Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Overené funkčné kombinácie STB a CI-modulov s ICE/IRDETO

slamape (62)|29.5.2011 01:04
Do noveho STB VantageHD 8000S +HDD 5OOGB+Akt.chlad. som chcel natiahnuť nový FW nakolko niektoré kanály kodovane v CW neotvorí pokial tam nie je aj Irdeto. V STB mám 2x CAM Skylink neotion a 2x kartu Skylink Standart HD (IR).Aj prepínanie kanálov je neskutočne pomalé. Upgrade FW novým ofic. FW Vantage_02.69T-O.zip po rozbalení na .dlp prebehol normálne cez USB, ale žiadna zmena na chode STB sa neprejavila.
Niekde na vlákne som čítal že s neofic.FW sa chod zlepší aj čo sa týka kodu CW. No smola nech som robil čo som robil- formátovanie,rozbalovanie na USB na .hdp , zmena typu FW žiadny súbor .hdp neišiel. Vypísalo sa pri pouzití USB systémové hlásenie "software nelze upgradovat" a po prekopírovaní na HDD a odtial spustené zasa "odlišná verze nebo vadný soubor..."
Stretol sa niekto s podobným problémom? Podla času písania si viete asi predstaviť kolko sa s tým mordujem.
Vopred ďakujem za skorú odpoveď
Scorpion7 (200)|29.5.2011 08:42
Gratulujem,taktiež jeden zo špičkových Stb.
Podme k problému.Zasadná vec značka CI+ na CA moduloch nikdy Ti nepojde k velkej spokojnosti na profesionálnych spičkových Stb/Vantage,Tachnisat atd./a to hlavne pri Skylink Neotion Irdeto CI+,Irdeto Smit CI+,aj ten istý ešte s označením HD/fialovej farby/,a iných kde je CI+,a tvojom prípade až 2x.A o spolupráci medzi jednotlivými CA často problemové.Hlavne čo sa týka rýchleho prepínania,zbytočné hlášky kodovania až nefunkčné niektoré programi,a sklamanie hlavne pri HD doba prepínania skutočne dlhá.To nie je strašenie,ale pravá realita.Trochu sa to zlepší ked spravíš cez OTA upgrade-niekomu tie časi vyhovuju,niekomu nie.Po skusenostiach u mna je to CI+ skor mínus.Zásadne používam bez označenia CI+.Ale niekto može mat inu skusenost./Mascom Cryptowrks-Irdeto,Original Modul Irdeto-tiež fial.far.tento je hlavne na nové Ideto skylink karty,atd/Ofic.fw do stb ti problém nevyrieši.

Dve malé radi:Takto nadstav na Stb STV alebo Markizu.Stb do Stand By.Nechaj v Stb len jeden Modul Neotion bez skylink karty a zapni Stb.A skus aj ked bez obrazu stiahnut do Neotionu nový fw cez OTA.Možno už tvojích CA kuskoch je už nový fw.Skus.Hlavne čakaj či začne nabiehať stahovanie.Ak áno,taký istý postup aj pri druhom Neotione.A potom porovnaj či sa ti niečo zlepšilo.

No a druhá rada a tá je učinnejšia.Upgrade Stb neofic.fw/sw/,a využit čítačku/ky/.Zmenu sw na stb robit bez CA modulov aj kariet skylink.Skratka volné CI sloty.Karty máš po registrácii?
Scorpion7 (200)|29.5.2011 08:56
[quote=palomik;348003]Podarilo sa mi zohnat CAM Irdeto Neotion CI+, ale vysledok je rovnaky ako pri CA-modul SMIT CW

Zhrnutie:

karta Skylink ICE vymena

Sony BRAVIA KDL-32W5800
HW 7.2.16
SW 1.720SA

CA-modul Irdeto Neotion
SW 01.00.07(03.r1489)
DAL 02.01.01(r1410)
HW 1.0
SDK r21537

CA-modul SMIT CW
SW CW-STD-3.9.11
HW 2.2.1

nefunguju: MTVN HD, iConcerts, National Geographic Wild HD

Paprika ide iba zvuk, ale Sport 2 ide OK

Poznamka: po vymene modulu za NEOTION sa TV zapina dlhsie a na obrazovke preblikne 2 az 3 razy nejaky oznam (v tej rychlosti to nieje mozne precitat), ale po nabehu tv je prepinanie programov podla mna o trochu rychlejsie ako pri SMIT. Velmi sa vsak zrychlila odozva pri nastavovani modulu a citani informacii z modulu.[/quote]

Pretože sa jedná o TV+sat tuner to prebliknutie 2až3 krát.Jeden oznamuje načítanie modulu a druhý oznamuje o nekompatibilite.Tá je zatial nedoriešená medzi Skylink a výrobcami Tv.Preto tá hláška.Bohužial zatial sa to vypnut nedá,ale robí to len pri zapnutí Tv.Pri pozeraní a prepínaní prog.tie hlášky nevidieť.
slamape (62)|29.5.2011 12:32
[quote=Scorpion7;348495]Gratulujem,taktiež jeden zo špičkových Stb.
Podme k problému.Zasadná vec značka CI+ na CA moduloch nikdy Ti nepojde k velkej spokojnosti na profesionálnych spičkových Stb/Vantage,Tachnisat atd./a to hlavne pri Skylink Neotion Irdeto CI+,Irdeto Smit CI+,aj ten istý ešte s označením HD/fialovej farby/,a iných kde je CI+,a tvojom prípade až 2x.A o spolupráci medzi jednotlivými CA často problemové.Hlavne čo sa týka rýchleho prepínania,zbytočné hlášky kodovania až nefunkčné niektoré programi,a sklamanie hlavne pri HD doba prepínania skutočne dlhá.To nie je strašenie,ale pravá realita.Trochu sa to zlepší ked spravíš cez OTA upgrade-niekomu tie časi vyhovuju,niekomu nie.Po skusenostiach u mna je to CI+ skor mínus.Zásadne používam bez označenia CI+.Ale niekto može mat inu skusenost./Mascom Cryptowrks-Irdeto,Original Modul Irdeto-tiež fial.far.tento je hlavne na nové Ideto skylink karty,atd/Ofic.fw do stb ti problém nevyrieši.

