Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte reproduktory k Onkio TX SR-608

IceDive1 (223)|25.2.2011 20:59
[quote=Teffel;332352]pekne..v ockovich slapajach.....len dufam ze moj bude len s polovicky ist v mojich slapajach :D[/quote]

Pokial v tom nema prsty postar tak urcite. :D

Inak som si vcera vecer vychutnaval Best of MTV unpluged 1,2,3 a silno doporucujem si zabezpecit do svojej zbierky v nejakom lossless formate. ;)
Je to asi iny styl ako pocuvas ale na dobrych reprakoch je to paradicka.
Teffel (198)|25.2.2011 21:14
[quote=IceDive1;332360]Pokial v tom nema prsty postar tak urcite. :D

Inak som si vcera vecer vychutnaval Best of MTV unpluged 1,2,3 a silno doporucujem si zabezpecit do svojej zbierky v nejakom lossless formate. ;)
Je to asi iny styl ako pocuvas ale na dobrych reprakoch je to paradicka.[/quote]

ha ...jak si to mam zabespecit?len ma neposli niekde do obchodou to zhanat :D
IceDive1 (223)|25.2.2011 21:21
[quote=Teffel;332364]ha ...jak si to mam zabespecit?len ma neposli niekde do obchodou to zhanat :D[/quote]

Taketo veci kupujem skor na nete. Sposob si vyber sam. :D
Ale mozno nejaky sposob vymyslime. Ako mas poriesene prehravanie FLAC suborov? Pripadne mas CD prehravac?
Teffel (198)|25.2.2011 21:25
[quote=IceDive1;332368]Taketo veci kupujem skor na nete. Sposob si vyber sam. :D
Ale mozno nejaky sposob vymyslime. Ako mas poriesene prehravanie FLAC suborov? Pripadne mas CD prehravac?[/quote]

CD prehravam z PS3..este som sa nedostal k normalnemu prehravacu :D..neviem teraz ci PS3 vie prehravat FLAG..no ked sa to da objednat cez internet tak si to kupim...a jak to funguje..ved CD su vo formatoch MP3 ...nie ?
vivid.sk (11472)|25.2.2011 21:25
Ako mas poriesene prehravanie FLAC suborov?

Ta otazka mi v tomto vlakne pripada trosku "mimo misu" :D

updated:

a myslim, ze som ani daleko netrafil :D

LOL:
[quote]
.ved CD su vo formatoch MP3 ...nie ?
[/quote]
Teffel (198)|25.2.2011 21:27
[quote=vivid.sk;332373] Ako mas poriesene prehravanie FLAC suborov?

Ta otazka mi v tomto vlakne pripada trosku mimo misu :D

updated:

a myslim, ze som ani daleko netrafil :D

LOL:[/quote]

nesmej sa ale vysvetluj :D
vivid.sk (11472)|25.2.2011 21:28
ze FLAG

LOOOOL ...no dobre si zabil

updated: ked sa vydycham, vysvetlim vsetko co potrebujes vediet. Len neviem, kde presne zacat :) Tak sa pytaj.
Teffel (198)|25.2.2011 21:34
[quote=vivid.sk;332375]ze FLAG

LOOOOL ...no dobre si zabil

updated: ked sa vydycham, vysvetlim vsetko co potrebujes vediet. Len neviem, kde presne zacat :) Tak sa pytaj.[/quote]

no ten FLAG :D..to pachne asi nejakym kvalitnym zvukom...tak sem z nim..jak dostanem ten MTV Best ako FLAC :D

dobre som polozil otazku..alebo uz som ta zaklincoval do rakvy :D
Teffel (198)|25.2.2011 21:38
[quote=IceDive1;332368]Taketo veci kupujem skor na nete. Sposob si vyber sam. :D
Ale mozno nejaky sposob vymyslime. Ako mas poriesene prehravanie FLAC suborov? Pripadne mas CD prehravac?[/quote]

a ty tiez ..kde si zmyzol vysvetluj..:D
vivid.sk (11472)|25.2.2011 21:44
otazka je polozena dobre, len mam pocit, ze nevies o com je rec.

