Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp lc40le814e

Achmed (57)|4.7.2011 11:29
Zdravím,
asi budu opakovat známý a několikrát položený dotaz, ale:

známý si koupil tuhle telku i se Skylink ICE kartou a Irdeto modulem. Ráno jsme to všechno zapojili a ladili. Dokonce jsem postupoval podle návodů, které tu někteří z vás postli, včetně nového návodu Sharpu, jak ladit tuhle TV. Dokonce jsme aktualizovali FW na poslední.

Telku jsme teda nakonec naladili, karta na začátku udělala asi 5 nějakých autorizací, ale veškeré kanály, které má Skylink karta zprostředkovat, nefungují. Ani české, ani slovenské, ani balíčky na 2 měsíce zdarma. Pokaždé to píše nějaké dvě chyby. Jedna je, že je "chyba při příjmu vysílání" (nebo tak něco) a druhá, že "program právě nevysílá, zkontrolujte EPG". Kartu jsme i přez web Skylinku zaregistrovali, přišli potvrzovací emaily, ale nic.

Známý si něchával před měsícem přeměřovat parabolu autorizovaným technikem.

Vím, že by mělo fungovat alespoň ČT24, protože je volně dostupné, ale ani to nefunguje. V EPG se u těch kanálů nezobrazují žádné informace. U kódovaných ano, ale při přepnutí na ně zase telka hlásí "kodovaný kanál", byť by to mělo být na 2 měsíce zadarmo.

Je ještě něco, co vyzkoušet nebo udělat?
kofolak (294)|4.7.2011 13:38
Poradit ti zatial neviem, lebo satelit je na ceste, ale aky mas irdeto modul? A preco si rovno nekupil do irdeto modulu irdeto kartu? (nie ICE)
A hlavne sa neboj zavolat do servisu, cislo najdes na web strankach.
Petr L. (8)|7.7.2011 15:56
Taky zvažuji koupi této televize, libí se mi tam integrovaný DVB-S2 tuner, jak dlouho asi trvá přepnutí z jednoho kanálu na druhý při příjmu z czechlinku?
obr11 (1)|9.7.2011 00:00
Také uvažuji o koupi této televize a chtěl bych zeptat jak je to s archívem TV Nova a ČT a dále jak je to se satelitem jestli vám fungují všechny programy (i HD) přes Irdeto. Díky
kofolak (294)|9.7.2011 08:06
[quote=obr11;356106]jak je to s archívem TV Nova a ČT[/quote]
Ziadne specialne aplikacie (ako pre Samsung/Panasonic) na prehravanie neexistuju. Je tam niekolko aplikacii, vyber sa lisi podla krajiny, ale mozes pouzit ktorukolvek. Zabudovany prehliadac je Opera 9.70, samozrejme Flash nie je podporovany. Neodporucam na taketo vyuzitie, sice to tam je, ale je to pomale. Na internet pouzi radsej PC. Ak si chces precitat noviny cez telku, tak to sa da.
Skusal som Novu a prehravanie z Voyo, ale ziadne video sa mi nepodarilo prehrat. A potom sa mi to cele zaseklo, takze pri stlaceni NET mam len tmu.

Ked stlacis NET, tak aj domovska stranka sa nacita z internetu https://nettv.corio.com/BluePortServlets/BluePortHome. Na domovsku stranku si mozes davat tvoj vyber aplikacii. Jedna z nich je aj Internet=Opera. Ked si spustis Internet, tak tam mas stranku so styrmi poslednymi + 8 zaloziek.
NET je len pozierac casu, strasne neefektivne.

