Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42VT30, TX-P50VT30, TX-P55VT30, TX-P65VT30

persson (299)|25.5.2011 19:43
[quote=Tomco85;347934]heeej ? A co si pomenil no daj :D Aj ked ja si zatial kalibrujem tak Samsung UE40C5000 :P[/quote]

je to na prvej strane, je tam kalibracia na 2D a na 3D obraz
JaBR23 (33)|29.5.2011 02:28
Zdar Všem,
Tak jsem se stal čerstvým majitelem TX-P50VT30. V datartu měli jeden kousek :) skladem.
Už nemaji. Moje první dojmy nejsou špatné. Ufff to se mi ulevilo. Co se týče tv signálu mám upc a jede mi to přes ci modul conax. Srovnávat budu se Samsung UE46D6750.
Mě i mé přítelkyní se ze začátku zdá obraz lepší na tom samsungu. Asi máme rádi pastelky.
Na panacu nedochází zase ale k rozpadání obrazu.
Ale černá v HD vysílání mě přijde že v ní sněží. Jak na Prima hd tak i nova hd. Na blu ray ne. Koukáme ze 3.5 metru. Na samsungu byla lépe podaná. Když ale bylo večer zhasnuto tak v krajích na samsungu clouding. Takže pro mě lepší sněžení, to tak nevnímám.
Kalibroval jsem podle nastavení co je tady. No přijde mi že jak režim THX tak i pro1 je tak nějak do žluta lehce. Je to asi víc filmový a přirozenější.
Je fakt že když jsme poprvý viděli obraz na samsungu tak nám to přišlo hrozně nepřirozený a až moc živý. Tady mi to ale zase trochu chybý. No první den teprve tak ještě tomu dám čas.
Co se týče ovladače ten je luxus pro mě. Mrzí mě že není podsvícen komplet.
Dodaná wifi jede krásně s mym enkovym routerem Netgear. Ale nepodařilo se mi přehrát po sítí film mkv ani avi a z hudby ani mp3. Neznámí formát. Na samsungu to šlo.
Ale panasonic má mnohem rychlejší pohyb mezi složkama. No zkusim nahrát nějaký MKV na hadr a uvidíme pak.
Každopádně to mě štve že to nefachá. U samsungu byly postraní konektrory víc zapušteny do tv, tady malinko lezou ale fakt mikro. Co nás nejvíc dostalo je ale 3D. To je super.
Nejvíc jsou dokumenty imax. Avatar v rychlích scenách oči neberou všechno. Ale místama taky krutost.
Brýle libovka.K přehrávání blu ray používám DMP BDT310. Spokojenost ale taky padá v dlna.
Asi je to nějakej problem panasonicu. Už v krámě to někdo taky řešil. Myslel sem si že to byla lama , ale asi sem taky nebo je tam fakt něco špatně. Zajímá mě proč je v tý kalibraci nastaveno vypnutí 24p smooth. Při avatarovy se to bez toho trhalo.
Jo a to hlavní je, že blikání ani bzučení se nekoná!. Možná když vypnu uplně zvuk a nalepim se na tv tak to malinkato slyšet je ale to je víc slyšet ten bluray.
Tak jsem rád že jsme v klubu VT a měnit už to nehodláme.
Cheers!!
persson (299)|29.5.2011 08:24
vitaj medzi nami.... co sa tyka kalibdacie, je to calibrovane cez comp, stiahol som to z jedneho testu.... dlna som netestoval, lebo nemam na com, Hd programy idu uplne poriadku a som spokojny aj obrazom.... to vypnutie 24p smooth je podla mna preklep...... Blikanie som tu pisal , ze nevidim, ani bzucanie nepocujem.... Prajem ti, aby si bol s tv spokojny....Este jedna vec, vzdy sa najde na kazdej tv nejaky problem, ked pojdme na to uplne dopodrobna..... Moj nazor je , ze panasonic TX-P50VT30E je velmi vydareny televizor
Tomco85 (134)|29.5.2011 11:49
Ja na svoju TX-P55VT30E este stale cakam. ( ja budem pozerat z 2,7 metra...55tku som uz mal, takze do 50 by som uz urcite nesiel) V Alza.sk je skladom za neskutocnych 2869,- € no ja uz ju mam vyfakturovanu za 2330,-€ s DPH...takze musim cakat no verim, ze tento tyzden to uz bude :/ ZOberte si, ze este aj ten od koho ju beriem ja na nej urcite cca 200-300 eciek zarobi a nerobi to zadarmo.... ake si tie svine marze davaju :(

Co sa tyka toho Blu Rayka. Pokial si chces prehravat veci po sieti a vobec MKVcka...Panasonic je na tomto trosku horsie, a preto som aj ja nakoniec nevzal 310 ( velka vdaka perssonovi za preskusanie 310 ). Samsung je na tomto vyrazne v predu, a preto som si nakoniec vzal Samsung BD-D8900 a pouzivam ho aj na prijem kablovky, kedze UPC DVR-STB Kaon KCF-B3000HCO je proste jeden ODPAD urceny pre vychodny blok a zrely na smetisko!!!!!!!. Ten smejd nedokaze po HDMI kabli prehrat ani len Dolby Digital zvuk, takze som to mal prepojene obraz HDMI a zvuk optikou. Aj na UPC tech supporte mi povedali, ze to zariadenie to proste nedokaze.

