Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG HW-C770S: momentální špička domácího kina?

vsp (704)|20.12.2010 01:55
cituji z diskuse tamtéž:

--------
Už podle vzhledu levnější varianta má 4 repro ochuzené o výškové měniče a "hrombedna" má jiný design. Hlavní rozdíl je pak mezi receivery, když tomu levnějšímu chybí dekodéry Dolby Pro Logic IIx, Dolby Pro Logic IIz, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS ES Discrete 6.1, DTS Neo 6, DTS-HD.
--------
Dekuju za upozorneni, toho vyskace bych si nevsim a zustal vy mystifikaci. Myslel jsem puvodne ze reciever je stejny, jen je o 2 repraky min, ale takhle tu cenu uz chapu a jdu radeji do "prave" HW-C770s. :) Uz jsem myslel ze usetrim 4 tis :)
--------konec citace

Vysledek patrne bude podobny, no AIO komplet "5.1 jen se zakladnimi kodeky" jsem kupoval pred 10 lety za 9000 Kc...

Takze uvazuju o HW-C770S, soucasni majitele, koupili byste si to znova?

Jake je vyuziti tech Dolby Pro Logic IIx, Dolby Pro Logic IIz, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS ES Discrete 6.1, DTS Neo 6, DTS-HD?

Jak to komunikuje s iPhonem? Je soucasti kolibka? K Onkyu stala snad 3000 nebo kolik... :-(
RossiD (1271)|20.12.2010 09:33
Jj, jdu do drazsi verze, dekuji.
Xamber (111)|20.12.2010 22:57
[quote=vsp;316343]

Jak to komunikuje s iPhonem? Je soucasti kolibka? K Onkyu stala snad 3000 nebo kolik... :-([/quote]

Ano kolibka je součástí přislušenství - bohužel z mého pohledu je to nepoužitelná věcička. Po připojení iPodu (mám iPod nano) začne přehrávat od jakési první stopy skladby v pořadí jaké si sám vymyslí a tvrdošíjně ho dodržuje (zřejmě na věky - postupné přehrání skladeb alba - to prostě neexistuje... ).
On má svoje pořadí a to dodržuje - můžeš jen skákat ob skladbu vpřed nebo vzad - prostě nepoužitelný. Tlačítka iPodu jsou v tom čase nefunkční, displej píše něco jako že je připojeno příslušenství a na displayi receiveru je číslo přehrávané stopy. IPod připojuju raděj pomocí jacku a mužu si vybrat , co chci poslouchat a ne co mi on nutí ...

Máte někdo jiné zkušenosti?
tommmyt (542)|22.12.2010 10:50
používáte nastavení přes kalibrační mikrofon nebo si to ještě doladujete manuálně to nastavení??? tak to mam doma a mě přijde zvuk někdy takový plochý, takový jako kdyby tam byl nějaký umělý efekt.. když pustím blu-ray přes hdmi tak zvuk je dobrý, ale když tam dam obyč dvd tak nic moc. Možmá je to tím že moje dvd nemá hdmi tak jede zvuk přes coaxial..?? Pouštěl jsem si takto dvd star wars 1, to znam z kina nazpaměti a ten zvuk když je souboj světelných mečů je takový nějaký divný v mém případě doma z c770s.. :-( mě přijde ten centr ze kterého jdou dialogy takovej plastovej
vsp (704)|24.12.2010 11:50
tak mi jezisek prinesl C770S a mam trochu problem

pripojim xtreamer do HDMI1 (2, 3) a navolim na DO tlacitkem BD/DVD a nic, zadny zvuk a z HDMI Out do TV nic neleze...

xtreamer do TV = vse se prehrava

si nevim rady, jak to ze to nefiunguje? O nejakem Anynet s Samsung TV jsem si taky nevsiml, zatim mi hraje pouze radio, co delam spatne?
Xamber (111)|24.12.2010 13:08
[quote=vsp;317178]tak mi jezisek prinesl C770S a mam trochu problem

pripojim xtreamer do HDMI1 (2, 3) a navolim na DO tlacitkem BD/DVD a nic, zadny zvuk a z HDMI Out do TV nic neleze...

xtreamer do TV = vse se prehrava

si nevim rady, jak to ze to nefiunguje? O nejakem Anynet s Samsung TV jsem si taky nevsiml, zatim mi hraje pouze radio, co delam spatne?[/quote]