Takze v skratke:

Ak grabnes (rozumej stiahnes na nejake medium - HDD a pod) AudioCD, ziskas audio vo formate wav (PCM 44.1khz 16 bit stereo). Je to nekomprimovany format, ktory je znacne velky (80 minut muziky = 800MB na disku).

Pokial chces tieto subory zmensit, mozu sa pouzit dve cesty
1) stratova
2) bezstratova

v prvom pripade 1) ide o rozne lossy formaty ako mp3/aac/ogg/DD a ine, vyuzivajuce algoritmy, ktore odstranuju z audia zvuky, ktore potencionalne ludske ucho nepocuje (alebo sa aspon o to snazi :D). Tolko v skratke staci, inak by sa o tom dalo diskutovat na 10 stran, kedze ide o dost obsirnu temu (a hlavne hifisti z nej robia flame). [SIZE=2]Co je dolezite vediet je to, ze ak uz raz takto muziku "skomprimujes" uz nikdy z nej nevyrobis AudioCD v povodnej kvalite.
[/SIZE]
V druhom pripade 2) ide o formaty typu flac, wv (wavpack), ape (monkeys audio) - aspon tie napopolarnejsie. Tu sa pouziva kompresia bezstratova, cize data su algoritmami "spakovane"* tak, aby bolo mozne obnovit pocas prehravania povodny datovy zdroj. Tu sa dosahuje kompresny pomer obvykle 1:2 - pri klasike casto lepsi, pri tvrdsej muzike horsi. Obvykle sa ma jedno vysledne CD cca 300-400MB.

* nieco obdobne ako robi RAR/ZIP - pre porovnanie.

Snad takto v skratke staci.
tjurny (496)|25.2.2011 21:49
Neni to flag ale flac - Free Lossless Audio Codec. Jak uz nazev napovida jedna se o bezztratovy kodek. jednoduse receno pomoci tohoto kodeku docilis mensi veliklosti souboru nez original ale po dekodovani se dostanes k puvodni klavilte originalu narozdil od mp3.
Koukam ze me uz vivid predbehl.
IceDive1 (223)|25.2.2011 21:59
Vidim ze kym som zjedol pizzu tak to tu vivid pekne vysvetlil. Vivat vivid. :)
Ja len za seba dodam ze rozdiel medzi lossless a aj tou najlepsou MP3 je dost dobre pocutelny najma pri akustickej hudbicke.
Teffel (198)|25.2.2011 21:59
aha takze pre mna poplopatisticky povedane :ked grabnem-ripnem original audio CD na nejaky HDD dostanem ten FLAC..a z toho dostanem este kvalitnejsi zvuk ako z povodneho original CD...tym narazanm na Iceho ktory sa pital ako mam poriesenie prehravanie FLAC suborov...ved mam aj Xtreamer Pro..myslim ze ten vie prehravat tieto subory..
scany2 (38)|25.2.2011 22:01
No a pokud chceš převést audio CD třeba na FLAC,APE,WMA,mp3 atd. tak si stáhni nějaký freeware program třeba Xrecode a je to
Teffel (198)|25.2.2011 22:03
[quote=scany2;332391]No a pokud chceš převést audio CD třeba na FLAC,APE,WMA,mp3 atd. tak si stáhni nějaký freeware program třeba Xrecode a je to[/quote]

myslim ze aj vo W media player je nejaky konvetor..jaky je rozdiel v kvalite ?
vivid.sk (11472)|25.2.2011 22:03
Ja len za seba dodam ze rozdiel medzi lossless a aj tou najlepsou MP3 je dost dobre pocutelny najma pri akustickej hudbicke.

