Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nikdy viac SAMSUNG!

Tomco85 (134)|21.4.2011 08:50
Ja sa len modlim az mi vratia peniaze a znacku Samsung uz nepoznam.
RossiD (1271)|21.4.2011 10:30
Ono kdyz budes mit "stesti" tak zatratis i dalsi znacky.Vse je jen spotrebni zbozi.
vivid.sk (11472)|21.4.2011 10:36
[quote=RossiD;341324]Ono kdyz budes mit "stesti" tak zatratis i dalsi znacky.Vse je jen spotrebni zbozi.[/quote]

Je to tak :)

Pokazit sa ti moze len to, co mas doma.
peatro (1054)|21.4.2011 15:18
[quote=RossiD;341324]Ono kdyz budes mit "stesti" tak zatratis i dalsi znacky.Vse je jen spotrebni zbozi.[/quote]

REZDIL potom je, jak maji nasmlouvane vztahy se servisem, Panasonic je v tomto celkem benevolentní a servis je celkem bezproblemovy, jeste jsem se nesetkal u teto znacky, ze by nekdo musel najimat soudniho znalce a hrozit soudem :-)
jarino1978 (8045)|21.4.2011 22:11
[quote=Slamka;341295]Zvlastne je, ze tie iste videa ktore boli na mojej TV nepozeratelne boli uplne OK na tom istom PC ked sa pripojil k inej TV. [/quote]
ibaže toto nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Každá TV používa iné spracovanie obrazu...

[quote=Slamka;341295]
A to nehovorim o tom ze neskor mi obraz "zgelovatel" uz aj pri inych vstupoch[/quote]

toto sa z času na čas stane každému, kto používa HDMI prepojenie. Niekedy sa stane, že sa oba komponenty nedohodnú...

Na druhej strane si uvedom, že testovanie (ne)kvality sa robí z oficiálnych zdrojov a nie z rôznych pochybných zdrojov, ktoré si ukradneš z netu ( MKV ) a ktoré muxoval nejaký pošahaný človek. .
lerby (906)|21.4.2011 23:25
Kazdopadne treba zacat hladat chybu od PC. Graficke karty sa s portom v TV nie vzdy korektne dohodnu a zo vzajomnej nekompatibility moze zblbnut cela elektronika.

Ak trha obraz priblizne raz za minutu, tak grafika evidentne posiela namiesto 23.976 Hz nieco okolo 24Hz. Co znamena trhnutie zhruba kazdych 1000 snimkov (cca 40 sekund).
Ak sa grafika nedohodne na presnej frekvencii a pritom ju urcite podporuje, tak moze byt problem v neuplnom EDIDe v TV. Ten sa da precitat z TV pomocou utilitky moninfo. Pre Windows je mozne vygenerovat .inf subor, upravit a priradit ho k TV.

Urcite by som skontroloval 23.976 Hz na vystupe grafiky (nie 24Hz +- autobus), zatazenie GPU a vyskusal iny farebny format RGB, YCbCr 4:4:4 alebo 4:2:2, skusit vypnut audio a pod. Ja na PC pouzivam madVR renderer, ktory vie v debug mode podat o chovani grafiky a celom procese renderovania obrazu z karty velmi podrobne info.

Samozrejme ze nie je mozne vylucit ani chybu FW v TV, ktora sa prejavyje iba na urcitej platforme. Na Valencii problem nemam.
nin (388)|22.4.2011 08:32
[quote=jarino1978;341398]Na druhej strane si uvedom, že testovanie (ne)kvality sa robí z oficiálnych zdrojov a nie z rôznych pochybných zdrojov, ktoré si ukradneš z netu ( MKV ) a ktoré muxoval nejaký pošahaný človek. .[/quote]

Tohle by se melo tesat do kamene!
jarino1978 (8045)|22.4.2011 08:57
už si viem živo predstaviť, ako niekto príde do servisu s tým, že mu sekajú kradnuté MKV z netu prehrávané na PC s bohvie akou konfiguráciou a nastavením , muxované v štýle, ripnem, orežem, okresám, dolepím z dvd-video ( najlepšie CZ audio stopu z PAL DVD-VIDEO ) a potom kukáme spoločne v servise na to, ako to krásne seká....
No paráda....
Ladys (1829)|22.4.2011 09:05
Ja myslim ze tu neslo o nejaky shit, ktery delal nejaky amater, ale zrejme o kvalitni rip a proto se ohradil ze mu to nefunguje tak jak ma.

