Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mám novou LG 50PK950 - zkušenosti

petr301 (42)|28.10.2010 09:06
[quote=obor;303428]Nasataveni> tuna v Uprava programu si vies zoskupit naladene kanaly a potom Nastaveni>Manualne ladeni tiez vies priradit predvolbu tomu ktoremu kanalu, doladit, preladit a v dolnej polozke "NAZOV" dat kratky nazov ak to nevycuclo z EPG.[/quote]

Díky za odpověď. Bohužel mi to tak nejde. U analogových programů v "Nastavení + úprava programu" i v "Nastavení + manuální ladění" programy přejmenovat a přesunout na jinou pozici mohu . U digitálních programů, kdy ve slotu mám modul+kartu se přesunutí nebo úprava nenabídne. Mohu pouze programy zařadit do "Favoritních skupin 1-4". To je docela nepohodlné a divné. (Nemohu si přeci pamatovat že např. ČT HD mám pod číslem 82 atd., nebo programy zařadit do favoritních skupin a potom v menu rolovat a překlikávat z jedné fav. skupiny do druhé ). Dělám něco špatně, nebo to opravdu nejde ( prostě nechci mít na pozici č. 1 ČT které tam nyní je, ale ČT HD, které je nyní na pozici 82). Omlouvám se možná blbý dotaz - ale abych jej vysvětlil - TV mám nyní doma na 14 dní na zkoušku, nyní mám LCD Sony a chci jej vyměnit. Rozmýšlím se mezi PK950 a Sony KDL-ex715. Tak TV musím pořádně vyzkoušet ... Díky moc
petr301 (42)|28.10.2010 09:18
ps: Jakmile ji trochu otestuji napíši alespoň mé laické zkušenosti lcd Sony x plasma LG x UPC x DVB-C x fotky x atd. , abych trochu pomohl ostatním při výběru.
ucetni (312)|28.10.2010 09:37
napíš iba o lg950. na sony tu nie je vlákno.
obor (147)|28.10.2010 23:55
[quote=petr301;303439]Díky za odpověď. Bohužel mi to tak nejde. ..U digitálních programů, kdy ve slotu mám modul+kartu se přesunutí nebo úprava nenabídne. .. Díky moc[/quote]

Tak v tomto pripade nemozem sluzit, mam len analog "kablovku", ale ak bude digital, bude to zaujimat aj mna, ak teda ty ci niekto iny na to pride tak sem s tym.

Mimo toho-moja skusenost-na dialkovom v strede 4-smerovych tracitok je akoby Enter, vyznacene kruzkom, skus ten pouzit, ci sledovat pozorne On Screen Menu ci ti to niekde neponuka (takto som sa osuskal ja pri zmene rozmeru obrazu, pri zoome,kedy jeden den som sa dostal do natahovania obrazu a o den uz som si nespmenul ako, az som nahodou v zoome stlacil ten enter a voalaaa ;-) )
ucetni (312)|29.10.2010 10:34
obor, kde si kupil lg ? vieš o nejakom dobrom obchode?
obor (147)|30.10.2010 01:23
[quote=ucetni;303643]obor, kde si kupil lg ? vieš o nejakom dobrom obchode?[/quote]
Ja to mam za VC od jedneho z vetsich SW/HW dodavatelov brane na firmu.
obor (147)|30.10.2010 01:49
Neviete niekto ci vobec a ak ano ako sa da zapnut na 50PK dopocet snimkov, ked chcem aby pohyb kamerou ci beziaci text nebolo trhane? (mam na mysli tu ficuru 100/200Hz LCD-ciek) A za druhe, efekt 24p dosiahnem len z prehravaca blue ray a origos blue ray media? z ripu nie?
Dik.
simona11 (14)|30.10.2010 09:55
Ahojte všichni, včera jsem si koupila tu LG 50PK950 .. a teď nevím jednu věc. Aktivně jsem zthla z panelu tu velkou -" domnívala jsem se , že ochrannou průhlednou fólii"... A teď nevím, zda jsem to měla odlepit. Měla tam zůstat anebo pouze byla určena kochraně při manipulaci? Šla sundat velmi těžko! ... poradíte mi. Děkuji
ucetni (312)|30.10.2010 10:22
našiel som tento e-shop http://www.endat.sk/Televizory-1/LG-Plazma-TV-50-50PK950-Full-HD-0-001-ms-5-000-000-1-bezramova-technologia.html . mate niekto skúsenosti? cena je asi o 250 eur lacnejšia ako v alze. je to možné?
eldorado09 (1441)|30.10.2010 10:35
V alze sú TV predražené.
deAngello (308)|31.10.2010 16:30
[quote=simona11;303838]Aktivně jsem ztrhla z panelu tu velkou "domnívala jsem se,že ochrannou průhlednou fólii"... A teď nevím, zda jsem to měla odlepit. Měla tam zůstat anebo pouze byla určena k ochraně při manipulaci? Šla sundat velmi těžko![/quote]