Edit:
Tak uz mi NET ide. Skusal som prehravat cez aplikaciu Internet (=Opera)
Nova = Flash = nejde
CT = Flash = nejde
Kedze tam nie je Flash plugin, tak to nepojde.
Z tych aplikacii su asi najzaujimvejsie Yuotube a iConcerts.
kofolak (294)|14.7.2011 10:36
[quote=Petr L.;355889]Taky zvažuji koupi této televize ...[/quote]
[quote=obr11;356106]Také uvažuji o koupi této televize ...[/quote]
S odstupom casu mozem povedat, ze by som si tento model asi nekupil. Problemom je podsvietenie displeja, ktore je nehomogenne. Nemam na mysli samotny clouding, skor jeho nerovnomernost. Pri tmavej obrazovke (pri zmene sceny vo filme) vidno dva vyraznejsie blede flaky, jeden dole v pravej casti a jeden hore v lavej casti. Posobi to dost rusivo.
Druha vec, co ma vytaca su naopak tmave flaky, zrejme v miestach, kde su spojene LED pasy. Typicky to vidiet napriklad na hokeji, kamera sa hybe, lad je biely, ale stale mate pocit, akoby ste mali spinavy displej. To iste pri bledych scenach. Bleda znamena odtien bielej, bezna biela, nie uplne ladovo biela.
Pri kontrastnych scenach scenach si to nevsimnete. Schvalne som sa pozeral v obchode aj na ine znacky, ale tam som si to nevsimol. Hlavne tie tmave flaky tam nikto nemal.
Chystam sa zavolat servis, nech sa na to pridu pozriet. Podla prispevkov v inych temach, by to mohol byt aj mechanicky problem - nerovnomerne dotiahnute skrutky. Uvidime. Napisem vysledok koncom jula.

Celkovo sa mi telka paci, hlavne co sa tyka dizajnu.
IMG_0037b.jpg
Petr L. (8)|16.7.2011 20:24
Tak jsem si TV koupil a nefunguje mi pri přijmu přes Skylink CT1, CT2, CT4, CT24, PRIMA HD - píše to
"Nyní není vysílání, zkontrolujte programovou nabídku v EPG [E203]). Přitom CT HD, NOVA HD a plno jinych programu funguje (Discovery HD a pod.), kartu jsem registroval, CI modul i karta je irdeto, firmware v tv mam nejnovejší. Nevíte co s tím?
sirdo (1320)|16.7.2011 20:55
[quote=Petr L.;357113]Tak jsem si TV koupil a nefunguje mi pri přijmu přes Skylink CT1, CT2, CT4, CT24, PRIMA HD - píše to
"Nyní není vysílání, zkontrolujte programovou nabídku v EPG [E203]). Přitom CT HD, NOVA HD a plno jinych programu funguje (Discovery HD a pod.), kartu jsem registroval, CI modul i karta je irdeto, firmware v tv mam nejnovejší. Nevíte co s tím?[/quote]

aky CAM pouzivas?...
Petr L. (8)|17.7.2011 06:44
Irdeto Secure Plus CAM
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
valemiro (24)|18.7.2011 10:17
[quote=Petr L.;357113]Tak jsem si TV koupil a nefunguje mi pri přijmu přes Skylink CT1, CT2, CT4, CT24, PRIMA HD - píše to
"Nyní není vysílání, zkontrolujte programovou nabídku v EPG [E203]). Přitom CT HD, NOVA HD a plno jinych programu funguje (Discovery HD a pod.), kartu jsem registroval, CI modul i karta je irdeto, firmware v tv mam nejnovejší. Nevíte co s tím?[/quote]

