Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Znacky z pohledu servisaka...

mph1 (689)|6.3.2010 15:22
Na nic necekat a reklamovat. Podle Obc. zakoniku musis reklamovat bez zbytecneho odkladu - na to se nekteri dodavatele take snazi hrat (nevim, jestli i Samsung).
ruzak (3)|29.3.2010 17:53
[quote=dagbetmen;269825]Moje zkušenost z TV Samsung. Mě se stavá, že při zapnutí TV Samsung PS50A756 když s DO zmačknu power nebo čiselné tlačítko tak se až po několika sekundách plus mínus 40 sekund, někdy dřív někdy později zapne TV, myslim tím to cvaknutí a nabíhání červených diod ne samotné rozvícení obrazovky. Měl jsem TV kvůli tomu už v servisu. Když mě ji dovezli zpět říkali, že vyměnili desku a pro jistotu prý dali i nový DO. Na druhý den jsem jim volal, že závada nebyla odstraněno a že to pořád dělá. Oni na to, že to je normalní, že se nejedná o závadu a když přijedou tak vše zaplatím. Samozřejmě jsem se rozčílil proč bych platil když je TV necelý měsíc stará v záruce a oni, že tak tedy nepřijedou. Potom jsem zavolal na Samsung centrum a zdělil jsem jim jakou závadu mám na TV a jak se zachoval ke mě servis, tak mě řekli abych si zavolal soudního znalce a pak to řešil soudní cestou. Tak to jsem se rozčílíl úplně. To se stalo před třičvrtěrokem. Po té zkušenosti jsem už servis nevolal. A dělá to pořád do dnes. Závada je to určitě. Tu stejnou TV má i kamoš a TV hned po zapnutí cvakne. Už nikdy TV Samsung.[/quote]
Ta samá závada se mi objevila minulý týden na mé LCD Samsung LE52M87BDX (jak jinak, 6 měsíců po skončení záruky), dnes jsem volal do autorizovaného servisu a jejich reakce byla, okamžitě vytáhnout ze zásuvky a čekat na příjezd technika (což bude zítra, bylo by dnes ale musel jsem jí nejdřív sundat ze zdi). Oprava bude stát údajně 5 až 15 tis. podle toho co je už vše vypálené. Pokoušel jsem se předběžně dostat nějaké vyjádření od Samsungu a je to jako bouchat na pancéřový vrata prstíkem. Už jen se tam dovolat (pokud pominete zákaznickou linku 800..... kde se stejně nic odborného nedozvíte) a sehnat někoho odpovědného byl zážitek na celý den. Finále bylo takové, že se s vámi stejně nebudou bavit, max servisák je může kontaktovat po zjištění závady. Jinak se mi povedlo na některých zahraničních fórech zjistit, že s touto závadou má Samsung trošku větší problémy než by se mohlo zdát, v USA je dokonce prý už podaná hromadná žaloba. Zítra dám vědět jak to dopadlo i jestli se povede prokázat výrobní vadu.
SlavoF (834)|29.3.2010 22:51
no prosim, dalšia hromadná žaloba , len čo mi úbohí jednotlivci , čo kupujú samsung ? :-)
/ja len raz a zároveň naposled/
garb7 (1189)|29.3.2010 23:52
[quote=BOBA;270133]Já si myslím, že výrobce může mít se servisem jakou chce smlouvu, ale ta nesmí odporovat zákonu dané země.[/quote]

To určitě, ale až skončí záruka je to jen o možnostech a schopnostech servisního technika.

Já už opravil pár věcí co ve značkovém servisu nazvali neopravitelnými.
-pao- (9)|30.3.2010 00:55
[quote=JindraJJ;270119]Každopádně doporučení komukoli, příteli i nepříteli... SAMSUNG již nikdy NEKUPOVAT ... A není to primárně kvůli jejich technice (i když je fakt špatná), ale hlavně kvůli jejich nestarání se o zákazníka do budoucna.[/quote]

Lituji, ale zcela stejně bych na konkrétních zkušenostech dokázal argumentovat hned proti několika jiným firmám. Pokud bychom zůstali v A/V branži, byla by to SONY, jinde například HP, nebo ACER. Oni jsou totiž stejní úplně všichni, vše je to o prosté kalkulaci ztrát z zisků. Jen ten, kdo si to uvědomí a připustí, má šanci. Pokud to zakalkuluje již při nákupu... BEZ OHLEDU NA ZNAČKU. Já například se Samsungem problém nemám, Sony mne připravilo o slušnou loužičku nervů a kupku peněz. Dokonce až tak daleko, že dle nich neopravitelná (a nikoli levná) TV, kterou jsem je nechal odvézt a zlikvidovat, se po několika týdnech objevila v jejich servisu k prodeji (ano, byl to můj kus) za něco málo přes 10.000,- Opravená. Tož tak.

