Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TV VIERA TX-P42S20E

skuziv (19)|16.8.2010 18:10
Obraz posielam ako popisujes
Peca56 (2)|17.8.2010 17:55
Tak po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl pro TX-P50S20E. Objednaná je a do konce týdne by měla být doma. První dojmy určite popíšu i ostatním, akorát prozatím bez příjmu tv programů v HD (Dreambox bude do konce měsíce). Budu testovat na PS3, tak jsem sám zvědav. Potřeboval bych doporučit nějaký statický, popř. výklopný držák na tuto tv. Pokud má někdo nejaký tip, za každé info budu rád.
Mystix (274)|18.8.2010 14:23
No nevím jestli je to správná volba. Měl jsem ji 3 měsíce. Teď je na reklamaci. Což se stát může, v tom nevidím nic špatného. Ale celkový dojem mám dosti rozporuplný. Obraz jsem čekal kvalitnější. To,že DVB-TV je opravu hrůza běs s tím jsem víceméně počítal, ikdyž jsem tedy nečekal,že to bude až taková hrůza. Ale na TV moc nekoukám,takže mi to ani tak nevadilo. Ale více jsem čekal od Full HD videí. Ikdyž do toho pošlu 24 GB Full HD film tak zhruba se 3 metrů už rozeznám pixely. No prostě jsem čekal lepší obrazový zážitek.

No a reklamace pravděpodobně bude na dobropis a já jsem tam kde jsem byl zhruba před půl rokem. Nevím jakou TV vybrat. Jestli tedy tu samou nebo zkusit jinou značku. Fakt nevím ...
Deee-aN (190)|18.8.2010 16:39
[quote=Mystix;293180]... tak zhruba se 3 metrů už rozeznám pixely...[/quote]
PR oddělení výrobců doporučují jako optimální pozorovací vzdálenost u 50" TV 2,1m ;). Taky na to koukám ze tří metrů a nemám problém. Kvalitnější obraz ti dá asi jen CRT, ale ne na takové úhlopříčce a stejně už ho neseženeš. Nebo doporučuji návštěvu elektro krámu a zkouknout nabídku LCD televizí. Mě to vždycky přesvědčí o správnosti mojí volby :).
SlavoF (834)|18.8.2010 22:54
sme "tu" viacej ludí ktorý prešli z 82" CRT na plazmu P.G20 a všetci sme v "úžase", že tie "obavy" sú blbosť, opačne, sánka dolu , tak už preboha prestante vyzdvihovat to CRT
eldorado09 (1441)|18.8.2010 22:56
SlavoF: 82" CRT? :D Ja vlastním len 29" CRT Panasonic.
Mystix (274)|19.8.2010 12:42
Já měl též 82 cm CRT Panasonica a přešel jsem na Plazmu 50 palců S20 a musím říct,že co se týče TV vysílání tak plazma proti CRT nemá vůbec šanci. CRT měla DVB-T parádní obraz. U plazmy je tomu přesně naopak. O HD nemluvím, jelikož CRT je samozřejmě neuměla.

Co se týče té vzádlenosti, tak jsem myslel,že i 3m je nedostatečná vzdálenost a i na HD videích vidím nekvalitní obraz. Z 5 metrů už to nevidím.

A co jsem se koukal na obraz LCD v krámě tak to je také dosti hrůza. Jde o to jestli by v domácích podmínkách nebyl obraz u LCD lepší.
Biker (2)|19.8.2010 13:15
Zdravim, tak jsem konecne vybral TV a to tuto Panasonic VIERA TX-P46S20E a ted koukam, ze ma nejaky karbonovy vzhled na predni strane. Jak to vypada v realu? Mam z toho trosku strach a nedokazu to z fotek odhadnout. Diky za reakce.
Mystix (274)|19.8.2010 13:41
No má černý mřížkovaný rám,ale z dálky to není vidět. Já myslím,že vzhled jako takový je v poho.
Mutt (65)|19.8.2010 14:15
[quote=SlavoF;293234]sme "tu" viacej ludí ktorý prešli z 82" CRT na plazmu P.G20 a všetci sme v "úžase", že tie "obavy" sú blbosť, opačne, sánka dolu , tak už preboha prestante vyzdvihovat to CRT[/quote]