Prave tomuto som sa chcel v tejto diskusii vyhnut. Dost dlho sa to riesilo piamo na hifi fore, kde som postol urcite testy a vzdy sa nasiel nejaky "odbornik", ktory pocul mp3 uz od dveri.

Zial ked prislo na slepe testy skutosnost bola ina. (ale nechcem otvarat flame, radsej pred zacatim temy koncim)


a z toho dostanem este kvalitnejsi zvuk ako z povodneho original CD

Chlape uvazuj, ako mozes dostat este kvalitnejsi zvuk ako je original? Ziskas akurat kopiu 1:1 a o to predsa ide.
scany2 (38)|25.2.2011 22:04
FLAc není kvalitnější než originál,jen zabírá míň místa na disku,ale udržuje si podobnou kvalitu (datový tok může být kolem 1Mbitps)
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:05
[quote=Teffel;332389]aha takze pre mna poplopatisticky povedane :ked grabnem-ripnem original audio CD na nejaky HDD dostanem ten FLAC..a z toho dostanem este kvalitnejsi zvuk ako z povodneho original CD...tym narazanm na Iceho ktory sa pital ako mam poriesenie prehravanie FLAC suborov...ved mam aj Xtreamer Pro..myslim ze ten vie prehravat tieto subory..[/quote]

FLAC kvalitnejsi nebude ale bude v nezmenenej kvalite narozdiel od mp3.
scany2 (38)|25.2.2011 22:05
[quote=Teffel;332393]myslim ze aj vo W media player je nejaky konvetor..jaky je rozdiel v kvalite ?[/quote]

Je jednoduchý a podporuje spousty formátů
Teffel (198)|25.2.2011 22:07
[quote=IceDive1;332396]FLAC kvalitnejsi nebude ale bude v nezmenenej kvalite narozdiel od mp3.[/quote]

ja mam teraz totalny hokej v tom .tak potom mi naco ten FLAC vediet prehravat ked original CD je najkvalitnejsie.kupim si original cd a nepotrebujem rozmyslat o FLAC
vivid.sk (11472)|25.2.2011 22:08
[quote=scany2;332398]Je jednoduchý a podporuje spousty formátů[/quote]

no hlavne by som nejaky odpad ako WMP nepouzival (i ked je tam moznost WMA lossless).

na audio jedine spravne nastaveny EAC. Pre zaciatocnikov je plno navodov ako ho spravne nastavit na webe.
scany2 (38)|25.2.2011 22:09
[quote=vivid.sk;332400]no hlavne by som nejaky odpad ako WMP nepouzival (i ked je tam moznost WMA lossless).

na audio jedine spravne nastaveny EAC. Pre zaciatocnikov je plno navodov ako ho spravne nastavit na webe.[/quote]


Myslel jsem program Xrecode
vivid.sk (11472)|25.2.2011 22:11
[quote=Teffel;332399]ja mam teraz totalny hokej v tom .tak potom mi naco ten FLAC vediet prehravat ked original CD je najkvalitnejsie.kupim si original cd a nepotrebujem rozmyslat o FLAC[/quote]

Aj to je mozne riesenie, len neviem dokedy ta bude bavit vymienat CD v playeri. Odkedy prehravam muziku z disku, CD player som nepustil.
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:11
[quote=vivid.sk;332394]
Prave tomuto som sa chcel v tejto diskusii vyhnut. Dost dlho sa to riesilo piamo na hifi fore, kde som postol urcite testy a vzdy sa nasiel nejaky "odbornik", ktory pocul mp3 uz od dveri.
[/quote]

Tu diskutujes s inteligenciou tak kludne povedz svoj nazor. :D
Ja som to svojho casu skusal a rozdiel v priestore bol pocutelny ale to pri prepinani medzi jednotlivymi formatmi. Urcite by som nedokazal povedat ze co prave hraje ci MP3 alebo FLAC.

