Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG BX580 vs. BD660 vs. BD670 - rozdíly?

mistral (18)|14.2.2013 11:38
Potvrzuji, ze mi zacalo delat od urcite doby to same pri prehravani pres CIFS, z USB jsem jeste nezkousel, protoze to takto nepouzivam, vsechna multimedia mam na serveru. A bohuzel take netusim, zda to je od posledniho update. Navic jsem ale zjistil, ze ta mrcha prestala nacitat originalni DVD a BD media (jine jsem nezkousel). Proste po vlozeni skoro ihned bez nejake vetsi snahy o nacteni nahlasi "no disc" a konec. Mam podezreni na to, ze se v pristroji nejak prehodil region. Je to prokazatalne i u filmu, ktere drive chodily. Navic registruji urcity problem u zobrazovani titulku, ktery jsem take drive nemel - u MKV, kde jsou nejake titulky primo v kontejneru a navic externi SRT titulky, se ty SRT pri prvotnim vybrani spatne zobrazuji - vzdy jen v dane casove znacce probliknou a hned zmizi. Resenim je vybrat jine primo zabalene v kontejneru, chvilku nechat bezet a opet vybrat ty externi SRT. Drive nic takoveho prehravac nedelal. Jak jsem s nim byl drive celkem spokojeny, tak ted je pro mne degradovany na nepouzitelny smejd. Tusi nekdo, zda lze provest manualni downgrade? Mozna by to pomohlo...
mistral (18)|15.2.2013 00:27
Tak jsem vyzkousel dve starsi verze SW a rychly posun v MKV pres CIFS stale problematicky. Dela to ale pouze u nekterych MKV a v podstate same novejsi, takze problem bude mozna v parametrech tech souboru. Pro priklad - deadfall.2012.limited.1080p.bluray.x264-sparks.mkv. Pokud by nekdo mohl vyzkouset, jak se mu na BD660 chova, budu rad. Jeste to vyzkousim pres USB, ale imho to bude delat to same. Ty starsi verze SW je mozne stahnout zde - http://www.mediafire.com/?t60umwhec6cw4. Nic jineho jsem nevygooglil.
Kazdopadne jsem zadny posun neudelal ani pri prehravani optickych disku a to me trapi dost. Bohuzel ale nejsem schopen najit starsi verze servo ovladacu. Ani s jednim ze dvou, ktere jsou ke stazeni na LG strankach jsem nepochodil,zkousel jsem ruzne kombinace s nejnovejsim SW ze stranek LG a se dvema starsimi dostupnymi na mediafire odkazech uvedenych vyse. Navic nechapu, proc se mi servo H10IMN0507 tvari v prehravaci jako H10LGN0609?
Ze ja vul vubec akceptoval ten drivejsi automaticky update z netu :-( Mozna je to ale jen shoda nahod a ta BD mechanika nejak odesla. Ale z niceho nic?
tomas30 (9)|15.2.2013 07:51
Já jedu většinou z USB a dělá to pořád. Parametrama souborů to není. Rozdělil jsem 3h pána prstenů na 3 soubory po 1h a u prvního nejde rychloposun a u dalších dvou jde ! Docela by mě zajímal názor od techniků LG, kteří mají na starost vývoj firmware. Také jsem byl s přehrávačem za 2000kč nadmíru spokojen, ale takhle... Pokud se to nevyřeší, asi si budu muset koupit novější model. Možná právě o to LG jde, kdo ví ...
mistral (18)|15.2.2013 12:11
Diky, takze potvrzujes moji domenku ohledne toho, ze se to chova pres USB stejne. Kazdopadne je mi opravdu divne, ze by prehravani od urciteho casu fungovalo u MKV "nahodne". Proste to musi byt nejakym parametrem tech MKV, jinak by to nedavalo smysl... Vcera jsem zjistil, ze se to u tech problemovych proste zasekne a muze to trvat i nekolik minut, kdyz se to od zvoleneho casu opet rozjede a nebo to jednoduse spadne a vrati se to do menu. U techto take nefunguje ten rychloposun, rozjede se to rychleji, ale pak to proste po chvilce spadne do menu. U MKV, kde problem neni, je rychloposun v poradku a skok na urcity cas trva max. sekundu.

Muzes prosim napsat, jakou mas verzi FW?
Driver Version = ?
SW Version = ?

