Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dune HD MAX

jito (999)|25.10.2011 12:27
Předpokládám,že všichni mají poslední firmware-je stejný pro všechny modely Dune.
Tak s formátováním jsi mě dostal-už si to pořádně nepamatuji.
Ale pokud si vzpomínám,tak byl formátován v PC(Win7) na NTFS a následně po vložení do Dune na "jeho" souborový systém,tedy RAW.
RoPo (6061)|25.10.2011 13:28
Win7 SP1 4k sektory znají. Tedy zarovnání by mohlo proběhnout v pořádku.
RAW není souborový systém resp. takto se označuje neznámý souborový systém pro daný OS.
_avatar (56)|25.10.2011 14:10
[quote=RoPo;373957]A máš stejný firmware jako _Avatar nebo má _Avatar stejný firmware v Dune jako ty?

Jsou formátovány v Dune nebo na PC? Pokud na PC, jaký souborový systém a jaký OS byl při formátování použit?[/quote]

Firmware je poslední aktuální.
Všechny disky jsem formátoval přímo v Dune.
RoPo (6061)|25.10.2011 14:19
[quote=_avatar;373999]Firmware je poslední aktuální.
Všechny disky jsem formátoval přímo v Dune.[/quote]

Zkus spojit jumper na HDD 7 a 8 (tuto informaci jsi měl i nalepenou na pytlíku nebo disku) a znovu proveď formátování v Dune. Pak zkus nějaké kopírování apod.
jito (999)|25.10.2011 15:34
Musím opravit info o formátech.
Teď jsem se na to podíval,a oba disky jsou v NTFS.Tedy oba byly naformátovány v PC na NTFS.V Dune žádné formátování neproběhlo.
Formátování v Dune se týká pouze disku uvnitř přístroje.Na tomto disku je totiž vytvořen tzv.System disk(2Gb partition).A tato partition je v RAW,zbytek disku je v NTFS.
RoPo (6061)|25.10.2011 15:52
Jak jsem psal RAW neboli syrový/původní souborový systém znamená, že OS daný typ filesystému nezná (nezná identifikátor v nultém sektoru oddílu). V Dune je Linux, takže to může být nějaky Lunuxový souborový systém, které W7 standardně neznají (dají se doinstalovat rozšíření, pak i W7 tyto Linuxové formáty znají a nezobrazují RAW).

Důležité je však, že jsi disk formátovat v PC s OS, který 4k sektory zná. Tedy formát (také vytvoření oddílů se správným počátečním zarovnáním - fyzický vs. logický 0 sektor) mohl proběhnout v pořádku.
jito (999)|25.10.2011 15:57
Ano,Dune jede v Linuxu a vytváří si svojí systémovou partition.
Přístup do ní není problém,Jak píšeš-stačí doinstalovat příslušné ovladače a managera.
_avatar (56)|25.10.2011 17:23
Tak jsem přehrál firmware. To nepomohlo. Pak jsem dal ještě Reset to default settings v menu Obecné. Nyní ale není vidět vůbec obraz, ať ho zapojím přes hdmi nebo koax. Přehrávač přitom reaguje na dálkový ovladač normálně. Co s tím než se vrátím k pevnému disku?
_avatar (56)|25.10.2011 17:34
[quote=_avatar;374030]Tak jsem přehrál firmware. To nepomohlo. Pak jsem dal ještě Reset to default settings v menu Obecné. Nyní ale není vidět vůbec obraz, ať ho zapojím přes hdmi nebo koax. Přehrávač přitom reaguje na dálkový ovladač normálně. Co s tím než se vrátím k pevnému disku?[/quote]

Vyřešeno, je třeba zvolit Mode.
Zpět k tomu disku. On ani není dodáván jumper, takže se budu snažit napodobit Jita a naformátovat to na NTFS.
RoPo (6061)|25.10.2011 18:33
Napis presny model disku, ktery mas.
_avatar (56)|25.10.2011 19:18
[quote=RoPo;374038]Napis presny model disku, ktery mas.[/quote]

model: WD20EARS-00MVWB1 S/N: WCAZA9065175 2.0TB
RoPo (6061)|25.10.2011 19:38
Ten jumpery ma. Pokud u nej zadny nemas, tak pouzij z jineho disku nebo si jej kup. Spojenim 7 a 8 pinu zapne emulaci sektoru o velikosti 512b. Samozrejme prijdes o data. Po novem naformatovani by jsi problem s formatovanim v Dune problem nemel.
_avatar (56)|25.10.2011 19:58
[quote=RoPo;374055]Ten jumpery ma. Pokud u nej zadny nemas, tak pouzij z jineho disku nebo si jej kup. Spojenim 7 a 8 pinu zapne emulaci sektoru o velikosti 512b. Samozrejme prijdes o data. Po novem naformatovani by jsi problem s formatovanim v Dune problem nemel.[/quote]