[quote=mph1;270122]A doba, kdy nemas TV, se ti nepocita do zaruky.[/quote]

To je samozřejmě dané ze zákona, takže bych to tady vůbec neřešil.

[quote=BOBA;270133]Já si myslím, že výrobce může mít se servisem jakou chce smlouvu, ale ta nesmí odporovat zákonu dané země.[/quote]

Výrobce ani servis s tím samozřejmě nemá vůbec nic společného. PRODEJCE musí garantovat, že to bude kde opravit tak, aby to bylo v souladu se zákonem. A to samozřejmě se zákonem té země, kde prodává. Koupíš od Pixmanie? Fajn. Ale počítej s tím, že můžeš rovnou zapomenout na české zákony. Nakupuješ totiž ve Francii...
ruzak (3)|30.3.2010 18:41
Pán ze servisu přišel, mezi dveřmi prohlásil že se se mnou nebude bavit o žádných jiných výrobcích než o mé televizi (má to zakázáno smlouvami od partnerů). Rozebral televizi, řekl že je moc velká, takže si vezme jen obě základové desky a bude zkoušet co jim je. Tak jsem zvědavý co zjistí. Jinak pokud má někdo obdobné problémy se zapínáním, tak se mi ještě povedlo zjistit že nejčastěji odcházejí jakési kondenzátory (http://www.crovean.net/how-to-identify-bad-capacitors) jsou prý na 10V ale z desky do nich jde 12V. Je to prý záležitost Samsungů z let 2005 - 2008. Když jsem to pánovi říkal tak on na to že to musí proměřit (moje kondenzátory byly evidentně vystřelené jako ty na obrázku) tak jsem zvědavej co zjistí.
ladik1983 (257)|7.4.2010 19:05
Kikus (9)|7.4.2010 21:41
No to mate ale riadnu smolu u na spokial dobre viem su povinny vyrabat ND 10 rokov :P
ladik1983 (257)|7.4.2010 21:49
dukaz misto slibu
garb7 (1189)|7.4.2010 21:56
Jo to je normální i LG se takto staví ke svým výrobkům první náznak je když se daný typ chýlí ke konci druhého roku a i na záruční opravy se vypíše dobropis --(neopravitelné to dostanete peníze) servis již zpracoval díly nebo je dodací doba dílů dlouhá a nejspíš brzo dojdou. Ty doby co se dělal stejný typ 6let je už dávno pryč (i po 1/2 roce prodej -- výroba končí) ,to samý- neznačkový výrobky na ty servis prakticky není žádný jen domluvený po dobu záruky.
garb7 (1189)|7.4.2010 21:59
[quote=Kikus;276277] na spokial [/quote]

Šlo by to česky ?
ladik1983 (257)|7.4.2010 22:03
u nas pokud, preklep :)
garb7 (1189)|7.4.2010 22:11
Dík

PS: asi nejlepší je najít si servis a informovat se na pozáruční možnosti, ( třeba najit na netu 2roky starou podobnou věc a jesti ji dokážou opravit)
a projistotu počítat s životností 3roky.
mph1 (689)|8.4.2010 05:36
[quote=garb7;276288]...projistotu počítat s životností 3roky.[/quote]To je hodne depresivni ;) Uvazim-li cenu TV, aby se na ni dalo koukat, okolo 35000, tak je to cca 12000 za rok, 1000 mesicne - to uz skoro vyjde levneji chodit do kina :D
garb7 (1189)|8.4.2010 08:58
Ze skušeností vychází poškození spojů u klasika elektroniky od 90let tak cca 8let při tepelném namáhání spoje než se poškodil např SONY TV bylo po té době jako nové, Poslední dobou levné značky mají i po 1roce zhnědlý plošný spoj v místě teplotního zatížení nemluvě o dalších nedostatků ale i dva podobné přístroje mohou mít rozdílné provedení, proto pokud se nerozebere po čase, nedá se jednoduše určit jak to po 3 letech bude vypadat.
Kikus (9)|8.4.2010 18:25
[quote=ladik1983;276279]dukaz misto slibu[/quote]

