Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky HDD k Samsung UE40D6530?

Ladissek (51)|2.1.2012 12:08
zapoj usb disk,pak na něj klikni pravým tlačítkem a dej formátovat,pak si vybereš z nabídky FAT32 a musíš nechat delší formátování,odstraň fajku u rychlého formátování.
bavorak (1494)|2.1.2012 12:20
mne ale ani tam neumoznuje zmenit velkost aokacnej jednotky. nuka mi len predvolenu. Ako to tam dostat?
Ladissek (51)|2.1.2012 12:25
Tak to bohužel nevím,zkus tam nechat tu,kterou tam máš,pak to zkus dat do tv usb(HDD),tam ji zformátuj,když to nepůjde,tak znovu do pc,dlouhé formátování FAT32 a pak zas do tv,mně to chytlo na druhý pokus.
interfernet422 (1575)|2.1.2012 12:53
Na diskové jednotce v exploreru Win 7 pravé tlačítko myši, v kontextovém menu Format a zobrazí se okno formátovače.

[ATTACH=CONFIG]19732[/ATTACH]

Teď jsem to hledal v XP tam skutečně není možnost volby velikosti alokační jednotky.
Ale je snad možno pustit ručně z příkazového řádku.

Help pro format ukáže možnosti:
[code]C:\Documents and Settings\user>format /?
Zformátuje disk pro používání v systému Windows XP.

FORMAT svazek [/FS:systém_souborů] [/V:jmenovka] [/Q] [/A:velikost] [/C] [/X]
FORMAT svazek [/V:jmenovka] [/Q] [/F:velikost]
FORMAT svazek [/V:jmenovka] [/Q] [/T:stop /N:sektorů]
FORMAT svazek [/V:jmenovka] [/Q]
FORMAT svazek [/Q]

svazek Určuje písmeno jednotky (následované dvojtečkou),
přípojný bod nebo název svazku.
/FS:systém_souborů Udává typ systému souborů (FAT, FAT32 nebo NTFS).


/V[:jmenovka] Udává jmenovku svazku.
/Q Provede zrychlené formátování.
/C Pouze pro svazky NTFS: Soubory vytvořené na novém svazku
budou komprimovány automaticky.
/X Je-li to třeba, vyvolá nejprve odpojení svazku. Všechny
otevřené popisovače odkazující se na svazek se pak stanou
neplatnými.
/A:velikost Přepíše výchozí velikost alokační jednotky. Pro všeobecné
použití se doporučuje používat výchozí nastavení.
NTFS podporuje 512, 1024, 2048, 4096, 8192, 16k, 32k, 64k.
FAT podporuje 512, 1024, 2048, 4096, 8192, 16k, 32k, 64k,
(128k, 256k pro velikost sektorů větší než 512 bajtů).
FAT32 podporuje 512, 1024, 2048, 4096, 8192, 16k, 32k, 64k,
(128k, 256k pro velikost sektorů větší než 512 bajtů).

Systémy souborů FAT a FAT32 obsahují následující omezení
počtu clusterů na svazku:

FAT: Počet clusterů <= 65526
FAT32: 65526 < Počet clusterů < 4177918

Příkaz Format bude ukončen, pokud zjistí, že daná omezení
nelze při zadané velikosti clusteru dodržet.

NTFS komprese není možná pro velikosti alokační
jednotky větší než 4096.

/F:velikost Určuje kapacitu diskety pro formátování (1,44)
/T:stopy Udává počet stop na jedné straně disku.
/N:sektory Udává počet sektorů na stopu.[/code]