Pozri návod na doladenie ČT 24 na http://www.sharp ale! namiesto frekvencie 15 525 daj 15 526. U mňa pomohlo...
Petr L. (8)|18.7.2011 12:53
Kde se da ta frekvence změnit, projel jsem celé nastavení tv a nemužu to najít, díky.
valemiro (24)|18.7.2011 17:15
Postupuj podľa http://www.sharp.sk/cps/rde/xbcr/documents/documents/om/11_lcd-tv/LCxxLE8-9xx_OM_SKYLINK-CSLINK-Sat-Installation-Guide_CZ-SK.pdf ale pri nefunkčnosti ČT24 pri ručnom vvhľadaní programov pri zadaní kmitočtu daj 12524 alebo 12526.
Petr L. (8)|27.7.2011 03:17
Projel jsem kmitočet 12524 a 12526, sice mi to psalo, že nic nenašlo ale CT24 jede, díky všem za rady.
Ještě by mě zajímalo jak máte nastavený obraz, v základu nejsou barvy moc přirozené , zvlášť ta žlutá mi přijde moc tmavá.
kofolak (294)|19.9.2011 10:49
Tak uz mam satelit (28,5-23,5-19,2-0.8W), zatial nepouzivam kartu, lebo mam este stale Anlalog a ciastocne DVB-C, resp. mozem pouzit DVB-T.
Programov je strasne vela a strasne zle sa v tom orientuje, obcas to aj mne hodi nieco o tom, ze program nevysiela.
Vie niekto o moznosti editovat programy externe? (tak ako ma Samsung) Uz ma bolia prsty z dialkoveho.
kofolak (294)|23.9.2011 11:33
Pridavam skusenost s triedenim kanalov pri satelitnom prijme:
Kanalov vam naladi viac nez dost a moznosti triedenia su biedne. Po skonceni automatickej instalacie mate moznost zotriedit programy abecedne alebo ponechat v poradi, v akom boli naladene. Toto rozhodnutie necham na vas. Ked vsak chcete programy poprehadzovat, tak mate tri moznosti:
1. skip - preskocit pri prepinani
2. swap - vymena dvoch programov medzi sebou
3. delete - zmazanie kanalu

1. skip - preskocit pri prepinani
tuto moznost som zatial riadne netestoval, takze doplnim neskor

2. swap - vymena dvoch programov medzi sebou
pri velkom mnozstve je to makacka, hlavne ak chcete vymenit kanal 400 s 1

3. delete - zmazanie kanalu
dobra vec, ale ma jedno ALE. Dajme tomu, ze mate naladene 1-2-3-4-5. Zmazete nepotrebny reklamny kanal 3. V zozname budete mat potom programy takto 1-2-4-5. Ked sa program vymaze, tak nedojde k automatickemu precislovaniu a zial nemate moznost to urobit ani manualne. Da sa to!

Tip: precislovanie kanalov po zmazani 8-)
Musite to spravit cez manualne naladenie programu. Zvolte si taky, ktory uz mate naladeny. Tiez je dobre zvolit taku frekvenciu, na ktorej nie su ziadne ine kanaly, ktore potom este budete mazat alebo len minimum. Po naladeni uz predtym naladeneho programu sa ziadny program zo zoznamu nezmaze (mozu sa vsak pridat) a najdolezitejsia vec: vykona sa automaticke precislovanie programov = nebudu tam medzery v cislovani. Vysledok bude 1-2-3-4. Poriadie vsak moze byt zmenene, preto odporucam poradie menit az po ukonceni ladenia programov.

:-(( Keby bola moznost externe editovat zoznam programov, dajte vediet. :-(((
kofolak (294)|26.9.2011 00:05
Tip: Prepnutie na datovy kanal
Ked naladite satelitne stanice, tak sa vam naladia aj radiove a aj datove. Stlacenim SAT sa prepnete na satelitny televizny program (TV). Ked potom slacite RADIO, prepnete sa na satelitne radio (RADIO). Ked stlacite este raz RADIO, tak sa prepnete na datove kanaly (DATA). Presne vyuzite neviem, mozno na OTA software update.
kofolak (294)|7.2.2012 00:46
Tak a dnes som sa uz vytocil. Vazeny telkac Sharp sa uz po niekolky krat uracil zabudnut naladene programy. Takze ma caka opat neskutocna je.... Ja skutocne nemozem za to, ze automatika na HotBird13E naladila vyse 2000 programov. Proste maju celu satelitnu cast na hovno. Ako bonus som musel opat naladit DVB-C programy.
Urobim vsetko pre to, aby som sa tohto nemozneho Sharpu zbavil, samozrejme s minimom strat.
Vsetkym odkazujem: [SIZE="4"][COLOR="Red"]Sharp LE814E je kram!!![/COLOR][/SIZE]
[SIZE="3"][COLOR="blue"]Ma 4 farby, super flaky a uzivatelsky komfort ovladania zabudli pribalit![/COLOR][/SIZE]

