Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Overené funkčné kombinácie STB a CI-modulov s ICE/IRDETO

slamape (62)|17.6.2011 15:56
Výsledok riešení vkladám aj na toto vlákno ako funkčnú variantu:

Citace:
Původně odesláno od slamape
Tak som tam vrazil toho ospevovaného Jepssena a tu sú moje poznatky:
Zápory:
- obraz pri pozeraní programu sem tam sekne
- obraz pri pozeraní aj zopár krát skocečkoval
- pri nastaveni nahrávania cez EPG a potom pozeraní iného programu v nastavenom čase začiatku nahrávania program preskočí na nastavený kanál nahrávania-sekne sa a musí sa prepnúť program a vrátiť sa späť aby sa rozchodil.
Klady:
-rýchlejšie prepínanie programov
-okno "podmienený prístup" už nevyskakuje
- žiadne okno kódovaný program

Okamžite návrat k Vantage a idem odskúšať FW 025802. Uvidím čo to urobí s tým vyskakovacím oknom. Keď to nezaberie tak už len skúsiť vymeniť tie poondené IR karty za ICE (i keď sa to zdá ako blbosť do budúcnosti) ktoré podľa referencií na fórach šlapú 100%.


Tak tu sú moje skúsenosti z prechodom z Jepssena na FW Vantage :

- prechod pomocou návratového 02.55.03 prebohol bez závad- aj nastavenie kanálov zostalo nezmenené. Indikuje sa ako 02.55.01.
- nahral som nový Vantage FW 025802 ktorý sa indikuje v system.info. ako 02.55.02T-O
skúsenosti:
- obraz aj zvuk pri sledovaní programov je OK bez sekancov a kocečkovania
- žiadna hláška o kódovanom programe
- žiadne vyskakovacie okno "podmienený prístup"
- nahrávanie bez problémov-bez sekancov ani pri prehrávaní nahrávky
- EPG - OK
- aj zo zapnutým uspávaním HDD pri nahrávaní všetko OK

Zhrnutie:
po všetkých trampotách s týmto STB Vantage 8000S ktoré sme riešili spoločne to zatiaľ vyzerá že šlape OK. Som zvedavý ako dlho.
Ďakujem všetkým, ktorí sa podielali na riešeniach!

Súčastná konfigurácia:

-STB Vantage HD 8000S +HDD 500GB Pipeline+aktívne chladenie
-2ks karty Skylink Standard HD (IR) v čítačkách STB
-FW Vantage 025802
-parabola 80 cm
-quad monoblok LNB
-dva zvody do T1 a T2 STB
-ladenie T1 a T2 samostatne
-sila signálu 89%

Dúfam že toto vlákmo pomôže aj ostatným pri riešení použitia novej IR karty
geronimoh (2327)|20.7.2011 13:24
Starší přijímače nekompatibilní s Irdeto ICE kartou Skylink ( karty nefungují v interním dekodéru, nutno dokoupit i CAM modul ) :

Mascom MC1100CR Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
Mascom MC1110CR-CI Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
Opticum 7500 CW Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Opentel ODS 3600 CW Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Opentel 1600 CW Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Strong 6510 Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Kaon 202 CX Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
Kaon KSF 230 CX Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
Kaon KSF 270 CX Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
geronimoh (2327)|22.7.2011 19:56
Příjímač : Vantage HD8000S
Firmware : Jepssen 02.55.01
Karta : CSLink čisté IRDETO

Funkční kombinace.
Koupil jsem dnes kartu CSLink čisté IRDETO a CAM modul Mascom, ale přepínání peogramů bylo pomalé, tak jsem zkusil dát kartu do uničtečky a zatím vše funguje. Zkoušel jsem nahrávání kódovaného HD programu a současné přepínání programů na druhém tuneru a záznam byl bez vad. Na Vantagefunclubu někdo psal, že bez CAM modulu nefungují zápisy, někdo že mu vše funguje už delší čas, tak uvidíme. CAM modul jsem dal do televizoru Panasonic TX-P46VT20E a taktéž funguje s kartou Skylink IRDETO ICE, ale přepínání programů je oproti Vantage HD8000S + Jepssen pomalé.
mivi2266 (42)|16.8.2011 15:13
[quote=Dagy2;345586]včera večer SkyLink VYMENA do TechniSat HDS2X, modul TechniSat MultiCrypt CRW+CX.
- Načítanie karty cca 20 sekund. Samozrejme že karta sa hlási pre modul ako cryptoworks.
Všetky programy komplet bez problémov. Žiadne problémy s Sport2 a Paprika ako bolo niekde písané.
- Jediný program ktorý prístroj nenaskenoval sám bol EurosportHD - naskenoval len verzie DUT a BG(?) ktoré nejdú pre SkyLink. Musel som naladiť pomocou PID a APID pre angličtinu, inak prístroj skončil hľadanie textom že nenašiel takýto program. Po naladení cez PID a APID ENG v poriadku.
- dual decrypt v CI-module funkčný, t.j možnosť naraz sledovať a nahrávať s jednou kartou programy jedného TP tak ako doteraz

- po vložení druhej karty CRW (balík Multi) do ďalšieho modulu Multicrypt všetky funkcie zostali zachované bez problémov -> nahrávanie, 2x time shift a pod. Bez hlášok, bez sekaní.