Možným problémem může být podmínka FAT32: 65526 < Počet clusterů < 4177918

Pak je další možností stáhnout program SwissKnife, který umí formátovat i velké disky na FAT32, u kterých WinXP vždycky řvaly, že to musí být NTFS. Tak to zvládne i opačně.
format.png
bavorak (1494)|2.1.2012 15:08
tak som to vo Viste, co mam v sluzobnom notebooku sformatoval na tych 8196 ale nepomohlo :-(.
Dalsie rady?
Ladissek (51)|2.1.2012 15:55
no zkoušej to znovu formátovat v pc a pak i několikrát po sobě v tv....
Retiree (659)|3.1.2012 14:22
Mám podobný problém - flash disk neprojde testem (i když u D55xx!). Na http://forums.whirlpool.net.au/archive/1687524 jsem objevil tuto poznámku: "You need to use a fast USB flash drive with SLC (Single-Level Cell) memory". Jednak mně to moc neříká, jednak to prodejci neuvádějí. Zatím jsem měl k použití Patriot Xporter XTboost 16 GB.
KamilZ (10277)|3.1.2012 15:00
SLC používají pouze superrychlé flash (např. Corsair Voyager řady GT ). Ale ta TV SLC určitě nepotřebuje. Flash, co s nimi byly ověřeny SLC nejsou, jsou jen MLC.

Rozdíl máš pěkně popsaný třeba zde: http://jentak.nejen.cz/jaky-je-rozdil-mezi-mlc-a-slc-ssd-flash-disky/
Ladissek (51)|4.1.2012 22:28
ty fotky mi to nezobrazuje taky na externím HDD A-DATA 320 GB,nevím proč?Nějaký nápad?
komjo (54)|5.1.2012 07:54
Nápady dochádzajú,ale človek nikdy nevie budem skušať dalej a dalej
interfernet422 (1575)|5.1.2012 09:58
... jen nápad. Nepomohlo by nahrát do TV jiný firmware? Díval ses třeba na http://www.samygo.tv??
maciakba (55)|5.1.2012 10:39
mate niekto skusenosti aky externy ramcek na HDD ktory sa vypne pri vypnutej TV? ten co mam teraz sa totiz sam nevypdne a HDD sa toci aj pri vypnutej TV
komjo (54)|5.1.2012 15:21
[quote=interfernet422;388987]... jen nápad. Nepomohlo by nahrát do TV jiný firmware? Díval ses třeba na http://www.samygo.tv??[/quote]

Ahoj ,samozrejme som uz niečo popozeral,ako som spomínal doteraz som vlastnil 40C8000,takže Samygo mi niečo hovorí,s ním som spustil všetko možné(internet/Player,HDD-foto ,atď),len neviem sa dopátrať k môjmu problému s extern HDD-Nieje Možné Prečítať PRIEčINOK.keď cez flashku to v poho ide-formát je bežný ,niečo okolo 3200x2100pix.JPG-na46D8000YS.
interfernet422-mohol by si ma trošku viac naviesť,na čo si myslel? vĎaka
Retiree (659)|6.1.2012 16:43
Nevím, kde navázat, takže na konci...
PVR Flashdisk:
