Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon 550D

Jarda.Bar (1238)|6.4.2010 15:52
Určitě bych nekupoval objektiv bez stabilizace, pokud chceš točit z ruky bez pomůcek alá Zacuto. Navíc ta padesátka bude mít tak malé DOF, že aby si vůbec zaostřil budeš muset hodně clonit.
Seťák 18-55 bude sice lehčí, ale zase má ostřící prstenec na konci, který myslím vyjíždí se změnou ohniska, což je docela nevhodné.

S tím natáčením budeš bojovat, nakonec zjistíš, že bude lepší investovat do pomůcek pro držení DSLR případně Z-Finderu.
impaler_bxl (197)|7.4.2010 12:40
Je to sice vlákno o 550D, ale nechápu, že ještě nikdo nenapsal to, co je snad jasné - kamera za 15 tisíc možná nedá tak pěkný obraz, ale netýká se to, jak vyplývá z popsané osobní zkušenosti, točení dětí. Naopak se zdá, že to je jedno z nejhorších zadání pro videoDSLR dnešní doby. Brzy to jistě bude jinak, až pronikne autofocus i do videa. Ale 550 zjevně problém zatím má.

A na to přesně ta kamera je skvělá, protože se zmáčkne a jede, nebo se nastaví manuál a jede, ale rozhodně se nic nemusí ostřit. Ergonomie také rovná se výsledná kvalita obrazu, hlavně v porovnání s potenciálně ostřejším a já nevím jakým, ale neostrým a já nevím jakým výsledkem s 550D.

Já taky točím děti a taky bych chtěl video v DSLR, ale počkám si, až to bude ostřit samo a dobře. Do té doby by mi totiž utekla spousta situací a nebo hůř, zkazil bych si je sám.
drak2001 (47)|7.4.2010 17:08
I to je nazor do pranice, ale vyvalit za kameru dalsich 15 tacu se mi opravdu nechce.A kamera je zase vylozene jednoucelova vec, opravdu je na kazdem co zvoli. Pokud chce mit clovek kvalitni fotky, tak stejne je treba fotak poridit tak jako tak. A my co jsme meli moznost porovnat kompakt vs zrcadlovka urcite nelitujeme. Nic neni dokonale, a clovek to holt musi nejak kompenzovat, bud nakupem kamery, nebo ucenim se rucne ostrit a nebo nakupem kompaktu s Full hd videem a bezproblemovym zoomovanim.Rychlosti sice kameru neprekona, ale nepotrebuji s fotakem mavat jak o zivot.

...pro začátek začnu s tím ručním ostřením a čas ukáže, zda to člověk zvládne nebo koupí další zařízení....
martin_54 (331)|7.4.2010 17:46
[quote=drak2001;276251]

...pro začátek začnu s tím ručním ostřením a čas ukáže, zda to člověk zvládne nebo koupí další zařízení....[/quote]

To je slovo chlapa...! :-)
Přeji hodně zdaru a TRPĚLIVOSTI.
impaler_bxl (197)|8.4.2010 14:51
Jasně, to beru v situaci, kdy videozrcadlovku už máš. Jen jsem pokládal za nutné připomenout, že málokterá diskuse tady nebo asi i jinde o tomto novém typu videozáznamového zařízení se týká točení rychle se pohybujících objektů. :) Zatím jsem viděl buď silně inscenované, nebo zcela nepohyblivé věci, případně nějaké (hezky udělané) svatby, kde ale také jde o profi firmu a objekty poslušně vlají krajinou spíše než by kmitaly jako blechy. :)

No a další důvod byly ceny za doplňky, které ti tady navrhovali ostatní. Myslím, že na cenu kamery by ses dostal velice rychle.

Já mám taky zrcadlovku a taky ji mám rád a neměnil bych, bez obav. A taky se učím manuálně ostřit, abych se něco naučil - kvůli focení, neb video můj foťák opravdu neumí. Pokušení ho kvůli tomu vyměnit jsem odolal a tvůj vstup na toto fórum mě utvrdil v názoru, že ještě počkám.