Simono asi nic moc pozitivního ...dle všeho sis odstranila část optickýho antireflexfiltru TruBlack

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
_

...škoda že si se na to neptala tady/prodejce/LG ještě předtím "skalpováním panelu"
Teď už se jedině rovnou obrátit na LG příp. hnedle servis a s nimi prokonzultovat náhradní řešení.
Dej potom info jak si dopadla ok ;)
Operator237 (256)|31.10.2010 16:51
[quote=simona11;303838]Ahojte všichni, včera jsem si koupila tu LG 50PK950 .. a teď nevím jednu věc. Aktivně jsem zthla z panelu tu velkou -" domnívala jsem se , že ochrannou průhlednou fólii"... A teď nevím, zda jsem to měla odlepit. Měla tam zůstat anebo pouze byla určena kochraně při manipulaci? Šla sundat velmi těžko! ... poradíte mi. Děkuji[/quote]

Zdravim a jak to vypadá bez te folie?:) jak to jako hraje?
garb7 (1189)|31.10.2010 16:56
[quote=simona11;303838]Ahojte všichni, včera jsem si koupila tu LG 50PK950 .. a teď nevím jednu věc. Aktivně jsem zthla z panelu tu velkou -" domnívala jsem se , že ochrannou průhlednou fólii"... A teď nevím, zda jsem to měla odlepit. Měla tam zůstat anebo pouze byla určena kochraně při manipulaci? Šla sundat velmi těžko! ... poradíte mi. Děkuji[/quote]

Zkusil bych to uhrát tak , že to musela byt výrobní vada nebot když to šlo sundat podobně jako jiné ochranné folie na menších přístrojich je to chyba výrobce (že to není uděláno tak aby to drželo pořádně , jestly je v návodu, že se to nesmí sundat atd.) nebot pokud to bylo někde na hraně volné že se to dalo chytit je evidentní že je to ochrana proti poškrábání.
Operator237 (256)|31.10.2010 17:06
[quote=garb7;304141]Zkusil bych to uhrát tak , že to musela byt výrobní vada nebot když to šlo sundat podobně jako jiné ochranné folie na menších přístrojich je to chyba výrobce (že to není uděláno tak aby to drželo pořádně , jestly je v návodu, že se to nesmí sundat atd.) nebot pokud to bylo někde na hraně volné že se to dalo chytit je evidentní že je to ochrana proti poškrábání.[/quote]

to horko težko uhraje tak to mela vyfotit při rozbalení a pak řešit reklamaci.
ucetni (312)|31.10.2010 17:13
kto má tento tv? strhuje sa tam niečo? možno len tá ochranná folia proti poškrabaniu...
garb7 (1189)|31.10.2010 17:22
[quote=ucetni;304144]kto má tento tv? strhuje sa tam niečo? možno len tá ochranná folia proti poškrabaniu...[/quote]