Doporučovaný Transcend JetFlash 600 32Gb se v mém Smasungu chová stejně, jako ostatní flashky, formátuje se, testuje a pak hlásí, že při "Testování výkonu zařízení došlo k chybě". Formátováno v USB1/HDD (většinou), přeformátování v PC (různé kombinace) nepomáhá, testem v tv nikdy neprojde. Chyba bude asi jinde... Pro nahrávání mám PC, toto jsem zamýšlel pouze pro timeshift jako zpříjemnění obsluhy... Dokáže ještě někdo poradit?
Samsung UE32D5500
Přikládám ještě foto submenu, neb většině vůbec nerozumím (zbytku taky ne)
SubMenu.JPG
Ladissek (51)|6.1.2012 22:38
asi je to blbost,ale já to zkoušel formátovat,když jsem se nacházel ve smart hubu,hodil jsem tam ten transcend a dal formátování a prošlo to testem....jinak se tě zeptám,ten usb disk,taky ho máš takový,že je ten vnitřek uvolněný a skřípe v něm,když ho chytíš za konektor a druhý konec?No jo,made in China :-D
Retiree (659)|6.1.2012 22:42
Hm, skřípe, ale snad je to jen futrál... Už zbývá zkoušet i blbosti...
Retiree (659)|7.1.2012 00:26
Pánové, nikdo?
Mám pár dotazů a postřehů.
1. Jak dlouho trvá formátování (plné) flashky v tv ve srovnání s pc?
- formátování v pc trvá minuty až desítky minut, při pokusech v tv vždy jen minutu-dvě
- tv přečte formát a kapacitu fdisku, zná FAT32 jako VFAT, NTFS, nezná exFAT
- tv je jedno, zda byl fdisk plně zformátován, nebo jen přepsána FAT
- tv se tváří, že formátuje, ale pouze cosi otestuje a zapíše do FAT cosi jako NO PASS, pc to nevadí, postačí mu rychlé formátování (přepis FAT)
2. Různě uvádíte, že soubory nahrané v tv nelze přehrát v pc. Nelze je přehrát, ale zobrazí se? Nebo pc vyžaduje formátování?
3. Co tv testuje? Aby mohla testovat výkon, musela by fdisk nejdříve naformátovat, což zjevně nečiní...
- hlášky tv při formátování jsou pouze standardní hlášky systému při nestandardní situaci, cosi zabrání skutečnému formátování, viz zápis pouze do FAT
- možné je i to, že tv vyhoví kterýkoli ze tří výše uvedených formátů a skutečně pouze testuje výkon fdisku?
4. Tv zjevně dokáže na fdisk zapisovat, viz výše, tak kde je sakra problém? Na co se zaměřit?
bastlir (3245)|7.1.2012 02:08
[quote=Retiree;389297]Nevím, kde navázat, takže na konci...
PVR Flashdisk:
Doporučovaný Transcend JetFlash 600 32Gb se v mém Smasungu chová stejně, jako ostatní flashky, formátuje se, testuje a pak hlásí, že při "Testování výkonu zařízení došlo k chybě". Formátováno v USB1/HDD (většinou), přeformátování v PC (různé kombinace) nepomáhá, testem v tv nikdy neprojde. Chyba bude asi jinde... Pro nahrávání mám PC, toto jsem zamýšlel pouze pro timeshift jako zpříjemnění obsluhy... Dokáže ještě někdo poradit?
Samsung UE32D5500
Přikládám ještě foto submenu, neb většině vůbec nerozumím (zbytku taky ne)[/quote]