Tlačitkem Audio Assign vybereš audio vstup příslušející BD/DVD (HDMI,OPTICAL,...) , případně dokonfiguruj v SETUP MENU - je to trochu krkolomné, ale dá se to nastavit - RTFM ...
Anynet musíš aktivovat v menu TV i v menu AVR - opět přes SETUP MENU -opět:když nevíš jak na to, přečti si manual...
RossiD (1271)|24.12.2010 15:51
2vsp
Jj, ja jsem stravil pul dne nastavovanim recieveru, ale vysledek stoji opravdu za tu namahu.Nektere filmove sceny pri otoceni "volume" smerem k maximu jsou schopny rozhybat i nabytek v obyvaku :) Super je i soupnuti iPhone do kolebky a muzika je hned k dispozici ... "Hrombedna" je naprosto neprehlednutelny kus sestavy a to co predvadi je fantasticke.Trosku jsem se pral s Anynetem, ja trouba nezakoupil opticky kabel a divil jsem se proc mi TV nehraje pres C770, ted je jiz vse OK a davam velky palec nahoru - maximalni spokojenost.
vsp (704)|24.12.2010 17:56
OKI, jdu na to http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201007/20100712133932328/HW-C700-C770S-C770BS-XEO_CZ_0618.pdf

takže po HDMI z TV (C650) do C770 (nebo do jiného AVR) nic nepřiteče (já vím, na AVR je napsané HDMI OUT) a je nutno z TV použít SPDIF (optiku)? Já vím, pro TV tuner optika stačí, ale kriciprd.l když už je tam to HDMI, to fakt neumí komunikovat obousměrně? No asi ne v základní revizi), zlatej SCART co?

Já jsem teda čekal, že uvidím nějaký VIDEO výstup z AVR, ale asi ne, tento neumí nic s videm, co?

Jinak kdosi tady psal o firmwaru, ale na Samsungu jsem žádný nenašel, stáhli ho?
vsp (704)|24.12.2010 23:24
tak bohuzel v manu nic (noveho) neni, pokud jstem te pochopil, tak pres HDMI z TV (tuneru) do AVR nic neleze, musis mit opticky kabel (jako ja)

Chci se zeptat, kdyz zapnete TV, zapne se Vam automaticky i AVR?

Me to funguje jen naopak, kdyz vypnut TV, tak se vypne AVR, ale priste se uz nezapne, musim ho zapnout rucne :-((( ????
RossiD (1271)|24.12.2010 23:37
U mne to same, TV LE55C670 vypina i AVR, ale obracene pri zapnuti toto nefunguje a reciever musim zapnout rucne.Budu to resit makrem pres DO Harmony One, nemam rad vice ovladacu nez jeden :)
Co se tyce vystupu audia z TV , jina moznost nez optika zrejme neni.
vsp (704)|25.12.2010 02:15
a z xtreameru pres C770 do TV to mas poresene jak? Me AVR neposle zadny obraz do TV at delam co delam :-((
vsp (704)|25.12.2010 03:04
...del
RossiD (1271)|25.12.2010 14:45
Pokud je dotaz smerovany na mne, tak xtreamer vedu do AVR na vstup HDMi 3 ? /oznacen jako BD-DVD/, nejsem doma a nemohu se podivat, ale vse slape jak ma.
Prirazeny vstup u AVR mas?
vsp (704)|25.12.2010 17:44
jak to myslis prirazeny vstup? kdyz privedu hdmi z XT do c770s tak c770s hraje (asi v poradku) zvuk, ale do televize (hdmi2,3) se mi uz obraz nedostane... na televizi jsem samozrejme navolil hdmi2, 3, pripadne se mi zjevil i vstup "AV Receiver" ( - jako samostatny vstup, zrejme pres Anynet nalezeny), zminene porty se mi jevi jako aktivni (tedy nejsou zasedle), ale video obsah se nezobrazi (HLASKA, ZE NENI SIGNAL)...

kdyz AVR nahradim HDMI spojkou, tedy spojim ty hdmi kabely, obraz se v VT i se zvukem objevi = problem v kabelech tedy pravdepodobne neni.

takze mam XT do TV a z TV po optice do receiveru zvuk, coz neni idealni

co s tim?
Xamber (111)|25.12.2010 20:31
[quote=vsp;317379]jak to myslis prirazeny vstup? kdyz privedu hdmi z XT do c770s tak c770s hraje (asi v poradku) zvuk, ale do televize (hdmi2,3) se mi uz obraz nedostane... na televizi jsem samozrejme navolil hdmi2, 3, pripadne se mi zjevil i vstup "AV Receiver" ( - jako samostatny vstup, zrejme pres Anynet nalezeny), zminene porty se mi jevi jako aktivni (tedy nejsou zasedle), ale video obsah se nezobrazi (HLASKA, ZE NENI SIGNAL)...

kdyz AVR nahradim HDMI spojkou, tedy spojim ty hdmi kabely, obraz se v VT i se zvukem objevi = problem v kabelech tedy pravdepodobne neni.