Tak hodně zdaru a ukázky by časem bodly. :)
KrocanX (243)|9.4.2010 23:11
stejnyho nazoru sem byl taky nez sem videl tohle video.... pro neznalce je to longboard a tam se "objekty" pohybujou opravdu rychle... v par zaberech je videt ve stinu, ze na 7D pouziva rig (jestli sem si to nesplet..takova ta kulata vec kolem fotaku kvuli stabilizaci)

Zorro975 (13)|10.4.2010 10:00
ahoj, mel by nekdo zajem ucastnit se vyvoje folow focusu a prislusenstvi k 550D/7D? Mam na cem to udelat, mam to jak nakreslit, muzu sehnat material, nemam ale zadne zkusenosti s folowfocusem ani vyvazovanim a podobne (i kdyz mi to neprijde nijak slozite) ale nechci se zbytecne davat slepou cestou. A uprimne, davat nehorazne penize treba za Zacuto se mi nechce, protoze realna cena toho je nekde uplne jinde. Pokud to dobre dopadne, neni problem toho udelat vic i pro dalsi zajemce.
Jarda.Bar (1238)|10.4.2010 10:34
Ceny jdou pomalu dolu, Follow focus dělají i u JAG35 http://jag35.com/dfocus.html ...

Mám tenhle (http://dvcity.com/dve/product_info.php?cPath=72&products_id=199 ) , kdyby si ho chtěl ofotit, oměřit, napiš.
Zorro975 (13)|10.4.2010 11:11
to je prave to, mne se tam nelibi ten princip otevrenych zubu, myslim, ze to jde udelat lepe, tak aby byly zevnitr. kazdopadne i tak mi ty ceny prijdou dost vysoke, za tyhle penize by to slo udelat na presnych loziskach a japonskych linearnich vedenich :)
Jarda.Bar (1238)|10.4.2010 13:08
Jak už tu psal Martin, cena je vysoká, protože to dělaj na koleně a poptávka je po takovém zboží relativně malá.
Zatím mi to vyhovuje, nemůžu říct, že by to mělo nějakou výraznou chybu ... nebaví mě nasazovat ozubené prstence na objektivy, to je otrava.
Jarda.Bar (1238)|10.4.2010 13:09
Crop mode z 550D (výsledné ohnisko cca 1500mm) ... ovšem jen pár záběrů z ruky: http://www.jardabar.net/temp/550D/TestCropMode_b.zip
Jarda.Bar (1238)|10.4.2010 21:34
anglcam (223)|10.4.2010 22:19
to jarda bar

to je prekvapko co -:))))))))))))))))))))))
impaler_bxl (197)|12.4.2010 10:14
[quote=KrocanX;276565]stejnyho nazoru sem byl taky nez sem videl tohle video.... [/quote]

No tak je to parádička, to jsem si fakt užil, díky za link. Jsem absolutní neznalec, ale toto je špica.

Jinak myslím, že to spíš potvrzuje názor, že profíci jistě již zvládnou hodně, a i tady je to vidět. Ale s domácím točením dětí to nemá společného myslím skoro nic.

Jak to myslím - souběžná jízda kamery (nebo jak tomu vlastně teď budeme říkat? anglofoni to mají jednoduché, Director of Photography dostane zpět svůj smysl :) ) je myslím dosti profesionální vychytávka, o jaké my amatéři raději neusilujeme. Ostatní jsou statické pozice kamery a jeden objekt s předvídatelnou trajektorií a plynulým pohybem. To děti doma nebo na zahradě rozhodně nejsou. :)

Ale nehádám se, fascinuje mě to taky, co je dneska s foťákem možné. A ani ve snu bych si ještě před rokem nemyslel, že foťáky začnou vyhazovat ze sedla o řád dražší kamery.
KrocanX (243)|13.4.2010 19:20
existuje i levnejsi varianta LCD4VIDEO (na ebayi nebo googlu to najdes), ale kvalita bude pochopitelne trochu horsi...hold 3,5tisice neni 30 hehe
Pave1 (4279)|13.4.2010 19:24
Koupil bych ten nejlepší, proč žabařit :-) ?