Pokud ovsem nekdo stahne rip ktery je po vsech strankach zmrseny (bitrate, zrno, audio/video dvd atd), tak ten dotycny je hlupak ze to hodla kvuli tomu reklamovat.

K tomu neni opravdu vic co dodat.
nin (388)|22.4.2011 09:14
[quote=Ladys;341422]Ja myslim ze tu neslo o nejaky shit, ktery delal nejaky amater, ale zrejme o kvalitni rip a proto se ohradil ze mu to nefunguje tak jak ma.[/quote]

Jenze jak presne bys definoval kvalitni rip? Pokud vysledek neni meritelna hodnota, ale pozorovani, potrebujes kvuli srovnani etalon.
Ladys (1829)|22.4.2011 09:27
Kazdej kvalitni rip stazeny z netu pochazi vzdy z kvalitniho zdroje a ten vzdy uvadi dane hodnoty a parametry jednotliveho ripu, cili neni potreba nic merit a hrat si na vedatora, ale staci jen overit obycejnym zkouknutim.
Vysledek u kvalitiho ripu z kvalitniho zdroje je takovy, ze to vypada jako BDrip a ne nejaky zplacany shit.
Pokud nekdo stahne neco co se tvari jen jako BDrip a nehraje mu to v TV tak jak jsi predstavoval, tak by se nemel cemu divit a obstarat si kvalitni rip.

On je rozdil mezi BDripem a HDripem.Spousta filmu nevysla na BD a tim padem asi tezko z toho bude nejaky kvalitni rip.
jarino1978 (8045)|22.4.2011 09:30
žiadne MKV, to nie je žiadna záruka. jedine ak, tak rip BD 1:1 ( m2ts , ts ). Jedine len to. A otázka nastavenia grafiky, prehrávača je kapitola sama o sebe ( + HW ).
Ladys (1829)|22.4.2011 09:40
Ja nevim jak ty, ale obrazovy rozdil kvalitniho MKV oproti BD 1:1 je minimalni.Vetsinou to ovlivnuje bitrate, ktery je sice dvojnasobny, ale rozdil pouhym okem zanedbatelny.

Samozrejme timto ripem mas zaruceny 100% kvalitni vstupni signal, ale jak pises, dal se to da taky zmrvit (HW, grafika atd).
nin (388)|22.4.2011 12:22
Ja bych se nerad poustel na tenky led nekonecne diskuse, co je (a co neni) kvalitni rip, kde hraje svou roli i kvalita predlohy. Nicmene se asi shodneme, a souhlasim s vami, ze aspektu, ktere ovlivnuji vystupni obraz je jiz od jeho vstupu tak hodne, ze neni snadne na dalku urcit, kde presne vznikl prolem. Skoda, ze slamka nenapsal, zda byl schopen pres HDMI prehrat obraz v 1080p napr. z BR v pohode ci nikoliv.
Pitomec (10211)|22.4.2011 12:26
[quote=Ladys;341430]Ja nevim jak ty, ale obrazovy rozdil kvalitniho MKV oproti BD 1:1 je minimalni.Vetsinou to ovlivnuje bitrate, ktery je sice dvojnasobny, ale rozdil pouhym okem zanedbatelny.

Samozrejme timto ripem mas zaruceny 100% kvalitni vstupni signal, ale jak pises, dal se to da taky zmrvit (HW, grafika atd).[/quote]Nějak mně to připomíná dobu, kdy začaly DVD-Video filmy a místo aby to někdo kopíroval 1:1, tak to prznil do DivXů, XShitů a dalších sra*ek, a to všechno jenom kvůli úspoře pár GB. Koukám že jsou lidi nepoučitelní a zase místo kopie BD 1:1 to rvou do jakýchsi Matrošek, nezřídka i v překopávce z 1080 na 720, za což by patřilo někomu pořádně nakopat :-k:-k:-k
Ladys (1829)|22.4.2011 12:31
30Gb BD1:1 vuci 10Gb v MKV je rozdil velkej, pritom obrazove rozdilne snad pouze z 30cm :)