takze mam XT do TV a z TV po optice do receiveru zvuk, coz neni idealni

co s tim?[/quote]

Já mám htpc optikou do receiveru a hdmi do tv - mohu si pak vybrat, jestli budu mít puštěnou jenom tv a zvuk z hdmi a nebo mít při přehrávání hudby puštěný jen receiver bez tv BD/DVD nastaveno na OPTICAL1, a nebo obojí. Podobně mám řešený i satelit.
RossiD (1271)|25.12.2010 21:50
Nevim zda jsem se spravne vyjadril, ale jednotlivym vstupum /XTR,X-Box,STB O2 atd../ jsem v recievru prirazoval manualne funkcnost /HDMi 1,2,3,4, Optic 1 , atd ../ pomoci tlacitek na DO a to Input Select /vyber zdroje/ a prirazenim audia Audio Assign, vse mi pote jede na jednicku, ale to asi nebude tvuj problem, zde se jedna o zvukove funkce a ne o obraz.Jedine, ze by se zvuk s necim "pral" a zasahl nejakym spusobem i do obrazu /laicky nazor/.
RossiD (1271)|26.12.2010 11:08
2vsp
Tak jsem jeste juknul do manualu od TV a je zde tato pasaz:

Přepínání mezi zařízeními Anynet+

1. Zobrazí se seznam zařízení Anynet+ připojených k televizoru.
Pokud nemůžete najít požadované zařízení, aktualizujte seznam stisknutím červeného tlačítka.
2. Vyberte zařízení a stiskněte tlačítko ENTER. Můžete přepnout na zvolené zařízení.
Nabídka Seznam zařízení se zobrazí pouze v případě, že nastavíte možnost Anynet+ (HDMI-CEC) v nabídce Aplikace na hodnotu Zapnuto.
Přepínání na zvolené zařízení může trvat až 2 minuty. Probíhající operaci přepínání nelze zrušit.Pokud jste zvolili režim externího vstupu stisknutím tlačítka SOURCE, nemůžete používat funkci Anynet+.
Přepněte systém na zařízení Anynet+ pomocí nabídky Seznam zařízení
Nevim, mozna blbost, ale treba v nektere te vete by mohl byt zakopany pes.Je mi jasne, ze se tu bavime o ovladani pres reciever, ale treba je tu nejaka provazanost s nastavenim TV - hlavne co se tyce Anynetu.
tommmyt (542)|26.12.2010 15:05
[quote=RossiD;317233]2vsp
Jj, ja jsem stravil pul dne nastavovanim recieveru, ale vysledek stoji opravdu za tu namahu.Nektere filmove sceny pri otoceni "volume" smerem k maximu jsou schopny rozhybat i nabytek v obyvaku :) Super je i soupnuti iPhone do kolebky a muzika je hned k dispozici ... "Hrombedna" je naprosto neprehlednutelny kus sestavy a to co predvadi je fantasticke.Trosku jsem se pral s Anynetem, ja trouba nezakoupil opticky kabel a divil jsem se proc mi TV nehraje pres C770, ted je jiz vse OK a davam velky palec nahoru - maximalni spokojenost.[/quote]