No já bych zkusil dokola to samé (tedy vč. PC), ale vytáhnul bych z TV modul.

.... TV si samozřejmě flashku otestuje na R/W rychlost a na to jí stačí stávající souborový systém. Pak ji naformátuje do linuxového souborového systému, který pochopitelně Windowsy běžnými prostředky nevidí. Přestože jsem toto všechno obešel, nakonec jsem v PC video stejně nepřehrál, protože je zakódované a aby to nebylo jednoduché, každý jeden kus TV používá svůj vlastní kód.
Retiree (659)|7.1.2012 07:51
I když si přímo neodpověděl na mé otázky, mohu se pokusit opět rekapitulovat (stále o povolení fce PVR u modelů, které ji nemají).

1. TV rozpozná formát flešky, FAT32 jako VFAT a NTFS (a logicky i linuxový formát, na to usuzuju pouze z doslechu), rozpozná a zobrazí výrobce resp. typ flešky a jeho kapacitu. Pokud formát disku nerozezná (nový exFAT), zobrazí nulovou kapacitu.
2. TV flešku testuje v jejím původním formátu na R/W - pouze R/W?
3. Pokud fleška neprojde testem, zapíše to do tabulky FAT a formátování neprovede (ve win použitelná bez formátování resp. postačí jen přepsání FAT, tedy "rychlé" formátování)
4. Pokud vyhoví parametrům testu, teprve nyní flešku začne formátovat na svůj. linuxový formát (formátování bude asi trvat déle, než minutu-dvě, ale neměl jsem to štěstí a nikdy jsem se tak daleko nedostal)
Jsou závěry správné? Zatím bohužel docházím k tomu, co jste (někteří) zdůrazňovali hned zpočátku, ale zatím to nechci přijmout...
...Nedochází mi souvislost s CAM
KamilZ (10277)|7.1.2012 08:03
[quote=Retiree;389401]Pánové, nikdo?
Mám pár dotazů a postřehů.
1) tv přečte formát a kapacitu fdisku, zná FAT32 jako VFAT, NTFS, nezná exFAT
2) tv je jedno, zda byl fdisk plně zformátován, nebo jen přepsána FAT
3) tv se tváří, že formátuje, ale pouze cosi otestuje a zapíše do FAT cosi jako NO PASS
4) co tv testuje? Aby mohla testovat výkon, musela by fdisk nejdříve naformátovat, což zjevně nečiní...
5) možné je i to, že tv vyhoví kterýkoli ze tří výše uvedených formátů a skutečně pouze testuje výkon fdisku?
[/quote]
Ad 1) exFAT je licencovaný MS a má ho koupený tuším jen Panasonic
Ad 2) tohle bych celkem čekal
Ad 3) to by vysvětlovalo, proč se pro další pokud musí flash přejet v PC, které to zase odstraní. Kde přesně to TV do FAT zapisuje?
Ad 4) To bohužel nikdo neví, ale není pravda, že by ho musela zformátovat - proč? Pokud testuje blokový přístup, tak stačí přečíst a zapsat to samé bez ztráty dat, pokud testuje na úrovni souborů, tak stačí při volném místě něco uložit a přečíst. Zkus udělat RAW kopii malé flash a porovnat to s tím, co bude na flash po testech.
Ad 5) Jak se chová TV, když z flash v PC odstraníš partition a necháš na ní v TV udělat test? Půjde test, nebo ne? A když ji naformátuješ v TV, vybíráš si filesystém, nebo to TV udělá za Tebe (a jaký tam udělá)?

Bylo by zajímavé zjistit, co si TV na flash napíše při úspěšném testu. Můžete někdo s funkční flash udělat tohle?
1. přeformátovat flash v PC na NTFS a pak hned (pro jistotu) na FAT32 a dát název "Testy"
2. spustit FATWalker (http://dmitrybrant.com/fatwalker), vybrat flash, ve "Fat Structure" kliknout na "\(Root)" pravým tlačítkem a zvolit "Save Selected Item" a uložit dump do adresáře např. "C:\TestFat1\" (jméno souboru nelze zvolit, tak ať se to pak nepřepíše)
3. spustit test flash v TV (a doufat, že projde :-) )
4. opakovat bod 2 s tím, že výsledek uložíte do "C:\TestFat2\"
5. Soubory s dumpem z obou adresářů (C:\TestFat1\ a C:\TestFat2\) zkomprimovat a poslat (v případě prázných flash to bude malé)
Retiree (659)|7.1.2012 09:14
ad ad3. To byla dedukce, kam netuším
ad ad4. Jemom tuším , co je RAW kopie a tuším, že na porovnání nemám nástroje
ad ad5. Win7 umožňuje výběr FAT32. NTFS a exFAT a výběr velikosti alokační jednotky. K té FAT na flashce - musel bych pátrat v paměti a hledat (skutečně jsem už pár let retiree a s PC's jsem se nikdy profesionálně nezabýval) ... Teď vidím, že jsi to doplnil
KamilZ (10277)|7.1.2012 12:09
Jestli si dobře pamatuji, tak někdo říkal, že si TV Samsung pamatuje flash podle názvu, tak zkus při testech měnit i její název (Třeba přidávej číslovku), nechce se mi to teď tady hledat. A zkus ten test v TV na neformátované flash (přes správce disků zruš na flash partition), jestli si ji TV sama naformátuje, nebo bude před testem formát vyžadovat. Já tu TV nemám, takže nemůžu dělat pokusy, i když by mě to docela zajímalo.

PS: Nejlepší je být rentiér :-)
SLT_ce4you (1)|7.1.2012 13:26
Tak se přidávám s neuspěchem... na mé ps59d6900 jsem zkoušel:

- flashdisk "Corsair Voyager mini 16gb"
- 2,5" HDD "Western Digital - My passport 500gb"
- 3,5" HDD "Seagate 2000gb"
+ několik obyč flashdisků co se mi povaluje doma

Zkoušel jsem všelijaký formáty podle toho i jiných vláken na forech a NEUSPĚCH se všema.


