Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dune HD MAX

axicom (626)|19.7.2012 20:38
Pokud Grepnet v siti provozuje IPTV, melo by to take fungovat na Dune?
Jen to nastaveni?

Muzes mi nejak upresnit to tve nastaveni?
jito (999)|19.7.2012 20:54
Vždy jsem z netu instaloval hotový plugin,který se nainstaloval do Dune.Po instalaci a přihlášení do aplikace se spustí přehrávání.
Jako první musíš mít ten plugin od poskytovatele-pokud to poskytovatel vůbec umožňuje-použít své zařízení.
neboztik (341)|6.5.2013 16:54
Přehraje Dune video z kamery - formát DV.avi ? Dík
Foolproof (2713)|7.5.2013 20:51
Přímo ne, jedině přes nějaký media server s transkodingem, např. WMS - Wild Media Server.
ai (2993)|7.5.2013 23:03
[QUOTE=neboztik;456110]Přehraje Dune video z kamery - formát DV.avi ? Dík[/QUOTE]
Chipy v tech media playerech obecne neumi DV dekodovat, to neni jen v Dune, Realtek ani Sigma to neumi, umel to dekodovat myslim nejaky stary Ellion prehravac, jestli tohle porad existuje, nebo novejsi modely (jestli jsou) nevim. Tady je model ellion-hmr-700a http://ebookbrowse.com/ellion-hmr-700a-pdf-d77917829 a je tam i primo uvedeno DV25 ve specifikacich, ale je to stara vec, dneska uz to poskocilo nekam jinam zrejme ...
neboztik (341)|8.5.2013 09:21
[QUOTE=ai;456292] ale je to stara vec, dneska uz to poskocilo nekam jinam zrejme ...[/QUOTE]
Ano,už máme nové digit.kamery.Ale mám (a nejen já) sestříhaná videa uložená zpět na DV kazety,zároveň je mám i vyexportovaná z Premiery na záložní disk,tak by mě udělali výrobci přehrávačů radost,kdyby šly přehrávat přímo z disku do TV.Jsou to desetileté nahrávky rodiny a různých akcí,jsou cené a tak by si zasloužily mít možnost přehrání bez rekomprese.
Právě u Dune jsem četl ve specifikaci,co to všechno umí přehrát,tak jsem chtěl informaci od případného majitele,jak je to s tím DVavi.
Dík.
Pytkin (7947)|8.5.2013 10:29
prekonvertuj to do H264 .. kvalita bude rovnaka a bude to mat 1/3 velkost .. a prehra to kazde MMC ..
vivid.sk (11472)|8.5.2013 12:25
[QUOTE=Pytkin;456320]prekonvertuj to do H264[/QUOTE]
s tou konverziou opatrne, zdroj DV je prekladany a pokial to nezachovas a spravis nedajboze deinterlace na 25p, zahodis plynulost pohybu a videa budu nepozeratelne vo svenkoch.
Jasne, da sa spravit aj prekladany 50i H264 zdroj signalu. Ale MMC musi nasledne takyto signal bud a) posielat ako je - prekladany b) korektne dopocitat na 50p.
neboztik (341)|8.5.2013 12:49
No,konvertovat je zatím nehodlám.Kdysi jsem si je uložil i do mpeg se stejnými parametry jako zdroj,pouze bitrate je jen 10,5 Mbps.A to přehraje všechno i z flešky.
Mě šlo spíš o to,jestli už něco dokáže přehrát orig.
vivid.sk (11472)|8.5.2013 12:53
[QUOTE=neboztik;456327]A to přehraje všechno i z flešky. [/QUOTE]
MPEG2 by som v dnesnej dobe uz nepouzival (pri porovnani s H264 evidentne horsie vysledky). Ja som si nechal povodne DV zaznamy a je vybavene. Zbytocna strata casu (a aj kvality). Ceny HDD pojdu len dole.
Pytkin (7947)|8.5.2013 14:17
Dv avi je problematicky format pri mmc.. Ja by sa ho vzdy zbavujem..
ai (2993)|8.5.2013 15:15
[QUOTE=neboztik;456310]Ano,už máme nové digit.kamery.Ale mám (a nejen já) sestříhaná videa uložená zpět na DV kazety,zároveň je mám i vyexportovaná z Premiery na záložní disk,tak by mě udělali výrobci přehrávačů radost,kdyby šly přehrávat přímo z disku do TV.Jsou to desetileté nahrávky rodiny a různých akcí,jsou cené a tak by si zasloužily mít možnost přehrání bez rekomprese.
Právě u Dune jsem četl ve specifikaci,co to všechno umí přehrát,tak jsem chtěl informaci od případného majitele,jak je to s tím DVavi.
Dík.[/QUOTE]
Tou starou veci jsem myslel ten prehravac, ja mam to same, DV avi lezi na diskach a taky to nejde prehravat.
Resil jsem to prevodem na DVD, ale ted uz skoro vyhradne prevodem na double frame rate s QTGMC a pak do H.264 s CRF18, kde to vetsinou vychazi tak kolem 3,5 Mbit/s v prumeru , kde ve spickach to ma kolem 10Mbit a nekdy i vice kdyz si to zada, pro nejake vylozene silene sceny.
[ATTACH=CONFIG]23226[/ATTACH]
Capture.JPG
Foolproof (2713)|8.5.2013 21:13
[QUOTE=neboztik;456327]
Mě šlo spíš o to,jestli už něco dokáže přehrát orig.[/QUOTE]