Co je moc, to je moc, pohar prave pretiekol. Do kybla s tym LC40LE814E!
Ladys (1829)|7.2.2012 06:44
On na tom Sharp neni tak zle, jen si clovek musi uvedomit, ze jakakoliv TV s DVB-S/S2 nikdy plnohodnotne nenahradi SAT receiver.
Ivo Mašek (10205)|7.2.2012 07:53
To já zase SHARP vřele doporučuji. Je to televize s nejmenším počtem reklamací, s originální obrazovkou, nevnucuje se neustálou reklamou, ......
I zde však platí, že ten, kdo honí to nejlevnější, bude logicky "odměněn". To platí konec konců u všeho sortimentu.
Já osobně SHARP vlastním, a nemohu si ho vynachválit. Má mřížkové podsvícení, tudíž nezná světlejší "mapy" a je sledovatelný i z bočního pohledu (a protože mám PC ve stejné linii s TV, tak toho dost využívám). Ale jak říkám, je to o ceně. Čím méně zaplatíte - tím méně dostanete (a nevěřte reklamní masáží, že to tak není)
Dále, jak píše Ladys, televize tohoto segmentu nemůžou nahradit všechny ty ostatní "krabičky". A kdo chce, aby mu televize nahradila i ty všechny "krabičky", tak to potom si bude muset připlatit tak zhruba 90 000 Kč až 120 000 Kč a zakoupit např. TechniSat. ten má v sobě skutečně všechno a ono to funguje ke spokojenosti. Ale to jsou přístroje, které fakt nejsou pro lidi, co honí to nejlevnější a očekávají od toho maximum.
Takže ten SHARP není debilní krám, jak dotyčný user píše v podpise. Tam je chyba jinde (ať si každý doplní, kde)
kofolak (294)|7.2.2012 09:36
Pani chyba je u mna a to taka, ze som sa rozhodol pre Sharp, konkretne pre typ LC40LE814E.
1. S uhloprieckou nepohnem, ale LE824 som nechcel, lebo to bolo ciste zrkadlo. LE925 som zase nepotreboval a bola aj riadne draha. Rodinna dovolenka sa mi zda uzitocnejsia. Ine modely v case kupy neboli.
2. Necakam od telky zazraky typu vsetko v jednom. Viem, ze sat. tuner je len doplnok. Ale je to tak odflaknute, ze by z toho porazilo aj kona. A vobec nechapem, preco mi odmazalo programy z DVB-C. A stalo sa to uz viackrat, ze zmizli programy. Najspolahlivejsie ide ATV, tam sa nikdy nic nepokazilo. A to prepinanie programov je fakt pomale.
3. Flaky budem riesit cez servis, vadia mne a co je najhorsie aj manzelke (a to je netechnicky typ!), no servisak sam potvrdil, ze sa pouzivaju dva typy panelov, lepsi a horsi. O tomto napisem po navsteve servisaka.
4. Uz dlhsiu dobu pozorujem, ze telka pri prepinani (ale aj inej obsluhe) obcas zamrzne. Doslo par krat aj na tvrde vypnutie zo zasuvky, lebo uz nic nepomahalo. Zial nezijem v Nemecku, aby sa kvoli mne unuval niekto v Japonsku doladit softver. Chlapik z Nemeckeho supportu mi napisal, ze vyvoj softveru je ukonceny.
5. Ja Sharp uz nikomu nebudem odporucat, nedostal som ani riadny obraz a ponukane funkcnosti su nestabilne.
6. Nie som narocny, ale kazdy by bol vytoceny, ked po zapnuti telky zisti, ze nema zrazu naladeny ziaden program, ani DTV ani SAT. Kebyze sa to stane raz, tak ok, ale viackrat?
7. Dizajn sa mi paci, aj grafika menu, len to nefunguje ako ma.
Takze toto je moj nazor, gratulujem spokojnym. Uz len spominam na tie casy, ked som ho doma s radostou vybaloval.

