full HD filmy a bezproblémů ty pořady a videa ( i když mě LQ stačí) a je to zařízení, které už pěkně dlouho hledám a navíc s velkou možností doinstalovat si další věci.
Díky a měj se fajn
dk_line (47)|2.10.2011 23:26
... no vzhledem k tomu, ze chci jeste jeden Android Box k TV do jine mistnosti, tak budu urcite ten Nontec pripadne jine podobne masinky postavene na Androidu urcite sledovat. Jsem si jisty, ze to brzy bude velky boom, takze jak se znam budu zanedlouho resit, jestli koupit treba ten Nontec nebo pockat s jakyma Androidimi novinkama prijdou vyrobci po Novem roce. Zatim pouzitelnych zarizeni vazne moc neni.

Skoda jen, ze je slabsi podpora a jeste vetsi, ze se o tyto "Androidy" zatim moc nezajimaji na XDA, protoze verim, ze pak by nejaka odladena nebo custom ROM na sebe nenechala dlouho cekat. Verim, ze to se taky ale v brzke dobe zmeni.

Kazdopadne, ale mou koupi FV-1 nijak nelituju, pro me ucely naprosto idealni vecicka a pokud jsem kdysi mel (samozrejme s nadsazkou) jako "domaciho mazlicka" (jasne ze az po manzelce .-) Xtreamera, tak dnes ho ve vsem prave FV-1 posila pekne do ustrani. To co potrebuji na nem s prehledem prehraju (ono to nakonec zvlada i ty 1080p mkv s nizsim dat. tokem), FlashPlayer neni uplne stoprocentni, ale taky pro me ucely naprosto dostacujici (ikdyz jak na potvoru zrovna Novu trha, beru ze blbla i na Xtreameru) no a to ze nespusti plynule hry ve flashi treba na FB, me vubec netrapi (na netbooku s Atomem mi taky nejdou). Navic si s tim muzete uzit i spoustu zabavy napr. pri hrani ruznych her, naistalovat mraky vsemoznych aplikaci z android marketu vice mene na vsechno mozne a nemozne (od cteni mailu, pristupu na vsechny zname socialni site, Groovesharku, online TV, poslechu hudby a dalsich multimedialnich aplikaci, stahovani torrentu, pocasi, zprav, dopravnich informaci, ctecek knih, map a ja nevim co jeste vsechno az napr. po testy autoskoly, pravopisu nebo anglictiny) proste staci si ten box jen prizpusobit obrazu svemu k vasi plne spokojenosti. Timto "plnohodnotny" Android v podobnych zarizenich posouva dnesni zarizeni do uplne jine dimenze, a verim ze je dobudoucna se opravdu na co tesit.
killerman27 (871)|4.10.2011 09:28
dk_line

ahoj chci te poprosit bylo by mozne pouzit tve video do clanku/recenze FV1???
Zadam te o tve svoleni, diky za odpoved.
dk_line (47)|4.10.2011 11:11
[quote=killerman27;370036]dk_line

ahoj chci te poprosit bylo by mozne pouzit tve video do clanku/recenze FV1???
Zadam te o tve svoleni, diky za odpoved.[/quote]

Nemam samozrejme nic proti, na clanek se budu moc tesit.
Kondor3000 (7)|5.10.2011 23:29
Mám LCD televizi s úhlopříčkou 82cm FulHD, box zapojený přes HDMI.
Opravdu vám nikomu co vlastníte FV-1 TV box nevadí, že se na obraz nedá dívat?
Když si prohlížím fotky, tak na výstupu mají 1028x600 bodů a snad 2bitové rozlišení barev.
Jsou jasně vidět přechody barev u všech barevných složek. Prostě katastrofa.
Při přehrávání HD videa to samý, taky mazanina a špatné rozlišení barev.
Nejhorší je že i při stahování HD videa z Youtube taky jde necvičeným okem poznat hrozný obraz.
Pro mně je to nehorázně předražený šmeid vhodný maximálně ke starým televizím.
Všichni tady píšou že jim to FulHD přehrává sekaně, což je pravda, ale proč se nezmíníte že výsledný obraz je
1028x600? Tak si Ful HD nepředstavuji.
V menu obraz nastavit nejde, nebo mě někdo poradí co s tím? Jak dosáhnout plnohodnotný HD obraz a barvy aspoň jako v mobilu?
robotkaja (4)|6.10.2011 10:40
[quote=Kondor3000;370339]Mám LCD televizi s úhlopříčkou 82cm FulHD, box zapojený přes HDMI.
Opravdu vám nikomu co vlastníte FV-1 TV box nevadí, že se na obraz nedá dívat?
Když si prohlížím fotky, tak na výstupu mají 1028x600 bodů a snad 2bitové rozlišení barev.
Jsou jasně vidět přechody barev u všech barevných složek. Prostě katastrofa.
Při přehrávání HD videa to samý, taky mazanina a špatné rozlišení barev.
Nejhorší je že i při stahování HD videa z Youtube taky jde necvičeným okem poznat hrozný obraz.
Pro mně je to nehorázně předražený šmeid vhodný maximálně ke starým televizím.
Všichni tady píšou že jim to FulHD přehrává sekaně, což je pravda, ale proč se nezmíníte že výsledný obraz je
1028x600? Tak si Ful HD nepředstavuji.
V menu obraz nastavit nejde, nebo mě někdo poradí co s tím? Jak dosáhnout plnohodnotný HD obraz a barvy aspoň jako v mobilu?[/quote]

To je divné. Kromě brouzdání po WEBu na tom normálně prohlížím fotky z Picasa i z foťáku připojeného přes USB. Rozlišení je dobré a barevná hloubka také. Nezaznamenal jsem rozdíl
mezi fotkami zobrazovanými přes FV-1 a fotkami promítanými na TV z notebooku.
Rozlišení a barevnost videí je taky dobré. Přehrávám ale spíše DivXová AVIčka, ke není problém s plynulostí přehrávání.
Pokud ti to nezobrazuje dobře, viděl bych problém v nějaké nekompatibilitě mezi FV-1 a televizí.
dk_line (47)|6.10.2011 13:41
[quote=Kondor3000;370339]Mám LCD televizi s úhlopříčkou 82cm FulHD, box zapojený přes HDMI.
Opravdu vám nikomu co vlastníte FV-1 TV box nevadí, že se na obraz nedá dívat?
Když si prohlížím fotky, tak na výstupu mají 1028x600 bodů a snad 2bitové rozlišení barev....
[/quote]

... na FV-1 je ale treba pohlizet jako na "paskvil" TVtablet s OS Android a ne jako na plnohodnotne FullHD zarizeni. Jeho vnitrnosti mohou byt klidne upravene nebo shodne s nejakym jinym tabletem u kterych je rozliseni 1024x600 standard (iPad ma 1024x768 a novejsi tablety napr. s Tegra2 pak 1280x800). Zatim neznam podobne zarizeni nebo tablet, ktery by mel plny FULLHD vystup v rozliseni (1920x1080). Nicmene tebou popisovane problemy s barevnou hloubkou u fotek a videi vazne nepozoruju.

