Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalni TV od UPC

Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 08:12
UPC ještě něco analogového šíří. Moc toho už není, ale pořád tam něco je
Ještě bych dodal, že při vybírání součástí pro kabelovku je potřeba vždy sledovat, pro jaké pásmo je zařízení konstruováno. Musí to být pro rozsah 47 až 862MHz. Terestial i satelit pracují v jiném rozsahu. Zařízení, které není konstruováno pro rozsah kabelovky, nemusí pracovat správně
Lucio9999 (140)|27.12.2011 09:49
[quote=KamilZ;386883]
Pak ještě některé zařízení mohou být průchozí, takže bys nepotřeboval to tolikrát rozbočit - vstup dalšího zařízení připojíš na výstup předchozího.[/quote]
[quote=Ivo Mašek;386882]
Z dvojrozbočovače půjde jeden koax do vstupu STB pro LCD a z výstupu STB půjde koax do antenní zdířky toho samého LCD, a zároveň z toho samého STB půjde výstup HDMI do zdířky HDMI na tom samém LCD. V menu TV (přes dálkový ovladač) si pak budeš přepínat vstupní pozice - to podle toho, který signál budeš chtít zrovna přijímat.
[/quote] je to možnosť,ale nevýhoda je že vždy musí byť zapnutý stb.Lebo akonáhle sa stb vypne,tak nepojde ani digitalny signál(alebo analogovy)v TV
KamilZ (10277)|27.12.2011 09:55
[quote=Lucio9999;386893]je to možnosť,ale nevýhoda je že vždy musí byť zapnutý stb.Lebo akonáhle sa stb vypne,tak nepojde ani digitalny signál(alebo analogovy)v TV[/quote]
To by stb musel být pěkný krám, aby vypnutý nepropouštěl signál na IEC IN do OUT.
Lucio9999 (140)|27.12.2011 10:09
no ten isty stb má Ivo Mašek,a myslim,že nepojde to ani jemu.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 10:26
[quote=Lucio9999;386896]no ten isty stb má Ivo Mašek,a myslim,že nepojde to ani jemu.[/quote]
Mám KAON. Zrovna teď jsem to zkoušel. Funguje to. To, co leze koaxem z STB, vyleze do TV i bez zapnutého STB (je pouze v síti 230V a ukazuje hodiny) Pouze na ovladači TV jsem musel přepnout z HDMI_1 na TV vstup
Lucio9999 (140)|27.12.2011 10:33
mám KAON KCF-B3000.
zo zasuvky UPC taham koaxial do stb ANT IN.
Z LOOP OUT stb ide další koaxial do anténnej zdierky TV.

STBox kaon vypnutý(svietia iba hodiny),a signal NEJDE.Ked zapnem STB tak už ide!

Čo robím zle?
jito (999)|27.12.2011 10:36
Rozboč to "hvězdy" a máš pokoj-žádné průchody přes zařízení.
Mám takto připojené 4 zařízení a každé je nezávislé na ostatních.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 10:39
[quote=Lucio9999;386902]mám KAON KCF-B3000.
zo zasuvky UPC taham koaxial do stb ANT IN.
Z LOOP OUT stb ide další koaxial do anténnej zdierky TV.

STBox kaon vypnutý(svietia iba hodiny),a signal NEJDE.Ked zapnem STB tak už ide!

