Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalni TV od UPC

hkstaripraha (20)|3.5.2012 20:57
[QUOTE=Ivo Mašek;404854] Jde totiž o to, že poslední fyzickou změnu kanálu (ne změnu rezervy, nebo přidání dalšího do počtu ke stávajícím) provedli už hodně dávno - tuším že někdy začátkem léta minulého roku. Takže si myslím, že od té doby to nemůže mít žádný uživatel v praxi vyzkoušené, protože k takové změně ještě od té doby nedošlo[/QUOTE]
UPC dnešního dne začala s vysíláním programu ČT4 HD na 83.kanálu (na 83k. doposud vysílala TV Barrandov HD) a na 70.kanálu(doposud rezerva) vysílá nově AXN HD. Na Kombi Komfort mám nyní 12 HD kanálů v lokalitě Praha9.

Také jsem někde četl, že Barrandov HD běží na 112kanálu, na kanálu 113 je AXN HD, kanál 114 je rezerva HD1 a kanál 115 rezerva HD2?
Ivo Mašek (10205)|4.5.2012 09:03
Tak já mám Supreme (nově ho už nelze získat., ti, co ho měli z minulých let, těm zůstal ponechán), tedy komplet úplně vše a kanály mi končí na 111. ten sto jedenáctý je rezerva. Když kliknu na další - hup, a je tam už jednička. Ale slyšel jsem o tom také, že to dál pokračuje nějakýma rezervama, ale já asi nejsem ten vyvolený B-)
Retiree (659)|4.5.2012 11:54
Ivo nebuď líný a znovu nalaď, 115 tv programů (vč. rezerv)...
Ivo Mašek (10205)|4.5.2012 13:52
Toho se bojím. protože se mi všechno zase rozháže a budu tam, kde jsem byl kdysi na začátku. Já si asi počkám, až UPC vloží nějaký program a rozháže to za mě. Pak mě nic jiného nezbyde, než to proladit ........... a srovnat.
Tu ČT4_HD i AXN_HD tam mám. To jsem si už srovnal. Co se týče Barrandova, tak zmizel pouze ten HD (nahrazen ČT4_HD), a to mě zase tak netrápí, protože rozdíl mezi Barrandovem_SD a HD prakticky žádný nebyl. .............no, až se budu někdy móóc nudit, tak si to celý projedu.
hkstaripraha (20)|4.5.2012 19:40
[QUOTE=hkstaripraha;408506]UPC dnešního dne začala s vysíláním programu ČT4 HD na 83.kanálu (na 83k. doposud vysílala TV Barrandov HD) a na 70.kanálu(doposud rezerva) vysílá nově AXN HD. Na Kombi Komfort mám nyní 12 HD kanálů v lokalitě Praha9.

Také jsem někde četl, že Barrandov HD běží na 112kanálu, na kanálu 113 je AXN HD, kanál 114 je rezerva HD1 a kanál 115 rezerva HD2?[/QUOTE]

Upřesňuji dnešní moji nabídku UPC(automaticky naladěno):
108 TV BARRANDOV HD
109 AXN HD (70 (AXN HD) v závorce)
110 rezerva HD1
111 rezerva HD2
112 ZDF
113 3sat
114 DAS ERSTE
115 METROPOL

Celkový seznam digitálních multiplexů a kanálů UPC - http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu
Retiree (659)|4.5.2012 20:20
[QUOTE=Ivo Mašek;408576]asi počkám, až UPC vloží nějaký program [/QUOTE] Při známé aktivitě UPC je do dobrá výmluva... Já jsem to podstoupil dneska, samozřejmě, nic nešlo tak jednoduše, jak jsem si představoval. Jinak, nový mux je na 314 MHz (Barrandov HD, AXN HD, atd.)
zuzihzv (4)|12.7.2012 17:02
Dnes jsem se pokusil změnit na zákaznické lince rozsah služeb.
Přikládám text mého e-mailu na UPC, který je výsledkem celého telefonátu:


Dnes jsem volal na zákaznickou linku vaší společnosti. A jsem hrubě nespokojen s vyřízením mého požadavku!

Zhruba před měsícem se pokusil zástupce UPC osobně zkontaktovat mou manželku s informacemi o nových službách a možných úpravách smlouvy, tak aby to pro nás jako dlouhodobého(!) zákazníka bylo výhodnější.
Bohužel, vzhledem k tomu že se manželka stará o 5 měsíční dítě, nemohla se tomuto pracovníkovi věnovat.

Dnes jsem tedy zkusil volat na zákaznickou linku - volba změna služeb, abychom se společně s operátorem pokusili najít nějaké optimální řešení. Paní, ke které se můj telefonát dostal, však předvedla naprosto neprofesionální přístup! Pravda, neřekl jsem přímo, že bych chtěl změnit služby. Požádal jsem pouze o úpravu smlouvy tak, abychom při podobné výši platby (v současnosti 1376 Kč vč. DPH) měli více služeb, nebo abychom změnili smlouvu na některý z nových balíčků.
Takto jsem řešení podobné situace provedl i minulosti, cca. před 2 lety, a to k mé naprosté spokojenosti. Při navýšení ceny o cca. 50 Kč, jsme získali daleko víc služeb. A vše šlo naprosto jednoduše vyřešit telefonátem s operátorkou zákaznické linky.
Dnes mi ovšem ona paní sdělila, že nic takového není možné.

Jsem dlouholetým zákazníkem UPS, nikdy jsem bohužel nebyl příliš spokojen se zpětnou vazbou na zákaznické lince ani přístupem ke stávajícím zákazníkům. Dnes to ovšem asi byla již opravdu poslední kapka!