Dve malé radi:Takto nadstav na Stb STV alebo Markizu.Stb do Stand By.Nechaj v Stb len jeden Modul Neotion bez skylink karty a zapni Stb.A skus aj ked bez obrazu stiahnut do Neotionu nový fw cez OTA.Možno už tvojích CA kuskoch je už nový fw.Skus.Hlavne čakaj či začne nabiehať stahovanie.Ak áno,taký istý postup aj pri druhom Neotione.A potom porovnaj či sa ti niečo zlepšilo.

No a druhá rada a tá je učinnejšia.Upgrade Stb neofic.fw/sw/,a využit čítačku/ky/.Zmenu sw na stb robit bez CA modulov aj kariet skylink.Skratka volné CI sloty.Karty máš po registrácii?[/quote]


Prvé čo som urobil bol upgrade CAM neotion cez OTA. Prebehol OK ale nič sa nezmenilo.
CAM som kupoval na doporučenie technikon Skylink že zatial len tento má certifikáciu. Doporučili mi ho aj dvaja predajcovia ktorí mi opätovne potvrdili že určite pobeží na Vante aj keď má CI+.
K tomu CI+ je aj časť recenzie modulu na Parabole a aj tam sa udáva že je to rozhranie CI rozšírené o CI+ pre budúcnosť
Tú zmenu na neofic.FW som robil naozaj so zasunutými CAM aj kartami ale je divné že upgrade ofic.FW suborom .dlp prebehol a pri .hdp ani za svet. Skúsim vytiahnuť moduly a upgradovať.
Pri neofic.FW už neexistuje možnosť interne ani inak zdielať jednu kartu lebo Skylink spustil Surflock.
Druhá vec je keď sa neof.FW zmenia čítaky na UNI (keď to ešte funguje) či tieto dokážu prečítať potom Irdeto karty Skylink. Skúsim ale veľmi pochybujem.
Toto laborovanie už mi začína ísť ako penzistu dosť hlboko do vrecka ale dal som sa na boj ale neviem či Vanta bola zrovna tá správna voľba či by nebol lepší Technisat.
jarino1978 (8045)|29.5.2011 12:51
nahraj si do STB neoficiálny FW Jepssen a máš po problémoch. Samozrejme ti musím napísať, že je to na vlastné riziko a v prípade, že si nahráš FW Jepssen, existuje len 1 FW ( 020603 ), ktorým sa dá spraviť spätný návrat na FW Vantage HD ( oficiálny alebo neoficiálny ). ja mám HD6000 a nemám problém so žiadnym CI modulom na Irdeto, alebo s CW/irdeto/ICE kartami v interných čítačkách. Všetko beží ako hodinky.

Odporučil by som ti, pokiaľ by si sa dohodol s predajcom, v prípade, že máš čistú kartu IRDETO, aby ti umožnili výmenu za kartu ICE, tuto máš najmenší problém, zmeníš FW na neoficiálny, strčíš ICE kartu do čítačky a šlapeš.
Scorpion7 (200)|29.5.2011 13:09
[quote=slamape;348529]Prvé čo som urobil bol upgrade CAM neotion cez OTA. Prebehol OK ale nič sa nezmenilo.
CAM som kupoval na doporučenie technikon Skylink že zatial len tento má certifikáciu. Doporučili mi ho aj dvaja predajcovia ktorí mi opätovne potvrdili že určite pobeží na Vante aj keď má CI+.
K tomu CI+ je aj časť recenzie modulu na Parabole a aj tam sa udáva že je to rozhranie CI rozšírené o CI+ pre budúcnosť
Tú zmenu na neofic.FW som robil naozaj so zasunutými CAM aj kartami ale je divné že upgrade ofic.FW suborom .dlp prebehol a pri .hdp ani za svet. Skúsim vytiahnuť moduly a upgradovať.
Pri neofic.FW už neexistuje možnosť interne ani inak zdielať jednu kartu lebo Skylink spustil Surflock.
Druhá vec je keď sa neof.FW zmenia čítaky na UNI (keď to ešte funguje) či tieto dokážu prečítať potom Irdeto karty Skylink. Skúsim ale veľmi pochybujem.
Toto laborovanie už mi začína ísť ako penzistu dosť hlboko do vrecka ale dal som sa na boj ale neviem či Vanta bola zrovna tá správna voľba či by nebol lepší Technisat.[/quote]

Som si istí že pre teba bude lacnejšie kupit/alebo až je možnosť požičať/aspon jeden iný CA modul,ako kupovať nový Stb /Technisat/.Samozrejme Technisat vinikajuci,špica.Ja neviem čo všetko si potom plánuješ nadstaviť na Vantage,ale uvediem Ti príklad s praxe.

