Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG HW-C770S: momentální špička domácího kina?

tommmyt (542)|2.4.2011 18:03
Nepřišel jste někdo jestli se dá při sledování filmu 5.1 na tomto kině přepnout na 2.1 ? Předchozí kino sony mi to umožnovalo. Tady jsem to zatim nikde nezjistil
RossiD (1271)|2.4.2011 21:33
Jsem mimo domov tak jen domenka, zkus na DO tlacitko DSP ...
tommmyt (542)|3.4.2011 10:35
[quote=RossiD;338059]Jsem mimo domov tak jen domenka, zkus na DO tlacitko DSP ...[/quote]

To už tu někdo psal a překopírovávám co jsem na to odpověděl :
No to právě že ne. DSP tlačítko jsou taky nějaký efekty (hall, rock, live, game, movie...) jako tlačítko PROLOGIC, ale funguje to jen při pouštění 2.1 zvuku (stereo CD nebo 2.1 film). Ale když pouštíš film 5.1 Dolby Digital nebo DTS tak to navíc nefunguje

edit: v těch efektech je i režim stereo, ale jak jsem psal během filmu to tlačítko nereaguje. Respektive přesněji řečeno, tlačítko nereaguje při puštění 5.1 filmu. Efekty jdou pouze na 2.1 věci a stereo znamená původní stereo, čili bez efektů..
RossiD (1271)|3.4.2011 11:25
Jak jsem psal, nemohl jsem si informaci overit, doma budu az zitra.Matne jsem si pamatoval, ze DSP melo neco se stereem, proto ten "vystrel od boku" .....
miro33 (2)|4.4.2011 19:55
Včera mi bol doručený tento výrobok ,no potrebujem poradiť s prepojením videa nakoľko som v tomto smere začiatočník.
Ide o to , že ak prepojím X Box-360 a WD-Live cez HDMI do receiveru Samsung a odtiaľ znovu cez HDMI out do TV Panasonic nemôžem nájsť žiadny signál.Už som skúšal všetky možné nastavenia no neviem si poradiť.
Ak tieto prijímače cez HDMI prepojím do TV ,tak mi fungujú ale zvuk je iba stereo.
Prosím skúsenejších o radu na tieto otázky :
-Ak tento receiver pripojím cez HDMI komunikuje iba s TV značky Samsung?
-Aká bude kvalita ak prepojím X Box-360 a WD-TV Live do TV s káblom HDMI do TV a zvuk cez TOS-Link do receiveru Samsung HW-C770S?

Dík za každú radu.
interfernet422 (1575)|9.4.2011 14:43
Miro, musí to fungovat tak jak jsi to měl prvně zapojené. Tzn. X-Box a WD-Live přes HDMI do receiveru. Z receiveru HDMI do TV z portu označeného jako Monitor. Když přepneš na receiveru vstup na ten, kde máš zapojen x-box, tak pak pomocí mačkej tlačítko Audio Assign (0), které mění způsob vstupu zvuku pro daný vstup. Cyklicky mění hdmi, analog, optic. Obraz by měl jít přímo.
Na TV musíš mít zapnutý vstup HDMI s číslem dle konektoru, kde jsi HDMI kabel z receiveru zapojil.
Není podmínka receiver i TV stejné značky. HDMI je obecný standard. Jen pokud máš stejnou značku, tak jsou schopny zařízení si spolu povídat a např hlasitost receiveru ovládat přes TV.
Pokud to nebude fungovat, tak bude nejspíš problém na straně receiveru.

PS: K Panasonic TV nebyl nějaký receiver stejné značky?
tommmyt (542)|11.4.2011 21:20
Nevyřešil jste někdo to pouštění filmů v noci? Stále mam ten problém že efekty jsou děsně nahlas vůči dialogům(takže když film zeslabím tak dialogy nejsou vubec slyšet), takže klasika - během filmu na dálkáči stále zeslabuji a zesiluji a to mam tu funkci potlačení efektů na maximum..:-(
miro33 (2)|12.4.2011 09:48
INTERFERNET 422, dík za odpoveď.Už tesne pred Tvojou radou som zvuk prepojil cez optický kábel (TOS link).Potom som znovu skúšal cez HDMI a ide to poriadku.Postupne si túto zostavu začínam dolaďovať podľa seba (miesto predných repro som použil drevené reproduktory Magnat ktoré som mal už predtým a je to poznať).
Pri tejto cene som s touto zostavou spokojný a je dobré že si s ovládaním poradí aj manželka a 10-ročný syn.
Veľmi si cením ,že si mi poradil.
interfernet422 (1575)|12.4.2011 16:56
Rádo se stalo. Ten TOS link kabel použij na propojení TV s receiverem, jinak zvuk přímo z TV do něj nedostaneš. (Alespoň mi to nešlo)