A co jsi tam ještě nastavoval??? Já to mam zatim jen přes kalibrační mikrofon - však ten ti nastaví jen hlasitost aby byla u všech bedýnek správě - a co se v recieveru ještě nastavuje aby ten výsledek stál za to?? Já právě nemohu docílit nějakého toho zvuku co by stál za to.. :-( Centr mi přijde takový plastový a celkově jako kdyby tam byl nějaký efekt ale efekty jsem tam žádné nenastavoval, tak vubec nevím ..
RossiD (1271)|26.12.2010 18:37
Kalibracni mikrofon jsem zkousel take,ale pak jsem si vse nastavil dle sveho,hlavne u repro a to jejich vzdalenosti,hlasitosti,velikost atd., doposud se snazim vpravit do vsech tech rezimu Dolby xxx,Neo,EX/ES,inteligentni hlasitosti a podobne .U te kalibrace pres mikrofon se mi stahly zadni reproduktory na minimum a celkove se to automatice podarilo dost rozhodit, nevim zda byla chyba v umisteni mikrofonu, ci mam v obyvaku nejake zvlastni echo :)
Proto pisi, ze jsem si s tim vyhral a jeste si hrat budu, vse je treba vyzkouset na vlastni kuzi, nelze dat navod, kde bude dano ze tato hodnota bude tak a druha takto, podminky a prostor kde se sestava nachazi jsou ruzne.Rozhodne nenechavam nic na prvotnim nastaveni ci automatice, rad testuji co pristroj umi a nekdy je to hald metodou pokus-omyl.
tommmyt (542)|26.12.2010 20:51
no hura, už jsem aspon rozchodil ty nápisy jaký zvuk to jede. Doposud to ukazovalo jen to LPCM nebo cosi. Už mi to ukazuje i Dolby TruHD.. Jen když jede DTSMA (dts master audio nebo jak se to přesně jmenuje) tak to na displey ukazuje jen dts, to je správně?? když koukám ted do manuálu tak displey umí zobrazit nějaké DTS-HD, to je něco jiného než DTS-MA (dts master audio)?? Však co může být kvalitnější než dts na blu-ray a to je ma-master audio, ne?? když si pustím blu-ray s dts-ma tak mi to ukazuje jen červeně dts ..
Edit: tak přesně je to DTS-HD MA takže by to ale ted zesilovač měl ukazovat jako DTS-HD, ne? To tak je vyobrazené v manuálu, tak proč to neukazujééé? Jedu přes HDMI a ostatní zvuky to ukazuje (např Dolby TruHD..) a todle jen jako dts
vsp (704)|26.12.2010 23:21
?nek (3)|28.12.2010 10:22
Zdarec, mám problém že TV nenajde přes Anynet AVR. Zapojeno mám v AVR HDMI do out a v TV do HDMI 1 + optyku. Když dam hledat zařízeni tak mi to pořád píše - nenalezana žádna zařizeni. Jinak sice nemám origo sestavu tohoto kina, ale jen AVR a repro jiné značky. Věřte že pokud připojite objemově větší repro tak zvuk posunete do jiné ůrovně. Kolege má origo sestavu a když to slyšel u mně (Metallica Live 2009 - DTS 5.1, HD 1080) tak šel do kolen.
tommmyt (542)|29.12.2010 21:53
nevíte někdo když budu pouštět klasický dvd film 5.1 atd tak zda se dá na dálkáči to přepnout do obyčejného třeba 2.1? - třeba když budu pouštět film v noci tak aby to moc nerušilo.. vím že v nastavení AV to jde poštelovat aby se nějak ubralo ty efekty atd , ale to je na dlouho to stále přepínat před každým filmem.. já myslím přímo na dálkáči jedním stiskem přepnout třeba do 2.1 nebo tak něco ??
Lukowicz (12)|1.1.2011 10:53
Ano, tlačítkem DSP na dalkáči.
tommmyt (542)|1.1.2011 19:17
[quote=Lukowicz;319034]Ano, tlačítkem DSP na dalkáči.[/quote]

no to právě že ne. DPS tlačítko jsou taky nějaký efekty jako tlačítko PROLOGIC, ale funguje to jen při pouštění 2.1 zvuku (stereo CD nebo 2.1 film). Ale když pouštíš plnohodnotný film 5.1 Dolby Digital nebo DTS tak to nefunguje
tommmyt (542)|1.1.2011 19:30
Ale co mě štve nevíc jsou dialogy. Převážně: když dám dialogy aby byli co se týče hlasitosti akorát, tak efekty jsou nadmíru hlasité. A když to teda trošku celkově stáhnu aby efekty byli akorát tak dialogy jsou potichu. A to mam centr na dialogy asi +5. A toto se mi zdá u každého druhého filmu. Vám se to nezdá?????? Ted mě napadlo, když mám centr +5 tak zkusím ještě stáhnout levý a pravý přední (na ty efekty?), jinak nevím. Každopádně v tom případě si nejlépe vedou staré čb filmy, kde jsou jen dialogy..
ppepino77 (1)|3.1.2011 10:03
[quote=tommmyt;319167]Ale co mě štve nevíc jsou dialogy. Převážně: když dám dialogy aby byli co se týče hlasitosti akorát, tak efekty jsou nadmíru hlasité. A když to teda trošku celkově stáhnu aby efekty byli akorát tak dialogy jsou potichu. A to mam centr na dialogy asi +5. A toto se mi zdá u každého druhého filmu. Vám se to nezdá?????? Ted mě napadlo, když mám centr +5 tak zkusím ještě stáhnout levý a pravý přední (na ty efekty?), jinak nevím. Každopádně v tom případě si nejlépe vedou staré čb filmy, kde jsou jen dialogy..[/quote]

