Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus O!Play HD2

Unihoc (30)|3.2.2011 10:11
já teda nevim, ale jak pročítám toto forum a chyby, který tento přehrávač má, tak se nestačim divit, protože mě přehrávač funguje uplně normálně, nikdy se mi nestalo, že by se přehrávač restartoval, nebo v půlce filmu seknul, a to na každým fw uplně v poho
SPAWN (744)|3.2.2011 10:26
[quote=Unihoc;328067]já teda nevim, ale jak pročítám toto forum a chyby, který tento přehrávač má, tak se nestačim divit, protože mě přehrávač funguje uplně normálně, nikdy se mi nestalo, že by se přehrávač restartoval, nebo v půlce filmu seknul, a to na každým fw uplně v poho[/quote]

Ale je mozne ze nektere kusy maj problem s HW (HDD Samsung, WD, Seagate) nebo dokonce FW to nemuzes vyloucit.
gallibob (171)|3.2.2011 18:04
[quote=Unihoc;328067]já teda nevim, ale jak pročítám toto forum a chyby, který tento přehrávač má, tak se nestačim divit, protože mě přehrávač funguje uplně normálně, nikdy se mi nestalo, že by se přehrávač restartoval, nebo v půlce filmu seknul, a to na každým fw uplně v poho[/quote]

tak to ses stasny majitel neceho co tu ostatni nemame.Pokud by to byla pravda, pak by sme meli vsichni jit reklamovat svoje o!playe jelikoz se mezinami nachazi jeden ktery funguje bez problemu.No ja se spis priklanim k verzi filmvare nez celkove HW chybe,ovsem pokud je to HW chyba pak tedy netusim co stim hodla do budoucna asus delat.Me osobne by velmi zajimalo nejake oficialni vyjadreni Asusu k danym chybam O!playe,evidentne hraji mrtveho brouka. Cekem by me zajimalo ty co ho jiz daly k reklamaci jak dopadly a jestli uz maji nove(ci opravene,nebo neuznane reklamace)zpatky a jak vubec dopadly???
SpiderX (2)|3.2.2011 20:47
Dobrý den, pročetl jsem celé toto vlákno - mám také ASUS O!Play HD2 (cca 3 dny), poslední firmware v115, vše funguje jak má, žádné sekání při přehrávání, apod. Můj jediný problém je však přímé propojení s PC (notebook Win7 Ultimate) přes USB 3.0 (modrý konektro vzadu). Po připojení je v PC slyšet zvuk připojení zařízení, v HD2 se ukáže hláška o připojení podřízeného kabelu, ale v "Tomto počítači" žádný další disk vidět není. Vidím je pouze ve správě disků a oddílů, ale to je vše. Zkoušel jsem zapnout Sambu a připojit síťovou jednotku, ale nic se nenašlo. Máte někdo zkušenosti s HD2 a Win 7? Toto jediné rozchodit nemohu a přes FTP kopírovat gigabaity filmů se nechce. A pokaždé vyndat disk a kopírovat do něj přes dokovací stanici také není ono.
Petr-II (11)|4.2.2011 09:53
[quote=Petr-II;327901]Mam satelitni prijimac s moznosti nahravani pres USB na externi disk. Je mozne vyuzit toto zarizeni jako externi disk, pokud pripojim satelitni prijimac do USB? Pokud ano, pojede soucasne Samba i prehravani? Muze to prosim nekdo vyzkouset, kdo ma podobne zarizeni? Dekuji.[/quote]

Muze nekdo otestovat? Dekuji.
Unihoc (30)|4.2.2011 12:16
[quote=SpiderX;328260]Dobrý den, pročetl jsem celé toto vlákno - mám také ASUS O!Play HD2 (cca 3 dny), poslední firmware v115, vše funguje jak má, žádné sekání při přehrávání, apod. Můj jediný problém je však přímé propojení s PC (notebook Win7 Ultimate) přes USB 3.0 (modrý konektro vzadu). Po připojení je v PC slyšet zvuk připojení zařízení, v HD2 se ukáže hláška o připojení podřízeného kabelu, ale v "Tomto počítači" žádný další disk vidět není. Vidím je pouze ve správě disků a oddílů, ale to je vše. Zkoušel jsem zapnout Sambu a připojit síťovou jednotku, ale nic se nenašlo. Máte někdo zkušenosti s HD2 a Win 7? Toto jediné rozchodit nemohu a přes FTP kopírovat gigabaity filmů se nechce. A pokaždé vyndat disk a kopírovat do něj přes dokovací stanici také není ono.[/quote]