Zo zákona 264 (§ 13) a z NV 245 a 308 vyplýva, že ES vyhlásenie o zhode môže vydať výrobca alebo jeho splnomocnenec so sídlom v členskom štáte ES. ES vyhlásenie o zhode sú výrobca alebo jeho splnomocnenec povinní pre príslušné orgány uchovávať počas desiatich rokov od posledného uvedenia prístroja na trh (pri NV 308 počas 10 rokov po ukončení výroby). Technickú dokumentáciu sú povinní uchovávať pre príslušné orgány počas desiatich rokov po ukončení výroby. Ak výrobca výrobca ani jeho splnomocnenec nemá sídlo v členskom štáte , povinnosť uchovávať technickú dokumentáciu má ten, kto uvádza prístroj na trh.
garb7 (1189)|8.4.2010 18:56
Jo pěkný ale kde z toho vyplývá něco o dílech, dokumentace sice super ale bez spešl součástek je to problém, kord když se měněj celý desky. SMD IC i tranzistory jsou kodově značený, to už něco musíš znát abys mohl nahradít vadnou souč. jinou.
Brnky78 (24)|9.4.2010 21:11
Zdravím,
Mám též Samsung A956 a podotýkám, že ZATÍM jede. Prachy jsem dal za ní nemalé a pokud se po záruce něco s ní stane (nedejbože), nerad bych řešil stejnou věc. Kupovaná je v r. 2008 a pokud nebudou schopni ji opravit, jsem odhodlán ne psát Samsungu, jako že už jsem měl pár dotazů, na které ani nereagovali, hodlám udělat reklamu Samsugu, jakou si za rámeček nedají. Ať žijí média :) Protože, jestli si tato firma co skvétá díky reklamám a pěkným desigem myslí, že jsme hloupí, tak by byla chyba, kdybychom jim to nepěknou reklamou vrátili. Jen tak si to mohou uvědomit. Nestačí nekupovat, ale ostatní informovat. Děkuji za vyjádření. :)
tesla15 (505)|6.5.2010 16:48
Trochu z jiného pohledu...NEUZNÁVÁM výrobky nechávat v pohotovostním stavu. Necháváte se uchlácholit malou spotřebou,ale.. Dočetl jsem se, napětí v síti během 12hod. několikrát výrazně přesáhlo 800V!!!! ZBYTEČNĚ RISKUJETE!!! Dále, špičky na tranzistorech se načítají a posléze dojde k jejich průrazu. Při sepnutém síťovém spínači takto prochází.Samsung většinou vypínače nepoužívá, ale upozorňuje na nutnost odpojení síťové vydlice. Čtete řádně návod??? Doporučuji vypínat tv kdykoliv kromě jdu-li na kávu alespoň na " psu " Pohodlí doplňuji bezdrátovou zásuvkou. V době bouřek vypínat ze zásuvky i anténu v dostatečné vzdálenosti.. Znám příklad,kdy blesk do tv přeskočil 10cm. Nejlepší elektrolyty po 2 000hod 105° mohou ztrácet kapacitu, obyčejné 1 000h 70°. Síťový vypínač 3 -5 000 sepnutí. Elektomagnetický smog a rušení gradují. Rušení spínanými zdroji, ledničky,plyové kotle ÚT atd. Používáte přepěťvých ochran?? Liteatura: AR 2/2006, ST 10/2007 a jiné včetně vyhořelých TVP. On ani zakouřený, zaprášený, provlhlý byt ( v blízkosti větraných oken) televizorům nepřidá. ( Úsměvně, ale na zamyšlenou .. což výrobci TVP se postavit na zadní a hlavně síťové zdroje z důvodu " bordelu " v našich sítích do záruk neuznávat )??? A víte proč byla prodloužena v EU záruka na dva roky??? Již pře 20ti roky zjištěna dalek vyšší poruchovost. Protikladem je cena k průměrnému platu dnešních výrobků směšná. STÁLE DOKOLA....
garb7 (1189)|6.5.2010 17:23
No já nevím v roce 2001 jsem zapojil do zdi SONY TV a VHSpřehrávač i zesilovač-domací kino a DVD Pioneer od té doby je to vypínaný jen dálkou, jen televize před 3lety po zapnutí dálkou práskla a odešel spínací dvoj pranzistor po jeho výměně šlape dál, asi ji vyhodím funkční.

