Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus O!Play HD2

Kn3dl (10)|14.1.2011 18:55
Rolik

Timhle dopisovanim co odezva 30min rekneme asi tezko neco vyresite.

HD2 propojujete jestli chapu dobre prez Router ? Jestli na nem jede DHCP tak na HD2 nastavite pouze automatiku a potvrdite a je to.

Ja to tak nastavil na TP-linku a jede a jestli HD2 nevidite tak jeste moznost icq, skype, email pro rychlejsi domluvu.
Rolik (9)|14.1.2011 19:00
[quote=Kn3dl;323336]Rolik

Timhle dopisovanim co odezva 30min rekneme asi tezko neco vyresite.

HD2 propojujete jestli chapu dobre prez Router ? Jestli na nem jede DHCP tak na HD2 nastavite pouze automatiku a potvrdite a je to.

Ja to tak nastavil na TP-linku a jede a jestli HD2 nevidite tak jeste moznost icq, skype, email pro rychlejsi domluvu.[/quote]

Takže muj mail je [email]
Kn3dl (10)|14.1.2011 19:49
[quote=Rolik;323339]Takže muj mail je [email]romanpanacek@atlas.cz[/email][/quote]

Na mail jsem uz napsal

-jestli neprisel dejte mi vedet
gallibob (171)|14.1.2011 20:06
[quote=Rolik;323324]Zdravím.Vůbec se mi nedaří nastavit síť,asi jsem nějaký tupý.Popíšu přesně co dělám.Nastavím HD2 dle manuálu.Nastavuju DHCP IP (AUTO) a pak DHCP(AUTOMATICKY) nebo DNS(RUČNĚ)Jestli ho nastavím ručně a dám tam nějakou adresu,nebo to dám automaticky,tak to po testu připojení vyplivne vždy stejnou IP adresu,masku a bránu a hlásí že je to v pořádku.Potom nakonfiguruju nastavení IP adresy pro počítač a to dle návodu pro Windows XP.Bránu tam nepíšu,masku dám stejnou jak má HD2 a IP adresu (tu co mi ukáže HD2 po testu připojení)jsem zkoušel dát poslední číslo o jedno vyšší nebo nižžší a v tom okamžiku přestane jít internet do počítače.Do HD2 jde pořád.Tak to je.Dík za rady.[/quote]

pokud ti jede DHCP a asi jede (kdyz na asusu nastavis tzv. automatiku a pripoji se tj HDCP auto). tak na pc nic nenastavuj a nech ho taky na auto(tj nic nikde v sitovim pripojeni nenastavuj jen zaskrtni -Ziskat adresu IP ze servru automaticky- v protokolu TCP/IP a mel by ti routr priradit dalsi adresu a melo by to jet).
Ty nastavujes na jednom zarizeni automaticke ziskani adresy(tj.DHCP) a na druhem nastavujes PEVNOU IP(tu ale musis nejdriv zadat do routru do tabulky vetsinou se jmenuje ROUTE). Jestli tomu nerozuzmis tak nech vsechno na auto a ono si to samo priradi adresy a fungovat to musi!!!
Sna dem ti aspon trochu pomohl todle se strasne spatne vysvetluje kdyz nesedis u pc na kterem to mas nastavovat...
Rolik (9)|14.1.2011 20:31
[quote=Kn3dl;323349]Na mail jsem uz napsal

-jestli neprisel dejte mi vedet[/quote]

Mail došel,před 15 minutama jsem na něj odepisoval.
Kn3dl (10)|14.1.2011 20:38
[quote=Rolik;323356]Mail došel,před 15 minutama jsem na něj odepisoval.[/quote]


-to je des pravidelne aktualizuju ted mail a nic takze radsi to tady nakopirujte ten text a vrhnem se na to ted tu popripade ze jestli mate icq/qip tak bych poslal pres mail cislo icq
Rolik (9)|14.1.2011 20:39
[quote=gallibob;323354]pokud ti jede DHCP a asi jede (kdyz na asusu nastavis tzv. automatiku a pripoji se tj HDCP auto). tak na pc nic nenastavuj a nech ho taky na auto(tj nic nikde v sitovim pripojeni nenastavuj jen zaskrtni -Ziskat adresu IP ze servru automaticky- v protokolu TCP/IP a mel by ti routr priradit dalsi adresu a melo by to jet).
Ty nastavujes na jednom zarizeni automaticke ziskani adresy(tj.DHCP) a na druhem nastavujes PEVNOU IP(tu ale musis nejdriv zadat do routru do tabulky vetsinou se jmenuje ROUTE). Jestli tomu nerozuzmis tak nech vsechno na auto a ono si to samo priradi adresy a fungovat to musi!!!
Sna dem ti aspon trochu pomohl todle se strasne spatne vysvetluje kdyz nesedis u pc na kterem to mas nastavovat...[/quote]

Moc díky za každou radu.Když dám příkaz ping na obě adresy,tak přijdou na obě odpovědí,tak si myslím,že to mám nastavené dobře.Mám teď zase problém,že nevidím z HD2 -PC a naopak.V HD2 mám disk,který je naformátovaný na NTFC.Například ale taky nejde zkopírovat soubor z flashky na ten disk.
Kn3dl (10)|14.1.2011 20:42
takze a hd2 mate v menu NAT a zaply samba server? musi se nechat ponechany tam a pak nasledne date v PC(podle OS) mista v siti a bud by tam mel byt a nebo klik pravym (hledat)

*oprava NAS
Rolik (9)|14.1.2011 20:43
[quote=Kn3dl;323358]-to je des pravidelne aktualizuju ted mail a nic takze radsi to tady nakopirujte ten text a vrhnem se na to ted tu popripade ze jestli mate icq/qip tak bych poslal pres mail cislo icq[/quote]

Mám spuštěné ICQ tak jestli chcete tak je to Připojení mám do routeru-v jednom portu PC a v druhém HD2.Moc tomu nerozumím,tak se zeptám:jak zjistím že mi jede DHCP?
A ještě tohle - HD2 ukáže nastavení sítě OK a ukáže adresu 10.0.0.2 a počítač má adresu 10.0.0.3.Tohle mi to ukáže v příkazovém řádku.


Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:Documents and SettingsRoman>ping 10.0.0.2

Příkaz PING na 10.0.0.2 s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 10.0.0.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=64
Odpověď od 10.0.0.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=64
Odpověď od 10.0.0.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=64
Odpověď od 10.0.0.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=64

Statistika ping pro 10.0.0.2:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Průměr = 0ms

C:Documents and SettingsRoman>ping 10.0.0.3

Příkaz PING na 10.0.0.3 s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 10.0.0.3: bajty=32 čas < 1ms TTL=128
Odpověď od 10.0.0.3: bajty=32 čas < 1ms TTL=128
Odpověď od 10.0.0.3: bajty=32 čas < 1ms TTL=128
Odpověď od 10.0.0.3: bajty=32 čas < 1ms TTL=128

Statistika ping pro 10.0.0.3:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Průměr = 0ms


Rozumím tomu,že je to zapojené v pořádku?
Rolik (9)|14.1.2011 20:56
[quote=Kn3dl;323364]takze a hd2 mate v menu NAT a zaply samba server? musi se nechat ponechany tam a pak nasledne date v PC(podle OS) mista v siti a bud by tam mel byt a nebo klik pravym (hledat)[/quote]

Samba server mám zaplý,ale HD2 v menu NAT nevím.Jsem asi blbý,ale kde nebo jak to zjistím?
gallibob (171)|15.1.2011 08:08
[quote=Rolik;323368]Samba server mám zaplý,ale HD2 v menu NAT nevím.Jsem asi blbý,ale kde nebo jak to zjistím?[/quote]

hd 2 ma v prvnim menu(hlavni menu po zapnuti) ikonku s pojmenovanim NAS na ni kliknes a vni sou na vyber 3moznosti(SAMBA SETVR,STP SERVR,BITTORENT KLIENT) pokud chces na O!play nahrat na interni veci neco po siti tak mas 2 moznosti,bud pouzijes sambu(stou si moc nerozumim),nebo pouzijes FTP servr(ten pouzivam ja,ale knemu potrebujes mit v pc nainstalovanyho klienta na FTP,ja mam treba jednoduchy program FilleZila).V asusu zapnes NAS pak Zapnes FTP servr(objevi se hlaska FTP zap. to potvrdis ze souhlasis) a dal s asusem nic nedelas a jdes k pc kde zapnes FilleZilu(to stahnes treba odsud http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/ftp_klienti/filezilla/ ) do ni napises do vyhledavani adresu(je to cesky a tvoje adresa asusu je 1.0.0.2) a pak uz jen prehazujes soubory jako v manazerech na kopirovani.Ale pocitej ze Asus nezvadne vetsi rychlost nez 6,3MB/s(takze cca 10GB trva 40min).
Co se tyce toho tvyho prikazu ping tak z pokud das ping z pc(tak nemuzes psat ip adresu pc,ale adresu routru,ta bude predpokladam 1.0.0.1 a pokud zjistujes jestli funguje net je nejjednodusi dat ping na nejaky servr v netu treba ping http://www.seznam.cz ).To ze ti pc pingne asuse je na dobry ceste to by ti melo fungovat to kopirovani(to co sem popisoval vyse) a asi ti adresa nekoliguje v siti,ale jeste to neznamena ze ta sitova adresa tveho pc je pevne nastavena v routru ty si pigoval ze sveho pc svoje pc a to fungovalo(to funguje vzdicky)ale nepingoval si to nejdulezitejsi a to je ROUTR.
K DHCP to poznas ze ti jede dvema zpusoby.
1)muzes se kouknout do routru pres web. rozhrani a IP 1.0.0.1 (jmeno a heslo si bud nastavil nebo byva v manualu k routru) a tam nekde bude k zaskrtnuti policko DHCP enambled(kazdej vyrobce ma to menu trochu jiny,ale najit se to da).
2)to uz sem ti psal das v pc START-PRIPOJIT-ZOBRAZIT VSECHNA PRIPOJENI-kliknes pravim tlacitkem na ikonku pripojeni k siti a vyberes VLASTNOSTI-zalozka obecne-vni okynko toto zarizeni pouziva nasledujici polozky-kliknes na PROTOKOL SITE INTERNET (tcp/ip) pod okynkem kliknes na vlastnosti-a tam zaskrtnes ZISKAT ADRESU ZE SITE AUTOMATICKY + ZISKAT ADRESU DNS AUTOMATICKY. Pak to asi bude chtit restart pc(nevim presne) a pokud ti jede DHCP(coz znamena ze ti routr automaticky prideluje adresy v siti kere mivaji vetsinou nejake rozmezi tj 1.0.0.2-100 byva jich tak 100 ale muzes si navolit kolik jich chces) tak pokud mas spravne zapojene kabely tak ti musi internet jet na obou zarizenich.
Tak todle byla vycerpavajici odpoved a snad uz to pomuze.
Unihoc (30)|15.1.2011 16:38
Zdravim Rolik, teď jsem se dostal k počítači od posledního příspěvku, ale myslim, že vše již bylo řečeno příspěvkem nademnou a celkem jasně a srozumitelně.
martab (15)|16.1.2011 09:57
Zdravím všechny majitelé Asus O!Play HD2. Chtěl bych se zeptat jestli někdo používá externí USB mechaniku DVD? Jestli mechanika funguje správně (HD2_FW_V111.zip, HD2_FW_V112.zip, HD2_FW_V113.zip)? Případně jestli kromě přehrávání DVD s menu, umí zobrazit a přehrát avi,mpg atd. soubory.
Kinaj (6)|16.1.2011 13:05
[quote=onajonaj;320435]Tak som sa konecne trochu pohral s HD2 (kupil som ho pred vianocmi ale az teraz som mal cas...) a musim povedat, ze po nainstalovani moServices konecne spokojnost... ;) Teraz mam Sambu aj FTP aj Torrent naraz plus ide aj klasicke prehravanie... dal som kopirovat data cez Sambu plus som tlacil ine data cez FTP a este som si pustil Avatara full HD a samozrejme na pozadi bezal Torrent - vysledok Avatar isiel bez sekania PODSTATNE pre mna... prepinanie sice malo cez dialkove odozvu do 10 sek. ale islo to co je pre mna podstatne... dalsie veci MediaTomb server naklikam playlist video music atd. a spustim na hocijakom kompe doma cez wmplayer pekne plynulo... SpinDown service cool ako prve som totiz pri instalacii mojho 1.5TB HDD (5400ot/32MBcache) odpojil vetrak a nechal odokryty spodny kryt (hned som dal test stability poslal som nan cez 500GB databazu filmov z externeho disku a vsetko slo teplota prijatelna...) odpaja pekne disk takze sa chladi ovela lepsie ako to bolo nastavene od ASUSu... taktiez mam swap na disku vraj to pomaha... dalsie veci Transmission v2.12 torrent klient kraaasa pustim uloh kolko treba (nie iba jednu ako to povoloval origo torrent app) necham bezat a ked to dobehne vsetko uz mam na disku o nic sa nestaram web rozhranie uplne ne kafe... FTP je vsFTPd FTP daemon v 2.2.2 pekne svizne... inac ak pustim iba jednu ulohu napr prenos cez FTP (torrent aj SAMBA nic nerobia ale bezia) tak download ide aj okolo 9 MB/sek co je limit rozhrania teda spokojnost (doma mam GBit siet Cat 6 kabelaz...) este otestujem Wake up NAS over Lan malo by ist a uvidim tak len tolko... HD2 som kupoval kvoli NASu a FTPcku predtym som mal WD TV live (uz isiel ako vianocny darcek k svokrovcom ;))) )... ku 100% spokojnosti sice chyba este par veci (youtube, aktivna SAMBA aj porestarte - teraz ju musim vzdy rucne nakopnut ale nerestartujem tak casto takze sa da, Opera lepsie pouzitelna a este nejake drobnosti...) ale oproti prvemu dojmu ze nejde naraz NAS a video konecne usmev :))) ak by niekto chcel napisem ako to nakopnut ;) btw. pouzivam oficialny 1.12 FW len som ho rozsiril o moServices cool vec...[/quote]

