Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou novou "SD" kameru kolem 10 000,- ?

mmmm. (112)|4.3.2010 20:49
Ano, ano, ano, ty záběry vypadají zde z netu, v malém okně, na monitoru pc, skvěle, musím uznat, vážně!! ale já ji prostě měl doma a viděl jsem přímo z sd karty na velké plazmě při low-lightu (v interiéru) pro mě naprosto neakceptovatelné videa, nic víc, nic míň. A komprimované ukázky neznámého prostředí z netu nejsou vypovídající. A pozor - všimni si, že já nějak pro tu svoji Sony nehorlím - videa z ní beru i přes vlastnictví kamery z velkou rezervou, protože jsem asi náročný:-(( ale pro mě, po odzkoušení, vyšla lépe a použitelnějí ta Sony. A na rozdíl od tebe ji ovšem nedělám takovou upěnlivou,křečovitou reklamu s použitím nebohé rodiny, nic ve zlém:-))
jarino1978 (8045)|4.3.2010 21:01
jasné, nič v zlom. ale moc ma nepoznáš....keď niekto utne, tak idem za tým, aby to dokázal. ...čo sa zatiaľ nestalo...

Tak čo, uznávaš, že HF200 je rodinná kamera ?

PS : Ak to vyzerá dobre na PC monitore, na HDTV to bude ešte lepšie....
mmmm. (112)|4.3.2010 21:09


Asi tak.
jarino1978 (8045)|4.3.2010 22:15
čo tým chcel básnik povedať ?
Pitomec (10211)|4.3.2010 22:29
Hoď sem záběry v šeru a s několika rychlými švenky, samozřejmě v původním formátu (žádný Youtube!) a každý uvidí realitu sám...
mmmm. (112)|5.3.2010 11:04
Co jsem tím chtěl říct?...že i v malém okýnku videa a ještě tomu z youtube je vidět, jak hf200 nezvládá low-lihgt a že všechny další hraní si z režimovými programy jen žehlí šum a ztmavuje celou snímanou scénu. Tak, jak jsem říkal.
A už toho nech, jarino, jsi jak umanutý, proboha..respektuj názory druhých a přestaň vést křižáckou výpravu za to, že je zrovna ta tvoje malá komerční kamerka úplně nejlepší ze všech. Není. Stejně tak jako ta moje taky není. A spoustu jiných. Jsem z tebe úplně unavený, ufff:-))
jarino1978 (8045)|5.3.2010 11:26
[quote=mmmm.;269948]A už toho nech, jarino, jsi jak umanutý, proboha..respektuj názory druhých a přestaň vést křižáckou výpravu za to, že je zrovna ta tvoje malá komerční kamerka úplně nejlepší ze všech. Není. Stejně tak jako ta moje taky není. A spoustu jiných. Jsem z tebe úplně unavený, ufff:-))[/quote]

- kolega, ja som netvrdil, že HF200 je najlepšia . Ak áno, kde ?
- kolega, reagujem a vyvraciam tvoje vlastné nezmysly, ktoré píšeš o HF200...
- mám taký dojem, že si to práve ty, ktorý je akože sfanatizovaný so svojou novou kamerou...

[quote=mmmm.;269435]a musím říct, že za denního světla VENKU skvělý obraz..ale v interiéru je to bída..zázrak se nekoná, neblázněte, proboha...vždyť za byť jen trošku trošku nedostatku světla, třeba za záclonou, se obraz na větších plochách téměř sype na pixely.[/quote]
[quote=mmmm.;269708]A automatický režim, bez jakékoliv další korekce, má i za denního světla (přes záclonu) u hf200 setsakra problémy - a proto bych ji nikomu jako "rodinnou" kameru nedoporučil. .[/quote]

- mal by si najskôr dokázať tie tvoje tvrdenia....
hanessh4 (48)|5.3.2010 12:29
Tak z vás lidi trošku nechápu, jestli říkáte že uvedené videa z hf200 jsou otřesné a nedá se na to dívat tak jsem asi slepec, ale mě to teda úplně stačí, a myslím že ne jenom pro mě ale i pro ostatní obyčejné nenáročné lidi... :)
maiki (154)|5.3.2010 12:49
Stáhnul sem ti ukázku s tou dcerkou u stromku a framerate je tragický. Typická novodobá LCD <30 fps kompenzovaná mazanice plná duchů a degradovaného pohybu. Tohle je naprosto nepoužitelné na natáčení např. rallye či jiných sportů. FULL 60fps kamera by nebyla?
jarino1978 (8045)|5.3.2010 13:34
... za 10 000 ?
Nemec79 (56)|5.3.2010 15:06
jenom technický dotaz - vzhledem k cenové relaci, neměla by se spíš s HF200 porovnávat sony CX155/CX115? obě začínají na přibližně cca 13tis. CX505 začíná na 18500