Vantage VT-600 S /tiež twin tuner/.Velké problémi sme mali s ním než sme konečne sa dopracovali k správnej konfigurácii.Tiež nám bol ponuknutí neotion/teraz šlape v Tv a spolu som odskušal 4 CAM/.A ešte aby som nezabudol na tento model som zatial neoficialny sw nenašiel a asi skoro ani nenájdem.Tak všetko je to na oficku je tam najnovší fw.Skrátim to najlepšie sa osvedčilo VT-600S+CA modul Mascom Crw/Irdeto sw1.23.Karta Skylink IrdetoHD už dávnejšie reg.Nehádam sa použiva to brat vyslovene na pozeranie,žiadne zatial zdielanie alebo iné nadštandarty.Obraz briliantný,aj zvuk prepínanie aj medzi HD vynikajuce,žiadne sekanie,vypadávanie,žiadné nové fw a pod.Skátka exceltná spokojnosť.A to isté si dovolim tvrdiť,keby sme mali Technisat.Rozhodol sa pre Vantage tak som sa musel postarat,žiadny problém je to moje hobby./ale podotknem,žerie to eurá,lepšia možnosť je ked ti to dokážu zobrat spet a vymenit za iné/.
Scorpion7 (200)|29.5.2011 13:23
[quote=jarino1978;348537]nahraj si do STB neoficiálny FW Jepssen a máš po problémoch. Samozrejme ti musím napísať, že je to na vlastné riziko a v prípade, že si nahráš FW Jepssen, existuje len 1 FW ( 020603 ), ktorým sa dá spraviť spätný návrat na FW Vantage HD ( oficiálny alebo neoficiálny ). ja mám HD6000 a nemám problém so žiadnym CI modulom na Irdeto, alebo s CW/irdeto/ICE kartami v interných čítačkách. Všetko beží ako hodinky.

Odporučil by som ti, pokiaľ by si sa dohodol s predajcom, v prípade, že máš čistú kartu IRDETO, aby ti umožnili výmenu za kartu ICE, tuto máš najmenší problém, zmeníš FW na neoficiálny, strčíš ICE kartu do čítačky a šlapeš.[/quote]

Tu maš vynikajuci servinávod.
slamape (62)|29.5.2011 21:49
[quote=jarino1978;348537]nahraj si do STB neoficiálny FW Jepssen a máš po problémoch. Samozrejme ti musím napísať, že je to na vlastné riziko a v prípade, že si nahráš FW Jepssen, existuje len 1 FW ( 020603 ), ktorým sa dá spraviť spätný návrat na FW Vantage HD ( oficiálny alebo neoficiálny ). ja mám HD6000 a nemám problém so žiadnym CI modulom na Irdeto, alebo s CW/irdeto/ICE kartami v interných čítačkách. Všetko beží ako hodinky.

Odporučil by som ti, pokiaľ by si sa dohodol s predajcom, v prípade, že máš čistú kartu IRDETO, aby ti umožnili výmenu za kartu ICE, tuto máš najmenší problém, zmeníš FW na neoficiálny, strčíš ICE kartu do čítačky a šlapeš.[/quote]

Jarino, netreba dve karty? Nebeží ešte Surflock? Preto som išiel pre istotu do CAM z obavy že aj po upgrade s neof.FW na UNI čítačku mi už moje karty Skylink IR nepôjdú. Ten Jepssen je naozaj taký OK keď na veľa vláknach prebehli obavy z možných komplikácií návratu a pod. Možno keď nerozchodím Vantu s napr.neof. Vantage_025202.rar tak by som ten risk aj podstúpil ale našiel som len tento SW:
Vantage_HD+025503_ERSIN70_návratový_2.je_O.K..rar
x02.55.01_VANTAGE_XX00HD_IRDETO2_DEB_ERSIN70_Jepssen.rar
čo nie je asi to čo tebe fachčí.
Skús mi dať link na vlákno kde najdem Jepssena a návraťák.
Aj ty si myslíš že mi neprebehol upgrade s xxxx.hdp pre vložené CAM s kartami ?
Dlho som sa vytešoval na tú Vantu a keď som ju po dlhom hladaní skúseností na fórach s prídavným HW spustil tak zatiaľ sklamanie. Ale budem bojovať s pomocou radyochotných ľudkov ako si aj ty. Ale nejako mi už dochádzajú možnosti a chuť nakupovať ďalší HW.
Díky vopred všetkým.
jarino1978 (8045)|29.5.2011 22:10
tuto máš v prílohe Jepssen Fw :
Pred nahratím si zálohuj komplet setting, t.j. systém, časovač, zoznam kanálov na flash alebo HDD cez OSD STB. Vyber z neho obidva CI, ktoré v ňom máš a hlavne, nevypínaj STB počas nahrávania FW zo siete a ani nemanipuluj s STB a DO počas nahrávania FW.
jarino1978 (8045)|29.5.2011 22:13
tuto máš v prílohe návratový FW :

Ale pozor ! Ak budeš sa chcieť náhodou vrátiť z FW od Jepssen na klasiku Vantage HD, tak budeš musieť nahrať tento FW ( ale opäť pozor, [size=+2]nahratie FW potvrdzuješ červeným tlačítkom [/size]a nie klasicky OK buttonom )
jarino1978 (8045)|29.5.2011 22:14
tuto máš návod na nahratie FW cez RS-232 ( niekedy sa aj toto zíde, treba ale null-modem kábel ) :
1. Najprv si treba stiahnuť program Channel Editor.
(Softvér sa dá stiahnuť napr. tu: http://download.hellshare.sk/new-db-app-17.exe/1237127),

2. Stiahnite si oficálny firmware (oficiálny firmware má koncovku .dlp)
(Môžete si stiahnuť napr. FW 025801 tu: http://download.hellshare.sk/vantage-025800.dlp/1237147),

3. Prepojíte kábel RS-232 s prijímačom a počítačom (null modem kabel) - v tejto fáte je prijímač stále vypnutý zo siete,

4. V počítači spustíme program Channel Editor (prijímač je stále vypnutý),

5. V menu editoru si najprv správne nastavíme RS-232 port (COM1, COM2, COM3, COM4) - obvykle COM1,

6. V menu zvolíte ikonku UP (upgrade),

7. Na obrazovke sa zobrazí tabuľka a až teraz zapnite svoj prijímač Vantage,

8. Po natiahnutí softvéru do prijímača prijímač ešte nevypínajte. Na prijímači sa Vám zobrazí Flashing od 1 do 100. Po ukončení Flashingu sa prijímač naštartuje a až po hláške Welcome a štandardnom naštartovaní prijímaču môžete prijímač bezpečne vypnúť cez Stand-by a pripojiť k TV prijímaču.
jarino1978 (8045)|29.5.2011 22:16
tuto máš hádam komplet prehľad o FW na Vantage HD.
jarino1978 (8045)|29.5.2011 22:24
čo sa týka Surflocku, je opäť spustený, ale zdieľať kartu ide, je možné nahrávať 2 HD programy a na tretí sa dívať, aspoň u mňa.
Nahrávky sa ukladajú v prípade čítačiek ako necryptované, čiže si ich prehráš do aleluja.