A je mozne, ze vyzkousis prehrani DVD ci BD media?
tomas30 (9)|15.2.2013 21:48
Já mám tuto verzi softwaru:

Driver Version = H10LGN0609
SW Version = BD6.212.00.00.C

Taky jsem zjistil že dvě naprosto stejně udělaná mkv se chovají různě (u jednoho jde skočit na určitý čas, u druhého ne).
mistral (18)|15.2.2013 22:54
Takze nejnovejsi FW. S temi MKV je to tedy zahada. Kazdopadne je to sice neprijemne, ale zit se s tim da. Moc ale nechapu, ze jsem to drive neregistroval a chova se to i s SW version BD6.198 a BD6.030 (ta je z ledna 2012). Mne osobne v tuto chvili trapi vice to prehravani DVD a BD. Nefunguje mi to s Driver Version H10LGN0609 (leden 2013) ani H10LGN0607 (cervenec 2012) a pritom jeste koncem minuleho roku to prehravat slo. Vubec to nechapu... Starsi verze Driver FW (servo) nejsem schopen najit nikde.. No asi se zacnu poohlizet po necem jinem, ale uz jenom z pricipu by me zajimalo, co se presne stalo, ze se prehravac takto zacal chovat? Ponauceni do budoucna pro mne do budoucna je, neaplikovat FW aktualizace cehokoli, s cim jsem spokojeny.

Pro klid me duse, muzes to prehravani DVD ci BD zkusit u sebe?
tomas30 (9)|16.2.2013 22:00
Mě MKV,TS z DVD jdou. Bluray nemám žádné, nemůžu odzkoušet. Teď se snažím rozchodit CIFS, ale nedaří se mi. Mám udělanou na PC skupinu (vidím ji v LG), zapnuté sdílení pár adresářů (EVERYONE) a zapnuté vysílání datového toku a heslo do skupiny. Když se chci přihlásit tak co mám dát v LG jako ID ? Heslo je myslím jasné, to je to co jsem dostal přidělené. Díky předem za pomoc.
neboztik (341)|16.2.2013 23:19
Mám LG BD660, main ver: BD 6.030.00 a servo ver: H10IMN 0505 .Přehrávání MKV,DVD,BD je bezproblémové,i zrychleně.Přehrávám i po síti soubory z PC, jen MKV s dat.tokem kolem 13 Mbps jdou zrychlit pouze 3x, při 4x už to spadne. Přehrávač mám necelý rok,mechanika toho moc nenahrála (jen BD a 3D BD) , DVDčka jsem si převedl na MKV,je to pohodlnější.Tím jsem se zbavil klikání v menu a hlavně těch keců o aut.právech a zastrašování pirátů na začátku každého DVD.

tomas30: To sdílení přes CIFS se mi zdá komplikované,ani jsem to moc nepochopil.A navíc musíš mít nainstalovaný to Nero, né !?
Já jsem v PC u disků povolil sdílení,pár nastavení na síti a v BD vidím všechny disky z PC a MMS (LG MS450H ) , takže si najdu co chci přehrát a už to jede.Pokud je zapnutý noťas,vidím i do něj.
S tím CIFS.......nevím,moc složitý.