a jak to mají tyhle kamerky s rozlišením - když potřebuju nižší velikost souboru a stačí mi nižší rozlišení pro určitý druh videí, pak to jde nastavit v kameře nebo ty umějí natáčet jen v několika vysokých rozlišeních a na nižší to pak člověk musí stáhnout v pc?
mmmm. (112)|5.3.2010 15:17
Ne, já nejsem zfanatizovaný svojí kamerou, ostatně jsem na její oslavu nevytvořil internetové stránky a neterorizuji celý server tv.freak přesvědčováním o své pravdě, jestli mi rozumíš:-)
Uvedené ukázky z yuotube jasně demonstrují problémy hf200 v low-lightu, zvláště zřetelné to je v pravém horním rohu, kde je jednolitá plocha oblohy a tam by, na velké plazmě nebo lcd, pixely jenom skákali..tak jako mě doma v interiéru na ploše koberce:-)
Nikdo tu hf200 a sony řady cx nesrovnává, to by vzhledem k odlišné ceně a velikosti snímače nebylo vůči canonu fér, já jen použil přirovnání, protože jsem obě měl doma a rozhodoval se mezi nimi.
A tvrdím, že hf200 je v jiném prostředí, než venku za denního světla, jen tuctovou, levnou komerční kamerou, kterou by člověk musel pětkrát denně pečlivě nastavovat, podle toho, kde je a stejně by to nebylo ono.
Ke své nové kameře Sony jsem celkem kritický, ale můžu zkonstatovat, že vyšší cena je odůvodněná, protože díky 1/2 snímači natáčí v režimu auto vždy a všude slušné videa, až se divím, jaké šero a přítmí snese. A že ho v každém interiéru je:-)
jarino1978 (8045)|5.3.2010 15:45
[quote=mmmm.;270025]Ne, já nejsem zfanatizovaný svojí kamerou, ostatně jsem na její oslavu nevytvořil internetové stránky a neterorizuji celý server tv.freak přesvědčováním o své pravdě, jestli mi rozumíš:-) [/quote]
- ale kolega, píšeš nezmysli
- ak si trepol nezmysel, snažil som sa ho vyvrátiť. Nič iné.
- tá stránka nie je na oslavu nejakej kamery, ale na diskusiu užívateľov daného modelu a nie na chválospev.
- nerieš nezmysli
jarino1978 (8045)|5.3.2010 15:46
[quote=mmmm.;270025]
kterou by člověk musel pětkrát denně pečlivě nastavovat, podle toho, kde je a stejně by to nebylo ono.[/quote]
- nezmysel
- neviem pochopiť, prečo píšeš neustále ničím nepodložené blbosti. Alebo mám veriť užívateľovi, ktorý mal niečo 24h a ktorý ani nevie, ako má dostať zábery z karty sem na freak ?
- ja nechápem, prečo človeku, ktorý založil tento thread neumožníš si pozrieť tvoje zábery z kamery. Určite by nebol sám, ktorý by si ich rád pozrel...
- veď tu nikto nepochybuje, vrátane mňa o výhode väčšieho chipu v low-light , ale ty si tu dokázal zatiaľ len to, že si ofrflal jednu kameru a vychválil druhú kameru. Nič viac...O výsledku kvality kamery sa nedá rozhodnúť za 24h s tým, že ani nevieš, ako čo nastaviť ä sám dobre vieš, že o čom konkrétne o tebe píšem.

Mne je úplne jedno, či má ten to a ten druhý iné. Detské hádky o peknom koníkovi ma už nebavia. Ale vyriešiť záhadu nejakým videom z youtube, to sem nepatrí... Večer dám zábery ( švenky pri slabom osvetlení ), aby si videl tie pixely...
Nemec79 (56)|5.3.2010 15:59
proč nesrovnávat?
mám určitou sumu a za tu vybírám kamery ze stejného cenového rozsahu - vlákno zní kamera kolem 10tis a najednou jsme u CX 505 za 19tis :)
koukal jsem, že CX155 je nový model, tak těžko říct, kam cena ještě spadne - ale teď v tuhle chvíli je to přeci aktuální srovnání ve stejné cenové relaci, kterou na to člověk hodlá dát -
HF200 13tis
CX155 13tis
nemůžu do výběru přidat CX505, protože ta už je o 5tis jinde - to by člověk mohl připlatit o dalších pět a dalších pět a najednou má doma kameru za 60tis :)