Čo robím zle?[/quote]
Já nevím, jak je to u tvé TV, ale mě se prioritně po zapnutí TV vpravo nahoře na pár vteřin "rozsvítí" HDMI_1. Mám to tak i nastavené přes televizní dálkový ovladač (DO). Pokud chci jet bez STB, tedy spustit kanály nekódované, musím přes televizní DO navolit nikoli HDMI_1, ale úplně první vstup, který se jmenuje TV (já tohle běžně vůbec nepoužívám - já k tomu nemám důvod). Pak mi naskočí kanály nekodované, které nepotřebují CA modul a kartu v STB.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 10:40
[quote=jito;386903]Rozboč to "hvězdy" a máš pokoj-žádné průchody přes zařízení.
Mám takto připojené 4 zařízení a každé je nezávislé na ostatních.[/quote]
Já to mám také extra - tři televize po samostatných koaxech, ale tazatel bude ten STB dávat časem pryč, tak na tu chvíli by ten průchod mohl stačit
Lucio9999 (140)|27.12.2011 10:45
áno Ivo Mašek to iba vyskúšal..
Ivo Mašek: ten tvoj postup je skoro taký istý ako u mojej Sony, ale naozaj pri vypnutom stb,signal nejde. No najlepšie bude kupit ten 3-rozbočovač,len škoda,že neviem kde to vlastne sa dá kúpit,a prečo v predajniach maju všade iba klasické 2-rozb. :-(
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 10:48
[quote=Lucio9999;386907]áno Ivo Mašek to iba vyskúšal..
Ivo Mašek: ten tvoj postup je skoro taký istý ako u mojej Sony, ale naozaj pri vypnutom stb,signal nejde. No najlepšie bude kupit ten 3-rozbočovač,len škoda,že neviem kde to vlastne sa dá kúpit,a prečo v predajniach maju všade iba klasické 2-rozb. :-([/quote]
Musí to jít. Jenom to chce přes televizní DO najít ten správný vstup. Já jich mám asi 8.
jito (999)|27.12.2011 10:49
V prodejně s sat.technikou budou mít určitě vícenásobný rozbočovač.
Lucio9999 (140)|27.12.2011 10:56
jito-no žijem sice vo väčšom meste(Trnava),ale nikde nič(!) :-(

Ivo- ver alebo never nejde to, chapem,čo myslíš,našiel som na TV vstup "TV" kde sa dá ešte prepínat medzi "digital" a "analog",ale pri vypnutom stboxe Kaon 3000 tam nič "netečie".Ale akonáhle stb zapnem,tak už "tečie". Zvláštne,máme tie isté stboxy(!)
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 11:03
[quote]
našiel som na TV vstup "TV" kde sa dá ešte prepínat medzi "digital" a "analog",
[/quote]
To asi nebude ono. Já mám na televizním DO jedno tlačítko označené malůvkou "šipka do obdelníku". To když zmáčknu, tak se mi objeví vpravo na obrazovce pod sebou všechny vstupy do TV, a ten aktivní (mnou navolený) je podbarvený. Mačkáním na to tlačítko se podbarvení posouvá na ostatní vstupy.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 11:06
Ještě mě napadlo: Šíří vůbec slovenská větev UPC po kabelu DVB-T? To já totiž na ten vstup přes vypnutý STB chytám.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 11:19
Ještě zkus jednu věc: Ten koax, co máš na vstupu do STB, tak ten vyndej a zasuň ho na vstup TV (prostě ten KAON bude úplně mimo, jako by nebyl). No a uvidíš, co na TV uvidíš
Lucio9999 (140)|27.12.2011 20:25
no nič,nejde to. Na TV mám tiež """tlačítko označené malůvkou "šipka do obdelníku" """. To ked stlačím,tak sa mi ukážu vstupy HDMI1,2,3,4, ďalší vstup TV,vstup AV a tak. A ked zvolím ten vstup "TV",tak tam vyberam medzi "analog" a "digital". No ale ked vypnem stb(na hodiny) signal odíde. Nechapem,že je to v TV,ved nemože byť v tom rozdiel,ked máme tie isté stb Kaon.

Vyskúšal som vytiahnut ten koaxial zo stb,a strčil ho do antennej zdierky TV,a tam idú aj analogove programy,a aj nezakodovane digitalne programy.

Zvláštne...

Inak,dnes som pobehal XY predajní aj z satelitnou technikou a nikde nie je dosat 3-rozbočovač,iba tie F,šrobovacie.. Údajne, to je umenie zohnať! skúsim internet
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 20:48
[quote]
no nič,nejde to. Na TV mám tiež """tlačítko označené malůvkou "šipka do obdelníku" """. To ked stlačím,tak sa mi ukážu vstupy HDMI1,2,3,4, ďalší vstup TV,vstup AV a tak. A ked zvolím ten vstup "TV",tak tam vyberam medzi "analog" a "digital". No ale ked vypnem stb(na hodiny) signal odíde. Nechapem,že je to v TV,ved nemože byť v tom rozdiel,ked máme tie isté stb Kaon.
[/quote]
Tak to je zvláštní. Tomu nerozumím. (ten STB mám vyplý jeho dálkovým ovladačem, a svítí na displeji pouze hodiny)
Lucio9999 (140)|27.12.2011 21:03
a samotnym TV to asi nebude,pretože pred LCD som mal CRT Panasonic-a ten isty problem tam bol.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 21:05
Za to nemůže televize. Pokud nemá signál, tak nic neukáže.
Buď máš nějakou novější serii Kaonu, která je ošizenější a tudíž pro UPC levnější, ........... nebo já fakt nevím.
Lucio9999 (140)|27.12.2011 21:11
Kaon kcf-b3000hco
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 21:17
Ten, co je v přílohách.
On ale nemusí být uvnitř úplně totožný s těmi prvními, co expedovali. To se nepozná (jedině technik, který se to snaží opravit - ono to ovšem stejně nejde, protože je konstrukčně chybný)
kaon1.jpg kaon2.jpg
Lucio9999 (140)|27.12.2011 21:36
no priznám sa že predným displejom mám trochu iný stb,ale podla mna šrot ako šrot :-) Pre staršieho človeka(ale aj pre mladého) aj tak tazko ovládatelné.