tommmyt: No s tím zvukem v noci bude asi problém. Vypínám v noci subwoofer, jinak asi nezbude než laborovat s DO.
tommmyt (542)|12.4.2011 20:41
na tom subwooferu něco bude, to je vesměs ten "zvuk" který je podle mě nejvíce slyšet přes zdi.. Snížil jsem ho asi na -5 a zesílil centr asi +8 Takto je ten centr sice o něco více plastovej ale tak no budiž - a místo toho potlačeného subwooferu jsem pak našel v nastavení "tone control" a tam se přidává nějaké bass, není to jako celkově basy jako subwoofer ale jsou to basy v těch samostatných bedýnkách jestli jsem to pochopil dobře (ale moc změnu jsem nepozoroval) ale tak pro vnitřní pocit místo toho potlačeného subwooferu ..
A takto je to pro noční promítání už lepší..
RossiD (1271)|12.4.2011 23:21
Pri nocnim poslechu preci lze pres DO subwoofer rovnou vypnout ne?Neni zde i primo nejaky rezim pro nocni poslech?
tommmyt (542)|13.4.2011 08:50
O uplném vypnutí před dálkáč vím, ale při sledování filmu by to byl zase haluz (hrůza)..tak při filmu v noci mam subwoofer jen stáhnutý a aspon trošku basy nechané. Subwoofer uplně vypínám jen když před spaním posloucham audio Cimrmana a to né že by zde basy rušily sousedy, ale aby subwoofer zbytečně nejel (vzádu nesvítil)
tommmyt (542)|13.4.2011 09:04
Ale ještě k tomu vyvážení dialogů a efektů - v kině jsem nebyl už nepamatuju a budu muset zajít abych si to vyvážení zvuku připoměl, ale mam doma speciální prostorové sluchátka pro domácí kino pioneer, nic se tam nenastavuje (ted myslím úroveň dialogů a efektů) už je to nastaveno a vyváženo od výrobce (jen se tam dá navolit větší či menší prostorovost místosti) a ty dialogy jsou v těch sluchátkách o mnoho víc znatelnější, hlasitější a srozumitelnější a to i když tam burácí efekty. To se s tímto kinem (co se týče dialogů) nedá srovnat, tady u toho kina to je hooodně znatelně horší
tommmyt (542)|18.4.2011 12:46
Kdo si myslí že má dobře (přesněji asi excelentně) nastavené toto kino pro večerní (noční) promítání, mohl by sem napsat co jak má nastavené? Samozřejmě vzálenost bedýnek od poslechového bodu si každý určí sám, ale ty další.. jak se to nastavuje přes dálkáč ten setup/menu zas tolik toho tam není.. díky. případně i pro normální denní promítání, to se mi taky moc nedaří nastavit
interfernet422 (1575)|18.4.2011 19:41
Jediné co mě napadá, že by šlo ještě nastavit, tak zesílit středový reproduktor, pak budou při dotatečné hlasitosti dialogů efekty o poznání slabší.
Do kina si zajdi. Žena vždycky říká, že to tam hodně řve.
tommmyt (542)|18.4.2011 20:19
zesílený středový to jsem tu psal, to sice zvýší dialogy, ale ten zvuk (ty dialogy) je takový šíleně plastový
Magicie (85)|14.5.2011 15:05
Mam tuto GK:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pripojil jsem jejich receiver pres HDMI (smerem od grafiky je tam ATI DVI->HDMI redukce umoznujici prenaset take zvuk) k PC a nastavil receiver na rezim "TV".

Prehravani hudby funguje korektne a filmy az na problemy s prilis hlasitymi efekty oproti vyskam (snazim se ponizovat crossover frequency na 60 Hz a omezit subwoofer na -6) u kterych jeste uvidim snad taky. Repro jsou vsechny jako small, aby nebraly funkci SW uplne a vzdalenost je korektne nastavena. Jestli vsak nekdo mate radu i k tomuto budu vdecny.

Pouze nevim jak i s nejnovejsimi ovladaci na grafiku a korektne detekovanym HDMI (AMD HDMI OUTPUT) presvedcit Windows + PowerDVD, ze mam pripojene na receiveru 7+1 repro (chci mit Dolby ProLogic IIz). U PowerDVD se sice zobrazi podobny Dolby ProLogic IIx, ale i kdyz na tento + 8 repro klepnu, tak pri dalsi navsteve menu se to vrati nazpet na stereo a 2 repro.

Mozna resim zbytecnosti a tento bude fungovat i kdyz Windows detekuje repro pouze jako stereo (klasicky dalsi pripojeny "monitor" i v zobrazovacich zarizenich se mne to pta na rozsireni plochy a rozliseni). Jeste jsem to nemel moznost vyzkouset na HD blu-ray filmu. Mozna by pomohl nejaky testovaci soubor, ktery by se odnekud stahl.