Stale nechapem ako je proste mozne, ze najvyssie rady Blu Ray prehravacov trebars od Panasonicu ci Philipsu nepodporuju NTFS format. Co je proste obrovska nevyhoda a z flashky si vacsie MKVcko ako to, ktore ma 4GB neprehras.
Samotny televizor to podporuje, takze ak si to hodis na externy disk ako pises, tak to urcite pojde.

Televizory ja od Samsungu ani zadarmo, ale v prehravacoch su uplne niekde inde.
Tomco85 (134)|29.5.2011 12:01
inak uz som to tu niekde pisal.... v nazve temy je preklep....60tka sa nerobi len 65tka, tak to niaky mod opravte aj ked je to len detail.
JaBR23 (33)|29.5.2011 18:03
[quote=persson;348494]vitaj medzi nami.... co sa tyka kalibdacie, je to calibrovane cez comp, stiahol som to z jedneho testu.... dlna som netestoval, lebo nemam na com, Hd programy idu uplne poriadku a som spokojny aj obrazom.... to vypnutie 24p smooth je podla mna preklep...... Blikanie som tu pisal , ze nevidim, ani bzucanie nepocujem.... Prajem ti, aby si bol s tv spokojny....Este jedna vec, vzdy sa najde na kazdej tv nejaky problem, ked pojdme na to uplne dopodrobna..... Moj nazor je , ze panasonic TX-P50VT30E je velmi vydareny televizor[/quote]

jj. Velmi vydařený. Povčerejšku musim říct že obraz je skutečně nádherný. A jsem toho názoru že s led lcd se to nedá ani srovnávat protože to je uplně něco jiného. Stim DLNA je to vyřešeno. Samsung měl totiž UPNP tudíž jsem mohl přehrávat vše co bylo nasdíleno v domácí síti. Ted musim vše nahrát na přenosný hdd a připojit do routeru který podporuje DLNA a jede to super. Všechny MKV mi to přehraje. Prohlížení ve složkách a operace jsou velmi rychlé. Se samsungem nesrovnatelně. Prostě mám radost že jsem nelenil a TV vyměnil. Sice v datartu na prodejně mi jí chtěli nacpat za 50K, ta nižší cena je pouze internetová. Prej. No ukecal sem to na 45K a 3 roky záruka. Sice mi tam frajer z datartu dal obráceně do ci slotu conax modul tak jsem se pul hodky divily že jsou zakodované kanály. Naštěstí mě to večer napadlo to tam strčit obráceně.
Mám ale dotaz. Je možně rozšířít počet USB pomocí USB hubu? jedná se mi že když budu nabíjet oboje brýle tak budu muset vytahovat wifi dongle. Na to nabíjení by to asi mohlo šlapat. Myslim že tu už někdo zminoval nedostatek usb což tohle není od věci.
Jo a na to 3D by to chtělo tu 65:))
JaBR23 (33)|29.5.2011 18:06
[quote=Tomco85;348522]Ja na svoju TX-P55VT30E este stale cakam. ( ja budem pozerat z 2,7 metra...55tku som uz mal, takze do 50 by som uz urcite nesiel) V Alza.sk je skladom za neskutocnych 2869,- € no ja uz ju mam vyfakturovanu za 2330,-€ s DPH...takze musim cakat no verim, ze tento tyzden to uz bude :/ ZOberte si, ze este aj ten od koho ju beriem ja na nej urcite cca 200-300 eciek zarobi a nerobi to zadarmo.... ake si tie svine marze davaju :(

Co sa tyka toho Blu Rayka. Pokial si chces prehravat veci po sieti a vobec MKVcka...Panasonic je na tomto trosku horsie, a preto som aj ja nakoniec nevzal 310 ( velka vdaka perssonovi za preskusanie 310 ). Samsung je na tomto vyrazne v predu, a preto som si nakoniec vzal Samsung BD-D8900 a pouzivam ho aj na prijem kablovky, kedze UPC DVR-STB Kaon KCF-B3000HCO je proste jeden ODPAD urceny pre vychodny blok a zrely na smetisko!!!!!!!. Ten smejd nedokaze po HDMI kabli prehrat ani len Dolby Digital zvuk, takze som to mal prepojene obraz HDMI a zvuk optikou. Aj na UPC tech supporte mi povedali, ze to zariadenie to proste nedokaze.