Už něco se asi konat nebude, protože kamery řekněme pro veřejnost ukládají do HDV, AVCHD atp. Pochybuji, že by výrobci čipů DV dekoding implementovali.
Foolproof (2713)|8.5.2013 21:21
[QUOTE=ai;456354]DV avi lezi na diskach a taky to nejde prehravat.[/QUOTE]

Jak jsem psal výše - Media server to přehraje, FFmpeg to transkoduje v reálném čase (já mám nastaveno MPEG2, 720x576 DVD profil) Dune to upscaluje na 1920x1080, Bohužel musí být v síti zapnuté PC.
jito (999)|26.9.2013 12:30
Na trhu se objevil rozšiřující modul,do kterého lze(až budou) zasunout tunery DVB-T,S,C.
http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/19
Modul je v prodeji i u nás za cca.1200kč.Je tedy logická otázka,když dalo Dune na trh tento modul,kdy konečně přijdou i tunery...
lawson (22)|22.11.2013 19:53
Ahoj všem, mám problém, nevím jak pustit externí titulky při přehrávání filmu z hdd. Jedná se o plné bluray filmy, žádné ripy. Prolezl jsem všechna nastavení a nemůžu to najít. Tedy doufám, že to funguje.

Poradí prosím někdo?
jito (999)|22.11.2013 22:30
Pochybuji,že to vůbec půjde.
Pokud pouštíš BD i s menu(ne Lite),tak by to z principu ani nemohlo jít.
Foolproof (2713)|22.11.2013 23:07
Pokud je to BluRay, tak se externí titulky nekonají, s něčím takovým norma nepočítá, ovšem převod do formátu PGS a domuxování není zase takový problém.B-)
lawson (22)|23.11.2013 08:33
Jasně díky, ale to už je pak film bez menu. Takže si musím vybrat, buď titulky nebo menu.
Heartwork (2358)|23.11.2013 11:45
Kluci, měl bych otázku k Dune - jak má toto MMC ošetřeno automatické přepínání 24/50/60 Hz na výstupu? Pracuje to korektně nebo to musíte přepínat ručně na ovladači?

Mám Xtreamer PRO a tady konkrétně nefunguje automatické přepínání 50/60 Hz - musím to měnit ručně dle zdroje, na 24 se mi to přepíná v pohodě, ale 50/60 bohužel ne.

U předešlého Popcornu, to přepínalo korektně 24/50/60 Hz (automaticky dle přehrávaného materiálu).