přesně tak, měl jsem CRT 90 cm a říkal jsem si jakej to má supr obraz. A taky že opravdu má. Jenže nedavno jsem koupil G20 42", první dva dny trochu nezvyk, pak už naprostá spokojenost. Když jsem pak po 14 dnech navštívil rodiče, co mají tu mou starou CRT, tak jsem si říkal že zpět už bych rozhodně nešel ;-)
Možná na 50" plasmě to běžný vysílání opravdu už nic moc nebude, nevím, jenže to každej porovnává s daleko menší CRT a s láskou (a nostalgií) na ní vzpomíná. Ale chtěl bych vidět co by říkal na sledování běžnýho vysílání na 50" CRT, myslim že by moc spokojenej nebyl. :-)
Mystix (274)|19.8.2010 15:25
No to je otázka, jak by vypadalo DVB-T na 50" CRT. Ale myslím,že by ten výsledný obraz byl lepší než na plazmě nebo LCD. Na 50" plazmě to ale vypadá fakt příšerně. Nevím no ... možná bude i velký rozdíl mezi S20 a G20. Cenový rozdíl velký je,ale jestli je tak velký rozdíl v kvalitě obrazu si nejsem tak docela jist.
Trancemasta (2)|26.8.2010 15:35
Tak schválně jsem se teď zajel do Naymenovaného elektra přesvědčit, jak že to je s tím blikáním u TX-P42S20E. Fakt bliká. Vedle ní stojící G20 blikala subjektivně trochu míň. Ale blikaly všechny plazmy. Některé míň, ale stačí pohled trochu stočit bokem a při periferním pohledu je to hned vidět. Bez problému lze takto i z dálky rozeznat LCD od plazmy.

Upřímně - závidím těm, kteří to blikání nevidí, nebo jim nevadí. Já bych si zničil oči, které dostávají při práci tak dost zabrat. Mrzí mě to o to víc, že jsem měl už jasného favorita ke koupi - G20 (poslední dny jsem z finan. důvodů uvažoval o S20). Teď se zase vracím s výběrem k LCD, možná "LED" od Samsungu.
peatro (1054)|26.8.2010 18:20
taK ono to je jine v prodejne pod zarivkama to blikani a v domacich podminkach, ze
vlezu do elektroworldu tak na me blikaji vsechny plazmy a LCD zase sviti jak zarivky, koupil jsem si plazmu domu a neblika mi nic, nekdo ma asi precitliveli nervovy system, protoze pri te obnovaci 48 hz frekvenci by to nemelo oko obtezovat a koho prece, tak at jde do V rady panasonicu tam je dvojnasobna 96hz
nevim proc, ale pod zarivkama to je jine
Trancemasta (2)|27.8.2010 10:36
[quote=peatro;294207]taK ono to je jine v prodejne pod zarivkama to blikani a v domacich podminkach, ze
...[/quote]

presne to chci jeste zkusit - zkouknout plazmu u nekoho doma, nez je definitivne odepisu kvuli blikani. je dost dobre mozny ze se to fakt bije s frekvenci tech zarivek, protoze mnozi majitele plazem se tu na foru dusujou, ze jim to doma neblika. ale panasonikum obecne se prave vyssi nachylnost k blikani vytyka.

panasonic rada V uz je mimo muj financi limit. navic se zda nepravdepodobne, ze by vsechny plazmy co jsem v tom obchode videl jely v rezimu 48Hz - stejne mi blikaly, takze ani tahle investice by to pro me asi neresila.

hledal jsem alternativy k obrazove kvalite G-ckove rady panasonicu mezi LCD a zaujaly me LED modely od sharpu a toshiby (full LED + local dimming). cenove to vychazi samozrejme hur nez ta plazma a navic jsem nekde zachytil poznamku, ze LED taky blikaji, takze tohle musim jeste proverit v realu.