Stale nechapem ako je proste mozne, ze najvyssie rady Blu Ray prehravacov trebars od Panasonicu ci Philipsu nepodporuju NTFS format. Co je proste obrovska nevyhoda a z flashky si vacsie MKVcko ako to, ktore ma 4GB neprehras.
Samotny televizor to podporuje, takze ak si to hodis na externy disk ako pises, tak to urcite pojde.

Televizory ja od Samsungu ani zadarmo, ale v prehravacoch su uplne niekde inde.[/quote]

Mno je to handicap. Ale díky DLNA které už mi chodí tak mi to už nevadí. Třeba to vyřešej updatem.
persson (299)|29.5.2011 20:38
[quote=JaBR23;348585]Mno je to handicap. Ale díky DLNA které už mi chodí tak mi to už nevadí. Třeba to vyřešej updatem.[/quote]

Ja si myslim, ze cim viac sa budes s nim hrat tym viac sa ti bude pacit, ja sa priznam mna uz dostal po prvom dni / ale ja som nemal samsunga ani do jeho kupi by som nesiel /, nemal som s cim porovnat ak neratam moju staru crt 82 cm tv..:)
Tomco85 (134)|29.5.2011 20:41
tak tak potvrdzujem.... persson po prvom dni hladal pupavky z Avataru az v kuchyni :D
persson (299)|29.5.2011 20:42
[quote=JaBR23;348583]jj. Velmi vydařený. Povčerejšku musim říct že obraz je skutečně nádherný. A jsem toho názoru že s led lcd se to nedá ani srovnávat protože to je uplně něco jiného. Stim DLNA je to vyřešeno. Samsung měl totiž UPNP tudíž jsem mohl přehrávat vše co bylo nasdíleno v domácí síti. Ted musim vše nahrát na přenosný hdd a připojit do routeru který podporuje DLNA a jede to super. Všechny MKV mi to přehraje. Prohlížení ve složkách a operace jsou velmi rychlé. Se samsungem nesrovnatelně. Prostě mám radost že jsem nelenil a TV vyměnil. Sice v datartu na prodejně mi jí chtěli nacpat za 50K, ta nižší cena je pouze internetová. Prej. No ukecal sem to na 45K a 3 roky záruka. Sice mi tam frajer z datartu dal obráceně do ci slotu conax modul tak jsem se pul hodky divily že jsou zakodované kanály. Naštěstí mě to večer napadlo to tam strčit obráceně.
Mám ale dotaz. Je možně rozšířít počet USB pomocí USB hubu? jedná se mi že když budu nabíjet oboje brýle tak budu muset vytahovat wifi dongle. Na to nabíjení by to asi mohlo šlapat. Myslim že tu už někdo zminoval nedostatek usb což tohle není od věci.
Jo a na to 3D by to chtělo tu 65:))[/quote]

vies ze tam mas 3 usb sloty, kolko este by chcel?...:)
persson (299)|29.5.2011 20:46
[quote=Tomco85;348525]inak uz som to tu niekde pisal.... v nazve temy je preklep....60tka sa nerobi len 65tka, tak to niaky mod opravte aj ked je to len detail.[/quote]

Nebud detailista....:) ako sa mas ? este si asi stale cakatelom..:)
JaBR23 (33)|29.5.2011 20:55
[quote=persson;348598]vies ze tam mas 3 usb sloty, kolko este by chcel?...:)[/quote]

Jo vim. V jednom je wifi. Další je pro HDD a další 2 bych ěl na ty brejle abych nemusel pak nic vypojovat no:) Jinak přes to dlna to lítá hrozně. Ve složkách to mrská jak na PC. Titulky to umí jen když jsou součástí MKV. to je zase uplnej opak oproti samsungu. Je to tak lepší. Přehrává to snad fakt uplně všechno. Velká spokojenost. Žádný načítání. Prostě mazec
persson (299)|29.5.2011 22:00
[quote=JaBR23;348600]Jo vim. V jednom je wifi. Další je pro HDD a další 2 bych ěl na ty brejle abych nemusel pak nic vypojovat no:) Jinak přes to dlna to lítá hrozně. Ve složkách to mrská jak na PC. Titulky to umí jen když jsou součástí MKV. to je zase uplnej opak oproti samsungu. Je to tak lepší. Přehrává to snad fakt uplně všechno. Velká spokojenost. Žádný načítání. Prostě mazec[/quote] prehrava to ak titulky, ale musis ich mat kodovane v UTF-8
JaBR23 (33)|30.5.2011 00:12
[quote=persson;348610]prehrava to ak titulky, ale musis ich mat kodovane v UTF-8[/quote]