Diky moc za rady.
persson (299)|12.6.2011 16:35
Prave vcera som si kupil toto uzasne domace kino od samsungu, nie vsetko mam nastavene korekkntne, ale nedalo mi to a hned som si pozrel 3D film Avatar v zvukovom rezime DTS-HD a musim povedat, ze som bol celkom uneseny.... Myslim si, ze este som s tohto domaceho kina nevytrieskal uplne vsetko .
Moj nazor za tie peniaze urcite v tejto cenovej hladine spicka a mozno aj viac....

Super
tommmyt (542)|12.6.2011 18:40
na kolikatce jsi to měl nahlas? :-D
RossiD (1271)|12.6.2011 18:59
U mne staci volume na "35" a kona se male zemetreseni, hrombedna odvadi opravdu slusnou praci :), obvzlaste u DTS .... Zrovna nedavno jsem sledoval Aliens /Directors Cut Edition/, scena s leticim kusem zeleza, efekt byl tak realny ze jsem se neubranil uhybnemu manevru :) , kdyby mne nekdo pozoroval, tak jsem za blazna :)
persson (299)|12.6.2011 20:12
[quote=tommmyt;351175]na kolikatce jsi to měl nahlas? :-D[/quote]

Myslim, ze som to mal na 25, nechcel som susede zburat sternu, byvam v panelaku... mne ani nejde o silu zvuku ako o kvalitu zvuku, citil som sa ako v hocijakom multikine, fakt super, prave som si rozbehol zvuk z tv , myslim, ze sa pomali dostavam do toho
KOCOUR65 (653)|12.6.2011 20:54
tak po roce porad spicka - citil som sa ako v hocijakom multikine - fakt spicka
KOCOUR65 (653)|13.6.2011 22:03
pitomec ty jsi opravdu z..d
persson (299)|17.7.2011 07:46
Bolo by zaujimave, keby ste tu dali vase nastavenia co sa tyka reprakov , aby to hralo ako v kine...:)

mam to nastavene na pro logic IIz to znamena , ze priestorove mam v predu ako vysky

Velkost repracikov mam nastavenu ako smal na vsetky a prechodovu frekvenciu mam nastavenu na 150 Hz - tu neviem co je lepsie ci vysia , alebo nizsia frekvencia, bolo by dobre, keby sa niekto vyjadril, kto tomu rozumie....
Vzdialenos repracikov sa nastavuje individualne, ja mam to nastavene , takto predne prietorove mam na 3m, vyskove predne na 3m, central a subw. mam nastavene na 2,5m a zadne priestorove mam nastavene 0,9m
Hlasitost repracikov mam nastavenu takto: predny lavy +5 dB, predny pravy +5 dB, vyskovy lavy +7dB, vyskovy pravy +8dB, central +3 dB, zadny lavy +4 dB, zadny pravy +4 dB, subw. +5 dB

vysky aj bassy mam na +6dB

Zaujimalo by ma , ci ma niekdo lepsie nastavenie
tommmyt (542)|17.7.2011 09:08
persson: no počkej, v první řadě ty používáš pro logic II pro sledování filmů? není to lidi základní chyba?? však to je uměle vytvořený efekt .. filmy by měli být sledovány bez přidaných umělých efektů, jestli se nepletu.. pak teprve by bylo ok psát o konkrétním nastavení kina aby to hrálo jako v kině :-)
persson (299)|17.7.2011 09:58
[quote=tommmyt;357147]persson: no počkej, v první řadě ty používáš pro logic II pro sledování filmů? není to lidi základní chyba?? však to je uměle vytvořený efekt .. filmy by měli být sledovány bez přidaných umělých efektů, jestli se nepletu.. pak teprve by bylo ok psát o konkrétním nastavení kina aby to hrálo jako v kině :-)[/quote]

Ja som nehovoril, ze pouzivam prologic II, ja som napisal, ze repraciky mam rozmiestene na prologic IIz, hlavne mi ide o to male z, to je velky rozdiel.... cize v predu mam 4x repro, 2x priestorove,2x vyskove , v strede central , vedla tv mam subw. a vzadu mam 2x priestorove repraciky.... cize 7.1
vivid.sk (11472)|17.7.2011 10:17
[quote=persson;357152]...ze repraciky mam rozmiestene na prologic IIz...
...Zaujimalo by ma , ci ma niekdo lepsie nastavenie...
[/quote]
podla tych prispevkov zrejme ani netusis o com hovoris.

A co sa tyka tej hlasitosti, aky je vyznam ma pridat ju u vsetkych kanalov? Ak pridas kazdemu o +1db, nema to ziadny ako celok ziadny vyznam (vsetky budu len hrat hlasnejsie). Nastav teda zadnym 0db a ostatnym priadaj podla toho, aky je rozdiel.
persson (299)|17.7.2011 10:45
[quote=vivid.sk;357154]podla tych prispevkov zrejme ani netusis o com hovoris.