Když už jsem tady, zeptám se i majitelů modelu Dune s instalovaným ventilátorem - je tento ventilátor slyšet? ruší? Někde jsem četl, že je slyšet i ze 4 m, to by mě omylo. :)

Mají modely Dune nějaké (doposud nevyřešené) "závažnější mouchy", které mohou uživatele trápit?
Něčím bych rád nahradil stávající Xtreamer, takže koukám po nějakém tom Dune HD, Xtreamer, Mede8er, Popcorn Hour... MMC.
jito (999)|23.11.2013 11:58
Začnu od zadu:
Mouchy v podobě zamrzání a podobných nešvarů Dune nemá.Je naprosto stabilní.
Ventilátor je celkem slyšet.Je to relativní pojem.Já mám velmi dobrý sluch,a slyším ho pouze při zapnutém přehrávači.Když pustím film,tak dialog filmu ho "přehluší".Originální jsem vyměnil za méně hlučný.
Přepínání 24/50/60Hz funguje bez problémů automaticky.
Heartwork (2358)|23.11.2013 12:23
Díky za bleskurychlou odpověď, jito.

Takže vlastně dvě dobré a jedna špatná zpráva. :)
I tak je jazýček vah tímto již mírně nakloněn k Dune - v případě modelu Dune HD Base 3D, by to tedy znamenalo bezproblémový chod, ale laborování s ventilátorem.
Mám též poměrně citlivé uši, hlavně na zvuky, které tam evidentně nepatří (ventilátory, hučení, pískání, brum a jiné elektropazvuky).

No uvidíme tedy..., s tím korektním automatickým přepínáním 24/50/60 Hz si mě velmi potěšil - už mě nebaví neustále při zapnutí "filmu" kontrolovat, co je to vlastně za materiál a podle toho ručně nastavovat 50/60 Hz.
jito (999)|23.11.2013 13:03
Své zkušenosti popisuji s modelem Max.
Ten ventilátor v Maxu jde softwarově vypnout.Pokud uživatel nemá interní HDD,tak je zbytečné aby běžel.Jak je to s modelem Base nevím.Ale předpokládám,že to bude mít stejnou vlastnost.
Je tady i jedna další možnost.Do Dune jde nainstalovat aplikace na sledování teploty interního HDD.Pokud se tedy uživatel rozhodne vypnout ventilátor,tak může sledovat teplotu HDD,a rozhodnout se,kam až půjde s teplotou vypnutého ventilátoru.
Sám jsem to nikdy nezkoušel.Hlavně proto,že neznám tu ještě snesitelnou teplotu HDD aby se nepoškodil.
Heartwork (2358)|23.11.2013 15:40
Ještě jednou díky za postřehy.

Pár reakcí na instalovaný ventilátor jsem už na netu našel (venku i v cz) a příliš optimismu mi to do žil nenalilo. :)
Reakce spíše negativní a bude to pravděpodobně podobný vysavač, jako mám v Xtreameru, např. tady hned dvě reakce:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

DUNE HD Base 3D má klasický IR dálkový ovladač?
Dune asi nemá menu / ovládání přeložené do češtiny, že?!

Ještě raději zapátrám po něčem s pasivním chlazením, něčem ve stylu Popcorn Hour A-400, tam budou předpokládám, zase jiné problémy.
Kdybych nepreferoval řešení s možností vložení 3,5" HDD, asi bych měl výběr snadnější.
jito (999)|23.11.2013 17:59
Jaký má DO netuším...
Všechny přehrávače Dune mají prostředí kompletně v češtině.
Foolproof (2713)|23.11.2013 18:41
[QUOTE=lawson;473582]Jasně díky, ale to už je pak film bez menu. Takže si musím vybrat, buď titulky nebo menu.[/QUOTE]

Není pravda, titulky vyměníš třeba za thajské nebo jiné, menu zůstane zachováno, Guide i s obrázky je na
[CODE]http://forum.doom9.org/showthread.php?t=150511[/CODE]
pro obyčejný BR s filmem stačí Tsmuxer a BDEdit.

Jde to myslím i s DVDFab, ale to jsem nezkoušel.
Foolproof (2713)|23.11.2013 18:48
Vestavěný disk má více nevýhod, než výhod. Nemám sice Max, jedu s obstarožní BDPrime 3.0, na síti mám NAS (to není levné) pro Isa BluRay (vysoký tok) mám nafurt disk píchnutý do eSATA a v jednom ze tří USB (to je to řešení pro všechny) mám napájený HUB, do kterého strkám co mi přijde do ruky, ještě se mi nestalo, že by něco nefungovalo,

Vestavěný disk je při dnešních objemech dat plný za 3 měsíce.:-D
Heartwork (2358)|23.11.2013 19:50
[QUOTE=Foolproof;473640]Vestavěný disk má více nevýhod, než výhod.
Vestavěný disk je při dnešních objemech dat plný za 3 měsíce.:-D[/QUOTE]
To mi povídej..., možná máš pravdu a bude lepší popřemýšlet spíše o MMC bez HDD.