Na normální práci monitor nepotřebuješ, když máš ten kukr, tohle je pro nízkonákladové filmaře, pro ty je 30k v pohodě, nebo ne .-) ?
Ale pokud na tom nechceš přesně ostřit (jen rámovat) tak si kup třeba ten nejlevnější, tam je to jedno (něco za 3-5k).
Jarda.Bar (1238)|13.4.2010 20:07
30 mi příde dost za 4:3 display, i když výhody toho "maršála" chápu :). Zatím to vidím na Manhattan 7.1". Je těžký se rozhodnout.
Pave1 (4279)|13.4.2010 21:38
Trochu žertuju .-), ale jen trochu. Bacha na to, s většinou těch monitorů v HD přesně nezaostříš (chce to počet bodů kolem 1mil, kvalitní provedení). Bez vyzkoušení nebo referencí dost loterie.
Jarda.Bar (1238)|13.4.2010 21:57
Ty co mají 800x480 sem vyřadil, i když s velmi dobrým peakingem u maršálu by to taky šlo ... To vyzkoušení je problém, bohuže bude koupě loterií, jak píšeš :( ... můžu jen číst názory těch co podobné kousky koupili.
Jarda.Bar (1238)|14.4.2010 08:02
Nedávno tu proběhla debata, jestli je možné či nemožné točit děti pomocí DSLR, tak tady je malá uzkázka: http://www.jardabar.net/temp/550D/550Dchild_test.zip
martin_54 (331)|14.4.2010 21:23
A točil jsi samotným foťákem, nebo jsi sebou měl ty věci na kolejničkách... ;-)
Jarda.Bar (1238)|15.4.2010 08:35
Kdepak, jen foťák z ruky. To by se mnou asi rodina nejela, kdybych táhnul všechno to harampádí :).
impaler_bxl (197)|15.4.2010 09:39
[quote=Jarda.Bar;277209]Nedávno tu proběhla debata, jestli je možné či nemožné točit děti pomocí DSLR, tak tady je malá uzkázka: http://www.jardabar.net/temp/550D/550Dchild_test.zip[/quote]

Obrázek krásný, dítě krásné (bez ironie). Opravdu sedím na zadnici z toho, jak hezky to vypadá oproti mé HV20.

Ale nechápu, proč to má být agument proti mému tvrzení, že na děti je to problém. Snad jsem napsal, jaké děti - hbité, pohyblivé. Přece je jasné, že když dítě poslušně stojí, tak není takový problém udržet focus. Nota bene když je kameraman zkušený, na rozdíl od původního tazatele, který diskutoval o problému točení dětí s 550D v rukou začátečníka.

A dítě na pomalém vláčku (viděl jsem to včera, nepamatuju přesně na čem) je taky relativně snadné, ne? Navíc - a viděl jsem to pouze jednou - je i na té ukázce myslím vidět, jak to zaostření kolísá, resp. je dorovnáváno rukou? Ale možná slyším i trávu růst a je pravda, že jsem se na to soustředil, což jinak nedělám. Nehodlám machrovat ani být protivný. To dorovnání je v pořádku, sotva bych to tak uměl, ale furt si nemyslím, že by to nějak vyvracelo můj dojem, že rodinní amatéři, jako jsem já a zmiňovaný tazatel Drak2001, budou mít s ostřením objektů v pohybu a při vlastním pohybu problém tak velký, že to nevyrovná pohodlí autofocusu u spotřební kamery.

Ale opravdu se těším, až to nebude pravda, takže klidně sázejte ukázky dál a já třeba rád uznám, že doba již nastala a 550D vyhoví řekněme mírně zvídavému amatérovi ochotnému trénovat manuální nastavení na spotřební kameře.
Jarda.Bar (1238)|15.4.2010 11:19
Já ti tím videem nechtěl oponovat, naopak zastávám názor stejný jako ty, tedy že to problém je :). Jen ukazuju, že klidné scény jsou použitelné, v pohybu by to už bylo horší, pokud člověk nemá ostření v ruce. Navíc se při proměnlivém osvětlení těžko drží expozice, když není dost času na nastvení ... apod...
Až natočím něco rychlého, zase dám ukázku, ať si lidé zhodnotí sami.