majitele panasonicu S20/G20: v domacich podminkach zadne blikani nezaznamenate ani pri perifernim pohledu? cestne :)
peatro (1054)|27.8.2010 14:28
ja vidim blikani jen pres optiku jako pres kameru nebo pres cocku fotaku telefonu ale pouhym okem ne a abych to vylozene hledal a soustredil se na to......:-)
ale v obchodacich jsem si toho taky vsiml pouhym okem, ta obnovovaci frekvence tam sla si lechce vsimnout
doporucuji si vybrat jakou plazmu jaka se libi, take se pripravit alternativu treba LCD a pokud mate auto neni problem do 14 dni ty telky v nejakem slusnem kamenem obchode vymenit, kdyz nebude spokojenost, prinejhorsim tu plazmu vratite doplatite a odvezete si LED
tak bych to resil ja
Deee-aN (190)|27.8.2010 20:35
U toho blikání je to jako s jinými vadami obrazu - když je člověk hledá, najde je.

I když ... hned druhý den, co jsem ji měl doma, mě polilo - v jednom animovaném filmu se nějakou chvíli odehrávala scéna, kdy pozadí tvořila jednolitá plocha takové hnusné oranžovožluté barvy. Blikalo to brutálně a naprosto neoddiskutovatelně :-k. Od té doby se nic podobného neobjevilo :).
gaDzin (12)|30.8.2010 13:49
[quote=Mystix;293320]Já měl též 82 cm CRT Panasonica a přešel jsem na Plazmu 50 palců S20 a musím říct,že co se týče TV vysílání tak plazma proti CRT nemá vůbec šanci. CRT měla DVB-T parádní obraz. U plazmy je tomu přesně naopak. O HD nemluvím, jelikož CRT je samozřejmě neuměla.

Co se týče té vzádlenosti, tak jsem myslel,že i 3m je nedostatečná vzdálenost a i na HD videích vidím nekvalitní obraz. Z 5 metrů už to nevidím.

A co jsem se koukal na obraz LCD v krámě tak to je také dosti hrůza. Jde o to jestli by v domácích podmínkách nebyl obraz u LCD lepší.[/quote]

Tak samozrejme, ze ten obraz bude horsi, kdyz si natocite na kamere video 640*480, tak na tom pidi displayi taky vypada paradne. Kdyz to hodite do PC a date na celou obrazovku, tak obraz uz tak hezky neni.
Mam S20 42" a spokojenost. Nekdy kostky slabe vnimam nekdy vubec. Kazdopadne pro me je to koukatelny a jsem spokojen, i kdyz s HD vysilanim bych byl jeste spokojenejsi, samozrejme. Holt asi zalezi jak je kdo zvyklej. Kdyz nekdo kouka jen na full HD kvalitu a pak koukne na toto, tak mu vstavaji vlasy hruzou. Kdyz nekdo kouka na videa na youtube, pripadne amatersky natoceny veci (v mem pripade bikovani), ci ripy v nizsi kvalite, tak mu kvalita pozemniho tv signalu neprijde nijak strasna. Rozhodne je to koukatelny
gaDzin (12)|30.8.2010 13:55
[quote=Trancemasta;294196]Tak schválně jsem se teď zajel do Naymenovaného elektra přesvědčit, jak že to je s tím blikáním u TX-P42S20E. Fakt bliká. Vedle ní stojící G20 blikala subjektivně trochu míň. Ale blikaly všechny plazmy. Některé míň, ale stačí pohled trochu stočit bokem a při periferním pohledu je to hned vidět. Bez problému lze takto i z dálky rozeznat LCD od plazmy.