a jestli platí, že lepší větší snímač, pak by měla být lepší HF200 než CX155 ne?
mně ta HF 200 nepřijde zase tak špatná z pohledu laika -
jarino1978 (8045)|5.3.2010 16:03
[quote=Nemec79;270035]
a jestli platí, že lepší větší snímač, pak by měla být lepší HF200 než CX155 ne? [/quote]

- predpoklad kvality za horšieho svetla to síce je, ale aj keď optika robí kvalitu záberu, ešte to nie je všetko.
Nemec79 (56)|5.3.2010 16:16
tak beru zpět,
CX155 i HF200 mají stejnej snímač - 1/4

tzn. myslím házet tyhle dvě kamery do jednoho pytle a vybírat mezi nima je víc odpovídající, než porovnávat s CX505 - ta už bude patřit o třídu výš, jestli se to tak dá říct, ne? tam už je to místo srovnání spíš o tom připlatit si za lepší kvalitu.

jak do hry vstupuje efektivní počet pixelů a světelnost?

CX155
světelnost f/1,8 - 2,2
efekt.počet pix 1,18 MP
Mini osvětl v Luxech 3

HF200
světelnost - f/1,8 - 3,2
efektivní počet pixelu - 2,76 MP
Minimální osvětlení v luxech - 0,4

zdroj - aaron.cz
jojkovid (651)|5.3.2010 16:24
[quote=Nemec79;270038]tak beru zpět,
CX155 i HF200 mají stejnej snímač - 1/4

tzn. myslím házet tyhle dvě kamery do jednoho pytle a vybírat mezi nima je víc odpovídající, než porovnávat s CX505 - ta už bude patřit o třídu výš, jestli se to tak dá říct, ne? tam už je to místo srovnání spíš o tom připlatit si za lepší kvalitu.

jak do hry vstupuje efektivní počet pixelů a světelnost?

CX155
světelnost f/1,8 - 2,2
efekt.počet pix 1,18 MP
Mini osvětl v Luxech 3

HF200
světelnost - f/1,8 - 3,2
efektivní počet pixelu - 2,76 MP
Minimální osvětlení v luxech - 0,4

zdroj - aaron.cz[/quote]

Jestli jsi si všimnul, už to tady ani neřeší. :-))))

ANO máš pravdu, je potřeba srovnávat podobné kamery, jinak se pořád budeme hádat a zvyšovat cenu.

Hlavní požadavek "hanessh4" byl vyřešen. Bylo mu doporučeno trochu připlatit a jít do HD místo SD. HF200 i se svojí kvalitou je v blízkosti požadované ceny, takže není co pořád řešit.
mmmm. (112)|5.3.2010 16:33
4 jarino
Radší bez komentára, už mě to naozaj nebavi...
4 němec79
Několik rad - jsi-li limitován penězi opravdu hodně, uvažuj mezi správnými modely. Zvaž ovšem, na jak dlouho kameru kupuješ a je-li těch např. pět tisíc nepřekonatelnou překážkou. Uvažoval jsem podobně jako ty a můj závěr je, že velikost snímače je základ pro to, aby jsi s kamerkou fungoval bez stresů z toho, jestli někde je světlo nebo není. Proto jsem si připlatil za kameru s 1/2 palcovým snímačem a dobře jsem udělal. Další věc - vůbec neber v úvahu jakákoliv videa či rádoby kecy radílků z internetu. Jdi do obchodu ze svou kartou, natoč si kamerkou video a doma na velké televizi, jejíž nastavení a vlastnosti znáš, si to prohlédni a porovnej. Jiná cesta není, vím to:-) cokoliv jsem viděl na netu, mi neposkytlo relevantnější info než vlastní oči:-)
A pokud se rozhodneš nakonec zůstat o patro níž a vybírat mezi sony 155 a hf200, jdi do canonu, v tomto duelu je rozhodně lepší.
Lachtan11 (139)|5.3.2010 17:33
Zbytečně tu řešíte kraviny.

Spotřební kamera zůstane spotřební kamerou, dokud ji děcko nerozšlape, a bude šumět i ve chvíli, kdy ji bude držet sám James Cameron.