Poté co tam není ta folie změnila se barva toho panelu ve vypnutém stavu , a ta sundaná folie je světlá plně průhledná z obou stran ?
petr301 (42)|31.10.2010 19:24
[quote=ucetni;304144]kto má tento tv? strhuje sa tam niečo? možno len tá ochranná folia proti poškrabaniu...[/quote]

Mám ji na pár dní půjčenou, takže jsem nic nestrhával. Jediná krycí fólie je na hranách, vlastní plocha TV je pokryta také folií ( pokud přejedu u hran prstem, je cítit, že je sklo TV folií pokryté - je to méně znatelné než u té co kryje hrany). Pokusím se přidat fotku a mrknout do manuálu ...
Fotografie0100.jpg
petr301 (42)|31.10.2010 19:31
Jinak v manuálu nic o krycí folii nepíšou
ucetni (312)|31.10.2010 22:09
ten trueblack filter je za sklom, takže všetko na nom ide dole
obor (147)|1.11.2010 00:32
[quote=petr301;304180]Mám ji na pár dní půjčenou, takže jsem nic nestrhával. Jediná krycí fólie je na hranách, vlastní plocha TV je pokryta také folií ( pokud přejedu u hran prstem, je cítit, že je sklo TV folií pokryté - je to méně znatelné než u té co kryje hrany). Pokusím se přidat fotku a mrknout do manuálu ...[/quote]

Ja som strahaval len tu foliu po hranach, som myslel ze sa tuna pise o tejto folii, celkom dobra lepiaca paska ;-), ani sa mi nesniva ze tam je este nejaka folia po celej ploche displaya.Som teraz mimo domova, nemozem kuknut, ale na 110% by som povedal ze tam nic nie je len sklo, ved som to uz aj trosku cistil handrickou na optiku od odtlackov prstov po hranach a chovalo sa to ako sklo. Zeby niektore telky boli s celoplosnou foliou? Hmm.
obor (147)|1.11.2010 00:36
[quote=petr301;304180]Mám ji na pár dní půjčenou, takže jsem nic nestrhával. Jediná krycí fólie je na hranách, vlastní plocha TV je pokryta také folií ( pokud přejedu u hran prstem, je cítit, že je sklo TV folií pokryté - je to méně znatelné než u té co kryje hrany). Pokusím se přidat fotku a mrknout do manuálu ...[/quote]

Podla prilozeneho obrazku vidno ze je tam celoplosna (takmer, lebo nezasahuje az k okraju) ochranna folia, - po lepsom prskumani vidim ze ju tam ma tiez. Teraz neviem, co? Ze by nejak rusila, to si nemyslim. Skoda ze nemam moznost to pozriet v kamennom shope.
simona11 (14)|1.11.2010 11:43
Takže ještě jednou si to zhrneme.. Někteří tvrdí, že jsem ztrhla antireflexní folii?? To snad NE! To je výrobce takový ..., aby nenapsal do manuálu ani přímo na panel "Tutu folii neztrhávat! Jedná se o antireflexní...! nutné zachovat!!!"
Po odstranění jsem žádný velký rozdíl nepostřehla, snad je obraz ostřejší a jasnější.
No a pokud tam má být k vůli odleskům, tak to tu TV vrátím, bo přelepený panel folií jak na výkladní skříni nebo v levném zatmavení skel v autě.. to teda neptřebuji mít doma!!
Měla jsem za to, že antiraflexní ochrana bude nanešena nástřikem na vnitřní stranu panelu!
Toto řešení by bylo celkem amatérské!

Jinak DLNA zatím nefunkční... zvuk otřesný, bez AV receiveru neposluchatelný, net s nabídkou Youtube nedostatečný, server o počasí je vybrán snad ten nejomezenější, co ve světě je.. jak už tu bylo zmíněno, nepřehrává HD z netu...! Mám k ní připláclý disk a tam mi opět chybí možnost nahrávání.. no dobře, ale proč ta telka nemá FTPko, abych tam mohla alespoň po síti ukládat filmy a pak je odsud přehrávat!
Pomalé přepínání programů. Snad LG uvolní nový FW, kde půjdou přidávat oblíbené záložky k netu, když už ten net tam je a hlavně podpora pro přehrávání HD z netu!!