Ahoj, také uvažuji o koupi tohoto AIO, a už jsem byl téměř rozhodnutý ke koupi. Hlavní důvod je to, že mě také hrozně šte nevyvážená hlasitost dialogů vůči efektům ve filmech. mám pouze multimediální přehrávač a koukat večer na film se téměř nedá, neustále ovladačem zesiluji a zeslabuji. Na různých fórech jsem vyčetl, že problém by měl vyřešit AV receiver, kde se dají upravovat hlasitosti jednotlivých kanálů.....ale ted jsem se u tvého příspěvku dočetl, že máš tento problém i s AVR.... :( Podařilo se ti toto nějak vyřešit ???
tommmyt (542)|3.1.2011 11:59
[quote=ppepino77;319533]Ahoj, také uvažuji o koupi tohoto AIO, a už jsem byl téměř rozhodnutý ke koupi. Hlavní důvod je to, že mě také hrozně šte nevyvážená hlasitost dialogů vůči efektům ve filmech. mám pouze multimediální přehrávač a koukat večer na film se téměř nedá, neustále ovladačem zesiluji a zeslabuji. Na různých fórech jsem vyčetl, že problém by měl vyřešit AV receiver, kde se dají upravovat hlasitosti jednotlivých kanálů.....ale ted jsem se u tvého příspěvku dočetl, že máš tento problém i s AVR.... :( Podařilo se ti toto nějak vyřešit ???[/quote]

hoj, ano je to přesně ten samí problém - večer vždy ovladačem zesiluji a zeslabuji ! to jsem dělal i u předchozího kina a proto jsem se rozhodl jít do nového a to do tohoto samsungu když to každý chválil a ono ejhle, problem nevyřešen. řekl bych že problém je takový že ten kdo bydlí v normálním rodinném baráku a neruší sousedy tak to může mít zesílené že dialogy jsou ok a vubec v baráku nevadí že efekty pak řvou, to je pak spíše klad... ale my co to musíme mít lepé vyvážené pak zeslabujeme když jsou efekty.. zatím jsem to nevyřešil. ano jdou u tohoto samsungu nastavovat jednotlivé repráčky, ale to problém neřeší - Když si s tim vyhraju že zesílím centr tak dialogy jsou sice hlasitější, ale děsně plastové a jako bez basů a jsou slyšet jen ze středu, což asi nemají protože když mluví někdo na kraji plátna tak ten dialog by měl být v levo nebo v pravo.. dále jde v repráčcích nastavit více či méne basů a výšek, ale co jsem si s tím hrál tak se problém zatím moc nevyřešil.. zatím netuším co s tím. Přijde mi že toto kino je spíše o efektech. Když jsou na plátně efekty tak ty jsou dobrý, ale dialogy zatím teda nevýrazné, nebo v pozadí a když zesílím centr tak jsou jen ze středu a plastové..:-(
interfernet422 (1575)|5.1.2011 08:38
ppepino77 + tommmyt: Zkoušeli jste funkce Inteligentní hlasitost (str. 42 návodu) a Nastavení DRC? (str.44)
tommmyt (542)|5.1.2011 16:28
[quote=interfernet422;320107]ppepino77 + tommmyt: Zkoušeli jste funkce Inteligentní hlasitost (str. 42 návodu) a Nastavení DRC? (str.44)[/quote]

Jo samozřejmě. To nastavení DRC je docela dobrý, to se týká jen efektů a má tři kroky, minimum , maximum, standart a docela dobře po potlačuje efekty a s ostatním mi přijde že nehýne. ono je to dělané i přímo na shlédnutí filmů v noci a je to dobrý, ale neřeší to ten centr tedy dialogy.
Ta druhá funkce inteligentní hlasitost, ta už je na ten centr a dialogy a je to podlě mě taková zvláštní funkce. Ona zeslabuje hlasité místa a zesiluje slabé. Když se tam střílí tak ty rány zeslabí. A když tu funkci dam na on tak ano zesílí dialogy i když tam mluví "normálně". To je zvláštní, proč dialogy které jsou mluvené normálně tak tato funkce zesílí? Že by se to i tomu av zdálo že jsou potichu?? :-) Ale proč jsem o tom psal že to je taková zvláštní funkce - když jsem tam zkusil takto nějaký starý čb film , tak co se nestalo - zesílil dialogy, ale také když se na plátně nic nedělo tak se snažil zesilovat šum :-D Další problém je, že to má nějakou prodlevu takže když někdo domluví tak se pak ten šum zesiluje pomalu, což je takové nepřirozené. Když to vyzkouším třeba na star wars, tak dialogy taky zesílí a to o dost, ale celkově mi to přijde taky takové plastové jako kdyby tam byl nějaky efekt - tak ono přeci jen ten efekt iteligentní hlasitost je to "uměle" hraní si s tim zvukem, takže to je logické že to není prostě tak jak to tvůrci udělali, ale je tam prostě nějaký efekt.. Možná by to šlo trošku to sladit přidáním třeba basů, aby ten plast dostal trošku přirozenější zvuk, ale to jsem nezkoušel..
vivid.sk (11472)|5.1.2011 17:59
Mastering audia je urceny pre kina a pre ludi, ktori si chcu film vychutnat. Aj v skutocnom zivote je predsa hlas cloveka (rec/sepot) tichsia ako start lietadla/hukot motora/hluk na diskoteke/atd atd.