A tento postup doporucujes pred prostym naformatovanim na NTFS na PC? V cem bude vyhodnejsi?
RoPo (6061)|25.10.2011 22:11
Vyhodnejsi/nevyhodny.. vzdyt jsem tu nekolikrat psal k cemu to je. Pred naformatovanim v Dune. Psal jsem ze se tim zapina 512b kompatibilni adresace sektoru. Vysledkem je nizsi prenosova rychlost u 4k disku ale plna kompatibilita se systemem, ktery 4k sektory neumi.

Pokud mas W7 SP1 (nebo linux s verzi jadra... ted ti nenapisi od ktere verze jsou 4k sektory podoporovany) tak zadny jumper nenastavuj a disk naformatuj v PC. Pokud nemas W7 SP1, tak jumpery nastav a potom formatuj.

Nehledall jsem, ale podle me tyto EARS disky nejsou standardne kompatibilni pro Dune, proto se musi formatovat jinde. Toto je jen moje uvaha pro rozlusteni toho, ze uz ctvrty EARS disk ti v dune nejede. Jiny disk (standardni s 512b sektory) jsi nezkousel?
_avatar (56)|26.10.2011 08:10
[quote=RoPo;374082]Vyhodnejsi/nevyhodny.. vzdyt jsem tu nekolikrat psal k cemu to je. Pred naformatovanim v Dune. Psal jsem ze se tim zapina 512b kompatibilni adresace sektoru. Vysledkem je nizsi prenosova rychlost u 4k disku ale plna kompatibilita se systemem, ktery 4k sektory neumi.

Pokud mas W7 SP1 (nebo linux s verzi jadra... ted ti nenapisi od ktere verze jsou 4k sektory podoporovany) tak zadny jumper nenastavuj a disk naformatuj v PC. Pokud nemas W7 SP1, tak jumpery nastav a potom formatuj.

Nehledall jsem, ale podle me tyto EARS disky nejsou standardne kompatibilni pro Dune, proto se musi formatovat jinde. Toto je jen moje uvaha pro rozlusteni toho, ze uz ctvrty EARS disk ti v dune nejede. Jiny disk (standardni s 512b sektory) jsi nezkousel?[/quote]

Ja jsem EARS disk poridil proto, ze mi predchozi disky vykazovali stejne problemy. Pred tim jsem pouzival Barracudu 7200 otacek, 320GB a po nem nejaky podobny Samsung ale taky 7200 otacek. Vyvodil jsem z toho, ze musim mit 5400 rpm nejaky green disk a ve forech se prave EARS doporucoval jako naprosto bezproblemovy.
RoPo (6061)|26.10.2011 08:42
Hmm.... otačky na to zda disk vyhovuje nebo ne VŮBEC nemají vliv (kterej v~l toto zase pustil do světa). Reklamuj Dune.

GREEN DISK je green od toho, že má sníženou spotřebu a tím i emituje nižší teplo, které je způsobeno také nižšími otáčkami. Nižší spotřebu můžeš docílit snížením otáček (nižší proud pro rozběh a udržování otáček), použitím lepší elektroniky, méně ploten (méně hlaviček) a navíc se používají také plotny s vyšší hustotou záznamu, aby disk se snížením otáček neztratil jakž takž přenosovou rychlost.

Dříve naopak pro audio/video aplikace byly nutné disky s 7200 rpm či 10000rpm nebo 15000rpm protože plotny neměly takovou hustotu, aby byly schopny dodávat potřebný datový tok. Potřebný datový tok zase závisí na použitém kodeku, který potřebuje určité množství dat pro realtime aplikace atd...


PS: jestli se Dune kouše při práci s HDD a máš jistotu, že všechny HDD jsou v pořádku, tak může být (mimojiné v elektronice) problém v kabeláži a konektorech k HDD.
_avatar (56)|26.10.2011 09:02
[quote=RoPo;374109]Hmm.... otačky na to zda disk vyhovuje nebo ne VŮBEC nemají vliv (kterej v~l toto zase pustil do světa). Reklamuj Dune.