No a vrchol ta fólie, jsem z toho rozčarovaná
Asi ji vrátím tam , odkud přišla...
Prosím o názory ostatních, děkuji

PS: a to jsem si myslela, že jsem koupila to nej cena/výkon
simona11 (14)|1.11.2010 11:45
[quote=deAngello;304131]Simono asi nic moc pozitivního ...dle všeho sis odstranila část optickýho antireflexfiltru TruBlack

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
_

...škoda že si se na to neptala tady/prodejce/LG ještě předtím "skalpováním panelu"
Teď už se jedině rovnou obrátit na LG příp. hnedle servis a s nimi prokonzultovat náhradní řešení.
Dej potom info jak si dopadla ok ;)[/quote]

Hmm, ten prodejce nevěděl vůbec nic... a to jsem se ptala ve více shopech!
simona11 (14)|1.11.2010 11:48
[quote=Operator237;304143]to horko težko uhraje tak to mela vyfotit při rozbalení a pak řešit reklamaci.[/quote]

Asi Vám nerozumím, ale vlevo na hoře byla přilepená barevná reklamní nálepka s funkcemi a když jsem za ni vzala, tak jsem lehce zachytla i za tu průhlednou celopanelovou nálepku... a pak už to šlo celé dolů ... takže???
simona11 (14)|1.11.2010 11:49
[quote=garb7;304146]Poté co tam není ta folie změnila se barva toho panelu ve vypnutém stavu , a ta sundaná folie je světlá plně průhledná z obou stran ?[/quote]

Jo, k lepšímu!
simona11 (14)|1.11.2010 11:55
[quote=obor;304285]Ja som strahaval len tu foliu po hranach, som myslel ze sa tuna pise o tejto folii, celkom dobra lepiaca paska ;-), ani sa mi nesniva ze tam je este nejaka folia po celej ploche displaya.Som teraz mimo domova, nemozem kuknut, ale na 110% by som povedal ze tam nic nie je len sklo, ved som to uz aj trosku cistil handrickou na optiku od odtlackov prstov po hranach a chovalo sa to ako sklo. Zeby niektore telky boli s celoplosnou foliou? Hmm.[/quote]

Prosím, podívej se a dej mi info.
A pokud tu někdo má tuto 50PK950, mrkněte, zda máte na panelu fólii.
Dík
ucetni (312)|1.11.2010 11:56
tu foliu nerieš, je to len ochrana panelu pri manipulácii s tv. audio je na všetkých plazmách rovnako slabé, ale ked som porovnával s g20, tak na lg je zvuk lepší. má ine prednosti oproti g20, hlavne prehráva mkv súbory, nebliká , nepočuť trafo a celkovo obrazovo je lepšia podla mna...
simona11 (14)|1.11.2010 14:23
[quote=ucetni;304346]tu foliu nerieš, je to len ochrana panelu pri manipulácii s tv. audio je na všetkých plazmách rovnako slabé, ale ked som porovnával s g20, tak na lg je zvuk lepší. má ine prednosti oproti g20, hlavne prehráva mkv súbory, nebliká , nepočuť trafo a celkovo obrazovo je lepšia podla mna...[/quote]

No, já si to myslím také, narozdíl od "deAngella" , který tvrdí, že je to nutná antireflexní folie...