Uvědomte si, že každý má jiné priority a není důvod proč se hádat. Moji rodiče točí na starou Hi8 kameru a stačí jim to.

A takových lidí na světě je spousta. Pro ně je důležité, že něco zaznamenají. Jediné, co dokáží, je zapnout kameru, ovládat trafo a mačkat tlačítko record.
Proč by si takový člověk měl kupovat kameru za 90 000, když ji nepotřebuje?

Ideální cena spotřební kamery je 14 000 - 20 000kč -> nejlépe bazarová. Kupovat spotřebku nad 30 000 je hloupost. Za tu cenu se dá bez problémů koupit poloprofesionální kamera (sony fx1, canon xha1).

Co se týče Canon HF200, je to dobrá a maličká kamera. Na natáčení domácích videií je ideální, protože jí můžete brát neustále sebou. Navíc, pokud už někdo máte trochu starší dítě, tak to s ní může dělat celkem zajímavé věci .... prostě ta kamera stačí.
A co je ještě výhodou, díky tomu jak je malá, tak vyrobit podvodní kryt (na dovolenou třeba) je velice jednoduché.

Ale abych nepsal OT, Canon HF200 vs Sony 155.

Canon HF200 má větší průměr objektivu 37mm oproti 30mm
Canon HF200 má mikrofonní vstup

Sony 155 má snímač CMOS EXMOR R, na papíře by měl být lepší (co se týče odšumění), než obyčejný CMOS co má Canon HF200.

Sony 155 má větší optický zoom (25 oproti 15) a také o dost lepší světelnost objektivu

Sony 155 má o 0,5mm lepší šíro (při přepočtu na kinofilm 39 - 975mm oproti 39,5 - 592,5)

Canon HF200 má optickou stabilizaci, což je lepší, než elektronická u Sony 155

Efektivní počet pixelů má Sony 155 lepší (1,18 k poměru čipu 1/4 méně šumí, než 3MP). Nadruhou stranu je zajímavé, že kamera Sony 155 točí FULL HD (na full hd je potřeba cca 2,1MP = 2MP pro samotný záznam, 0,1 pro stabilizaci).
Řekl bych, že Sony 155 upscaluje obraz při full hd.

Sony 155 podporuje více typů karet (SD, SDHC, MS Pro Duo oproti SDHC) - to ale neberu jako nevýhodu.

Sony 155 má lepší rozsah hodnot rychlosti závěrky (shutter speed).
1/6 - 10 000 oproti 1/2 - 2 000 (nadruhou stránku, nikdo to asi nevyužije).

Sony 155 má o něco lepší LCD displej.

Teď už se to chce rozhodnout, co koupit. Já osobně bych šel do Canon HF200 kvůli mikrofonnímu vstupu a optické stabilizaci.
Nadruhou stranu, kdybych byl rodič, nebo by mě točení dopodrobna nezajímalo, tak bych šel do Sony 155.

P.S: To co jsem napsal jsou pouze papírové údaje, v ruce jsem držel pouze Canon HF200.
Nemec79 (56)|5.3.2010 17:47
mmmm. : tak tomu říkám slovo do pranice! budu natáčet zvířata + motorku + tu a tam nějaký krásy přírody = vše kdykoliv fotíme natáčíme, tak za dobrých světelných podmínek. interiér nebude skoro žádný - tzn. jsem osvobozen od dilematu jakou kameru na nejlepší výsledky v interiéru.
beru to jako spotřebák, nic dlouhodobýho vzhledem k vývoji - tzn. v tuhle chvíli, ve srovnání s videi z canonu A710IS (foťák) pro mě bude HF200 zlatá a počítám, že budu spokojen. až jak mě bude točení bavit a jak moc ji člověk bude využívat, pak kdyžtak můžu zabrousit mezi dražší modely. beru to jako vcelku slušnej úvod do světa videokamer za rozumnou cenu - původně jsem se díval na SD kamery kolem 7tis, ale tam si moc nejsem jistej kvalitou obrazu a ta HF 200 má obraz za dobrých světelných podmínek prostě skvělej..
ale díky všem za tipy, zabrousil jsem i na zahraniční fora a řeší se tam vesměs co tady - někdo spokojen, někdo říká, že kamera dobrá, ale v ceně tak 300dolarů kdyby byla.
maiki (154)|5.3.2010 17:52
[quote=jarino1978;270005]... za 10 000 ?[/quote]

Trošku jsem Googlil a našel třebas Sanyo HD2000...

