Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

media center + NAS

blacks (21)|27.1.2013 11:25
ps3media server bez problemu az tedy na titulky, coz mi nevadi
radek70 (10)|27.1.2013 13:08
Co byste prosím doporučili pro tuto kombinaci:
Synology NAS + Ipad
Moje představa je taková, že přes Ipad bych ovládal přehrávání mp3+videa. Tady bych čekal nějakou pěknou přehlednou aplikaci, kde budou vidět přebaly k videu, popis atd.
V plánu mám pořídit buď Apple TV nebo WD Live (nebo něco takovýho s DLNA)

Zkouším teď aplikace od Synology. DS Audio tak nějak funguje (posílám to před DLNA do AV recieveru), občas vypadne spojení, ale jako nástin funkčnosti dobrý.
DS Video se mi nedaří zprovoznit.

Ještě obecnej dotaz k Synology:
Je tam jak Media Server tak iTunes server. Jakej je v tom z principu rozdíl, resp. který z nich bude potřeba aby to fungovalo?

Díky!
Pytkin (7947)|27.1.2013 13:22
ked si das do apple tv XBMC , tak na ipad lubovolny XBMC ovladac .. Apple TV ma problem s fixom ystupu na 60 Hz .. WDLive neviem ako je na tom dnes .. kedysi to nebolo nic moc .. Novy popcon A400 ma tiez appku na ovladanie cez iOS .. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Na synology ziaden server nepotrebujes.. Vsetko ti zariadi MMC ..
radek70 (10)|27.1.2013 16:20
Díky, já právě myslel že streamování v Synology zajišťuje některý z těch balíčků MediaServer/iTunes
Koupím na zkoušku Apple TV a dám vědět jak to dopadlo
Pytkin (7947)|27.1.2013 17:17
nie .. tie balicky zabezpecuju streamovanie pre ine platformy .. Ked mas plnohodnotne MMC , tak to kazde vie hrat z NASu .. Proste mu staci dostat sa na NAS .. nepotrebuje aby mu NAS nejak tie data upravoval .. Nechcem ta odhovarat od Apple TV .. je to super zariadenie .. ale ten limit vystupu na 60 Hz by ta mohol srat .. teda vela ludom to vadii ..
radek70 (10)|27.1.2013 18:09
A jaký pořádný přehrávač s možností XBMC (nebo s dobrým rozhraním) je osvědčený?
Pytkin (7947)|27.1.2013 18:14
no to prave neviem :) poskulujem po novom Popcorn A400 .. Ale pockam si este chvilku , na nazory ludi ... Alebo by som bral dake zariadenie na XBMC .. ale zatial som ziadne normalne nenasiel .. Pacilo by sa mi nieco so SIGMA procesorom .. Cakal som ci na ten novy popcorn to nepojde .. ale asi ne zatial .. Bola by moznost daky maly komputer s IONom .. tam mi vadi zase ze neni k tomu dialkove ovladanie a vacsinou je tam dnu len 2.5" disk .. Zatial som nic inealne nenasiel :)
vomic (671)|27.1.2013 19:10
[QUOTE=Pytkin;442848] Bola by moznost daky maly komputer s IONom .. tam mi vadi zase ze neni k tomu dialkove ovladanie a vacsinou je tam dnu len 2.5" disk .. Zatial som nic inealne nenasiel :)[/QUOTE]
Zotac i Asrock na IONu vetsinou ma v baleni i dalkove ovladani a daji se koupit i bez disku a pouzit misto disku flashku nebo ssd disk. Jinak lze k vestine PC dokoupit za par stovek MCE dalkovy ovladac.
Asrock mam uz druhy rok s odpojenym vetrackem tedy plne pasivni a jeste me neshorel ani po maratonu 8mi hodin prehravani :)

AppleTV je super ale spis do kuchyne/loznice ... ovladac je omezen jen na hlavni ovladani a vystup v 720p nemusi vzdy stacit.

Edit: tohle take neni zla volba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A me se docela libi na xbmc toto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
conky (23)|27.1.2013 20:14
Ja som vymenil apple tv 2 za raspberry pi s openelec (xbmc) a som velmi spokojny full hd je v nativnom rozliseni super oproti 720p atv
Pytkin (7947)|27.1.2013 20:30
[QUOTE=vomic;442855]Zotac i Asrock na IONu vetsinou ma v baleni i dalkove ovladani a daji se koupit i bez disku a pouzit misto disku flashku nebo ssd disk. Jinak lze k vestine PC dokoupit za par stovek MCE dalkovy ovladac. [/QUOTE]
Zjavne si nepochopil o com pisem .. Ja tam potrebujem dat 3.5" disk .. Taky ION som zatial este nenasiel .. Ak ste nasli nejaky ION , kde vojde 3.5" disk a je k nemu ovladac , sem s nim .. hned si ho pojdem kupit ..
[QUOTE=vomic;442855]
AppleTV je super ale spis do kuchyne/loznice ... ovladac je omezen jen na hlavni ovladani a vystup v 720p nemusi vzdy stacit.
[/QUOTE]
Uz hadam pol roka sa predava Apple TV 3 generacie , kere ma 1080p vystup .. problem je s 60Hz ..
[QUOTE=vomic;442855]
Edit: tohle take neni zla volba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A me se docela libi na xbmc toto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
opat v oboch problem , ze sa tam neda dat normalny disk ..