Ale dajme si otázku. Može byt stb taky a onaky, a može mat urcite,hlavne softverove odlišnosti.Ale naozaj može jeden skoro totožny stb mať až taky vážnejší rozdiel v tom čo tu preberáme? Asi nie. No už si asi urobim uzol,lebo už mi z toho šibe. ... Najhoršie je že technici na infolinke UPC vobec nevedia na toto odpovedať,alebo odpovedia nezmysel....
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 21:43
[quote]
Ale naozaj može jeden skoro totožny stb mať až taky vážnejší rozdiel v tom čo tu preberáme?
[/quote]
Tohle to je ten nejmenší rozdíl (buď rád, že potíž máš jen v tomhle). K těm modelům KAON se na webových firemních stránkách nehlásí ani výrobce. jsou dělány na zakázku od UPC a jsou to bezkonkurenčně nejlacinější kabelové STB vůbec - levnější neexistuje. proto vážně uvažuji o koupi svého vlastního (Technisat, nebo Vantage).
[quote]
Najhoršie je že technici na infolinke UPC vobec nevedia na toto odpovedať,alebo odpovedia nezmysel....
[/quote]
Ti neví nic - na to si zvykneš. Pokud ta TV má tuner DVB-C, neotálej ani chvilku a zakup si modul a kartu do CI slotu. Ušetříš si spoustu starostí
Lucio9999 (140)|27.12.2011 21:50
aha,takže ja možem mať aj svoj vlastný stbox? pojde na nom smartka? Nie je to nejako viazané na tento UPC šrot? No ja keby som si aj kupil vlastny stbox,tak este 20 mesiacov musim platit nájomné,mesačne 4,90.-€ za ten stb Kaon. takže asi blbosť. To som si vtedy rovno moho ihned kupit Cam modul.

Ale ten si asi niekedy kupim...
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 21:51
Kdyby jsi se chtěl pobavit a trochu si počíst o KAONech, tak tady je výživné čtení:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=3537
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=2976
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 21:53
[quote]
aha,takže ja možem mať aj svoj vlastný stbox? pojde na nom smartka?
[/quote]
Ten přístroj musí UPC podporovat. Zakoupíš kartu, kterou ti spárují a je finito.
Lucio9999 (140)|27.12.2011 22:03
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 22:07
[quote]
Jestli mas ten novejsi STB s externim zdrojem, tak ti tv nepojede, pokud mas starsi typ, tak pojede.
[/quote]
No tak ty máš ten novější typ. Zinovovanej, maximálně ošizenej. ..... prostě UPC je fakt spolek
Lucio9999 (140)|27.12.2011 22:17
novší typ,horší "komfort". UPC
Lucio9999 (140)|28.12.2011 23:18
no včera do hlbokej noci som čital to forum o UPC...No mal si pravdu zábavne citanie,ani som nevedel ,kolko ludí je s tymi sluzbami od UPC a stboxami nespokojných!!

Či česká odnož UPC,alebo slovenská,všetko je to jeden obrovsky podvod na ludoch,ktorí su ticho,a nadalej im za to platia(ako aj ja)

K probleému: Moj stb je novší,má síce manual na KCF3000,krabicu KCF3000,a pozor teraz: má v systemovom menu KCF3000. Ale v skutocnosti mám model KCF4003!!!! To je bomba,čo?? Sudruhovia z UPC to takto sprdli vsetko!!! Rozdiel je asi len v tom externom zdroji co mám ja, dizajne,a v tej neprechodnosti prenosu signalu pri standby rezime mojho KCF4003. Takže kto má starší model KCF3000, može byt asi len rád.
::-))