Je mi jasné, že na žadné placaté tv nemůže být dobrý zvuk, ale až tak špatný jsem nečekala. Jsem hodně pohodlná, a proto se mi nechce při každém zapínání telky startovat jak sat a domácí kino.. mít neustále 3 ovladače v ruce a něco přepínat na tv, něco na saťáku a zesilovat naAV rec..
ucetni (312)|1.11.2010 14:49
pri plazmach ide skor o obraz ako o zvuk. časom si na to zvykneš. skus sa ešte pohrať s nastavením zvuku v nastaveniach. aké máš inak skúsenosti s touto plazmou? tvoj názor na obraz a prehrávanie mkv súborov, stahovalo ti to nejaký firmware?....prečo si sa rozhodla pre túto tv?
lerby (906)|1.11.2010 14:54
[quote=simona11;304360]No, já si to myslím také, narozdíl od "deAngella" , který tvrdí, že je to nutná antireflexní folie...

Je mi jasné, že na žadné placaté tv nemůže být dobrý zvuk, ale až tak špatný jsem nečekala. Jsem hodně pohodlná, a proto se mi nechce při každém zapínání telky startovat jak sat a domácí kino.. mít neustále 3 ovladače v ruce a něco přepínat na tv, něco na saťáku a zesilovat naAV rec..[/quote]

PK950 je velmi leskly a pravdepodobne z vonkajsej strany ochranneho skla ziadny AR filter nema.
Ma iba TrueBlack filter s mikrodrazkami z vnutornej strany skla, ktory eliminuje zhora dopadajuce svetlo tak aby sa neodrazalo od samotnych plazmovych buniek.
simona11 (14)|1.11.2010 15:15
[quote=ucetni;304365]pri plazmach ide skor o obraz ako o zvuk. časom si na to zvykneš. skus sa ešte pohrať s nastavením zvuku v nastaveniach. aké máš inak skúsenosti s touto plazmou? tvoj názor na obraz a prehrávanie mkv súborov, stahovalo ti to nejaký firmware?....prečo si sa rozhodla pre túto tv?[/quote]

Bezrámová -design, přehrávámí od avi až po...a to velmi slušně , bez trhání z obyč. USB disku,obraz srovnatelný se samsungem či panákem, oproti panáku cena 7000 dole.
No a najivně jsem si myslela,že to bude mít FTP.
Jinak všechno jsou to stejné krámy a myslet si že G20 má lepší obraz jak samsung či lg, je zavádějící!

Tu záleží pouze o zdroji signálu, zatím je v HD jen pár programů a na nich ještě méně filmů.. ve full HD jsou jen nějaká dema nebo clipy na netu, no a 90 % filmů jsou staršího data 4:3 ve formátu VGA, tak opravdu není "zatím" co řešit.. Musíme počkat 10 let, než se počet pořadů HD natolik zvětší, že to bude běžné no a zatím tyhle plasmy budou na smetišti.
Řešit, zda je černá víc černá je totální kravina!
deAngello (308)|1.11.2010 17:35
[quote=simona11;304360]No, já si to myslím také, narozdíl od "deAngella" , který tvrdí, že je to nutná antireflexní folie...[/quote]

simono pokud to tak má být ok beru zpět tuto desinformaci s omluvou ;)