Tak jsem si nainstaloval moServices Manager a to tím způsobem, že jsem si neprve nainstaloval do PC moServices Manager jak radil Romman a nastavil IP adresu playeru. Instalace proběhla dle mého názoru vpořádku, u playeru se v položce Online media vytvořila položka Additionals services. Dále jsem v PC v moServices doinstaloval ostatní služby, v playeru se i tímto zobrazili další položky jako YouTube Videos, Shoutcast radio, XSPF Playliststs, XSPF Browser a další. Když se pokouším připojit na některou z těchto služeb tak se nic neděje. Nevíte někdo so s tím? Díka za rady.
onajonaj (10)|16.1.2011 21:54
Zatial nie je vsetko funkcne popis toho co ide ma HD2 je tu http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?p=972#p972
matkoo (4)|17.1.2011 09:18
Tak DVD-RW a Bluray-RW funguje bez problemov


ak sa niekdo kde hrat z upgrade linuxom tak tu je navod
The Busybox version that comes with Asus O!Play is quite old and buggy.

You can get a new version from

http://www.busybox.net/downloads/binaries/

Put it on a USB stick and use the stick to transfer the new version to O!Play or use wget

wget http://www.busybox.net/downloads/binaries/1.17.2/busybox-mipsel

At this point you could verify that the new version does NOT remove any important commands you are using!!

Version 1.17.2 has removed tune2fs and I was using that on my hotplugging scripts. First my system became unusable and I had to install the firmware again and start over...thx.

By the way I replaced "tunefs" with "findfs" in my scripts.

You can check new commands with busybox-mipsel --help

If you don't want to lose old commands you can copy busybox-mipsel to /bin/ and make symbolic links to any new commands you might want.

ln -s /bin/busybox-mipsel /sbin/volname

That way you have old AND new commands, but you also lose some space since you got 2 Busyboxes.

Give the new version execute permisson.

chmod 755 /bin/busybox-mipsel

If you just want the new version just copy it over the old one

cp -f /tmp/usbmounts/sda1/busybox-mipsel /bin/busybox

Then use the automatic install method to make softlinks to new commands.

/bin/busybox --install

After that you can use all the new commands!

inak odporucam http://asusoplay.kipase.com/index.php?m=10&y=10&entry=entry101020-013609
gallibob (171)|18.1.2011 10:18
lidi tak jeste jednou se zeptam,KDE SE DA ZJISTIT V O!PLAY VOLNE MISTO NA HDD,nebo vyuziti HDD, proste cokooli(informace o jednotlivych souborech mi fungujou tj. velikost filmu,,ale velikost slozky nebo celkove misto ne).Ja to nejsem schopnej nikde najit uz sem proklikal snad uplne vsechno,ale todle nikde neni.Celkem bych rekl ze to bude podstatna vec pro vsechny at uz ted nebo do budoucna.Budu rad za jakykoli napad ci navod jak to zjistit.predem diky
onajonaj (10)|18.1.2011 16:09
Volne miesto na disku ja pozeram cez moService (musia byt nainstalovane) dam web rozhranie a Info... na konci je napisane ako natom disk je... Inac som sa k tomu ani ja nedopatral... :(
gallibob (171)|18.1.2011 18:42
[quote=onajonaj;324220]Volne miesto na disku ja pozeram cez moService (musia byt nainstalovane) dam web rozhranie a Info... na konci je napisane ako natom disk je... Inac som sa k tomu ani ja nedopatral... :([/quote]

no vo moService uvazuju do budoucna az budou vychytany veschny musky(kuli on-line vecem ho nepotrebuju,youtube atd. mam v tv a domacim kine,snad akorat ta moznost prehravani a sosani najednou nemusi byt spatna,ale taky to tak dramaticky nepotrebuju),proto zatim otalim s instalaci(+ bych nejdriv musel prostudovat nejakej navod jak se stim zachazi atd. a na to nejak neni cas),jen me proste nejde do hlavy ze zarizeni s moznosti pridani pevneho disku a funkci,zjisteni velikosti vydea,mp3 ci fotky, se spravcem soubvoru,kopirovanim atd. nedokaze detekovat volne misto na disku,ci vubec zobrazit informace o vyuziti disku.Podle me je to celkem zavazna chyba a preci jen uz je venku 3verze filmware.Mam pocit ze sem asi jediny komu taovadle malickost schazi...
Jeanb (4)|18.1.2011 20:54
[quote=Scynet;323053]Zdravím všechny majitele ASUS O!Play HD2... jen krátký příběh který se opravdu stal... v pátek jsem koupil A.C. ryan playonHD a HDD WD 2Tb AV green... disk vložen do PC a zformátován (NTFS) následně nakopírováno 800 Gb filmů fotek a hudby... po vložení do A.C. Ryanu a po prvnim spuštění hned hláška: že je potřeba zformátovat disk.. mohl jsem to přeskočit ale po každém spuštění to psalo to samé... zkoušel sem hned MKV a hudbu a dost dobrý.. po 5 minutách prohlížení fotek se A.C. ryan Seknul tak že nešlo nic dělat jedině vytáhnout ze zásuvky. poté znovu zapnout a frčet dál.. dělalo to jen když se projížděly soubory na disku.. říkám fajn chceš zformátnout tak naaa.. disk zformátovanej.. vzhledem k absenci esaty nebo čehokoliv rychlejšího než usb 2.0 tak sem propojil celej A.C. s PC a dal kopírovat 800Gb dat... zbývá 11 hodin.... tak to néééé.. vyndal jsem disk a znovu zapojil do pc a kopíroval (zbývá 3 hodiny) disk pak vložil do ryanu a čekal co se bude dít... je to ok.. nic nepíše o formátu.. ale po trošku rychlejším projížděním souborama opět sek jak sviň. zase ze zásuvky a do zásuvky... zavolal sem do obchodu že nejsem spokojen a že bych si vzal radši ASUSE O!PLAY HD2... zítra bude na skladě fajn... vyměnil jsem ho za a.c. ryan.. (to že po otevření krabice všechno o třídu lepší to nebudu zatim rozvádět protože to by bylo na dlouho ale kdyby někdo chtěl tak porovnání napíšu) do asusu vložen HDD a po nastartování hned honem do složek... prd prd a SEK.. vyndat ze zásuvky vložit do zásuvky... tak to je v hajzlu asi DISK.. volám do obchodu.. chtěl bych disk kterej nemá proměnlivý otáčky pač tenhle se zahryzne... druhej den si nesu domu WD green 2Tb ale 7200ot 64 Mb cache. dám do PC pač sem tu čet že to tak už někdo dělal u asusu.. nakopíroval 800 Gb.. vložil do stanice.. šup do složek fotky hudba filmy.. koukám na film.. super.. mp3 v poho.. foto v poho a pak otevřu složku se 100 fotkama a jedu až na tu poslední a najednou?!!! RESTART... prostě místo seknutí se restartuje... je to jen když prostě projíždim adresářema nebo dám složku kde mám MKV a když jí projedu 2x rychlejším mačkáním tak zase restart... [/quote]