A co sa tyka tej hlasitosti, aky je vyznam ma pridat ju u vsetkych kanalov? Ak pridas kazdemu o +1db, nema to ziadny ako celok ziadny vyznam (vsetky budu len hrat hlasnejsie). Nastav teda zadnym 0db a ostatnym priadaj podla toho, aky je rozdiel.[/quote]


Mozem sa spytat jednu vec, mate to domace kino doma, lebo asi ty co ho maju, toto mi nebudu pisat, im musi byt jasne od zaciatku o com tu pisem...

Napisem tym co nemaju, na samsungu HW-C770S sa daju zapojit repraciky dvoma sposobmi a to Prologic IIz a Prologic IIx , prosim vsimnite si to male pismenko za tou rimskou dvojkou, z / zapojenie je klasicky ako 5.1, ale dva male repraciky, ktore zostali umiestnim vpredu nad priestorovimi repracikmi a budem ich vyuzivat ako vyskove repraciky / 7.1 /, kym pri pismene x/ ich zapojim klasicky 5.1 a dva repraciky co zostali dam za pohovku za seba /7.1 / a mna zujimalo ci ma niekdo iny nastaveny recever inak ako ja , aby dosiahol co najlepsi zvuk , ako v kine
tommmyt (542)|17.7.2011 11:30
Kdyby jsi radši napsal mam to rozestavěné v 5.1 nebo 7.1 lidi by to pochopili hned než toto co jsi psal. To kino mám doma a mam to zapojené klasicky 5.1 čili bez těch předních výškových.. já nejsem teda žádný odborník, ale aby jsi využil těch 7.1 (čili ještě i ty dva přední výškové) to by jsi musel mít film vysloveně už udělaný v 7.1 což právě se dneska nějak moc nenajde takže mě rozmístění na 7.1 přijde docela zbytečné , to jen takováto věc.
Co se týče zesílení konkrétního každého "kanálu" je to kapitola sama o sobě. Například mi přijde že když mam středový na 0, dialogy jsou potichu ale zvuk je reálnější _ než když dám středový na + něco, dialogy jsou pak sice hlasitější, ale zase o to více plastové. Tak mě jen napadá bacha at pak se tímto zesílením každého kanálu nezklesuje zvuk jako celek... Souhlasil bych s tim jak tu někdo psal- dal bych to na nula a hýbal jen s tím co vysloveně potřebuješ.. A nebo se tu právě dozvěděl nastavení jak to mají jiní a libují si že mají zvuk jako v kině a zkusil to nastavit stejně :-)
persson (299)|17.7.2011 11:42
[quote=tommmyt;357168]Kdyby jsi radši napsal mam to rozestavěné v 5.1 nebo 7.1 lidi by to pochopili hned než toto co jsi psal. To kino mám doma a mam to zapojené klasicky 5.1 čili bez těch předních výškových.. já nejsem teda žádný odborník, ale aby jsi využil těch 7.1 (čili ještě i ty dva přední výškové) to by jsi musel mít film vysloveně už udělaný v 7.1 což právě se dneska nějak moc nenajde takže mě rozmístění na 7.1 přijde docela zbytečné , to jen takováto věc.
Co se týče zesílení konkrétního každého "kanálu" je to kapitola sama o sobě. Například mi přijde že když mam středový na 0, dialogy jsou potichu ale zvuk je reálnější _ než když dám středový na + něco, dialogy jsou pak sice hlasitější, ale zase o to více plastové. Tak mě jen napadá bacha at pak se tímto zesílením každého kanálu nezklesuje zvuk jako celek... Souhlasil bych s tim jak tu někdo psal- dal bych to na nula a hýbal jen s tím co vysloveně potřebuješ.. A nebo se tu právě dozvěděl nastavení jak to mají jiní a libují si že mají zvuk jako v kině a zkusil to nastavit stejně :-)[/quote]