já jsem zhruba před 4měsící stejný dotaz zaznamenal na zahran.HDTV foru,
je mi teda mírně divný proč zrovna 950 by měla mít folii takto dokonale nalepenou přes panel jakože ochranou (?)
folie se nezdála k odlepení ani v reálu no ale fajn může být, snad tam je tedy kvůli bezrámovému panelu
o to lépe ...ale mamelukové z shopu by taky měly snad něco vědet :rolleyes:
obor (147)|1.11.2010 17:57
[quote=simona11;304372]....
.. ve full HD jsou jen nějaká dema nebo clipy na netu, no a 90 % filmů jsou staršího data 4:3 ve formátu VGA, tak opravdu není "zatím" co řešit.. Musíme počkat 10 let, než se počet pořadů HDenie natolik zvětší, že to bude běžné no a zatím tyhle plasmy budou na smetišti.
Řešit, zda je černá víc černá je totální kravina![/quote]
Prosiiim ta Simona (ak je to tvoje real name ;) ), kde ty zijes? a v ktorom storociii?? Ze vo full HD len nejake dema a klipy na nete... atd. moje nervy. Nebudem viac komentovat...jednoducho klikni si na http://www.hdclub.sk (jedno z mnohych) zaregistruj sa free, kup si poriadny konekt do InterNet-u, ak teda mas to stastie ze je dostupny a ideeees ;-))).
Ale vratme sa k teme. Telku pozriem stvrtok, potom dam vediet, ak to bude este aktualne.
Ku zvuku - skus predvolbu film alebo hudba, ale aj normal je celkom ok. Nezapinaj to vylepsenie pre zvyraznenie hovoreneho slova, mne osobne to pili dost usi. Daju sa tam nastavit aj vysky a basy. Celkovo zvuk pre pozeranie TV tak ako sme boli zvyknuty zo stareho CRT nie je o nic horsi, je urcite lepsi aj vdaka stereu. Filmy ci nejaku zaujimavu hudobnu produkciu len cez externu audio zostavu. Velkost reprakov a ozvucnice jednoducho nepusti.
deAngello (308)|1.11.2010 18:00
[quote=simona11;304360]Je mi jasné, že na žadné placaté tv nemůže být dobrý zvuk, ale až tak špatný jsem nečekala. Jsem hodně pohodlná, a proto se mi nechce při každém zapínání telky startovat jak sat a domácí kino..[/quote]

zvuk jde při nejlepší vůli nastavením EQ trochu vylepšít, nemyslím si že jinak vše co dnes běží v TV musí být zvukově super,
a zbytek který stojí za to (HBO HD aj.) tak si zapnem i AVR noa :-D snad od toho zde je a děláme to tak všichni že...

...koupilas dost dobře navíc tedy v porovnání s G20 rozhodně :BB:
obor (147)|1.11.2010 18:10
[quote=deAngello;304405]..
...koupilas dost dobře navíc tedy v porovnání s G20 rozhodně :BB:[/quote]

To som zvedavy - Preco? Hm?
Ja by som si kupil radsej G20 keby tak neblikala ako o zivot ;-). (cena v SK je rovnaka u oboch).
garb7 (1189)|1.11.2010 18:24
[quote=simona11;304372]
Tu záleží pouze o zdroji signálu, zatím je v HD jen pár programů a na nich ještě méně filmů.. ve full HD jsou jen nějaká dema nebo clipy na netu, no a 90 % filmů jsou staršího data 4:3 ve formátu VGA, tak opravdu není "zatím" co řešit.. Musíme počkat 10 let, než se počet pořadů HD natolik zvětší, že to bude běžné no a zatím tyhle plasmy budou na smetišti.
Řešit, zda je černá víc černá je totální kravina![/quote]