Tu jedno vyhodnotenie format wars : http://www.ketos.eu/index.php/Vyhodnotenie-Format-Wars-II.-v-ketose.html
Teffel (198)|25.2.2011 22:13
[quote=vivid.sk;332403]Aj to je mozne riesenie, len neviem dokedy ta bude bavit vymienat CD v playeri. Odkedy prehravam muziku z disku, CD player som nepustil.[/quote]

no to ma nebavi uz...takze daj presny navod jak sa pocuva muzika v dnesnej dobe....hovorim .. ja som trocha prespal 11 rokov...v aute som mal CD menic na vela diskov...:D
Teffel (198)|25.2.2011 22:15
[quote=IceDive1;332404]Tu diskutujes s inteligenciou tak kludne povedz svoj nazor. :D
Ja som to svojho casu skusal a rozdiel v priestore bol pocutelny ale to pri prepinani medzi jednotlivymi formatmi. Urcite by som nedokazal povedat ze co prave hraje ci MP3 alebo FLAC.

Tu jedno vyhodnotenie format wars : http://www.ketos.eu/index.php/Vyhodnotenie-Format-Wars-II.-v-ketose.html[/quote]

hej chlapi!!!ale tu mne mate poradit pre vas uplne jednoduchu vec...potom budete rozoberat co jak zneje...nebojte sa zo mnou sa do ziadneho flame nedostanete...to by som najprv musel vediet toto co vy :D
vivid.sk (11472)|25.2.2011 22:16
[quote=IceDive1;332404]
Tu jedno vyhodnotenie format wars : http://www.ketos.eu/index.php/Vyhodnotenie-Format-Wars-II.-v-ketose.html[/quote]

k tomu linku:
ak autor testu nevie ani napisat poriadne udaje o mp3, ako sa s nim da rozumne na technickej urovni bavit?
[FONT=Arial]Hrá 16 bitová nahrávka oveľa lepšie ako MP3 (192kHz)?[/FONT]


A co sa tyka tych info, toto je informacia, ktora je oficialna a je overitelna. Na zaklade tohto zacal flame na jednom nemenovanom hifi fore, ak chces viac info, mozem poskytnut cez PM. Tento test prebehol davno, v tom case este nebol dokonca ani LAME na tej urovni co dnes (momentalne najlepsi enkoder)

[FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]Facts:[/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]128 kbit/s is not cd quality[/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]256 kbit/s is cd quality [/SIZE][SIZE=-2](x)[/SIZE][SIZE=-1] (in case of Lame or some Fraunhofer, not Xing)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]In february 2000 c't magazin organised a blind listening test. 300 Audiophiles were involved, finalists tested 17 1-min clips from different artists (classic and pop):[/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]original CD recording[/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]128 Kbit/s Joint Stereo [MusicMatch (FhG) v4.4] encoded PC decoded Mac[/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]256 Kbit/s Joint Stereo [MusicMatch (FhG) v4.4] encoded PC decoded Mac[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]all on cdrs and played in a Recording Studio on:[/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]B&W Nautilus 803, Marantz CD14 with amp PM14 (Straightwire Pro cabling and extra's) [DM30000- so bit more than $15000][/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]Sennheiser Orpheus Electrostatic Reference-headphones with tweaked accompanying amp (digital and analog out) [>$10000][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]

Conclusions:[/SIZE][/FONT]

  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]90% of the 128 Kbit material was picked out[/SIZE][/FONT]
  • [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]MP3@256 was rated to have the same music quality as cd![/SIZE][/FONT]
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:16
[quote=Teffel;332405]no to ma nebavi uz...takze daj presny navod jak sa pocuva muzika v dnesnej dobe....hovorim .. ja som trocha prespal 11 rokov...v aute som mal CD menic na vela diskov...:D[/quote]