Konecne nieco k veci, mozno som to na zaciatku podcenil, clovek to ma niejaky piatok doma, tak ho nenapadne, aby to tu uplne specifikoval.... a na tom stredovom som tiez isiel dolu , teraz som ho dal na +2dB , zaujimalo ma ako mas nastavenu prechodovu frekvenciu, ked som to dal 150 Hz zdalo sa mi to malo, ked som dal 200 Hz vela, teraz som to dal na 180Hz a uvidim..... A co sa tyka toho rozostavenia 5.1 , alebo 7.1 - ja mam v xtreameri ultra nainstalovany XBMC a ten podporuje 7.1, tak som to rozlozil na 7.1, este som zaciatkoch a nemam to celkom odskusane, ale postupne si myslim, ze to bude len a len lepsie... Inak diky za prispevok
tommmyt (542)|17.7.2011 12:02
s tou frekvencí jsem si hrál tuším jen jednou a je to taky že 150 je málo a 200 je moc tak mam něco mezi a něco mezi je tuším nastaveno i od výrobce... S tím kinem jeden problém, už jsem to tu psal tak si to dyžtak najdi - bydlím v paneláku tak to nemůžu dost zesílit a tudíž aby to nebylo slyšet k sousedům tak to musím mít zeslabené ale pak je dooost rozdíl efekty a dialogy.. efekty jsou nahlas a když to stáhnu aby byly akorát tak dialogy nejsou skro vubec slyšet.. takže já mam zcela jiný problém než běžný lidi co si to mohou zesílit.. tuhle jsem byl sám doma tak jsem to zesílil a špička :-D Nevím jak funguje ten xtreamer co jsi psal že ti to dává v 7.1 ale řekl bych jestli to není taky jen uměle udělané 7.1 ?? normálně originál film je většinou v 5.1 a pokud film přes nějakou chytrou skřínku uděláš "uměle" na 7.1 tak se to holt liší od toho jak to zamýšleli tvůrci.. do toho bych asi nešel..
persson (299)|17.7.2011 13:02
[quote=tommmyt;357180]s tou frekvencí jsem si hrál tuším jen jednou a je to taky že 150 je málo a 200 je moc tak mam něco mezi a něco mezi je tuším nastaveno i od výrobce... S tím kinem jeden problém, už jsem to tu psal tak si to dyžtak najdi - bydlím v paneláku tak to nemůžu dost zesílit a tudíž aby to nebylo slyšet k sousedům tak to musím mít zeslabené ale pak je dooost rozdíl efekty a dialogy.. efekty jsou nahlas a když to stáhnu aby byly akorát tak dialogy nejsou skro vubec slyšet.. takže já mam zcela jiný problém než běžný lidi co si to mohou zesílit.. tuhle jsem byl sám doma tak jsem to zesílil a špička :-D Nevím jak funguje ten xtreamer co jsi psal že ti to dává v 7.1 ale řekl bych jestli to není taky jen uměle udělané 7.1 ?? normálně originál film je většinou v 5.1 a pokud film přes nějakou chytrou skřínku uděláš "uměle" na 7.1 tak se to holt liší od toho jak to zamýšleli tvůrci.. do toho bych asi nešel..[/quote]

I ked som to dal na 7.1 tiez nieco nasilu by som nechcel , ak som si dobre precital a pochopil Prologic IIz v zapojeni dava do jednych vyskovych vysky a do priestorovych bass a to sa mi uz celkom paci... Preto som to nerozmiestnil do prologica IIx, xtreamer ultra je vlastne htcp pocitac, ale mna zaujima program XBMC - je to vlastne medialne centrum, najlepsie ake som doteraz videl a ma to vela veci , ktore si mozes sam nastavit, jedna z poloziek je v akom priestorovom zvuku chces to nastavit....
vivid.sk (11472)|17.7.2011 22:56
[quote=persson;357158]...[/quote]
mne je jasne o com pises, len si nepochopil na co reagujem.
je jedno ake hodnoty hlasitosti jednotlivych kanalov mas doma nastavene. Kazdy ma doma inak rozmiestnene repro, inu akustiku a inak rozmiesteny nabytok.

Nema zmysel si tu vymienat nastavenia, ked to u kazdeho hra inak. Zadalsie to co pises nie je pravda. Dolby PL IIx funguje inak ako: v zapojeni dava do jednych vyskovych vysky a do priestorovych bass


[quote]
Dolby Pro Logic IIz expands on Pro Logic IIx with the addition of a height component, creating front height channels above the front left and right speakers, expanding a 5.1 or 7.1 system to 7.1 Height or 9.1. It identifies spatial cues in low-level, uncorrelated information, such as ambience and effects like rain or wind, and directs it to the front height speakers.[3] The channels it adds are matrixed, not discrete.
[/quote]
persson (299)|17.7.2011 23:11
[quote=vivid.sk;357283]mne je jasne o com pises, len si nepochopil na co reagujem.
je jedno ake hodnoty hlasitosti jednotlivych kanalov mas doma nastavene. Kazdy ma doma inak rozmiestnene repro, inu akustiku a inak rozmiesteny nabytok.

Nema zmysel si tu vymienat nastavenia, ked to u kazdeho hra inak. Zadalsie to co pises nie je pravda. Dolby PL IIx funguje inak ako: v zapojeni dava do jednych vyskovych vysky a do priestorovych bass[/quote]