GREEN DISK je green od toho, že má sníženou spotřebu a tím i emituje nižší teplo, které je způsobeno také nižšími otáčkami. Nižší spotřebu můžeš docílit snížením otáček (nižší proud pro rozběh a udržování otáček), použitím lepší elektroniky, méně ploten (méně hlaviček) a navíc se používají také plotny s vyšší hustotou záznamu, aby disk se snížením otáček neztratil jakž takž přenosovou rychlost.

Dříve naopak pro audio/video aplikace byly nutné disky s 7200 rpm či 10000rpm nebo 15000rpm protože plotny neměly takovou hustotu, aby byly schopny dodávat potřebný datový tok. Potřebný datový tok zase závisí na použitém kodeku, který potřebuje určité množství dat pro realtime aplikace atd...


PS: jestli se Dune kouše při práci s HDD a máš jistotu, že všechny HDD jsou v pořádku, tak může být (mimojiné v elektronice) problém v kabeláži a konektorech k HDD.[/quote]

Moje Dune ma problem pouze kdyz je zapojen interni HDD. Jinak se nikdy nekousla, ani kdyz byl pripojen USB disk. S temi konektory ale stejne asi nic moc nenadelam, zrejme to musi vyresit az reklamace.
jito (999)|26.10.2011 09:12
Tak až teď jsi napsal,že je problém s interním diskem....
Jak jsi na tom s System storage?Zkusil hdd zformátovat,včetně System storage a vytvořit ho znovu?
Zkusil jsi dát do Dune jiný hdd bez System storage?To nevadí,že na tom jiném hdd není vytvořený System storage,disk bude normálně přístupný akorát vzhled prostředí bude základní.
_avatar (56)|26.10.2011 09:29
[quote=jito;374113]Tak až teď jsi napsal,že je problém s interním diskem....
Jak jsi na tom s System storage?Zkusil hdd zformátovat,včetně System storage a vytvořit ho znovu?
Zkusil jsi dát do Dune jiný hdd bez System storage?To nevadí,že na tom jiném hdd není vytvořený System storage,disk bude normálně přístupný akorát vzhled prostředí bude základní.[/quote]

Ano. Všechno jsem formátoval. Dával jsem tam i disky bez system storage, chvíli ale trvalo, než se chytly a byly vidět v menu (třeba 3 restarty dune, vyndat zandat disk do interní šachty). TAky se stalo, že se třeba za 10 minut úplně odpojily (nebyly vidět v menu, přitom se fyzicky v Dune točilly). Tudíž jsem je pak ani nezkoušel a začal "testovat" EARS disky. USB se chytne hned, nikdy se ani neodpojilo.
jito (999)|26.10.2011 09:35
Tak to je už na pováženou....
Asi bych zkusil poslední možnost:
Vzít některý hdd,zformátovat ho v PC na NTFS.Z Dune odpojit veškerá externí zařízení a vložit interní hdd.Na tomto hdd nechat vytvořit System storage utilitou na Dune.com:
dune_service_make_system_storage_on_hdd_partition.dsf
Pokud i po tomto vytvoření System storage a přehrání firmwaru budou problémy pokračovat,tak by to asi bylo na reklamaci.
RoPo (6061)|26.10.2011 09:57
To opravdu vypadá na kabeláž, případně řadič či konektory v Dune. Reklamuj.
_avatar (56)|2.12.2011 21:12
Tak se mi vrátil z reklamace můj problémový Dune HD Max. K mému šoku se jednalo údajně o neprávněnou reklamaci! Přitom už po zapnutí nenačte žádný můj interní disk, ten se ani neroztočí. Přehrávač jsem kupoval na mallu, kterého sem vždy bral jako pohodového prodejce, nicméně jednání servisní firmy vnímám dost negativně. Pokud budu znovu reklamovat, mám obavy, že se mi vrátí ve stejném stavu zase jako neoprávněná reklamace. Jak byste se stavěli k mé situaci vy?
Heartwork (2358)|2.12.2011 21:31
[quote=_avatar;381919]Jak byste se stavěli k mé situaci vy?[/quote]

Svěřil bych ho na chvilku k otestování někomu šikovnýmu (né, že bys byl lempl), ale abych měl jistotu, že není chyba mezi "klávesnicí a židlí" - v případě, že to bude i tak k.o., šel bych tvrdě za svým.