Vláček byl pomalej , dá se trefit rychlost přeostření, i když se mi to nepovedlo, nemám to ještě v ruce. Chce to cvik. S kamerou by nebyl problém, 1) proto, že ostří "za běhu" 2) má mnohem větší hloubku ostrosti

p.s.: 550D neumí ostřit automaticky při natáčení videa, takže vždy ručně.
impaler_bxl (197)|15.4.2010 14:03
No tak fajn, takže si rozumíme. Drakovi2001 bych ještě připomněl tu nevýhodu, že zrcadlovka nemůže natáčet moc dlouho (v porovnání s kamerou) ne kvůli záznamové kapacitě, ale zahřívání senzoru. Předpokládám, že časem bude též vyřešeno.

Protože - zjistil jsem, že čím nadšeněji dokumentuju své děti, tím více v tom podrobném záznamu jejich života chybím já sám. Neužívám si pobyt před objektivem, ale naznal jsem, že občas bych tam být měl. Manželka někdy zaskočí, ale i tak by chyběly záběry, kde jsme všichni. Rodinného přítele-fotografa nemáme a některé situace to ani moc neumožňují. Např. rozbalování dárků pod stromečkem. Je bezva dát kameru na stativ a hodinu si jí nevšímat, ono se z toho pak něco použije.

Nebo jsme takhle s klukem postavil ve dvou velkého sněhuláka a máme to od první sněhové kuličky až po knoflíky na kabátu. Nevydržel bych se na to teď tu půlhodinu dívat, ale myslím, že hodnota tohoto záznamu strmě poroste s naším postupujícím věkem. Tady by zrcadlovka taky brzdila rozmach domácího točiče.
Jarda.Bar (1238)|15.4.2010 14:06
Jarda.Bar (1238)|18.4.2010 21:25
Brzy nový objektiv pro náročné ... http://www.cinema5d.com/news/?p=3232

Zeiss LWZ.2 Zoom 15.5-45mm T2.8

martin_54 (331)|19.4.2010 11:20
za 380.000,- ... :-(
To tě z půjčovny vyjde levněji půjčení celé sady Panavison skel na mnóóóho natáčecích dnů... ;-)
dalizije (641)|19.4.2010 12:15
Ta cena je teda "jedlá" ...
Jarda.Bar (1238)|19.4.2010 13:09
Uff ... pěknej ranec.
KrocanX (243)|22.4.2010 20:10
skoda, ze nikdo neudela neco cenove dostupnejsiho..neco co umi HD a 150 snimku by bohate stacilo heh
Jarda.Bar (1238)|24.4.2010 01:48
Malý výlet na Měsíc :)



Video ke stažení zde:
http://www.jardabar.net/temp/550D/Canon550D_on_the_moon.zip
Pave1 (4279)|24.4.2010 06:07
Perfektní .-) .

Navíc ten podkres se mi moc líbil, úvodní titulek taky (pouze u toho prvního titulku ten zelený nápis bych zlikvidoval a pojal ho stejným fontem, jako název kolem Měsíce, takhle to najednou celé "vypadne z role").

Povedlo se ti to maximálně a jediné, co by šlo přidat (vtípek), by byl plasticky na reliéfu povrchu prolétávající stín přistávacího modulu :-) (který sám proletí mimo obraz), což se dá trikově zvládnout (ve 3D).

Pak už by to byl normální superbiják, prostě špička.

(dopl. - takhle točí Měsíc XH-A1, pro srovnání jeden zajímavější časosběr)
Jarda.Bar (1238)|24.4.2010 10:10
No vidíš, to sem mohl, večer to možná zkusím ... s tím 3D modelem ...