Mech vypínače v přístrojích už nejsou co kdysi , ano pokud nebudu 2dny doma pak má cenu to vypnout.
tesla15 (505)|6.5.2010 18:19
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne...Já píši převzato z odborných časopisů s nimiž se ztotožňuji. Přeciť momentálí síťový problém se nemusí projevit po celém území republiky najednou. V mém okolí se vyskytuje oblast, kde údajně špičky dosahují až 2,5kV. ( není to případ publikovaný v televizi..Další, ono není možné vše zde ani vypsat..Z nějakých důvodů vypadne síť, při zapnutí dochází k momentálnímu přepětí. Bezdrátová zásuvka čeká na mé opětovné zapnutí,tudíž je zde zpoždění a já neriskuji. Ostatně, síť. vypínač s relé Grundig cca 1 200 Kč a musím do servisu, trojitá bezdrátová zásuka polovic a v případě její závady do servisu nemusím,. Ostatně zapravdu mi dává právě zvýšená poruchovost ve zdrojích. ( vzpomeňte na váhu síťových transformátorů v prvních televizorech). Samozřejmě víte, u dřívějších TVP pro demagnetisaci obrazovky v pohot.stavu hřející pozistory snižovaly kapacitu elektrolytum. Člověk se má poučit ze zkušenosti druhých,ty nic nestojí. Znám př. kdy zákazník odejel na dovolenou, tvp náhodným kódem zapnul ( dokáže to i výbojka na vzdálenost 200m ) a po několika dnech v jeho nepřítomnosti vyhořel celý byt. Pro mne víc než dostatečné varování. Nic,opravdu nic proti vašemu svobodnému rozhodnutí... M.Dv.
Leroj (85)|6.5.2010 18:34
tesla15:
no asi máš pravdu, ale připadá mi, že se už dostáváš na hranici paranoji ;)

pokud bych měl mít v bytě kvalitně chráněno vše od PC, audia a TV tak by to byl slušný ranec a v případě smůly mě to stejně nezachrání /kolegovi odešla při bouřce polovina elektroniky, a to tvrdí, že to měl vytažený. blesk mu sjel na dvůr asi 5 m od obýváku a údajně došlo k poškození nějakým výbojem. od pojišťovny nedostal nic.../

prostě je to o štěstí :)
garb7 (1189)|6.5.2010 18:37
Dnešní zdroje opravdu mají tak o 1/2 méně součástek a pokud mají nekvalitní kondíky je životnost podstatně menší a ted je otázka jestli každodenním vypínáním neprodloužím životnost přístroje a ten odejde až po záruce. Jinak pokud opouštíme byt na víc dní tak zavírám vodu a sít vypínačem vypnu TV a sat přímač.
MONYS (460)|6.5.2010 18:39
[quote=tesla15;280407]Trochu z jiného pohledu...NEUZNÁVÁM výrobky nechávat v pohotovostním stavu. Necháváte se uchlácholit malou spotřebou,ale.. Dočetl jsem se, napětí v síti během 12hod. několikrát výrazně přesáhlo 800V!!!! ZBYTEČNĚ RISKUJETE!!! Dále, špičky na tranzistorech se načítají a posléze dojde k jejich průrazu. Při sepnutém síťovém spínači takto prochází.Samsung většinou vypínače nepoužívá, ale upozorňuje na nutnost odpojení síťové vydlice. Čtete řádně návod??? Doporučuji vypínat tv kdykoliv kromě jdu-li na kávu alespoň na " psu " Pohodlí doplňuji bezdrátovou zásuvkou. V době bouřek vypínat ze zásuvky i anténu v dostatečné vzdálenosti.. Znám příklad,kdy blesk do tv přeskočil 10cm. Nejlepší elektrolyty po 2 000hod 105° mohou ztrácet kapacitu, obyčejné 1 000h 70°. Síťový vypínač 3 -5 000 sepnutí. Elektomagnetický smog a rušení gradují. Rušení spínanými zdroji, ledničky,plyové kotle ÚT atd. Používáte přepěťvých ochran?? Liteatura: AR 2/2006, ST 10/2007 a jiné včetně vyhořelých TVP. On ani zakouřený, zaprášený, provlhlý byt ( v blízkosti větraných oken) televizorům nepřidá. ( Úsměvně, ale na zamyšlenou .. což výrobci TVP se postavit na zadní a hlavně síťové zdroje z důvodu " bordelu " v našich sítích do záruk neuznávat )??? A víte proč byla prodloužena v EU záruka na dva roky??? Již pře 20ti roky zjištěna dalek vyšší poruchovost. Protikladem je cena k průměrnému platu dnešních výrobků směšná. STÁLE DOKOLA....[/quote]No já mám na vypínání jiný názor ba i zkušenost, neustálým vypínáním právě dostává spínaný zdroj záhul, toto jsem začal dělat u LCD LG a po dvou měsících oprava (výměna main boardu) Ano tv zcela vypínám pokud je bouřka nebo někam odjíždím.
garb7 (1189)|6.5.2010 18:43
[quote=Leroj;280423] při bouřce polovina elektroniky, a to tvrdí, že to měl vytažený. blesk mu sjel na dvůr asi 5 m od obýváku a údajně došlo k poškození nějakým výbojem. od pojišťovny nedostal nic.../
prostě je to o štěstí :)[/quote]