Tak tohle zasekávání mi dělá u ASUSU taky (což je zajímavý, že dělají 2 různé značka to samý) - mám taky WD HDD 2TB 20EARS, kterej je jinak dle manuálu plně podporovanej. Já sem ale poslal asuse na reklamaci, protože když jsem připojil disk přes USB jako externí, tak mi to fungovalo naprosto bez jakýchkoliv problémů. Jinak při zapojení jako interní disk mi to kolikrát seklo a když se náhodou povedlo, že se to vrátilo do menu tak to chtělo formátovat disk... prostě úplně vymrvený. Takže teď je na reklamaci s tím, že mi přijde jak když je podělanej řadič nebo něco na desce.
Jsem zvědav, co vyřeší....
Fery17 (16)|19.1.2011 00:35
[quote=gallibob;324250]no vo moService uvazuju do budoucna az budou vychytany veschny musky(kuli on-line vecem ho nepotrebuju,youtube atd. mam v tv a domacim kine,snad akorat ta moznost prehravani a sosani najednou nemusi byt spatna,ale taky to tak dramaticky nepotrebuju),proto zatim otalim s instalaci(+ bych nejdriv musel prostudovat nejakej navod jak se stim zachazi atd. a na to nejak neni cas),jen me proste nejde do hlavy ze zarizeni s moznosti pridani pevneho disku a funkci,zjisteni velikosti vydea,mp3 ci fotky, se spravcem soubvoru,kopirovanim atd. nedokaze detekovat volne misto na disku,ci vubec zobrazit informace o vyuziti disku.Podle me je to celkem zavazna chyba a preci jen uz je venku 3verze filmware.Mam pocit ze sem asi jediny komu taovadle malickost schazi...[/quote]

Já mám asus hd2 připojený jako síťovou jednotku a v PC pohodlně sleduju jeho zaplnění, podobně jako by to byl disk v PC.
gallibob (171)|19.1.2011 11:59
[quote=Fery17;324315]Já mám asus hd2 připojený jako síťovou jednotku a v PC pohodlně sleduju jeho zaplnění, podobně jako by to byl disk v PC.[/quote]

hmm tak todle mi odzacatku nefunguje stale mi to pise ze mam zakazany pristup,ale proste a jednoduse nazdilet ten disk z asusu na pc mi nejde(asi to spis bude chyba v mem pc) skousel sem to opakovane pridavat ,bud to pc vubec nevidi, a kdyz uz to najde tak napise ze se nedaj zobrazit soubory(zakazany pristup),pritom na dalsi pc v siti vidim bez problemu(kopirovani a vsechno funguje dobre).Jen se zeptam jestli na vytvoreni mista v siti pouzivate(sambu nebo ftp v asusu,ja si myslim ze by to melo byt jedno,ale mozna se pletu).
Ja se na ten disk dostavam pres FilleZiulu to mi funguje dobre(posilani,vytvareni slozek atd..)jediny co neumi je to zjisteni mista,jinak bych to neresil(+asus to taky nezvlada).
Kn3dl (10)|19.1.2011 14:57
ja vzdycky zapnu HD2 pockam na tu index blbost najedu do NAS zapnu sambu a potom jdu k Pc a tam pridavam filmy a tak.

a velikost vidim z Pc staci dat:

pravym na Tento Pocitac->pripojit sitovou jednotku

Jednotka: nejakou vybrat (volnou)
Slozka: po rozkliku by mela byt videt a dal jsem pak i Znovu pripojit pri prihlaseni a dal dokoncit.

Od te doby vidim to volne misto na disku jak normalne ostatni disky
Fery17 (16)|19.1.2011 19:33
[quote=Kn3dl;324417]ja vzdycky zapnu HD2 pockam na tu index blbost najedu do NAS zapnu sambu a potom jdu k Pc a tam pridavam filmy a tak.

a velikost vidim z Pc staci dat:

pravym na Tento Pocitac->pripojit sitovou jednotku

Jednotka: nejakou vybrat (volnou)
Slozka: po rozkliku by mela byt videt a dal jsem pak i Znovu pripojit pri prihlaseni a dal dokoncit.

Od te doby vidim to volne misto na disku jak normalne ostatni disky[/quote]

Já ani nezapínám TV. Zapnu HD2 počkám asi 20 vteřin než se spustí přehrávač a na ovládači stisknu NAS. Samba se zapína už automaticky, pokud byla při minulém vypnutí přehrávače nastavena na zap.