Ty máš ten měsíc takovej dramatickej, jak do hororu ... jen uslyšet vlky a běhá mi husí kůže :).
Pave1 (4279)|24.4.2010 11:29
Jarda.Bar - točil jsem ho z okna z obýváku, což moc "dramatické" nebylo .-) (ale je pravda, že to zrychlení a ty mraky kolem odvádějí svou práci, ani to není max. přiblížení XH-A1, aby se to tam vešlo).

Ten tebou nasnímaný Měsíc je "astronomický" - dokumentární, je nádherně vidět reliéf, přímo si říká o nějaké doplnění, stín Orla by jistě byl takovým zpestřením. Moc se ti povedl, to sklo je perfektní.
martin_54 (331)|24.4.2010 11:50
to Pave1: neviděl jsem to tu už...? ;-) A nepsal jsi k tomu něco o vycentrování?

to Jarda: pěkné. Že jsi se tímto sklem nepochlubil? Můžes se o něm trochu rozepsat?

Jinak k těm fontům: ačkoli jsem zastáncem používání jednoho fontu a jedné barvy, tak tady mi to až tak nevadí, neb ten bílý beru jako titulek a to zelené beru "jakoby" součást kompozičního náhledu na klasickém starém monitoru v řídícím centru NASA...
Pave1 (4279)|24.4.2010 13:59
Martine viděl, však tam máš datum, ale nerozumím otázce, čemu to vadí? Vyniká tu právě rozdílné pojetí, proto jsem to sem dal (centrované to vzhledem ke zrychlení jasně být musí, jinak by ti Měsíc utekl mimo obraz).

Osobně mi tam ten zelený font esteticky úplně ničí, tak nádherné pojetí názvu a do toho taková "zhůvěřilost", vůbc se tam nehodí - ale to je drobnost.
Pave1 (4279)|24.4.2010 14:08
Jinak tady se někdo pokoušel točit s 5D Mark II celou svatbu. Trochu to ale na mě v pvní části (kterou jsem viděl, druhou půli jsem nesledoval) působí tak, že neměl moc času se věnovat kompozicím tak, aby to pak šlo pěkně střihnout. Některé kombinace záběrů podobných velikostí, obsahů a úhlů se mi v začátku sestřihu moc nelíbí.

[video=vimeo;2704645]http://vimeo.com/2704645[/video]
Terka (274)|24.4.2010 15:41
Jardo, moc pekne. Zajimala by me jedna vec, proc mesic vzdy po chvilce v zaberu poposkoci?
Nebo me ted napada ze mi nestiha pocitac a preskakuje snimky?
martin_54 (331)|24.4.2010 19:02
[quote=Pave1;278778]Martine viděl, však tam máš datum, ale nerozumím otázce, čemu to vadí? Vyniká tu právě rozdílné pojetí, proto jsem to sem dal (centrované to vzhledem ke zrychlení jasně být musí, jinak by ti Měsíc utekl mimo obraz).

Osobně mi tam ten zelený font esteticky úplně ničí, tak nádherné pojetí názvu a do toho taková "zhůvěřilost", vůbc se tam nehodí - ale to je drobnost.[/quote]

Nevadí to ničemu, jen si ověřuji, zda mám dobrou paměť... ;-)
Jarda.Bar (1238)|24.4.2010 21:58
Martin: Sklo 1100 jsem si pořídil již dávno ke starému Zenitu a posléze Chinonu, což byly moje první foťáky za studentských let :). Nikdy jsem s ním nic moc nenafotil (zkoušel jsem přírodu, zvířata), a až nyní v něm vidím ten potenciál. Je to zrcadlový objektiv, ale zdá se že slušné kvality. Je ruské výroby, ale značku neznám, není na něm téměř žádná informace, jen Made in USSR, info o ohnisku a pevné cloně (f8).