Pokud to u někoho neuvidíš v realu na P42GT20 tak to těžko pochopíš to co tato TV předvede z DVB-T je jak na levném LCD HD ČT1 nebo Nova a to s podstatně menším kontrastem a to že bych si dokázal představit lepší černo je fakt, ale neřeším nebot ostatní vlastnosti to bohatě vynahradí nebot obrazově je srovnatelná s Pioneer 5090 . Za 10 led bude jiná technologie ta je zbytečný to čekat.
obor (147)|1.11.2010 18:33
[quote=garb7;304410]Pokud to u někoho neuvidíš v realu na P42GT20 tak to těžko pochopíš to co tato TV předvede z DVB-T je jak na levném LCD HD ČT1 nebo Nova a to s podstatně menším kontrastem a to že bych si dokázal představit lepší černo je fakt, ale neřeším nebot ostatní vlastnosti to bohatě vynahradí nebot obrazově je srovnatelná s Pioneer 5090 . Za 10 led bude jiná technologie ta je zbytečný to čekat.[/quote]
Hmm..
ucetni (312)|1.11.2010 18:37
takže obor pri rovnakej cene by si šiel do g20? a čo prehrávanie mkv súborov? to g20 nezvláda.
eldorado09 (1441)|1.11.2010 18:38
U TV by mal byť najdôležitejší faktor obraz? Aspoň podľa mňa (nie prehrávanie multimédií).
obor (147)|1.11.2010 18:54
[quote=ucetni;304418]takže obor pri rovnakej cene by si šiel do g20? a čo prehrávanie mkv súborov? to g20 nezvláda.[/quote]
To prehravanie na telke ma vobec netrapi. Je mi to blizsie riesit to s HTPC. Plus by prehravanie z TV znamenalo pre mna dalsie nemale investicie do komplet home cinema. Vsetko mam poriesene cez PC. (trapit ma zacne digitalny opticky vystup, az budem raz pozerat HDTV programy).
Ja som riesil hlavne pomer cena/obraz. I ked som LG a Panas nevidel vedla seba, zda sa mi G20 lepsi. Jedina prekazka bolo 48Hz u Panas vs 60Hz LG. Panas obraz sa mihoce, blika ako stary CRT monitor na 60HZ. LG obraz pri tych 60Hz sa javi ako na CRTcku monitore ktory ma nastavenu refresh rate 70Hz. (to blikanie uz vobec nevidim od 85Hz).
petr301 (42)|1.11.2010 18:57
[quote=eldorado09;304419]U TV by mal byť najdôležitejší faktor obraz? Aspoň podľa mňa (nie prehrávanie multimédií).[/quote]

Souhlas. Týden jsem si ji testoval a musím uznat, že obraz vypadá hlavně u SD programů velice dobře ( alespoň ve srovnání s mojí předchozí LCD TV ). A ten zvuk zase tak špatný taky není - nevím co by kdo "u placaté TV" chtěl za hifi. Sice LG nemá některé věci vychytané ( psal jsem dříve - roztažení HD 4:3 na celou obrazovku, mírné odlesky a hlavně to řazení programů u DVB-C ), ale na vše si jde zvyknout, zase taková hrůza to není. A kvalita obrazu je nejdůležitější.
obor (147)|1.11.2010 19:06
[quote=petr301;304423]Souhlas. Týden jsem si ji testoval a musím uznat, že obraz vypadá hlavně u SD programů velice dobře ( alespoň ve srovnání s mojí předchozí LCD TV ). A ten zvuk zase tak špatný taky není - nevím co by kdo "u placaté TV" chtěl za hifi. Sice LG nemá některé věci vychytané ( psal jsem dříve - roztažení HD 4:3 na celou obrazovku, mírné odlesky a hlavně to řazení programů u DVB-C ), ale na vše si jde zvyknout, zase taková hrůza to není. A kvalita obrazu je nejdůležitější.[/quote]

Ano mozem potvrdit, ako som uz tuna predtym pisal, obraz z SD signalu, obyc. stara analog mestska kablovka je proste perfektny (samozrejme v ramci toho na co sme u SD zvyknuti) (zavisi od TV stanice).
obor (147)|1.11.2010 19:18
[quote=petr301;304423]... Týden jsem si ji testoval ...roztažení HD 4:3 na celou obrazovku...[/quote]
Ja som este nenarazil na HD film, HD serial ci TV stanicu, ktore by som nedokazal roztiahnut na celu obrazovku -jasne ze zvetseny obraz bol mimo okrajov TV, ci uz za pomoci TV (zoom) alebo MPCHC funkcia pan and scan.
petr301 (42)|1.11.2010 19:53
[quote=obor;304434]Ja som este nenarazil na HD film, HD serial ci TV stanicu, ktore by som nedokazal roztiahnut na celu obrazovku -jasne ze zvetseny obraz bol mimo okrajov TV, ci uz za pomoci TV (zoom) alebo MPCHC funkcia pan and scan.[/quote]

