Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mám novou LG 50PK950 - zkušenosti

obor (147)|24.11.2010 22:29
[quote=Vladohds;309396]MENU- červené tlač. - povoliť .... atď

Trvá to okolo 20 min. Keď všetko ukončí, dobré je ho vypnúť od siete a zapojiť o 2 min.[/quote]

Ja mam nastavenu krajinu Nemecko, s predch. firmware tam pribudlo MAXDOME, a teraz tam mam okrem hentych co mas na obrazku aj GoogleMaps, VIEWSTER a jeden vidget akoby s vysackou na dverach obchodu s napisom ze Uz prichadza (zatial hluchy) po slovensky napisane.
241120101368.jpg 241120101369.jpg
Jaffa13 (11)|24.11.2010 22:47
[quote=lerby;309423]Vyzera to stale rovnako aj po precisteni obrazovky? Kolko ma plazma nabehane?[/quote]

Stále stejné i po pročištění, naběháno tak 50 hodin.Ještě zkusím vypnout na noc ze zásuvky.
Mystix (274)|25.11.2010 13:06
[quote=ucetni;309041][QUOTE=Mystix;309012]Takže kauza "Fólie" je neuzavřena? Já ji tam mám samozřejmě také. A navíc na okrajích z blízka pozoruji na té folii bublinový efekt. Jakoby tam nebyla úplně dobře přilepena. Je fakt,že je tam nalepena fest a jen tak dolů nepůjde. Když jsem TV před několika měsíci vybalil,tak jsem byl také zmaten,ale nakonec jsem ji tam nechal.


folia je vybavena, má tam byť ... dlho si nepísal. aké máš dalšie postrehy ohladne tv? stále spokojný. nemenil by si? pozoruješ aj ty nejaký šum v obraze? dik.[/quote]

Já jsem stále spokojený. Neměnil bych. Šum v obrazu je z blízka zřejmý. Ale to má většina plazem. U LG je to malinko viditelnější než u Panasonica třeba. Ale ze vzdálenosti z které TV sleduji. Cca. 4m to není vůbec patrné.

Nový SW jsem ještě nezkoušel. Dnes vyzkouším a napíši postřehy.
jirka106 (77)|27.11.2010 13:45
Tak jsem aktualizoval softík v televizi a zmizela doba provozu,máte to taky tak?Jinak vidgety paráda ještě by to chtělo Skype!!
simona11 (14)|29.11.2010 19:15
Mám film na hdd v rozlišení 1280x534, může mi někdo vysvětlit, proč je to v takovém zmršeném formátu? Setkala jsem se s podobnýma zmršenýma formátama již dříve, proč tomu tak je?
Druhý dotaz: lze právě při přehráváni z hdd v LG ten obraz nějak natáhnout přes celou obrazovku? Díky za vysvětlení a rady.
obor (147)|30.11.2010 02:10
[quote=simona11;310772]Mám film na hdd v rozlišení 1280x534, může mi někdo vysvětlit, proč je to v takovém zmršeném formátu? Setkala jsem se s podobnýma zmršenýma formátama již dříve, proč tomu tak je?
Druhý dotaz: lze právě při přehráváni z hdd v LG ten obraz nějak natáhnout přes celou obrazovku? Díky za vysvětlení a rady.[/quote]

Ja ti neporadim, ja to beriem tak ako to je. Prehravam to z PC cez Media player (Media player home cinema) a klavesami 9 a 1 na numerickej klavesnici si proporcionalne zvetsim obraz tak, aby som ho mal cez celu obrazovku bez okrajov, a basta ;). Ale lezie mi to tiez na nervy, lebo potom cast obrazu je mimo okraje.No co uz.
jirka106 (77)|30.11.2010 08:51
Tak to bych taky rád věděl,může někdo poradit?
espat (49)|30.11.2010 17:21
[quote=simona11;310772]Mám film na hdd v rozlišení 1280x534, může mi někdo vysvětlit, proč je to v takovém zmršeném formátu? Setkala jsem se s podobnýma zmršenýma formátama již dříve, proč tomu tak je?
Druhý dotaz: lze právě při přehráváni z hdd v LG ten obraz nějak natáhnout přes celou obrazovku? Díky za vysvětlení a rady.[/quote]