S Vantom budeš spokojný, treba len vychytať počiatočné neskúsenosti. Lepšiu mašinu nenájdeš ...

Vyskúšaj v Jepssene v čítačkách svoju kartu, mala by ti ísť, mne ide bez problémov aj čistá Irdeto a Ice karta.
slamape (62)|30.5.2011 09:34
Najskôr díky za tvoju ochotu a záujem mi pomôcť.
A teraz k veci: upgrade FW hociakými súbormi typu xxxx.hdp neprebehne. Tu je môj postup:
1. na USB klúč vložím súbor napr. Vantage_025202.rar
2. súbor rozpakujem a vznikne xxxxx.hdp
3. vypnem STB a vyberiem CAM aj karty
4. vložím USB klúč do USB v STB (predmý panel Vantage 8000S)
5. zapnem STB - oznámi že je vložený USB kluč
6. MENU - Multimedia - USB1 - OK- vyberiem súbor xxxx.hdp - OK -syst.hlásenie "software nelze upgradovat" ( to vybranie červeným tlačítkom u mňa neide lebo je označené "zámek" a pri jeho stlačení sa len posúvame po súboroch na klúči. OK je ako výber, a to fungovalo pri upgrade s ofic.FW končiacim .dlp a ostatné tlačítka majú uvedenú inú funkcionalitu(zmazať,upraviť,format,kopírovat,USB informace,stream info)
Čiže záver tohoto postupu je že upgrade súbormi končiacimi .hdp u tejto Vanty neide(ty máš tuším 6000 cku a tam je to červené tlačítko označené a funkčné asi inak). Takže ani ten Jepssen mi nešiel spustiť.
Bol by som zvedavý či majú túto skúsenosť aj iní vlastníci Vantage 8000S+HDD 500GB+chladenie.
Potom si mi poslal postup upgrade cez RS-232 a tam v bode 2 uvádzaš orig.FW (tu myslíš asi použiť ten súbor napr.aj Jepssen ktorým chceš upgradovať keď sa nemýlim)
Čiže vychádza mi z toho všetkého že upgrade cez USB a z interného HDD u tohoto typu STB asi neide i keď som to nikde na fórach nepostrehol.

Čiže čo mi všetci doporučíte? Začinam byť paf. Díky moc
slamape (62)|30.5.2011 13:44
No a je to !!!!!!!
Skúsil som upgrade toho novonahraného ofic.FW a už neakceptuje ani súbory .dlp. systemova sprava: "software nelze upgradovat"
A teraz babo raď. Tak to som nečakal. Skúšal som "Víchodzí nastavení" restarty a vôbec nič.
HEEEEEELP prosím
Scorpion7 (200)|30.5.2011 21:30
No neviem čo na to povedať,či zle pochopené,alebo zle prečítané.
V prvom príspevku Ti Jarino 1978 v prílohe poslal neofic.fw/Jepssen/a pridal aj stručný návod ako postupovat,a čo nezanedbat.Mimochodom tento fw je na Vantge HD a to 6000,7100,8000 ,v pohode funguje v každej tejto modelovej rade od Vantu.Odskušané u niekolkých priatelov 2x Vant.7100,1x Vant.8000
V druhom príspevku Ti poslal v prílohe oficialny fw,ktorý si tam dáš vtedy ked budeš chciet vrátit k oficialite,alebo nebudeš spokojný s Jepssenom,alebo za uplne iných okolnosti.Tiež aj s návodom a upozornením ako to previest vo finale./Ale len týmto jedným ofic.fw to cez USB spravíš/.Na to Ta tiež upozornil.
V tretom Ti poslal perfiš návod na vrátenie sa tiež k oficialnemu fw ale nie pomocou USB kluča,ale rozhrania RS 232 aj s podrobným servisnávodom za výdatnej pomoci PC.Boli roky že fw a sw len týmto prepojením bolo možné uskutočniť./Ale tu si možeš ofic.fw zvoliť na tej udanej netstránke,alebo ten čo je tam napr./
Takže ti si mal dnes spraviť len to čo Ti poslal v prvom príspevku čiže nahodit do Stb Jepssena,už si mal šlapať na čítačke/ách/,a pozerať v pohode Tv programi.Nič viac,nič menej.
No a ten štvrtý si mal aspon 2x preštudovať.Je to tam nadupané vitamínmi a biosliekmi.
jarino1978 (8045)|30.5.2011 22:07
@slamape :
v prvom rade vyskúšaj upgrade FW cez USB port vzadu a nie vpredu. Bez tohoto sa nepohneme ďalej.