---------- Doplněno v 20:30 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:29 ----------

raspberyPI je strasne pomale .. to nema zmysel ..
vomic (671)|28.1.2013 08:21
[QUOTE=Pytkin;442866]Zjavne si nepochopil o com pisem .. Ja tam potrebujem dat 3.5" disk .. Taky ION som zatial este nenasiel .. Ak ste nasli nejaky ION , kde vojde 3.5" disk a je k nemu ovladac , sem s nim .. hned si ho pojdem kupit ..
[/QUOTE]
Aha, když je 3,5" disk tak životně důležitý tak ano. Můžeš mi ale prozradit jeden jediný logický důvod proč je pro tebe 3,5" disk tak důležitý pro multimediální centrum?
Cena disku či, že ho máš již zakoupen je irelevantní, protože ceny přístrojů lítají natolik rozdílně, že samotný disk je druhořadou položkou.

[QUOTE]
Uz hadam pol roka sa predava Apple TV 3 generacie , kere ma 1080p vystup .. problem je s 60Hz ..
[/QUOTE]
Aplle TV 3 gen. se dodnes stále nedá jaibreaknout a asi ani nikdy nepůjde, tedy je jako hardware pro XBMC zcela k ničemu.
Pytkin (7947)|28.1.2013 13:33
Proste chcem v tom mmc mat disk.. Vzdy som ho tam mal a chcem to tak aj dalej..
blacks (21)|28.1.2013 15:28
Synology DiskStation DS112j jako DLNA server pro Samsung smart tv
muze nekdo rici jestli to chodi ??
nebo radeji kouknout po necem jinem ??
interfernet422 (1575)|28.1.2013 15:32
Mám DS211j, což je starší verze dvoudisková a TV B650, taky starší verze. DLNA nalistuju, procházím i filmy, ale nepoužívám. Nefunguje zrychlený posuv, problém s pauzou, prohlížení fotek je horror, třídí je jak se mu zachce, z flash disku je to stejné.
Než se upnout na DLNA doporučuji pořídit MMC, ušetříš si zklamání. Je to tu omílané stále dokola...
blacks (21)|28.1.2013 15:53
no tak to jsem v ...
mam financni limit 6200,- max strop a to jsem pocital 2tb disk
v MMC se totalne nevyznam takze nevim do jakeho skocit, par recenzi jsem sice projel ale prislo mi to vsechno na jedno brdo
mival jsem Dreambox DM7000 ale odesel do kremikoveho nebe tam sice DLNA chodilo, tak nejak obcas, ale novy sat co mam neumi AVI
takze jsem to chtel vyresit NASem
blacks (21)|28.1.2013 16:23
Tak ted vaham, jestli opravdu radeji nekoupit treba Evolve Infinity TwinCorder HD i s mensim diskem a mit jistotu bezproblemoveho prehravani
a casem dokoupit k nemu nejaky ten NAS
Eddy 82 (8)|28.1.2013 21:30
[QUOTE=interfernet422;442979]Mám DS211j, což je starší verze dvoudisková a TV B650, taky starší verze. DLNA nalistuju, procházím i filmy, ale nepoužívám. Nefunguje zrychlený posuv, problém s pauzou, prohlížení fotek je horror, třídí je jak se mu zachce, z flash disku je to stejné.
Než se upnout na DLNA doporučuji pořídit MMC, ušetříš si zklamání. Je to tu omílané stále dokola...[/QUOTE]

Presne rovnaké sklamanie som zažil aj ja pri Samsung UE 40 D 6500, síce z NAS D Link DNS 320 prehrával filmy, ale nešli mu titulky, obmedzený komfort prehrávania, neprehral DVD po sieti, a to už nespomínam prezeranie fotiek, to bol naozaj skutočný horor, radšej som fotky ani nepozeral. Nedávno ma to už, ale vytočilo tak som sa začal tu na fóre zaujímať čo sa s tým dá robiť a prišiel som na to, že vhodné riešenie bude MMC. Kúpil som ten recenzovaný Sencor SMP 9000 Pro a to spĺňa presne všetko čo som si myslel, že bude spĺnať TV cez DLNA. Je možné, že existujú aj lepšie zariadenia, ale za cenu 117 € je to z môjho pohľadu vynikajúce