Mrveni je jedna vec a uspora druha.Kazdy si muze zvolit.
jarino1978 (8045)|22.4.2011 12:43
[quote=Ladys;341451]30Gb BD1:1 vuci 10Gb v MKV je rozdil velkej, pritom obrazove rozdilne snad pouze z 30cm :).[/quote]

keby si mal možnosť si zrovnať originál a okresaný rip, nepísal by si takéto sprostosti. Ten rozdiel je brutálny, čo sa týka obrazovej kvality. Pokiaľ to ale pozeráš cez veľkosť displeja MT, tak to ťa potom možno chápem.
Pri tejto logike sa ani nečudujem, že sú plné fóra ľudí, ktorí sa čudujú, ako je možné, že HD je mazanica na ich tv.
Ono aj samotný originál na BD je brutálne zmršený, častokrát je to len obrazový SD upscale s artefaktami, ktoré sa na veľkom skle len zvýrazňujú ( Pán prsteňov prvá edícia ).
Pitomec (10211)|22.4.2011 12:47
[quote=Ladys;341451]30Gb BD1:1 vuci 10Gb v MKV je rozdil velkej, pritom obrazove rozdilne snad pouze z 30cm :)

Mrveni je jedna vec a uspora druha.Kazdy si muze zvolit.[/quote]
Už jsem psal, že přesně toto bylo kdysi u DVD-Video, kdy taky někdo "argumentoval" tím, že originál je 4, resp. 8GB a v překopávce je to 700, resp. 1400MB. Ovšem úspory tohoto typu NEBRAT! A u BD je to totéž, není žádná zázračná metoda, která dokáže stlačit film na třetinu původní hodnoty. Jediná akceptovatelná věc je odhoz nepotřebných audio stop, menu a dalších ptákovin, ale obraz zásadně 1:1. A kdo chce šetřit, ať nepřemýšlí o BD, ale zůstane u DVD.
vivid.sk (11472)|22.4.2011 13:21
[quote=nin;341448]Ja bych se nerad poustel na tenky led nekonecne diskuse, co je (a co neni) kvalitni rip[/quote]

Suhlasim. Nerieste tu tieto OT, tema znie inak. I ked v tomto pripade suhlasim s Ladysom, no o tomto sa da diskutovat 100 stran a bez vysledku.


A pritom uplne staci jediny slepy test a je vymalovane, ale slepe testy ludia prilis v laske nemaju. Pretoze jedine tam sa dokaze, ze oko je organ poriadne slepy. (obzvlast je tato tema zaujimava pri hifi, kde ludia budu 100 stran diskutovat o nezmysloch a woodoo upravach, a o tom ako lepsie potom 'pocuju'. Pritom staci jeden ABX slepy test a je vymalovane).

P.S. Ked som si kupil TV, jedna z prvych veci bola, do akej miery vie clovek (konkretne ja) vnimat rozlisenie (resp. rozne rozlisenia) v zavislosti od vzdialenosti od TV. Urcite si Jarino spomenie na Jozefa, ktory vzdy argumentoval s fyzickou schopnostou ludskeho oka vnimat/rozlisovat detaily pri konkretnej vzdialenosti. Niekedy staci zdravy pohlad na vec a aj bez technickych znalosti clovek pride na to, ze rozlisovacie schopnosti oka nie su nekonecne. A to som napisal velmi jemne.
vivid.sk (11472)|22.4.2011 13:30
[quote=Pitomec;341453]..kdysi u DVD-Video, kdy taky někdo "argumentoval" tím, že originál je 4, resp. 8GB[/quote]

OT:
vynimocne zareagujem
Tak porovnaj 8GB original DVD s 8GB BDripom a povedz, co budes pozerat? (ja viem, ze na CRT je to jedno, ale co by si pozeral, keby si mal napriklad 50" zobrazovac?)
Ladys (1829)|22.4.2011 13:42
[quote=jarino1978;341452]keby si mal možnosť si zrovnať originál a okresaný rip, nepísal by si takéto sprostosti. Ten rozdiel je brutálny, čo sa týka obrazovej kvality. Pokiaľ to ale pozeráš cez veľkosť displeja MT, tak to ťa potom možno chápem.
Pri tejto logike sa ani nečudujem, že sú plné fóra ľudí, ktorí sa čudujú, ako je možné, že HD je mazanica na ich tv.
Ono aj samotný originál na BD je brutálne zmršený, častokrát je to len obrazový SD upscale s artefaktami, ktoré sa na veľkom skle len zvýrazňujú ( Pán prsteňov prvá edícia ).[/quote]