Super. Ušetřil jsi mi dost práce. Já už to lanařil přes mkvtoolix a pak bych zjistil že to nefunguje ani tak. Dííky!
Tomco85 (134)|30.5.2011 07:49
[quote=persson;348599]Nebud detailista....:) ako sa mas ? este si asi stale cakatelom..:)[/quote]

vyborne sa mam :) dnes mi pridu montovat stolik + skrinku pod TV lebo to co mam teraz by sa prelomilo :) No a TV to je v rukach Bozich kedy bude ... :/
persson (299)|30.5.2011 19:04
[quote=Tomco85;348641]vyborne sa mam :) dnes mi pridu montovat stolik + skrinku pod TV lebo to co mam teraz by sa prelomilo :) No a TV to je v rukach Bozich kedy bude ... :/[/quote]


Prave som sa dopozeral na 3D filmy co si mi dal, paradicka...:)
persson (299)|30.5.2011 19:07
[quote=JaBR23;348631]Super. Ušetřil jsi mi dost práce. Já už to lanařil přes mkvtoolix a pak bych zjistil že to nefunguje ani tak. Dííky![/quote]
Tak ako, skusal si tie titulky, este jedna vec, nevies ci sa da na televizore zvacsit titulky? Lebo ja ich mam dost male, tazko sa mi citaju
JaBR23 (33)|30.5.2011 20:51
[quote=persson;348707]Tak ako, skusal si tie titulky, este jedna vec, nevies ci sa da na televizore zvacsit titulky? Lebo ja ich mam dost male, tazko sa mi citaju[/quote]

Zdar a sílu. čoveče zkoušel jsem to a nic. Přeuložil jsem je v poznámkovém bloku s kodováním UTF-8 a pořád to nevidí. Jinak filmy co přehraje tv přes dlna tak přes blu ray bdt 310 nic .Zajímavé
Tomco85 (134)|30.5.2011 23:30
Uz som to tu niekde pisal. 310 je dobre tak na prehravanie diskov a DVDciek. To je ale tak vsetko. Na hocico ine je to zariadenie nepouzitelne.
Tomco85 (134)|31.5.2011 18:27
Dnes dorazila telka, je to tazke jak svina :( Som doma sam, resp. nepredpokladam, ze priatelka by zvladla pomoct mi s tym na stojan, takze instalacia zostane na zajtra kedy pride znamy :)

persson ak vsetko prebehne hladko tak ta ocakavam niekedy ku koncu tyzdna pripadne cez vikend :D
persson (299)|31.5.2011 20:50
[quote=Tomco85;348899]Dnes dorazila telka, je to tazke jak svina :( Som doma sam, resp. nepredpokladam, ze priatelka by zvladla pomoct mi s tym na stojan, takze instalacia zostane na zajtra kedy pride znamy :)

persson ak vsetko prebehne hladko tak ta ocakavam niekedy ku koncu tyzdna pripadne cez vikend :D[/quote]

No nebude to tak lahke mam teraz vela roboty, a cez vikend idem do Trencina... Ale dohodneme sa na niektory den...:) A nech ti sluzi spokojnosti
persson (299)|31.5.2011 20:51
[quote=Tomco85;348762]Uz som to tu niekde pisal. 310 je dobre tak na prehravanie diskov a DVDciek. To je ale tak vsetko. Na hocico ine je to zariadenie nepouzitelne.[/quote]

Matrosky idu aj cez 310, mam to odskusane
persson (299)|31.5.2011 20:52
[quote=JaBR23;348732]Zdar a sílu. čoveče zkoušel jsem to a nic. Přeuložil jsem je v poznámkovém bloku s kodováním UTF-8 a pořád to nevidí. Jinak filmy co přehraje tv přes dlna tak přes blu ray bdt 310 nic .Zajímavé[/quote]

Dufam, ze si zapol titulky na tv..:)
Tomco85 (134)|31.5.2011 22:06
netvrdim, ze MKV na 310 nejdu... ale ako prehras MKV vacsie ako 4 GB ked FAT32 vacsie sektory nepodporuje a potrebujes mat disk naformatovany v NTFS ?
JaBR23 (33)|1.6.2011 04:10
[quote=persson;348918]Dufam, ze si zapol titulky na tv..:)[/quote]