Velmi vážně uvažuji o vypovězení smlouvy a přechodu na digitální satelitní příjem od konkurenční společnosti a internet přes mikrovlnné pojítko.
Pokud UPS o naši pravidelnou platbu nestojí, jako že to tak opravdu vypadá, proč bychom se měli vnucovat, že?

Je mi velice nepříjemné, že k této situaci došlo, možná to bylo pouze nepochopení mého možná nedokonale vysvětleného požadavku.

Protože se opravdu mohlo jednat o "šum v komunikaci", žádám o urychlenou zpětnou vazbu od někoho odpovědného za vztahy se zákazníky, abychom se společně ještě pokusili pošramocené vztahy napravit. V opačném případě nejpozději v pondělí 16.7. ráno odesílám výpověď smlouvy!


MÁTE PODOBNÉ ZKUŠENOSTI?
jito (999)|12.7.2012 17:49
Nějak jsem nepochopil,kde byl ten problém.
Pokud nejsi spokojený s odpovědí UPC,tak jim stačí napsat,a oni ti zavolají-a můžeš si to na jejich účet vyříkat...
Já to tak dělám.
drastys (14)|7.11.2012 12:40
Ahoj, tak jsem pořídil CA modul do TV Samsung B651 a nastal problem. Naladi vsechny programy ale skoro vsechny kostickuji a prerusuji se. Technik z UPC tvrdi ze je problem v DVB-C v TV protoze na obyc settop boxu to ficelo normalne. Setkal se s tim nekdo nebo ma nekdo nejaky tip?
Ivo Mašek (10205)|7.11.2012 12:55
A co ti ukazje kvalita a síla signálu. Mělo by to být v procentech.
Nevím, co máš za koax od UPC zásuvky. Pokud je to ona klasická "supermarketová" nit, tak vyměnit za pořádný stíněný koax.
drastys (14)|7.11.2012 14:28
Kvalitu signalu zkontroluji...

Jinak kabel mam koupeny s nalisovanyma koncovkama z Atosu, to je v ostravě speciálka na satelitní věci, těžko říct jak je kvalitní, mám i druhý kabel original od upc co dělal technik a na obou se to chová stejně... :-/
Ivo Mašek (10205)|7.11.2012 14:35
Tak je možný, že bude vadná i ta dekodovací karta ve slotu.
drastys (14)|7.11.2012 14:37
dnes asi dotahnu druhou TV tak zkusim vyloucit zda je to TV problem nebo Ca modul problem ...
vivid.sk (11472)|7.11.2012 15:52
To nemusis. Staci ked vytiahnes kartu s modulom a vyskusas naladit free kanaly (Zopar ich urcite aj ceske UPC ponuka, UPC SK ich ponuka cca 6). Ak budu stvorcovat aj tie - je problem v signale.

Inak TV s tym nema ziadne problemy (ani SD ani HD).

Jedine si daj pozor na jednu vec, nesmies viest kabel spoza TV - vznika rusenie od samotneho TV ktore sposobuje dany problem.
Elessar (18)|17.11.2013 17:06
Mám otázku,pokiaľ mám len UPC internet a nemám aktivivaný žiadny TV balíček pôjde mi cez kábel z ich zástrčky tiež pár free programov zadarmo?
Ivo Mašek (10205)|17.11.2013 17:49
Měl bys tam něco mít
Elessar (18)|17.11.2013 21:38
Waw a to som si chcel dopriať na vianoce CA modul ale ako kukám tak chytám joj plus hd,joj hd.markíza hd.stv2 hd,stv1 hd,ta3 a a to mi zatiaľ úplne staćí,ďakujem za informáciu.
*single* (130)|18.11.2013 11:59
Tady v Čechách se bez modulu chytne asi 30 programů jak v DVB-T, tak v DVB-C. Mnohdy jde free i pár placených kanálů.
peto.vac (525)|18.11.2013 22:57
[QUOTE=Elessar;473004]Waw a to som si chcel dopriať na vianoce CA modul ale ako kukám tak chytám joj plus hd,joj hd.markíza hd.stv2 hd,stv1 hd,ta3 a a to mi zatiaľ úplne staćí,ďakujem za informáciu.[/QUOTE]
A dalsie dokumentarne,hudobne,filmove a sportove mas ako analog zdarma,tiez asi 30...
vivid.sk (11472)|18.11.2013 22:59
[QUOTE=peto.vac;473142] a sportove mas ako analog zdarma[/QUOTE]
Nemas nic zdarma, za rozsireny analog sa plati. (Teda, ak to nemas nacierno niekde v rozvodnej skrini zapojene).
Elessar (18)|18.11.2013 23:29
Akurát som to skúsil teda analóg tak tam pár programov je ale kvalita mizerná.
vivid.sk (11472)|18.11.2013 23:49
veru, veru ... analog UPC distribuuje z historickych dovodov, pre starsie CRT v dalsich izbach.
peto.vac (525)|20.11.2013 14:49
Tak vlastne tam potom ani tie hudobne niesu,som zabudol ze analog sa tiez deli na zakladny a rozsireny a rozsireny mam uz par rokov,tak mi to uplne vypadlo,som myslel ze uz je len jeden analogovy balicek... :D
Pavel_tempx2 (829)|25.11.2013 23:56
bohužel i kabel, respektive zesilovače mají svoje limity, na každý analogový program připadá jeden digitální mux a vzhledem k tomu, že zesilovače podle typu zvládají max něco kolem 40 kanálů (ať už analogový kanál nebo digitální mux), tak se ten počet kanálů v kabelu musí někde projevit, nejlepší by bylo analog zrušit aby bylo dost místa na digitální kanály, každým dalším zrušeným analogem se zlepšuje kvalita ostatních analogových a taky digitálních