Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Jakou DVB-T anténu?

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Dobrý den všem čtenářům a TV freakům,

jdu hned k věci. Na Vánoce jsem si pořídil AVerTV DVB-T Volar HD Nano. (http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008L0W60A3Y21) Bydlím v okresu Šumperk a zatím tu je jen 11 digitálních programů. Z toho 4 TV kanály (ČT1, ČT2, ČT4, ČT24) a ostatní rádia. Trochu jsem s tím laboroval a nejlepší signál mám v patře pod střechou (viz. foto 1). Na tomto místě mám signál až 100% a to pouze s přiloženou, vysoko ziskovou (pasivní) anténkou (horizontálně umístěnou). Ta je spíše určena na přenášení nebo pro oblasti, kde je silný signál.

Přečetl jsem si pár článků a zkusil pokojovou anténu ze zesilovačem. Ovšem bez úspěchu. (Máme žaluzie, plastová okna s kovovými prvky a střechu z hliníkového plechu.) Rozhodl jsem se, že koupím venkovní anténu, která je taky pasivní. Příjde mi zbytečně mít adaptér. Tuto anténu bych rád umístil někam poblíž místa z předešlého fota. Možná místa pro anténu foto 2. Anténa bude sloužit pro občasné sledování TV na ntb. Tento externí tuner podle informací analog neumí, takže by mělo jít jen o anténu pro DVB-T nejlépe s konzolí. Líbí se mi ty panelové, ale nevím jestli tento typ bude postačovat...

Jako laik jsem z toho hledání a vybírání už nešťastný. Poradil by mi někdo? Předem děkuji všem
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: foto 1.JPG 
Zobrazení: 506 
Velikost: 375.8 KB 
ID: 8740   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: foto 2.JPG 
Zobrazení: 283 
Velikost: 207.3 KB 
ID: 8741  
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Dlouhoprvková (tzv. typ hirschmann), nebo síto. Co si z toho vybereš, záleží na tvém vkusu.

Máme žaluzie, plastová okna s kovovými prvky a střechu z hliníkového plechu.
    Faradyova klec, jak ze žurnálu
    Tady je přehled těch anten
    https://www.tvfreak.cz/anteny-vhodne...jem-dvb-t/3408

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Dlouhoprvková (tzv. typ hirschmann), nebo síto. Co si z toho vybereš, záleží na tvém vkusu.

Faradyova klec, jak ze žurnálu
    Tady je přehled těch anten
    https://www.tvfreak.cz/anteny-vhodne...jem-dvb-t/3408
    Díky, měl byste nějaký typ na slušný eshop?

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

http://www.omko.cz/
    Odkud jsi přesně? Třeba bych mohl poradit, oblast znám, zřejmě chytáš Praděd.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Tak to nemám. To bych musel hledat ve vyhledávači.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od mirekv Zobrazit příspěvek
    http://www.omko.cz/
    Odkud jsi přesně? Třeba bych mohl poradit, oblast znám, zřejmě chytáš Praděd.
    Taky si myslím. I podle map pokrytí analogu a digitálu. Jsem z malé vesnice, která se jmenuje Bohdíkov. Díky za tip. (Za předchozí tYp se velmi kaju. )

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Tak to nemám. To bych musel hledat ve vyhledávači.
    Taky se rád zasměju nad ironií.

Registrace
    Mar 2004

Noel82: A jé Bohdíkov, ten je utopený v údolí. Tak jedině "síto", to koupíš i v Polsku a běhat kolem domu a lovit.
    OT, neznáš tam Podhorné, znám Hanku (za svobodna).

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od mirekv Zobrazit příspěvek
    Noel82: A jé Bohdíkov, ten je utopený v údolí. Tak jedině "síto", to koupíš i v Polsku a běhat kolem domu a lovit.
    OT, neznáš tam Podhorné, znám Hanku (za svobodna).
    Přiznám se, že tu neznám spoustu lidí. Mezi lidi tu moc nechodím a pokud je starší pětatřiceti let, tak jí nejspíš neznám. Věřím ale, že máma by jí znát mohla. Síto jsme měli předtím na analog. Koupím nějaké malé. Z Polska bych to rozhodně nekupoval. Odkud jsi ty?