Já mám Win7 64-bit a kopírování funguje přes USB3.0 uplně normálně, prostě ho připojím a v pc se hned ukáže jako další pevný disk.......mám, ale stolní komp se základní deskou, která má USB3.0, ještě mě napadá, jestli se podpora pro USB3.0 u toho notesu nemusí zapnout v biosu, tak jako to mám já na základní desce, taky to musím nejdříve zapnout v BIOSU.
martab (15)|5.2.2011 23:37
Zdravím ostatní uživatele Asus O!Play HD2. Pro ukládaní filmů používám funkci FTP přes funkci připojení FTP v Total commanderu v OS XP. Zprovoznit funkci SAMBA v HD2, aby byl HD2vidět v PC se mi nepodařilo? Mohl by mě někdo poradit zda je nutné kromě zapnutí NAS a předvolby SAMBA v HD2 něco dalšího nastavit, případně v PC v OS XP. Díky
Unihoc (30)|6.2.2011 11:04
po zapnutí samby na HD2 musíš v pc připojit síťovou jednotku

více tady
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Create-a-shortcut-to-map-a-network-drive
martab (15)|6.2.2011 13:48
Doporučené nastavení Samby jsem už zkoušel, ale nedaří se mě připojit síťovou jednotku ...HD2. Má být ASUS HD2 při předvolbě NAS/SAMBA vidět v síti pod nastaveným názvem v HD2 tak jako druhé PC v síti. Nebo je nutné v HD2 zapnout nějaká další funkce, definované jméno a heslo, případně nějak definovat sdílené složky na HDD v HD2?
martab (15)|6.2.2011 18:57
Důležitá podmínka aby byl HD2 vidět v síti je stejné pojmenování sítě jako přednastavení v HD2 "WORKGROUP" viz.popis ve fóru ASUSU:

EN:
3. SAMBA shares are only possible if all computers are in a workgroup called "WORKGROUP".

CZ:
3. SAMBA akcií jsou možné pouze pokud jsou všechny počítače v pracovní skupině tzv. "WORKGROUP".


Ještě doladit nastavení v ASUSU HD2 a Samba by mohla fungovat.
stano11 (23)|7.2.2011 13:10
Mám doma HD2 a po pripojení na TV cez S-video funguje ako má.

Ale po zakúpení redukcie DVI to HDMI sa mi ho nedarí rozbehať na 20" LCD monitore.
LCD má rozlíšenie 1680 x 1050 a podľa mňa by HD2 mohlo fungovať kľudne v režime 720p tj. 1280×720 - no bohužiaľ nefunguje.
SPAWN (744)|7.2.2011 15:34
[quote=stano11;329032]Mám doma HD2 a po pripojení na TV cez S-video funguje ako má.

Ale po zakúpení redukcie DVI to HDMI sa mi ho nedarí rozbehať na 20" LCD monitore.
LCD má rozlíšenie 1680 x 1050 a podľa mňa by HD2 mohlo fungovať kľudne v režime 720p tj. 1280×720 - no bohužiaľ nefunguje.[/quote]

Problem bude nekde v nastaveni graficke karty ATI/Nvidia podivej v nastveni GK.
Jeanb (4)|7.2.2011 15:47
Zdravím všechny co mají problém s HDD v o´playi.
Koncem týdne mi konečně přišel můj přehrávač z reklamace a ve zprávě o opravě bylo napsáno: Způsob vyřízení: Oprava - Vada odstranitelná, z ekonomických důvodů řešeno výměnou.
Takže mi dali novej kousek. Hned jsem ho přivezl domů a zadělal HDD a napojil. Světe div se, ale po všem nastavení rrozlišení, audia atd mi bez problému fungoval. Verze FIRMWARE (prosím nepište filmvare - slovo obsahuje R, nikoliv L) je 1.10. Tak jsem začal prohledávat složky, pustil mp3, a bez problému se napíchl na internet rádia, počasí atd. Pak jsem spustil film. V pohodě mi vše běželo, dokonce mi i přeskakoval kusy filmu při zmáčknutí tl. SKIP - prostě skok o několik min dopředu - nikoliv rychlý posun. Takže po asi hodině fungování filmu se ani jednou nesekl, přeskakování fungovalo, HDD vždy nalezen. Více jsem to neměl čas zkoumat, ale mám pocit, že musela být chyba 100% v přístroji. Tím pádem, všem, kdo máte problémy s HDD doporučuji reklamovat co nejdříve.
PS: Ještě jsem nezkoušel připojení k NTB a kopírování přes USB3. Doufám, že i v tomto případě to bude bez problémů fungovat a NTB uvidí vždy HDD jako úložné zařízení. Po vyzkoušení ještě doplním info.
gallibob (171)|7.2.2011 17:52
[quote=Jeanb;329059]Zdravím všechny co mají problém s HDD v o´playi.
Koncem týdne mi konečně přišel můj přehrávač z reklamace a ve zprávě o opravě bylo napsáno: Způsob vyřízení: Oprava - Vada odstranitelná, z ekonomických důvodů řešeno výměnou.
Takže mi dali novej kousek. Hned jsem ho přivezl domů a zadělal HDD a napojil. Světe div se, ale po všem nastavení rrozlišení, audia atd mi bez problému fungoval. Verze FIRMWARE (prosím nepište filmvare - slovo obsahuje R, nikoliv L) je 1.10. Tak jsem začal prohledávat složky, pustil mp3, a bez problému se napíchl na internet rádia, počasí atd. Pak jsem spustil film. V pohodě mi vše běželo, dokonce mi i přeskakoval kusy filmu při zmáčknutí tl. SKIP - prostě skok o několik min dopředu - nikoliv rychlý posun. Takže po asi hodině fungování filmu se ani jednou nesekl, přeskakování fungovalo, HDD vždy nalezen. Více jsem to neměl čas zkoumat, ale mám pocit, že musela být chyba 100% v přístroji. Tím pádem, všem, kdo máte problémy s HDD doporučuji reklamovat co nejdříve.
PS: Ještě jsem nezkoušel připojení k NTB a kopírování přes USB3. Doufám, že i v tomto případě to bude bez problémů fungovat a NTB uvidí vždy HDD jako úložné zařízení. Po vyzkoušení ještě doplním info.[/quote]