Full-HR: 1920 x 1080 (60 fps/ 24Mbps) Full HD: 1920 x 1080 (60fields/sec 16Mbps)


cena: 10 386 Kč vč. DPH
jojkovid (651)|5.3.2010 18:38
Lachtan11
Tak toto se mi líbilo, jasné a srozumitelné. Lepší jak to plácání okolo.
mmmm. (112)|5.3.2010 20:23
4 Nemec79
V tom případě ti dobře poslouží jedna i druhá, kteroukoliv si vybereš:-)..a pokud máš jen trošku čas, vyzkoušej to tak, jak jsem ti poradil..kecy o parametrech objektivů a pixelech ti nic nepoví o tom, co uvidíš doopravdy doma na své telce:-))
maiki (154)|5.3.2010 20:50
No. Nějak mlčíte. Máte tady kameru co neumí takový základ jako je 60fps?
jarino1978 (8045)|5.3.2010 21:01
a k čomu ti bude 60p ? To je akože to pravé ?
jarino1978 (8045)|5.3.2010 21:49
HF200 : snímané vonku pri osvetlení lampášom ( static + švenk ) : tu už sranda s rozmerom 1/4 končí...
jarino1978 (8045)|5.3.2010 21:58
a ešte záverom pridám jeden taký pekný test HF200 :
[video=vimeo;7139935]http://www.vimeo.com/7139935[/video]
Pavelm51 (6)|5.3.2010 22:26
Přátelé,kamarádi.Toto téma sleduji od počátku a jsem za ně vděčný-týká se i mne.Na úvod "Pitomec" promine,ale já jako muzikant vidím co lidi používají, 98 procent kamery SD a jsou spokojeni.Teď jsem s jedním mluvil a měl nějakou Sony SR nějak(60xoptika !!!) a je nadšen tou optikou,neboť je jeho koníčkem natáčet zvěř v lese(řekl bych pravý low light).Možná tady leží odpověď na původní otázku.Ale diskuze se posunula k vyšším metám "kameramanství" a došlo se nakonec ke Canonu HF 200 a dokonce i k jeho soupeři Sony 155(nebo 115 je to jedno).Já osobně považuji (samozřejmě po prostudování všeho možného)za největšího soupeře HF200 Sony CX305.Přiznám se bez mučení že ani jednu z nich jsem nedržel v ruce,ale podle technických parametrů má Sony širokáč objektiv,jehož ekvivalent u Canonu(tzn předsádka) dorovnává cenu do stejné výše.Mimoto CX305 dovoluje převod buď do AVHCD nebo SD .
ferrda (162)|6.3.2010 12:11
[quote=jarino1978;270095]HF200 : snímané vonku pri osvetlení lampášom ( static + švenk ) : tu už sranda s rozmerom 1/4 končí...[/quote]

Pozrel som tie videa, len neviem prečo si to točil proti tomu svetlu. To video je takto o ničom, nedá sa posúdiť ako to točí v takýchto podmienkach. A možno by nebolo na škodu pozrieť koľko wattovú lampu to vlastne ten lampášik má, a napísať sem. Skús to natočiť tak, že nebudeš mieriť kamčou priamo do svetla, ale dolu. Inak mne je to jedno ako tá kamerka točí, ja mám HV40 (veď vieš), ide len o to aby sa z toho videa dalo objektívne posúdiť kde sú naozaj jej limity. Inak viem, že za tie prachy, je proste best. ferrda
jarino1978 (8045)|6.3.2010 12:32
25W. ak budem až moc dole, budete vidieť len dlažbu... preto som zvolil švenk tak, aby bolo vidno aj niečo iné, ako dlažbu. tu už je naozaj limit toho malého chipu... preto je to záber na krb, nejaké rárohy na strope, stromy...
keby včera večer nebola kosa, tak by som išiel na cestu natočiť prechádzajúce autá a kulisu okolo cesty. to ešte zvládne bez urážky. pri väčšej tme sa už správa ako každá kamera, skoro nič nevidí, šumí... Je to podobné, ako HV30/40, akurát ten šum je už oveľa väčší. ale na to je už každá spotrebka krátka...

podstata toho videa : pri slabom osvetlení a švenkoch ešte drží hlavu vztýčenú hore. viem, že niekto čakal rozpadajúce sa pixely pri švenku, ale je to ešte na spotrebku myslím obstojné. Nemyslím bravúrne, ale obstojné. Bežný user to prežije bez ujmy na zdraví.
Veď napokon ani vo filmoch sa nesnímajú nočné zábery v tme...