Je to jednoduché: nakoľko film bol pôvodne natočený vo formáte 2.35:1 (t.j. laicky povedané aj počas sledovania filmu na širokouhlých televízoroch sa nachádza v hornej a dolnej časti obrazu čierny pruh), počas konverzie do 720p sa jednoducho odsekli čierne pruhy, nakoľko zbytočne zaťažujú enkódovací proces, a zbytočne zväčšujú veľkost súboru. Podľa toho rozlíšenia pripadalo teoreticky 93 riadkov na horný čierny pruh, a 93 riadkov na dolný pruh z celkových 720, a len zostávajúcich 534 riadkov obsahovalo aktívnu obrazovú informáciu.

Videoprehrávače/televízory by tento formát mali vedieť interpretovať/zobraziť správne, t.j. čierne pruhy sa doplnia počas prehrávania a výsledný formát bude 16:9 (1,77:1) s čiernymi pruhmi a bez roztiahnutia.

Správne nastavenie sústavy prehrávač/zobrazovacia jednotka je absolútne individuálne, v tom neviem poradiť. Napr. pre Dreambox platí nastavenie: "Display >16:9 content as letterbox".
Mystix (274)|1.12.2010 10:43
XBMC umí obraz přizpůsobit celé obrazovce bez okrajů i useknutí obrazu.
jirka106 (77)|1.12.2010 11:04
To je sice všechno pravda,ale co s tím pokud si film natáhnu na externí hardisk a pustím si ho přes USB do telky s tím už asi nic dělat nejde.Šel by film převést do normálního formátu nějakým programem,tak aby pak šel spustit přes celou obrazovku?Díky
espat (49)|1.12.2010 13:25
[quote=jirka106;311204]To je sice všechno pravda,ale co s tím pokud si film natáhnu na externí hardisk a pustím si ho přes USB do telky s tím už asi nic dělat nejde.Šel by film převést do normálního formátu nějakým programem,tak aby pak šel spustit přes celou obrazovku?Díky[/quote]

Ak nastavenia samotného televízora neobsahujú spomínanú možnosť na korektné zobrazenie, tak máš smolu. Previesť film späť do formátu 16:9 letterbox bez rekompresie (a zákonite bez straty kvality) nepôjde....

MKV filmov s takýmto (pre vaše televízory čudným) formátom je čoraz viac, asi bude vhodné zamyslieť sa nad kúpou externého media playeru (alebo satelitného prijímača, ktorý dokáže správne interpretovať takýto film).
M.a.r.t.i.n. (2)|1.12.2010 19:22
to espat - mohol by si mi prosím doporučit tv, ktorá tento problém nemá príp. externý media player, ktorý tento problém vyrieši? díky.
simona11 (14)|1.12.2010 20:05
[quote=espat;311221]Ak nastavenia samotného televízora neobsahujú spomínanú možnosť na korektné zobrazenie, tak máš smolu. Previesť film späť do formátu 16:9 letterbox bez rekompresie (a zákonite bez straty kvality) nepôjde....

MKV filmov s takýmto (pre vaše televízory čudným) formátom je čoraz viac, asi bude vhodné zamyslieť sa nad kúpou externého media playeru (alebo satelitného prijímača, ktorý dokáže správne interpretovať takýto film).[/quote]

Jo , mám divnou telku... Tak mi prosím hoď link na TV ne 16:9 ale s tím pro tebe samozřejmým formátem 47:20. Pokud taková není, tak je divný někdo jiný
simona11 (14)|1.12.2010 20:10
[quote=Mystix;311199]XBMC umí obraz přizpůsobit celé obrazovce bez okrajů i useknutí obrazu.[/quote]

