Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co je kvalitnější?

Šány (0)|10.2.2005 14:53
Zdar lidi, nemáte někdo porovnání co je kvalitnější :
mpeg 2 z DVD rekorderu (hm, ale to asi taky záleží z jakého typu) nebo mpeg2 softwarově zpracovaný v PC (hm a tady zase, zpracovaný jakým encoderém) ? Zdroj je televizní vysílání.

Dík za poznatky.
Jano (592)|10.2.2005 18:55
keď je ten mpg2 zachytený v stolnom prehrávači a pálený rovno na DVD
tak by mal byť lepší ako zachytený obraz v pc z tv karty a potom
prekonvektovaný do mpg2.
Ale nemusí to vždy platiť -záleží od analog/digital prevodníka
dixi (33)|10.2.2005 19:04
Ja bych rekl, ze to bude vzdycky lepsi softwarove pres PC. ( optimalnejsi rozdeleni datoveho toku + dalsi pripadne upravy )
ViKinG (793)|10.2.2005 19:11
a já bych řek že se na to nedá odpovědět... moc neznámých
clee (6592)|10.2.2005 19:45
kdyz pouzijes prevodnik a kvalitni enkoder tak bude kvalitnejsi pc verze, jestli mas tv kartu a muzes mit sebekvalitnejsi enkoder tak lepsi bude nejspis nahravka z dvd rekorderu, minimalne co se tyce a/d prevodu....
Šány (0)|10.2.2005 20:26
No Jano, asi si myslel stolní DVD rekorder, no ale mimo jiné, tuším že Power DVD nebo nějaký soft umí zachytávat přímo do mpeg2 ne? Myslím TV karty v PC. No asi je to téma k zamyšlení.
Zatím dík za názory.
Jano (592)|10.2.2005 22:44
No TV karty do mpg nikdy !
Keď chceš kvalitu na placke DVD tak by som postupoval asi takto
Nahrať ful pal pokiaľ možno bez akéhokoľvek kodeku alebo Huffyuv čo
neni až taký markantný rozdiel.
Potom to prekonvektovať na mpg2 , ja používam Tmpgenc , mnohými
zatracovaný ale mne osobne vyhovuje .
Keď to urobíš takto , tak priamo do mpg-u takú kvalitu nedosiahneš na žiadnej TV karte do 10000 - aspoň čo poznám :-)
PS : Osobný názor pisateľa sa môže od iných líšiť :-D
StD (8612)|11.2.2005 04:50
Jano, co myslíš že doteď dělám? Do Mpeg2 (grab DVD, bitrate Custom 8000) z TVkarty a přes CPC2 na placku. Koukatelné to je, a z TVkarty "second-hand" za 1800K... Ten tvůj výkřik měla být reklama na co?
Šány (0)|11.2.2005 07:06
StD : zdar, přitom grabu, nerozjíždí se ti obraz a zvuk?
Jano (592)|11.2.2005 07:20
Výkrik bol na kvalitu :-)
Najlepšia je tak ako som napísal aspoň u mňa.
Je s tým viac roboty ale ten výsledok zato stojí , hlavne keď urobíš tak
1-2 filmy do týždňa.
Ráno to mám vždy hotové :-D
ODSakEda (2278)|11.2.2005 11:44
Stolní DVD video recordery nedosahují kvalit zpracování na PC! Na TV to ale ani nepoznáš...(ale proti VHS se to zdá best)

Zkoušeli jsme s kamošem nahrát z analog. kamery (Panasonic s docela pěkným obrazem) kousek videa na DVD-R, DVD-RAM recorderu Panasonic na fuul kvalitu a na PC přes analogový video IN TV karty WinFast Expert(a to jen composit,nedig. kamera ani S-video OUT nemá i když je tato možnost u TV karty!). Oboje do MPG-2 a u TV karty navíc alternativně do AVI (XviD).

Jak si myslíš, že to dopadlo?
Z DVD recorderu byl docela dobrý obraz, nicméně i u statických scén dost velký opar na hranách a okolí, způsobený komprimací. Z TV karty byl obraz lepší, nejspíš proto, že stolní přístroj nevyužívá moc velký datový tok, aby ohromil uživatele tím, kolik se teho na medium vejde... Kdežto na PC TV kartě je možnost volby! Alternativně v AVI byl obraz stejný od 3Mb/s a výše než DVD recorderu a navíc progresívní (neprokládaný a tedy bez vroubků a lépe použitelný pro lepší zobrazovadla než TV obrazovky, tedy PC monitory, LCD a datavideoprojektory!)