Ale ešte predtým sprav jednu vec :
1. USB kľúč znova naformátuj v PC na FAT32
2. nahraj si na kľúč len samotný FW bez adresára
3. nahraj si do STB nie Jepssen FW, ale EMU FW, napr. http://netload.in/dateiEzh6k8Quch.htm
4. nahrávanie prevádzaj cez USB vzadu v STB
5. potom vyskúšaj nahrať FW Jepssen
rudyz (30)|30.5.2011 22:27
Chci koupit dekódovací modul Cryptoworks SMIT CAM v 3.9.12 pro Skylink kartu ICE. V obchodě mi ale tvrdí, že po vypnutí cryptoworks ji budu muset vyměnit. V Omku tento modul doporučují k Technisatům. Po čtení diskuzí si myslím, že obchodník nemá pravdu. Myslím si že by dekodér měl fungovat i pro Irdeto.
Díky
jarino1978 (8045)|30.5.2011 22:59
ICE kartu nemusíš meniť ani po prípadnom vypnutí CW. Je to totižto Irdeto karta.
slamape (62)|30.5.2011 23:45
[quote=Scorpion7;348741]No neviem čo na to povedať,či zle pochopené,alebo zle prečítané.
V prvom príspevku Ti Jarino 1978 v prílohe poslal neofic.fw/Jepssen/a pridal aj stručný návod ako postupovat,a čo nezanedbat.Mimochodom tento fw je na Vantge HD a to 6000,7100,8000 ,v pohode funguje v každej tejto modelovej rade od Vantu.Odskušané u niekolkých priatelov 2x Vant.7100,1x Vant.8000
V druhom príspevku Ti poslal v prílohe oficialny fw,ktorý si tam dáš vtedy ked budeš chciet vrátit k oficialite,alebo nebudeš spokojný s Jepssenom,alebo za uplne iných okolnosti.Tiež aj s návodom a upozornením ako to previest vo finale./Ale len týmto jedným ofic.fw to cez USB spravíš/.Na to Ta tiež upozornil.
V tretom Ti poslal perfiš návod na vrátenie sa tiež k oficialnemu fw ale nie pomocou USB kluča,ale rozhrania RS 232 aj s podrobným servisnávodom za výdatnej pomoci PC.Boli roky že fw a sw len týmto prepojením bolo možné uskutočniť./Ale tu si možeš ofic.fw zvoliť na tej udanej netstránke,alebo ten čo je tam napr./
Takže ti si mal dnes spraviť len to čo Ti poslal v prvom príspevku čiže nahodit do Stb Jepssena,už si mal šlapať na čítačke/ách/,a pozerať v pohode Tv programi.Nič viac,nič menej.
No a ten štvrtý si mal aspon 2x preštudovať.Je to tam nadupané vitamínmi a biosliekmi.[/quote]


To je asi vtip s tým prvým príspevkom od Jarina po ktorom som už mal šlapať.
Veď mne neide žiadny upgrade cez USB klúčom.Ani ofic ani neofic FW.
slamape (62)|31.5.2011 00:01
[quote=jarino1978;348749]@slamape :
v prvom rade vyskúšaj upgrade FW cez USB port vzadu a nie vpredu. Bez tohoto sa nepohneme ďalej.


Ale ešte predtým sprav jednu vec :
1. USB kľúč znova naformátuj v PC na FAT32
2. nahraj si na kľúč len samotný FW bez adresára
3. nahraj si do STB nie Jepssen FW, ale EMU FW, napr. http://netload.in/dateiEzh6k8Quch.htm
4. nahrávanie prevádzaj cez USB vzadu v STB
5. potom vyskúšaj nahrať FW Jepssen[/quote]

To bolo prvé čo som skúsil-dať klúč aj vzadu do USB portu. Na Multimédia sa hlásil rovnako ako keď bol vpredu t.j. ako USB1. Aj neschopnosť upgradu bola totožná. Skúsim zajtra kúpiť nový USB klúč lebo pri jeho naformátovaní v PC po predchádzajúcom formátovaní v STB a pri jeho načítaní v STB tam zostal akýsi adresár ktorý bol bez názvu a keď som ho chcel v STB vymazať tak bola hláška že to neide a súbor je poškodený. Pritom v PC nezobrazuje nič-je čistý. Divné. Inak postup robím ako ty uvádzaš.
Pitomec (10211)|31.5.2011 06:21
[quote=rudyz;348754]Chci koupit dekódovací modul Cryptoworks SMIT CAM v 3.9.12 pro Skylink kartu ICE. V obchodě mi ale tvrdí, že po vypnutí cryptoworks ji budu muset vyměnit. V Omku tento modul doporučují k Technisatům. Po čtení diskuzí si myslím, že obchodník nemá pravdu. Myslím si že by dekodér měl fungovat i pro Irdeto.
Díky[/quote]Kup radši MASCOM (http://www.omko.cz/modul-mascom-cryptoworks-irdeto/). A obchodník může mít teoreticky pravdu - není problém "na dálku" z ICE karty udělat čistě Irdeto kartu. Ovšem je otázkou proč by to někdo (Skylink) dělal.
Farell (56)|31.5.2011 07:16
Ferguson Ariva 200HD F/W A200_v2.11B9_patch v Uničtečce vše běhá jak má ale třeba změnit v menu CARD INITIAL CLOCK NA 3.6MHz když tam necháte 6.0MHz tak neprojdou zápisy ani kartu pořádne nenačte sekání atd...

Karta SKYLINK ICE Výměna teď beží PROMO 20 dní pak registrace na webu a 600Kč lze možno využít 6 měsícú od reg. karty výměna...
rudyz (30)|31.5.2011 07:41
[quote=rudyz;348754]Chci koupit dekódovací modul Cryptoworks SMIT CAM v 3.9.12 pro Skylink kartu ICE. V obchodě mi ale tvrdí, že po vypnutí cryptoworks ji budu muset vyměnit. V Omku tento modul doporučují k Technisatům. Po čtení diskuzí si myslím, že obchodník nemá pravdu. Myslím si že by dekodér měl fungovat i pro Irdeto.
Díky[/quote]

[quote=jarino1978;348759]ICE kartu nemusíš meniť ani po prípadnom vypnutí CW. Je to totižto Irdeto karta.[/quote]