Ja som to vyriesil systemom SONOS a musim povedat ze je to super vecicka. Data si to taha priamo z NAS disku ktory mam zastrceny v satniku takze nikde nic nezavadzia a nehuci. No a potom uz len z ovladaca alebo iphonu navolim v ktorej izbe a co chcem pocuvat a pocuvas. Krasne, pohodlne a jednoduche.
Teffel (198)|25.2.2011 22:21
[quote=IceDive1;332408]Ja som to vyriesil systemom SONOS a musim povedat ze je to super vecicka. Data si to taha priamo z NAS disku ktory mam zastrceny v satniku takze nikde nic nezavadzia a nehuci. No a potom uz len z ovladaca alebo iphonu navolim v ktorej izbe a co chcem pocuvat a pocuvas. Krasne, pohodlne a jednoduche.[/quote]

SONOS -to som niekde pocul neviem co to je....aha ..takze kazde CD grabnem na HDD vo formate FLAC a potom ho uz nejako prehravam z HDD....toto myslel vivid?ze nemusim menit CD v payeri?
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:23
to vivid: vidim ze si test asi zopakujem, pravda je ze to uz je aspon 10 rokov kedy som sa s tym hral. Inak dik za kazde info a kludne posli do sukromnej posty ked mas nieco dobre na citanie.
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:24
[quote=Teffel;332409]SONOS -to som niekde pocul neviem co to je....aha ..takze kazde CD grabnem na HDD vo formate FLAC a potom ho uz nejako prehravam z HDD....toto myslel vivid?ze nemusim menit CD v payeri?[/quote]

Sonos je super fungujuci multi room system. A ako pises, grabnes a hras z hdd.
vivid.sk (11472)|25.2.2011 22:25
a ked uz sme zacali OT, pozeral som ten SONOS, vyzera to zaujimavo.
Ako som spravne pochopil, treba mat v kazdej izbe, kde chces pocuvat takyto player?
Teffel (198)|25.2.2011 22:32
a jedna otazocka trocha na Warez forum..a daju sa take FLAC suboriky stahovat niekde tak sem tam :D..dufam ze ma nezavru hned :D
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:38
[quote=vivid.sk;332412]a ked uz sme zacali OT, pozeral som ten SONOS, vyzera to zaujimavo.
Ako som spravne pochopil, treba mat v kazdej izbe, kde chces pocuvat takyto player?[/quote]

120tka je priamo zo zosikom. To je velmi dobre riesenie a mam v kupelni na stropne repro napr. K zosiku alebo AV receiveru ti staci ZP 90. Potom staci uz len pripojit jedno zo zariadeni do LAN a to bude kablom alebo cez wifi a vsetky pristroje v byte sa ti pekne zosynchronizuju. Fakt doporucujem.
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:38
[quote=Teffel;332413]a jedna otazocka trocha na Warez forum..a daju sa take FLAC suboriky stahovat niekde tak sem tam :D..dufam ze ma nezavru hned :D[/quote]

Sak pogoogli a uvidis. Mozno budes prijemne prekvapeny. ;)
vivid.sk (11472)|25.2.2011 22:41
jj uz som to pozeral. Ja mam momentalne Zone2 v kuchyni, kable som este pred prerabkou dal pod beton, takze s tym nebol problem. Toto je celkom zaujimave z hladiska prenesitelnosti a ovladatelnosti, i ked trosku drahe - hlavne ak by som mal kupovat aspon do 2 izieb tento player (hlavne ak si uvedomis, ze dnes mas za par supov akykolvek netbook a k tomu uz len nejake aktivne repro a mas detto riesenie. Dnes tie ceny notebookov/netbookov prekazili plany mnohym vyrobcom, hlavne ked si uvedomis, ze to ma velky display a je to prenesitelne a lacne. Ja napriklad takto mozem streamovat TV vysielanie zo satelitu, cim je dostupna "prenesitelna TV" a ak by som mal dve DVB-S2 karty, tak aj nezavisle na TP).
IceDive1 (223)|25.2.2011 22:53
Tak ti poviem skusal som vselico a vzdy som nieco musel nosit, strkat prepinat. :D
Teraz mi staci uz len zdvihnut telefon a pustit si co chcem kde chcem. Jednoduchsie to uz byt nemoze preto nelutujem fin. prostriedky a z technickych hraciek co som si v poslednej dobe zabezpecil hodnotim tuto ako najvacsi prinos.
vivid.sk (11472)|25.2.2011 22:56
Teraz mi staci uz len zdvihnut telefon.