Zrcadlové objektivy (Wiki): teleobjektiv, používající místo čoček zakřivené zrcadlo (konstrukce je podobná moderním hvězdářským dalekohledům, obvykle soustava Cassegrain doplněná menisky - katadioptrické); zrcadlové objektivy se používají zřídka, neboť nemívají měnitelnou clonu a vytvářejí nezvyklý bokeh
http://en.wikipedia.org/wiki/Curved_mirror

Terka: Myslím, že to bude tím slabším počítačem, mě jede video krásně plynule. Možná sem mohl dát menší datový tok, nyní je 10Mbps, což je docela náročné.
Jarda.Bar (1238)|24.4.2010 22:39
[quote=Pave1;278779]Jinak tady se někdo pokoušel točit s 5D Mark II celou svatbu. Trochu to ale na mě v pvní části (kterou jsem viděl, druhou půli jsem nesledoval) působí tak, že neměl moc času se věnovat kompozicím tak, aby to pak šlo pěkně střihnout. Některé kombinace záběrů podobných velikostí, obsahů a úhlů se mi v začátku sestřihu moc nelíbí.

http://vimeo.com/2704645[/quote]

Mě tam zase vadil třes kamery. Objektivy bez stabilizace jsou při špatném držení fotoaparátu a bez stativu problém, není snadné udržet záběr v klidu. Ale bubeník byl pěknej řízek :).
Pave1 (4279)|24.4.2010 23:54
Mně právě přišlo, že je tak vytíženej tím ostřením a ovládáním, že mu nezbyl čas na přemejšlení o tom dalším. Canon má na svých stránkách "video ze svatby" (spíš klip z příprav) s MARK II., ale to nebylo reportážní natáčení, vše aranžovali a chlápek točil vše ze stativu.

Osobně mám navíc dojem, že se pak svatební den mění v natáčení, což mi přijde docela ulítlý, ty vysoce aranžovaný videa :-) .

Natočit hezký záznam se jistě dá i reportážně, jenže většina lidí nechce krátit obřad, takže to je pak nutné točit dvoukamerově, navíc to chce zkušené lidi, kteří vědí co a jak točit (a jedna ta kamera by měla být mobilní, ne na stativu). Mnoho lidí na zahraničních fórech často zmiňuje, že je velká škoda, že se Sony a Canon nevydali cestou JVC, co se týče ergonomie. Ta kamerka na rameni ("jezevčík" GY-HM200) je prostě úplně o něčem jiném.

http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,2469
bombata (188)|25.4.2010 18:49
Nevim, jestli uz se to resilo, ale v jakym formatu zaznamenavaj tyhle HDSLR vecicky? Kolik videa se vejde napr. na 35GB kartu? A jak se vam to striha? Je nutny to prevadet do jinyho formatu?
drak2001 (47)|26.4.2010 09:01
[quote=impaler_bxl;277491]No tak fajn, takže si rozumíme. Drakovi2001 bych ještě připomněl tu nevýhodu, že zrcadlovka nemůže natáčet moc dlouho (v porovnání s kamerou) ne kvůli záznamové kapacitě, ale zahřívání senzoru. Předpokládám, že časem bude též vyřešeno.

Protože - zjistil jsem, že čím nadšeněji dokumentuju své děti, tím více v tom podrobném záznamu jejich života chybím já sám. Neužívám si pobyt před objektivem, ale naznal jsem, že občas bych tam být měl. Manželka někdy zaskočí, ale i tak by chyběly záběry, kde jsme všichni. Rodinného přítele-fotografa nemáme a některé situace to ani moc neumožňují. Např. rozbalování dárků pod stromečkem. Je bezva dát kameru na stativ a hodinu si jí nevšímat, ono se z toho pak něco použije.

Nebo jsme takhle s klukem postavil ve dvou velkého sněhuláka a máme to od první sněhové kuličky až po knoflíky na kabátu. Nevydržel bych se na to teď tu půlhodinu dívat, ale myslím, že hodnota tohoto záznamu strmě poroste s naším postupujícím věkem. Tady by zrcadlovka taky brzdila rozmach domácího točiče.[/quote]