Nešlo mi o nič iné, len vyvrátiť kolegove tvrdenia, že stačí cez deň už len zatiahnuť záves a je to hotová katastrofa....
Táto kamera dokáže kráčať bok po boku s kamerami, ako sú HV30/40, alebo Sony 500-vkové modely. A to myslím cez deň, doma v interéry počas dňa ( aj keď zastrieš záclony, žalúzie ), dokáže s nimi kráčať na každej dovolenke, na každej lyžovačke, na domácich oslavách = proste v každej situácií, ktorú v praxi používa bežný user.
Na snímanie nočných scenérií ( ala netopier ) sa táto kamera hodí oveľa menej, ako kamera s 1/2,6 alebo 1/2 chipom. Ale v daných chvíľach to je vždy len kompromis...Ako Pitomec napísal = detské hračky...
jarino1978 (8045)|6.3.2010 13:16
každopádne user musí aj tak vletieť do obchodu a sám si jednotlivé modely vyskúšať, omakať. Na tomto mieste existujú len usmerňujúce rady....
Rady :
- odskúšať jednotlivé modely v predajni = natočiť zábery priamo na kartu a nie len pohľad naprázdno cez displej
- pri skúšobnom snímaní si vybrať rôzne pohľady a každý pohľad zosnímať s každou kamerou. Ideálne je si priamo hovoriť pri snímaní : " teraz točím s kamerou HF200, nastavenie mám automat a pod. Hovorené slovo sa samozrejme zaznamená a doma pri prehrávaní máš hneď jasno, ktorý záber si spravil s akou kamerou a s akým nastavením
- ideálne pohľady : predajňa, proti svetlo, tieň, záber s detailami ( ulica ), rýchle švenky - horizontálne a vertikálne, rôzne typy osvetlenia,
- treba si preveriť a odskúšať pohodlie držania kamery, stabilitu kamery v ruke, samotné ovládanie kamery, pri dotykovom LCD kvalitu prevedenia a odskúšať citovosť daktylu, účinnosť stabilizátora pri chôdzy a pri maximálnom zoome, rýchlosť ostrenia a preostrenia
- priamo v predajni overiť dostupnosť príslušenstva ku kamere ( náhradná batéria, púzdro, karty, filtre a pod. )
mmmm. (112)|6.3.2010 15:34
Canon hf200 není použitelný pro interiéry, už při byť jen slabším denním světle, v automatickém režimu. Stači vidět video z večerního interiéru, kdy v zorném úhlu snímače nebude žádný zdroj světla, jak zarputile předvádí v každém videu jarino. Žádná žárovka, žádný vánoční stromeček, žádné neony obchoďáku. A video je nekoukatelné, je mi líto, user neuser:-) a je trošku šílené tvrdit, že kamera s 1/4 snímačem je schopná držet krok s kamerou, která disponuje 1/2 snímačem. To prostě není fyzikálně možné, jak jistě vzdělanější, nezfanatizovaní čtenáři tohoto threadu uznají:-)
ai (2993)|6.3.2010 16:26
a ..."Ten punč platím ja!" ..... :-)
jarino1978 (8045)|6.3.2010 19:02
[quote=mmmm.;270190]Canon hf200 není použitelný pro interiéry, už při byť jen slabším denním světle, v automatickém režimu. Stači vidět video z večerního interiéru, kdy v zorném úhlu snímače nebude žádný zdroj světla, jak zarputile předvádí v každém videu jarino. Žádná žárovka, žádný vánoční stromeček, žádné neony obchoďáku. A video je nekoukatelné, je mi líto, user neuser:-) a je trošku šílené tvrdit, že kamera s 1/4 snímačem je schopná držet krok s kamerou, která disponuje 1/2 snímačem. To prostě není fyzikálně možné, jak jistě vzdělanější, nezfanatizovaní čtenáři tohoto threadu uznají:-)[/quote]

- trepeš somariny alebo nevieš čítať, sorry .
- každá tvoja veta z tejto odpovede je sprostosť
- daj konečne video v low-light tej tvojej kamery, aby si to vyriešil
jarino1978 (8045)|6.3.2010 20:56
[quote=mmmm.;270190]Canon hf200 není použitelný pro interiéry, už při byť jen slabším denním světle, v automatickém režimu. [/quote]