A co ak nie si doma a iny clen domacnosti nema prave JablkoFon, pripadne AndroidFon ? To sa mi zda ponevac obmedzujuce, obzvlast ked nie som zastancom produktov firmy, ktoru som menoval ako prvu.

Ale inak, velmi zaujimava vecicka, hlavne ak mas uz existujuci NAS.
IceDive1 (223)|25.2.2011 23:01
[quote=vivid.sk;332420]Teraz mi staci uz len zdvihnut telefon.

A co ak nie si doma a iny clen domacnosti nema prave JablkoFon, pripadne AndroidFon ?[/quote]

Pouzije toto :)
http://www.ketos.eu/index.php/component/option,com_item/Itemid,8344/id,1143/
vivid.sk (11472)|25.2.2011 23:04
ved to je prave to - za tie prachy mas netbook a tiez mozes prehravat z NASU co len chces. Ale uznavam mnohe vyhody systemu - hlavne vo velkom dome.
tjurny (496)|25.2.2011 23:09
Zajimava vjecicka :-) nas plnej hudby mam, ipod touch take. Ze by :-)
IceDive1 (223)|25.2.2011 23:13
No jo podobnych systemov je ako safranu takze si hosi aj slusne zan pytaju. Cudujem za ze to sudruhovia z Ciny este neokopcili.
tjurny (496)|25.2.2011 23:20
ted jse nasel toto a stalo by me to jen 2 dolary :-)

http://itunes.apple.com/us/app/nmt-remote/id356705187?mt=8
IceDive1 (223)|25.2.2011 23:32
Lacne a dobre riesenie pre jednu miestnost.
Teffel (198)|26.2.2011 12:32
chlapi...to vam zavidim ze odkial beriete tolko casu na taketo veci..mne by sa to tiez vsetko tak hodilo....ale ten cas ,nastudovat si to ,venovat sa tomu...to ja nechapem kde na to zobrat cas. :D
vivid.sk (11472)|26.2.2011 13:00
.to vam zavidim ze odkial beriete tolko casu na taketo veci

niekto kazdy vecer pozera na Seherezadu, niekto sa kazdy vikend naj*bava v krcme, a niekto studuje po veceroch technologie.
Teffel (198)|26.2.2011 19:06
[quote=vivid.sk;332492].to vam zavidim ze odkial beriete tolko casu na taketo veci
..... a niekto studuje po veceroch technologie....[/quote]

...a niekto po veceroch celu noc az do rana...333 dni v roku a 10 rokov v kuse musi makať a cely den niekedy normalne odfungovat.... potom ver ze nemaš čas ani chut studovat technologie aj keby so neviem jak chcel....:D
Teffel (198)|22.5.2011 14:21
zdravim.chcem sa opytať ake ma prakticke využitie na zadnej strane AV REC takzvany "UNIVERSAL PORT".diky
Tomco85 (134)|26.5.2011 12:17
Chcem sa spytat...da sa receiver nastavit tak, aby sa automaticky vypol ked nie je HDMI signal a automaticky sa zapol ak signal je ? Vzdy ked vypnem TV, pise NO SIGNAL a musim ho manualne vypnut.

Velmi pekne dakujem za odpoved
vivid.sk (11472)|26.5.2011 16:13
Uz sa to tu niekde rozoberalo.

Onkyo sa vie same vypnut. Nevie sa zapnut. treba zapnut v nastaveni oboch pristrojov funkciu HDMI-CEC (pozor! prikon v standby sa rapidne zvysi, tak zvaz pouzivanie jejto funkcie).