Prosím o vysvětlení, jak to ten přístroj dělá, to si ty pixely losuje??? Tak to potom můžeme mít jakýkoli záznam v jakémkoli formátu a pak jen stačí chytrá krabička, která to převede beze ztráty na co chceme.. Tak to jsem se zase něčemu přiučila.. V pátek ohromím v baru kámoše -:))
espat (49)|1.12.2010 23:00
[quote=simona11;311314]Jo , mám divnou telku... Tak mi prosím hoď link na TV ne 16:9 ale s tím pro tebe samozřejmým formátem 47:20. Pokud taková není, tak je divný někdo jiný[/quote]

Toto je formát 2,35:1 (Cinemascope, podľa teba 47:20 :-) ) :

http://cdn5.mattters.com/photos/photos/856434/cinemascope.jpg

Samozrejme jedná sa o formát aktívnej časti obrazu bez čiernych pruhov.

A čo sa týka toho rozlíšenia, s ktorým si nevie rady tvoj televízor: nejedná sa o fizický rozmer, t.j. pomer strán obrazovej plochy televízora (ten je samozrejme 16:9), ale neschopnosti televízora - ako prehrávača mkv súborov - narábať s filmami s rozlíšením napr. 1280x534...
Mystix (274)|2.12.2010 17:12
[quote=simona11;311317]Prosím o vysvětlení, jak to ten přístroj dělá, to si ty pixely losuje??? Tak to potom můžeme mít jakýkoli záznam v jakémkoli formátu a pak jen stačí chytrá krabička, která to převede beze ztráty na co chceme.. Tak to jsem se zase něčemu přiučila.. V pátek ohromím v baru kámoše -:))[/quote]

Samozřejmě se jedná o deformaci obrazu, tím,že formát 2,35:1 se roztáhne na 16:9. Jde tedy o protažení obrazu.
ucetni (312)|2.12.2010 21:15
[QUOTE=Mystix;

a čo nový software? postrehol si nejaké vylepšenia okrem nových widgetov?
obor (147)|3.12.2010 01:23
[quote=Mystix;311546]Samozřejmě se jedná o deformaci obrazu, tím,že formát 2,35:1 se roztáhne na 16:9. Jde tedy o protažení obrazu.[/quote]

no tak na to sa mozem vykaslat ,radsej to budem pozerat kapanek orezane, aj tak sa na krajoch vetsinou houby deje a aj oci to vidia len priferne a zameriavame sa na stred obrazovky, ale proporcionalne normalne
Mystix (274)|3.12.2010 10:06
[quote=obor;311686]no tak na to sa mozem vykaslat ,radsej to budem pozerat kapanek orezane, aj tak sa na krajoch vetsinou houby deje a aj oci to vidia len priferne a zameriavame sa na stred obrazovky, ale proporcionalne normalne[/quote]

Tak každému to vyhovuje jinak, já mám raději,když je obraz přes celou obrazovku s mírnou deformací.
Mystix (274)|3.12.2010 10:07
[quote=ucetni;311616][QUOTE=Mystix;

a čo nový software? postrehol si nejaké vylepšenia okrem nových widgetov?[/quote]

Nic nového jsem ani nepostřehl. Jen ty widgety. Možná by bylo dobré někde sehnat na webu LG seznam změn v novém SW.
Karel129 (503)|3.12.2010 16:25
[quote=Mystix;311726]Tak každému to vyhovuje jinak, já mám raději,když je obraz přes celou obrazovku s mírnou deformací.[/quote]
Tobe nevadi kdyz fotbalisti kopou do ragbyjoveho mice?:-)
Mystix (274)|3.12.2010 16:38
[quote=Karel129;311848]Tobe nevadi kdyz fotbalisti kopou do ragbyjoveho mice?:-)[/quote]

Fotbal mám přes celou obrazovku bez deformace, takže s tím problém nemám.
Karel129 (503)|3.12.2010 16:47
Myslel jsem to obrazne,me osobne vadi jakakoliv geometricka deformace obrazu.
Mystix (274)|3.12.2010 16:58
Tak třeba u fotbalu by mě to také vadilo,ale u filmu, kde mají lidi tak trochu protáhlé obličeje mě to zase tolik nevadí. Spíš mě vadí,že nevyužiju celou plochu TV. A deformace zase není tak veliká.