[quote]Takže ten SHARP není debilní krám, jak dotyčný user píše v podpise. Tam je chyba jinde (ať si každý doplní, kde)[/quote]:-k za svojim tvrdenim si stojim, prid si ju vyskusat, ci nahodou nezmenis nazor :(( (upresnil som podpis)
Ivo Mašek (10205)|7.2.2012 10:35
Trefil jsi zřejmě na špatný kus. To se bohužel stává. A co když jiní, co si koupili ten samý model, jsou spokojeni a vše jim funguje, jak má? Co potom?
bavorak (1494)|7.2.2012 10:47
potom to, ze kazdy hodnoti svoju telku ......
Ivo Mašek (10205)|7.2.2012 11:00
No ale on tam uvádí technické nedostatky, což podle mě by měla následovat reklamace, nebo oprava (když už reklamaci nestíhá). V technických záležitostech by se ohledně stejného modelu měli všichni přibližně v hodnocení shodnout. Obrazově už je to asi o něčem jiným
Ladys (1829)|7.2.2012 11:06
Proste se pokazil nadstandart (DVB-S) u low-endu, to se proste stava a vyresi to reklamace.

Nerikam, ze se to nemuze stat u TOP modelu, ale kdyz uz clovek takovy model zvoli, tak ho asi moc tyto "serepeticky" nezajimaji a jde mu primarne o jedno jedine.

Posledni dobou mi prijde, ze spousta lidi spise kouka na tu pridanou hodnotu (USB, 3D a DVB-T/T2/C/S/S2, PVR ....) a kvalitni obraz jde stranou.Je to jiste bonus, ale jakmile se jedna vec pokazi, tak automaticky je dana TV nehoraznej kram.Bohuzel stejne to vidi i vyrobci.
kofolak (294)|7.2.2012 11:28
1. LE814E sa mi nezda ako low-end, este tu mame 6xx, 4xx, ... a smerom vyssie uz bolo len 824 a 925 (dnes 830 a 835). 7xx je o niecom inom
2. cely problem sa mi zda skor v riadiacom softveri alebo module (tych 2000 programov na Hotbird13 samozrejme ostalo, stratili sa programy z 19,2 a DVB-C)
3. teraz mi doslo, ze sa prejavuje este jedna chyba: obcas sa tuner nevie spravne prepnut na ATV, len sumi. najskor som si myslel, ze to je kablovkou, ale uz mam overene, ze nie
4. drviva vacsina ludi prijima len jednu druzicu 23,5 prip. dve (aj 19,2), necakam zazraky, ale preco sat. prijem nevyuzit

vela ludi sice kupi telku s kadejakymi funkciami, ale vobec ich nevyuziva a este menej ludi riesi technicke veci na forach, su proste spokojni s tym, co maju
a hlavne ludia pisu, ked maju problemy. snazil som sa sem napisat aj pozitivne veci
mozno mam fakt len zly kus, ozvem sa po navsteve servisaka

a ospravedlnujem sa za emocie, ale inak sa nedalo ;)
zatty (1215)|7.2.2012 11:40
nech si zavolat raději 2 servisáky at máš jistotu že se na to ten první nevykasle........
valemiro (24)|7.2.2012 19:06
kofolak, mám tiež 814-tku
-flaky nemám, obraz hlavne HD je super (nastavenie podľa testu, ktorý bol kdesi tu)
-nastavenie programov na satelite sa mi zatiaľ nezmazalo ale mám len 2 satelity
-určitú dobu mrzol-všetky funkie, hlavne EPG (softvér mám najnovší), skús sa na to opýtať servisáka a daj vedieť
-prepínaníe programov je fakt pomalé, neviem to porovnať s inými značkami

