Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG2 - strihanie, zlepenie, sum, hlasitost, posun zvuku

RegniX (4)|28.11.2010 17:57
Ahojte,
chcem si nechat poradit ohladne strihania/kodovania videa.

Graboval som z VHS film cez TV kartu do MPEG2 (DVD), no boli tam sceny v roznych formatoch (PAL/SECAM) takze som musel tieto sceny nahravat na viac krat. Z toho vzniklo 5 MPEG2 suborov. Nahraval som aj dalsi film, ale kedze je vcelku kratky, chcem ho spojit s prvym a spravit si tak jedno DVD (aj tematicky sa mi to hodi).

Potrebujem MPEG2:
- orezat a "zlepit" sceny (najlepsie bez upravy kodeku a kvality)
- odstranit sum
- zvysit hlasitost
- vysledok nesmie mat posunuty zvuk

Softver a moje skusenosti s nim:
Sony Vegas - 3,5 hod. enkodovania (do rovnakeho formatu?!) s vysledkom ze zvuk je posunuty
VirtualDub - nepouzil som ho, vzhladom na to, ze pozna vystup iba do .AVI
Sony DVD Architect - planujem pouzit pri vyrobe DVD (lenze nedokaze orezavat sceny)

Specifikacia mojho grabu:
Audio: MPEG Audio 48000Hz stereo 224kbps [Mpeg-1]
Video: MPEG2 Video 720x576 (4:3) 25.00fps 8000kbps [Video]

Prosim o radu alebo linku, ktora mi moze pomoct tento problem vyriesit.
Dakujem.
StD (8612)|28.11.2010 18:42
No a já bych to celé udělal jen ve Womblu MVW (pro střih i demux), ale ten SECAM-šmé bych nejprve překlopil do PALu na 6500 bitrate CBR v Procoderu a následně bych pro autorizaci použil úplně jiné programy, než které jsi jmenoval (modří co mě čtou vědí, které mám na mysli).
RegniX (4)|28.11.2010 18:52
OK, poobzeram sa pripadne po inych k tej dvd autorizacii (ked sa k tomu bodu dostanem)

Womble vyzera super, urcite vyskusam! Diky moc.
(odkaz: https://www.tvfreak.cz/recenze-strih-mpeg-bezeztratove-pak-womble-mpeg-video-wizard/377 )

ten SECAM bol na VHS, no mam pocit ze uz TV karta mi to upravila vsetko do PAL pri nahravani, uvadzam priklad jedneho takeho:

General
Format : MPEG-PS
File size : 165 MiB
Duration : 3mn 59s
Overall bit rate : 5 786 Kbps
Writing library : MPEG-2 DVD PAL

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, Matrix : Default
Duration : 3mn 59s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 5 333 Kbps
Nominal bit rate : 8 000 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.514
Stream size : 152 MiB (92%)
Writing library : MPEG-2 DVD PAL

Audio
ID : 192 (0xC0)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Duration : 3mn 58s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 224 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : 233ms
Stream size : 6.38 MiB (4%)
StD (8612)|28.11.2010 19:00
Už z toho výpisu vidím, že tam máš nějaké dropy - chybí ti vteřina v audiu oproti videu, a budeš tam zřejmě mít i "zubatice" na hranách, protože tam máš nastavené dekodování prokládání na "progressive" - obvyklé je "alternate" (Fields) nebo ZigZag, opět na pole. To je můj názor, aniž bych to viděl. Jakou kartou a jakým SW jsi to graboval? Máš tam nastaven Audio/Video Lock (zámek), aby se udrželo synchro i při dropech?
RegniX (4)|28.11.2010 19:08
TV karta Leadtek WinFast PxDVR3200 H, s grabovanim som sa z XP presunul pod Win7 pretoze tam lepsie funguje aplikacia k TV karte, to jest WinFast PVR2 (najnovsia verzia, pod XP mi ide iba 2.0.2.17)

myslim ze tie funkcie ktore spominas, tam asi niesu k dispozicii, snad iba Encode mode: Progressive, Interlaced (top field first/bottom field first/top to bottom/bottom to top)
StD (8612)|28.11.2010 19:11
[quote=RegniX;310460]TV karta Leadtek WinFast PxDVR3200 H, s rippovanim som sa z XP presunul pod Win7 pretoze tam lepsie funguje aplikacia k TV karte, to jest WinFast PVR2 (najnovsia verzia, pod XP mi ide iba 2.0.2.17)[/quote]

Jo tohle?! Tak to bude ideální, když se přímo zeptáš přes SZ (soukromou zprávu) zdejšího moderátora Ivo Maška. Já jsem přes konkurenční Pinnacle a spol. a tam takovými problemy netrpíme (obvykle, pokud si je ručičkama nevyrobíme... :) )
RegniX (4)|28.11.2010 19:13
OK, napisem mu nech sa sem pozrie :) dik za odporucanie
... moc sa mi to znovu nahravat nechce, ale ak sa kvalita zvysi, preco to neskusit ... :)

edit: jo pomylil som sa, s terminom grabovanie som sa uz stretol, no pred 2 dnami som rippoval z DVD nejake sceny tak som popleteny :)
StD (8612)|28.11.2010 19:24
Mimochodem právě v té terminologii máš zásadní kámen úrazu - TV-karta z analogu (VCR) nic neripuje (tj. kopírovat...), ale grabuje (zachytává, provádí A/D převod).