Myslel prologic IIz co sa tyka tych vysok a bassov, ale mas pravdu moja informacia nebola spravna
tommmyt (542)|3.8.2011 22:40
Měl bych dotaz, jaké jsou způsoby přehrávání mp3 na tomto kině když se nechce používat cd s dvd/blu-ray přehrávač? Takže by se používalo něco malého přenosného jako "fleška" nebo něco takového s mp3.. Odhaduju bud varianta to mít na iPodu a to se dá frknout přímo k tomuto kinu.. ale iPod nechci - drahý. Další možnost je tu flešku (nebo možná i mp3 přehrávač, ale ten zase má jen výstup na jack a toto kino má jen taky výstup na jack-? ) dát do usb do dvd/blu-ray přehrávače a ten napojit na toto kino.. a další způsob by byl?? Dá se nějak nemít dvd/blu-ray přehrávač a mít jen flešku a toto kino a aby to hrálo?? (a nechci používat nějaké externí mulitipřehrávače jako wdtv live:-) ) -Spíš něco co se nedává do zásuvky, ale šlo by to napájet třeba přes usb kabel :-D Ale toto kino vlastně nemá usb vstup, to co má, se píše že je pouze na firmwaru.. tak co navrhujete?
interfernet422 (1575)|4.8.2011 12:16
Kousek káblíku,
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=874
libovolný mp3 přehrávač (třeba i telefon) připojit a hraješ.
tommmyt (542)|6.8.2011 11:23
[quote=vivid.sk;357283] je jedno ake hodnoty hlasitosti jednotlivych kanalov mas doma nastavene. Kazdy ma doma inak rozmiestnene repro, inu akustiku a inak rozmiesteny nabytok.

Nema zmysel si tu vymienat nastavenia, ked to u kazdeho hra inak. [/quote]

Osobně mi toto přijde už hodně pro detajlisty. Jistě že tvar místnosti, rozmístění nábytku atd má na výsledek vliv, ale tímto by se zaobíral, podle mého, opravdu už spíš detajlista. Narážím spíš na to, že řada věcí, které se dají v tomto kinu nastavit, má jiný charakter. Jistěže třeba vzdálenost od poslech místa si každý nastaví sám atd, ale třeba velikost repro, jestli velké nebo malé, to je spíš o tom, jestli bude zvuk velký či malý (nedokážu vysvětlit, zkuste si to přepnout..) a s tímto základním zvukovým "efektem" ani tvar místnosti nehne a z takovýchto jednotlivých nastaveních se pak složí dohromady ten kino zvuk- jak to hraje přímo z toho kina. Jak to hraje pak u poslechového místa, to už ano může být trošku jiné podle tvaru místnosti, rozmístění nábytku atd, ale podle mě zas až takový rozdíl to nebude a ty "drobnosti" si už každý doladí podle té své místnosti či požadavků.
Takže já bych klidně byl proto, kdyby sem někdo hodnej, kdo si myslím že to kino mu hraje lépe než v kině, napsal jak má to kino nastavené.. a myslím že pokud nemá to své domácí kino vysloveně v koupelně či jiné extra neobvyklé místnosti, tak se ten jeho výsledný zvuk zas až tak lišit nebude od mého (podle jeho parametrů) s mím rozmístění nábytku:-)

Důležitý dodatek: ale z praxe vím že nastavení kina je jedna věc, ale jak je tvůrci udělají film, je věc druhá. Občas koukám na film a dialogy jsou ok, jindy koukám na film a se stejným nastavením kina nejsou dialogy skoro slyšet. Taktéže basy, při jednom filmu ač se basy ve filmu snažily tak mi to přišlo dost nevýrazné a se stejným nastevní kina u jiného filmu to dunělo až moc.. takže ono aby si to kino člověk snad nastavoval při každém filmu. Ale dobrý by byl nějaký kvalitní základ viz první část tohoto psaní
interfernet422 (1575)|6.8.2011 12:11
Ponechal jsem si starší regálovky pro předky L+P a testoval nastavení repro malé nebo velké. Když jsem dal "velké" bedny, tak jsem samozřejmě přepl na velké. A přestal hrát subwoofer. Takže jsem zpět nastavil malé a posunul dělící kmitočet pro sw spíš níže, takže večer když vypnu sw tak ještě pořád je z beden dostatek basů.
Jinak jsem zkoušel i přibalený nastavovací mikrofon a když jsem funkci použvil vícekrát tak pokaždé nastavení dopadlo trochu jinak. Změřené vzdálenosti repro neodpovídaly skutečnosti, tak jsem to pak nastavil ručně. Kino hraje, s velkým kinem neporovnávám, dlouho jsem tam nebyl - jednak mě štvou ceny lístků, šustící a mlaskající spolučumící a hrozný obraz. V ostravském cinestaru neumí v žádném sále pořádně zaostřit obraz na plátno. Dělal jsem v dávných dobách na vojně i promítače, tak vím, že to jde (a to jsme měli 16mm promítačky) Nebo jsem jen moc náročný?
tommmyt (542)|8.8.2011 09:42
Nevíte někdo jestli toto kino přehraje zvuk PCM?? Ted nevím co mam přesně za blu-ray přehrávač, ale když to mam propojené hdmi tak by se to stejně mohlo dekodovat až v tomto kině, ale jestli to toto kino zvládne-?
vivid.sk (11472)|8.8.2011 11:26
[quote=tommmyt;360769]Osobně mi toto přijde už hodně pro detajlisty. Jistě že tvar místnosti, rozmístění nábytku atd má na výsledek vliv, ale tímto by se zaobíral, podle mého, opravdu už spíš detajlista. [/quote]