Přidání síťové jednotky je opravdu jednoduché, přesně jak popisuje kn3dl.
Scynet (11)|20.1.2011 18:01
[quote=Jeanb;324276]Tak tohle zasekávání mi dělá u ASUSU taky (což je zajímavý, že dělají 2 různé značka to samý) - mám taky WD HDD 2TB 20EARS, kterej je jinak dle manuálu plně podporovanej. Já sem ale poslal asuse na reklamaci, protože když jsem připojil disk přes USB jako externí, tak mi to fungovalo naprosto bez jakýchkoliv problémů. Jinak při zapojení jako interní disk mi to kolikrát seklo a když se náhodou povedlo, že se to vrátilo do menu tak to chtělo formátovat disk... prostě úplně vymrvený. Takže teď je na reklamaci s tím, že mi přijde jak když je podělanej řadič nebo něco na desce.
Jsem zvědav, co vyřeší....[/quote]

Ahoj, tak tenhle problém co zde popisuješ mi to přesně začalo dělat... nejdřív se to vždy jen restartovalo ale teď se to restartuje a napíše že chce formátovat.. a teď už se na něj ani nemůžu dostat... indexování taky nejde.. prostě to neví že to má interní disk... ten disk je v pořádku.. takže to asi zabalim do krabice a pošlu panu asusovi ať se na to mrkne ale jak říkáš ty.. vypadá to fakt na řadič nebo něco na desce... trochu se mi ulevilo že nejsem sám kdo má tenhle problém ale zároveň doufám že se ti vrátí HD2 zpátky s tím že závadu odstranili...
F_L_Y (3)|22.1.2011 18:55
[quote=Scynet;324664]Ahoj, tak tenhle problém co zde popisuješ mi to přesně začalo dělat... nejdřív se to vždy jen restartovalo ale teď se to restartuje a napíše že chce formátovat.. a teď už se na něj ani nemůžu dostat... indexování taky nejde.. prostě to neví že to má interní disk... ten disk je v pořádku.. takže to asi zabalim do krabice a pošlu panu asusovi ať se na to mrkne ale jak říkáš ty.. vypadá to fakt na řadič nebo něco na desce... trochu se mi ulevilo že nejsem sám kdo má tenhle problém ale zároveň doufám že se ti vrátí HD2 zpátky s tím že závadu odstranili...[/quote]

I já se přidávám se stejným problémem. Pustím Asus, pustím nějaký film a po asi minutě konec přehrávání a disk není vidět. Vypnu z elektriky, a potom to už frčí bez problémů. To samé při kopírování z PC přes FTP. Prostě zařízení nějak funguje až vždy na podruhý. Také mám WD 640GB, který je dle výrobce podporován.
Fery17 (16)|22.1.2011 19:19
[quote=F_L_Y;324995]I já se přidávám se stejným problémem. Pustím Asus, pustím nějaký film a po asi minutě konec přehrávání a disk není vidět. Vypnu z elektriky, a potom to už frčí bez problémů. To samé při kopírování z PC přes FTP. Prostě zařízení nějak funguje až vždy na podruhý. Také mám WD 640GB, který je dle výrobce podporován.[/quote]

Já mám HDD Samsung 2TB a zatím vše v pořádku.
gallibob (171)|23.1.2011 08:01
me to cas od casu taky udela, mam DISK WD Caviar AV Green Power 2000GB 64MB cache s Advanced Format.Me to dela Jen nekdy,pokud to zacne delat tak ho vytahnu z proudu a vratim a vsechno je zase vporadku(trochu to otravuje) Ja bych reklk ze je to problem spis nekde v softu(filmware).Protoze je to tak nepravidelny ze bych to jako chybu HW neprirazoval(kdyz neco HW odejde tak vetsinou naporad).Je zajimavy ze vetsine lidi co tu piso to dela na WD, takze by to jeste mohla byt nejaka chyba s kompatibilitou(vim ze je v navode WD podporovan,ale to nic neznamena).Uvidime pokud se to nebude zhorsovat nehodlam to resit,treba to opravy dalsi filmware.Pokud by se to ale zhorsovalo jak nekteri tady pisi tak poleti O!Play na reklamaci(casu dost mam ho teprve mesic).Hlavne sem zvedavej jak dopadnou reklamace tem co uz asus reklamovali,jestli jim jiny kus nebude delat to sami,nebo jestli jim stry vrati ze nic nenasly...
stanovybiral (68)|24.1.2011 09:18
[quote=gallibob;325078]me to cas od casu taky udela, mam DISK WD Caviar AV Green Power 2000GB 64MB cache s Advanced Format.Me to dela Jen nekdy,pokud to zacne delat tak ho vytahnu z proudu a vratim a vsechno je zase vporadku(trochu to otravuje) Ja bych reklk ze je to problem spis nekde v softu(filmware).Protoze je to tak nepravidelny ze bych to jako chybu HW neprirazoval(kdyz neco HW odejde tak vetsinou naporad).Je zajimavy ze vetsine lidi co tu piso to dela na WD, takze by to jeste mohla byt nejaka chyba s kompatibilitou(vim ze je v navode WD podporovan,ale to nic neznamena).Uvidime pokud se to nebude zhorsovat nehodlam to resit,treba to opravy dalsi filmware.Pokud by se to ale zhorsovalo jak nekteri tady pisi tak poleti O!Play na reklamaci(casu dost mam ho teprve mesic).Hlavne sem zvedavej jak dopadnou reklamace tem co uz asus reklamovali,jestli jim jiny kus nebude delat to sami,nebo jestli jim stry vrati ze nic nenasly...[/quote]
Děla mi to podobne vylomeniny po poslednim firmware.... tak na každe paté spuštěni se mi nepřihlasí disk(samsung 1,5T) po restartu vše ok.Pokud naběhne vše funkuje absolutně bez problemu ...firmware necham a snad při další novější verzi to dělat nebude.
gallibob (171)|24.1.2011 11:38
[quote=stanovybiral;325285]Děla mi to podobne vylomeniny po poslednim firmware.... tak na každe paté spuštěni se mi nepřihlasí disk(samsung 1,5T) po restartu vše ok.Pokud naběhne vše funkuje absolutně bez problemu ...firmware necham a snad při další novější verzi to dělat nebude.[/quote]