Jinak, dnes jsem mailem obdrzel od officialniho ceskeho prodejce odkaz na stazeni novejsiho FW.

u110781_1108181_hw.osk
sdtool_v1.1a
nin (388)|6.10.2011 14:43
[quote=dk_line;370393]... na FV-1 je ale treba pohlizet jako na "paskvil" TVtablet s OS Android a ne jako na plnohodnotne FullHD zarizeni. Jeho vnitrnosti mohou byt klidne upravene nebo shodne s nejakym jinym tabletem u kterych je rozliseni 1024x600 standard (iPad ma 1024x768 a novejsi tablety napr. s Tegra2 pak 1280x800). Zatim neznam podobne zarizeni nebo tablet, ktery by mel plny FULLHD vystup v rozliseni (1920x1080). Nicmene tebou popisovane problemy s barevnou hloubkou u fotek a videi vazne nepozoruju.
[/quote]

Fakt, ze zatim neznas podobne zarizeni nebo tablet, ktery by mel graficky vystup v plnem fullhd jeste neznamena, ze takova zarizeni neexistuji. A to jak mezi mobily a tablety, tak mezi googleTV.
gonsa (208)|6.10.2011 17:21
Tak jsem se dotazoval na ten noontec (mimochodem od zítřka začíná jeho distribuce) jestli tam nění problém jako měl Kondor3000 a bylo mi sděleno, že u přehrávače jde zvolit Výstup HDMI 1080P. Tak předpokládám, že na tom google bude asi něco podobného nebo ne ? Byla by dnes kravina vydávat přehrávač či android box na TV bez podpory 1080p...Vlastně všechny androidní přehrávače se pyšní nálepkou 1080p, tak nechápu v čem je problém..
Pokud zmáčknete na své TV na DO knoflík s infem o rozlišení (když máte zapnut android box), tak co se vám zobrazí za rozlišení na tom výstupu ?
Já když mám zapnutého xtr sw2, tak se mi zobrazuje mnou zvolené rozličení,tzn 1080p 60 hz.
Je mi jasné, že pokud přehrávám nějaký avi soubor, tak mi ho TV nezobrazuje ve full HD rozlišení, ale výstup z TV (xtreameru)mám pořád 1080p...
Takže jak je to u Vašeho google boxu...Protože teď jste mě trochu vystrašili, aby ten noontec nebyl to samé v bledě modrém...
dk_line (47)|6.10.2011 17:46
... diky tvrzeni od Kondor3000 jsem po prijezdu domu zkusil stahnout fotku v 1920x1080 a pro porovnani ji ulozil do FV-1, Xtreamera a meho tel. s HDMI vystupem LG O2X. Bohuzel, musim potvrdit, ze rozdil v kvalite je vazne patrnej i co se tyce te barevne hloubky. Vse je zobrazeno v plne velikosti, ale Xtreamer fotku nadherne vykresli, na LG O2X je uz videt ze to neni tak ostre, ale u FV-1 jsou fakt videt na obloze barevne prechody.

Neporizoval jsem tento box primarne na multimedia, takze jsem tomu vazne nevenoval pozornost a fakt jsem si toho vubec, ze vzalenosti ze ktere to koukam, nevsiml (asi 3m - FullHD uhl. 102"). Moje TV ve vsech pripadech hlasi ze ma na vstupu 1080p. Rozdil neni nikterak hroznej, ale asi pro "citlive" oko to muze byt zasadni problem.

EDIT: vim, ze to z fotky moc porovnat nejde, ale alespon pro jakous predstavu

FOTKA Z FV-1
FOTKA Z XTREAMERU

Pozn.: to moare u fotky z FV-1 na TV ve skutecnosti neuvidite (je vsak zrejmy rozdil v ostrosti a na obloze pak v barevnych prechodech)
gonsa (208)|6.10.2011 20:42
Tak jde tam poznat opravdu znatelný rozdíl...:-( No tak jsem se asi možná předčasně těšil..Podpora xtreamera v podobě funkčního FW v nedohlednu, nějaký pořádný přehrávač, který by zvládnul mé požadavky asi taky...A to je fakt nemám přehnané..
Kondor3000 (7)|6.10.2011 21:03
Je pravda, že na kvalitu obrazu jsem citlivý, ale naštvalo mě, když výrobce Android boxu na krabici napíše ,, Full HD 1080P hardware video decoder" a ono to Ful HD neumí a co hůř, neumí na výstupu ani HD Ready.
Přitom různé levnější věci jako WD TV, Asus Play atd. nemají s rozlišením a barevnou hloubkou problém. Jediná výhoda tohoto android boxu je ten internet a dálkové ovládání jako ukazovátko.
gonsa (208)|6.10.2011 22:11
To mě právě taky štvě..Dají tomu nálepku 1080p, z toho vyplývá, že nebude problém takto i přehrávat filmy a vše je úplně jinak...Tak teď jsem na vážkách zda jít do toho noontecu anebo opět čekat několik měsíců na něco jiného..Dělá se to přece jen všechno v Číně, takže budou mít ty přístroje podobné parametry..Jinak se chci zeptat zda jde přímo v tom google boxu i zaškrtnout rozlišení 1080p ? (respektive zda ho máte zaškrtnuto a i přesto Vám to jede v jiném rozlišení...)
dk_line (47)|7.10.2011 07:24
v nastaveni HDMI u FV-1 je (pokud si to dobre vybavuju) pouze volba "Auto" a "Custom", volbu pro primou zmenu rozliseni jsem tam nehledal. Dnes to jeste overim, az budu mit k tomu pristup, pripadne kouknu jestli to neni schovane ve skrytem menu (pomoci app "Any Cut").

Jinak u toho noontecu to vypada, ze je pristupne prime nastaveni rozliseni HDMI vystupu (koukam do manualu ZDE, ale pokud neni vyssi rozliseni "zarolovano" (coz diky dvema polozkam vazne nevypada), tak to podle toho obrazku vypada, ze max. rozliseni Noontecu nejspise bude 1280x720p. Asi by to chtelo overit primo u dodavatele.
Kondor3000 (7)|7.10.2011 12:40
[quote=gonsa;370474]To mě právě taky štvě..Dají tomu nálepku 1080p, z toho vyplývá, že nebude problém takto i přehrávat filmy a vše je úplně jinak...Tak teď jsem na vážkách zda jít do toho noontecu anebo opět čekat několik měsíců na něco jiného..Dělá se to přece jen všechno v Číně, takže budou mít ty přístroje podobné parametry..Jinak se chci zeptat zda jde přímo v tom google boxu i zaškrtnout rozlišení 1080p ? (respektive zda ho máte zaškrtnuto a i přesto Vám to jede v jiném rozlišení...)[/quote]

Právě v menu není co zaškrtnout, je to skoro stejný jak v telefonu. Nejde nastavit obraz ani zvuk.
Mám android v telefonu a jsem nadšen, proto jsem šel do FV-1 a čekal jsem podobné vlastnosti. Vzhled plochy, market, internet supr, ale na obraz se nedá dívat.
dk_line (47)|7.10.2011 18:13
Zkousel jsem to menu ohledne HDMI, primou volbu pro rozliseni HDMI bohuzel ani "skryte" menu neobsahuje. O vikendu se chystam na upgrade na FW verze U110781_1109050, ktera se pred casem objevila na zahranicnim foru. Funkcnost tohoto FW mi byla neprimo potvrzena i ceskym prodejcem, ktery k ni zjistuje jeste blizsi informace u dodavatele.
gonsa (208)|7.10.2011 22:55
[quote=dk_line;370488]Jinak u toho noontecu to vypada, ze je pristupne prime nastaveni rozliseni HDMI vystupu (koukam do manualu ZDE, ale pokud neni vyssi rozliseni "zarolovano" (coz diky dvema polozkam vazne nevypada), tak to podle toho obrazku vypada, ze max. rozliseni Noontecu nejspise bude 1280x720p. Asi by to chtelo overit primo u dodavatele.[/quote]

Podle toho manuálu, který jsem studoval to tak opravdu vypadá, proto jsem se ptal na umaxu a bylo mi odpovězeno toto:

"Výstup HDMI 1080P jsme zkoušeli, v nastavení je třeba jej vybrat."