ok tak jeste prosim zkus prefleschnout na FIRMWARE 1.15 a pak si stim pohraj at vime ze to je opravdu OK.Budeme ti vsihni moc moc vdecni.Ja teda nemam problemy s nachazenim disku,ten asus najde po novim firmware vzdicky,ale pokazdy (vzdicky po zaponuti po delsi dobe,treba druhy den) tak mi pri prehrani cca po 10min zamrzne(vyndam,zandam kebel od el.) a uz se za celej den nesekne a jede i treba nekolik hodin vkuse bez problemu pak ho na 1,2hodky vypnu pak treba zase zapbnu a ok vsechno jede jak ma.Vecer ho vypnu, druhy den rano zapnu a po 10 min prehravani zasek(jediny + je ze si aspon pamatuje kde se zasekl a jde obnovit prehravani).Pokud todle jeste dokazou odstranit + prochazeni vice slozkama a pevne doufasm ze ano, protoze jinak jim to hodne brzo vsichni hodime na reklamaci(jenze ja doufam ze to opravej softwarove,nechce se mi to tahat do kseftu a pak bejt mesic bez prehravace...).
stano11 (23)|7.2.2011 18:46
[quote=SPAWN;329057]Problem bude nekde v nastaveni graficke karty ATI/Nvidia podivej v nastveni GK.[/quote]

o akej grafickej karte hovoríš?

mám prepojené Asus O!PLAY HD2 na obyčajný 20" LCD monitor!
SPAWN (744)|7.2.2011 20:54
[quote=stano11;329102]o akej grafickej karte hovoríš?

mám prepojené Asus O!PLAY HD2 na obyčajný 20" LCD monitor![/quote]

Sorry, reagoval jsem uplne na neco jineho:(:(:( Ja sam mam vse propojene pres HDMI tim padem redukce neresim. Mozna bude chtit neco nastavit v Asus HD2.
Petr-II (11)|8.2.2011 12:13
to Jeanb: Muzes prosim pri tvem testovani vyzkouset nasledujici? Byl bych velmi vdecen! Spustit Samba server a kopirovat nejaka data, soucasne prehravat nejaky film a pripojit NTB pres USB a ukladat (popripade i stahovat) na vnitrni disk data z NTB? Dekuji!!!
gallibob (171)|8.2.2011 18:24
[quote=Petr-II;329216]to Jeanb: Muzes prosim pri tvem testovani vyzkouset nasledujici? Byl bych velmi vdecen! Spustit Samba server a kopirovat nejaka data, soucasne prehravat nejaky film a pripojit NTB pres USB a ukladat (popripade i stahovat) na vnitrni disk data z NTB? Dekuji!!![/quote]

na todle ti odpovim a to sem jeste ani svuj asus nereklamoval:)). Samba servr soucasne s prehravanim filmu na ASUS O!play HD2 nejde.Jedno nebo druhy tj. pustis sambu(ftp,bittorent atd..), nebo pustis film, ale oboje najednou spustit nejde.Mam pocit ze na to existuje nejaky doplnkovy soft(uz se to tu driv tv tomto topicku probiralo,trochu se koukni zpetne)ovsem jeho funkcnost taky neni 100%.
Petr-II (11)|8.2.2011 20:33
to gallibob: Neboj, vsechny stranky tohoto tematu jsem si pozorne precetl a vim, ze Samba, prehravani filmu i Torrent soucasne JEDE. Ale jeste nikdo nevyzkousel soucasne pripojeni zarizeni pres USB. Jeanb zde napsal, ze bude zkouset pripojeni NTB pres USB, tak jsem ho slusne pozadal, zda by mohl vyzkouset to, co jsem popsal v mem prispevku.
gallibob (171)|8.2.2011 20:53
[quote=Petr-II;329314]to gallibob: Neboj, vsechny stranky tohoto tematu jsem si pozorne precetl a vim, ze Samba, prehravani filmu i Torrent soucasne JEDE. Ale jeste nikdo nevyzkousel soucasne pripojeni zarizeni pres USB. Jeanb zde napsal, ze bude zkouset pripojeni NTB pres USB, tak jsem ho slusne pozadal, zda by mohl vyzkouset to, co jsem popsal v mem prispevku.[/quote]

hmm to je teda zajimavy.Tak mi to nedalo, dosel sem do obyvaku, zapl asus a zapl sambu pak sem chtel jit z menu NAS pryc a pustit si film a ejhle ono se neda z nastaveni NAS odejit pokud se samba nevypne. Takze je mi lito ale samba soucasne s filmem me osobne na O!play nefunguje(firmware 1.15) pokud nekomu bezi Torenty najednou s prehravanim filmu tak na to bych byl zvedav i ja, jelikoz tuto sluzbu sem nedokazal vubec rozchodit...
Vim ze na to existuje software ktery se musi prihrat ja kdo pc tak do asusa navic,pak by to fungovat melo
Petr-II (11)|8.2.2011 21:11
to gallibob: Kdyz to vis, tak proc tvrdis, ze to nefunguje. Nezda se ti, ze si protirecis?
gallibob (171)|8.2.2011 21:14
[quote=Petr-II;329324]to gallibob: Kdyz to vis, tak proc tvrdis, ze to nefunguje. Nezda se ti, ze si protirecis?[/quote]

todle nejak nechapu ty ses ptal jestly funguje samba soucasne s prehravanim filmu.Ja ti odepsal ze to nefunguje(protoze to mam vyzkouseny) a tys mi na to odpovedel ze samba + torenty jedou najednou s prehravanim filmu tak ti pisu ze se pletes ze nejedou.NIC vic, nic min nechci se prit jen sem ti chtel odpovedet na tvuj dotaz ohledne soucasneho bezeni samby a prehravani filmu.Promin ze sem reagoval...