Upřímně - závidím těm, kteří to blikání nevidí, nebo jim nevadí. Já bych si zničil oči, které dostávají při práci tak dost zabrat. Mrzí mě to o to víc, že jsem měl už jasného favorita ke koupi - G20 (poslední dny jsem z finan. důvodů uvažoval o S20). Teď se zase vracím s výběrem k LCD, možná "LED" od Samsungu.[/quote]

Mozna bude stacit koukat se na tu plasmu primo ;-)
Ne vazne, ja blikani nevidim, takze ja jsem spokojeny, kdo ho vidi a vnima, tak holt asi bude muset sahnout po LCD. Co vidim je takovy jakoby rast pri tmavych scenach.
Mystix (274)|30.8.2010 14:22
Tak mi ve středu přivezou prý opravenou TV. By mě zajímalo jak takový vertikální pruh v půlce obrazovky opravili. O výměně přístroje jsem nebyl informován, tak jde pravděpodobně skutečně o opravu. Napadá mě jedině,že by vyměnili celý panel,ale pochybuji,že by se jim poměr cena za práci vyplatil narozdíl od výměny celé TV.

Jsem fakt zvědav co s tím provedli.
SlavoF (834)|30.8.2010 18:48
je tam taký jemný podlhovastý konektor a ten lepšie napasovali, mal zlý kontakt v tej časti kde bol ten pruh, otázka možno pár sekúnd /mimo rozoberania/ - môj názor
čo napísali do servis listu môže byť už niečo úplne iné
Mystix (274)|31.8.2010 10:06
Tak pokud je to tak jak píšeš, tak je to pěkný syčárna. Páč na to čekám již více jak 14 dní.
SlavoF (834)|31.8.2010 12:47
to čo som napísal treba brať s rezervou samozrejme, ale aj tak schválne daj vedieť - až sa to bude dať vôbec vydedukovať - aká bola chyba
Mystix (274)|1.9.2010 12:38
Tak nakonec servis Panasonicu vyměnil TV za novou. Na základě toho jsem se dožadoval Datartu o dobropis. Jelikož tedy muselo jít o neopravitelnou vadu. Servis tedy spíše tvrdí,že je to jejich benevolnece,že mi dali novou a že mi klidně mohli opravu provést výměnou panelu. Ano to je sice možné,ale z právního hlediska jednou vyměnili TV za novou a tím uznali,že jde o neopravitelnou vadu. Datart ovšem bojoval jak o život a o nějakém vrácení peněz nechtěl slyšet. Nakonec jsem po 12 telefonátech domluvil vrácení peněz na účet. Doufám tedy,že to pošlou co nejdříve.

Možná se někdo chce zeptat proč chci vrátit peníze, když jsem dostal úplně novou TV. Odpověď je jednoduchá. Teď je TV o 2500 levnější. Byl bych blbej, kdybych peníze vrátit nechtěl.

Teď ovšem nastává nová otázka jakou TV koupit. Z S20 jsem úplně odvázaný nebyl. Zase budu muset projít celé martírium rozhodovaní ... jakou značku atd. To bude peklo ...
Biker (2)|1.9.2010 17:55
Zdravim, ja koupil S20 ve verzi 46" a zatim docela spokojenost. HD slape z PC jak vino, akorat mam po stranach 2cm cerne pruhy. Uz nekdo prisel, jak to roztahnout na celou obrazovku? Mile me prekvapilo analogove vysilani. Je to koukatelne docela pekne :)
garb7 (1189)|1.9.2010 18:28
Chce to vypnout převzorkování obrazu.
achiles (4)|7.11.2010 01:16
minirecenze>

zdravim, dnes jsem si usmyslel, ze si poridim novou telku misto me stare CRT 26". Kriteria pro me byly snad jen uhlopricka, trosku cena a castecne vnitrni rozhodnuti, ze chci plazmu. Prvni jsem tedy zkouknul televize v cenove relaci do 20ti tisic s uhloprickou aspon metr. Tahle plazma pro me byla parametry celkem prijatelna, tak jsem se rozjel do alzy, abych ji omrkl. V prodejne me zacla nahlodavat myslenka lcd vs plazma :] kdyz jsem videl led podsviceni LCDcek, tak me ty barvy docela nadchly (oproti plazme), nicmene po delsim civenim do vsech tech televizi jsem se nakonec rozhodl pro plazmu, protoze ten obraz byl proste verohodnejsi (nerikam ze hezci). na LCD byl ten obraz proste takovy "umely".