Tak uvidíme..Pokud by to neměl, tak to je na hovno..Příští týden ho zkusím koupit a potestuju a natočím nějaké videjka...Chci aby byl v pohodě, abych se konečně mohl zbavit SW2..
nin (388)|8.10.2011 03:13
[quote=Kondor3000;370529]Právě v menu není co zaškrtnout, je to skoro stejný jak v telefonu. Nejde nastavit obraz ani zvuk.
Mám android v telefonu a jsem nadšen, proto jsem šel do FV-1 a čekal jsem podobné vlastnosti. Vzhled plochy, market, internet supr, ale na obraz se nedá dívat.[/quote]

A jak presne souvisi Android (pripadne jeho implementace) s moznostmi hardware v souvislosti s tim, ze "se neda divat" na graficky vystup?
Kondor3000 (7)|8.10.2011 11:33
No nevim na co se přesně ptáš, ale ta krabice s androidem pouští na výstup přes HDMI jen obraz 1024x600 a u barev jdou vidět přechody na jiné odstíny, což na Ful HD televizi je docela trapné.
V mobilu co mám je to to samé ale na dispeji 4" a rozlišení 800x480 je to v pohodě.
Jinak to má procesor Samsung Cortex A8 1GHZ přesně jako moje galaxy, a v obou dvou zařízeních Android neumožnuje obraz nastavit.
dk_line (47)|8.10.2011 13:18
udelal jsem seznam vsech moznych dostupnych zdroju o FV-1 na ktere jsem narazil, chci jeste doplnit o navody atd., snad se to hodi na jednom miste.

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"]- vyrobci[/SIZE][/FONT]
Mesada - http://www.mesada.com/index.php?categoryid=3&m17_sectionid=7
Flexiview - http://www.flexiview.tv/en/product.aspx

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"]- nektere shodne znacky[/SIZE][/FONT]
Kogan Agora Internet TV Portal - http://www.kogan.com.au/shop/agora-internet-android-tv/
GOCAL Android 2.2 Tv box - http://www.gocal.nl/GOCAL_-_Europe/Android_Tv.html
Hama Internet TV Box - http://www.hama.de/portal/action*2563/articleId*29062192

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"]- recenze CZ[/SIZE][/FONT]
casopis Strereo & video - http://www.escadtrade.cz/data/mod_news/126/down/fv-1-recenze.pdf

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"]- diskuzni fora zabyvajici se FV-1[/SIZE][/FONT]

anglicky
- http://androidforums.com/google-tv/338651-android-tv-box-flexiview-fv-1-a.html
- http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1679431
- http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1679399

nemecky
http://www.android-hilfe.de/sonstige-android-geraete/117117-flexiview-fv-1-noch-eine-android-tv-box.html

wiki - http://androidtvwiki.com/index.php?title=Main_Page
XDA dev. - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18124790 (zatim mrtvo)
CorvusMOD -http://corvusmod.wordpress.com/ (blog o upravach Android - spanelsky)

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"]- Firmware[/SIZE][/FONT]
posledni oficialni FW
- U110781_1108181 - vyresen problem s LAN

nejnovsi dostupny FW
- U110781_1110081 - odzkouseno a funkcni - hlasi se stale jako U110781_1108181, ale je zde vyssi verze jadra
- U110781_1109050 - po natazeni se hlasi stale jako U110781_1108181 - nevim jestli je oficialni, je vsak funkcni. Rozdily (krom mensi velikosti samotneho souboru .osk) jsem nenasel


Escadtrade
- http://www.escadtrade.cz/downloads/fv_1_google_box/firmware/u110781_1108181_hw.osk
- http://www.escadtrade.cz/downloads/fv_1_google_box/firmware/sdtool_v1.1a(1).rar

dalsi neoficialni zdroje
- http://yoomon.net/drivers/Flexiview/
- ftp://218.17.181.67/ (user+pass: overseas)

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"]- zajimave APPs[/SIZE][/FONT]

z4root (v 1.03)
Superuser
Terminal Emulator
Any Cut
Quick Boot
Samba Filesharing
AndSMB
FTPServer
iMediaShare
Bluetooth File Transfer
Drobox
ES File Explorere
ES Task Manager
Titanium Backup
...

[SIZE="4"]- navody[/SIZE]

UPGRADE FW - http://yoomon.net/drivers/Flexiview/Android_TV_Firmware_upgrading_instruction.doc

Upgrade FV-1 provadite ciste jen na vlastni nebezpeci, nenesu zadnou odpovednost za pripadne nezdary nebo poskozeni vaseho pristroje !!!

- varianta 1. :
Pomoci nastroje SDTool v1.1a (bohuzel funkcni jen v WinXP) se vytvori "bootovaci SD" s image samotne ROM. Stahnete z vyse uvedenych odkazu soubor sdtool_v1.1a(1).rar a pote jej rozbalte a spustte. Po spusteni zasunte SD kartu do PC a kliknete na tlacitko "Detect" - v pripade, ze je SD karta detekovana zpristupni se tlacitko "Start". Kliknete na "Browse" a zadejte cestu k souboru s FW napr. na u110781_1108181_hw.osk, potvrdte a kliknete na "Start". Vyckejte nez probehne proces zapisu na SD - Hlaseni Success. !!! POZOR - dojte k vymazu vsech dat z SD a jejimu naformatovani do neznameho soub.systemu !!! Takto vytvorenou SD zasunte do vypnuteho FV-1 (vytazene napajeni, odpojte i UTP kabel s RJ45). Po pripojeni napajeni se rozviti na prednim panelu Obe LED, Zelena konstatne sviti a na TV nejde zadny signal. Zhruba za 3 minuty, zacne ZELENA LED blikat, vytahnete napajeni a SD kartu s image. Znova zasunte napajeni a vyckejte nez zarizeni nabehne. Pak uz staci jen znova nastavit jazyk, obrazovku a nainstalovat zpet vsechny vase oblibene aplikace. Takto vytvorenou SD kartu doporucuji schovat, lze pouzit v pripade, ze s vama pristroj prestane totalne "mluvit" nebo se odmita spustit beznym zpusobem. (poznatek: pokud se vam nebude chtit "boot SD s image" po zapnuti chytnout, tak na cca. 10 minut nechte odpojeny konektor napajeni od zarizeni).