Pockej:). No asi jo. Zapinam je pres info na dalce a tam je bud jen english nebo nic. Ohledne velikosti tit to nevim. Nezkousel jsem. Me to prijde ok. Stim bd playerem jsem jinak spokojen. Dvd vypadaj jak bluray. Ted mi zacal blbnout disk co mam na dlna. Mozno to bude tim. Zkusim z nej neco zachranit a pichnu tam jinej. Dneska vecer jsem slysel bzuceni u tv. Mel sem to potichu. Vsude ticho a bzuci to. Ale me zas tak mOc. Obraz to plne kompenzuje. Taky preju tomcovi at mu slouzi a obdivuju jeho trpelivost. Ja by bych to nevydrzel cekat do druhyho dne s montazi. 55 musi bejt este tezsi asi co. Uzij si to prvni zapnuti. A pak dalsi a dalsi:)
persson (299)|1.6.2011 06:11
[quote=JaBR23;348975]Pockej:). No asi jo. Zapinam je pres info na dalce a tam je bud jen english nebo nic. Ohledne velikosti tit to nevim. Nezkousel jsem. Me to prijde ok. Stim bd playerem jsem jinak spokojen. Dvd vypadaj jak bluray. Ted mi zacal blbnout disk co mam na dlna. Mozno to bude tim. Zkusim z nej neco zachranit a pichnu tam jinej. Dneska vecer jsem slysel bzuceni u tv. Mel sem to potichu. Vsude ticho a bzuci to. Ale me zas tak mOc. Obraz to plne kompenzuje. Taky preju tomcovi at mu slouzi a obdivuju jeho trpelivost. Ja by bych to nevydrzel cekat do druhyho dne s montazi. 55 musi bejt este tezsi asi co. Uzij si to prvni zapnuti. A pak dalsi a dalsi:)[/quote]

Ked budes pozerat video, zapni na dialkovom option - vybehne ti tabulka nastavenie videa, klikni a tam budes mat moznost pustit titulky, a tam budes mat moznost aj ci to chces latinke, alebo cyrilike, alebo unicode. Nastavenie tituliek ti pojde len, ked budes mat zapnuty film - tomu konkretnemu filmu
Tomco85 (134)|1.6.2011 12:11
TV nahodena zatial pohodicka. Sekanice a la Samsung sa nekonaju. Je to pekny maco :D

Co ma vsak prekvapilo je kvalita SD kanalov pri DVB-C. PARADA !!!

Este som chvilku sledoval Eurosport 3D a tenis :) Tiez super, len ako vravim 3D kedtak pozerat jedine vecer lebo blikanie okuliarov mi za svetla vadi :)
Karel72 (428)|1.6.2011 12:22
Chlapi co máte 50VT30 jaká je kvalita SD kanálů z DVB-C?Trochu mám obavy jak to bude vypadat na takto velkém panelu a zase uhlopříčka 106 mi příjde už malá taky kvůli 3D.Zatím mám doma 94cm uhlopříčku plasmu panasonic ale jen hd redy panel už sem rozhodlý pro vt ted už jen ta uhlopříčka :-) Tomco85 prosím v jaké uhlopříčce ji máš?
Tomco85 (134)|1.6.2011 12:47
55 a parada cumim z 2,9 metra ( UPC digital + CA modul v Samsung BD-D8900 )
Tomco85 (134)|1.6.2011 12:50
Inak kde sa nastavuje ked chcem napriklad na HDMI 1 vystupe mat pripojeny PC aby televizor prehodil nastavenia pre pocitac ak take nieco Panasonici maju? Samsungy to tam mali pri pomenovani HDMI vystupov....aj ked to stalo za prd, ale mali to :D
Tomco85 (134)|1.6.2011 15:35
perssone pozeram tu na tie idealne nastavenia co si tu daval....neni to niaka kravina ? Vsetko je tam povypinane. Taktiez 16:9 overscan radia vypnute... ked to vypnes, tak mas z kazdej strany na SD programoch cca 3 cm cierne okraje tzn ako keby si mal o par cm mensiu uhlopriecku. Ked to zapnes, dopocita to na cely obraz. Ja ti teda neviem, ale ja som zapol THX a dalej neriesim teda .... pripadne ked sa zastavis sa este mozes na to mrknut ale podla mna su to kraviny tam poradene.
persson (299)|1.6.2011 16:46
[quote=Tomco85;349062]perssone pozeram tu na tie idealne nastavenia co si tu daval....neni to niaka kravina ? Vsetko je tam povypinane. Taktiez 16:9 overscan radia vypnute... ked to vypnes, tak mas z kazdej strany na SD programoch cca 3 cm cierne okraje tzn ako keby si mal o par cm mensiu uhlopriecku. Ked to zapnes, dopocita to na cely obraz. Ja ti teda neviem, ale ja som zapol THX a dalej neriesim teda .... pripadne ked sa zastavis sa este mozes na to mrknut ale podla mna su to kraviny tam poradene.[/quote]

Ja si myslim, ze podstatny je obraz ci mas zapnute 16:9 ja neriesim, to si musi sam dostavit ako to vam vyhovuje
persson (299)|1.6.2011 16:47
[quote=Karel72;349020]Chlapi co máte 50VT30 jaká je kvalita SD kanálů z DVB-C?Trochu mám obavy jak to bude vypadat na takto velkém panelu a zase uhlopříčka 106 mi příjde už malá taky kvůli 3D.Zatím mám doma 94cm uhlopříčku plasmu panasonic ale jen hd redy panel už sem rozhodlý pro vt ted už jen ta uhlopříčka :-) Tomco85 prosím v jaké uhlopříčce ji máš?[/quote]
Rad by som ti pomohol, ale mam skylink, cize nemam dvb - c
JaBR23 (33)|1.6.2011 17:15
[quote=persson;348918]Dufam, ze si zapol titulky na tv..:)[/quote]