- ešte raz a naposledy ti dokážem, že nemáš pravdu
- HF200 : interiér, zatiahnuté žalúzie, režim AUTO, zapnuté Face Detection , 1920x1080/50i
jarino1978 (8045)|6.3.2010 21:20
[quote=mmmm.;270190] Stači vidět video z večerního interiéru, kdy v zorném úhlu snímače nebude žádný zdroj světla, jak zarputile předvádí v každém videu jarino. Žádná žárovka, žádný vánoční stromeček, žádné neony obchoďáku. A video je nekoukatelné, je mi líto.[/quote]

- aby si nepovedal...
- pekne si pozri, kde sa nachádza osvetlenie ( je to bodové 4x15W )
- pozri si detaily na miestach, ktoré už nespadajú pod priamy dosah osvetlenia
- nakoniec si pozri záber na ulicu osvetlenú úspornými žiarovkami....
- použitý režim : 25f

Netvrdím, že je to ako z profi kamery, ale na 1/4 chip, to nie je až tak zlé.... Ako sám dobre vieš, v krajnej núdzi má HF200 vstavané interné svetlo, ktoré dokáže vytiahnuť kameru z problému. Dosah osvetlenia je 1,5-2 m.
Rozhodne to ako použiteľné je na domáce video...Ale samozrejme, CX505 napríklad bude viac vidieť.
jarino1978 (8045)|6.3.2010 21:59
[quote=mmmm.;270190]a je trošku šílené tvrdit, že kamera s 1/4 snímačem je schopná držet krok s kamerou, která disponuje 1/2 snímačem. [/quote]
- prečítaj si, v čom som písal, že HF200 dokáže držať krok...
- inak :
- tvoja kamera má 1/2,9 snímač
- moja má 1/4 snímač
- tvoja má myslím 8 mpix natlačených na plochu 1/2,9
- moja má myslím 3 mpix natlačených na plochu 1/4
- aj toto hovorí o tom, že nemusí byť vždy väčší snímač lepší. Určite to vždy neplatí a nie je to fyzikálny zákon.
- mal som 3 roky Sony HC3, HDV kamera s 1/3 snímačom. Jej low-light je horší, ako lowlight HF200 s 1/4 snímačom.
- a nakoniec... tvoj omyl je aj v tom, že si myslíš, že elektronika nevstupuje do obrazu aj tvojej kamery. Bez nej by si sa na ten výsledný obraz ani nepozrel.
- keby som sa mal baviť o ostrosti obrazu a detailoch, napísal by som ti, že HF200 produkuje 950 riadkov, CX 505 produkuje 650 riadkov.
- ale aby som ťa aj potešil : lowlight z tej tvojej kamery bude určite lepší. Sony je v tom špička.
jarino1978 (8045)|6.3.2010 22:10
rýchlosť ostrenia u HF200 :
Pavelm51 (6)|7.3.2010 05:06
Tak ještě jednou pro HANESS4 kup si (podle mne) nejlepší (v této ceně) kameru Sony cx305,pokud na tomto fóru ještě jsi,a neunavila tě samomluva JARINA(nic ve zlém)
Pavelm51 (6)|7.3.2010 05:23
Ještě jsem zapomněl,pokud preferuješ externí mikrofon a budeš mít čas na manuální nastavování během natáčení,a možná budeš chtít odposlech na sluchátka, a širokoúhlou předsádku(bez které to fakt nejde) si dokoupíš(za 6000) může být lepší HF200,pokud ne tak kup jako já Sony cx305(nejméně)
jarino1978 (8045)|7.3.2010 09:13
v čom by mala byť CX305 lepšia, ako HF200 ? Ja nepíšem, kúp si HF200 je najlepšia....To, ktorá kamera je najlepšia, na to príde sám user...

Ak bude user vyžadovať kvalitný low-light , určite si nekúpi kameru s 1/4 snímačom bez rozdielu značky.
Na bežné svetelné podmienky to je skoro jedno.
Napr. na CX305 by mne osobne chýbalo :
- jej optika neostrí po celej ploche obrazu
- menšia farebná presnosť, menej dynamický obraz
- menšia ostrosť obrazu a menej detailov
- nemá režim sport na rýchle pohyby
- nemá možnosť 25p
- nemá vstavané videosvetlo
- nemá vstup na mikrofón a sluchadlá
- mizerný manuálny režim
- daktyl
- nemožnosť voľby shutter speed ( len AUTO )
- nemožnosť voľby audio level ( stlmenie/zosilnenie mikrofónu )
mmmm. (112)|7.3.2010 16:09
No tak jak už jsem z té jarinové samomluvy a z chrlení nicneříkajících ukázek úplně pdychicky na dně, user neuser:-))) taky nic ve zlém. Toto není téma o hf200, jen tak mimochodem.-)
jarino1978 (8045)|7.3.2010 18:54
[quote=mmmm.;270421]Toto není téma o hf200, jen tak mimochodem.-)[/quote]