Omlouvám se špatně jsem to napsal vím, že ICE je i Irdeto. Jde o dekódovací modul Cryptowors SMIT, o kterém mi prodejce tvrdil, že ho budu muset vyměnit při vypnutí cryptoworks.
jarino1978 (8045)|31.5.2011 17:15
ak je ten modul certifikovaný CW, tak ten predajca opäť klamal, pretože ho meniť nemusíš. To je práve ten princíp ICE karty, ktorá beží v CW moduloch a aj v Irdeto moduloch. Takže ak máš ICE, nemusíš nič meniť.
jarino1978 (8045)|31.5.2011 17:16
[quote=slamape;348768]To bolo prvé čo som skúsil-dať klúč aj vzadu do USB portu. Na Multimédia sa hlásil rovnako ako keď bol vpredu t.j. ako USB1. Aj neschopnosť upgradu bola totožná. Skúsim zajtra kúpiť nový USB klúč lebo pri jeho naformátovaní v PC po predchádzajúcom formátovaní v STB a pri jeho načítaní v STB tam zostal akýsi adresár ktorý bol bez názvu a keď som ho chcel v STB vymazať tak bola hláška že to neide a súbor je poškodený. Pritom v PC nezobrazuje nič-je čistý. Divné. Inak postup robím ako ty uvádzaš.[/quote]

ešte mi napíš , aký Fw máš momentálne v STB. Ten USB kľúč naformátuj priamo v PC a nie v STB.
rudyz (30)|31.5.2011 17:34
Díky myslel jsem si to a potvrdili mi to i přes mail z Omko.cz.
slamape (62)|31.5.2011 19:08
Všetkým ktorý mi pomáhali pekne ďakujem hlavne Jarinovi1978.
Problém sa vyriešil a našla sa chyba prečo sa nedalo upgradovať.Obyčajná banalita.Záhadná porucha USB klúča (už je v koši) Asi pri naformátovaní klúča v STB sa niečo udialo a už ani naformátovanie v PC nepomohlo pre jeho funkčnosť ako médium pre upgradovanie. Inak sa správal úplne OK. Dnes som len tak pre zicher nový USB klúč , formát v PC, vloženie 025202.rar , rozpakovanie na .hdp , vloženie do vypnutej Vanty zadného portu USB1 a bez CAM a kariet , zapnutie STB a ejhla upgrade bez problémov.
Funkčnosť:
Vantage 8000S +HDD 500GB+akt.chladenie
2xCAM Skylink Irdeto Neotion
2xkarta Skylink Standart HD (IR)
FW 02.52.01T-O OK pomalé prepínanie kanálov , hlášky o kódovanom kanály
FW O2.69T-O OK nič sa nezmenilo

FW 025202
2xkarta Skylink Standart HD (IR) v čítačkách
OK rýchlosť prepínania sa zväčšila, žiadna hláška o kódovaní

1x karta Skylink Standart HD (IR) v čítačke
OK ako pri dvoch kartách

Záver : Vo Vante beží čisté Irdeto zatial bez problémov (chýba ešte test nahrávania)

Ešte raz díky všetkým poradcom
Scorpion7 (200)|31.5.2011 21:16
Gratulujem,a paráda že si to nakoniec ti sám vyriešil.A hned sa Ti aj ospravedlnujem za nie najvhodnejšie zvolené slová včera v mojom odkaze.Nie je to výhovorka,ale možno to vzniklo v zápale poradiť ti v niečom pri tak vynikajucej mašinke aku vlastníš.Nemal by som zabudať,že chyba nemusí byť len v človeku,ale nakoniec može byť vadný hw,v tvojom prípade Usb kluč.Tak ešte raz sorry,a prajem vždy ničím nerušený príjem,excelentný obraz a krištálovo čistý zvuk.
jarino1978 (8045)|31.5.2011 21:58
[quote=slamape;348906]Problém sa vyriešil [/quote]

tak to som rád. Inak k tým FW...
Boli FW, ktoré mali tieto dané bugy ( pri prepínaní hláška kódovaný program ), boli asi 2-3 a ty si možno natrafil na tieto... Čiže nie je to chyba CI modulu, ale FW STB.
No a ak chceš, treskni tam ten Jepssen FW, prepínanie medzi kanálmi je 0,5-1s, žiadne hlášky o kódovanom programe, trošku zmenené , ale CZ menu s totálnym čiernym podkladom ( ak máš kvalitné LCD alebo plazmu, zamiluješ sa do toho čierno čierneho podkladu OSD ), v čítačkách ti pôjde všetko...
Ale je to na tebe a nútiť ťa aj tak nebudem, hlavne, že si už HAPPY.
Inak by ma zaujímalo, ako sa bude u teba správať Surflock...

Inak k tým USB flash...
ja som už vyhodil asi 20 kľúčov, niektoré, čo mám, idú napr. v PS3 a vo Vantage HD nie, alebo opačne, iné zasa nejdú v PC... Je to občas lotéria...

PS : Možno ak si náhodou zabudol... Aj v EMU FW, v tvojom prípade 025202 môžeš behať aj v čítačkách a aj v CI moduloch. Čiže zrazu máš miestečko na 4 kartičky...
slamape (62)|31.5.2011 23:47
Aj keď som už poďakoval a skoro akoby rozlúčil, vyskytol sa mi ešte jeden "problém". Teraz bežím s dvoma IR kartami v čítačkách s neobsadenými CI slotmi a s FW 025202. Sem tam mi z ničoho nič vyskočí okno : podmínený prístup you have recieve a email Vie niekto poradiť ako sa toho zbaviť a čo to má byť, aký e-mail mám obdržať či čo? Keď som bežal s ofic. FW a s CAM tak sa to ani raz nevyskytlo. Nepodarilo sa mi na nete nič nájsť ani vygooglovať.
Díky vopred za radu
SlavoF (834)|1.6.2011 09:11
žiadny e-mail neobdržíš , neboj :D
sú to jednoducho hlášky z CAM modulu, v niektorých moduloch sa to dá vypnúť (Irdeto Neotion nepoznám), skús ísť do menu modulu - cez satbox a popozerať v nastavení modulu
ja mám mascom a tam to vyzerá nák takto (myslím len to menu modulu, nie priamo to vypnutie messages):
jarino1978 (8045)|1.6.2011 17:46
[quote=slamape;348968]Sem tam mi z ničoho nič vyskočí okno : podmínený prístup you have recieve a email [/quote]