P.S. Při přehrávání souborů m2ts z kamery i po síti můžu zrychlovat naplno,i když je dat.tok 28 Mbps.
Na MKV jsou používány novější MKVmerge, stahni si starší verzi (max do verze 4 ) a zkus to zlobivé MKV v něm projet ,jestli to nepomůže.
rcph (139)|17.2.2013 16:26
neboztik: ...právě naopak, to co popisuješ a používáš je sdílení přes CIFS, což je u BD660/670 výborná věc :)
neboztik (341)|17.2.2013 17:16
[QUOTE=rcph;445846]neboztik: ...právě naopak, to co popisuješ a používáš je sdílení přes CIFS, což je u BD660/670 výborná věc :)[/QUOTE]
To asi není CIFS ?? , někdy to CIFS naskočí a chce to po mě vyplnit nastavení,heslo atd.Já jsem ale nikdy nic v BD nenastavoval a v počítači si taky nedělal nějaké adresáře se soubory,které bych mohl sdílet.Když ten CIFS na mě vybafne,tak zmačknu zelené tlačítko,aby se načetly síťová připojení,někdy musím i opakovaně a pak se mi zobrazí všechna zapnutá zařízení, připojená k routeru ,i ty,co jsou přes wifi. A tam kde mám povoleno sdílení,tak vidím i jejich disky a můžu se v nich přehrabovat.
S tím CIFS.........nevím,co bych měl kde nastavit,nezajímal jsem se o to.
Jinak mám ještě LG MS 450H ( http://www.lg.com/cz/video-systemy/lg-MS450H ), tam jsem žádnej CIFS taky nenastavoval a vidím v něm taky disky z počítačů (zapnutých),z kterých si pak můžu vybírat a přehrávat.
Tak nevím,rád se poučím.
KamilZ (10277)|17.2.2013 17:25
LG 450H má CIFS....
rcph (139)|17.2.2013 18:12
BD660 má CIFS, proto není potřeba nic nastavovat, bez problémů vidí vše co je ve skupině a vše co je nasdílené u jednotlivých uživatelů, nemá problém s přehráváním po síti z disků a mechanik, včetně virtuálních jednotek třeba v Daemon Tools Lite (přehrávání ISO souborů) :) ... v případě že by měl pouze LDNA by vše bylo podstatně horší a složitější...
neboztik (341)|17.2.2013 18:20
No a když na mě BD660 vybafne CIFS s tabulkou,tak chce vyplnit ID a heslo - to seberu kde ?
Někdy mu to pár minut trvá,než přestane otravovat s CIFS tabulkou a pak ukáže disky v zařízeních.
neboztik (341)|17.2.2013 19:14
Mě jde spíš o to,že zapnu BD660,v menu kliknu na FILM a aut.se mi zobrazí,odkud chci film přehrávat:



někdy se právě zobrazí přihlašovací tabulka:

Tabulka někdy zmizí sama a nabídne se obsah disků,někdy je potřeba BD restartovat.
tdlmarek (1566)|17.2.2013 19:24
A zkoušel jsi to někdy vyplnit? Třeba by se údaje uložily a tabulka by pak přestala otravovat.

Ve windowsí síti se používají normální uživatelské účty, takže se jménem a heslem tak jak to máš nastavené na PC. V případě anonymního sdílění je ID "Guest" a heslo prázdné.
KamilZ (10277)|17.2.2013 19:26
neboztik : Máš to v tom mém odkazu - buď si udělej uživatele, nebo přepni na anonymní sdílení.
neboztik (341)|17.2.2013 21:04
Vyzkoušel jsem vaše rady,ale zůstavá to stejné. Rozhodně ale nemůžu měnit nikde nastavení (win 7 x64),neboť v LG MS450 je to naprosto bez problému a já v mém PC vidím LG i ostatní počítače. A že BD občas trucuje se sítí si myslím,že to nebude špatným nastavením.
Při zapnutí BD mi to nabízí aktualizaci FW,ale jak zde čtu,není to dobrý krok. BD zatím přehrává vše perfektně,tak to nechci pokazit.
Dagy2 (3153)|17.2.2013 23:22
Nebožtíku, po zapnutí BD660 je potrebné vždy chvíľu počkať. Pokiaľ chceš hneď po ňom nejaký adresár tak vybafne na teba tabuľka CIFS a musíš do nej zadať heslo z PC alebo NAS na ktoré si v BD660 klikol. Ty sa vzdialene prihlasuješ na ten disk tak ťa musí autorizovať.
Pokiaľ počkáš 2÷3 minuty načíta BD660 nazdieľané "práva" a pokiaľ si ich pridelil ako hovoríš, tak to ide bez už bez hesla.