A perlička: Dovodom,prečo UPC znefunkčnilo priechodnost signalu pri vypnutom stb,je udajne nariadenie EÚ,ktorá požaduje od podobných firiem väčšiu usporu el.energie pri stanby režimoch. Neverite ,ani ja som neveril... Cely svet ide do záhuby.. :-)
Ivo Mašek (10205)|29.12.2011 09:06
UPC dodává dva typy. Ten starší se jmenuje Kaon KCF-B3000 (možná i některé typy pod označením B3001). Tento typ mám já. Má svoje mouchy (zahlcuje se EPROM, respektivě nestíhá se před novou událostí smazat a po určitém počtu listování programy se šprajcne a vypne se., do negace přijde nežádoucí "jednička"), ale budu si ho chránit ce nejdéle, protože těch chyb a nelogičností má méně, než ten druhý typ, který se jmenuje Kaon KCF-B4003. Ten údajně ani nemá na sobě vypínač od sítě 230V (to ale nechci kecat - neměl jsem ho v ruce a ani jsem nenašel jeho fotky)., dále se skládá ze dvou krabiček (extra zdroj a extra přístroj), což je nelogičnost sama (někdo mi tu kdysi napsal, že prý to požaduje nějaká norma., což je blbost, protože nejnovější STB pro satelit i terestial nic takového nemají., ani jiná podobná či nepodobná zařízení nejsou rozdělená na bůhví kolik částí), a dále co jsem si početl o jeho vadách, tak musím konstatovat, že k těm dosavadním ještě pěkný kopec problémů přibyl.
Sranda ovšem je, že pokud bych chtěl reklamovat ten starší model, tak:
za 1.) bude repasovaný a minimálně bude obsahovat stejné chyby, jako ten reklamovaný (konstrukční chybu nelze opravit, to se musí vyrobit úplně jiný typ s jinou vnitřní konstrukcí), a nebo bude mít těch chyb více i jiných. Nové se již nedělají
za 2.) dají mi ten nový zázrak a budu na tom ještě hůř, než jsem
proto vážně uvažuji o zakoupení svého vlastního (stojí to ovšem dost peněz, ale asi k tomu stejně přistoupím, protože ten klid a pohoda za to stojí)
[quote]
Dovodom,prečo UPC znefunkčnilo priechodnost signalu pri vypnutom stb,je udajne nariadenie EÚ,ktorá požaduje od podobných firiem väčšiu usporu el.energie pri stanby režimoch.
[/quote]
To bude zase nějaký UPC blábol. Proč u jiných STB, nově vyráběných (a u jiných výrobků všeobecně) tenhle nesmysl neexistuje......
Lucio9999 (140)|29.12.2011 10:35
inak,mne čo sa často stáva je dosť časty reštart stb. Hlavne vtedy,ked trochu rýchlejšie a dlhšie prepínam medzi kanálmi,občas to zamrzne a reštartuje sa to odznovu (a treba čakat otravných 40 sekúnd)...
Ivo Mašek (10205)|29.12.2011 12:04
[quote]
Hlavne vtedy,ked trochu rýchlejšie
[/quote]
Nesmíš rychle, musíš při listování vždy chvíli počkat (paměť to musí zpracovat a potřebuje na to čas., budou to zřejmě ty nejlevnější šmejdy, co se vyrábí). Zhruba po 20 až 25 programech se ti to kiksne vždy (ta epromka to prostě už dál nerozdýchá - smaže se a začně na čisto)
KOCOUR65 (653)|30.12.2011 10:16
B4003 ma taky vypinac ze zadu - jsou dva druhy nektere maji 320gb disk a nektere 500 - s tim vetsim diskem je mene problemu - mozna je to tim ze cim vice se disk plni tim vice ma kaon problem - neustale uklada data a kdyz je moc plny tak kaon to nezvlada
Lucio9999 (140)|31.12.2011 12:37
Kocour65--no ja mám KCF B4003,a externý zdroj a 320 GB hdd.