Mám taky NAS (8TB) + 4TB v Xtreameru +..., ale všechno už přetejká :)
Měl jsem v úmyslu alespoň jeden 2TB disk přehodit do nového MMC - když nahradím Xtreamer přehrávačem bez disku, tak budu muset navíc vymyslet kam s těma dvěma plnými disky + co dál.

Jaké by mohlo být nejelegantnější a nejlevnější řešení rozšíření diskového prostoru v mém případě, pakliže koupím MMC bez HDD a mám NAS QNAP, který má na zadní straně tato rozhraní (prakticky všechna volná)?

[ATTACH=CONFIG]25452[/ATTACH]
qnap-nas.jpg
tdlmarek (1566)|23.11.2013 20:46
Kdyby to byl normální PC, tak připojím další dva disky na ty eSATA konektory a přidám je do existujícího RAIDu. Nejrychlejší, nejčistější, ale paradoxně i nejlevnější řešení. Ostatně sám takhle systémový disk v NASu mám připojen, eSATA konektor se od interních SATA ničem neliší, je pouze fyzicky přizpůsoben hrubšímu zacházení. Nevím však, jestli to umožní i webový management těchto domácích nasíků. A samozřejmě je potřeba nějak vyřešit napájení.

PS: Osobně bych si MMC s HDD nekoupil. Nejen kvůli hluku (3.5" HDD prostě slyšet je, a čím dál víc, jak stárne), ale také kvůli roztříštěnosti dat. Není nad jedno velké pole, kde má člověk všechno, a interně si jej už zorganizuje podle svých představ :)
Heartwork (2358)|24.11.2013 14:29
Další dotaz na vlastníky MMC Dune:

pokud člověk nepoužívá žádný "Movie Jukebox", je tam při procházení složkami alespoň nějaký náhled (cover art) + nějaké movie preview jako u Xtreameru?
http://www.xtreamer.net/xtreamer/features/movie-juke-box.aspx
Foolproof (2713)|24.11.2013 15:49
Hm...

Náhled jako takový možná v něčem existuje, neznám všechny interface, které k tomu jsou jako např. Yadis, Zappiti, Dune Explorer atp. Já používám 2 interface, pro které je přímý export z programu Movienizer, ve kterém mám filmy, prostě databáze na PC.
Export lze do DFI (Dune Flash Interface), používám verzi 1, ta je ještě free, mně naprosto dostačuje, překrásně uděláno.
Jako druhý požívám vlastní interface Movienizeru, lépe vyhledává např. podle actors atp. (Nemohu si vzpomenout na název filnu, ale vím, že tam hraje ten a ten, vybere všechny filmy s tímto představitelem).
Obdobný interface mám na hudbu, je to přímý export z programu Musiciner od stejného autora.

[CODE]https://www.youtube.com/watch?v=lmdubaEnVbk[/CODE]

[CODE]http://www.movienizer.com/articles/create-a-movie-catalog-for-dune-media-players.htm[/CODE]
lawson (22)|4.1.2014 19:32
Ahoj všem, máte prosím někdo zkušenosti s přehráváním obsahu z externího disku s kapacitou 3 tb? Plánuju koupit box na disk a připojit přes usb k dune. Bohužel jsem nikde nenašel jak velký disk dune utáhne.
lawson (22)|31.10.2014 15:37
Ahoj,
funguje Vám youtube? Když dám vyhledávání, tak to chvíli hledá a nakonec naskočí zpráva "nic nenalezeno". A to můžu vyhledávat cokoliv, žádný nesmysly. Přitom před pár týdny to šlapalo v pohodě.
jito (999)|31.10.2014 17:45
lawson (22)|1.11.2014 23:21
Super, funguje to. Díky moc.
lawson (22)|16.2.2015 19:35
Ahoj, dá se nějakým způsobem bezdrátově připojit tablet k dune, aby šlo zobrazit tablet na televizoru? Smart TV nemám, tak to zkouším skrz dune, ale nedaří se.
jito (999)|17.2.2015 18:02
Jak moc to spěchá?Budu doma až v pátek,tak můžu udělat pár pokusů.
Dune z principu umí přes UPNP nebo SMB přistupovat do domácí Workgroup.Když se tedy do tabletu nainstaluje příslušná apka,tak po nastavení by měl Dune vidět tablet.
Foolproof (2713)|17.2.2015 19:30
Něco jiného je přehrávat soubor z tabletu přes upnp a Dune a něco jiného je zobrazovat tablet přes Dune na TV, tedy screen.