Aktualizácie zásadne nerobiť pokiaľ všetko čo potrebuješ beží korektne! Vypni si v menu automatické aktualizácie a prestane to otravovať.
tomas30 (9)|18.2.2013 07:39
Zkoušel jste někdo dát tovární nastavení ? Změní se i sw a servo na původní ? Jak píše "neboztik" ten jeho sw a servo bych chtěl vyzkoušet. Na stránách LG je jen H10IMN0507. Zkoušel ho někdo ?
rcph (139)|18.2.2013 12:49
[QUOTE=Dagy2;445897]Nebožtíku, po zapnutí BD660 je potrebné vždy chvíľu počkať. Pokiaľ chceš hneď po ňom nejaký adresár tak vybafne na teba tabuľka CIFS a musíš do nej zadať heslo z PC alebo NAS na ktoré si v BD660 klikol. Ty sa vzdialene prihlasuješ na ten disk tak ťa musí autorizovať.
Pokiaľ počkáš 2÷3 minuty načíta BD660 nazdieľané "práva" a pokiaľ si ich pridelil ako hovoríš, tak to ide bez už bez hesla.[/QUOTE]
...přesně tak
neboztik (341)|18.2.2013 13:01
Však jsem to tak dělal.
Teď jsem obnovil Winy z měsíc staré zálohy,aktualizoval jsem je i Eset (na něj jsem měl podezření) , a všechny problémy zmizely. Když kliknu v BD na FILM , tak mi postupně naskočí všechny disky z vedlejších zařízení a ze zapnutých PC. Takže vše,jako dřív.Už nenaskakuje CIFS tabulka. Běží to perfektně a bez nějakého nastavování.
Nevím,kde se co podělalo,trvalo to asi 4 dny.
Dagy2 (3153)|18.2.2013 17:03
[QUOTE=tomas30;445914]Zkoušel jste někdo dát tovární nastavení ? Změní se i sw a servo na původní ? Jak píše "neboztik" ten jeho sw a servo bych chtěl vyzkoušet. Na stránách LG je jen H10IMN0507. Zkoušel ho někdo ?[/QUOTE]

nie som priateľom aktualizácií.
ale na BD660 som to riskol na posledný platný zo stránky LG. Nevidím absolútne žiadne zmeny - menu aj funkčnosť nezmenená. ts formát nešiel predtým, nejde ani teraz.
Rozmýšľal som aj nad update ktorý je na stránke BD670 a píše sa o ňom ako update BD650/660/670 ale nenabral som odvahu zatiaľ.
mistral (18)|19.2.2013 20:01
[QUOTE=neboztik;445790]Mám LG BD660, main ver: BD 6.030.00 a servo ver: H10IMN 0505[/QUOTE]
Provadel si pls nejaky update, nebo jsi s timto FW pristroj poridil? To Tve servo bych take rad vyzkousel. Jak pise tomas30, na strankach LG lze stahnout jiz pouze nejnovejsi H10IMN0507, ale i to se v mem pripade tvari po aplikaci jako H10LGN0609...

@tomas30, tovarni nastaveni davam pred a po kazde aktualizaci. Verzi FW to rozhodne nemeni, meni pouze uzivatelske nastaveni. Zkousel jsem vsechny mozne kombinace nize uvedenych SW a serva a ani v jedne kombinaci mi prehravac nenacte DVD ani BD a u velke casti MKV nefunguje poradne skok na urcitou pozici ci rychloposun. Uz fakt nevim :-( Hlavne kdyz drive jsem s timto problemy nemel...

SW
BD5.915.00.
BD5.916.00
BD6.030.00
BD6.198.00
BD6.212.00

servo
H10LGN0604
H10LGN0607
H10IMN0507 aka H10LGN0609
neboztik (341)|19.2.2013 21:03
[QUOTE=mistral;446103]Provadel si pls nejaky update, nebo jsi s timto FW pristroj poridil?[/QUOTE]
BD 660 jsem pořídil v dubnu 2012,na síť jsem ho připojil až letos v lednu. Každou nabízenou aktualizaci jsem odmítl,takže je vše původní.
MKV filmy si upravuji v mkvmerge 4.0.0 a všechny mi běží i s rychloposuvem bez problému.To samé DVD a BD disky.
Ne netu je dost stížností na problémy s MKV soubory, jsou to většinou z mkvmerge vyšší jak 4.0. Ty prý komprimují a jinak upravují hlavičku souboru,takže některé přehrávače mají s nimi problémy.Co jsem četl,tak pomáhá ho projet právě nižší verzí jak 4.0.
V mediainfo vidíš,v jaké verzi bylo MKV stvořeno. Až stahnu MKV,které bylo vytvořeno vyší verzí,tak ho bez úpravy zkusím přehrát a dám vědět.
tomas30 (9)|21.2.2013 23:22
Takže dnes jsem projel 2 díly seriálu (720p) a 2 filmy (1080p) v mkvmerge 4.0.0 a skok na pozici a vůbec hledání v přehrávači funguje jak má ! Ještě pořádně otestuju, ale vypadá to, že je to právě tímto. Tudíž nepoužívat raději vyšší verzi než 4.0.0.
tomas30 (9)|24.2.2013 12:30
S verzí MKV Merge 4.0.0 zatím žádný problém (20 filmů). Vše OK.