Blesk v okolí 100m je vážná věc i na kousku vytaženýho drátu se naindukuje dost velký náboj a je to smůla, možná trezor by pomohl.
garb7 (1189)|6.5.2010 18:49
[quote=MONYS;280426]No já mám na vypínání jiný názor ba i zkušenost, neustálým vypínáním právě dostává spínaný zdroj záhul, toto jsem začal dělat u LCD LG a po dvou měsících oprava (výměna main boardu) Ano tv zcela vypínám pokud je bouřka nebo někam odjíždím.[/quote]

A to je právě ono, nic se nemá přehánět u spínaného zdroje je opravdu otázka co je horší zda dlouhodobý provoz nebo časté zapínání, ale rozhodně jednoduší je vyměnit nafouklé kondíky ( pokud se to stihne vyměnit včas, jinak to zničí zbytek) než shánět desku .
tesla15 (505)|28.5.2010 15:59
A to je další dilema, co je to včas. Mám zkušenosti (jako TV servisák od. r. 1955 ), zákazník i když o závadě ví,servis stále odkládá, až, až,???!! Na závadě převážně elektrolyty ve zdrojích. I ty nejlepší po 2 000 hod., většinou po 1 000 hod. Ztráta definována 30% snížené kapacity.... Pokud blesku se týká, ten se šíří cestou menšího odporu ( jako lidé ?? ), pro nás nepředvídatelně. Při místní bouřce vypínám síť i anténu. Je lepší předcházet než očekávat nejhorší. K problematice doporučuji přečíst STEREO/VIDEO 8/1998 ..ABY BLESK a spol. NEZPŮSOBILY ROTYKU. /lze tomu prý z 98% předejít. Je zde popis jak špičkami v sýti trpí moderní síť. zdroje. DOPORUČUJI. M.D.
tesla15 (505)|28.5.2010 18:07
[quote=tesla15;280407]Trochu z jiného pohledu...NEUZNÁVÁM výrobky nechávat v pohotovostním stavu. Necháváte se uchlácholit malou spotřebou,ale.. Dočetl jsem se, napětí v síti během 12hod. několikrát výrazně přesáhlo 800V!!!! ZBYTEČNĚ RISKUJETE!!! Dále, špičky na tranzistorech se načítají a posléze dojde k jejich průrazu. Při sepnutém síťovém spínači takto prochází.Samsung většinou vypínače nepoužívá, ale upozorňuje na nutnost odpojení síťové vydlice. Čtete řádně návod??? Doporučuji vypínat tv kdykoliv kromě jdu-li na kávu alespoň na " psu " Pohodlí doplňuji bezdrátovou zásuvkou. V době bouřek vypínat ze zásuvky i anténu v dostatečné vzdálenosti.. Znám příklad,kdy blesk do tv přeskočil 10cm. Nejlepší elektrolyty po 2 000hod 105° mohou ztrácet kapacitu, obyčejné 1 000h 70°. Síťový vypínač 3 -5 000 sepnutí. Elektomagnetický smog a rušení gradují. Rušení spínanými zdroji, ledničky,plyové kotle ÚT atd. Používáte přepěťvých ochran?? Liteatura: AR 2/2006, ST 10/2007 a jiné včetně vyhořelých TVP. On ani zakouřený, zaprášený, provlhlý byt ( v blízkosti větraných oken) televizorům nepřidá. ( Úsměvně, ale na zamyšlenou .. což výrobci TVP se postavit na zadní a hlavně síťové zdroje z důvodu " bordelu " v našich sítích do záruk neuznávat )??? A víte proč byla prodloužena v EU záruka na dva roky??? Již pře 20ti roky zjištěna dalek vyšší poruchovost. Protikladem je cena k průměrnému platu dnešních výrobků směšná. STÁLE DOKOLA....[/quote]