Zkoušel jsem cosi, co by to jako mělo umět, nepamatuji si co to bylo, ale zoufale to nestíhalo.....

Multimedia z tabletu lze přes Dune přehrávat naprosto v pohodě, normálně se třeba přes wifi nasdílí, na Dune je potřeba shortcut pro síťový disk.
KamilZ (10277)|17.2.2015 19:41
lawson (22)|17.2.2015 21:54
Nijak to nespěchá. Budu rád, když na to mrkneš. Nějaký aplikace jsem už zkoušel, ale bez úspěchu. Díky všem za tipy. Budu zkoušet dál.
jito (999)|20.2.2015 14:59
Tak jsem se s tím pral několik hodin.
A zásadní problém-telefon s androidem není "vidět" v domácí síti.A dokud tohle nebude funkční,je zbytečná jakákoliv další snaha.
Tuší tedy někdo,jak "zviditelnit" telefon a androidem v domácí síti?Veškeré SW jsou výborně funkční ohledně přístupu z telefonu někam-ale opačně nikoliv.
RoPo (6061)|20.2.2015 15:10
Musíš nainstalovat samba server, pokud se ptáš na CIFS sdílení např. obsahu karty v telefonu/tabletu.
Foolproof (2713)|20.2.2015 17:04
bez rootu pod Win asi ne, ale nevím, já root mám
jito (999)|20.2.2015 18:17
RoPo-už jsem zkoušel i tuto aplikaci.
Vše funguje výborně,ale pouze jednosměrně.Tedy z telefonu do několika PC se připojí telefon bez problémů.Ale ani jeden počítač ten telefon v síti nevidí-myslím přes průzkumníka.
Po nastavení FTP v telefonu,jde spojení přes Total Commander bez problémů.
Foolproof-root nemám,a nepočítám s ním.
lawson (22)|20.2.2015 21:52
Taky sem to nezprovoznil. Ani tak mi nejde o přehrání uloženého obsahu v tabletu na tv, ale spíše o to, že když pustím např. video přes youtube nebo přes aplikaci nhl game center live, abych to pustil na tabletu a běželo to na televizi. Tablet na hdmi nemám, tak jsem myslel nějak vzdáleně pomocí dune.
jito (999)|21.2.2015 07:44
Hmm....
Kdyby jsi tohle napsal hned,tak jsem to nemusel řešit-to nemůže přes Dune fungovat.
lawson (22)|21.2.2015 07:55
Aha, tak pardón. To jsem to napsal blbě. Každopádně díky za snahu a za info.
lawson (22)|25.2.2015 18:58
Ahoj,

máte prosím někdo zkušenosti se Zappiti? Potřeboval bych poradit s následujícím: Změnily se mi názvy disků připojených k dune a když v nastavení Zappiti nastavím cestu k těm novým názvům disků, tak se mi vždy po zavření Zappiti, názvy disků smažou a změní se na názvy původní. To znamená při každé operaci musím znovu a znovu nastavovat správnou cestu. Vše ukládám, ale nepomáhá to.

Můžete poradit jak na to? Co dělám špatně?

Děkuji
Foolproof (2713)|26.2.2015 13:02
Zkus přidat do rootu disku soubor "Dune_folder.txt" obsahující jeden řádek a sice "storage_name=názevdisku". Pokud umíš příkazy Dune interface tak třeba i jiné.....

Zappiti je hloupoučké, používám Movienizer s exportem do DFI (Dune Flash Interface)
lawson (22)|26.2.2015 14:06
Díky, vyzkouším to. Movienizer vypadá zajímavě, ale popravdě se mi moc nechce předělávat celou databázi (cca 120 filmů). Mě vyhovuje Zappiti, že to bere info z CSFD a tudíž je to v češtině.