Co jiného poradit?! Určitě neplakat ..., ale rvát se za svá práva, o tom žádná. 8-)
peatro (1054)|2.12.2011 22:03
[quote=_avatar;381919]Tak se mi vrátil z reklamace můj problémový Dune HD Max. K mému šoku se jednalo údajně o neprávněnou reklamaci! Přitom už po zapnutí nenačte žádný můj interní disk, ten se ani neroztočí. Přehrávač jsem kupoval na mallu, kterého sem vždy bral jako pohodového prodejce, nicméně jednání servisní firmy vnímám dost negativně. Pokud budu znovu reklamovat, mám obavy, že se mi vrátí ve stejném stavu zase jako neoprávněná reklamace. Jak byste se stavěli k mé situaci vy?[/quote]

Měl jsem podobnou zkušenost s elek. zařízením, nejsi spokojen s reklamací, vyjádření máš, odešli to tam znovu, pokud tě podruhé odmítnou, pošli to s tím samým po třetí, každou tvou reklamaci musí vyřídit do 30 dnů od příjetí....nenech se odbít

pokud 3x jim to odešleš a oni 3x vyřídí tvojí reklamaci odmítavě a nejste schopni najít uspokojivé řešení (prodávající x kupující), je třeba se podívat do zlatých stránek po znaleckém posudku obor SOTWARE/HARDWARE nebo přímo podat podnět u krajského soudu, který potom sám přidělí autorizovaného odhadce v oboru.

Podstatné je, jak dlouho vlastníš ten zakoupený DUNE, pokud to není déle jak 6 měsíců, věcné břemeno prokázaní v tomto případě je na prodávajícím, tedy náklady cca 5.000,- za výše znalecký posudek určený krajským soudem.

Ale prvně bych si opravdu ověřil, zda-li chyba je/není v zařízení !!

Většinou stačí pohrozit ...
petusko73 (14)|5.12.2011 09:24
Chcem sa vás opýtať, či sa oplatí ešte dnes kúpiť tento prehrávač. Predsa-len je už nejakú dobu na trhu. Alebo mám počkať na niečo novšie alebo vybrať niečo úplne iné. (cca do 400,-€).
Viem, že mi asi poslúži aj dnes ale predsa. Sú už aj novšie Sigmy a mohol by mať už aspoň USB3.
Ďakujem.
jito (999)|5.12.2011 17:05
Sám jsi to napsal-pokud potřebuješ podporu 3D,USB3 a TV archívy,tak ne.
Pokud chceš spolehlivý přístroj,tak ano.
petusko73 (14)|5.12.2011 17:21
3D ani TV archívy nepotrebujem ale USB3 by som privítal. Majú ho už aj podstatne lacnejšie prehrávače. Trápiť sa s USB2 za tú vysokú cenu, no neviem. Pritom položka je to minimálna. Toto jediné ma na tom odrádza. Trochu modernizovať by ho už mohli. Popcorn nespí (novšia Sigma + USB3+GLAN). Max ma veľmi láka no som naozaj na vážkach. Je to asi 55 ku 45 pre Dune. Zatiaľ asi ešte počkám, či neprekvapia.
jito (999)|5.12.2011 17:35
Čeká se na další firmware,který by toho měl celkem dost přidat.
I bez USB3 se dá žít.Dune nemá USB host-proto primárně USB3 není potřeba.
rado101k (298)|6.12.2011 19:07
Neviem ci je prave to dolezite na multimedialnom prehravaci aby mal USB3 ,ide o to ci to zvladne zakladna doska a podobne.Je to ako so sietovou kartou v tychto prehravacoch,su sice 100mb/s ale skutocna rychlost sa ani nepriblizuje,je to len rozhranie.A takto to nejako bude aj s tou uzasnou 1gb/s sietovou kartou co maju niektore z nich.Na papieri nieco vyzera uzasne,ale realita je totalne ina.Vid papierove hodnoty Evolve,Basf,Hyundai,Egreat a inych prehravacov,ktore sa ani zdaleka kvalitou firmwaru(toto je to hlavne co robi dobru masinu) nepriblizuju Dune,Tvix a Popcorn Hour.Skusal som ich par ale okrem tychto 3 su to ostatne len lacnejsie napodobeniny,ale uzitkova hodnota je veeelmi mala.Pokial to niekto kupuje na divx a mp3 tak ok.Ale na kvalitne Fullhd filmy a blu-ray s kvalitnym HD audiom to iste nestaci.A kto kupil Dune HD Max ,tak je vacssinou spokojny lebo za svoje peniaze "a nie male peniaze" dostal slusnu masinku s vyladenym firmwarom.
Dufam,ze som nikoho neurazil,nebolo to mojim umyslom... :-)