takze nejake hodnoceni po par hodinach testovani>

- HD vysilani na DVB-T velice slusne a naprosta spokojenost.
- SD vysilani je celkem v pohode a docela me prekvapilo. ze zacatku samozrejme trochu sok pri prechodu z CRT, ale clovek si zvykne. Kamarad, co ma LCD je na tom s SD o dost hur, takze OK
- HDMI z PC funguje na jednicku a obraz 1080p i 720p super.
- podani barev moc dobre
- plazma zezadu trosicku bzuci, ale neni to vubec slyset.
- zvuk prumerny


a jedna otazka na zaver...
-planuju koupit nejake domaci kino za 5-10ti tisic, mate nejake doporuceni? hlavne aby fungoval viera link skrz HDMI. lze vubec HDMI v teto televizi pouzit na vystup audia? jakej mate nazor na Panasonic SC PT85EP-K?

EDIT:

tak sem procetl jeste par diskuzi a to vybrane domaci kino bude asi o nicem. pujdu pravdepodobne do ONKYO TX-SR308 + JAMO S426 HCS 3
odpoved na HDMI vs zpetne vystup audia jsme uz taky nasel = HDMI 1.4.
TX-SR308 by podle manualu mel podporovat i Viera Link (RIHD), takze to splnuje vsechny moje pozadavky...
Tomac (6)|19.11.2010 21:29
Dnes som sa bol na tento televizor pozriet , vedla neho bol G model na oboch bezalo to iste demo (nejake HD formuly) a na S sa nedalo divat.. formuly na sebe mali bielu farbu a vzdy ked to urobili zoom tak na obrazovke lietali cierne pruhy... vzdy... pritom na G som si to nevsimol
ma to byt az take hrozne? bolo to nepozeratelne
garb7 (1189)|19.11.2010 22:48
Zde o příspěvek to je popsáno jasně, asi 2% lidí vidí blikání a ti co ne vidí v obchodě LCD který vypadají za světla v prodejně super , asi 1/4 LCD má celou bílou plochu opravdu jasně bílou a plazma vedle je taková chudinka , jenže doma pak vypadá obraz o mnoho lépe a většina lidí pak ocení přirozené podání obrazu.
michal84 (4)|27.11.2010 13:15
Zdravim,

chcem sa spytat ci mate niekto odskusane formaty ake podporuje S20 cez SD kartu? Malo by ist AVCHD takze predpokladam mts, m2ts ?
A podporuje aj titulky? aky format - .str ?
Dakujem za info, uvazujem o kupe ale chcel by som najprv vediet ci aspon nieco cez ten sd slot prehram (ked uz nema usb)
SPAWN (744)|27.11.2010 16:30
[quote=michal84;310139]Zdravim,

chcem sa spytat ci mate niekto odskusane formaty ake podporuje S20 cez SD kartu? Malo by ist AVCHD takze predpokladam mts, m2ts ?
A podporuje aj titulky? aky format - .str ?
Dakujem za info, uvazujem o kupe ale chcel by som najprv vediet ci aspon nieco cez ten sd slot prehram (ked uz nema usb)[/quote]

Na to se ti bude hodit free programek multiAVCHD. Ktery prevadi vsechny mozne formaty vcetne mkv do AVCHD ktere prehrajes na SD karte v TV.
michal84 (4)|27.11.2010 16:41
[quote=SPAWN;310176]Na to se ti bude hodit free programek multiAVCHD. Ktery prevadi vsechny mozne formaty vcetne mkv do AVCHD ktere prehrajes na SD karte v TV.[/quote]

OK, vdaka za radu, na ten program sa mrknem
a ako je to s titulkami nevies? precita panasonic nejaky format?
SPAWN (744)|28.11.2010 10:44
[quote=michal84;310177]OK, vdaka za radu, na ten program sa mrknem
a ako je to s titulkami nevies? precita panasonic nejaky format?[/quote]

Ten program ma mnoho nastaveni vsak uvidis vcetne titulku a audia. Nova verze je 4.1. Vcera jsem neco testoval a pracuje vyborne.
skcookie (1)|10.12.2010 14:40
Prosim ta k tej SD karte co ma v tom multiAVCHD nastavit ked dam "start" potom staci dat to tlacidlo "1080p@50fps" ? a co vsetko z tej celej zlozky co spravi mam dat na kartu a kde ?? dakujem
SPAWN (744)|10.12.2010 17:31
Na SD karte si vytvoris slozku s nazvem ''PRIVATE'' a do te nakopirujes vytvoreny obsah.