Jo a jestli si myslel stim softem, tak to promin to se omlouvam ja myslel jen na zakladnim neupravenym firmawarem tam to opravdu nejde.

jo a jedna se o moservices uz sem to nasel ,ale prej to moc korektne nefachalo.
hades775 (13)|10.2.2011 16:22
Prednedavnom so netrafil na toto forum lebo som hladal riešenie problému.
Ako vydím nie som jediný kto má problem z HDD. Všetko ide inak bez problémov. Mám WD10EARS 1TB green advance format. Skúšal som to aj z diskami ktore výrobca nepodporuje a robi to to iste. Klasika 10 min ide či už prehráva alebo kopírujem cez SAMBu alebo FTP a potom konec. Odpojiť od siete a znovu pripojiť. Potom uz môžem kludne robit čo chcem. Začínam uvažovat ze ho reklamujem. Niekto tu to spravil a vyzerá to že urobil dobre. Kolký ste ho už poslali? Je to jediné riešenie? Či ešte počkat na firmware? Sú na slovensku nejake servisné centrá na tieto prehravače alebo ho rovno poslat predajcovi? Ja som ho bral z ALZY.
hades775 (13)|10.2.2011 16:46
[quote=martab;328735]Zdravím ostatní uživatele Asus O!Play HD2. Pro ukládaní filmů používám funkci FTP přes funkci připojení FTP v Total commanderu v OS XP. Zprovoznit funkci SAMBA v HD2, aby byl HD2vidět v PC se mi nepodařilo? Mohl by mě někdo poradit zda je nutné kromě zapnutí NAS a předvolby SAMBA v HD2 něco dalšího nastavit, případně v PC v OS XP. Díky[/quote]

Ja som nič viac nenadstavoval.
Keď som zapol SAMBU tak nebol vydiet hneď na PC ale az tak za 10min.
A všetko fachčilo ako malo. Aj na FTP aj na SAMBE mi využívalo asi 60% kapacity siete.
IP adresu som zadal manuálne
SpiderX (2)|11.2.2011 09:54
[quote=SpiderX;328260]Dobrý den, pročetl jsem celé toto vlákno - mám také ASUS O!Play HD2 (cca 3 dny), poslední firmware v115, vše funguje jak má, žádné sekání při přehrávání, apod. Můj jediný problém je však přímé propojení s PC (notebook Win7 Ultimate) přes USB 3.0 (modrý konektro vzadu). Po připojení je v PC slyšet zvuk připojení zařízení, v HD2 se ukáže hláška o připojení podřízeného kabelu, ale v "Tomto počítači" žádný další disk vidět není. Vidím je pouze ve správě disků a oddílů, ale to je vše. Zkoušel jsem zapnout Sambu a připojit síťovou jednotku, ale nic se nenašlo. Máte někdo zkušenosti s HD2 a Win 7? Toto jediné rozchodit nemohu a přes FTP kopírovat gigabaity filmů se nechce. A pokaždé vyndat disk a kopírovat do něj přes dokovací stanici také není ono.[/quote]
Takže po několikanásobném formátu disku konečně Win 7 začaly O!Play vidět a zobrazil se jako další medium. Kopírovat na něj lze, ovšem ne vždycky se ukáže, musím jej nejdříve odpojit od sítě, a poté se ukáže. A začal se objevovat nešvar, který tu už několik uživatelů popisovalo - např. celou noc je O!Play ve stand-by, ráno ho zapnu, přehrává a za několik minut zamrzne - nutno jej vypojit ze sítě a znovu zapojit, pak je vše ok. Je možné, že to zamrzání vyřeší firmware? Mám poslední 1.15.
jayd (117)|11.2.2011 13:41
jsem se chtel zeptat pod polozkou internetovy radia, jsou vsechny mozny po svete a zadny cesky?

Nebo to tam jde nejak naladovat jako v Xtreameru, aby slo pustit treba impuls, frekevenci 1, evropu 2 atd :-)

diky
pda69 (1)|11.2.2011 21:20
Mal by som záujem o kúpu tejto mašinky, ale chcel by som sa spýtať ako je to s tou avizovanou Operou a YouTube. Funguje to alebo nie. A či niekto skúšal spojazdniť USB WiFi, či je tá komunikácia v pohode. Ďakujem.
SPAWN (744)|11.2.2011 21:47
[quote=pda69;329812]Mal by som záujem o kúpu tejto mašinky, ale chcel by som sa spýtať ako je to s tou avizovanou Operou a YouTube. Funguje to alebo nie. A či niekto skúšal spojazdniť USB WiFi, či je tá komunikácia v pohode. Ďakujem.[/quote]

Momentalne tam neni ani opera ani youtube mozna, mozna v nekterem budoucim FW.
martab (15)|11.2.2011 22:04
[quote=jayd;329733]jsem se chtel zeptat pod polozkou internetovy radia, jsou vsechny mozny po svete a zadny cesky?