Preco teda chcete od filmov, aby nemali dynamiku?

Je to imho spravne a tak to ma byt. (exisuje moznost aby AVR potlacil hlasitost efektov zmenou DRC - ako bolo uz vyssie uvedene)

A co sa tyka automatickej zmeny hlasitosti, system sa snazi kanaly nastavovat na zvolenu hlasitost a funguje ako "normalizer". Tiche sceny postupne zosiluje az na nominalnu uroven, silne ztisi, a ak sa vzapati objavi ticho, opat zacne hlasitost zvysovat.

Cele je to imho nepouzitelne (a film vyznieva nerealisticky), pretoze zanika dynamika. Zvukovy majstri sa casto trapia mesiace s hudbou a efektami a potom ich niekto takto vo finalnej podobe dokurvi.
Pokec7 (19)|20.1.2011 19:59
[quote=tommmyt;317685]no hura, už jsem aspon rozchodil ty nápisy jaký zvuk to jede. Doposud to ukazovalo jen to LPCM nebo cosi. Už mi to ukazuje i Dolby TruHD.. s[/quote]

Jak jsi to rozchodil? Mam stejny problem ... jedine co mi receiver ukaze je DTS ES Matrix
tommmyt (542)|20.1.2011 20:19
[quote=Pokec7;324678]Jak jsi to rozchodil? Mam stejny problem ... jedine co mi receiver ukaze je DTS ES Matrix[/quote]

Problém je v dvd nebo blu-ray přehrávači - tam se musí nastavit aby to krom samotného zvuku neslo i to info o zvuku..
Bylo to tu psané někde na první nebo druhé stránce - ted jsem na to tady koukal a najed si tady na datum 21-09-2010..
Pokec7 (19)|20.1.2011 21:22
ajaj, to jsem si myslel, pouzivam HDD prehravac Egreat R1 (posledni firmware umi HD zvuk) jako vystup mam nastaven RAW, receiver spravne zobrazuje DD, DTS, DTS Neo6, DTS ES/MATRIX ale zaboha z nej nemuzu dostat aby zobrazil DTS-HD MA nebo DD TrueHD. Zvukova stopa je 100% HD :( nevim jestli je chyba prehravaci nebo v receiveru nebo ve mne.
tommmyt (542)|22.1.2011 10:47
[quote=Pokec7;324690]ajaj, to jsem si myslel, pouzivam HDD prehravac Egreat R1 (posledni firmware umi HD zvuk) jako vystup mam nastaven RAW, receiver spravne zobrazuje DD, DTS, DTS Neo6, DTS ES/MATRIX ale zaboha z nej nemuzu dostat aby zobrazil DTS-HD MA nebo DD TrueHD. Zvukova stopa je 100% HD :( nevim jestli je chyba prehravaci nebo v receiveru nebo ve mne.[/quote]

Tak to máš podobný problém jako já. Já nejdřív měl wdtv live v bláhovém domění že mi přehraje z připojeného disku krásně blu-ray, jako obraz jo, ale zvuk wdtv live neumí hd.. DTS-HD přehraje pouze jako obyčejné dts. Tak jsem pátral po púřehrávači který by to uměl a koupil jsem xtreamer, který prý po nějakém poslením fw prý umí hd zvuk.. xtreamer už mám doma, ale ještě jsem to neodskoušel protože čekám až mi přijde nový projektor (jelikož nemám tv, tak to nemohu zatím vyzkoušet).. Ale co jsem koukal na různé videa tak tam by mělo pouze záležet co nastavíš v tom přehrávači za výstup. V případě toho xtreamer je to ale takto: ten xtreamer neumí po poslední fw dekodovat hd zvuk - ale umí ho po hdmi poslat do toho třeba samsungu a ten už dekodery má.. a tak stačí v tom přehrávači udat správě výstup , aby se to nepokoušel dekodovat sám , ale aby to poslal přes hdmi dál..
Pokec7 (19)|23.1.2011 20:24
Mam to nastavene aby posilal neupravena data do HDMI. Podle changelogu posledniho firmvare umi DTS-HD, ne dekodovat ale pouze preposlat. Ale ta velka cerna kisna porad mlci :)
tommmyt (542)|23.1.2011 20:39
Tak to netuším, ale spíš bych zkusil napsat do vlákna Egreat R1 (jestli není tak založ) jestli má někdo s posíláním hd audia z tohoto přehrávače praktické zkušenosti
alfoSK (4)|30.1.2011 22:38
[quote=Xamber;316559]Ano kolibka je součástí přislušenství - bohužel z mého pohledu je to nepoužitelná věcička. Po připojení iPodu (mám iPod nano) začne přehrávat od jakési první stopy skladby v pořadí jaké si sám vymyslí a tvrdošíjně ho dodržuje (zřejmě na věky - postupné přehrání skladeb alba - to prostě neexistuje... ).
On má svoje pořadí a to dodržuje - můžeš jen skákat ob skladbu vpřed nebo vzad - prostě nepoužitelný. Tlačítka iPodu jsou v tom čase nefunkční, displej píše něco jako že je připojeno příslušenství a na displayi receiveru je číslo přehrávané stopy. IPod připojuju raděj pomocí jacku a mužu si vybrat , co chci poslouchat a ne co mi on nutí ...