celkove ale spokojnosť
kofolak (294)|7.2.2012 19:11
[quote=valemiro;396112]celkove ale spokojnosť[/quote]
flaky vidno hlavne na bledom pozadi, pri spodnom aj hornom okraji, rozmiestnenie nie je symetricke, pozerat hokej bolo tazke
dik za odpoved
Petr L. (8)|9.2.2012 11:33
Kdyz zmenili PRIMU na PRIMA FAMILY, tak jsem dal prohledat DVB-T a po prohledani vynechalo programy 2 - 10, tudiz je nemuzu pouzivat ani na ne nemuzu priradit jine programy, udelal jsem reset tovarniho nastaveni, nyni vynechalo 2 - 4 program, tak nevim co s tim, jedine znovu skusit prehrat fmw. nebo volat servis.
kofolak (294)|9.2.2012 12:27
Prehratim firmware nic nedosiahnes, staci tovarni nastaveni, ale ani to nie je potrebne. Zial, pri tejto TV je to niekedy loteria aky dostanes zoznam programov.
Mozes skusit naladit programy rucne, zozen si potrebne parametre a postupuj takto:
1. Automaticke ladenie - digitalne - pozemne
2. spusti a hned stlacaj exit
2a) tym dosiahnes vymazanie programov dvbt
2b) na konci sa ta mozno spyta, ci zoradit podla abecedy, zvol co chces, rovnakym sposobom sa budu zoradovat aj manualne naladene programy
3. teraz mozes manualne ladit
4. vysledok vsak neviem garantovat
5. ak budes triedit programy, tak ich radsej len premiestnuj, lebo vymazavanie moze sposobit diery
Petr L. (8)|9.2.2012 18:32
Tak delaly mi to polske programy, takze jsem to ladil rucne bez polskych programu.
1.karel (6)|14.2.2012 19:15
Prosím, prosím, můžete se podívat kolik vám ukazuje signál ,mi hrozně málo
Intenzita signálu proud 81----------Kvalita proud 31 Přitom je parabola nastavena na 90 --kvalita 80 připojil jsem 4 sat.příjmače a všechny naměřili 90--80 Proč satelitní tuner této tv.ukazuje tak málo? máte to také?

načítání s karty,otevření noveho programu trvá dlouho asi10 vteřin
bavorak (1494)|15.2.2012 10:46
ze by snezenie :-) u nas hrozne snezi.
1.karel (6)|15.2.2012 11:56
ne ukazuje to tak celý rok od novoty,nevím jestli to tak ukazuje jenom mi,nebo všem,snad někdo odpoví
kofolak (294)|15.2.2012 13:12
Mne ukazuje 78/30 a pohoda. Mam aj satelitny prijimac, ten ukazuje viac. Pokial ti obraz nekockuje, tak sa s tym ani nemusis trapit.

[QUOTE=1.karel;397563]načítání s karty,otevření noveho programu trvá dlouho asi10 vteřin[/QUOTE]
Neviem, co si tym presne myslel, ale 10sekund je fakt vela. Aky mas CAM?
Ja som skusal nasledovne:
Eurocam Cryptoworks - fungoval OK, ale stale vyhadzoval nejake otravne hlasky, predal som
Smit Irdeto (bez napisu Skylink) - netestoval som osobne, ale tak isto otravne hlasky, predal som
Mascom Cryptoworks/Irdeto - plna spokojnost
Vzhladom na to, ze satelitna cast ovladania je uplne odflaknuta, tak TV pouzivam len na prijem FTA programov. Cim menej, tym lepsie.
1.karel (6)|16.2.2012 16:38
Dík,kofolak CAM mám Smid Irdeto,dnes jsem dal CAM Mascom Crypt. Velmi dobré, otvírá za poloviční čas.Jak čtu nejsi spokojen-moj debilny kus Sharp LC40LE814E- Sat. je ok?
já mám satelit KOSCOM HD7400 též--moj debilny kus --zahřívé se jak žehlička a nevíc se začal vypínat takže šrot. Druhy satelit Ferguson Ariva 200 za 2.000kč supr,jsem spokojen.-moj dobry kus,chci si koupit místo Koscoma ještě jeden FERGUSON ARIVA 202E HD
Zaslal jsem tento problám na sharp, dnes mi došla zpráva z Prahy TV mají obecně slabší tunery než sat přijímače, Ano, to je normální že se kanaly načítají dlouho
ahoj dík za radu
kofolak (294)|12.3.2012 22:49
[COLOR="Red"][SIZE="4"][FONT="Verdana"]Na vlastne riziko!!! Ked si to pobabrete, vasa chyba!!![/FONT][/SIZE][/COLOR] \\/
[SPOILER=Obnoveny prispevok#33]
Plati pre typy LE814E,LE824E,LE924E,LE925E,LE813E,LE823E,LE923E,LE923E3D,LV925A,LE925M,LE925X,XF3DT,LX920A
Aktivacia servisneho menu - zjednodusene
[LIST=1]
  • zaciname: telka je zapnuta
  • stlacte a drzte POWER (na telke) kym neblikne znak ^ na TV
  • telka sa vypla, nic nestlacajte
  • stlacte a drzte stlacene VOL- a INPUT (na telke)
  • stlacte POWER (na telke) a pockajte, kym sa znak ^ rozsvieti
  • nic nestlacajte a cakajte kym telka nastartuje
  • objavi sa maly obdlznik v lavej casti
  • podla potreby upravte hlasitost, prip. sa prepnite na iny zdroj
  • stlacte sucasne VOL- a CH- (na telke) kym sa neobjavi servisne menu
  • hotovo! :BB:
  • Navigacia v servisnom menu
    • CH v/^ - pohyb po riadkoch dole/hore
    • VOL +/- - zmena zvolenej polozky o +1/-1
    • kurzor dole/hore - posun o stranu vpred/vzad
    • kurzor vpravo/vlavo - zmena zvolenej polozky o +10/-10
    • INPUT - zmena vstupu
    • OK - vykonanie zvolenej funkcie
    Deaktivacia servisneho menu
    • Staci vypnut telku.
    • V pripade potreby vytiahnut sietovy kabel zo zasuvky aspon na 10 sekund.
    [/SPOILER]
    mikocrysis (3)|24.3.2012 20:42
    Dobry den,mam SHARP LC-40LE814E,vsetko je super,obraz je kvalitny bez neakych flakov s inymi TV sa to neda porovnat,zapinanie tv je rychle(da sa to nastavit v menu RYCHLY START).
    Len ma trapi nahravanie,neviem ako mam na tejto telke nahravat,satelit nemam,mam iba kablovku.
    Da sa nahravat cez USB?ak ano tak ako prosim vas.