- varianta 2. :
v korenovem adresari SD karty kterou bezne pouzivate v pristroji, vytvorte adresar "UpdateKit" (pozor na velka a mala pismena) a nakopirujte do nej aktualizacni soubor napr. SD u110781_1108181_hw.osk a prejmenujte ho na android.osk. Pote bezte do "Nastaveni" pristroje a vyberte z menu "Aktualizace systemu". Objevi se okno System updater, zmacknete "Next" a objevi se okno Backup software, zmacknete "Skip" nebo "Continue" podle toho zda chcete provest pred samotnym update jeste zalohu vasich instalovanych aplikaci. Ja volil "Skip" nebot jsem si aplikace zalohoval jiz drive. Objevi se okno Start update, zvolte "Start" a zacne kopirovani souboru a nasledne verifikace updatu. Pokud probehne vse v poradku, tak se zobrazi vyskakovaci okno vybizejici k restartu zarizeni, potvrdte "OK" a zarizeni se prepne do stavu jako u 1. varianty. Na celnim panelu pristroje sviti obe LED, ZELENA LED sviti a na TV neni zadny signal. Vyckejte nez ZELENA LED zacne blikat, po chvili se pristroj sam zrestartuje a spusti. Mate hotovo.

- varianta 3. :
je stejna jako varianta 2, ale aktualizace se nezpousti v menu pristroje, ale restartem zarizeni po prekopirovani adresare "UpdateKit" se souborem android.osk do adresare "data" umisteneho v interni pameti pristroje. Tzn. v korenovem adresari SD karty kterou bezne pouzivate v pristroji, vytvorte adresar "UpdateKit" (pozor na velka a mala pismena) a nakopirujte do nej aktualizacni soubor napr. SD u110781_1108181_hw.osk a prejmenujte ho na android.osk. Spustte si napr vestavenej file manager a vyhledejte slozku /sdcard v ni pak /UpdateKit na ktery se postavte a drzte na nem tlacitko dokud se nerozevre nabidka operaci, vyberte "Copy" . Bezte zpet do interni pameti "/" a vstupte do adresare /data. Kliknete na tlacitko MENU a zvolte PASTE. Vyckejte nez se adresar UpdateKit i s obsahem nezkopiruje. Pote zarizeni vypnete ovladacem a odpojte napajeci kabel. Zasunte napajeni, rozsiti se obe LED na celnim panelu pristroje. ZELENA LED bude svitit a na TV nebude zadny signal, zhruba za 3 minuty se ZELENA LED rozblika. Nyni muzete zarizeni zrestartovat vytazenim a zasunutim napajeciho kabelu nebo chvilku pockat az se zresetuje pristroj sam. Vyckejte nez se zavede system Android.

[COLOR="SandyBrown"]ROOT FV-1[/COLOR]
root pristroje je "laicky" proces pomoci ktereho povolite aplikacim pristup do jinak uzamcenych casti systemu (jako by jste pracovali s pravy administratora ve Win). Root vyzaduji ke svemu chodu primo nektere instalovane aplikace, je napr. nutny pro doinstalovani Samba serveru nebo ruznych zmen v systemu. !!! POZOR ROOT DELATE JEN NA VLASTNI NEBEZPECI !!! Pokud nevite co presne delate, tak se mu radeji vyhnete - muzete si udelenim prav superuzivatele a naslednym neuvazenym smazanim nebo prepsanim nekterych systemovych souboru, zarizeni znefunkcnit !!!

1) napred provedeme potrebne upravy primo v zarizeni a to povolime instalaci z cizich zdroju Nastaveni->Aplikace kde zafajfkujeme "Nezname zdroje" a dale povolime USB ladeni v Nastaveni->Aplikace->Vyvoj.

2) budete potrebovat aplikaci z4root v1.3.0, kterou stahnete z XDA - ODKAZ ZDE a nakopirujete si ji na SD kartu - zatim ji neinstalujte. Vstupte na Market a dejte vyhledat app SuperUser (primej odkaz je taky o par radku vyse v Zajimavych APPs), aplikaci nainstalujte, ale zatim nespoustejte.

3) treba pomoci vestaveneho File Managera vyhledejte app z4root, kterou jste si kopirovali v dobe 2 na SD kartu a poklepanim na ni ji naistalujte. Po spusteni mate na vyber zda chcete provest "pernamentni" nebo"docasnej" root. Vyberte podle vlastniho uvazeni (ja volil pernamentni, protoze docasny vydrzi jen do restartu). Vyckejte nez root probehne, pristroj by se mel sam zrestartovat.

4) vyckejte nez Android znovu nabehne a spustte app SuperUser, kterou jste instalovali v bode 2. Horni systemove liste se na obrazovce objevi znak #, kdyz listu stahnete smerem dolu kliknete na polozku "# su binary outdated". Otevre se okno Binary Updater, kde dole kliknete na tlacitko "Update". Vyskoci okno "Superuser Request", kde kliknutim na tlacitko "Povolit" povolite superuzivateli pristup do daneho adresare. Pokud vse probehne jak ma objevi se v okne napis "su binary updated successfully". Abych se ujistil, ze si bude superuzivatel pristup pamatovat, tak jsem jeste kliknul znova na "That was cool, do it again" a zaskrtl volbu "zapamatovat" znovu odklikl "Povolit" a mate hotovo.

5) zavrete aplikaci SuperUser a opet spustte, meli by jste videt, ze mate prava su na app SuperUser. V tomto okne muze do budoucna prava su aplikacim opet odebirat. Aplkacim prava su pridate jejich spustenim a povolenim, kdyz vas k tomu superuser agent vyzve.

Zmena QWERTY na QWERTZ klav.
prepnuti rozlozeni klaves u bezdratove nebo USB klavesnice neni nijak narocny proces, ale vzhledem k uprave systemoveho souboru a tedy i nutnemu "Rootu" bych jej doporucil alespon trochu zdatnym uzivatelum. Upozornuju, ze chybnym zasahem si muzete system poskodit !!!

1) budete k tomu potrebovat app, ktere umoznuje upravu obsahu souboru, v tomto pripade textu. Ja pouzil muj oblibeny ES File Explorer (odkaz na app umistenou na Marketu najdete v zajimavych APPs o par radku vyse) proto popisu upravu souboru qwerty.kl primo v nem. Vzhledem k nutnym dvema restartum jeste doporucuji krom ES File Exploreru naistalovat z marketu i app Quick Boot, ktera se hodi i do budoucna.

2) Po instalaci ES File Exploreru a Quick Bootu se napred kouknete do SuperUsera, zda jste na tyto aplikace povolili prava su (pokud ano tak se objevi ve vyctu povolenych app)

3) Spustte ES File Explorer a pomoci "MENU" vyberte "Nastaveni" a srolujte okno az na oddil "Moznosti ROOTa" kde zaskrtnete obe polozky - tj. "Root prozkumnik" a "Pripojeny souborovy system". Pokud bude chtit Superuser agent potvrdit prava su uzivatele, tak je povolte.