[quote=Karel72;349020]Chlapi co máte 50VT30 jaká je kvalita SD kanálů z DVB-C?Trochu mám obavy jak to bude vypadat na takto velkém panelu a zase uhlopříčka 106 mi příjde už malá taky kvůli 3D.Zatím mám doma 94cm uhlopříčku plasmu panasonic ale jen hd redy panel už sem rozhodlý pro vt ted už jen ta uhlopříčka :-) Tomco85 prosím v jaké uhlopříčce ji máš?[/quote]

Zdar. Tak jelikoz pouzivam dvb c na tejto tv tak ti odpovim. Sd neni spatny. Hezci jak na led lcd. Nehazej se tam tolik kosticky. Jde se na to koukat. Samo ze kdyz prepnes z hd kanalu tak se ti to chvilku nepaci. Ale za par minut uz to neresis. Co sem myslel ze to bude nekoukatelny tak to neni tak zle.
CHUFEV (57)|1.6.2011 18:24
[quote=Tomco85;347520]Ano pokial USB zariadenie s 3D MKVckom alebo ak chcete dvoma obrazmi, jednym pre prave a druhym pre lave oko...pripojim priamo do TV, tak automaticky si to prevedie na 3D obraz a ide to v poriadku.[/quote]

Nazdar.Skusal si cez USB pustat aj FULL SBS mkv , alebo len HALF SBS . DIK
placa (24)|1.6.2011 19:23
[quote=persson;348707]Tak ako, skusal si tie titulky, este jedna vec, nevies ci sa da na televizore zvacsit titulky? Lebo ja ich mam dost male, tazko sa mi citaju[/quote]

Vloz titulky do MKV souboru a budou velké dost. Stačí na to program MKV Merge. Na mém panáku TX-P42G30E to funguje. Snad to zafunguje i na sérii VT.
Karel72 (428)|1.6.2011 19:25
Díky chlapi za reakce mám trochu strach s přechodu z 94 cm plasmy na 127cm abych si obrazově nepohoršil
Tomco85 (134)|2.6.2011 08:34
Vcera vecer som uz stihol kuknut par filmov a vsetko krasne v pohode. Dokonca aj prepojenie s HTPC uplne bezproblemove. To len na margo toho jak tu zakomplexovany Jarino1978 pisal, ze som neschopny a urcite mi to nepojde.

Obraz krasne plynuly, ziadne sekania jak u Samsungu.

Pozeral som tiez 3D od IMAX.... no a to vam poviem sanka sa mi odkotulala az do kuchyne. Neskutocny zazitok a miestami som myslel, ze mam v obyvacke zraloka :D

Co sa tyka DVB - C. Podla mna je to velmi kvalitne, ziadne kockovanice a podobne. Este som pozeral Eurosport 3D a zakazdym cez reklamu bola reklama na moj televizor :D

Ak mate niekto niake otazky kludne sa pytajte.

...este co sa bzucania tyka. Televizor ked som pri nom bzuci, ale pokial som meter od neho, je to prakticky nepocutelne, takze mi to nevadi.
persson (299)|2.6.2011 13:10
[quote=Tomco85;349239]Vcera vecer som uz stihol kuknut par filmov a vsetko krasne v pohode. Dokonca aj prepojenie s HTPC uplne bezproblemove. To len na margo toho jak tu zakomplexovany Jarino1978 pisal, ze som neschopny a urcite mi to nepojde.

Obraz krasne plynuly, ziadne sekania jak u Samsungu.

Pozeral som tiez 3D od IMAX.... no a to vam poviem sanka sa mi odkotulala az do kuchyne. Neskutocny zazitok a miestami som myslel, ze mam v obyvacke zraloka :D

Co sa tyka DVB - C. Podla mna je to velmi kvalitne, ziadne kockovanice a podobne. Este som pozeral Eurosport 3D a zakazdym cez reklamu bola reklama na moj televizor :D

Ak mate niekto niake otazky kludne sa pytajte.