Dochází mi už trpělivost, navíc mi tv bzučí a integrovanej satelitní tuner si taky dělá co chce...asi jim ji vrátim zpátky do Korei, ať si jí nabouchaj do trenek :D
bavorak (1494)|7.1.2012 16:21
[quote=KamilZ;388492]SLC používají pouze superrychlé flash (např. Corsair Voyager řady GT ). Ale ta TV SLC určitě nepotřebuje. Flash, co s nimi byly ověřeny SLC nejsou, jsou jen MLC. [/quote]

No mne tu odporucany a vyskusany transcend nepresiel testom zjavne kvoli rychlosti ....
Retiree (659)|7.1.2012 16:24
Tak jsem trochu odbočil, rozbalil nový SSD, připojil různé redukce, adaptéry a externí napájení a připojit k tv na USB/HDD.

Závěr: Po povolení funkce PVR v servisním menu UE32D5520 jsou timeshift i nahrávání plně funkční. "Formátování" včetně testu opět trvalo dvě-tři minuty. Problém tedy jednoznačně v použitých flash pamětech.
Funkci nahrávání bych nechtěl používat ani za trest, použití SSD pro timeshift je zvrhlost.
Metoda výběru vhodné flashky zkoušením různých typů různých výrobců zdá se mi poněkud neefektivní...

OT: Při pokusu o opětné zformátování SSD v PC problém. V zařízeních i ve správci je v řadičích USB Velkokapacitní paměťové zařízení, v diskových jednotkách nikoli, takže nemám co formátovat a momentálně nevím, jak dál...
geronimoh (2327)|7.1.2012 16:41
[quote=SLT;389495]Tak se přidávám s neuspěchem... na mé ps59d6900 jsem zkoušel:

- flashdisk "Corsair Voyager mini 16gb"
- 2,5" HDD "Western Digital - My passport 500gb"
- 3,5" HDD "Seagate 2000gb"
+ několik obyč flashdisků co se mi povaluje doma

Zkoušel jsem všelijaký formáty podle toho i jiných vláken na forech a NEUSPĚCH se všema.


Dochází mi už trpělivost, navíc mi tv bzučí a integrovanej satelitní tuner si taky dělá co chce...asi jim ji vrátim zpátky do Korei, ať si jí nabouchaj do trenek :D[/quote]

Docela fandím tvému nápadu vrátit televizor do Koreje. Jinak zatím snad nikdo neměl problém s externím HDD Western Digital 3,5" 320GB-2TB.
bavorak (1494)|7.1.2012 17:06
[quote=SLT;389495]Tak se přidávám s neuspěchem... na mé ps59d6900 jsem zkoušel:

- flashdisk "Corsair Voyager mini 16gb"
- 2,5" HDD "Western Digital - My passport 500gb"
- 3,5" HDD "Seagate 2000gb"
+ několik obyč flashdisků co se mi povaluje doma

Zkoušel jsem všelijaký formáty podle toho i jiných vláken na forech a NEUSPĚCH se všema.
[/quote]

tiez mam PS59D6900 a okrem toho nenahravania som spokojny. Hlavne so SW 1019.
KamilZ (10277)|7.1.2012 17:10
[quote=Retiree;389520]OT: Při pokusu o opětné zformátování SSD v PC problém. V zařízeních i ve správci je v řadičích USB Velkokapacitní paměťové zařízení, v diskových jednotkách nikoli, takže nemám co formátovat a momentálně nevím, jak dál...[/quote]
Pravé tlačítko na "Tento počítač", Správa disků, vyber tam flash (bude tam něco ve smyslu "místo bez oddílů" nebo "nepřiřazený prostor", na tom pravé tlačítko, vytvořit diskový oddíl, ...