A když sleduješ filmy s černými okraji nebojíš se,že to bude mít neblahý vliv na vypalování obrazu?
Karel129 (503)|3.12.2010 17:22
Za 2 hodiny to nic trvaleho neudela,moje plasma ma stejne uz dost odkrouceno,takze je zahorena.:-)
jiroch82 (37)|6.12.2010 19:40
stala se mi nemila vec. Omylem jsme usnuli vcera s pritelkou u tv, nemeli nastavene casove vypnuti a nejakou zahadou se tam dostala Nova cinema, ktera ma staticke barevne logo pres noc v pravem dolnim rohu a co cert nechtel, tv jela prakticky celou noc bez zvuku, tak ze me ani pritelku nevzbudila. Nemel jsem nastaveny Orbiter. Logo se vypalilo. Pouzil jsem dnes fci. White wash, kterou jsem to prakticky temer odtstranil, ale neni to 100 procentni. POrad je to v urcitych okamzicich slabe videt. Mate nekdo podobnou zkusenost s 50PK950 a vypalenym logem. Jak dlouho max. je mozne nechat fci white wash bezet, aby zcela odstranila vypaleny obraz, pokud to vubec jde ??

dik.
jiroch82 (37)|6.12.2010 21:39
take se podelim o sve postrehy:

-folii tam mam a strhavat ji urcite nebudu

-existuje malinke zpozdeni zvuku mezi vystupem z repro TV a pres optiku do receiveru. Pokud se pusti zaraz, TV jede malinko napred. Uz jsem si parkrat rikal ze se rozjizdi pri sledovani urcitych zdroju obraz se zvukem, ale jen nekdy a pouze malinko. Slysel jsem ze nektere filmy jsou spatne demultiplexovane. Tak ze se snazim to dal neresit.

-potreboval bych propojit audio pres optiku z PC do receiveru, bojim se jen delky 15m, kterou na to musim pouzit. Pri testu audia pres coax spojeni dvou cinch kabelu - 10m a 5m se zvuk trhal. Na 10m kabelu bez spojky F/F to jelo plunule. Odhaduji ze s kvalitne stinenym a neprerusenym 15m kabelem opatrenym kvalitnimi cinch M konektory by to melo jet tez plynule. Odzkouseno nemam. Budu asi resit optickym kabelem 15m za cca 600,-. Analogem to mam propojeno, ale v ramci digitalizace jej chci postupne opustit. Vsechny zdroje mam 5.1, z PC teoreticky i 7.1. vreceiveru mam 3 digit vstupy. 1.optical-50PK950, 2.optical pujde 15m optikou do PC a 3.coax do DVD prehravace. Ten je jeste stary na SCART, tak vyuziji p[rakticky vsechny IN/OUT v TV.

-DLNA super, akorat se pokazde chyta az po druhem spusteni (poprve nenaleze, kdyz opakuji tu samou akci hned najde sdileni)

-zkousel jsem obraz pres HDMI, VGA i DLNA primo pres prehravac. Vse ma sve pro a proti. Puvodne me pripadalo, ze pres HDMI je najhorsi obraz, ale po nejakem nastaveni na grafice a rozliseni 1920x1080 je to prakticky srovnatelne.

-HDMI pouzivam 1.3 o delce 15m. Prvni grafika ATI HD2400 mi vubec obraz z komplu do TV pres HDMI nepustila, ale jiny 2m kabel HDMI jel bez problemu. Jina grafika od nVidie mi vzala bez problemu i ten puvodni 15m 1.3 HDMI kabel. Audio se mi po 1.3 HDMI kabelu z PC neprenasi.

-Na prehravani pres DLNA mi vadi krokovost pretaceni filmu tlacitky < a > kde je skok prilis veliky a cekat na pretaceni 2x rychleji se mi opravdu nechce.