to je v poriadku. to sú nové vymoženosti systému Irdeto. Mňa napr. informuje Skylink, že mi vtedy končí predplatné, pošlú mi textovku cez STB, že mi prišiel od nich mail.
V podstate to, na čo som ( sme ) zvyknutý, pokiaľ človek pri registrácií karty zadá platný e-mail.
slamape (62)|1.6.2011 19:07
[quote=SlavoF;348998]žiadny e-mail neobdržíš , neboj :D
sú to jednoducho hlášky z CAM modulu, v niektorých moduloch sa to dá vypnúť (Irdeto Neotion nepoznám), skús ísť do menu modulu - cez satbox a popozerať v nastavení modulu
ja mám mascom a tam to vyzerá nák takto (myslím len to menu modulu, nie priamo to vypnutie messages):
YouTube - ‪Mascom CAM Cryptoworks / Irdeto - OTA update‬‏[/quote]

To je OK ale ja teraz bežím bez CAM len s kartami Skylink IR
slamape (62)|1.6.2011 19:14
[quote=jarino1978;349087]to je v poriadku. to sú nové vymoženosti systému Irdeto. Mňa napr. informuje Skylink, že mi vtedy končí predplatné, pošlú mi textovku cez STB, že mi prišiel od nich mail.
V podstate to, na čo som ( sme ) zvyknutý, pokiaľ človek pri registrácií karty zadá platný e-mail.[/quote]

Tak to sú v Skylink otravní. Ja som tieto karty ešte neregistroval, takže teoreticky by nemali mať môj e-mail. Ale tu už človek nikdy nevie.
Poslal som aj otázku pre technikov Skylink a som zvedavý čo odpovedia.
Díky za odpoveď
slamape (62)|1.6.2011 19:48
TO Jarino 1978
Tu ti posielam reakciu Skylink

Dobrý den, tato hláška není z karty ale podle mého to dělá SW sat přijímače. Doporučuji toto konzultovat s prodejcem tohoto zařízení.



S pozdravem
Přemysl NOVARA
IT specialista
TradeTec, a.s.
Daliborova 419/11
709 00 Ostrava - Mariánské Hory
Pitomec (10211)|1.6.2011 19:54
CS Link to pošle e-mailem a to stačí. Ale abych něco sledoval na obrazovce, to je teda fakt dost úlet 9-)
slamape (62)|1.6.2011 20:20
A ešte ma napadlo - môže nastať aj taká situacia že vyskočí toto okno na nahrávanom programe, ja budem sledovať iný kanál a v nahrávke bude nacapené toto okno? Alebo je to blbosť?
Pitomec (10211)|1.6.2011 20:24
Tak to už je snad ošetřený, aby se v nahrávce nic neobjevilo - to by byl vrchol, kdy ano :-G
jarino1978 (8045)|1.6.2011 21:03
[quote=slamape;349145]A ešte ma napadlo - môže nastať aj taká situacia že vyskočí toto okno na nahrávanom programe, ja budem sledovať iný kanál a v nahrávke bude nacapené toto okno? Alebo je to blbosť?[/quote]

v nahrávke nie. to je úplne rovnaké, ako keď počas nahrávania si vyvoláš OSD menu.
edison2 (4)|7.6.2011 21:31
STB:Kaon KSC-SA4001IR,HD prijímač 1x čitačka IRDETo, 2X CI slot.
Karta Skylink ICE Výmena, aktivny balik HD+,
1.Karta Skylink vložená do čitačky Irdeto- všetky programy vratane HD bez problémov.
2.Karta Skylink.v CI module SMITH IRDETO - všetko OK.
3Karta SKylink v module IRDETO SMITH, karta CSLINK v module CRYPTOWORK, všetky programy
na obidvoch platformách O.K:
janob (11)|10.6.2011 09:01
Vantage HD 6000, Irdeto ICE.

Nefunguje to. Vcera som nahral FW Jepssen. Je sice pekny cierny ale nefunguje to aj tak.

Spravanie : ked prepnem na akykolvek kodovany kanal, objavi sa sprava "Kodovany program" a to je vsetko.

V menu kde je zoznam kariet a CI na mieste zastrcenej ICE karty je hlaska "No card".

Ma niekto nejaky napad co by som este mohol vyskusat predtym nez vyvalim 40 ecok za Neotion CI ?

Dakujem vopred.

Edit :
Aby som vylucil problem s kartou, pred chvilou som bol kartu vyskusat u kolegu. Takze Opticum 9500 HD, ICE karta funguje bez problemov.
Scorpion7 (200)|10.6.2011 13:24
Podla popisu pouzivas kartu v citacke.A tam mas original decodovaci system Conax,takto Ti to nepojde.A preto Ti pise ziadna karta.Treba sw upravit citacku/ky/.
Alebo druha moznost pouzit CA modul / doporucujem Mascom Crw/Irdeto - je sikovnejsi ako Neotion /,ale dalsie eura navise.
Treba pozriet par stranok dozadu na tomto vlakne a najdes tam co potrebujes,len treba pozorne citat.
krizo (6)|10.6.2011 13:29
Ak používaš Jepsena tak je čítačka uni. Máš asi nesprávne založenú kartu, otoč ju.
Scorpion7 (200)|10.6.2011 13:42
Ano spravne,uznavam zle som si precital prispevok.Budem si musiet dat spravit nove okuliare.Mobil nie je PC.
janob (11)|10.6.2011 13:43
[quote=jarino1978;348537]Odporučil by som ti, pokiaľ by si sa dohodol s predajcom, v prípade, že máš čistú kartu IRDETO, aby ti umožnili výmenu za kartu ICE, tuto máš najmenší problém, zmeníš FW na neoficiálny, strčíš ICE kartu do čítačky a šlapeš.[/quote]

Scorpion 7 : vyssieuvedena citacia od jarino1978 ( plus ine jeho vyjadrenia na zopar dalsich miestach ) vyvolava dojem ze s FW Jepssen by to malo ist v internej citacke. A neboj sa, precital som si celu tuto temu, najma story of slamape - odtial som zistil ako mam vlastne upgradeovat FW.

krizo : cipom hore a dozadu. Tak to zvycajne byva, nie ? Ale skusal som aj naopak a vysledok bol, ze prijimac mi zahlasil, ze si mam skontrolovat kartu.

