Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dune BD Prime 3.0

rado101k (298)|17.3.2010 21:36
Po instalacii tohto patchu na Tvix 6600 pojde aj HD audio... :-)
pouzitie na vlastnu zodpovednost....
http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=23508
peatro (1054)|18.3.2010 00:20
to hdprehravace
jak je to s internetovym prohlizecem? A take me zajima ten input lag jestli mate zkusenosti s analog bedynkama pripojenyma k tomu 7,1 dekoderu, jestli se to nejak projevuje predstih audia?? Da se take
pripojit jen 5.1
Take na vasich strankach (foru) jsem vycetl , ze ma pasivni chlazeni , pritom ma vetracek zboku na prave strane, muzete prosim upresnit o jaky vetracek se jedna kvuli hlucnosti?

dekuji :-)
peatro (1054)|18.3.2010 04:37
a jak je to s IR dalkovym ovladanim??
HDprehravace (8)|18.3.2010 08:46
[quote=peatro;272768]to hdprehravace
jak je to s internetovym prohlizecem? A take me zajima ten input lag jestli mate zkusenosti s analog bedynkama pripojenyma k tomu 7,1 dekoderu, jestli se to nejak projevuje predstih audia?? Da se take
pripojit jen 5.1
Take na vasich strankach (foru) jsem vycetl , ze ma pasivni chlazeni , pritom ma vetracek zboku na prave strane, muzete prosim upresnit o jaky vetracek se jedna kvuli hlucnosti? ...[/quote]

Prohlížeč bude v dalších firmware, momentálně není. Repro přezkouším dnes odpoledne, mám staré creative 5.1, pouštím vetšinou přes HDMI na TV = stereo. Model Dune Prime 3.0 má jen otvor pro větraček ale ve zkutečnosti tam není. Dune Base 3.0 má větraček malo-otačkový, a já ho neslyším.

IR dálkové ovládaní funguje perfektně. V čím spočívá otázka?
leko (78)|18.3.2010 15:36
narazil som na tento thread https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/22069-novy-tvix-hd-m-6600a kde sa rozobere tvix 6600 ... a celkom som zostal zaskoceny tym co tam pise peatro.

tvix 6600 za 10.000 ani nahadou po zkusenostech s jeho predchudcem za 8.000 bych si toto predrazene zbozi nekoupil, vubec neodpovida cena-vykon kdyz to porovnam s konkurenci

treba AC Ryan Playon!HD umi to same a ma navic internetove sluzby a stoji polovinu!!!
http://www.solid-czech.cz/acryan/cz/...rd-disk-500-gb na youtube velmi pekne ukazky "


tak neviem peatro tu si pisal, ze mas tvix 6600 a pisal si ze podla tvojich skusenosti je super, ze je podla teba vyhodnejsi aj ako ako dune ... celkom nechapem ...
peatro (1054)|18.3.2010 16:06
nene, ja jsem nepsal ze jsem majitelem tvix 6600 pouze na nej narazel, byl jsem byvalym majitelem tvix 6500 ted se rozhlizim jako ostatni,
samozdrejme uvadel jsem taky ACRyan nebo Egreat R1B :-)
Tvix je samozdrejme stabilnejsi umi BD menu ,DVR ,Jukebox, menit ikony pozadi pomoci tvixie nebo manulane vlastni tvorbou tvix.jpg nebo folder.jpg atd., UPnP , FTP , ty internetove sluzby jsou podobne jen mi neni jasne zcela IMS a jestli 6600 umi se chovat jako NAS, nema problem s bitreat 50mb/s positi, take zobrazuje adresare na monochromnim displeji v jednom radku -vyhoda pro audio
ja bych chtel mit doma 2 zarizeni pro kazdou TV pro LCD a rovnez pro plazmu a chtel bych zdilet obsah mezi nema,o opt.mechaniku nemam zajem(pochybuju ze nabydne to same jako znackove bluray prehravace), mozna jak rozsirim sbirku HDD pozdeji NAS
a cena za 6600 je 7.400,- a ne 10.000 :-)
ai (2993)|18.3.2010 16:55
paetro - prehravace , o kterych tu je rec maji ve specifikacich napsane cokoliv, BD menu , streaming, ale dulezite je jak to nakonec skonci v praxi, porad dokola omilias BD , ale co to udela pri BD ISO po siti, ze zapnutyma titulkama ? Prehraje 10 nahodnych titulu po sobe ? Ze, jo.