Zkus ještě prosím s tím diskem udělat to jak jsem psal výše s FATWalker, těch 5 bodů.
Retiree (659)|7.1.2012 17:18
Dík, právě jsem založil téma v sekci Problémy PC..., viz
Nový SSD jsem použil pro testování PVR v TV, kde byl poněkud přeformátován (a plně funkční).
Po připojení k PC je ve Spráci zřízení detekován jako Disková jednotka (USB) a v Řadičích USB jako Velkokapacitní paměťové zařízení USB (obě zařízení pracují správně). Disk ovšem nikde nevidím, abych jej mohl iniciovat a přeformátovat. V složce počítač jsem povolil "Skrýt prázdné jednotky ve složce Počítač", i přesto jej nevidím.
Win7 Prof 64bit, SSD připojen pomocí adaptéru "USB2.0 to IDE&SATA Cable"
Já právě nemám na co klikat
Retiree (659)|7.1.2012 17:29
S tím FATWalkerem jsem si trochu hrál, nelíbil se mi, nab na HP mu vadil disk Q (nepřístupný) kde je uloženo cosi o MS Office 2010.
Nepochopil jsem ad1: formátovat na NTFS a hned na FAT32, tak jsem to vzdal, nicméně
Přešel jsem na Nettop Asrock (u tv), naformátoval na FAT32. V nějaké fázi hlásil cosi jako že FAT neexistuje, nebo ji nelze najít, nevím. V testu tv samozřejmě neprošla. V obou dumpech o začátku do konce samé nuly, tak jsem to prohlásil za neprůkazné a pustil z hlavy. Mohu to však příležitostně zopakovat.
KamilZ (10277)|7.1.2012 17:31
To dvojí formátování po sobě bylo jen pro jistotu, aby se na 100% změnila struktura filesystému na disku.
Poslal jsem Ti SZ.
Retiree (659)|7.1.2012 18:00
O.K., US keyboard
bastlir (3245)|7.1.2012 21:34
[quote=SLT;389495]........Dochází mi už trpělivost, navíc mi tv bzučí a integrovanej satelitní tuner si taky dělá co chce...asi jim ji vrátim zpátky do Korei, ať si jí nabouchaj do trenek :D[/quote]

To bys je asi pobavil, když je výroba na Slovensku. :D
bastlir (3245)|7.1.2012 21:37
Jinak si ještě dovoluji malou poznámku .... je třeba počítat s tím, že pochopitelně se může stát, že nějaká flashka stejného typu a od stejného výrobce může nesplňovat parametry. Já mám dvě stejné a naštěstí obě fungují bez problémů.
geronimoh (2327)|7.1.2012 21:40
[quote=bastlir;389602]To bys je asi pobavil, když je výroba na Slovensku. :D[/quote]

Výroba, nebo montáž ? :)
bastlir (3245)|7.1.2012 21:41
[quote=Retiree;389429]...Nedochází mi souvislost s CAM[/quote]

No viď?! Vypadá to jako kravina co? Mně taky, ale sám poznáš, když budeš mít špatný modul. :-)
bastlir (3245)|7.1.2012 21:42
[quote=geronimoh;389606]Výroba, nebo montáž ? :)[/quote]

Mám dojem (neptal jsem se jich), že tam kompletují i MB a vyrábějí i některé panely.
Retiree (659)|7.1.2012 21:42
No toho se právě obávám, budu dál hledat.. tím spíše, že se mi zdařilo funkci PVR ověřit.

PS. V reakci na jeden z Tvých příspěvků mně vypadlo písmenko ve slově jsi. Takže dodatečně doplňuju "j".

Byl jsem pomalý, příspěvek na který reaguju, zmizel
Hmm (1739)|7.1.2012 22:10
[quote=geronimoh;389606]Výroba, nebo montáž ? :)[/quote]To se těžko odděluje. Je snad víc výrobou TV oddělená výroba jejich komponent jako obrazovka, deska s elektronikou, zdroje atd. v nějakých oddělených závodech někdy i různých výrobců než jejich konečná komplexní montáž? Jinak třeba Monstercable píše na krabice Designed in USA, made in China :-)
geronimoh (2327)|7.1.2012 22:21
[quote=Hmm;389620]To se těžko odděluje. Je snad víc výrobou TV oddělená výroba jejich komponent jako obrazovka, deska s elektronikou, zdroje atd. v nějakých oddělených závodech někdy i různých výrobců než jejich konečná komplexní montáž? Jinak třeba Monstercable píše na krabice Designed in USA, made in China :-)[/quote]