4) Spustte app Quick Boot a vyberte polozku "Reboot" - nasledne dojde k rebootu pristroje (do budoucna doporucuji v teto app zbyvajici tri polozky Recovery, Bootloader a Power Off skryt pres nastaveni app, jinak se muzete nechtic prekliknout a muze byt vymalovano).

5) Znovu otevrete ES File Explorer (po spusteni by na malou chvili melo byt videt hlaseni superuzivatele) a prepnete se do interni pameti zarizeni tj. /system/usr/keylayout/ kde vyhledejte soubor qwerty.kl (doporucuji si ho pred samotnou zmenou vyzalohovat treba na SD nebo Drobox). Na tento soubor kliknete a drzte kurzor nez vyskoci okno Opreace, kde vyberte "Otevri jako" -> "Text" -> "ES zmenit poznamku". Po kliknuti se zobrazi obsah souboru qwerty.kl. Kliknete kamkoliv, aby se otevrelo editacni okno. Nasledne vyhledejte "key 21 Y" a zmente Y za Z. To same provedte s "key 44 Z" kde zmente Z na Y. Kliknete na MENU a zvolte ulozit (melo by se objevit, ze uprava probehla uspesne. Pokud ne udelali jste chybu v prideleni prav su na aplikaci samotneho File Explorera nebo jste mu nepovolili zapis v jeho nastaveni jak je uvedeno vyse).

6) ES File Explorer ukoncete a spustte opet Quick Boot a provedte reboot. Po nabehnuti zkuste v cemkoli, zda jiz mate qwertz rozlozeni klaves.

UPOZORNENI: myslel jsem, ze takto namapuju i ceske znaky ěščřžýáíé atd. bohuzel, toto se mi nepodarilo a musel jsem provedene zmeny vratit, protoze prestala klavesnice uplne pracovat. Uvedeny postup prehodi pouze Z a Y.

JTAG - http://www.ediy.co.nz/fv-1

[FONT="Arial Black"][SIZE="4"]- dalsi podobna zarizeni[/SIZE][/FONT] - http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:2885
Pytkin (7947)|8.10.2011 13:43
hmmm .. to je celkom k hovnu zariadenie , ak pusta von obraz cez rozlisenie 1024x600

to sa mi zda inak divne .. s takym rozlisenim by telka mohla mat problemy .. ci ono sa to potom scaluje na 1280x720 , resp. 1920x1080 ?
dk_line (47)|8.10.2011 14:11
[quote=Pytkin;370664]hmmm .. to je celkom k hovnu zariadenie , ak pusta von obraz cez rozlisenie 1024x600

to sa mi zda inak divne .. s takym rozlisenim by telka mohla mat problemy .. ci ono sa to potom scaluje na 1280x720 , resp. 1920x1080 ?[/quote]

vystup primo ven v 1024x600 nebude, bude tam upscaling na 1080p (kdyby na obraz Kondor3000 neupozornil, tak bych si toho snad vubec nevsiml)
dk_line (47)|8.10.2011 22:06
Do prehledu, ktery jsem vytvoril o dva posty vyse #70, jsem jeste sepsal navody s postupy Upgrade FW vcetne postupu ROOTu pristroje a premapovani klavesnice na qwertz. Vse jsem napred aplikoval na puvodnim FW a nasledne jeste pro jistotu overil na dneska uvolnenem FW - U110781_1110081. Snad vam to bude uzitecne.
gonsa (208)|8.10.2011 23:06
Skvělá práce ! Máš to moc hezky zpracované..Ještě by to chtělo pořádnou podporu android zařízení k TV v čechách a bylo by to super ! Já opravdu doufám, že je otázkou času, kdy se tyto zařízení vylepší a budou vznikat programy přímo k android boxům ! PArametry ten google box má, tak doufám, že zařízení ještě vyladí...
nin (388)|8.10.2011 23:17
[quote=Kondor3000;370650]No nevim na co se přesně ptáš, ale ta krabice s androidem pouští na výstup přes HDMI jen obraz 1024x600 a u barev jdou vidět přechody na jiné odstíny, což na Ful HD televizi je docela trapné.
V mobilu co mám je to to samé ale na dispeji 4" a rozlišení 800x480 je to v pohodě.
Jinak to má procesor Samsung Cortex A8 1GHZ přesně jako moje galaxy, a v obou dvou zařízeních Android neumožnuje obraz nastavit.[/quote]

Takze se vlastne zlobis na vyrobce hardware FV-1, nikoliv na android. Fakt, ze se neda uzivatelsky nastavit rozliseni na displeji mobilniho telefonu je nasnade, ne? Vzhledem k tomu, ze existuje spousta hw zarizeni s implementovanym androidem s mnoha ruznymi rozlisenimi na grafickem vystupu, da se logicky usuzovat, ze android nema potize poslat na grafiku napr. fullHD, ne?
Kondor3000 (7)|9.10.2011 15:10
Problém bude asi v tom androidu, zařízení je na trhu spoustu, ale největší rozlišení jsem viděl 1280x800. Jinak že se nedá u mobilu nastavit grafika je mi samozdřejmě šumák.
gonsa (208)|10.10.2011 10:17
TAk ten noontec má opravdu v nastavení výstupu i 1080p. Dotazoval jsem se znovu o dodavatele (v manuálu to nejde prý vidět). Dnes jsem to objednal, tak doufám, že to bude OK zařízení.
mlenak (20)|10.10.2011 12:40
[quote=gonsa;370945]TAk ten noontec má opravdu v nastavení výstupu i 1080p. Dotazoval jsem se znovu o dodavatele (v manuálu to nejde prý vidět). Dnes jsem to objednal, tak doufám, že to bude OK zařízení.[/quote]

Taky sem objednal, doufám, že jsme neudělali chybu :-) Xtreamer SW pude do ložnice jako podružný zařízení. Už aby byl doma v obýváku.
dk_line (47)|10.10.2011 12:59
[quote=gonsa;370945]TAk ten noontec má opravdu v nastavení výstupu i 1080p. Dotazoval jsem se znovu o dodavatele (v manuálu to nejde prý vidět). Dnes jsem to objednal, tak doufám, že to bude OK zařízení.[/quote]

... urcite pak hod nejakej report, hlavne co se tyce kvality obrazu v porovnani s tvym Xtreamerem a jak bude zvladat samotne prehravani flashe.

Jinak se jeste vratim k tohu rozliseni u FV-1. Nejsem zadny odbornik na video a treba ted budu placat naproste nesmysly, ale vzhledem k tomu, ze kdyz moji TV prepnu aby na display poustela obraz "bod po bodu", tak obraz pokryje celou obrazovku a hodi i hlaseni, ze na vstupu je signal v rozliseni 1080p (nezobrazi v tomto rezimu obraz o velikosti 1024x600 nebo treba 720x576 kdyz na ten vstup pustim klasicky SD signal ze setoboxu), tak predpokladam, ze FV-1 logicky pousti ven pres HDMI prave tech 1080p. Nelze ho vsak nijak menit (krom Full screen, 16:9 a custom, kde si muzete obraz libovolne roztahovat). Bohuzel kvalita vysledneho signalu na vystupu neni v porovnani s Xtreamerem opravdu tak kvalitni, ale pokud jde do prevodniku HDMI zdrojovy signal v rozliseni 1024x600, tak ten algolitrus pro prevzorkovani na 1080p si musi s chybejicimi body napred nejak poradit a dopocitat je. Z prukazove fotografie taky neudelas rovnou plakat. Beru, ze ze stejneho duvodu je ta fotka maznuta i pres HDMI vystup LG Optimus 2X (ktery mimochodem ma prime nastaveni HDMI vystupu na 1080p v nastaveni Androidu). Takze bych to videl tak, ze pokud nebude pouzit k prevzorkovani z nizsiho rozliseni do 1080p opravdu kvalitni prevodnik, tak to proste bude vzdy budto s lepsim nebo horsim vysledkem maznute.