Ono nakonec i DVD recorder má A/D převodník, jako i TV karta, nejen z externího zdroje ale i z analogového TV tuneru... Jde o to, jak dobrý převodník má, jaký používá kodek MPEG-2 (od jaké firmy) a jak je kodek napevno přednastaven-neb jde volit jen v krocích, podobně jak u automatického fotoaparátu bez možnosti ručního detailnějšího nastavení!
ViKinG (793)|11.2.2005 12:34
ODSakEda: jen doufám že tenhle tvuj příspěvek nikdo nevezme vážně... je to tak jak napsal clee.
ODSakEda (2278)|11.2.2005 12:43
ViKinG
Mno for je v tom, že Clee napsal: nejspíš bude-tedy teoretizoval!..

Já jsem jen konstatoval, z jakému závěru jsme došli s kamošama pro praktických testech! A to je rozdíl, nemyslíš?

Apropo záleží, na jaké TV kartě s jak kvalitním převodníkem (Expert má 10bitovej) a jak to kdo umí nastavit!

Ostatně, až dostaneš takovýto (mrtvolka dole) zastavený obrázek z DVD recorderu, nebo jiného home recordingu, snat mimo dig. kamery s video IN a která je také vlastně i když páskovým, ale digitálním recorderem(a také záleží jak dobrý má A/D převodník!), dej vědět.

clee (6592)|11.2.2005 15:28
neteoretizoval, dvd rekorder sice nemam ale videl sem co umi (resp. neumi) zalezi dost na konkretni znacce a modelu, kazdopadne kdyz si ja natahnu cokoli pres canopus do PC a protahnu procoderem, vypalim na dvd a pustim (klidne i na plazme) nepoznam to od puvodniho zaznamu (DV, VHS) a jen jako dodatek a nepovinna cetba ja z tv pro vlastni ucely moc nenahravam, z devadesati procent archvuju zaznamy z analog. videokamer nebo stary VHS, takze pro me je dvd rekorder naprosto k nicemu
ViKinG (793)|11.2.2005 16:44
ODSakEda: neber to nijak osobně ale když dáš doporučení aby si v AVI(což je o videu "uvnitř" nicneříkající pojem) dávali deinterlaci a tím dosáhnou kvality, tak se sám diskvalifikuješ. Co je interlaced, s tím se má pracovat jako s interlaced až do konce (pokud to není úplně vyloučeno). Každá deinterlaced metoda vede k větší či menší ztrátě kvality.
Já si nehraju s "mrtvolkama" ale dávám si na placky dokumenty, seriály, filmy, takže si nepotřebuju nic dokazovat. To ti rád přenechám. S TV kartou prostě nemáš šanci toho dosáhnout. Nemusí se ti to líbit, můžeš proti tomu i protestovat, ale to je asi tak všechno :-) .
Šány (0)|11.2.2005 16:56
clee : " natahnu cokoli pres canopus do PC..." to je externí (interní) hardware karta?
Dík
ViKinG (793)|11.2.2005 17:27
clee (6592)|11.2.2005 17:43
no jednak teda stovka, stodesitka a petapadesatka ty jsou externi, pak jeste delaji advc1394 a ACEDVio ty sou zase interni, a vyssi modely jako 300 a 500 sou uz jen externi, podivej se na syntex.cz tam je prehled vseho co se u nas k dostani
Šány (0)|11.2.2005 21:05
Jo, jo chlapci čtu to všechno.
Zdar
StD (8612)|11.2.2005 21:19
Šány: Nerozjíždí (mám tam v Pi Audio/Video Lock = zámek), navíc to u těch starých filmů edituji (Audio) zvlášť a muxuji v CPC2...
john (149)|12.2.2005 01:57
[quote=Jano]No TV karty do mpg nikdy !
Keď chceš kvalitu na placke DVD tak by som postupoval asi takto
Nahrať ful pal pokiaľ možno bez akéhokoľvek kodeku alebo Huffyuv čo
neni až taký markantný rozdiel.
Potom to prekonvektovať na mpg2 , ja používam Tmpgenc , mnohými
zatracovaný ale mne osobne vyhovuje .
Keď to urobíš takto , tak priamo do mpg-u takú kvalitu nedosiahneš na žiadnej TV karte do 10000 - aspoň čo poznám :-)
PS : Osobný názor pisateľa sa môže od iných líšiť :-D[/quote]

pravdu rikas....
Šány (0)|12.2.2005 09:31
StD : rozumím, no pánové tak mi tedy zatím z toho vyplývá, že přednost má tedy zpracování v PC. Není to taky tím, že jsme ty DVD rekordéry zatím neokusili, a že máme zatím málo srovnání? I já jsem v té situaci a myslím si, že takový CPC nebo MCE udělá dobré video.
Zdar.