Jak vidím , diskuze se tu pěkně rozjela a to je fajn. Trošku chci reagovat. Co se týče dětí a natáčení videa, není to tak zlé jak se to ze začátku zdálo. Pořídíl jsem ( a teď mně nekamenujte )
klasický setový objektiv 18-55 IS a natáčení je hned mnohem snadnější. Ostření na 3x zoom je jednodušší pro snímáč a objektiv je o peklo lehčí, a to se musí nechat je hodně velké plus.Kvalita objektivu je solidní a oproti verzi bez IS je dokonce podle hodnocení lepší než 18-135.Mám orig japonský výrobek. Doma člověk zase zoomovat jak šílený nemusí i tak zoomování kolikrát není příliž vhodné. Video nepotřebuji natáčet hodinu, co jsem zjistil u samotných dětí, baví je koukání na krátká videa max do 2 min, a týká se to i dospělých, protože potom je sledování již nudí. Takže zde problém s přehříváním rozhodně nevidím.
Kvalita videa je moc pěkná, čisté bez šumů, bez kostkování obrazu.Velikost je sice značná ale existuje mnoho konvertorů, které stáhnou velikost na třetinu a rozdíl přitom není dvakrát patrný.
Takže takové jsou moje poznatky......Nejsem zaujatý proti kamerám aby si někdo nemyslel, jde mi spíše o to, že fotky z kamery nejsou to pravé ořechové a vždy jsem se snažil najít nějaký rozumný kompromis a tím Canon 550D je...

PS.: Prarodiče usilují o nákup kamery, takže nakonec aniž bych dvakrát chtěl musím nějakou vybrat. Je pravda, že od doby analog kamery co se nám stále válí doma udělaly kamery ve vývoji pěkný kus práce,teď ještě vybrat nějakou rozumnou....
Jarda.Bar (1238)|26.4.2010 09:46
[quote=bombata;278941]Nevim, jestli uz se to resilo, ale v jakym formatu zaznamenavaj tyhle HDSLR vecicky? Kolik videa se vejde napr. na 35GB kartu? A jak se vam to striha? Je nutny to prevadet do jinyho formatu?[/quote]

Je to h264 kodek, takže na editaci nevhodný. Koupil sem Neoscene konvertor a s ním je střih naprosto komfortní.

550D nahrává stejně jako 7D tokem 330MB/minutu ... takže na 32GB kartu dáš cca 1,5 hodiny záznamu s tím, že jedna souvislá nahrávka nemůže být delší než 12 minut. Foťák ukládá do souborového systému FAT a tam je omezení na 4GB/soubor. A jelikož Canon ve firmware, nejspíš z marketingových důvodů, nezabudoval podporu automatického zakládání nových souborů, víc jak 12 minut v jednom tahu nenahraješ.
drak2001 (47)|26.4.2010 10:31
[QUOTE=Jarda.Bar;279013]Je to h264 kodek, takže na editaci nevhodný. Koupil sem Neoscene konvertor a s ním je střih naprosto komfortní.

550D nahrává stejně jako 7D tokem 330MB/minutu ... takže na 32GB kartu dáš cca 1,5 hodiny záznamu s tím, že jedna souvislá nahrávka nemůže být delší než 12 minut. Foťák ukládá do souborového systému FAT a tam je omezení na 4GB/soubor. A jelikož Canon ve firmware, nejspíš z marketingových důvodů, nezabudoval podporu automatického zakládání nových souborů, víc jak 12 minut v jednom tahu nenahraješ.


Ahoj Jardo, předem musím pochválit naprosto perfektní video měsíce, klobouk dolů. Ohledně tohoto konvertoru, stáhl jsem si na test trial verzi a otázka z ní, k čemu přesně je tento konvertor, čistě jen pro převod na AVI? Nepřevedl mi vůbec zvukovou stopu, prý ji nemůže najít....
Jarda.Bar (1238)|26.4.2010 12:17
Tak to video je spíš umění objektivu než moje :). Ale sem rád, že se líbí, já měl z těch záběrů taky radost.

AVI je tzv. kontainer, důležité je, že obraz je po konverzi v kvalitní pro editaci vhodné kompresi. Se zvukem nevím, ale snad se nijak nepřevádí a dělá se pouze kopie datového proudu (neověřoval jsem). U mě soubory po konverzi obsahují jak obrazovou tak zvukovou stopu. Jaký zdroj videa/audia jsi pro konverzi použil, z 550D?