P.S: ano 1080p@50fps
mlasak (13)|16.12.2010 22:49
UŽ si nevim rady,fotky jedou na kartĚ v pohodĚ,ale video upravene v multiavchd poŘad nic ?
tabaco (80)|17.12.2010 10:45
Dobrý den,nechci zakládat nové téma,jak tak sleduji,tak jsou problémy s bzučením,blikáním apod.
Mám Panasonic TH 42PZ85E a jsem s ním naprosto spokojen,tichučký,žádné blikání,obraz v DVB-T pěkný,satelitní ani nemluvě,hlavně v HD akorát co mě mrzí,že má jen DVB-T Mpeg 2,škoda že není softwér pro Mpeg 4,tím pádem nemůžu sledovat v DVB-T programy ČT HD a Nova HD.
Pokud má ještě někdo tuto plazmu,tak ať napíše a jestli neví o nějakém novém softwéru,na originálních stránkách Panasonicu,jsem nic nenašel.
Jinak se omlouvám,že jsem zde vstoupil s tímto typem.
SPAWN (744)|17.12.2010 10:54
[quote=tabaco;315647]Dobrý den,nechci zakládat nové téma,jak tak sleduji,tak jsou problémy s bzučením,blikáním apod.
Mám Panasonic TH 42PZ85E a jsem s ním naprosto spokojen,tichučký,žádné blikání,obraz v DVB-T pěkný,satelitní ani nemluvě,hlavně v HD akorát co mě mrzí,že má jen DVB-T Mpeg 2,škoda že není softwér pro Mpeg 4,tím pádem nemůžu sledovat v DVB-T programy ČT HD a Nova HD.
Pokud má ještě někdo tuto plazmu,tak ať napíše a jestli neví o nějakém novém softwéru,na originálních stránkách Panasonicu,jsem nic nenašel.
Jinak se omlouvám,že jsem zde vstoupil s tímto typem.[/quote]

Tam neni potreba software ale hradware. Ono to vysilani v dvb-t mpeg4 neni zase takova slava. A cekat na dvb-t2 se uz dnes nevyplati. Je lepsi prejit na dvb-s2 a mate klid.
michal84 (4)|23.12.2010 07:42
Zdar, tak uz je TV doma, ale videa s SD karty nechce citat, neviete co robim zle?
moj postup: vlozim video -> kliknem na start -> kliknem na 1080p@50fps.

obsah nakopirujem na kartu: zlozku AVCHD nakopirujem na kartu do zlozky PRIVATE takze cesta je x:\PRIVATE\AVCHD\...

robim to takto spravne? funguje to niekomu pri tomto postupe? pretoze mne nie :(
vdaka za rady
nexus14 (16)|25.12.2010 00:23
Dost by ma zaujimalo ako je to s "True Cinema" modom, pretoze mne osobne sa tento mod a aj ostatne, snad okrem Dynamic (neznamena ze vyzeral dobre) zdal nejaky tmavy, nejasny, farby nevyrazne, pri THX u vyssej rady to bolo viacmenej podobne.

Ked si to porovnam s kvalitnou CRT TV je to vyrazny rozdiel, chapem ze to asi nebude uplne porovnatelne, ale hlavne na True Cinema a THX mody citam vascinou chvalu. Pritom mne to pripada ze biela v tychto modoch rozhodne nie je biela, jasne nebo vyzera skor ako mierne zamracene. SD aj HD v neosvetlenej miestnosti. No neviem.