-*.mkv bez problemu prehraji

-pres DLNA mam nasdilene i sitove disky mimo PC kde bezi Nero Media Home a taktez je na TV prehraji bez problemu. Tak ze v TV vidim zdroje ze 2 PC a 1 NTB.
jirka106 (77)|7.12.2010 11:26
-*.mkv bez problemu prehraji

-pres DLNA mam nasdilene i sitove disky mimo PC kde bezi Nero Media Home a taktez je na TV prehraji bez problemu. Tak ze v TV vidim zdroje ze 2 PC a 1 NTB.[/QUOTE]


Ahoj,prosím tě jak máš nasdílený ty síťové disky jako jak to funguje já bych to chtěl taky takhle nějak udělat.Vždy když něco stáhnu do PC,tak pak si to musím přetáhnout na externí disk,který pak zapojím přes USB do televize a přehrávám je to docela nepraktický.Jak to udělat aby se mi soubory přenášely po síti do televize mám ADSL modem D-Link DSL-2641B.Moc tomu nerozumím,Díky všem za případné rady
jiroch82 (37)|7.12.2010 18:46
for jirka106:

-napred si musis nainstalovat NeroMedia Home 4, ktere prislo na CD s Plazmou. Ja to mam na centralnim PC, ktere zaroven vyuzivam i jako server. Na nej mam nasdilene disky ze vsech okolnich pc
(\\10.0.0.151\DATA (D), \\10.0.0.152\SPACE (D), ...) a to tak, ze natvrdo, pres statickou IP adresu (viz zavorka).
No a pak uz jen staci (pokud vsechny sitove cesty vidis pres totalcommander nebo tento pocitac a dostanes se do nich) je nasdilet do Nero Media Home 4. Musi byt vzdy spusteno - server spusten - ikona na liste, kterou kdyz vyvolas => SERVER JE SPUSTEN.

V sdilenych polozkach mam vsechny lokalni i sitove cesty vedouci na medialni sobory. A to je cele. Dokonce mam nasdilenou i DVD-RW ROM, abych mohl v TV spoustet filmy i z DVD, ktere jsou vlozene do mechaniky pocitace.

Snad to je tak pochopitelne ;-)
jiroch82 (37)|7.12.2010 19:15
for jirka106:

ty mas modem/router/switch ktery ma 4xLAN, coz znamena ze muzes mezi sebou sdilet zdroje (PC) zapojene do tech 4 ethernetovych zastrcek (RJ45). Pokud nic nenastavis priradi ti DHCP srv promenne IP adresy (kdyz se podivas na jednu z nich je tam nejaky zaklad bud 192.168.ABC.DEF nebo 10.0.0.XYZ). Ja ale na DHCP nespoleham, protoze pokud budes casove nezavisle pripojovat komply do site, muze nastat i to ze ti IP adresa bude putovat po siti a bude skakat z jednoho PC na druhy, proto to ja mam staticky a na censtralnim complu (serveru) nastaveno takto:

pouzit IP adresu
IP ADRESA: 10.0.0.150
MASKA PODSITE:255.255.255.0
BRANA:10.0.0.138

pouzit adresu DNS serveru
10.0.0.138

a takto to mam na vsech PC v domaci siti s tim, ze menim u kazdeho PC jen to posledni cislo IP adresy 2.kompl - 10.0.0.151 , 3.kompl - 10.0.0.152, atd... No a pak muzu mit namapovane ty staticke adresy, ktere jsou jiz jednou pro vzdy nemenne... a jsou diky nim namapovane napevno cesty na jednotlive disky.
jiroch82 (37)|7.12.2010 19:28
Vypalene logo Nova Cinema z celonocniho provozu TV se statickym obrazem zmizelo. Resp je to muj subjektivni dojem, rekl bych ze ho na 99,95% nevidim, ani kdyz se hodne soustredim na to misto kde bylo. Ke konci jiz bylo videt jen na barvach kuze, nejvice pokud se do praveho dolniho rohu dostalo kus obliceje nebo obnazeneho tela ;)

Vycistil jsem jej kombinaci white wash spolu s cistenim barev. Nechal jsem obe procedury spustene zprvu cca 1x 10 min v kuse kazdou a pote jeste jednou cca 1x 5min v kuse kazdou. Po techto procedurach ovsem logo zcela nezmizelo. Uplne vymizelo az po nekolika hodinach bezneho provozu TV vysilani v rezimu fullscreen 16:9.