Jarino1978, ty tady nemel blaboly, nepsal bych nic co bych nevedel.BD je v podstate moje hobby, takze vim z osobni zkusenosti, ze rozdil mezi BD 1:1 v objemu 40Gb a bitratu 30Kbps a na druhe strane BDripu o veliskoti 10Gb a toku 10Kbps je viditelny opravdu jen kdyz budes nalepeny na obrazovce.
Jedna vec jsou zmerene hodnoty a druha vec nase oci, ktere nejsou dokonale.

Takze souhlas s Vivid.sk co napsal.
Pitomec (10211)|22.4.2011 13:49
[quote=vivid.sk;341461]OT:
vynimocne zareagujem
Tak porovnaj 8GB original DVD s 8GB BDripom a povedz, co budes pozerat? (ja viem, ze na CRT je to jedno, ale co by si pozeral, keby si mal napriklad 50" zobrazovac?)[/quote]
To se bavíš úplně o něčem jiným než já - moje srovnání bylo DVD vs. DivX/XShit a BD vs. MKV. Takže stejně jako jsem vždycky dřív sáhnul po DVD (a ne po DivX/XShit), tak dneska sáhnu po BD (a ne po MKV). Prostě úspora není na místě, protože rozhoduje kvalita obrazu.
vivid.sk (11472)|22.4.2011 14:06
[quote=Pitomec;341465]To se bavíš úplně o něčem jiným než já - moje srovnání bylo DVD vs. DivX/XShit a BD vs. MKV. Takže stejně jako jsem vždycky dřív sáhnul po DVD (a ne po DivX/XShit), tak dneska sáhnu po BD (a ne po MKV). Prostě úspora není na místě, protože rozhoduje kvalita obrazu.[/quote]

ano, ak chces povodnu kvalitu obrazu, tak urcite.

Ale treba brat do uvahy aj historicky aspekt.
V casoch uvedenia DVD na trh sme mali (vacsina z nas) disky, ktorych kapacita bola v desiatkach GB.
Pokial by si tam chcel archivovat (aj ked len docasne) cele DVD, kolko by sa ich tam voslo?

Taktiez boli len CRT TV a CRT monitory (s obvyklym rozlisenim 800x600) a pokial si na nich pustil kvalitne spraveny XviD o velkosti 1.4GB, tak tam nebol viditelny rozdiel (a pokial by bol, niekto spravil nieco zle). Samozrejme, doba sa zmenila a dnes nieje dovod pri 2-3TB diskoch znizovat kvalitu DVD diskov.

Detto je to pri BD, ak by sme mali 500TB disky, nikto nebude riesit re-enkoding a naviac - mnoho z tych filmov si 1x pozries a vymazes.

A obdobne je to s muzikou, ak si historici spominaju na prve mp3 a ich boom (i ked skutocny boom prisiel az po par rokoch).
Dnes vsak uz nikto, kto si archivuje muziku na PC neriesi nejake stratove formaty, hlavne preto, lebo su dostupne velke disky za par desiatok eur a jedno CD ma cca 300-400MB (pri spakovani s lossless packermi typu flac/wavpack/monkeys audio/ atd....).

V casoch navrhu AudioCD (RedBook) bola vsak kapacita 700MB neskutocne obrovska a pevne disky s takouto kapacitou este ani neboli.
Pitomec (10211)|22.4.2011 14:25
[quote=vivid.sk;341468]ano, ak chces povodnu kvalitu obrazu, tak urcite.

Ale treba brat do uvahy aj historicky aspekt.
V casoch uvedenia DVD na trh sme mali (vacsina z nas) disky, ktorych kapacita bola v desiatkach GB.
Pokial by si tam chcel archivovat (aj ked len docasne) cele DVD, kolko by sa ich tam voslo?