- ak máš argumenty v prospech tej tvojej kamery, čo ti bráni ich zverejniť ?
- z tých záberov, čo som tu dal je resumé : HF200 je rodinná kamera. A z tých tvojich ohováračiek na HF200 je resumé : klamal si. Totižto : žiadne problémy v interiéry za zatiahnutými záclonami, ako si sa tu snažil písať sa nekonajú.
Nabudúce si prever argumenty, aby som ti ich nemusel dokazovať. Ja mám času dosť...
Lachtan11 (139)|7.3.2010 19:17
[quote=Pavelm51;270322]Tak ještě jednou pro HANESS4 kup si (podle mne) nejlepší (v této ceně) kameru Sony cx305,pokud na tomto fóru ještě jsi,a neunavila tě samomluva JARINA(nic ve zlém)[/quote]

Nic ve zlém, ale za ty peníze to je ten nejhorší kup, co člověk může udělat.
Sony cx305 je předražená kamera (na to co umí, by měla stát kolem 12 000kč, ne 18 000).
mmmm. (112)|7.3.2010 19:34
[quote=jarino1978;270450]- ak máš argumenty v prospech tej tvojej kamery, čo ti bráni ich zverejniť ?
- z tých záberov, čo som tu dal je resumé : HF200 je rodinná kamera. A z tých tvojich ohováračiek na HF200 je resumé : klamal si. Totižto : žiadne problémy v interiéry za zatiahnutými záclonami, ako si sa tu snažil písať sa nekonajú.
Nabudúce si prever argumenty, aby som ti ich nemusel dokazovať. Ja mám času dosť...[/quote]

To chápu, že máš asi dost času, dle počtu tvých příspěvku zde:-)) A argumenty pro moji kameru nemám, protože nejsem magor, ale jen její spokojený uživatel, co necítí potřebu vytvářet nějaký spolek přátel svého typu kamery, capišto? A tento thread není o mojí kameře, stejně tak jako není o tvé a proto neplevelím forum svými kecy o své kameře sony a ty si nech od cesty kecy o tvé slavné hf200 a bude to. Nehledě na to, že to rodinná kamera není:-)))
jarino1978 (8045)|7.3.2010 20:20
ten thread je o výbere kamery. user tu má dosť ukážok z jedného typu, aby sa mohol poprípade rozhodnúť.
A máš pravdu, tá tvoja kamera nie je rodinná kamera, ale len detská hračka, pretože užívateľ nemá možnosť voľby ani takej banality, ako je shutter speed, nemá možnosť voľby clony, času, tá detská hračka nevie ani 25p ( čo sa hodí hlavne večer ), nemá ani vstup na externý mikrofón. A samozrejme v úplnej tme nevidí nič, čiže si ani neškrtneš.
Detská hračka je aj HF200, akurát má nespočetne viac možností, ako siahnuť do tvorby záznamu.

PS : A čo ten režim CINEMA u HF200, ktorý si nazval ako geniálny ? Mám taký dojem, že si ešte nedokázal stráviť nadšenie z novej detskej hračky...
mmmm. (112)|7.3.2010 20:40
Poslouchej, nejsi trošku psychicky narušený, usere?.....
jarino1978 (8045)|7.3.2010 20:53
to isté som sa chcel spýtať aj ja teba
mmmm. (112)|7.3.2010 21:11
Jenomže jsi se zeptat nestihl, protože jsi s kamerou terorizoval svým natáčením to nebohé dítě, aby zde mohl v youtube kvalitě demonstrovat údajné superkvality své kamery, na kterou jsi vyzvořil i vlastní http://www.stránky, což je samo o sobě dost šílené. Já o ní jen tvrdím, že zas taková bomba to není a na tom trvám. O své kameře se nebavím, netvrdím, že je nejlepší. Ale ty jsi jak umanutý.A každý, kdo čte si názor udělá sám. takže kašli na mě, já kašlu na tebe i tvou hf200 a bude to. A každému doporučuji, ať použije vlastní oči a nedá se zfanatizovat. Nic víc, nic míň.