Nebo to tam jde nejak naladovat jako v Xtreameru, aby slo pustit treba impuls, frekevenci 1, evropu 2 atd :-)

diky[/quote]

Česká radia tam jsou např.Kisshady, Krokodýl, Vysočina, Petrov, Evropa 2 a další. Ladil jsem je pres výběr Vše/Allregions/Europe/Czech Republic .... cca.100 stanic. Používám FW 1.13.
marat_tvf (32)|12.2.2011 21:16
Chlapi, kolik RAM má Asus O!Play HD2? Nikde se mi to nedaří najít.

A nevíte co je tam za processor?
gallibob (171)|13.2.2011 11:17
takze i ja sem to uz nevydrzel a reklamoval,protoze vcera se O!play p****l uplne (sestava O!play + WD 2TB 20EARS).O!play najel na uvodni obrazovku, pak hned restart, pak znova najel a restart no a nakonec se disk nenacetl vubec,pak nasledovalo vytazeni ze zasuvky a totez dokola.Disk sem vyndal zformatoval a vratil.S prazdnym diskem najel bez problemu(coz je mi knicemu) jak sem na nej nahral data cca 500GB(filmy,foto,mp3,HD) tak chvili indexoval a pak se opakovalo to sami co popisuju na zacatku.Dobre takze sem zkusil vsechny firmware co se daji(tj. 1.11, 1.12, 1.13, 1.15 u kazdyho sem presel do tovarniho nastaveni)+ sem vzdicky smazal z disku soubory co si prihrava asus(index+slozku .Theater cca 200mb) ostatni data sem nechaval, protoze na to bych pak potreboval tydeni dovolenou+ stejne je chci na disku mit, na prazdny disk nepotrebuju prehravac s moznosti vnitrniho disku) vlozil disk a restartoval a furt to same.Takze sem vyskousel snad vsechny moznosti co me napadly(jeste ze sem na to mel cas,i kdyz ted toho zacinam litovat).No a ve finale sem Asus O!play HD2 vzal zabalil a odnesl do alzy na reklamaci(jiste ze sem nestihl 14deni vratku).Ja blbec cekal na novy firmware a driv se prehravac sekal jen nekdy, s FW 1.15 kazdy den po 10 min a nakonec se zhroutil uplne.Ted doufam ze reklamace nebude trvat moc dlohu(maji ze zakona 30dni,ale uz sem se setkal i zdelsi dobou, nadavat pak clovek muze,ale co si na nic vezme) a ze bud asus opravy(coz pochybuju), nebo vymeni za novy, a tady se modlim aby nedelal to sami, no az prijde tak dam urcite vedet co a jak.
Jo + takova malicka info z alzy pry jich prodaly pres 160ks a na reklamaci se vratily jen 2(muj je treti) jeden pry opravily coz byl asi spatny vetrak a ten druhy vymenily kus za kus.Takze tak nejak mi zacina pripadat ze mi stema chybama s restartama sme meli uz davno reklamovat a ne cekat na zazrak v podobe FILMWARE. Coz uz tu nekdo predemnou co zdarne reklamoval psal a mel pravdu...
SPAWN (744)|13.2.2011 21:58
Mam doma na testovani tuhle krabicku zatim prehrala vse az na jedno mkv ktere bylo vyrobeno pres novej mkvmerge. Ale to neni podstata toho co potrebuji objasnit. Potreboval bych poradit jak mam tuhle krabicku nastvit abych moch propojit s pc na kterem mam nekolik hdd. Potreboval bych navest jak nastavit LAN IP. Nejak se mi to nedari uz me to zacina fakt...
MarPit (43)|14.2.2011 00:07
[quote=SPAWN;330127]Mam doma na testovani tuhle krabicku zatim prehrala vse az na jedno mkv ktere bylo vyrobeno pres novej mkvmerge. Ale to neni podstata toho co potrebuji objasnit. Potreboval bych poradit jak mam tuhle krabicku nastvit abych moch propojit s pc na kterem mam nekolik hdd. Potreboval bych navest jak nastavit LAN IP. Nejak se mi to nedari uz me to zacina fakt...[/quote]