Hmm takze nejen WD,ale i samsung, hezky, me dneska dokonce vyskocila i ta hlaska stim formatem(po odpojeni ze site a vraceni,vse vnaprostem poradku najelo) tak budu doufat ze je to opravdu jen chyba filmware,prehravac je jinak naprosto skvelej a menit ho nechci. No pocka me si a uvidime...Je videt ze je to chyba vetsich rozmeru coz snad dokope asus k naprave!
dedajan (10)|24.1.2011 19:18
Pokud si chce někdo z návštěvníků tohoto fora pořídit AsusOplay HD2, prodám. Koupen v listopadu a je bez pevného disku. Pořídil jsem si Iamm NTR82 kvůli DVB-t. Jinak jsem s ním byl spokojen.
Scynet (11)|25.1.2011 16:46
ještě jsem ho na reklamaci neposlal.... dnes jsem dělal nějaké pokusy: takže mám v něm WD 2tb... při procházení adresáři se to prostě restartuje a jsem v hlavním menu.. někdy to napíše formát někdy ne ale většinou po tom restartu není disk vidět... jen pro info: pro vynucení restartu nebo jako pro zkoužku jestli je to v pohodě stačí zajet někam dke je víc složek a jen držet stlačenou šipku dolu nebo nahoru a do 30 sekund se mi to vždy restartuje... takže pokus č. 1 byl: připojit externí disk a z něho pouštět filmy atd... takže sem připojil externí disk 500 Gb seagate... a různě sem procházel složky a spouštěl filmy a přetáčel.. vše jen tak lážo plážo.. a asi po půl hodině hraní.. restart... někdo tady psal že pokud připojí externí disk tak je to v pořádku... tak sem si říkal: možná neměl disk uvnitř když připojoval externí... pokus č.2 byl: odpojil sem svůj 2Tb disk... zapnul, přřipojil přes USB externí a rovnou do složek a zmáčknul šipku na DO.. 20 vteřin a restart...
Takže diskem WD to určitě neni
na externí disk se to restartovává taky ale už to nepíše formát ale jen to skočí do menu
(bez interního disku se stanice zapne fakt rychle ale to je logické když nenačítá disk)
takže bylo zde psáno že je podezření na řadič nebo něco na desce - řadič na disk to určitě není když externí to dělá taky. jedině něco na desce co se stará o propojení všech zařízení..
ale taky zde padl názor že to může být vadný software... mám tam tu nejnovější (13ku) a před tím sem měl 12ku a i 10ku a na všech to dělalo kraviny...
mám asuse teprv 14 dnů: a ješte sem si ho pořádně neužil.. nechce se mi ho posílat na reklamaci s pocitem že mi ho vrátí že sem debil..
včera sem pouštěl film a asi v půlce mi to napsalo CHYBA 10 ukončit přehrávání OK? tak sem to pustil znova a dal pokračovat v přehrávání a dokoukal sem to normálně... ale zas sem byl nasranej
takže buď počkat na další firmware nebo zabalit a poslat asusovi ale měsíc bez stanice se mi teďka být nechce.. každopádně někde udělali soudruzi chybu a až bude odstraněná tak to bude úžasňácký... s přehrávačem sem jinak spokojenej víc než s A.C ryan což už sem psal ale ten se mi zase vždycky seknul... nevim jestli mám smůlu nebo jsou ty přehrávače ještě nevychytaný...
gallibob (171)|25.1.2011 18:31
Nojo zabalit a poslat, jenze kdo vi jak to bude dlouho trvat(meloby mesic,ale parkrat uz sem si zazil i vic) + treba je to opravdu jen chyba filmware,ja pockam na dalsi a uvidim,ditmam jeste skoro 2 roky na reklamaci...
Co se tyce toho restrtu tak mi to pri prehravani nedela,kdyz uz film pustim tak to hraje bez chyb,dela mi to pri prochazeni souborama(hlavne muzika tam je hodne souboru ve slozce) a nekdy se nenacte po zapnuti tak 1 za 5,6 zapnuti proste nenajde hdd.Takze zit se stim da sand to neni konstrukcni chyba a pokud ano tak doufam ze se k tomu Asus postavi tak jak ma(tj. vymena kus za kus, i kdyz u nas v cr bych se divil).
Ja bych jeste flintu do zita nehazel.Budem doufat ze nas novy filmware mile prekvapi(a ze brzo vyjde)
orbi_ (3)|25.1.2011 22:35
Mám stejný problém s restarty při projíždění složek, odpojování disku apod., disk WD 250 GB, poslední FW....asi nic jiného nezbyde než počkat na další FW či reklamovat :(
velintes (1)|26.1.2011 10:21
Zdravím, mám takový menší problém se zvukem v klasickém DTS... pročetl jsem si celé vlákno a PŘESNĚ TOHLETO se zatím neřešilo.
Mám Asus O!Play HD2 firmaware 1.13, obraz přes HDMI do LCD TV, zvuk přes Optical Out do domácího kina Panasonic SC-PT 870, ale při přehrávání MKV, AVI nebo .iso DVD se zvukem v DTS (klasické 6 kanálové DTS, žádné DTS HD apod.) mi optika při nastavení zvuku SPDIF na LPCM do domácího kina posílá zvuk ve strereu, při nastavení SPDIF na RAW mi pro jistotu nejde žádný zvuk (domácí koni samozřejmě má dekodér DTS). Naopak se zvukem v 6 kanálovém Dolby digital (AC-3) žádné problémy nejsou - když nastavím SPDIF/LPCM, tak mi do domácího kina optikou přichází kompletní 5.1 zvuk, a stejně tak, když nastavím SPDIF/RAW, tak mi optika pošle data do Panasonicu a ten detekuje a rozkoduje 5.1 zvuk.
V domácím kině problémy nebudou, protože když pustím něco s DTS zvukem na notebooku a optikou ho napojím na domácí kino, tak mi z toho ,,leze" 6 kanálový zvuk...

Jde o to, že Asus O!Play HD2 by měl podle návodu i stránek Asusu klasické DTS podporovat bez downmixu na strereo.

Předem děkuju, pokud mi někdo poradí nebo mě poučí...
xjurkox (1)|26.1.2011 23:40
Zdravim vas, potreboval by som radu: Asus HD2 som prepojil s routerom kde mam zapojeny aj PC. Na asuse mi ide aj internetove radio aj pocasie. Domacu siet mi najde aj zlozku so subormi ktoru v pocitaci zdielam. Ale ked kliknem na tuto zlozku tak mi vyhodi login a heslo. Zadaval som vsetky mozne hesla a stale mi vyhadzuje ,,Logon fail". Poradte mi co tam zadat aby to slo..... mam Windows7. Dakujem za skoru odpoved
Kn3dl (10)|27.1.2011 13:06
[quote=xjurkox;326047]Zdravim vas, potreboval by som radu: Asus HD2 som prepojil s routerom kde mam zapojeny aj PC. Na asuse mi ide aj internetove radio aj pocasie. Domacu siet mi najde aj zlozku so subormi ktoru v pocitaci zdielam. Ale ked kliknem na tuto zlozku tak mi vyhodi login a heslo. Zadaval som vsetky mozne hesla a stale mi vyhadzuje ,,Logon fail". Poradte mi co tam zadat aby to slo..... mam Windows7. Dakujem za skoru odpoved[/quote]