Taktiez boli len CRT TV a CRT monitory (s obvyklym rozlisenim 800x600) a pokial si na nich pustil kvalitne spraveny XviD o velkosti 1.4GB, tak tam nebol viditelny rozdiel (a pokial by bol, niekto spravil nieco zle). Samozrejme, doba sa zmenila a dnes nieje dovod pri 2-3TB diskoch znizovat kvalitu DVD diskov.

Detto je to pri BD, ak by sme mali 500TB disky, nikto nebude riesit re-enkoding a naviac - mnoho z tych filmov si 1x pozries a vymazes.

A obdobne je to s muzikou, ak si historici spominaju na prve mp3 a ich boom (i ked skutocny boom prisiel az po par rokoch).
Dnes vsak uz nikto, kto si archivuje muziku na PC neriesi nejake stratove formaty, hlavne preto, lebo su dostupne velke disky za par desiatok eur a jedno CD ma cca 300-400MB (pri spakovani s lossless packermi typu flac/wavpack/monkeys audio/ atd....).

V casoch navrhu AudioCD (RedBook) bola vsak kapacita 700MB neskutocne obrovska a pevne disky s takouto kapacitou este ani neboli.[/quote]V čase nástupu DVD to šlo normálně kopírovat 1:1 na DVD-R (nebo i s drobnou ztrátou v případě kopií z DVD9 na DVD5, samozřejmě při vyházení nepotřebností), ale imho to byl nesmysl, když stejně většina vypálených DVD je dávno nečitelná. Já už ty svoje všechny vyházel a nechal si jenom těch cca 1200 originálek. U BD se nějakým vypalováním ani namáhat nebudu, stejně se ty filmy za čas objeví na stánku za 50Kč. Takže jediný využití je tak leda film stáhnout, podívat se a smazat - a k tomu je nepochybně lepší originál 1:1 než rip v MKV. Navíc ceny HDD jsou tak nízko, že i sebezapálenější divák si může dovolit to tlačit v původní podobě na 2TB HDD a ne se šušnit převodem do MKV.
vivid.sk (11472)|22.4.2011 14:31
Takže jediný využití je tak leda film stáhnout, podívat se a smazat - a k tomu je nepochybně lepší originál 1:1 než rip v MKV

no neviem ci budes radsej tahat 40GB ako 8GB, koli jedinemu pozretiu ... ale to si musi kazdy vybrat sam.
Pitomec (10211)|22.4.2011 14:34
Mně je to celkem jedno, 40GB nebo 8GB, stáhnutý to mám za chvilku, pokud bych to potřeboval tahat 8-) A většina stahovačů si beztak zakliká filmy a jde spát, takže se to tahá jaksi samo a tudíž i ta velikost není podstatná...
vivid.sk (11472)|22.4.2011 14:35
Ak mas nejaky 50Mbit pristup na web, tak urcite :)
Pitomec (10211)|22.4.2011 14:49
Mám 100Mbps, ale i když jsem měl 10Mbps (což je dneska základ takřka všude), tak není problém to večer zakliknout a ráno to máš na HDD 8-)
jarino1978 (8045)|22.4.2011 14:50
[quote=vivid.sk;341461]Tak porovnaj 8GB original DVD s 8GB BDripom a povedz, co budes pozerat? [/quote]

je to síce na kolegu, ale za mňa : pozriem si radšej 8 GB DVD-Video
vivid.sk (11472)|22.4.2011 14:54
[quote=jarino1978;341482]je to síce na kolegu, ale za mňa : pozriem si radšej 8 GB DVD-Video[/quote]
asi si dnes moc pil.... a to je vraj velky post :D

ale voci gustu ziaden disputat.
interfernet422 (1575)|22.4.2011 14:58
No nevím,, nevím.... 8GB DVD video je v MPEG2 v rozlišen 720×568 (nebo méně) a 8GB BDrip je kodovám většinou v H264 v rozlišení 720 nebo 1080. Já osobně hlasuji za kvalitní BDrip.
jarino1978 (8045)|22.4.2011 14:59
[quote=Ladys;341464]Jarino1978, ty tady nemel blaboly, nepsal bych nic co bych nevedel.BD je v podstate moje hobby, takze vim z osobni zkusenosti, ze rozdil mezi BD 1:1 v objemu 40Gb a bitratu 30Kbps a na druhe strane BDripu o veliskoti 10Gb a toku 10Kbps je viditelny opravdu jen kdyz budes nalepeny na obrazovce.[/quote]