Taktéž se připojuji. Taky by mne zajímalo, jak rozchodit Bittorrent klienta. Po přečtení tohoto vlákna jsem jen narazil na nic neříkající vzkazy "mě to jede" :-) Takhle jsme se chlubili snad ve třetí třídě ZŠ. Předpokládám, že sem chodí vyspělejší jedinci znalí problematiky a i ti, kterým se to opravdu podařilo rozchodit ............. Díky
matkoo (4)|14.2.2011 12:09
pls ako mozem sledovat archiv SVK a CZ TV
vdaka
gallibob (171)|14.2.2011 19:33
jediny co si ztoho nastaveni site pamatuju je ze se musi jmenovat WORKGROUP(takhle nejak), proste kdyz se vytvari nova sit ve windows tak je potreba tam nechat ten nazev co to nabidne samo jinak ten asus nevidi ostatni PC.Ja na to prisel nahodou,jelikoz mame v siti 2pc a na jednom byla cista instralace bez pridani site a to asusu videl a bez problemu prochazel nazdilene slozky(tedy az na par restartu:)) a na druhe pc se ne a ne pripojit.Proste v nastaveni sitovych sluzeb na asusu chybi moznost zadat jmeno site a je tam defaultne nastavena ta co ji prirazuje win.(pracovni skupina - Workgroup).Pak staci klasicky nazdilet slozky(nebo cele hdd) na pocitacich ve stejne siti a pak uz neni problem prohlizet ci pouste videa.Me to tak fungovalo bezproblemu(az na to prochazeni kdy mi asusu pri vetsim mnozsvi slozek padal,coz snad vyresi reklamace, no jeste si budu muset nejakej ten patek pockat...)
Kinaj (6)|14.2.2011 19:54
[quote=MarPit;330162]Taktéž se připojuji. Taky by mne zajímalo, jak rozchodit Bittorrent klienta. Po přečtení tohoto vlákna jsem jen narazil na nic neříkající vzkazy "mě to jede" :-) Takhle jsme se chlubili snad ve třetí třídě ZŠ. Předpokládám, že sem chodí vyspělejší jedinci znalí problematiky a i ti, kterým se to opravdu podařilo rozchodit ............. Díky[/quote]

Co se týče Bittorent klienta tak jsem jej vyzkoušel a to i přesto, že z torentů nestahuji (sdílení atd.). Torent jsem stáhl tak, že jsem do internetového prohlížeče zadal IP adresu Asusu. Po naběhnutí menu, kde se nastavuje Samba, FTP, iTunes je poslední položka BitTorrent Management. Na Asusu v NAS jsem povolil stahování BT. Z internetu (v mém případě Mininova) jsem si někde v počítači ( např. na plochu) uložil soubor s torentem. V menu Asusu v prohlížeči se po kliknutí na položku BitTorrent Management objeví po pravé straně Task Management. V položce Global Settings si nastavíš parametry, které vyhovují tvému připojení a dále po kliknutí na položku Add a New Job připojíš stáhnutý soubor torentu. Pak jsem jenom v položce Operation dál stahovat, počkal chvíli cca 2min a soubor se začal automaticky stahovat. Když jsem se podíval na HDD v Asusu tak se tam sama vytvořila složka BTDownload, kde se soubor uložil.
SPAWN (744)|15.2.2011 10:02
[quote=MarPit;330162]Taktéž se připojuji. Taky by mne zajímalo, jak rozchodit Bittorrent klienta. Po přečtení tohoto vlákna jsem jen narazil na nic neříkající vzkazy "mě to jede" :-) Takhle jsme se chlubili snad ve třetí třídě ZŠ. Předpokládám, že sem chodí vyspělejší jedinci znalí problematiky a i ti, kterým se to opravdu podařilo rozchodit ............. Díky[/quote]

Nakonec zrada byla ve Win7 US!!:(( v XP jsem se pripojil hned bez problemu.:-!!! Pripojeni k internetu taky na prvni pokus.:cool: Co se tyce SAMBA, NAS, Torrent zatim nemuzu slozit nemam tam interni hdd 3.5''. Testuji pres flashku.
SPAWN (744)|15.2.2011 10:04
[quote=matkoo;330228]pls ako mozem sledovat archiv SVK a CZ TV
vdaka[/quote]