Karta ešte nie je zaregistrovaná.[/quote]


Dagy2: Prehledl jsem toto vlako, takze u Tebe vsechno OK? Ciste IRDETO kartu jsi zatim nemel moznost vyzkouset?
Valibook (239)|20.8.2011 15:57
Opticum HD X403p. V uni čtečce funkční karty T&T Technology, Skylink ICE výměna a CS link Irdeto.
zicofot10 (69)|13.11.2011 17:10
Ahoj.Proč tu třeba nenapíšeš s kterým firmwarem ti ty karty fungujou.Díky
Dagy2 (3153)|13.11.2011 18:06
Technisat Digicorder HDS2X:
2x CI-modul cryptoworks TechniSat MultiCrypt1
2x SkyLink výmena ICE

U MultiCryptu je potrebné mať posledný dostupný FW z Astry19.2E 12604, ktorý končí 18.
S 13-kovým FW modul kartu ICE nenačítal ani nepoznal. Pri vložení oživenej karty s platnými kľúčmi do modulu s FW -13 modul dekodoval ale ďalší deň už nenačítal nové kľúče.
Toto som si nevšimol pri výmene prvej CRW karty, pretože zhodou náhod som vložil ICE do modulu, ktorý mal 18-ku FW.

Po update na FW18 oba moduly fungujú úplne rovnako ako s kartami CRW - bez akéhokoľvek problému, timeshift, nahrávanie, PIP atď atď.
Valibook (239)|19.11.2011 13:55
[quote=zicofot10;377535]Ahoj.Proč tu třeba nenapíšeš s kterým firmwarem ti ty karty fungujou.Díky[/quote]
http://www.ijachouf.com/
ALI3602_06020200_globo_OPTICUM_HD_X4_220_ps_amstar_1.4.15
rado.h (52)|15.12.2011 08:39
Zdravím, mám objednaný sat príjimač Technisat DigiCorder HD S2X Plus 160GB, kartu mám Skylink ICE+Next karta, môžem použiť dva moduly Mascom s firm 1.23 http://www.play.sk/mascom-modul-mascom-21990
Samozrejme aby všetko korektne fungovalo.
Ďakujem za odpoveď.
golfLC (1941)|15.12.2011 10:47
rado.h (52)|15.12.2011 12:27
Tak to je super, dik za odpoveď. Ešte chcem vedieť ako sa dá aktualizovať firmware na týchto moduloch cez pc, treba na to špecialny programátor alebo stačí pcmcia slot. Viem, že najjednoduchšie je to cez OTA, ale nechce sa mi prestavovať anténa. Ďakujem.
KamilZ (10277)|15.12.2011 21:33
Stačí PCMCI. Googluj "SmarTools CAM Updater CW 4_02_012", nebo mrkni zde: http://www.alphacrypt.de/Ci-Modul-aktualisieren.41.0.html ("CI-Module manuell am PC updaten")
Kolbis (0)|16.12.2011 08:46
Potřebné soubory a PCMCIA ovladače se dají najít i na http://www.mascom.cz (osobně jsem je použít nezkoušel).
http://www.mascom.cz/sat/_CI_moduly/_CryptoWorkMascom.htm

Nicméně si dovoluji upozornit na fakt, že Mascom moduly z posledních sérií občas zlobí. Nejvíce se to projevuje, pokud se používají dva současně. Zdá se, že jde o nějaký problém s přehříváním. Hodně se to diskutuje ve vláknu o Technisat ISIO.
kofolak (294)|16.12.2011 10:15
[quote=KamilZ;384978]Stačí PCMCI. Googluj "SmarTools CAM Updater CW 4_02_012", nebo mrkni zde: http://www.alphacrypt.de/Ci-Modul-aktualisieren.41.0.html ("CI-Module manuell am PC updaten")[/quote]
Trochu si pomiesal SmarDTV (Eurocam/SCM/..) a Mascom. To su dve rozne znacky.
Update Mascom CW/IRD som robil cez OTA, vsetko slo uplne hladko.
Update Smardtv (Eurocam) CW cez OTA neslo a neslo to ani s tou utilitkou, pretoze treba mat nejaku extra redukciu alebo spravny typ PCMCIA, v ktorom to chodi. Nasiel som o tom dost informacii a nikde ziaden trik, ako to spravit a specialne nastroje (SW/HW) nemam.
rado.h (52)|16.12.2011 18:06
A ako je to s použitím modulov Neotion irdeto od skylinku http://www.satelity.ellano.sk/predaj/28111/CA-modul-IRDETO-CI+-NEOTION-Skylink/
Jeden mám, dnes mi dorazil Technisat digicorder HD S2X Plus a tento modul funguje perfektne, len neviem ako by to fungovalo s dvoma. Mám skylink Ice a mám objednanú kartu next.
bastlir (3245)|17.12.2011 10:08
[quote=kofolak;385054]Trochu si pomiesal SmarDTV (Eurocam/SCM/..) a Mascom. To su dve rozne znacky.
Update Mascom CW/IRD som robil cez OTA, vsetko slo uplne hladko.
Update Smardtv (Eurocam) CW cez OTA neslo a neslo to ani s tou utilitkou, pretoze treba mat nejaku extra redukciu alebo spravny typ PCMCIA, v ktorom to chodi. Nasiel som o tom dost informacii a nikde ziaden trik, ako to spravit a specialne nastroje (SW/HW) nemam.[/quote]

Různí výrobci CI modulů používají pro své moduly různé technologie aktualizací. Uživatelsky nejpřívětivějším postupem je asi prostřednictvím STB či TV, ať je to přímo ze satelitu, nebo přes LAN/WiFi.
Bohužel některé moduly jdou aktualizovat jen přes programátory (loadery), což je jakási základní deska s konektorem pro modul a s připojením k PC, na kterém jsou nejdříve nainstalované příslušné ovladače a sw. Avšak tyto loadery zpravidla několikanásobně převyšují cenu samotného modulu. V lepším případě lze některé moduly nastavit a aktualizovat prostřednictvím "picmic" rozhraní v notebooku (pochopitelně nikoliv expres), což však rovněž vyžaduje instalaci příslušného softwaru.