...este co sa bzucania tyka. Televizor ked som pri nom bzuci, ale pokial som meter od neho, je to prakticky nepocutelne, takze mi to nevadi.[/quote]


Myslim, ze budem mat na teba ked pridem vela otazok...:) imax to by som rad videl
bandiit (160)|2.6.2011 14:33
[quote=Tomco85;349239]Ak mate niekto niake otazky kludne sa pytajte.[/quote]

Ahoj. Původně jsem chtěl koupit Samsung PS59D6900, ale podle recenzí je na tom opravdu blbě s vypalováním. Navíc se bojím, že z 2,7 m, což je moje pozorovací vzdálenost už by bylo na 59" případné SD opravdu moc (jinak HD od UPC). Mám tedy pár otázek, protože uvažuji, že bych koupil právě 55VT30 (nyní mám 46PZ85)
1)Jak má VT 30 zmáklý převod do SD.
2) jaká je úroveň černé - např. v noci při zhasnutém světle je obrazovka při zobrazení černé "neviditelná", nebo spíše do šediva. (PZ 85 svítí jak o život)
3) pozoruješ cukání obrazu při táhlé jízdě kamerou - např. přelet nad krajinou apod. (velký neduh PZ85)
4) jak je na tom TV s pohybovou ostrostí? - např. když švenkne kamera, nebo při rychlých titulcích je obraz trochu rozmazaný, nebo dobře čitelný a ostrý?

Předem díky za odpovědi. Díval jsem se na ní v obchodě a vypadala fakt dobře a už jsem domluven na testování, ale uživatelské postřehy jsou k nezaplacení.
Tomco85 (134)|2.6.2011 15:34
To chces zatial az prilis zlozite informacie na jeden den pouzivania no skusim zodpovedat.

1. SD ako som uz pisal je velmi kvalitne na 55 z 2,7 metrovej vzdialenosti. Na druhu stranu je tu plno videofilov do ktorych sa ja rozhodne neradim. Mne to vyhovuje a co je hlavne je to podstatne lepsie ako moj predosly model, konkretne Samsung UE55C6900. Bola to sice LEDka ale tam boli zavazne problemy so sekanim obrazu a sekanim 1080p videa z HTPC. VT30 ma vsetko vymakane a nic mi neseka.
2. tak toto som zatial neriesil :(
3. Ziadne cukanie... ako som uz pisal moj predosly model bol v tomto smere nepouzitelny no na druhu stranu kazdy vidi cukanie inak ...
4. tiez nedokazem posudit... vcera som stihol len Imax 3D a Ghost Doga. V Ghost Dogovi su moc rychle pohyby neni.

Ja mam skor iny problem a tyka sa subwooferu... pokial by vedel niekto akokolvek ci uz formou sukromnej spravy, alebo tu poradit budem velice povdacny. Robil som reorganizaciu nabytku a teraz ho mam napojeny cez kabel v stene ( predtym napriamo do receiveru) Pokial je priamo, vsetko v pohode, pokial cez kabel v stene, tak huci pokial je vypnuty receiver. Akonahle receiver zapnem, hucat prestane a normalne cisto funguje. Inak subak je to Magnat Quantum 530A. Ono riesim to preto, ze to hucanie prebije STAND BY mod na subwooferi, takze ho musim vzdy manualne vypinat lebo vdaka tomu sa mi "neuspi" :(
persson (299)|2.6.2011 16:59
[quote=bandiit;349324]Ahoj. Původně jsem chtěl koupit Samsung PS59D6900, ale podle recenzí je na tom opravdu blbě s vypalováním. Navíc se bojím, že z 2,7 m, což je moje pozorovací vzdálenost už by bylo na 59" případné SD opravdu moc (jinak HD od UPC). Mám tedy pár otázek, protože uvažuji, že bych koupil právě 55VT30 (nyní mám 46PZ85)
1)Jak má VT 30 zmáklý převod do SD.
2) jaká je úroveň černé - např. v noci při zhasnutém světle je obrazovka při zobrazení černé "neviditelná", nebo spíše do šediva. (PZ 85 svítí jak o život)
3) pozoruješ cukání obrazu při táhlé jízdě kamerou - např. přelet nad krajinou apod. (velký neduh PZ85)
4) jak je na tom TV s pohybovou ostrostí? - např. když švenkne kamera, nebo při rychlých titulcích je obraz trochu rozmazaný, nebo dobře čitelný a ostrý?

Předem díky za odpovědi. Díval jsem se na ní v obchodě a vypadala fakt dobře a už jsem domluven na testování, ale uživatelské postřehy jsou k nezaplacení.[/quote]

Najlepsie urobis, ked pojdes do predajne a sam sa presvedcis, ako na tom je VT30, ja sa mozem len pridat Tomcovi 85 som uplne spokojny pre mna je to uplne super tv
persson (299)|5.6.2011 20:27
Caute chalani JaBR23 a tomco85 co mate nove? JaBR23 ako titulky uz ti idu?
JaBR23 (33)|5.6.2011 21:08
[quote=persson;349830]Caute chalani JaBR23 a tomco85 co mate nove? JaBR23 ako titulky uz ti idu?[/quote]