Je tu pořád Avatar uživatele panasonic650
    Registrace
    Feb 2010

Citace Původně odesláno od Noel82 Zobrazit příspěvek
    Síto jsme měli předtím na analog.
    A neskusal si ho pouzit ? Ja som u rodicov len prehodil existujucu koncovku z analogoveho TV do DVB-T STB a vsetko islo. Nic som nikde na streche nemenil.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Noel82 Zobrazit příspěvek
    Dobrý den všem čtenářům a TV freakům,

jdu hned k věci. Na Vánoce jsem si pořídil AVerTV DVB-T Volar HD Nano. (http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008L0W60A3Y21) Bydlím v okresu Šumperk a zatím tu je jen 11 digitálních programů. Z toho 4 TV kanály (ČT1, ČT2, ČT4, ČT24) a ostatní rádia. Trochu jsem s tím laboroval a nejlepší signál mám v patře pod střechou (viz. foto 1). Na tomto místě mám signál až 100% a to pouze [COLOR=red]s přiloženou, vysoko ziskovou[/COLOR] (pasivní) anténkou (horizontálně umístěnou). Ta je spíše určena na přenášení nebo pro oblasti, kde je silný signál.

Přečetl jsem si pár článků a zkusil pokojovou anténu ze zesilovačem. Ovšem bez úspěchu. (Máme žaluzie, plastová okna s kovovými prvky a střechu z hliníkového plechu.) Rozhodl jsem se, že koupím venkovní anténu, která je taky pasivní. Příjde mi zbytečně mít adaptér. Tuto anténu bych rád umístil někam poblíž místa z předešlého fota. Možná místa pro anténu foto 2. Anténa bude sloužit pro občasné sledování TV na ntb. Tento externí tuner podle informací analog neumí, takže by mělo jít jen o anténu pro DVB-T nejlépe s konzolí. Líbí se mi ty panelové, ale nevím jestli tento typ bude postačovat...

Jako laik jsem z toho hledání a vybírání už nešťastný. Poradil by mi někdo? Předem děkuji všem
    Tomuto blábolu snad už dneska nikdo neveří - jestli ti jde o kvalitu signálu, tak anténu na střechu a něco typu Color Supra, Spektrum.

Registrace
    Mar 2004

Pitomec: je vidět, že jsi z rovinatých krajů, kde je fakt nejlepší supercolorka na střeše (viz třeba Pepa na Prostějovsku). To ale neplatí pro členitý terén, kde je pole tak rozsekané, že síto je lepší řešení a to mi věř! A to někdy i metr nad zemí!
    noel82: současně z Bruntálu, kdysi ze Žulové za Jeseníkem.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od panasonic650 Zobrazit příspěvek
    A neskusal si ho pouzit ? Ja som u rodicov len prehodil existujucu koncovku z analogoveho TV do DVB-T STB a vsetko islo. Nic som nikde na streche nemenil.
    Naši si pořídili satelit a ta stará, prorezivělá anténa se poroučela do železa. Tehdy jsem o tom neuvažoval. Věřím, že by to fungovalo normálně.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Tomuto blábolu snad už dneska nikdo neveří - jestli ti jde o kvalitu signálu, tak anténu na střechu a něco typu Color Supra, Spektrum.
    Dobře, když pominu to co je napsané na té anténce, tak mi zbyde jen síla signálu. A ta je teď 100%. Na všech 11 kanálů. Na co bych si tedy měl pořizoval tak výkonnou anténu, když to běží i na tom prckovi?

Registrace
    Mar 2004

Sat je nejlepší řešení, do budoucna se skoro vůbec nepočítá s obnovou sítě převaděčů/opakovačů.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou DVB - T anténu ?
    Od Roli v sekci DVB-T
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 24-10-2010, 12:00
  2. Jakou antenu?
    Od simisim v sekci DVB-T
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-05-2009, 19:33
  3. Jakou anténu.