Omyl. Akustika miestnosti ma zasadny vplyv na zvuk.
Pusti si na tych istych repro muziku v jaskyni a potom na volnom priestranstve a uvidis. A dnesne ultra moderne obyvacky (TV na stene, ziaden nabytok, nizka kozena sedacaka, plavajuca podlaha) robia z miestnosti doslova jaskynu ... Zatlieskaj a uvidis.

update: pozri si napriklad video (zvol 1080p) a pusti na sluchatkach alebo lepsich bedniach, ake su tam velke zvukove rozdiely
vivid.sk (11472)|8.8.2011 11:27
[quote=tommmyt;361105]Nevíte někdo jestli toto kino přehraje zvuk PCM?? Ted nevím co mam přesně za blu-ray přehrávač, ale když to mam propojené hdmi tak by se to stejně mohlo dekodovat až v tomto kině, ale jestli to toto kino zvládne-?[/quote]

Urcite to zvladne, je to zakladna poziadavka pre AVR aby vedel spracovat PCM.
tommmyt (542)|9.8.2011 08:40
docela důležitý dotaz, pro mě : když přehrávám vytížený formát (full hd s DTS-HD čil blu-ray) a dám stopku ve filmu (čili z něho vyskočím) tak mi na tomto receiveru naskočí nějaké 192KHz (nebo Hz , ted nevím zkrátka takováto číslovka a nějaká značka), dělá vám to taky? Konkrétně - když přehrávám třeba full hd s obyčejným DTS a dám stopku, tak z toho filmu vyskočim hned, ale pokud jedu přímo DTS-HD tak naskočí na receiveru takováto hláška a to vyskočení z filmu chvilku trvá.. dělá vám to taky ? nebo co to je za hlášku??
bedsore (7)|28.8.2011 12:41
ahoj všem,
tak jsem si pořídil také tento kousek, ale mám problém s připojením zvuku z počítače přes HDMI. Pokud připojím k PC přes HDMI projektor nebo televizi, tak v nastavení zvuku mám možnost posílat zvuk přes HDMI. Ovšem pokud spojím PC a receiver a receiver a projektor, vše přes HDMI, v nastavení zvuku už volba HDMI out není. Někam se prostě vypařila. Obraz v tomto zapojeni funguje. Budu vděčen za jakoukoli radu, ktera by mě alespoň trochu posunula k zprovoznění.

Nevím jestli hledat chybu v nastavení receiveru nebo pc. Diky.
Scorpion7 (200)|28.8.2011 17:14
Pokud připojím k PC přes HDMI projektor nebo televizi, tak v nastavení zvuku mám možnost posílat zvuk přes HDMI.

To znamená,že tu Domáce kino nepoužívaš.Oprav ma až som zle pochopil.

Ovšem pokud spojím PC a receiver a receiver a projektor, vše přes HDMI, v nastavení zvuku už volba HDMI out není. Někam se prostě vypařila. Obraz v tomto zapojeni funguje.

A tu už to ide cez Domáce kino.Ked chceš aby si pustil audio zo Vstupných-HDMI na Výstup-HDMI/D.K./musíš nadstaviť HDMI AUDIO:z AVR na TV.Toto nadstavenie určuje,či zvuk zo Vstupu HDMI IN bude posielaný na Výstup HDMI OUT.Ked bude nadstavené TV tak všetko čo pripojíš na HDMI IN bude počut z reproduktorov TV/alebo projektoru/.Ked nadstavíš AVR zvuk bude reprodukovaný cez Domáce kino/AV-príjimačom/.AVR:zvuk nie je na VYSTUPE,TV:zvuk je na VYSTUPE.
Je to v položke nadstavenie HDMI.Stlač Tl.Setup/Menu,potom Enter a vyber položku Setup Enter,šipkami/hore,dole/vyber HDMI setup a potvrd Enter.Znovu šipkami vyber požadovaný HDMI IN a daj Enter.No a šipkami nadstav požadovaný režim HDMI AUDIO-TV./každý HDMI IN-vstup si tak možeš upraviť-niečo cez TV/Projektor,niečo cez D.K./.Tak vela štastia.
bedsore (7)|28.8.2011 18:43
to Scorpion7: Ano, kdyz propojim pc rovnou do TV nebo projektoru tak zvuk jde mimo receiver, tim jsem chtel jen poukazat na to, ze PC je v mem pripade schopno vest hdmi kabelem krome obrazu i zvuk. Tady jde o to, ze v teto kombinaci muzu nastavit na zvukove karte "HDMI audio output", cili aby zvuk byl prenasen po kabelu hdmi, nikoli analogove jack -> cinch.