Cauves a zdravím Tě,
Ted nejak nebyl cas vubec. I kdyz me to zajma ale musel sem si od tv trosku vorazit. Tejden jsem neresil nic jineho a to neni dobry:). Ted si delam poradek ve filmech a nasosal jsem dost novejch. Takze kopirovani na ext hdd 2 tera dat tam a zpatky je na delsi lokte. Jinak VT nas neustale dostava svym obrazem. Hbo HD je proste pecka. Obraz a barvy a vubec dojem z filmu maximalni. Dneska vecer zkusim ty tytule. Ale to nastaveni jak jsi psal toho jsem si nejak nevsimnul. Ted kdyz vim podle tebe kde to hledat tak snad uspeji. Jinak k telce mam pripojeny hdd a nahravani funguje super, ale funkce direct tv rec je pro me zahadou. Porad to pise ze to mam blbe nastaveny a nevim kde co nastavit. Co ty? Taky si furt uzivas paradni tv? Jo vlastne jediny eror co jsem zjistil je obcas bug s gammou. Neco sem o tom cet a videl na youtube. Dokonce si toho obcas vsimnu u filmu jak pri strihach ve scene se obcas na chvilinku zmeni jas obrazu. Ma to zlepsit new firmware. Tak doufam ze to co nevidet bude readY
Tomco85 (134)|6.6.2011 09:10
Hmmm to s tou gamou som si tiez miestami vsimol som myslel, ze sa mi to zda, ale neni to nic vazne. Sak ked bude firmware novy, tak pisnite niekto ja to moc nesledujem. S telkou som zatial nadmieru spokojny. Dufam, ze Panasonic ma upgrade firmwaru lepsie poriesene, ako Samsung lebo tam je to vzdy loteria :)
JaBR23 (33)|6.6.2011 18:09
[quote=persson;348977]Ked budes pozerat video, zapni na dialkovom option - vybehne ti tabulka nastavenie videa, klikni a tam budes mat moznost pustit titulky, a tam budes mat moznost aj ci to chces latinke, alebo cyrilike, alebo unicode. Nastavenie tituliek ti pojde len, ked budes mat zapnuty film - tomu konkretnemu filmu[/quote]

Myslis na dalce od tv nebo bluray ?
persson (299)|6.6.2011 18:16
[quote=JaBR23;350018]Myslis na dalce od tv nebo bluray ?[/quote]
samozrejme na dialkovom tv...:)
persson (299)|6.6.2011 18:20
[quote=JaBR23;349841]Cauves a zdravím Tě,
Ted nejak nebyl cas vubec. I kdyz me to zajma ale musel sem si od tv trosku vorazit. Tejden jsem neresil nic jineho a to neni dobry:). Ted si delam poradek ve filmech a nasosal jsem dost novejch. Takze kopirovani na ext hdd 2 tera dat tam a zpatky je na delsi lokte. Jinak VT nas neustale dostava svym obrazem. Hbo HD je proste pecka. Obraz a barvy a vubec dojem z filmu maximalni. Dneska vecer zkusim ty tytule. Ale to nastaveni jak jsi psal toho jsem si nejak nevsimnul. Ted kdyz vim podle tebe kde to hledat tak snad uspeji. Jinak k telce mam pripojeny hdd a nahravani funguje super, ale funkce direct tv rec je pro me zahadou. Porad to pise ze to mam blbe nastaveny a nevim kde co nastavit. Co ty? Taky si furt uzivas paradni tv? Jo vlastne jediny eror co jsem zjistil je obcas bug s gammou. Neco sem o tom cet a videl na youtube. Dokonce si toho obcas vsimnu u filmu jak pri strihach ve scene se obcas na chvilinku zmeni jas obrazu. Ma to zlepsit new firmware. Tak doufam ze to co nevidet bude readY[/quote]

Kurnajs ja som fakt slepy...:) co to vlastne ta gamma robi.... Ja som si nic nevsimol, ale ja som fakt slepy , asi zajtra si idem pre preukaz pre slepcov..:)
persson (299)|6.6.2011 18:21
[quote=Tomco85;349911]Hmmm to s tou gamou som si tiez miestami vsimol som myslel, ze sa mi to zda, ale neni to nic vazne. Sak ked bude firmware novy, tak pisnite niekto ja to moc nesledujem. S telkou som zatial nadmieru spokojny. Dufam, ze Panasonic ma upgrade firmwaru lepsie poriesene, ako Samsung lebo tam je to vzdy loteria :)[/quote]
Cauko, vy ste museli fakt pojest vela mrkvy, ked mate sokoli zrak..:)
JaBR23 (33)|7.6.2011 23:01
[quote=persson;350019]samozrejme na dialkovom tv...:)[/quote]

Zdar. Tak jsem nepochodil. Ja tam proste tu volbu nemam. Je tam volba zvuku a zapnout titulky. Ale vyber jak jsi psal mezi tou latinkou a tak to fakt nemam. Proste ty titule musim vlozit pres mkv merge.