Mozno sa mylim v tom, co by malo byt 'korektne zobrazenie', ma o tom niekto lepsie informacie?

Este by nebolo najhorsie ak by niekto napisal zo skusenosti svoje alebo odkazal na optimalne nastavenie pri SD / HD.
psv1 (458)|25.12.2010 20:29
S tímto názorem souhlasím. Mě osobně se taky obraz v režimu THX nelíbí. V podstatě to vidím podobně. A proto ho nepoužívám. Je to jednoduché.
djek (3)|28.12.2010 10:51
jelikoz cena tohoto modelu kleska na nejaky 13500, coz se mi zda dobry pomer cena/vykon, mel bych na majitele tohoto modelu par otazek:

1) okrajove vyuziji DVB-T (kvalita bude asi mizerna,ale budu se na to divat z 2,5-3m), ale hlavne to je na 1080p filmy ve formatu MKV, ktere budu poustet pres PC z ATI Radeon 4850:
- propojit to budu muset 5m HDMI kabelem, nebude tam nejaka degradace kvality? cetl jsem ze zalezi na danem kabelu, vyrobci apod, mohli by jste dat typ na kabel, ktery pri teto delce je ok?
- lze nejak zajistit, aby zvuk filmu sel pres 5.1 bedny ktere mam pripojene k PC a obraz na TV?
- je propojeni s Radeonama v pohode, nebo jsou problemy s cernyma okrajema apod?

2) na notebooku mam pouze VGA vystup: lze to nejak propojit s tou TV kdyz je na ni jenom HDMI? Nejake redukce mozna existuji, ale jak to bude vypadat kdyz pres to pustim 1080p nebo 720p film?

3) lze k te TV primo pripojit repro soustavu nebo to musi jit pres nejake domaci kino? v tomhle se moc nevyznam

Snad me otazky nejsou uplne mimo, diky za pripadne odpovedi.
Dzardis (44)|29.12.2010 10:17
[quote=djek;318108]jelikoz cena tohoto modelu kleska na nejaky 13500, coz se mi zda dobry pomer cena/vykon, mel bych na majitele tohoto modelu par otazek:

1) okrajove vyuziji DVB-T (kvalita bude asi mizerna,ale budu se na to divat z 2,5-3m), ale hlavne to je na 1080p filmy ve formatu MKV, ktere budu poustet pres PC z ATI Radeon 4850:
- propojit to budu muset 5m HDMI kabelem, nebude tam nejaka degradace kvality? cetl jsem ze zalezi na danem kabelu, vyrobci apod, mohli by jste dat typ na kabel, ktery pri teto delce je ok?
- lze nejak zajistit, aby zvuk filmu sel pres 5.1 bedny ktere mam pripojene k PC a obraz na TV?
- je propojeni s Radeonama v pohode, nebo jsou problemy s cernyma okrajema apod?

2) na notebooku mam pouze VGA vystup: lze to nejak propojit s tou TV kdyz je na ni jenom HDMI? Nejake redukce mozna existuji, ale jak to bude vypadat kdyz pres to pustim 1080p nebo 720p film?

3) lze k te TV primo pripojit repro soustavu nebo to musi jit pres nejake domaci kino? v tomhle se moc nevyznam

Snad me otazky nejsou uplne mimo, diky za pripadne odpovedi.[/quote]

1. DVB-T nic moc, to je pravda, ale koukat se na to dá. 1080mkv paráda.
-HDMI kabel obyčejnej 5-ti metrovej:-) Nemá cenu připlácet za žádný speciality, výsledek bude stejnej.
-Pokud pustíš film v PC tak zvuk pojede přez PC repro a obraz si vytáhneš na TV.
-Osobně jsem PC nepřipojoval, ale problém s černejma pruhama se tu řešil, a mělo by to jít.