Tim nechci tvrdit, ze FV-1 je plnohodnotne FullHD zarizeni, ale dokaze s 1080p pracovat a na vystupu ho pouziva (proto to kouzelne a zavadejici sluvko od vyrobce - support 1080p video playback atd.). Navic primo na strankach vyrobce je informace o rozliseni 1024x600 ve kterym opravdu HOME Screen a dalsi obrazovky Androidu, bez pochyby jsou. Ale napr. Hama (ktera tuto krabicku taky nabizi) uz uvadi "Vysoké rozlišení Full-HD kvalitě až 1920 x 1080 pixelů" a "přehrávání videa a fotografií (až 1080p)".

Tak a ted me prosim nekamenujte, ale kdyz tak mi to nejak osvetlete ;) Za me mohu rici, ze obraz na FV-1 je dostacujici a neni v ramci moznosti nijak tragicky (pri nastaveni vstupu rozliseni na TV "bod po bode" je obraz OK, zminovane nedostatecne barevne prechody pozoruji, kdyz prepnu vstup na TV na rozliseni "auto")
gonsa (208)|10.10.2011 20:23
[quote=mlenak;370967]Taky sem objednal, doufám, že jsme neudělali chybu :-) Xtreamer SW pude do ložnice jako podružný zařízení. Už aby byl doma v obýváku.[/quote]

No já se modlím, aby to splnilo mé očekávání..Pořad prostě vidím budoucnost v androidu..Parametry jsou dobré, uživatelská komunita se snad bude zabývat i těmito přehrávači..I když slovo přehrávač není přesné..Všude čtu hlavně o internetových boxech..Umax ale dodává převážně multimediální přehrávače, tak to snad bude stát za to...Doufám, že to dojde zítra...A žádné negativní reakce :-)
gonsa (208)|10.10.2011 20:27
dk_line

Ono to spíše vypadá na to, že ten box nebude tak kvalitně upscalovat na 1080p jak xtreamer..Ale film V HD rozlišení by měl mít snad dobrý obraz..Ale člověk to moc nezjistí, když to box přehrává trhaně..
Buď mé oko není tak náročné a nebo to tak neřeším, ale mě se klasické DVD ripy na xtreameru vždy líbily..Problém někdy býval se zvukem, kdy jsem musel dát hlasitons i na TV skoro na maximum, abych film slyšel..Uvidíme co ten noontec...
Pytkin (7947)|11.10.2011 01:02
mno ide o to , ked prehravas film v 1080p (cize 1920x1080), aby to nedal dole na 1280x600 a potom zase neupsaloval na 1920x1080 .. potom by to bolo k hovnu ..
dk_line (47)|11.10.2011 12:19
FV-1 nativne zobrazuje kompletne svoje Androidí prostredi (tzn. Home screeny, aplikacni seznam, nastavovaci okna, spustene aplikace atd.) prave v 1024x600, ktere pak upscaluje pres HDMI vystup na 1080p. Bohuzel v tomto rozliseni pracuje nativne i s medii pochazejici z internetovych zdroju (zobrazuje je napr. webrowser, ktery je vsak systemove prizpusoben zase pouze jen na 1024x600) jako ruzna videa ve flashi nebo streamy z Youtube atd. Kdyz vsak pustite lokalne pripadne ze site videosoubor nebo fotku s vyssim rozlisem, tak ho iplementovany prehravac normalne pousti ven v rozliseni ve kterym byl porizen (az do 1920x1024). Overit to jde jednoduse, tak ze si naistalujete nejakou app (bohuzel vyzaduji root) na zachyceni obrazovky. Porizenym screenshotum se pak staci mrknout na jejich rozliseni ve vlastnostech souboru.
Kondor3000 (7)|11.10.2011 13:08
[quote=dk_line;371171]FV-1 nativne zobrazuje kompletne svoje Androidí prostredi (tzn. Home screeny, aplikacni seznam, nastavovaci okna, spustene aplikace atd.) prave v 1024x600, ktere pak upscaluje pres HDMI vystup na 1080p. Bohuzel v tomto rozliseni pracuje nativne i s medii pochazejici z internetovych zdroju (zobrazuje je napr. webrowser, ktery je vsak systemove prizpusoben zase pouze jen na 1024x600) jako ruzna videa ve flashi nebo streamy z Youtube atd. Kdyz vsak pustite lokalne pripadne ze site videosoubor nebo fotku s vyssim rozlisem, tak ho iplementovany prehravac normalne pousti ven v rozliseni ve kterym byl porizen (az do 1920x1024). Overit to jde jednoduse, tak ze si naistalujete nejakou app (bohuzel vyzaduji root) na zachyceni obrazovky. Porizenym screenshotum se pak staci mrknout na jejich rozliseni ve vlastnostech souboru.[/quote]

Ano správně, ale zapomňěls dodat, že ty fotky a videa jsou upsaling z 1024x600.
Pytkin (7947)|11.10.2011 16:16
tak je to upscaling pri prehravani videa ? alebo nativne rozlisenie ? hosi nejak si odporujete ..
dk_line (47)|11.10.2011 19:04
[quote=Pytkin;371218]tak je to upscaling pri prehravani videa ? alebo nativne rozlisenie ? hosi nejak si odporujete ..[/quote]

tak u tech fotek to v jejich nativnim rozliseni taky primo ven asi neni :-( ted koukam, ze i screeshoty z FullHD fotky maji jen 1024x600 - musel jsem se nekde pred tim prehlednout. U videa to nejde jednoznacne urcit (screenshot je cernej, takze nevim jestli sejmul cely obraz nebo jen vyrez), ale uz tomu nejak prestavam verit. Vypada to, ze spise i nativni fulhd FV-1 napred downscaluje na jeho 1024x600 a nasledne to upscaluje do HDMI zpet na 1080p. Nejspise budu muset dat Kondor3000 zapravdu. Rozliseni na HDMI je sice 1080p, ale signal je pouze upscalovan z nativniho rozliseni Androidiho prostredi, coz je u FV-1 tech 1024x600. Bohuzel to tak nejspise bude, netusim jak to jinak overit.
Pytkin (7947)|11.10.2011 19:15
no to moze byt jak na pocitaci .. ze pri prehravani videa procesor zobrazi v grtafike ciernu , a video sa dekoduje direct hardwarom .. to by chcelo si pustit nejake testovacie videa a na nich to otestovat ..