bláboly tu riešiš ty, pretože si riadne slepý, alebo to pozeráš na displeji MT.
Ja pozerám BD od prvého počiatku, ty možno tak 1/2 roka, tak nepíš sprostosti.
Ani jeden MKV rip BD, pokiaľ nie je spravený 1:1 sa nevyrovná originálu, môžeš sa hodiť aj 100x o zem.
Ja to na rozdiel od teba pozerám na kvalitnom skle, takže vidím jasné, priepastné rozdiely. Je snáď logické, že keď to nejaký pako skreše z 30GB na 10 GB, tak ten obrazový rozdiel je priepastný, aj Bocelli by povedal, že to vidí.
Hlavné priepastné rozdiely hľadaj :
- ostrosť pohybov
- presnosť farieb ( po encode sú totálne mimo )
- presahy farieb za hrany ( rozpité hrany )
- kompresné artefakty ( najviac viditeľné na jednofarebných plochách, napr. obloha ), toto je doslova do oka bijúce
- kompresné artefakty v tmavých scénach ( pozri si Sin City, tam sa to fľakmi len tak hemží )
- drastické zníženie sýtosti farieb a hlavne úrovne čiernej
- farebný šum v obraze

Všetko toto je viditeľné na kvalitnom skle z doporučenej vzdialenosti.
Jediný žáner, čo má ako tak zmysel previesť z 30 na 10-15 Gb sú animáky, deti to aj tak nevidia...
vivid.sk (11472)|22.4.2011 15:00
720×568
720x576 ... ale zrejme si sa len preklepol.
jarino1978 (8045)|22.4.2011 15:06
[quote=vivid.sk;341483]asi si dnes moc pil.... a to je vraj velky post :D

ale voci gustu ziaden disputat.[/quote]

- včera večer len sedmičku vínka pri grilovaní...
- vážne, siaham radšej po originále DVD-VIDEO, pokiaľ nemám film na BD. Je to určite kvalitnejšie, pretože je to Mpeg 2 720x576 s dátovým tokom ==7 Mbit/s , ako mazanica H.264/AVC 1920x1080 ( zväčša orezaná ) s dátovým tokom === 7 Mbit/s. Veď na to sa nedá preboha ani pozrieť jedným okom, nie to ešte dívať oboma.
- a podotknem, že som už videl dosť originálov BD, ktoré mali obraz horší, ako DVD5...

[quote=interfernet422;341485]No nevím,, nevím.... 8GB DVD video je v MPEG2 v rozlišen 720×568 (nebo méně) a 8GB BDrip je kodovám většinou v H264 v rozlišení 720 nebo 1080. Já osobně hlasuji za kvalitní BDrip.[/quote]

ďalšia obeť toho, že mu niekto nakecá, že je to HÁ-DÉ a to vraj musí byť lepšie. Chlapci, máte toho málo opozerané...

Dám ti aspoň jeden príklad :
pozri si niekedy ESP HD z 23,5E a porovnaj to z CT4 z 23,5E. Tam zistíš, kde je to tvoje skvelé HD
:-k:-k:-k

Oba programy, jeden HD a druhý SD majú takmer identický bitrate.
Pitomec (10211)|22.4.2011 15:09
[quote=interfernet422;341485]No nevím,, nevím.... 8GB DVD video je v MPEG2 v rozlišen [COLOR=red]720×568[/COLOR] (nebo méně) a 8GB BDrip je kodovám většinou v H264 v rozlišení 720 nebo 1080. Já osobně hlasuji za kvalitní BDrip.[/quote]
720x576
vivid.sk (11472)|22.4.2011 15:16
H.264/AVC 1920x1080 ( zväčša orezaná ) s dátovým tokom === 7 Mbit/s

podla tvojich reci naozaj neviem ci sa bavime o tom istom, alebo si este dobry rip nemal moznost vidiet.