Máte někdo jiné zkušenosti?[/quote]

Moja dcéra to vyriešila prehrávaním hudby cez "iPod Video". Vtedy sa dá výber hudby ovládať cez iPod.
alfoSK (4)|30.1.2011 23:24
Viete mi niekto poradiť s nastavením audia?? Mám Xtreamer Pro pripojený do AVR cez HDMI a do telky idem potom z AVR tiež cez HDMI. Stáva sa mi, že pri pozeraní filmu AVR zrazu vypne na pár sekúnd zvuk, akoby dekódoval signál alebo čo ... Niekedy sa to nestane aj hodinu ale niekedy to urobí aj 4 - 5 krát za film. Skúšal som rôzne nastavenia v AVR ale nič nezabralo. V Xtreameri mám digitálny výstup nastavený na "DTS-HD/Dolby TrueHD/Dolby Digital+". Dík za každú radu.
Xamber (111)|5.2.2011 11:28
[quote=alfoSK;327305]Moja dcéra to vyriešila prehrávaním hudby cez "iPod Video". Vtedy sa dá výber hudby ovládať cez iPod.[/quote]

Super tip, pochvala Tvojí dceři ... Díky.
tommmyt (542)|6.2.2011 18:42
alfoSk: mě pro změnu xtreamer sw vubec hd zvuk nerozchodil. zkoušel jsem několik posledních fw, nastavené to mam stejně a hd zvuk žádný
interfernet422 (1575)|11.2.2011 10:23
[quote=alfoSK;327318]Viete mi niekto poradiť s nastavením audia?? Mám Xtreamer Pro pripojený do AVR cez HDMI a do telky idem potom z AVR tiež cez HDMI. Stáva sa mi, že pri pozeraní filmu AVR zrazu vypne na pár sekúnd zvuk, akoby dekódoval signál alebo čo ... Niekedy sa to nestane aj hodinu ale niekedy to urobí aj 4 - 5 krát za film. Skúšal som rôzne nastavenia v AVR ale nič nezabralo. V Xtreameri mám digitálny výstup nastavený na "DTS-HD/Dolby TrueHD/Dolby Digital+". Dík za každú radu.[/quote]
Tohle mi dělá taky při přehrávání filmů z PC připojeného HDMI kabelem. Občas se stane, že zmlkne na sekundu zvuk, přitom zhasnou ikony repráků na AVR, pak se znovu rozsvítí a zvuk začne opět fungovat. Je to dost otravné. Při přehrávání mkv přes Azbox toto nedělá (Pokud nemám nastaveno DTS jako raw - toto je ale problém Azboxu, o kterém se ví a řeší.)
tommmyt (542)|11.2.2011 14:00
[quote=tommmyt;328897]alfoSk: mě pro změnu xtreamer sw vubec hd zvuk nerozchodil. zkoušel jsem několik posledních fw, nastavené to mam stejně a hd zvuk žádný[/quote]

sem se špatně vyjádřil jak to tady po sobě čtu :-D hd zvuk mi z xtreameru sw jde, ale opožděně. Obraz jede a hd zvuk k tomu jede opožděně, jakoby to nestíhalo dekodovat nebo cosi , nevím co s tím. mkv s jen dts jede ok, ale dts-hd prostě už to xtreamer sw nestíhá, to nevím co s tím
-edo- (3)|17.3.2011 22:17
Ahojte som tiež štastným majitelom tohto domáceho kina ale mam rovnaký problém ako vi, mám prepojený PC z AVR cez HDMI a pri filmoch sa mi zasekáva zvuk, vyriešili ste to už neako pomože update Firmwaru?
Tiež mám problém so zvukom pri PS3 a X360 a to v menu konzole, pri hrách je to v pohode, ak sa pomali presuvam po jednotlivych položkách tak nepočujem žiaden zvuk, to je dost divne zvuk mám v konzolách aktivovaný.
Flaškavodpiva (15)|26.3.2011 18:19
Koupil jsem si toto domácí kino a mám problém s nastavením. V režimu dolby prologic IIz mi nehraje subwoofer, resp. hraje jen v režimech SFE a S.Direct/STEREO. Z manuálu jsem nic k tomuto nevyčetl. Neřešil jste to někdo ?