p.s. sorry ,ze som sa rozkecal
petusko73 (14)|7.12.2011 13:15
Ďakujem za názory. Práve toto som potreboval počuť (nemyslím to ironicky) aby som sa rozhodol pre Dune. Percento k náklonu k Dune HD Max sa zväčšuje. Už asi ani nie je veľmi čo rozmýšľať keď cena klesla na 299,-€.
jito (999)|7.12.2011 14:01
299Euro?Tak to si počkáš....
Osobně si myslím,že na tuto cenu to nikdy nespadne,to spíš už nebude v prodeji.
RoPo (6061)|7.12.2011 14:07
[quote=jito;383020]299Euro?Tak to si počkáš....
Osobně si myslím,že na tuto cenu to nikdy nespadne,to spíš už nebude v prodeji.[/quote]

ajajaj... "...cena klesla.." ne, "..než cena klesne.."

Zde na SK za 299€ (cena ze dne 7.12.2011):
http://www.hdshop.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=80&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=1
jito (999)|7.12.2011 14:22
Hodně nízká cena proti obchodům v ČR.
petusko73 (14)|7.12.2011 17:44
Všade inde je cena 357,-€ a viac. Takže čakať asi naozaj nie je na čo. Len či nezlacňujú kvôli tomu, že sa chystá niečo novšie.
Edit: objednané
RoPo (6061)|7.12.2011 22:43
Stale se chysta neco noveho.... Pokud by jsi opet cekal, tak to muzes cekat donekonecna a nikdy nic nekoupis :-E

Ja zase po 3letech premyslim o nove TV PS64D8000 nebo PS59D8000. I kdyz jsem se stavajici 50" PDP velmi spokojen, ale porad je stale mozne neco menit :) Uvazoval jsem o LED LCD, ale videl jsem kde co z LCD a porad to jsou "jen" LCD :-E. Nehlede na mizernou nabidku s plnym zadnim LED podsvetlenim :-)
kuko61 (257)|8.12.2011 00:07
[quote=rado101k;382886]Pokial to niekto kupuje na divx a mp3 tak ok.Ale na kvalitne Fullhd filmy a blu-ray s kvalitnym HD audiom to iste nestaci.[/quote]

S tym az tak nesuhlasim ;) Kolega ma Dune Max, ja mam XTR SW a teraz novy eGreat. Kupoval ho za 400€ a nemyslim, ze by bola vtedy 4-nasobne vyssia cena oproti XTR SW adekvatna. Ja si mozem za tu cenu kupit po styri roky kazdy rok novy prehravac :D

Uz 2 roky, odkedy mam plazmu, som si ziadny Divx nepustil, polroka mam receiver s HD audiom, takze odvtedy enkodujem ripy s DTS-HD a TrueHD. XTR SW je pre kvalitne FullHD plne pouzitelny. Koli pomalej sietovke mal problem jedine s ripmi, kde som nastavil vysoky vysledny bitrate a video pustal spolu s HD audiom. Pri bitrate okolo 60 Mbit/s uz vypadaval zvuk. To vyriesil eGreat - skusal som prehravat niekolko videi s vysokym bitrate z NASu a vsetky sa prehrali bez najmensich problemov. Takze ja som spokojny.
HD Max ma oproti tymto lacnejsim prehravacom vyhodu v mnozstve vystupov, v integrovanej mechanike a v plnej podpore BluRay specifikacie, cize aj BD-J menu. Cize pre toho, kto sa orientuje na originalne BD disky a FullBD ripy, je aj napriek vyssej cene Max to prave, pokial niekto prehrava len ripy a demuxy v mkv ci video v SD rozliseni, su to podla mna vyhodene peniaze, pretoze aj lacnejsie prehravace tuto funkciu bez problemov splnia ;)
Co sa tyka odladenosti fw, Dune ma stabilne fw, ale tiez nie su bez chyb. Pri lacnych prehravacoch si na kvalitu fw treba davat samozrejme lepsi pozor. Ale napriklad fw 2.7 u starsich xtreameroch alebo fw pri teraz predavanych eGreatoch patri medzi skoro bezproblemove.
RoPo (6061)|8.12.2011 07:10
[quote=kuko61;383164]....Ja si mozem za tu cenu kupit po styri roky kazdy rok novy prehravac :D ...[/quote]