inak,včera som detailnejšie pozrel kanale SD ,ktore mi Tv naladil cez dvb-c,teda tých cca 14,čo nie su kodované,a porovnal to s tymi istými kanalmi cez stb.Všetko z jednej UPC zásuvky. Rozdiel v kvalite evidentný v prospech digitalu cez Tv,stb mi ponuka horšiu kvalitu Sd kanálov.
ucetni.Ugo (8)|24.1.2012 11:52
Zdravím všechny zde přítomné a mám prosbu nebo spíše dotaz. Vlastním Kaon 3000HD PVR již asi půl roku a jsem uživatelem kabelové televize. Občas se mi stane, že po zapnutí Kaonu se neobjeví na televizi obraz, popř. na polovině obrazovky jsou vodorovné čáry a v druhé polovině obrazovky je zamrzlý obraz TV programu. V tomto okamžiku nejde s Kaonem nic dělat, nereaguje, připadne mi to, jako že "zatuhlý". Pomůže jen znovu vypnout a opětovně zapnout. Má někdo, nebo měl někdo z Vás takovou zkušenost a popř. čím to bylo?? Díky moc za jakékoliv informace.
Kaon_porucha.jpg
Retiree (659)|24.1.2012 12:35
Ivo Mašek (10205)|24.1.2012 12:37
S tímhle jsem se ještě nesetkal. Mě občas (někdy za 2 dny, někdy za 6 dní, někdy i 2x přes den - to se nikdy nedá odhadnout) zamrzne kanál v českém multiplexu tak, že nejde přepnout na jiný. Musí se blbeček Kaonek přes DO vypnout a znovu zapnout.
V každém případě budeš muset volat techniky z UPC (oni to neopraví, ale přivezou ti repas stejného modelu, a nebo ti přivezou ten novější model - ..... to si taky užiješ)
ucetni.Ugo (8)|10.2.2012 13:54
[quote=ucetni.Ugo;393428]Zdravím všechny zde přítomné a mám prosbu nebo spíše dotaz. Vlastním Kaon 3000HD PVR již asi půl roku a jsem uživatelem kabelové televize. Občas se mi stane, že po zapnutí Kaonu se neobjeví na televizi obraz, popř. na polovině obrazovky jsou vodorovné čáry a v druhé polovině obrazovky je zamrzlý obraz TV programu. V tomto okamžiku nejde s Kaonem nic dělat, nereaguje, připadne mi to, jako že "zatuhlý". Pomůže jen znovu vypnout a opětovně zapnout. Má někdo, nebo měl někdo z Vás takovou zkušenost a popř. čím to bylo?? Díky moc za jakékoliv informace.[/quote]

Tak jen dodávám, že nakonec šlo o vadný HDMI kabel, který byl součástí dodávky a po půl roce prostě tzv. odešel. Po výměně už se tyto stavy neprojevují. Ještě dodám, že jsem nainstalvoval nový upgrade pro Kaon na který tady byl odkaz. Kromě toho, že objevily na displayi hodiny, tak se mě objeví pokaždé při zapnutí KAONU hláška "Zámek splatnosti, Imput CA PIN Code ????" a musím to vymáčknout na dálkovém ovladači exitem. Ver. je 11.10.00.04. Kdybych to tušil, tak nechám klidně ten původní, tam žádné hlášky po náběhu nebyly. Má někdo obdobné zkušenosti a hlavně, dá se toho zbavit?? Díky za případné info. Jen dodám, že jsem v místě napojen na pozemní kabelovou televizi NejTV, kterou máme po celém městě.
Ivo Mašek (10205)|10.2.2012 14:09
Budeš mít pravděpodobně modul CI+, nikoli CI
ucetni.Ugo (8)|10.2.2012 14:20
[quote=Ivo Mašek;396679]Budeš mít pravděpodobně modul CI+, nikoli CI[/quote]

OK a co to pro mne znamená?? Čekat na další verz od Kaonu?? iV předešlé verzi se mi žádná hláška nezobrazovala. Vrátit tovární nastavení jsem zatím nezkoušel, asi bych přišel o nahrané pořady, což nechci. Tak asi vymačkávat 2x exit při každém spuštění.
Ivo Mašek (10205)|10.2.2012 14:24
Odposlechnuto od jinud:
[quote]
Mám velký dotaz na majitele televizorů s CA modulem od firmy Lica. V prosinci jsem zakoupil modul do druhé TV v domácntosti a problém je následující. Po každém zapnutí TV se přes celou obrazovku objeví hláška "Ověření úspěšné", kterou je třeba odkliknout. Jelikož na starším modulu nic takového otravného nenaskakuje, kontaktoval jsem spol. Lica a sdělili mi, že u nových modulů (CI+) je to normální a nelze s tím nic dělat.
[/quote]
ci.jpg
ucetni.Ugo (8)|10.2.2012 14:30
[quote=Ivo Mašek;396682]Odposlechnuto od jinud:[/quote]