A v tomto je prave ten problem. Kdyz mezi to pripojim receiver, aby zvuk po hdmi byl dekodovan v receiveru a obraz poslan dal do projektoru, potrebuji po zvukove karte, aby zvuk poslala pres hdmi, ale v teto kombinaci zapojeni proste ta moznost zmizi (moznost prehodit zvukovku na "hdmi audio output" by se mela objevit po pripojeni hdmi kabelem a skutecne se tak stane v pripade TV nebo projektoru ale uz ne po pripojeni receiveru). V receiveru mam nastave hdmi audio na AVR.

Ted tapu jestli je problem v nastaveni zvukovky, pocitace nebo receiveru ci necoho dalsi. Zkousim jeste dalsi kabely, dalsi hdmi vstupy na receiveru, ale to uz je spis takova znouzectnost. Dochazi mi napady a moznosti jak to vyresit. Mozna se to prave ani tak netyka samotneho receiveru, ale treba mel nekdo podobne trable a pomuze.
Scorpion7 (200)|28.8.2011 19:11
Prestav na receiveru to nadstavenie HDMI AUDIO na TV/namiesto AVR nadstav TV/.A potom sa priamo spojíš cez HDMI z PC cez receiver do TV/projektor/.
Tu maš pomocku:http://www.obchodny-dom.sk/file.phtml/325130/katalog/ najdi si Tam položku NADSTAVENIE - NADSTAVENIE HDMI/všetko je tam popísané/.Je to asi v 3/4 tohoto návodu.
bedsore (7)|28.8.2011 19:51
Asi propadnu zoufalstvi. Najedu do Setup Enter -> HDMI Setup -> HDMI Audio -> a kdyz chci zmenit Audio AVR na Audio TV tak to proste nejde. Proste to nejde zmenit. A urcite to predtim slo. Je mozny, ze jsem nekde neco zmenil, ze to odmita poslouchat? Jakoby to bylo uzamceno.
Scorpion7 (200)|28.8.2011 20:04
[quote=bedsore;364072]Asi propadnu zoufalstvi. Najedu do Setup Enter -> HDMI Setup -> HDMI Audio -> a kdyz chci zmenit Audio AVR na Audio TV tak to proste nejde. Proste to nejde zmenit. A urcite to predtim slo. Je mozny, ze jsem nekde neco zmenil, ze to odmita poslouchat? Jakoby to bylo uzamceno.[/quote]

Ziadne zufalstvo neprichádza do uvahy.Ale musíš meniť len ten vstup/HDMI IN/,kde maš zapojený PC/alebo budeš mať zapojený PC/.Tak ho vypni do StandBy.Odpoj z neho HDMI PC a skus nadstaviť.Po nadstavení znovu vypni do StandBy a potom pripoj šnuru/HDMI/z PC a zapni.
Cez ktorý vstup HDMI davaš PC?
bedsore (7)|28.8.2011 20:37
Takze po rosade s vypojovanim kabelu a vypinanim receiveru a pc uz to jde prehodit.

PC jsem zapojil na HDMI1 (BD/DVD).

Mozna nevim presne jak menit jen ten konkretni vstup. Nastavim si INPUT SELECTEM nebo primo tlacitkem BD/DVD a zmacknu Setup/Menu.

Nicmene i po prehozeni na Audio TV se nic nedeje, ale nevim jestli to delam spavne, protoze pokud prepnu na jiny zdroj (input selectem nebo konkretnim tlacitkem) i vratim se zpetna BD/DVD a jdu znovu do Setupu/Menu tak tam je opet nastaveno Audio AVR. Jakoby se ta zmena neulozila.


VYRESENO. Pomohly nove ovladace ke grafice.
bedsore (7)|31.8.2011 18:54
Tak vam nevim, ale u me je jeden problem za druhym. Pouziva nekdo zapojeni pres HDMI kabel PC -> Receiver -> TV/Projektor , s tim, ze zvuk dekoduje receiver a obraz dal putuje do tv nebo projektoru?

Sice jsem po mensich lapalijich tohle zapojeni rozjel, ale dalsi problem vyvstal. Neustale vypadava zvuk. Vyzkousel jsem vsechny hdmi vstupy a tri kabely, ktere tu mam a porad to samy.

Kratke video vyda za tisic slov

Resil nekdo stejny problem? A nasel reseni?

Na netu jsem nasel prispevek resici stejny problem a ze by snad mohl pomoci lepsi kabel, ale ja vyzkousel uz 3 kabely vsechny ve specifikaci hdmi 1.3 a nepomohlo to. Pritom pri zapojeni rovnou do tv zvuk jel vzdy v pohode. A nerad bych kupoval dalsi kabel v radu stokorun jen proto, abych zjistil ze to je k nicemu. Nebo se domnivate, ze by to mohlo pomoci? A ktery kabel koupit? Achjo.