OT: Je to tvůj názor a já ti jej neberu, ale připomíná mě toto:
"Raději si koupím každý rok umělohmotné boty od Vietnamců než kvalitní kožené boty např. od Bati."
petusko73 (14)|8.12.2011 12:43
Cena dnes stúpla na 329,-€. Našťastie som to objednal ešte včera. Vždy je to ale lacnejšie ako kdekoľvek inde.
jito (999)|8.12.2011 15:28
Vyšel další firmware 111122 0159 beta.
Vzhledem k nízké rychlosti downloadu z HDI,jsem upnul celý balík pro všechny modely Dune:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
petusko73 (14)|8.12.2011 20:20
Chcem vás ešte poprosiť o radu pri výbere WIFI USB Adaptéru. Vzdialenosť od routra cca 6 m. a jedna stena. Ďakujem. Na stránkach odporúčajú D-Link DWA-140 ale niekde som čítal, že nad 5m. už slabne signál.
jito (999)|8.12.2011 20:52
Tak s tímto neporadím-jedu po kabelu.....
KamilZ (10277)|8.12.2011 21:15
[quote=petusko73;383305]Chcem vás ešte poprosiť o radu pri výbere WIFI USB Adaptéru. Vzdialenosť od routra cca 6 m. a jedna stena. Ďakujem.[/quote]
V Tvém případě bude nejlepší a nejspolehlivější WiFi vrtačka, díra do zdi a 6m kabelu za 50,- Kč. Bez legrace.
petusko73 (14)|8.12.2011 21:27
To určite neskôr urobím ale teraz na to nebudem mať čas. A 6 m. kábla to nebude keď to budem ťahať v lištách pri stenách( ale o to nejde). Tých 6m. je to vzdušnou čiarou.
RoPo (6061)|8.12.2011 21:35
Zkus cokoliv, co umi Dune, podporuje tvuj router (g/n, kodovani) a utahne tvoje penezenka. Objednej pres internet a muzes do 14ti dnu vratit. Napr Zyxel, Dlink, Belklin, Tenda apod.
KamilZ (10277)|8.12.2011 21:50
Doporučil bych se zaměřit (pokud je to možné) na stejného výrobce, jako je router. Obzvláště u 802.11n bývají v režimu 3x3 velké rozdíly a stejná značka na obou stranách dává většinou lepší výsledky.
petusko73 (14)|8.12.2011 22:24
Všetkým ďakujem. Niečo už teda vyberiem. Router mám Linksys WRT120N. ( z tých lacnejších, ale doteraz stačil a poslúžil).
RoPo (6061)|9.12.2011 07:40
V tom případě zkus: Linksys WUSB54GC - pokud nepotřebuješ n pásmo, ale doporučuji právě takový, který n pásmo umí, protože WRT120N n pásmo umí.
Doporučuji však raději singleband Linksys AE1200 kvůli podpoře n pásma a dvěma interním MIMO (způsob vzájemného uspořádání) anténám. Model Linksys AE2500 má stejné vlastnosti jako AE1200 navíc však podporuje dualband. Do budoucna, pokud dualbandouvý router pořídíš, tak jej lépe využiješ.
petusko73 (14)|12.12.2011 21:14
Tak už je Max doma.
Zajtra narýchlo otestujem. Opäť potrebujem poradiť. USB WIFI som nakoniec kúpil ten odporúčaný výrobcom D-Link DWA 140. Neviem ale či sa inštaluje z priloženého CD, alebo ho stačí jednoducho len zapojiť a je finito.
Ďakujem.
RoPo (6061)|12.12.2011 22:35
Z CD se instaluje do PC. Pokud je podpora garantovana daneho wifi dongle vyrobcem Dune, tak samozrejme bude v zarizeni fungovat. Vyrobce firmware zaintegroval potrebne ovladace pro podporovane wifi chipsety.
petusko73 (14)|25.12.2011 15:56
Tak už sa pomaličky zoznamujem s Max-om. Neviete mi poradiť s nastavením obrazu/video mód. Zatiaľ tam mám (automaticky). Stačí to tak alebo tam mám nastaviť niečo iné. Televízor - staršia plazma Panasonic TH42PX70EA (HD Ready). Ďakujem.