To zní logicky, novější slot, tak něco nového. Mě spíš zaráží to, že při používání staré verze to prostě nebylo a objevilo se to až po tom upgradu. No neva, díky moc za informace.
hkstaripraha (20)|14.2.2012 21:10
[QUOTE=ucetni.Ugo;396675] Ještě dodám, že jsem nainstalvoval nový upgrade pro Kaon na který tady byl odkaz. Kromě toho, že objevily na displayi hodiny, tak se mě objeví pokaždé při zapnutí KAONU hláška "Zámek splatnosti, Imput CA PIN Code ????" a musím to vymáčknout na dálkovém ovladači exitem. Ver. je 11.10.00.04. Má někdo obdobné zkušenosti a hlavně, dá se toho zbavit?? [/QUOTE]

Já jsem tuto vstupní hlášku odstranil zadáním čísel 1 2 3 4, tento postup jsem našel na fóru UPC ZONE.
leko (78)|1.4.2012 19:28
[QUOTE=hkstaripraha;397595]Já jsem tuto vstupní hlášku odstranil zadáním čísel 1 2 3 4, tento postup jsem našel na fóru UPC ZONE.[/QUOTE]


super dik za radu.


Mam od piatku doma kaon kfc b3000 prisli mi ho vymenit za starsi model, aby sme mohli primat HD.
Vie mi niekto poradit ako sa daju zoradit programi podla toho ako ich chcem mat ja zoradene a nie tak ako sa naladia ?
To znamena, tak ako pred tym na starsom modeli kde som vedel, pod ktorym cislom mam aky program.
Jedine co som nasiel je moznost si vyrobit tzv. favorites kde si mozem urobit vyber programov ale to je desne neprakticke a otravne.
Chcem mat zoradene programi vediet si ich presunut kde ja chcem. Ide ma porazit co za shit to je ....

dik za radu, neviem na to prist.
Lucio9999 (140)|1.4.2012 22:38
ano,ako píšeš ide to iba cez oblúbené. Je to divné,ale takyto nepodarok UPC ponuka!
Ivo Mašek (10205)|2.4.2012 07:35
A má to ještě jeden háček. jakmile UPC změní frekvenci (stačí změna jednoho jediného programu), celý "favorites" jde do kopru. Vše se rozhází a můžeš začít tvořit od začátku. (já mám přes 100 kanálů a to pak trvá zhruba 15 až 20 minut, než to znovu srovnám - on ten KAON je totiž ještě navíc dost líný)
petrsv_shw (18)|6.4.2012 08:11
[QUOTE=Ivo Mašek;404235]A má to ještě jeden háček. jakmile UPC změní frekvenci (stačí změna jednoho jediného programu), celý "favorites" jde do kopru. Vše se rozhází a můžeš začít tvořit od začátku. (já mám přes 100 kanálů a to pak trvá zhruba 15 až 20 minut, než to znovu srovnám - on ten KAON je totiž ještě navíc dost líný)[/QUOTE]

Ale to už není pravda, po předminulém upgrade FW v Kaonech se tento problém již neprojevuje
Ivo Mašek (10205)|6.4.2012 08:34
Nevím co bylo po předminulém upgrade FW (u mého KAONA k předminulému upgrade došlo už hodně dávno). Ovšem ten minulý upgrade FW mě velmi potěšil (bez nadsázky). Protože po jeho aplikování konečně nepadá multiplex s českými kanály (to se mi dříve stávalo, a to velmi nepravidelně - 2x za den, nebo 1x za týden, nebo 1x za den, atd.), a při projíždění těch zhruba 113 kanálů (mám variantu Supreme, kterou už dnes nenabízí) mi dříve 3x spadnul STB (vypnul, kousnul a já musel znovu nastartovat). To vše je po posledním upgrade naprosto v pořádku a onen STB konečně funguje tak, jak má a jsem s ním po x letech provozu spokojen. Takže ten upgrade kvituji velmi kladně a jen doufám, že už se v tom nebude nikdo šťourat.
Co se týče toho rozhození favorites . jseš si fakt jistý? Jde totiž o to, že poslední fyzickou změnu kanálu (ne změnu rezervy, nebo přidání dalšího do počtu ke stávajícím) provedli už hodně dávno - tuším že někdy začátkem léta minulého roku. Takže si myslím, že od té doby to nemůže mít žádný uživatel v praxi vyzkoušené, protože k takové změně ještě od té doby nedošlo