uff..
obor (147)|8.12.2010 01:29
[quote=jiroch82;313149]Vypalene logo Nova Cinema z celonocniho provozu TV se statickym obrazem zmizelo. Resp je to muj subjektivni dojem, rekl bych ze ho na 99,95% nevidim, ani kdyz se hodne soustredim na to misto kde bylo. Ke konci jiz bylo videt jen na barvach kuze, nejvice pokud se do praveho dolniho rohu dostalo kus obliceje nebo obnazeneho tela ;)

Vycistil jsem jej kombinaci white wash spolu s cistenim barev. Nechal jsem obe procedury spustene zprvu cca 1x 10 min v kuse kazdou a pote jeste jednou cca 1x 5min v kuse kazdou. Po techto procedurach ovsem logo zcela nezmizelo. Uplne vymizelo az po nekolika hodinach bezneho provozu TV vysilani v rezimu fullscreen 16:9.

uff..[/quote]

ze vraj dobry cistic je zrnenie, cize pustit tv a vytiahnut tv antenny kabel, toto ked pustim, kratkodobe docasne vypalenie je do minutky prec (na to tvoje celonocne ..neviem..treba vyskusat nabuduce az sa prihodi ;) )
matusco (376)|8.12.2010 02:03
[quote=jiroch82;312868]
-HDMI pouzivam 1.3 o delce 15m. Prvni grafika ATI HD2400 mi vubec obraz z komplu do TV pres HDMI nepustila, ale jiny 2m kabel HDMI jel bez problemu. Jina grafika od nVidie mi vzala bez problemu i ten puvodni 15m 1.3 HDMI kabel. Audio se mi po 1.3 HDMI kabelu z PC neprenasi.
[/quote]

Aky typ resp. znacku kabla (ten 15m HDMI) si pouzil? Testoval si predtym aj ine znacky?

Vdaka za odpoved.
jiroch82 (37)|9.12.2010 13:16
for MATUSCO:

bohuzel jsem nemel tu moznost testovat vic kabelu o takove delce. Neni to prece jen polozka za par korun. Ten muj kabel stal cca 500,-

testoval jsem na tomto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

specif:
PremiumCord propojovací kabel pro spojení dvou audio/video zařízení přes moderní HDMI rozhraní, jako je např. HD-DVD/BluRay přehrávač a LCD/Plazma televizor. Kabel je stíněný, dokáže přenášet digitální zvuk i obraz a podporuje digitání ochranu obsahu HDCP. - Konektory: HDMI typ A (19pinů) male <=> HDMI typ A (19pinů) male - Délka kabelu: 15 m - Rozlišení: Až 1920 x 1080 bodů (standard HDTV 1080p), nebo nižší podporované formáty 1080i/720p/720i - max.datový přenos: 10,2 Gb/s; 340MHz - Barevná hloubka: 24-bit (16.7 million barev). - 19-wire cable, double shielded, AWG26 - kabel: UL20276 - HDMI 1.3 - barva černá

ten co jel v obou grafikach o delce 2m byl tento:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Specif:
Kvalitní propojovací kabel pro spojení dvou audio/video zařízení přes moderní HDMI rozhraní, jako je např. HD-DVD/BluRay přehrávač a LCD/Plazma televizor. Kabel je stíněný, dokáže přenášet digitální zvuk i obraz a podporuje digitání ochranu obsahu HDCP. Kabel je ve verzi standartu HDMI 1.3 a umožňuje maximální dosažitelný datový tok a rozlišení. Podporuje FULL HD standart. Konektory: HDMI male <-> HDMI male zlacené Délka kabelu: 2 m 19-žilový dvakrát stíněný kabel, AWG28 Parametry: 340Mhz datový tok až 2560 x 1600 bodů prokládaně vhodné pro FULL HD
jiroch82 (37)|9.12.2010 13:17
for obor:
diky za tip ;-) Snad zadne priste nebude, ale kdyby ano, vyzkusam ;-)
jirka106 (77)|9.12.2010 17:45
for jiroch82
Díky Ti za návod,ale přeci jen bych ještě potřeboval poradit,moc se v tom neorientuju.Mám jen jeden počítač ve kterým mám nějaká data,která bych chtěl přehrát v TV.Soubory mám nasdílený snad dobře.V menu tento počítač žádný sdílený disk nevidím /obr.5/pokud tomu dobře rozumím tak tam bych disk měl vidět?Asi mám někde něco špatně.Jinak Nero media vypadá takhle viz přílohy,ta IP adresa by tam měla být vidět?Jak pak v TV najdu počítač?Ještě jednou moc děkuji za rady.
obr1.jpg obr2.jpg obr3.jpg obr4.jpg obr5.jpg
jiroch82 (37)|10.12.2010 12:50
for jirka106:

no nasdilene to mas, otazkou je proc se ti nezobrazuje zadne zarizeni: Ja tam vidim nekolik IP adres s tim, ze televizi vidim myslim jako LG DLNA. Nejsem ted u ni, ale vecer Ti mohu poslat screenshot. Kazdpoadne ja mam na TV taktez nastavenou pevnou IP.

Jak mas vyreseno sdileni ? Mas vypnuty firewall ?? Je potreba minimalne pro testovani vsechny firewally povypinat nebo alespon ty, co primo ovlivnuji sitovy provoz..

Jeden je primo ve windows a druhy bude soucasti antiviru. Ja mam Eset smart security 4 a tam je primo v menu nastaveni (F5) moznost zcela vypnout firewall, povolit veskerou komunikaci. Napred by jsi mel zjistit zda na sebe disky vubec vidi z ruznych PC.. Mas Tv pripojenou pres kabel do routeru/switche nebo pres wifi ?? Sdileni disku pres wifi neni vzdycky 100procentni..

na TV nastav IP 192.168.1.3 a ostatni stejne jako jsem jiz drive psal.

A jeste dulezita vec, doporucuji nasdilet i tu slozku kterou chces sdilet do TV, ale primo na PC. Tzn.. pravym mysitkem na tu slozku, kterou chces sdilet, vybrat SDILET S, Everyone pro cteni/zapis (Win 7) na XPckach je to celkem podobne. Pak uz to musi fungovat ...
jirka106 (77)|10.12.2010 13:59
Tak po vypnutí firevallu se mi objevilo toto,viz obr.Jinak televizi sdílím přes dodaný dongle.V menu nera jak je položka STAV tak tam zatím nic není.Zatím dík musím běžet.
obr1.jpg
jiroch82 (37)|10.12.2010 15:27
for jirka106:
no to uz jsi na dobre ceste ;-), pokud mas tu moznost doporucuji propojit natvrdo kabelem k wifi routeru.
Igito (12)|10.12.2010 19:10
Tiež planujem kupiť tuto plazmu ,ale stále ma trápi tá folia na prednom skle. Spominalo sa tu ,že je to asi ten trublack filter ,ale tú foliu tam maju všetky LG z bezramovou technologiou a trublack je implementovany do skla a ma ho len tento model ,preto sa skôr priklanam k nazoru že tá folia tam nema byť.
Vladohds (3)|10.12.2010 20:18
[quote=Igito;314021]Tiež planujem kupiť tuto plazmu ,ale stále ma trápi tá folia na prednom skle. Spominalo sa tu ,že je to asi ten trublack filter ,ale tú foliu tam maju všetky LG z bezramovou technologiou a trublack je implementovany do skla a ma ho len tento model ,preto sa skôr priklanam k nazoru že tá folia tam nema byť.[/quote]
Fólia chraní len hrany po obvode. Odlepil som a je to ok.
obor (147)|11.12.2010 02:29
[quote=Vladohds;314033]Fólia chraní len hrany po obvode. Odlepil som a je to ok.[/quote]

No Vladohds to si strelil capa teraz. Tuna sa bavime o folii ktora je nalepena cez celu obrazovku a je s nou takmer "zrastena". Ta sa neodliepa. To co si odlepil to je jasne ok, taka lepiaca paska po obvode hrany ramu telky.
To:Igito > keby sa ta folia mala odlepit, ver tomu ze to bude v manuali a minimalne by sla taklahko ako ta folia po obvode. Tato ale nejde normalne ani zobrat za hranu. Takze to neries, ak sa ti 50PK950 vidi ako vhodne zobrazovadlo idees.
jirka106 (77)|11.12.2010 13:28
for jiroch82