Právě před chvíli...Samsung SÁM OD SEBE se zapnul. Tím mi potvrzena praxe .. TVP NENECHÁVAT v pohotovostním stavu!!!! U Samsungu vypínač chybí lze to obejít, např. " psem "..
jarino1978 (8045)|28.5.2010 18:14
[quote=MONYS;280426]No já mám na vypínání jiný názor ba i zkušenost, neustálým vypínáním právě dostává spínaný zdroj záhul, [/quote]
- presne tak

[quote=tesla15;283668]TVP NENECHÁVAT v pohotovostním stavu!!!! .[/quote]
- to sú čo za blbé rady ?
- za búrky beriem, alebo ak nikde odchádzam na dlhšiu dobu. Ale ak si to myslel tak, že zakaždým OFF a potom zakaždým ON, tak to je samozrejme blbosť, ktorá je dávno potvrdená.
LPK (177)|31.5.2010 15:06
taky nechapu proc vsichni tak blazni s vypinacem "na tvrdo" je to stejne jako u zdroje v PC ... je proste dokazane ze cim casteji elektronika zdroje dostava "prdu" pri zapnuti, tim roste ryziko poskozeni.

Jako priklad muzu uvest 3x meneny zdroj v PC meho tchana, zaboha jsem mu nemohl vysvetlit, ze tim ze vypina pokazde "psa" tak nic neusetri ba naopak si to odpali ... no a ted pri treti investici do zdroje uz dal pokoj :-) bo to co usetril na pohotovostnim rezimu 1000x zaplatil za novy zdroj ...

preju prijemne vypinani cudliku ...
vivid.sk (11472)|31.5.2010 15:23
Jako priklad muzu uvest 3x meneny zdroj v PC
V prispevku si mal uviest znacku zdroja. Kvalitny zdroj takymto sposobom nemas sancu odpalit.
Priklad: v AVR (ktory mam stale v standby) mi rele zapina velky zdroj, a tento AVR zapnem/vypnem denne niekolko krat. Neviem si predstavit takuto castu poruchovost pri tychto zariadeniach.

P.S. Ako pikosku mozem uviest zle navrhnuty zdroj k modemu rychleho internetu, ktory mi v kratkom case odisiel asi 3x (odpalene kondenzatory a tranzistory spolu s poistkou). Paraxone mam pocit, ze to odchadza vzdy vtedy, ked tento zdroj vypnem a zapnem z elektrickej zasuvky (pri prenasani zariadenia) (=ergo priklad tvojho tchana so zdrojom). Ide vsak evidentne o smejd (nie som sam, ktoremu sa to stalo. vygooglil som vela podobnych uzivatelov, ktori zhanali nahradne trafo)
LPK (177)|31.5.2010 15:42
tak je jasne ze EC to nebylo :-) 2x to byl Fortron Blue storm 400W (mimochodem sveho casu vyhraval testy, proto jsem ho bral) a ted tam sedi Seasonic 400W, ale ten uz netrpi vypinanim "psa". Nestalo se to behem mesice samozrejme, kazdy to odnesl zhruba po roce ... Jinak toho Fortrona ja mam ve svem PC taky a 4 roky beha bez problemu.
tesla15 (505)|22.6.2010 18:14
[quote=jarino1978;283669]- presne tak


- to sú čo za blbé rady ?
- za búrky beriem, alebo ak nikde odchádzam na dlhšiu dobu. Ale ak si to myslel tak, že zakaždým OFF a potom zakaždým ON, tak to je samozrejme blbosť, ktorá je dávno potvrdená.[/quote]