Nechcem to tu zbytocne hrotit, nie je na to dovod, ostatne tie artefakty, ktore popisujes sa naozaj nachadzaju vo vacsine ripov, ktore maju 4GB, pripadne slabo nastavena parametre enkodovania.

Napriek tomu by som radsej porovnal kvalitne ripy (bud vyrobene vlastne, alebo nejakou skupinou s pravidlami) s rozumnym datovym tokom, pretoze nie je problem argumentovat tym, ze su taketo ripy (ano su). Ale ja argumentujem tym, ze rip sa da spravit poriadne.
(je to asi o tom, ked piati ludia v praci robia to iste a vzdy je iny vysledok).

V principe tu plati, ze ak mas original BD s tokom okolo 30Mbit, ktory sa zvacsa nemeni (alebo kolise len velmi pozvolne), tak pri 2pass enkodovani vies stiahnut bitrate pri scenach, ktore su staticke (a to dost podstatne a bez viditelneho rozdielu), pricom pri rychlych scenach vies ist kludne do vysky povodneho bitratu (kludne aj tych 30-40Mbit, takze naozaj ziadne mazanice nehrozia). Nechcem ist zbytocne do detailov (ostatne tato tema nie je nato urcena), ale netreba veci skatulkovat a odsudzovat len preto, ze ich niekto nerobi poriadne.
Pitomec (10211)|22.4.2011 15:23
Krásná ukázka zprznění originálu BD je u filmu Predátor (originál 35GB, MKV 6GB). Vřele doporučuju shlídnout (to už fakt radši originál na DVD, než ten paskvil v MKV) :-k
Pitomec (10211)|22.4.2011 15:25
[quote=vivid.sk;341494]H.264/AVC 1920x1080 ( zväčša orezaná ) s dátovým tokom === 7 Mbit/s

podla tvojich reci naozaj neviem ci sa bavime o tom istom, alebo si este dobry rip nemal moznost vidiet.

Nechcem to tu zbytocne hrotit, nie je na to dovod, ostatne tie artefakty, ktore popisujes sa naozaj nachadzaju vo vacsine ripov, ktore maju 4GB, pripadne slabo nastavena parametre enkodovania.

Napriek tomu by som radsej porovnal kvalitne ripy (bud vyrobene vlastne, alebo nejakou skupinou s pravidlami) s rozumnym datovym tokom, pretoze nie je problem argumentovat tym, ze su taketo ripy (ano su). Ale ja argumentujem tym, ze rip sa da spravit poriadne.
(je to asi o tom, ked piati ludia v praci robia to iste a vzdy je iny vysledok).

[COLOR=red]V principe tu plati, ze ak mas original BD s tokom okolo 30Mbit, ktory sa zvacsa nemeni (alebo kolise len velmi pozvolne), tak pri 2pass enkodovani vies stiahnut bitrate pri scenach, ktore su staticke (a to dost podstatne a bez viditelneho rozdielu), pricom pri rychlych scenach vies ist kludne do vysky povodneho bitratu (kludne aj tych 30-40Mbit, takze naozaj ziadne mazanice nehrozia). Nechcem ist zbytocne do detailov (ostatne tato tema nie je nato urcena), ale netreba veci skatulkovat a odsudzovat len preto, ze ich niekto nerobi poriadne. [/COLOR][/quote]
Stejná argumentace jako kdysi u DivX/XShit (ale to už se opakuju). Kdyby to bylo jak píšeš, tak i producenti filmů by to začali takto distribuovat. Což se samozřejmě neděje...
jarino1978 (8045)|22.4.2011 15:27
posledné k tomuto OT :

[quote=vivid.sk;341494]Ale ja argumentujem tym, ze rip sa da spravit poriadne. [/quote]
áno dá, pokiaľ je to 1:1
[quote=vivid.sk;341494]
V principe tu plati, ze ak mas original BD s tokom okolo 30Mbit, ktory sa zvacsa nemeni [/quote]

viď. prílohy... film Harry foter
harry-potter-relikvie-bitrate-10s.PNG
vivid.sk (11472)|22.4.2011 15:27
pitomec> To je este nic. Minule kolega dovliekol jeden nemenovany film, ktory mal 2GB a rozlisenie 1280x720! To bola uz naozaj silna kava.
vivid.sk (11472)|22.4.2011 15:30
áno dá, pokiaľ je to 1:1

ale to uz sa nenazyva Rip, ale remux.
inak ten obrazok toho bitratu to pekne vystihuje.
jarino1978 (8045)|22.4.2011 15:32
[quote=vivid.sk;341502]inak ten obrazok toho bitratu to pekne vystihuje.[/quote]

kolega, to je originál BD....Vidíš, ako ten dátový tok kolíše a to je prosím 10s ukážka..