Zatim neni mozne, mozna po novem FW.
Jeanb (4)|15.2.2011 12:37
Tak malý update informací o vyreklamovaném asusu.
Po nahrání firmw. 1.15 jsem zkoušel spustit sambu a stáhnout nějaké soubory a přitom opustit tohle menu a přepnout do správce. Nereagovalo to, až když se dostahoval adresář. Z toho vyplívá, že pokud něco člověk stahuje, nelze spustit film.
Dále se mi opět stalo, že u některých filmů nešlo posouvat průběh filmu dopředu a při zmáčknutí tl. skip - šipka doprava se svislou čárkou - se film zastaví. Některé filmy jdou, některé ne. Předpokládám, že je to věc nějaké úpravy filmů nikoliv přístroje.
Včera jsem pouštěl některé scény z filmu Transformers 1 a v jednu chvíli se film kousl. Nechal jsem přístroj chvilku v klidu, pak jsem zmáčkl STOP a film se vypnul. Ovšem HDD opět zmizel z menu. Musel jsem vyndat ze sítě a opět zapnout. Pak to HDD zas načetlo. - Problém po reklamaci zůstal.¨Možná v menší míře.
Připojení k pc pomocí USB - v podstatě nefunkční. Po připojení opět není HDD vidět a to jak ve Stand by režimu tak ani v zapnutém stavu. - Reklamace nepomohla.
Pokud se něco změní tak dám vědět.
Z tohoto se zase začínám přiklánět k zásadnímu problému ve firmware, i když jak vy ostatní píšete, zatím se mi nestalo, že by mi asus úplně zamrznul.
zmatus (9)|15.2.2011 12:57
Ty co radi experimentuju a chceli by pouzivat na HD2 operu a youtube, tak odporucam to podla tohoto navodu: http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=98 , je tam instalacia na bootcode 26 co je pre HD2. Potom si uz mozte nainstalovat napr tento upraveny soft s operou a youtube: http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=221 . Mam to odskusane a na 100% to funguje.
dryvole (22)|15.2.2011 19:01
Pokud si chcete rozšířit O!play HD2 o wifi připojení. Lze připojit USB wifi modul ASUS USB-N10. V novým firmware je podpora tohoto modulu.
Kn3dl (10)|15.2.2011 21:56
[quote=Jeanb;330429]Tak malý update informací o vyreklamovaném asusu.
Po nahrání firmw. 1.15 jsem zkoušel spustit sambu a stáhnout nějaké soubory a přitom opustit tohle menu a přepnout do správce. Nereagovalo to, až když se dostahoval adresář. Z toho vyplívá, že pokud něco člověk stahuje, nelze spustit film.
Dále se mi opět stalo, že u některých filmů nešlo posouvat průběh filmu dopředu a při zmáčknutí tl. skip - šipka doprava se svislou čárkou - se film zastaví. Některé filmy jdou, některé ne. Předpokládám, že je to věc nějaké úpravy filmů nikoliv přístroje.
Včera jsem pouštěl některé scény z filmu Transformers 1 a v jednu chvíli se film kousl. Nechal jsem přístroj chvilku v klidu, pak jsem zmáčkl STOP a film se vypnul. Ovšem HDD opět zmizel z menu. Musel jsem vyndat ze sítě a opět zapnout. Pak to HDD zas načetlo. - Problém po reklamaci zůstal.¨Možná v menší míře.
Připojení k pc pomocí USB - v podstatě nefunkční. Po připojení opět není HDD vidět a to jak ve Stand by režimu tak ani v zapnutém stavu. - Reklamace nepomohla.
Pokud se něco změní tak dám vědět.
Z tohoto se zase začínám přiklánět k zásadnímu problému ve firmware, i když jak vy ostatní píšete, zatím se mi nestalo, že by mi asus úplně zamrznul.[/quote]

S tim hdd mam stejny problem napr. treba pri posilani filmu pres Lan (PC->HD2) najede chyba v urcitem case a disk zmizi a na hdd pak treba mam soubor s 0kb a nejde smazat. Vetsinou pak to jde poslat znova vsecko az na podruhe (zapnout pockat vypnout) a znova. Pri filmu se mi parkrat stalo ze se to seklo a bud se to pak rozjelo nebo vyjel do hl. menu a nesel pak videt disk nebo primo pri sledovani najelo IO file error. (I/O Device Error)

Zkusim dat hdd(interni) do pc propojim naformatuju a zkusim jestli de zmenit treba z NTFS na FAT32(po formatu zkontroluju chdiskem disk) jestli tam neco nebude nebo a hned tam narvu aktualni firmware a jestli ani to ne tak nvm asi to vezmu a zanesu tam kde jsem to koupil reknu to a ono a uvidim co oni na to. Byt jima tak ten HD2 nedavam ani na trh... kdyz to ma problem s disky (kdo vi co jeste...)
hades775 (13)|15.2.2011 22:23
Uz kašlem na to. Aj z celym HDD. Zajtra to pošlem do Alzy. Uvydim čo z toho bude.
gallibob (171)|16.2.2011 07:31
[quote=hades775;330537]Uz kašlem na to. Aj z celym HDD. Zajtra to pošlem do Alzy. Uvydim čo z toho bude.[/quote]

poslou to na reklamaci a budes cekat jak to dopadne,ja to taky nevydrzel a vnedeli sem to odnesl do alzy na reklamaci. Oni ti to nevymeni a poslu to na opravu,predpokladam stejne jako me.Je potreba aby vsicni co stim maji problemy to sly rekjlamovat jelikoz vsichni cekaji na zazrak (v podobe filmware).Ale rekl bych ze ten hned tak neprijde(nebo zatim stale ani naznak opravy nejdulezitejsiho problemu O!playe)...
hades775 (13)|16.2.2011 16:40
[quote=gallibob;330565]poslou to na reklamaci a budes cekat jak to dopadne,ja to taky nevydrzel a vnedeli sem to odnesl do alzy na reklamaci. Oni ti to nevymeni a poslu to na opravu,predpokladam stejne jako me.Je potreba aby vsicni co stim maji problemy to sly rekjlamovat jelikoz vsichni cekaji na zazrak (v podobe filmware).Ale rekl bych ze ten hned tak neprijde(nebo zatim stale ani naznak opravy nejdulezitejsiho problemu O!playe)...[/quote]

No nech to poslu kde chcu len sa bojim ze vačšina reklamácii bude stát za prd. 4 prispevky nad tymto "Jeanb" to reklamoval tiez a problem pretrváva. čo s tym potom? znova to poslat alebo cakat na firmware? Bol tu sice aj taky príspevok ze to reklamoval a dali mu novy a uplne v poriadku.
Vsádzat na štastie ze pošlú dobrý (čo je ich povinnost) to moc fér nieje.
gallibob (171)|16.2.2011 18:20
[quote=hades775;330676]No nech to poslu kde chcu len sa bojim ze vačšina reklamácii bude stát za prd. 4 prispevky nad tymto "Jeanb" to reklamoval tiez a problem pretrváva. čo s tym potom? znova to poslat alebo cakat na firmware? Bol tu sice aj taky príspevok ze to reklamoval a dali mu novy a uplne v poriadku.
Vsádzat na štastie ze pošlú dobrý (čo je ich povinnost) to moc fér nieje.[/quote]