na internetu jsem nasel odkaz na:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20091205215759812&board_id=19&model=O!Play+HDP-R1&page=1&SLanguage=en-us
gallibob (171)|29.1.2011 10:25
Takze co sem vycetl zde na asus foru http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?board_id=19&model=O!Play+HD2&SLanguage=en-us s diskama(vnitrni,sitovy,USB) maji problemy vsicni na 1.13 a ceka se na novy filmware. Podle toho co sem se docetl na odkazu vyse pokud ma nekdo velke problemy(zobrazuje se hlaska s formatem O!play vubec nenajde diska atd.) tak je lepsi vratit se zpatky na filmware 1.12(pracuje lip s vetsimi disky) a pockat na novy filmware.
jo a diky Kn3dl za odkaz na zajimave forum...
Scynet (11)|29.1.2011 20:43
[quote=gallibob;326795]Takze co sem vycetl zde na asus foru http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?board_id=19&model=O!Play+HD2&SLanguage=en-us s diskama(vnitrni,sitovy,USB) maji problemy vsicni na 1.13 a ceka se na novy filmware. Podle toho co sem se docetl na odkazu vyse pokud ma nekdo velke problemy(zobrazuje se hlaska s formatem O!play vubec nenajde diska atd.) tak je lepsi vratit se zpatky na filmware 1.12(pracuje lip s vetsimi disky) a pockat na novy filmware.
jo a diky Kn3dl za odkaz na zajimave forum...[/quote]

zdravim, nedělá to jen na větších discích ale i na 8 Gb Flashdisku kde jsou 2 avi soubory.. ale na 1.12 se mi vůbec nezobrazovaly soubory na disku... musel sem jít přímo v menu do položky filmy a tam mi to ukázalo všechny filmy... no každopádně počkám na new firmware a uvidíme no.. SNAD BUDEM VŠICHNI MAJITELÉ ASUSU ZACHRÁNĚNI.....
tokmin (2)|30.1.2011 20:39
davos147 (7)|31.1.2011 08:28
Zdravím,
Jakým způsobem se asus ukaže po připojení přes lan v PC? Zobrazí se jako další siťové zařízení na které se dá přistupovat bez SAMBY nebo FTP což znamená že se dá z disku v ASUSU přehravat filmy atd. v PC,nebo musím mít zaplou jednu s těchto služeb.Ptam se protože mám NAS server ICY BOX 4210-B a ten mi přehrávaní umožnuje.Chtěl jsem k tomuto NAS přikoupit pouze ASUS Media player O!PLAY HDP-R1 a přehravat z NAS po síťi, ale nestíhala komunikace přes Gb síť(avatar jinak všechno běželo a mám strach aby my v budoucnu fungovaly novinky) podle mě to nestíhal tahat přehrávač z NAS,protože PC to stíha.Proto chci toto zařízení abi my tato situace nenastala a zároven my jde o to abych mohl případně filmy uložené na HDD v ASUSU přehrát i na PC.

Děkuji za pomoc
Kinaj (6)|31.1.2011 17:40
Ahoj.
Po hledání na internetu jsem objevil toto fórum. I já jsem si pořídil Asus O!Play HD2 a mám menší problém s připojením NAS. V přehrávači mám HDD WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, který jsem před vložením naformátoval v PC. V přehrávači jsem jinak měl firmware 1,13. Problém mám v tom, že když přepnu na NAS tak položky Samba, FTP a stažení BT jsou vypnuté, server iTune je zapnutý. Když se chci přepnout na FTP nebo Sambu a dám potvrdit tak mi to hodí hlášku "Povolením této služby bude ukončená probíhající jiná služba". Když i toto potvrdím tak přehrávač na cca 30s zamrzne, pak se restartuje a po opětovném naběhnutí, když najedu na NAS tak mi to napíše HDD neexistuje. HDD není vidět ani ve správci souborů. Ještě jsem si všiml že u NASU položka iTune, která byla předtím zapnutá je vypnutá. Přehrávač jinak na síti normálně funguje, přehráva rádia, TV a rovněž jde provést upgrade. Abych viděl HDD musím přehrávač opět vypnout. Zkoušel jsem se vrátit zpět na firmware 1,12, vyzkoušel i jiný HDD, ale nic nepomohlo. Dneska jsem nahrál firmware 1,15, ale problém s NAS je pořád. Pokud někdo ví co s tím tak budu vděčný za radu, po tom co jsem všechno vyzkoušel to vidím asi na reklamaci. Díky.
Fery17 (16)|31.1.2011 20:19
[quote=Kinaj;327522]Ahoj.
Po hledání na internetu jsem objevil toto fórum. I já jsem si pořídil Asus O!Play HD2 a mám menší problém s připojením NAS. V přehrávači mám HDD WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, který jsem před vložením naformátoval v PC. V přehrávači jsem jinak měl firmware 1,13. Problém mám v tom, že když přepnu na NAS tak položky Samba, FTP a stažení BT jsou vypnuté, server iTune je zapnutý. Když se chci přepnout na FTP nebo Sambu a dám potvrdit tak mi to hodí hlášku "Povolením této služby bude ukončená probíhající jiná služba". Když i toto potvrdím tak přehrávač na cca 30s zamrzne, pak se restartuje a po opětovném naběhnutí, když najedu na NAS tak mi to napíše HDD neexistuje. HDD není vidět ani ve správci souborů. Ještě jsem si všiml že u NASU položka iTune, která byla předtím zapnutá je vypnutá. Přehrávač jinak na síti normálně funguje, přehráva rádia, TV a rovněž jde provést upgrade. Abych viděl HDD musím přehrávač opět vypnout. Zkoušel jsem se vrátit zpět na firmware 1,12, vyzkoušel i jiný HDD, ale nic nepomohlo. Dneska jsem nahrál firmware 1,15, ale problém s NAS je pořád. Pokud někdo ví co s tím tak budu vděčný za radu, po tom co jsem všechno vyzkoušel to vidím asi na reklamaci. Díky.[/quote]

Měl jsem podobný problém když jsem si HD2 rozvratal prográmkem MoServices Manager. Pomohl návrat do výchozího továrního nastavení.
Kinaj (6)|1.2.2011 15:50
[quote=Fery17;327571]Měl jsem podobný problém když jsem si HD2 rozvratal prográmkem MoServices Manager. Pomohl návrat do výchozího továrního nastavení.[/quote]

MoServices Manager jsem si taky nainstaloval a když mi ani po doinstalovani služeb nic nefungovalo tak jsem přehrávač vrátil do původního nastavení. Na tvou radu jsem dneska provedl opět (2x) návrat do továrního nastavení, ale problém to neodstranilo. Ještě jsem si všiml, že když provedu návra tak verze firmware zůstane stejná v mém případě 1.15. Nevím jestli by se přehrávač neměl vrátit k verzi původní 1.11. Chtěl bych se zeptat jakým způsobem jsi MoServices Manager odinstaloval, domnívám se, že i po vrácení do továrního nastavení v přehrávači nějaká součást MoServices Manager zůstala. Díky za odpověď.