2. To si nejsem uplně jistej. Prohlídnout net, jestli existuje nějaká redukce VGA-HDMI. Jestli to je vůbec technicky možný.
3. Repro k tv přímo připojit nepůjde. Zvuk vytáhnout optikou do receiveru a k tomu připojit repro.
panasonic650 (1124)|29.12.2010 13:26
[quote=djek;318108] - je propojeni s Radeonama v pohode, nebo jsou problemy s cernyma okrajema apod?[/quote]
Urcite je to riesitelne. Ide len o spravne nastavenie
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=281392&postcount=19
juurosik (117)|29.12.2010 16:43
To djek

DVB-T je vysielané v rozlíšeni PAL t.j. digitálne 576i - tzn. obraz bude veľmi dobrý ak máš kvalitný príjem

na notebooku mam pouze vystup VGA: to pre teba znamená nasledovné:

VGA je skratka Video Graphics Array, čo je registrovaná obchodná značka firmy IBM pre grafický adaptér (spravidla grafická karta). Dnes je to prakticky štandardný grafický adaptér pre osobné počítače. Na trh bol uvedený roku 1987. Staršie VGA sa pripájajú na zbernicu PCI alebo na AGP, väčšina súčasných na PCI-Express. VGA výstup by sa do roku 2015 mal celkom vytratiť zo všetkých nových produktov. Nahradiť by mali dnes oveľa viac využívané štandardy. Tými novšími štandardmi majú byť predovšetkým HDMI a DisplayPort.
Dnes sa týmto pojmom označuje aj konkrétne rozlíšenie grafického adaptéra či zobrazovača, 640 x 480 bodov.

takže zabudni na 1080i resp. 720p, keď z výstupu GF dostaneš iba to predcádzajúce.
Buď kúpiš nový laptop alebo prehrávač resp. STB ktorý to všetko vie, ja by som volil tú poslednú možnosť.
djek (3)|30.12.2010 12:55
Mockrat diky za odpovedi, ale prece jenom bych se jeste na par veci zeptal...

- pri pousteni filmu z PC - lze nejak prepinat zdroj audia (jestli teda zvuk poustet pres bedny pripojene k PC nebo jestli vyuzit audio prenasene v HDMI a aby zvuk sel z reproduktoru TV?)

- s tim souvisi taky to, jestli ta TV vubec dokaze prehrat DTS zvuk - bud pokud ho pres HDMI tam dostanu z PC nebo z nejakeho multimedialniho centra, HTPC....

- trosku me zarazila tahle tabulka (http://www.sony.cz/res/images/image/24/1211553196324.jpg) doporucenych sledovacich vzdalenosti.... budu se na tu TV divat z 2,8 - 3m, neni to preci jenom na tu 42" malo? Z jake vzdalenosti se divate vy?
panasonic650 (1124)|30.12.2010 14:45
[quote=djek;318616]- pri pousteni filmu z PC - lze nejak prepinat zdroj audia (jestli teda zvuk poustet pres bedny pripojene k PC nebo jestli vyuzit audio prenasene v HDMI a aby zvuk sel z reproduktoru TV?)[/quote]
Neviem ako presne to myslis, ale prepnut ze ktory audio vystup je aktivny sa zamozrejme da.
djek (3)|30.12.2010 14:55
myslim to tak, ze pokud pres TV-out budu z PC poustet MKV, tak jestli si lze zvolit zda zvuk pujde z beden pripojenych k PC nebo zvuk bude hrat z TV. To by se melo asi volit nekde v PC ne? A pokud zvuk pujde do repraku v TV, tak bude tam hrat DTS zvuk?
panasonic650 (1124)|30.12.2010 15:50
[quote=djek;318653]To by se melo asi volit nekde v PC ne?[/quote]

Ano v PC
winard1 (1)|30.12.2010 15:52
Zdravím tuto televizi mám už měsíc ale pořád si nevím rady.Kde najdu funkci na přepínání hz.Mělo by to být nastaveno na 600hz je to tak?Ani v návodu sem nic nedohledal.
panasonic650 (1124)|30.12.2010 16:46
Ak sa nemyslim tak toto je ono. Na mojej G15 je to tu
Menu / Dalsie nastavenia / Dalsie nastavenia / Intelligent Frame Creation