Dnes SAMSUNG 3 D v 18 05 sám od sebe zapnul..Je to jiná TVP, tudíž vlastnost. Případu, kdy TVP vyhořel jsou desítky. Znám i vyhořelý byt..Nevím, proč bych pokoušel osud...
tesla15 (505)|22.6.2010 20:34
P.S. Rady - nerady. Je to rozhodnutí každého z nás. Doufám, že se debaty zůčastňují alespoň trochu zdatní uživatelé. Nedůsledně čtete. Píši zásadně o televizorech... A proč odchází elektrolyty jsem popsal. I ty nejlepší ( pro vyšší cenu se téměř nepoužívají, opakuji.. standartní po 1 000 hod. snížena kapacita o 30%. Nedostatečná filtrace špičkami se spoluzůčastňuje na následném prorazení tranzistoru. Sami píšete o jejich ( né jeho ) výměně. Není to z mé hlavy, čtu opravdu odbornou literaturu. Obráceně.... víte, kdyby udávaný spotřebič zůstával stále v pohotovostním stavu měl závad??? Počítačovou techniku neopravuji, ale mám dojem že u ní je zdroj mnohem více ošizen než u TVP... / výrobci jsou nuceni snižovat krom spotřeby i váhu /. Jejich zájmem je PŘEŽÍT záruku.
Ivo Mašek (10205)|22.6.2010 20:46
TV napájím z "chráněné prodlužky" a už opravdu mnoho let po vypnutí TV vypínám i onu prodlužku, která má zap/vyp tlačítko.
Je to věc názoru a každý nechť si to udělá podle sebe.
jarod72pm (841)|23.6.2010 09:12
Když lítají blesky je lepší PC a vlastně veškerou kabeláž vytáhnout ze zásuvky.
Tv zásadně vypínám jen do standby režimu a ostatní věci taktéž, rozbory staré 20 let už nemusí platit na dnešní dobu a použité součástky jsou kvalitou jinde navíc standby režim funguje tak že ovládací napětí je vedeno pouze tomuto bodu kde musí čekat na impuls pro spuštění takže samovolně spuštění touto cestou není možné,ledaže TV je vadná a ovládací napětí pouští dál .
(taky jsem doplatil na neustálé vypínání CRT TV mechanicky až po jednom zapnutí to trafo nevydrželo ozvala se rana a bum TV shořela teda málem ale bylo po ní)
garb7 (1189)|23.6.2010 11:41
Ze zkušenosti se dřív na kvalitě součástek tak nešetřilo jak dnes a přístroje mají několik variant napájení kvalitnější mají standby zdroj cca 3W pro DO a výkonový zdroj ten múže u větších TV být jeden pro 24V a druhý 3,3V 5V a 12V
PS: u tvé CRT to bylo uplně stejný jako když by byla ve standby nebot 90% tech TV měla klasika relé které tam pustilo 220V jako když to zapneš sít.vypínačem.
vivid.sk (11472)|23.6.2010 11:52
PS: u tvé CRT to bylo uplně stejný jako když by byla ve standby nebot 90% tech TV měla klasika relé které tam pustilo 220V jako když to zapneš sít.vypínačem.

Praveze nie. Vacsina starych spotrebicov mala jedno velke (hlavne) trafo (nepocul si ziadne cvaknutie) a ked si TV vypol (do standby), tak bolo stale pod napatim. V dnesnej dobe je takto riesenych este stale vela spotrebicov (hlavne rozne miniveze, radia, tunery, CD playere, STB a dalsie, ktore maju male zdroje a bolo by to nefektivne).
Dokonca je vela pripadov, ked spotrebic vypnes hlavnym (mechanickym) vypinacom a je stale pod prudom(napriklad moj stary stereo zosilnovac SONY z konca 90tych rokov - aj po vypnuti bolo stale pocut vrcanie trafa, ked som prilozil ucho k panelu.)