Tak už jsem na to přišel, nejprve jsem v PC odinstaloval vše co bylo MoServices Manager nahráno, následně provedl návrat do tov. nastavení a vše zase funguje. Díky za radu.
gallibob (171)|1.2.2011 19:33
v rychlosti sem projel filmvare 1.15 a novinky zadny vyditelny nejsou.Co se tyka padani pri prohledavaniá vetsiho mnozstvi slozek, tak to stale pada a O!paly se restartuje.Jediny co bych rekl je ze nyni asus vidi lip interni HDD tj. nestava se mi ze by po zapnuti O!play nenasel HDD,ale jinak zadny velky opravy se evidentne nekonaji.Specielne nechapu jak muzou klido neopravit bug s prochazeni slozkama kdy staci mit vice slozek a asus nezvlada rolovat a restrtuje se(je smutny ze i v 4 filmvare tuto chybu neopravily).Dalsi vec stale se cas od casu sekne prehravni a je potreba vytahnout asus ze zasuvky a vratit a pak vse jede ok(nastesti si pamatuje kde prehravani skoncilo a da se obnovit).No cekal sem radikalni opravy prave techto chyb(bez kterych by to byl velmi dobry a cenove prijatelny prehravac) o kterych musi vedet,ale absolutne je ignoruji coz je velmi smutne, cekal sem od noveho filmware specialne opraveni techto chyb....
Dr.Head (1)|1.2.2011 19:56
dobrý den. měl bych skromný dotaz zda se někomu jako uživateli HD2 povedlo rozchodit torrenty a jejich stahovani? bádáme nad tím už pěknou dobu a nikde jsem nenašel polopatické vysvětlení co a jak kde nastavit:( byl by někdo ochotný jakkoliv poradit? např.: když stáhnu torrent soubor do pc kam ho mám uložit v přehrávači abych si na něj najel a přehrávač ho začal stahovat? díky moc. s pozdravem Roman
gallibob (171)|1.2.2011 20:13
[quote=Dr.Head;327795]dobrý den. měl bych skromný dotaz zda se někomu jako uživateli HD2 povedlo rozchodit torrenty a jejich stahovani? bádáme nad tím už pěknou dobu a nikde jsem nenašel polopatické vysvětlení co a jak kde nastavit:( byl by někdo ochotný jakkoliv poradit? např.: když stáhnu torrent soubor do pc kam ho mám uložit v přehrávači abych si na něj najel a přehrávač ho začal stahovat? díky moc. s pozdravem Roman[/quote]

velmi dobra otazka !!! a celkem by me taky zajimala odpoved. Popripade jestli se to neseka jelikoz problemy s hdd pretrvavaji. Todle by me taky velice zajimalo...
Petr-II (11)|2.2.2011 12:59
Mam satelitni prijimac s moznosti nahravani pres USB na externi disk. Je mozne vyuzit toto zarizeni jako externi disk, pokud pripojim satelitni prijimac do USB? Pokud ano, pojede soucasne Samba i prehravani? Muze to prosim nekdo vyzkouset, kdo ma podobne zarizeni? Dekuji.
Scynet (11)|2.2.2011 16:06
[quote=gallibob;327792]v rychlosti sem projel filmvare 1.15 a novinky zadny vyditelny nejsou.Co se tyka padani pri prohledavaniá vetsiho mnozstvi slozek, tak to stale pada a O!paly se restartuje.Jediny co bych rekl je ze nyni asus vidi lip interni HDD tj. nestava se mi ze by po zapnuti O!play nenasel HDD,ale jinak zadny velky opravy se evidentne nekonaji.Specielne nechapu jak muzou klido neopravit bug s prochazeni slozkama kdy staci mit vice slozek a asus nezvlada rolovat a restrtuje se(je smutny ze i v 4 filmvare tuto chybu neopravily).Dalsi vec stale se cas od casu sekne prehravni a je potreba vytahnout asus ze zasuvky a vratit a pak vse jede ok(nastesti si pamatuje kde prehravani skoncilo a da se obnovit).No cekal sem radikalni opravy prave techto chyb(bez kterych by to byl velmi dobry a cenove prijatelny prehravac) o kterych musi vedet,ale absolutne je ignoruji coz je velmi smutne, cekal sem od noveho filmware specialne opraveni techto chyb....[/quote]

Pravda pravda a nic než pravda.... tak to sem zvědav jak dopadne ten kdo HD2 reklamoval... jako tímhle u mě každopádně ASUS klesnul... doufám že to napravěj.. vždyť jim to psali i kluci do toho jejich ASUS fóra tak neuměj číst nebo co... kurva oni ty přehrávače snad ani netestovali když je vyráběli nebo co... stačí do něj dát disk a zkusit ho jako normální uživatel... nevim kde se stala chyba ale hlavně že uvedli na trh novej multimediální přehrávač ale nezajímá je že s HD2 se nervuje celá planeta... ptfuj.. naval new filmware mr. ASUS ale pořádnej dělej....
Kn3dl (10)|2.2.2011 17:42
mam firmware 1.15 a dneska sem si spustil film a asi tak ve 30min se zacal film sekat pak prestal hrat, pak na chvili zamrzl a kdyz se mi obevil po chvilce prehravac v menu tak pri najeti do slozky s filmy nebyl opet HDD videt... uz me to zacina sr*t. A tim ze to nekdy zmizne, nejde videt hdd se mi pri kopirovani filmu pres lan kabel udelal na tom disku soubor ktery nejde smazat ma 0byte.
A taky to ze nekde psali ze opravili "Opakovane nacistani TV stanice" pri nedostupnosti (nefunkcnosti) bych silne pochyboval kdyz mi to tam loadingovalo asi 3min(nechtel sem tahat ze zdirky)

dale nechapu proc treba nejde kopirovat, spravovat soubory ve sdilene slozce v Pc.