KONIEC...
vivid.sk (11472)|22.4.2011 15:34
:D :D :D
ano, vyzera to ako dobre spraveny rip :D
Ladys (1829)|22.4.2011 15:58
[quote=Pitomec;341496]Krásná ukázka zprznění originálu BD je u filmu Predátor (originál 35GB, MKV 6GB). Vřele doporučuju shlídnout (to už fakt radši originál na DVD, než ten paskvil v MKV) :-k[/quote]

Ty asi nejsi moc zbehlej v BD vid ?

Predator - vysla nedavno remasterovana "ultimate hunter edition" a i BDrip v MKV ma uctihodne parametry a divil by ses, jaky obraz z tohoto starsiho filmu dokazali vykouzlit.Dnesni BD by mohli zavidet.

Puvodni BD samozrejme nestalo za nic, ale to plati o pro ten original o objemu 35Gb.
Pitomec (10211)|22.4.2011 16:02
V MKV nikdo nic nevykouzlil - v MKV někdo vzal originál a stlačil ho na menší objem dat. A jelikož neexistuje žádné perpetum ani zázračný kodek, který by uměl s nulovou ztrátou zmenšit velikost, tak i MKV oproti originálu nestojí za nic :-)-
Ladys (1829)|22.4.2011 16:07
Nikdo tady netvrdil, ze nekdo kouzlil s MKV, nybrz s remasterovanou edici.

Souhlasim, ze na papire a pri riznych zmereni je rozdil propastny, bo spravne jak jste vsichni uvedli, film z 40Gb zmenseni na 10-20Gb musi byt nekde videt, ale lidskym okem nejsou tyto rozdily tak markantni jako na tom papire.Kort pri koukani z 3m.

Zase nedelejte z BDripu nejakou mazanici, tak to neni.
nin (388)|22.4.2011 16:21
Tak ono obecne tyhle kompresni algoritmy jsou spise o kompromisech. At uz se jedna o rychlost datoveho pripojeni ke zdroji dat, moznosti ulozneho prostoru nebo zobrazovaci zarizeni. Je na kazdem, aby zhodnotil sve priority, zda tyto kompromisy akceptuje, ci nikoliv. V profesionalnim vyuziti takova komprese prinasi nemale uspory viz napr. The Hidden Value of H.264.
peatro (1054)|22.4.2011 16:50
staci remux, ten je urcite kvalitni, da se pogooglit a rozeznat podle velikosti jestli to proslo kompresi nebo nikoliv.........myslim, ze tyto uvahy jsou uplne mimo, neni idiot aby tahal TV do servisu a nemel to odzkousene na vice zdrojich
Tomco85 (134)|22.4.2011 21:40
[quote=jarino1978;341421]už si viem živo predstaviť, ako niekto príde do servisu s tým, že mu sekajú kradnuté MKV z netu prehrávané na PC s bohvie akou konfiguráciou a nastavením , muxované v štýle, ripnem, orežem, okresám, dolepím z dvd-video ( najlepšie CZ audio stopu z PAL DVD-VIDEO ) a potom kukáme spoločne v servise na to, ako to krásne seká....
No paráda....[/quote]

Ja len podotknem, ze mne seka original blu-ray ( ano kupovany ) pustany zo Samsung blu-ray prehravaca do Samsung telky. Tam proste neexistuje aby obraz co i len jemne skubol, pokial samozrejme nie je samotny nosic doskrabany co nie je.
vivid.sk (11472)|22.4.2011 22:05
ze mne seka
z toho vyplyva otazka, co znamena pojem seka.

Ono sa to da pochopt rozne, preto to treba presne definovat, ci ide o nepravidelne/pravidelne alebo cisto nahodne sekanie/trhanie, takisto ci sa objavuje v tej istej scene (po pretoceni) atd atd ...