Mám to propojeno přes HDMI (grafika ATI), v nastavení hlasitosti je pak u HDMI output v nabídce jen stereo. HDMI je připojeno na receiveru ve zdířce TV.
-edo- (3)|27.3.2011 14:08
ahoj subwoofer mi hraje vo vsetkych rezimoch, to vyzera na softverovi problem vo windows, skus ovladaci panely/zvuk/karta prehravani/ tu vyber zariadenie ktore pouziva zvuk a daj konfigurovat
http://www.img-share.net/uploads/3463bez_n_zvu.jpg
malo by sa ti zobrazit toto
http://www.img-share.net/uploads/57702xx.jpg
-edo- (3)|27.3.2011 14:12
[quote=-edo-;335640]Ahojte som tiež štastným majitelom tohto domáceho kina ale mam rovnaký problém ako vi, mám prepojený PC z AVR cez HDMI a pri filmoch sa mi zasekáva zvuk, vyriešili ste to už neako pomože update Firmwaru?
Tiež mám problém so zvukom pri PS3 a X360 a to v menu konzole, pri hrách je to v pohode, ak sa pomali presuvam po jednotlivych položkách tak nepočujem žiaden zvuk, to je dost divne zvuk mám v konzolách aktivovaný.[/quote]

Moj problem stale nevyrieseny, nahranie noveho firmwaru nezabralo budem musiet reklamovat.
Flaškavodpiva (15)|27.3.2011 16:59
[quote=-edo-;337087]ahoj subwoofer mi hraje vo vsetkych rezimoch, to vyzera na softverovi problem vo windows, skus ovladaci panely/zvuk/karta prehravani/ tu vyber zariadenie ktore pouziva zvuk a daj konfigurovat
http://www.img-share.net/uploads/3463bez_n_zvu.jpg
malo by sa ti zobrazit toto
http://www.img-share.net/uploads/57702xx.jpg[/quote]

v téhle volbě mám jen stereo (Radeon hd 3300), ale včera se mi povedlo nějakým zázrakem subwoofer zprovoznit, ovšem po restartu PC a Samsungu zase nehraje..

navíc téměř nereaguje dálkový ovládání, jen když se mu zachce, mám chuť to vrátit..

Jinak jak píšeš, že ti to osekává zvuk v menu tak to mě taky, když v Mediaportalu projíždím nabídky tak to buď zvuk vynechá a nebo je slyšet jen konec. takže to asi bude nějaká featura.. :)
-------------------------

tak jsem konečně vyřešil ten subwoofer, automatická kalibrace nastavila přední a centrální reproduktory na LARGE a přebraly tak funkci sw.. dal jsem je na SMALL a už to jede, akorát to hraje celkově trošku hůř a u některých filmů nejsou moc slyšet dialogy (viz. diskuze stránku zpět).
RamzesII (3)|28.3.2011 11:50
[quote=alfoSK;327318]Viete mi niekto poradiť s nastavením audia?? Mám Xtreamer Pro pripojený do AVR cez HDMI a do telky idem potom z AVR tiež cez HDMI. Stáva sa mi, že pri pozeraní filmu AVR zrazu vypne na pár sekúnd zvuk, akoby dekódoval signál alebo čo ... Niekedy sa to nestane aj hodinu ale niekedy to urobí aj 4 - 5 krát za film. Skúšal som rôzne nastavenia v AVR ale nič nezabralo. V Xtreameri mám digitálny výstup nastavený na "DTS-HD/Dolby TrueHD/Dolby Digital+". Dík za každú radu.[/quote]

Zdar...
no mne robi to same ale nie pri HDMI ale ked som pripojil kabelovy tuner cez S/PDIF cinch kabelom na digital vstup coaxial. Uplne presne tak to vypadava ako tebe..niekey raz za cas a niekedy 3 x za 5 min. Uz si to nejak vyriesil? Ja som uvazoval ci to nemoze byt kabelo, resp kontakom. Lebo ked zacnem hybat akabelom tak mi ten zvuk tiez vypadava. uz som premyslal ci nekupim nejaky profi kabel, lebo teraz som pouzil len obyc cinch - cinch.
...nejake navrhy?
dik
RamzesII (3)|31.3.2011 08:49
tak sa to vyriesilo novy kabelom..digital coaxial. Ziadne prerusovanie ani nic take.
..To: ALFO SK
mam tiez Xtreamer zapojeny cez HDMI a zvuk vystup nastaveny rovnako ako ty. vsetko mi funguje...