ak to skutocne prehrava video napred do 1024x600 a potom upscale na full HD , tao to je totalne uchylne :)
Kondor3000 (7)|11.10.2011 20:01
Ano, je to úchylné, proto se tady furt rozčiluji co je to za střep.. Ctěl jsem za málo peněz hodně muziky a mám za 3000,- úplný šrot.. Snad tato diskuze vedla aspoň k osvícení budoucích zájemců.
Nechce někdo levně koupit FV-1 ?
dk_line (47)|11.10.2011 22:22
[quote=Pytkin;371267]no to moze byt jak na pocitaci .. ze pri prehravani videa procesor zobrazi v grtafike ciernu , a video sa dekoduje direct hardwarom .. to by chcelo si pustit nejake testovacie videa a na nich to otestovat ..

ak to skutocne prehrava video napred do 1024x600 a potom upscale na full HD , tao to je totalne uchylne :)[/quote]

ja fakt nevim...rad bych tomu veril. Nevim jak to ale bezpecne overit. Jiste je ze vse androidi vcetne fotek je upscalovano z 1024x600 na 1080p (HDMI vystup FV-1 nema na vystupu jine rozliseni). Jak je to ale u primeho prehravani videa, byt s podporou hw prehravani (napr. pomoci app Dice Player), si vazne nejsem uplne jistej. Pouhym porovnanim nejakeho prehravaneho videosouboru to proste nejsem schopnej se 100% jistotou poznat. Treba v porovnani s Xtreamerem, se mi prehravany "testovaci" videosoubor na Xt sice jevi opravdu kvalitnejsi a ostrejsi, ale to muze byt jen subjektivni pocit nebo kvalitnejsi vystup. Na FV-1 navic ten testovany soubor nejede uplne plynule, to co ale plynule jde mi zase nepripada, ze by bylo kvalitou obrazu vyrazne horsi. Dokonce jsem nechal manzelku, at mi nahodne, bez me pritomnosti, zvoli na zastavenem videu obraz z Xtreameru nebo FV-1 a z 5ti pokusu jsem se dvakrat netrefil.

Vzhledem k tomu, ze jsem to ale neporizoval jako multimedialni centrum, to uz resit asi nebudu. Spise me to zajima jak to ve skutecnosti je a na co si dat priste pri vyberu Android Boxu pozor. Doufam, ze do buducna nebudou podobne Android boxy vychazet jen z jejich "tabletich" rozliseni, protoze Androidu a konceptu jako takovemu fandim.
nin (388)|11.10.2011 23:35
[quote=Kondor3000;370816]Problém bude asi v tom androidu, zařízení je na trhu spoustu, ale největší rozlišení jsem viděl 1280x800. Jinak že se nedá u mobilu nastavit grafika je mi samozdřejmě šumák.[/quote]

tak napr. logitech revue ma nativnich 1080p. Jeho procesor od Intelu CE4100 je "vyladeny" prave na takovehle "krabicky", a graficky nabizi mimo 1080p (az do 60fps) 2D i 3D akceleraci s Open GL2, dualni streaming, hardwarovou akceleraci JPEG, MPEG4, MPEG2, WM9 i H.264 a optimalizaci pro flash.
milis1 (14)|18.10.2011 14:56
Dobrý den rád bych se zeptal,jestli někdo už aktualizoval poslední firmware.Na zahraničním foru píšou ,že se zlepší přehrávání na webu,Sám k tomu nemám odvahu,nejsem v tom moc zdatný,ani nevím jak udělat zálohu stávajícího os,kdyby se náhodou něco pokazilo.
dk_line (47)|18.10.2011 19:00
[quote=milis1;372659]Dobrý den rád bych se zeptal,jestli někdo už aktualizoval poslední firmware.Na zahraničním foru píšou ,že se zlepší přehrávání na webu,Sám k tomu nemám odvahu,nejsem v tom moc zdatný,ani nevím jak udělat zálohu stávajícího os,kdyby se náhodou něco pokazilo.[/quote]

aktualizoval jsem postupne od puvodniho U110781_1107121 az na posledni dostupny U110781_1110081, ale nejake vyrazne zlepseni u Flashe jsem neregistroval. Navod na upgarde jsem uvedl postu #70 tohoto vlakna - odkaz ZDE. Muzes si vybrat ze tri moznych variant, bohuzel zaloha stavajici rom a aplikaci (bez provedeneho rootu pristroje) mi neni znama. Po upgrade se vzdy uvede FV-1 do vychoziho tovarniho nastaveni.

Pokud jsi, ale root pristroje treba podle meho navodu udelal, tak muzes napr. pomoci aplikace Titanium Backup (link najdes taky v tom postu) udelat zalohu aplikaci vcetne jejich nastaveni. Po upgrade FW pak staci FV-1 znova rootnout, naistalovat Titanium Backup a ze zalohy pohodlne obnovit aplikace z predesleho FW (otazka 10minut), obnovene app jsou vcetne dat aplikaci (pokud jsi si je dal backapovat pri zaloze se samotnou aplikaci), takze neprijdes o jejich nastaveni ani o pripadne levely ve hrach atd. Vybornou ficurou Titaniua je pak nastroj Market Doctor, ktery pak i zpetne prolinkuje vsechny tebou obnovene app na Market, takze je Market zase uvidi jako instalovane z nej, cimz ti pak budou chodit i aktualizace atd. Do budoucna na zalohu a obnovu pomoci Titanium Backup pripravim (v pripade zajmu) navod, ktery bych doplnil do postu #70 k ostatnim vecem. Az bude vic casu, tak pridam i navod na zmenu density, pomoci app ROM Toolbox, kterym se da ziskat "vice mista" na obrazovce.
milis1 (14)|19.10.2011 04:48
Mohu se prosim zeptat,kde stahuješ nové firmwary,děkuji.
dk_line (47)|19.10.2011 18:19
pri prochazeni ruznymi zahranicnimi fory jsem narazil na zdroje, ktere jsem uvedl v tom postu #70 na 5. strane tohoto vlakna - primy odkaz na post ZDE. Nejnovsi FW na ktery jsem narazil je na ftp://218.17.181.67/ (user+pass: overseas), kde se nachazi soubor "FV-1 Android tv Firmware 升级软件-English.rar.zip" ve kterem po rozbaleni najdes soubor s FW U110781_1110081_HW.osk . Nevim ale zda je tento FW oficialni, ale je plne funkcni (mam ho na FV-1 nahozenej). Posledni Escadtradem potvrzeny oficialni FW je U110781_1108181, odkaz na nej take najdes na uvedenem postu vcetne tri moznych variant upgrade FV-1.
milis1 (14)|22.10.2011 11:52
Dobrý den ,tak jsem nahrál nový fw-FW U110781_1110081.Rád bych se prosim zeptal ,jak mám stáhnout aplikaci na marketu v PC,píše mi to-S tímto účtem nejsou spojena žádná zařízení Android.
Hry jsem si nezálohoval a těď mi market nabízí jen-Angry Birds Seasons a já bych chtěl i ostatní díly.Přihlašuju se stejným účtem,dokonce mi to i píše MÉ OBJEDNÁVKY,aplikace co jsem si instaloval v září a co jsem si je včera po nahrání fw instaloval znovu tak je tam stále datum září.
dk_line (47)|22.10.2011 13:15
[quote=milis1;373381]Dobrý den ,tak jsem nahrál nový fw-FW U110781_1110081.Rád bych se prosim zeptal ,jak mám stáhnout aplikaci na marketu v PC,píše mi to-S tímto účtem nejsou spojena žádná zařízení Android.
Hry jsem si nezálohoval a těď mi market nabízí jen-Angry Birds Seasons a já bych chtěl i ostatní díly.Přihlašuju se stejným účtem,dokonce mi to i píše MÉ OBJEDNÁVKY,aplikace co jsem si instaloval v září a co jsem si je včera po nahrání fw instaloval znovu tak je tam stále datum září.[/quote]

