Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou novou "SD" kameru kolem 10 000,- ?

jarino1978 (8045)|7.3.2010 21:19
už som ti raz písal, že tá stránka bola vytvorená k tomu, aby sa mohli užívatelia danej kamery vyjadrovať so svojimi skúsenosťami a námetmi. ale pravdepodobne si tú stránku ani nečítal a ani si nečítal diskusné fórum na tej stránke. Stránka vznikla v dobe, keď som kameru kúpil a keď bola táto kamera na trhu čerstvá a dosť ľudí sa ma na ňu pýtalo. Napríklad predtým bola tá stránka venovaná SONY HC3E...
Tá stránka nemá nič spoločné s nejakým chválospevom, ale to by si zistil, až keď by si si ju aj pozrel.

Ale to nemá nič spoločné s danou témou. Nič ti nebráni v tom, aby si si vytvoril stránok koľko chceš.
OFF.
Pave1 (4279)|8.3.2010 09:32
Mrknul jsem se na srovnání kamer HF200 a CX305 (a HFS200).

Sice to nejsou kamery za 10k, ale jsou to velmi dobré kamery. HF200 zaostává za malého světla (proti CX305), naopak HFS200 je plně srovnatelná.

Kamera CX-305 má jednu velkou výhodu - šíro v základu je 29mm. Největší (pro někoho zcela zásadní) nevýhodou je absence vstupu pro externí mikrofon (chybí tak i regulace úrovně tohoto ext. mic).

HF200 nabídne za běžných podmínek solidní obrázek, má i vstup pro mic (včetně regulace). Širokoúhlost je pouze průměrná (39mm), takže k příjemné ceně asi bude potřeba připočítat cenu WIDE adaptéru (proti ceně CX-305). Bonusem je solidní 15x zoom.

HFS200 má vše - dva sloty pro SDHC kartu, vstup pro mic, regulaci úrovně, velmi dobrý lowlight, LCD má téměř 1mil bodů (dá se tedy dobře ostřit i v HD, což obě předešlé kamery nesvedou, jejich LCD má kolem 200k bodů), dražší verze HFS21 má i hledáček, kamera má i lanc (třeba pro zoom ovladač stativu).
Jediná nevýhoda je šíro - 43mm je opravdu bída.

Takže, z hlediska lowlight jsou tu dvě kamery zcela srovnatelné. Z hlediska tele rozsahu vede HF200. Z hllediska šíra vede CX305, z hlediska mikrofonu (!) vedou Canony.

Pro mě osobně by rozhodlo, jak dobrý je obraz na wide konci - u Canonu i s předsádkou. Pokud bude stejně kvalitní (i s předsádkou), jako u CX305 (CX505), pak bych kvůli možnému použití externího mic (po porovnání ceny obou kamer) asi šel do HFS200 (dobrý zvuk je pro mě osobně velmi důležitý, byť to znamená alespoň další 4k navíc za např. MKE400).

Všechny tři kamery jsou rodinné kamery (pro domácí natáčení), každá nabízí nějaké plus i minus, zajímavé je srovnat je cenově (u Canon i s cenou WIDE adaptéru) včetně ceny záznamových karet a jedné další náhradní baterie (cena komplet).

Tak se nehádejte, každý si vybere tu svojí :-) .

Zdroj: http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html



Dopl.: běžná cena HF200 je lehce pod 16k, CX305 je lehce nad 20k, HFS200 kolem 24k, CX505 je kolem 28k (verze s GPS).
impaler_bxl (197)|8.3.2010 10:36
Zajímalo by mě, co nakonec tazatel koupil a jak je spokojený. Jinak, jarino, se vykašli na ty, co neustálým tapetováním slov bez činů osočujou tebe, že tapetuješ. Dals materiál, dals argumenty, nebyls fanatický, pohoda. Myslím, že kameře, kterou znáš, jsi udělal poctivou kampaň pro tazatele s plusy i mínusy. Sony taky dobrý, jak píšou i ostatní. A jiní si z toho udělali honění ega pomocí velevtipu user neuser, denuncování tvých stránek (a co jako je špatně?) a osobně mě taky dopaluje, když fanatik řekne nebuď fanatik. Na rozdíl od těch útoků jsem si tvoje ukázky prohlídl rád. Jde o to vidět, co to umí, když se chce. Přibližně, nejsme doma a na velké televizi a netočili jsme to my, takže víme prd o světelné situaci. Ale je to lepší než ty žvásty o tom, že to je blbé a moje je lepší o třídu, ale ukazovat vám to nebudu.
jarino1978 (8045)|8.3.2010 20:18
díky za podporu.
jojkovid (651)|12.3.2010 18:53
Jen pro zajímavost, za 5000Kč

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pavelm51 (6)|13.3.2010 20:48
Díky Jarinovi a Pav1ovi za podnětné příspěvky k výběru MÉ NOVÉ KAMERY.Jsem za ně velmi vděčný,protože takové zkušenosti se v žádných propagačních materiálech ne vyskytují.Přesto maličká otázka na Jarina - kde se mohu i já přesvědčit o "neostrosti v celé ploše objektivu Sony versus Canon se širokoůhlou předsádkou a menší ostrostí obrazu a menším množství detailů v obraze" v tomtéž případě.Velmi děkuji -rozhodující se Pavelm51
Pave1 (4279)|13.3.2010 21:18
Kamery si musíš někde vyzkoušet, požádat prodavače, aby ti na tvůj flash disk stáhnul natočený kousek materiálu (solidní prodejce by ti to měl umožnit). Doma si záznam dobře prohlédni, provnej, jak vypadají detaily při nasazené Canon předsádce (i tu by ti měl prodavač speciálního obchodu zapůjčit k vyzkoušení). Odvděčíš se mu tím, že si tu kamerku u něj pak koupíš (speciálky najdeš v Praze i Brně, nevím odkud jsi).

Kamerky si osahej, jak se ti drží, neuspěchej to. Osobně velmi preferuju kvalitní zvuk, nejen obraz, samozřejmě to vše něco stojí. CX305 nevypadá vůbec špatně, má skvělé šíro, což se velmi hodí, ale ty Canony mohou mít za běžných světelných podmínek o něco lepší obrázek (barvy, prokreslenost, ale nebude to fatální rozdíl).

Ještě je dobré zkusit kvalitu automatiky ostření a expozice (ostření vyzkoušíš tak, že kameru necháš zaostřit na něco půl metru před kamerou, pak ji namíříš rychle na něco 5m daleko, a pak zase zpět na blízko - jak rychle se zaostří). Expozice je o rychlosti změny přiclonění, pokud kameru namíříš někam do tmy a pak do světla (dřeba z prodejny otočíš kameru ven, přes dveře, okno, výlohu). Změna nemá být ani příliš rychlá, ani příliš pomalá (pak automat expozice příliš "houpe").

Tolik pár tipů.
jarino1978 (8045)|13.3.2010 21:49
tak ako sme ti radili nedávno.... osobný kontakt s danými kamerami. to je samozrejme základ.

a hlavne... pozerať zábery na HDTV a nie na PC monitore...
hanessh4 (48)|19.3.2010 13:08
chtěl bych ještě jednou poděkovat všem zůčastněným za příspěvky, jarino-vi za jeho videa, musím říct že hf200 za tu cenu jakou se prodává, podává velmi pěkné výkony pro mě jako obyčejného uživatele. Takže pravděpodobně, to bude právě hf200 do které budu investovat.
jojkovid (651)|21.3.2010 17:03
hanessh4
Jsem rád, že Ti to tady pomohlo se rozhodnout.