Možná u analogu a DVB-T to lze. Já mám vložený modul + kartu UPC (DVB-C - ladění Švédsko) a pokud je na ČT HD, Nově HD a Primě HD obraz 4:3 nelze jej roztáhnout ani zvětšit na celou plochu obrazovky. Vždy jsou na bocích černé pruhy. ( Pozn: v menu TV samozřejmě nabízí režim 16:9, zoom, a další ).
obor (147)|1.11.2010 20:05
[quote=petr301;304441]Možná u analogu a DVB-T to lze. Já mám vložený modul + kartu UPC (DVB-C - ladění Švédsko) a pokud je na ČT HD, Nově HD a Primě HD obraz 4:3 nelze jej roztáhnout ani zvětšit na celou plochu obrazovky. Vždy jsou na bocích černé pruhy. ( Pozn: v menu TV samozřejmě nabízí režim 16:9, zoom, a další ).[/quote]
No a ked si v tom menu kde su zobr. rezimy a das si zoom a stlacis Enter na dialkovom, tam sa da obraz donatahovat hore dole a aj posuvat hore dole (do sirky ale nie). Aj toto ti bolo naplat?
petr301 (42)|1.11.2010 20:16
[quote=obor;304445]No a ked si v tom menu kde su zobr. rezimy a das si zoom a stlacis Enter na dialkovom, tam sa da obraz donatahovat hore dole a aj posuvat hore dole. Aj toto ti bolo naplat?[/quote]

Jak budu u telky mrknu na to ... a dá se to roztáhnout i do šířky?
deAngello (308)|1.11.2010 21:30
petr - nedá, to není vůbec problém 950 nebo LG, některé "HD filmy-pořady" pouze v 4:3 prostě tak lezou už z kabelovky
nemám UPC, jasně modul+kartu mám, programů v HD asi 20 a někdy to tak jede - většinou jde o sprasené HD Prima+COOL,JOJka,Markýza,Nova,Barandov aj.:-k
ale tohle "HD?4:3" roztáhnou na celou plochu nelze
petr301 (42)|1.11.2010 21:47
Ok, díky, zbytečně bych po tom pátral. Vím, že je to zpravidla u našich programů zprasené HD :) ... ale např u Sony to mají vymakanější. Mají tzv. režim Smart a ten to natáhne pěkně přes celou obrazovku.
obor (147)|1.11.2010 21:50
[quote=deAngello;304467]petr - nedá, to není vůbec problém 950 nebo LG, některé "HD filmy-pořady" pouze v 4:3 prostě tak lezou už z kabelovky
nemám UPC, jasně modul+kartu mám, programů v HD asi 20 a někdy to tak jede - většinou jde o sprasené HD Prima+COOL,JOJka,Markýza,Nova,Barandov aj.:-k
ale tohle "HD?4:3" roztáhnou na celou plochu nelze[/quote]

Podla tohoto co pises sa jedna o vec kabloveho operatora, pretoze taka Markiza a Joj vysielaju v rezime 16:9 vetsinu programov, tak to mam ja z analog kabovky aj a Digi TV. Raz sa mi stalo, ze serial Ordinacia v ruzovej zahrade, ktory ide na Markize 2 diely za sebou, bol na Markize cez ten analog vysielany 16:9 ako zvycajne, ale na DigiTV siel prvy diel "vystrihnuty" do 4:3 a druhy po reklame uz 16:9. To len na margo toho, ze treba s tym otravovat distributorov signalu, snad sa spametaju.
deAngello (308)|1.11.2010 22:28
[quote=obor;304470]Podla tohoto co pises sa jedna o vec kabloveho operatora, pretoze taka Markiza a Joj vysielaju v rezime 16:9 vetsinu programov,
tak to mam ja z analog kabovky aj a Digi TV[/quote]

ok tak znova - a kolik těch programů máš v HD rozlišení 1080i ??
...s analogem i DigiTV se jdi tak možná snad vyfotit :D