aby "Webovy" market videl tve zarizeni, tak musis napred to zarizeni (FV-1) znova prihlasit k uctu googlu. Po upgrade se tva FV-1 dostala zpet do tovarniho nastaveni a k googlu v tomto stavu prihlasena neni. Klikni v aplikacich FV-1 na Market, mel by ti vyskocit prihlasovaci dialog k uctu googlu. Postupuj dle pokynu pruvodce, nejsou s tim zadne problemy... Pote by jsi pri prihlaseni k webovemu markletu mel videt i tvuj FV-1. Co se tyce nekterych aplikaci, ktere Market nevidi - je to zpusobeno nejakou nekompatabilitou app se zarizenim. Vetsinu aplikaci jde vsak instalovat jeste primo z SD karty. Staci si app kterou Market FV-1 nevidi stahnout a vykopirovat do jineho zarizeni (napr. na mobil) nebo samotnou apk vyhledat nekde na internetu, a pak presunout na SD kde ji pomoci jakehokoliv manazeru naistalujes. Na tomto FW mam instalovany vsechny 3 dily Angry Birds, vcetne Dolphin HD kterej Market taky standardne nevidi.

EDIT: tak beru zpet... koukl jsem se ted do "Weboveho" Marketu a svuj FV-1 tam taky nevidim, mam tam pouze dalsi dva sve telefony. Takze je mozne, ze to bude nejaka chyba toho FW. Klasicky Market v FV-1 funguje normalne. Zkusim se na to mrknout
dk_line (47)|22.10.2011 13:23
Pokud by ti slo jen o ty Angry Birds, tak ti samotne jejich apk muzu nekam vyvesit...

EDIT: na strankach android marktu je k vyse popsanemu problemu uvedeno toto:

Proč se na webu Android Market nezobrazuje mé zařízení

Existují tři možné důvody, proč zařízení Android nemusí být uvedeno v seznamu zařízení na webu Android Market:

1. Nejste přihlášeni prostřednictvím primárního účtu Google, který je přidružen k danému zařízení.
2. V poslední době jste se ze svého zařízení do služby Android Market nepřihlásili.
3. V zařízení je systém Android verze 1.5

Nepřihlášeni prostřednictvím primárního účtu

Účet, ke kterému jste přihlášeni při používání webu Android Market, musí být shodný s primárním účtem, který byl použit při prvním nastavení vašeho zařízení Android. Pokud jste přihlášeni na webu Android Market, zobrazí se při pokusu o instalaci aplikace pouze zařízení přidružená stejnému primárnímu účtu.

Chcete-li zobrazit účty spojené se zařízením, klikněte na položky Nastavení > Účty & Synchronizace. Na web služby Android Market se bude nutné přihlásit pomocí uživatelského jména a hesla účtu Google, který jste původně použili k nastavení svého zařízení Android. Pokud heslo k tomuto účtu neznáte, přečtěte si článek centra nápovědy služby Google Checkout týkající se hesel. V něm naleznete pokyny, jak heslo obnovit.

Pamatujte prosím, že pokud používáte účet Google Apps, musí být přenesen do nové infrastruktury služby Google Apps, aby mohl být kompatibilní s webem Android Market.

V poslední době neproběhlo přihlášení do služby Android Market

Pokud jste se pokusili na web Android Market přihlásit pomocí všech svých účtů Google a stále se v seznamu nezobrazuje vaše zařízení, otevřete prosím aplikaci Android Market ve svém zařízení a pak se pokuste použít web Android Market znovu.

V zařízení je systém Android verze 1.5

V současnosti je web Android Market kompatibilní pouze se systémem Android verze 1.6 a vyšší. Pokud máte zařízení se systémem Android 1.5, doporučujeme vám kontaktovat výrobce a zjistit, zda je k dispozici aktualizace nebo vyšší verze systému Android.
milis1 (14)|23.10.2011 11:38
Dobrý den,na marketu ve fv-1 jsem byl přihlášený a stejně jsem na pc neviděl,ale fv-1 jsem neviděl ani před instalem fw.Mě jde o to,jestli aplikace jdou stáhnout na sd přímo z pc,jiné zařízení s androidem nevlastním.Před instalací fw jsem zmiňované angry birds viděl všechny a rád bych zkusil i Dolphin HD .Jěšte bych se zeptal,kdyby se mi povedlo stáhnout aplikaci na sd,tak se musí nainstalovat v pc na sd kartu,nebo se instaluje až ve fv-1,děkuji.
dk_line (47)|24.10.2011 02:08
[quote=milis1;373540]Dobrý den,na marketu ve fv-1 jsem byl přihlášený a stejně jsem na pc neviděl,ale fv-1 jsem neviděl ani před instalem fw.Mě jde o to,jestli aplikace jdou stáhnout na sd přímo z pc,jiné zařízení s androidem nevlastním.Před instalací fw jsem zmiňované angry birds viděl všechny a rád bych zkusil i Dolphin HD .Jěšte bych se zeptal,kdyby se mi povedlo stáhnout aplikaci na sd,tak se musí nainstalovat v pc na sd kartu,nebo se instaluje až ve fv-1,děkuji.[/quote]

PC primo k instlacim nepotrebujes (max. tak na vykopirovani app na SD kartu) všechno jde instalovat primo ve FV-1, budto primo z marketu (pokud je vsak aplikace na nem videt) nebo primou instalaci .apk balicku v jakemkoliv souborovem manageru - jednoduse jen na balicek apk ve FV-1 kliknes a instalace se spusti sama. Bohuzel samotnej apk balicek z marketu stahnout asi nepujde, jde ale jednoduse vyzalohovat z jineho zarizeni kde je aplikace nainstalovana nebo vyzalohovana (napr. od kamarada z jineho Android zarizeni). Pokud ani zadny kamos nema, tak nezbyva nez samotnou app ve forme apk balicku najit nekde na netu. Aplikaci (coz je vlastne jen jeden soubor s priponou .apk obsahujici instalaci dane aplikace) staci pak jen nakopirovat na SD kartu a poklikat na ni pomoci jakehokoliv souboroveho manazeru jak jsem psal na zacatku. Vazne nic sloziteho. Prinejhorsim ti muzu ty aplikace ve forme apk balicku poskytnout (pokud by se ti je nepodarilo ziskat jinak).
milis1 (14)|24.10.2011 23:04
Tak jsem si aplikace stáhnul a nainstaloval přes sd,vše chodí,děkuji.