Takze zatial dakujem. Nejake ine napady ?
jarino1978 (8045)|10.6.2011 16:50
večer tu postnem foto, že FW Jepssen + ICE = OK.

Musíš robiť niečo zle ! Pokiaľ máš v STB Jepssen FW a STB ti hlási, že nie je žiadna karta, tak tú kartu si tam strčil zle.
janob (11)|10.6.2011 20:24
[quote=jarino1978;350791]večer tu postnem foto, že FW Jepssen + ICE = OK.

Musíš robiť niečo zle ! Pokiaľ máš v STB Jepssen FW a STB ti hlási, že nie je žiadna karta, tak tú kartu si tam strčil zle.[/quote]

No, az taky blby nie som aby som nedokazal vyskusat 4 rozne pozicie v citacke. V troch z nich na mna prijimac hulakal, aby som si skontroloval kartu, v tej stvrtej to bolo tak ako som popisal v prvom prispevku.

Ja Ti verim, ze Tebe to ide ale po dnesnom dni, ked som niekolko hodin stravil browsovanim po roznych forach, som nadobudol dojem, ze az take jednoduche to nebude. Niekto neda na Jepssena dopustit, ini ho povazuju za problemovy.

Anyway, kedze odmietam stravit zvysok zivotnosti mojho sucasneho prijimaca neustalym prehravanim FW bez akejkolvek zaruky, ze to bude fungovat, rozhodol som sa obetovat tych 40 ecok za Neotion CI. Ani to vsak nebolo uplne priamociare. Ked som ho vrazil do STB, zacalo to sice fungovat, ale s katastrofalnymi vedlajsimi efektami : pri prepinani kanalov na mna zakazdym vyblafol hlasku, ze kanal je kodovany a ak chcem pokracovat, mam stlacit OK. Potom to po 5 minutach na Eurosport HD scepenelo nacisto.

Po restarte som teda downloadoval novy FW do toho Neotionu a odvtedy to uz asi 2.5 hodiny ide viacmenej bez problemov. Prepinanie medzi HD kanalmi je sice znatelne pomalsie, nez na starej karte v Cryptoworks CI, teraz ale nie som schopny povedat, ci to ma na svedomi Neotion alebo Jepssen.

Pokial to bude nadalej fungovat aspon tak ako teraz, uz sa asi na to vykaslem. Ak nie, budem asi musiet aj tak este poskusat nieco s roznymi verziami FW ( ktorych som dnes stiahol pre istotu asi 5 ).

Ak sa este vyskytne nieco zaujimave, budem o tom infromovat.
jarino1978 (8045)|11.6.2011 23:29
Vantage HD 6000 + FW Jepssen + ICE karta v internej čítačke
slamape (62)|15.6.2011 21:16
[quote=janob;350832]No, az taky blby nie som aby som nedokazal vyskusat 4 rozne pozicie v citacke. V troch z nich na mna prijimac hulakal, aby som si skontroloval kartu, v tej stvrtej to bolo tak ako som popisal v prvom prispevku.

Ja Ti verim, ze Tebe to ide ale po dnesnom dni, ked som niekolko hodin stravil browsovanim po roznych forach, som nadobudol dojem, ze az take jednoduche to nebude. Niekto neda na Jepssena dopustit, ini ho povazuju za problemovy.

Anyway, kedze odmietam stravit zvysok zivotnosti mojho sucasneho prijimaca neustalym prehravanim FW bez akejkolvek zaruky, ze to bude fungovat, rozhodol som sa obetovat tych 40 ecok za Neotion CI. Ani to vsak nebolo uplne priamociare. Ked som ho vrazil do STB, zacalo to sice fungovat, ale s katastrofalnymi vedlajsimi efektami : pri prepinani kanalov na mna zakazdym vyblafol hlasku, ze kanal je kodovany a ak chcem pokracovat, mam stlacit OK. Potom to po 5 minutach na Eurosport HD scepenelo nacisto.

Po restarte som teda downloadoval novy FW do toho Neotionu a odvtedy to uz asi 2.5 hodiny ide viacmenej bez problemov. Prepinanie medzi HD kanalmi je sice znatelne pomalsie, nez na starej karte v Cryptoworks CI, teraz ale nie som schopny povedat, ci to ma na svedomi Neotion alebo Jepssen.

Pokial to bude nadalej fungovat aspon tak ako teraz, uz sa asi na to vykaslem. Ak nie, budem asi musiet aj tak este poskusat nieco s roznymi verziami FW ( ktorych som dnes stiahol pre istotu asi 5 ).

Ak sa este vyskytne nieco zaujimave, budem o tom infromovat.[/quote]

Skús si ešte vyskúšať nahrávanie a súčastne prepnúť na iný program. STB sa mi tváril že nahráva ale pri prehraní so zistil že narávka skončila pri prepnutí na iný program. Moja konfigurácia:
Vantage HD 8000S+ HDD 500MGB
CAM Skylink Irdeto Neotion
karty Skylink Standart HD (IR)
FW 25202
U mňa to mali na svedomí tie moduly.