    Vopred dakujem za odpovede
    kofolak (294)|24.3.2012 20:54
    Fiiha, to som ti mohol predat moju. :o
    Nahravat sa na LE814 neda. Modely LE824 vedia len Timeshift a az model LE830 vie nahravat (PVR). Novsie modely nesledujem, stratil som zaujem.
    Ivo Mašek (10205)|25.3.2012 07:12
    Pokud má tazatel kabelovku UPC, tak to je s nahráváním hodně velký problém.
    Hornet F-18 (1328)|25.3.2012 22:40
    [QUOTE=mikocrysis;403082]Dobry den,mam SHARP LC-40LE814E,vsetko je super,obraz je kvalitny bez neakych flakov s inymi TV sa to neda porovnat,zapinanie tv je rychle(da sa to nastavit v menu RYCHLY START).
    Len ma trapi nahravanie,neviem ako mam na tejto telke nahravat,satelit nemam,mam iba kablovku.
    Da sa nahravat cez USB?ak ano tak ako prosim vas.

    Vopred dakujem za odpovede[/QUOTE]

    "Rychly start" si radsej vypni, ma to zbytocne velku spotrebu v stand-by...okolo 30W, co je fakt luxus.
    Aby vypnuta telka mala polovicnu spotrebu zapnutej je nezmysel, kvoli tym par sekundam....
    vivid.sk (11472)|25.3.2012 23:18
    [QUOTE=Hornet F-18;403202]... velku spotrebu v stand-by...okolo 30W, co je fakt luxus[/QUOTE]