No každopádně pokud u TV bzučí vn trafo a zlobí tuner, tak připadá v úvahu poslat zpátky jedině do místa montáže televizoru :)
geronimoh (2327)|7.1.2012 22:25
[quote=bastlir;389610]Dodávám ....

http://www.samsung.com/sk/aboutsamsung/samsunginslovakia/aboutcompany/index.html

http://www.samsung.com/sk/aboutsamsung/samsunginslovakia/samsunglcdvoderady/aboutcompany.html[/quote]

Nevím, ale o plazmách tam nepíší, jestli jsem to nepřehlédl, takže možná se nakonec bude posílat do Koreje ... :)
Retiree (659)|8.1.2012 12:37
[quote=KamilZ;389431]
Bylo by zajímavé zjistit, co si TV na flash napíše při úspěšném testu. Můžete někdo s funkční flash udělat tohle?
1. přeformátovat flash v PC na NTFS a pak hned (pro jistotu) na FAT32 a dát název "Testy"
2. spustit FATWalker (http://dmitrybrant.com/fatwalker), vybrat flash, ve "Fat Structure" kliknout na "\(Root)" pravým tlačítkem a zvolit "Save Selected Item" a uložit dump do adresáře např. "C:\TestFat1\" (jméno souboru nelze zvolit, tak ať se to pak nepřepíše)
3. spustit test flash v TV (a doufat, že projde :-) )
4. opakovat bod 2 s tím, že výsledek uložíte do "C:\TestFat2\"
5. Soubory s dumpem z obou adresářů (C:\TestFat1\ a C:\TestFat2\) zkomprimovat a poslat (v případě prázných flash to bude malé)[/quote]

Udělal jsem to s nefunkční (v TV) flash. Lze se SZ poslat přílohu?
bavorak (1494)|8.1.2012 14:04
Aj ja si dovolim malu poznamku teda :-) ...... vyroba je v Madarsku.
geronimoh (2327)|8.1.2012 14:08
[quote=bavorak;389741]Aj ja si dovolim malu poznamku teda :-) ...... vyroba je v Madarsku.[/quote]

Myslíš Samsungů PS59D6900 ?
bavorak (1494)|8.1.2012 14:44
Ano, ja ho mam a na krabici je made in hungary
Retiree (659)|8.1.2012 18:45
Debata trochu odbočila, mám doplňující dotaz k funkčním flashdiskům. Je fleška naformátovaná na jednom tv přenositelná na jiný, nebo je to unikát? Zkoušel to někdo? Pokud se někdo ozvete, uveďte též, zda prošla testem napoprvé, nebo až po opakovaných pokusech. Dík.
bastlir (3245)|8.1.2012 21:38
[quote=Retiree;389827]Debata trochu odbočila, mám doplňující dotaz k funkčním flashdiskům. Je fleška naformátovaná na jednom tv přenositelná na jiný, nebo je to unikát? Zkoušel to někdo? Pokud se někdo ozvete, uveďte též, zda prošla testem napoprvé, nebo až po opakovaných pokusech. Dík.[/quote]

U čisté naformátované flashky nevím, ale už nahrané video přenositelné není.
Hmm (1739)|8.1.2012 21:42
Vy kdo na flešky (popř.USB HDD) z TV nahráváte, dokážete to nějak přehrát mimo onu TV, třeba na nějakém MMC (počítač nemyslím) nebo to ani to speciálně naformátované úložiště nevidí? Aspoň na Samsung přehrávači s USB (v jiné cimře na jinou TV) by to bylo přehrávatelné?
bastlir (3245)|8.1.2012 22:02
[quote=Hmm;389889]Vy kdo na flešky (popř.USB HDD) z TV nahráváte, dokážete to nějak přehrát mimo onu TV, třeba na nějakém MMC (počítač nemyslím) nebo to ani to speciálně naformátované úložiště nevidí? Aspoň na Samsung přehrávači s USB (v jiné cimře na jinou TV) by to bylo přehrávatelné?[/quote]

:D Tak to by zřejmě tisíce uživatelů PVR u TV všech značek asi velmi uvítalo. :-)