Zo starsich spotrebicov, ktore som mal kedysi doma boli takto riesene skoro vsetky. A spotreba v standby sa nejako neriesila, kedze elektrika bola lacna a spotrebicov bolo malo.
Pavel_tempx2 (829)|24.6.2010 11:39
už si u starších TV (5-10let) dávám pozor, co jsem osobně viděl jeden vyhořelý byt, kde místo obýváku byla černá místnost, jako někde v dole a ostatní místnosti vypadaly podobně...bohužel jsem se tehdy nepodíval na značku TV, která to celé způsobila, každopádně svou 22let starou CRT JVC raději při odchodu z bytu vypínám, ostatní TV (mladší) zůstávají ve standby
j@noff (30)|10.7.2010 11:59
Zdravim, ja som tiež kupil na Vianoce 2007 Samsung 40R86BDX za 40k, s ktorym som bol max. spokojny a s ktorym neboli žiadne problemy... Ale po 2 a pol roku použivania ten TV začal uplne blbnuť... Najprv sa to začalo tym, že niekedy sa pri sledovani TV sam vypol, niekedy aj hneď zapol, ale nevenoval som tomu pozornosť... Potom sa ale pridružili ďalšie problemy (neuchovaval analogove stanice v pamäti, uplne rozhadzane farby v režime Film, samozapinanie v noci, niekedy hadzal hlasitosť na max, aj keď v reali bola na 50%, neskôr upne vypadol analog, začali sa objavovať artefakty v grafike menu/pri uprave hlasitosti, nedal sa zapnuť atď...). Tak som sa rozhodol, že ho zanesiem do servisu kde mi prefleshovali TV na najnovši SW, a zdalo sa, že to pomohlo (farby v režime Film boli v poriadku, žiadne artefaktove menu, nevypinal sa, jedine čo nefungovalo bol analog, ale to mi vobec nevadilo), ale hneď na druhy deň rano sa po zapojeni do siete len vypinal a zapinal (resp. zapol sa, preblikala 3x červena kontrolka a hneď sa vypol a potom zase zapol a tak dookola..). Tak som im ho zase odniesol do servisu a po troch tyždňoch mi bolo povedane, že je potrebna vymena dosky, ktora sa samozrejme už neda od Samsungu zohnať (inak povedane vyhodťe TV za 40k pol roka po zaruke do kontajnera...) To som zatiaľ chvalabohu urobiť nemusel, lebo TV ako tak funguje, len sa niekedy zapne až na desiaty pokus, ale včera sa mi opäť začali objavovať tie "artefakty" v menu, čiže pomaly odchadza na druhy svet...
P1020180.jpg P1020183.jpg P1020185.jpg
garb7 (1189)|10.7.2010 13:25
Takhle to vypadá na zdroj , ten se dá opravit pokud větší napětí nepoškodí další obvody.
grooveJ (140)|10.7.2010 19:11
toto ozaj dotvára obraz o TVs Samsung, či ich servise (ostatní zástupcovia konkurencie by z toho asi nevyšli ovela lepšie, ale tu je skúseností menej). Samovolné vypínanie/zapínanie ich TV po nejakom čase, ako píše napr.aj j@noff bude skutočne rozšírenou vlastnosťou, o ktorej nám dopredu nič neprezradili. Na svojej TV (kúpenej tiež kúsok pod hranicou 40k, niektoré shopy boli vtedy aj nad) som si to všimol doteraz asi len 3-4x, má 23 mesiacov. Ale som prekvapený že na 2,5 ročnú TV už nemajú k dispozícii materiál na opravu, zvlášť keď ide o príznačnú a častú vadu. Možno som mal šťastie (...) keď mi menili pred pár dňami základnú dosku = ešte ju mali. Fakt o jej výmene som s nevôľou zistil až doma, telefonicky ani inak ma vopred neinformovali, vraj iba takto vedeli vyriešiť CZ/SK znaky na EPG. Povesti o používaní repasovaných ND na viac ako ročné TV Sams zrejme budú pravdivé; TV mi hneď a iba po oprave stále rušivo vrčal (v BA sevise záhadne prešlo výstupnou kontrolou). Práve táto "nová" doska bola vadná a musela byť vymenená znova. Zatial pozorujem, že oproti pôvodnej mi úplne zplechovatela zvuk do kvality analógovej telefónie 70-tych rokov, snáď jej prínos bude v odstránení/oddialení väčších typických neduhov.
jarino1978 (8045)|10.7.2010 23:00
podobný problém už mal v CZ jeden majiteľ, myslím problém so servisom, tiež starší typ a nemožnosť ND. Treba to riadne rozvíriť, tomu dotyčnému to pomohlo.