to je jednoduchy pokud mi nadale nebude fungovat asus tak jak udava vyrobce tak ho budu reklamovat znova, pak jeste jednou(a dle platnych zakonu CR) po treti reklamaci mam narok na vraceni penez, doufam ze to nebude potreba, protoze jinak je to super prehravac a "umi" presne to co od takoveho zarizeni ocekavam + ma USB 3.0.Teda mel by umet podle vyrobce,skoda ze to neumi...
Je teda pravda ze kdybych todle vedel pri koupy tak bych sahl po Xtreamru a bylo by po problemech(i to usb 3.0 bych sice nerad, ale ozelel),ale pri koupi sem netusil ze to bude takovy nedodelek a specialne od spolecnosti asus sem toto necekal(vlasnim jiz cca 3 zk. desku + grafiku a monitor a vsechno pracuje kme spokojenosti).Je to skoda ze si asus takto zbytecne poskozuje dobre jemno...
onajonaj (10)|18.2.2011 14:45
[quote=zmatus;330432]Ty co radi experimentuju a chceli by pouzivat na HD2 operu a youtube, tak odporucam to podla tohoto navodu: http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=98 , je tam instalacia na bootcode 26 co je pre HD2. Potom si uz mozte nainstalovat napr tento upraveny soft s operou a youtube: http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=221 . Mam to odskusane a na 100% to funguje.[/quote]

Ako si s tym spokojny ? Ide vsetko ako ma ? Nerestartuje sa ti HDD, YouTube funguje a ta Opera aku ma funkcionalitu co dokaze ? Klasicke sluzby moService ako Transmission atd... funguju ? A dialkove idu vsetky tlacidla ? Fuuu trochu vela otazok ale chcem to skusit tak zistujem dojmy ;) Diki moc za odpovede...
zmatus (9)|18.2.2011 16:15
Zatial ide vsetko ako ma. Nebadal som ziadne problemy, dokonca pri prehravani filmu sa to nerestartuje po 15min ako pri origo firmware. Youtube ide vpohode, skusal som aj HD videa. Opera je trochu pomala a nema moznost otvarat si lubovolne stranky, ale len tie ktore tam su predvolene asi 12 odkazov. Tie odkazy sa daju ale zmenit, tak som si tam hned dal google.sk a pod dalsi odkaz som si dal odkaz na oblubene polozky z my.opera.com a viac vlastne ani nepotrebujem. moService je tam uz predinstalovany a zatial co som potreboval tak fungovalo. Dialko ide tak ako predtym, da sa to popripade zmenit cez moService.
Ja som zatial spokojny viac ako s origo softom. Urcite som neskusal vsetko, ale to co potrebujem je super a konecne to dokaze to co som od toho chcel.

EDIT: teraz som si spomenul na jeden BUG, nefunguje slovencina, ale cestina ide vpohode. myslim ze da sa vytvorit vlastny preklad.
gallibob (171)|19.2.2011 08:44
[quote=zmatus;331038]Zatial ide vsetko ako ma. Nebadal som ziadne problemy, dokonca pri prehravani filmu sa to nerestartuje po 15min ako pri origo firmware. Youtube ide vpohode, skusal som aj HD videa. Opera je trochu pomala a nema moznost otvarat si lubovolne stranky, ale len tie ktore tam su predvolene asi 12 odkazov. Tie odkazy sa daju ale zmenit, tak som si tam hned dal google.sk a pod dalsi odkaz som si dal odkaz na oblubene polozky z my.opera.com a viac vlastne ani nepotrebujem. moService je tam uz predinstalovany a zatial co som potreboval tak fungovalo. Dialko ide tak ako predtym, da sa to popripade zmenit cez moService.
Ja som zatial spokojny viac ako s origo softom. Urcite som neskusal vsetko, ale to co potrebujem je super a konecne to dokaze to co som od toho chcel.

EDIT: teraz som si spomenul na jeden BUG, nefunguje slovencina, ale cestina ide vpohode. myslim ze da sa vytvorit vlastny preklad.[/quote]

todle me zajima(ja teda momentalne mam o!play na reklamaci), ale pekne testuj a dej vedet jak to slape a jestli to nepada protoze pokud to bude chodit bez problemu tak by to mohla byt takova mala zachrana tam kde ani reklamece nepomuze(pevne doufam ze pomuze:)).Predem dekuji za dalsi info.
marat_tvf (32)|20.2.2011 18:06
Tak jsem také koupil tento přehrávač a mám podobné problémy. Nejčastěji zamrzne hned po spuštění, restartuje se a funguje normálně. Asi 2x zamrznul i při filmu. Jinak HD nenajde jenom , když se po zapnutí nenechá inicializovat disk a moc brzo se vleze do položky Film.

Neví někdo, jestli lze natvrdo nastavit, aby skupinu Film zobrazoval podle adresářové struktury a ne galimatiáš nalezených filmů v různých adresářích?

Jinak USB 3.0 je vylhaný parametr. Mám v PC špičkovou desku s porty USB 3.0 a po propojení s přehrávačem se data kopírují pomaleji nebo stejně jako u USB 2.0. A to je to deska Asus..