    Mat doma vypnutu TV so spotrebou chladnicky potesi (ak je to pravda).
    Hornet F-18 (1328)|25.3.2012 23:37
    Mam Sharpa 705LE, a v navode je upozornenie, ze pri zapnutej funkcii "rychly start" je spotreba cca 30W...tak predpokladam, ze 814-ka na tom bude podobne.
    Moju telku mam skalibrovanu a spotreba by sa mala pohybovat okolo 55W, takze tych 30W je dobra haluz :-D ze?
    vivid.sk (11472)|25.3.2012 23:55
    Jo, to je sila. Defacto kompletne zapnuty TV, len s vypnutym LCD panelom.
    A urcite aj so zelenou nalepkou ECO Green. Tieto zapnute spotrebice a ludska lenivost (alebo hlupost?) je cesta do pekla. Staci sa pozriet na receivre s HDMI CEC, ktore maju podobne prikony (ak je funkcionalita zapnuta). Mat tychto inteligentnych spotrebicov v domacnosti niekolko, tak to spravi polovicu faktury za elektriku.
    Hornet F-18 (1328)|26.3.2012 00:06
    Veru tak, celkom nechapem naco to vyrobcovia robia, ked na jednej strane vychvaluju vyrobok zo super nizkou spotrebou(trebars aj moj Sharp), ci uz v beznej prevadzke, alebo v stand-by( 0,1W...) a dr**u tam taku funkciu....podobne nieco som riesil s Technisatom, rychly start mal odstranit jeden problem s nacitanim modulov, a aj odstarnil :-D prijimac celkom slusne "kuril" a ani nevypol hdd a tiez som zistil spotrebu - skoro polovicnu z beznej. Teda tu to bolo o dost menej. Ale technisat aspon upozornil hned na obrazovke pri zvoleni tej funkcie, ze sa zdvihne spotreba :-)
    vivid.sk (11472)|26.3.2012 00:26
    Ano, aj v navodoch su reci o tom ako "tato funkcionalita jemne zvysu spotrebu". Ale co to v praxi znamena, vacsinou nikde uvedene nieje. Treba zobrat merak a odmerat.

    Ja som akurat cital nejaky manual (na jeden model AVR) a docital som sa o spotrebe v standby 42W pri zapnutej konkretnej funkcionalite. No pani, mozem j*bat taky spotrebic, ktory zozerie za den kilowat len tak.

    Aspon vidno efektivitu tychto spotrebicov. Pre porovnanie moj notebook i3 v idle (bez zapnuteho monitora) zerie 10 (desat) W. Pri miernom vytazeni do 20W. A to tam bezi x procesov a je funkcny cely system.
    mikocrysis (3)|27.3.2012 17:19
    ten rychli start samozrejme nepouzivam.
    Neda sa neako upravit v servisnom menu,aby to nahravalo s usb?asi nie co?alebo neaky program doinstalovat?
    a este by ma zaujmalo,ak niekto viete,ktora telka dokaze nahravat cez usb?napriklad som kupoval teraz otcovi sharp LC-32SH130E a ten to ma a pritom cenovo oprti 814 ke stoji o 500e menej.cakakm na odpovede ci predat tu moju a kupit neaku druhu,ale co sa tyka obrazu quattron,som velmi spokojni,tak neviem ci neaka telka okrem sharp ma takuto technologiu.

    Dakujem za odpovede
    kofolak (294)|28.3.2012 21:03
    Model LE814 nahravat nevie (ani Timeshift, ani PVR) a neda sa to ani nijak obabrat.
    Ak chces nahravat, kup si ten lacnejsi model a za usetrene peniaze si kup nejake namakane multimedialne centrum (MMC).
    Niektore telky tieto funkcie maju, ale nikdy to nebude take funkcne ako MMC.
    "Tak uz to chopok!" :cool:
    Ivo Mašek (10205)|29.3.2012 07:15
    Ono je potřeba si hlavně ujasnit priority a položit si zásadní otázku:
    Chci TV s perfektním obrazem?, nebo chci nějaký všehoznalý mišmaš, který bude umět skoro všechno - tedy dohromady nic. SHARP nikdy nedělal TV, které si osobují právo říkat si: všechno umím. SHARP vždy dělal na obrazovou kvalitu s tím, že to vše ostatní umí dělat jiné firmy lépe (protože se na to specializují - ostatně i SHARP vyrábí extra doplňkové zařízení) a lze to k TV připojit.
    mikocrysis (3)|30.3.2012 16:26
    ok,dakujem za odpoved,takze som sa rozhodol takto:kupim neake multimedialne centrum,len neviem ake,poradte ktore take cenovo rozumne by sa mi hodilo ku sharpu.
    Dakujem