Tak chlape díky už mi to běží.
jiroch82 (37)|11.12.2010 19:53
for jirka106:
tak to gratuluju ;-)
jiroch82 (37)|11.12.2010 19:56
Souhlasim s "obor", za zadnou cenu bych tu folii, ktera je pres celou obrazovku, neodlepoval !! Proc taky, vzdyt obraz je genialni, neni co resit... Neni nad cim spekulovat...
Jaffa13 (11)|12.12.2010 13:58
Tak jsem podstoupil reklamaci ohledně skvrn na mé TV.Vyjádření servisu vše v pořádku, televize nevykazuje kvalitativní odchylky od této modelové řady.Zaslal jsem jim tuto fotku, kde skvrny přímo bijou do očí a servisák se vyjádřil tak, že na té fotce to vidí, ale kdoví odkud jsem ty barevné obrazce sehnal a že to pro něj není směrodatné.On že věří jen testovacím RGB obrazcům se servisního menu. Předváděl mě je a na zelené barvě ty skvrny byly patrné.Ne tak výrazné ale byly.Že tam trochu něco vidí, ale že je to dobré.Pokud nejsem spokojen, ať televizi pošlu do servisu v Praze a tam to znovu přezkoumaj.Víc, že pro mě nemůže udělat.Akorát mě vytočil a zůstala mě nová tv s očividně vadným panelem.
Snímek 002.jpg
Tracido (2)|13.12.2010 10:51
Ahoj,

stal jsem se také majitelem této TV a musím uznat, že na pohled vypadá opravdu krásně a i obraz z kvalitního signálu na vysoké úrovni.

Přesto pár dotazů a postřehů.

1) dá se někde v menu otestovat obrazovka pomocí jednobarevných obrázků (viz Jaffa)
2) setkali jste se s problémem při zobrazování titulků, rolovacích menu (zejména při zpravodajství - jména osob apod.),či klasických menu TV, že v daném místě se podsvětluje či jinak světelně deformuje celý řádek, v kterém se daný text "titulku" nachází?! Na některých zahraničních forech to nazývají light bleeding...
3) Dá se někde v menu zjistit provozní čas TV.

Děkuji
jirka106 (77)|13.12.2010 14:41
1) dá se někde v menu otestovat obrazovka pomocí jednobarevných obrázků (viz Jaffa)
2) setkali jste se s problémem při zobrazování titulků, rolovacích menu (zejména při zpravodajství - jména osob apod.),či klasických menu TV, že v daném místě se podsvětluje či jinak světelně deformuje celý řádek, v kterém se daný text "titulku" nachází?! Na některých zahraničních forech to nazývají light bleeding...
3) Dá se někde v menu zjistit provozní čas TV.
----------------------------------------------------------------
Provozní čas zjistíš-menu/červené tlačítko,ale pokud jsi aktualizoval nový soft,tak pak provozní čas zmizel alespoň ho už nemůžu najít
Podsvětlení titulku při satelitním příjmu v SD kvalitě mám taky,ale při přehrávání HD souborů kde titulky běží /koncert/ se to neprojevuje,zajímavý,že při přehrávání AVI je to taky trochu podsvícený.
lsubrt (1)|13.12.2010 15:25
Formát HD TV Nova odpovídá ratiu 14:9 , ale svislé oříznutí jsou dva šedivé pruhy a obraz vypadá jak fotka ve starý občance. Nevíte dá se to nastavit na černou jako vodorovné pruhy?

Díky za odpověď
thundercz (69)|13.12.2010 18:48
Může mi někdo přirovnat kvalitu obrazu DVB-T k tv Samsung 40M87BD.Nebo všeobecně jak vypadá pozemní vysílání?Sleduji pouze prima cool.Jinak používám přehrávač WD ,ale jak předpokládám tam bude obraz v pořádku.