Datovy tok 50Mbit, to zvladne i WDTV Live, ale podstatne je co je uvnitr toho 50Mbit. Priklad, muze tam byt video z home kamery 60p, nebo uz i Panasonic ma 50p,a otazka je co z tim prehravac udela , tam jde jen o 28Mbit a muze byt problem. Nejde o datovy tok jako primo, ale jak s cim konkretne si prehravac poradi. Jak firmare zvladne konkretnim kompresi a kontejner, ve kterem se nachazi.
Jestli ten 6600 nemas, tak bych byl opatrny.
peatro (1054)|18.3.2010 17:15
tak zrovna co uvadis tam nebyl problem uz pri 6500, prave proto tobyl nejvychytanejsi prehravac:-)
ja jsem taky prvne uvazoval o AC Ryan, ale potom co sem projel jejich forum tak jsem od neho odstoupil, pak napada tvix ted jeste se chci zamerit naIAMM NTR82, pripadne dune base :-) kazdopadne k tomu budu dokupovat WD TV LIVE nebo EGREAT R1.
lotrando 2 (19)|18.3.2010 18:25
Trávil jsem výběrem HD přehrávače asi 2 měsíce,googloval jak divej.Nedá se prostě jednoznačně říci,že jeden konkrétní přehrávač je nejlepší.Každý od něj vyžaduje jiné priority.Jak jsem psal ,mám asi 14 dní Dune Base 3.0.Pokud pominu větší pořizovací náklady,je tento přehrávač v současnosti
jeden z nejlepších a nejuniverzálnějších.Dle mého názoru,který nikomu nevnucuji ,jej řadím na první místo.Zkoušel jsem 3 různé přehrávače , nakonec jsem koupil ten čtvrtý a max.spokojenost.Také jsem nejprve vybíral přehrávač s pasivním chlazením a nakonec tento přehrávač má větráček/ opravdu je absolutně tichý!!!/ . Dle mého se vždy musí udělat v něčem nějaký kompromis.
peatro (1054)|18.3.2010 18:44
je to mazec, jak delas jukebox, pouzivas MyMovie, jde to v cestine,sbira to z CSFD info??
lotrando 2 (19)|18.3.2010 20:19
To je ten kompromis,na jukebox je lepší twix 6600-dle mého.Používám Dune často na přehrávání audia /flac/,přehrávám pouze celá alba,pokud bych si dal hlavní prioritu hudbu/mp3,flac/-jukebox asi bych volil twix.Tím ale nechci vůbec říci ,že je Dune nevhodný na hudbu!!!Mám na HDD vlastně pouze hudbu DVD,BR ripy.MyMovie v češtině údajně jde,zatím jsem nezkoušel.
peatro (1054)|18.3.2010 20:30
no ja to myslel trochu jinak, pro hudbu je nejvhodnejsi Multimediální centrum IAMM NTR83, ma jediny natrhu viceradkovy TFT barevny displej a stejne fce a RTD1283 jako tvix krome IMS, ale zase podporuje radia m3u,pls

spis jsem myslel, jak si tvoris filmovej adresar, jako jukebox s ikonkama, sbiras info v CZ z CSFD databaze?
leko (78)|18.3.2010 20:46
lotrando 2 - super, mozes mi povedat dovod pre, ktory si bral dune base a nie ten s br prehravacom, bola to len cena, alebo ?
Mam dojem, ze je tam trosku rozdiel v tych prehravacoch co sa tyka pristupu na disk a citania z neho alebo sa pletiem.
Na druhej strane 3.5" disk je hlucnejsi ako 2.5" ten mam doma a to clovek ani nevie ci to je zapnute, alebo nie.
Na druhej strane sa mi zda 2.5" - 500Gb dostatocna velkost pre dik priamo v prehravaci, ostatne mozem pat v pc na sieti .... Samozrejme montaz je trivialna zalezitost .. rozne tie kecy od predajcov, ze to je zlozite si mozu nechat pre ludi co v zivote neskladali pc. Tam nech si privyrobia par chechtakov aj na tom disku ak bez toho nemozu zit.

Blueray disky nemam, ale mam kopec dvd aj nejaku muziku na cd ... preto som chcel ten s mechanikou. Ale na druhej strane mohol by som vsetky dvd prekopirovat na disk a mechaniku potrebovat nebudem. Hmm no skoda, ze to takto rozdelili budem si musiet vybrat ci budem pripadne pripajat disk alebo mechaniku ...

peatro - no po tvojich zlych skusenostiach /podla toho ako si nadaval na tvix 6500 v tom druhom treade / sa cudujem, ze este rozmyslas, ze by si siel do 6600. ;0)
ozaj a netusis aky vyznamny rozdiel je medzi IAMM NTR83 a IAMM NTR82 - inak krabicka je to pekna a relativne lacna skoda, ze nestiha na dune a tvix ...
peatro (1054)|18.3.2010 21:13
[quote=leko;272943]lotrando 2 - super, mozes mi povedat dovod pre, ktory si bral dune base a nie ten s br prehravacom, bola to len cena, alebo ?
Mam dojem, ze je tam trosku rozdiel v tych prehravacoch co sa tyka pristupu na disk a citania z neho alebo sa pletiem.
Na druhej strane 3.5" disk je hlucnejsi ako 2.5" ten mam doma a to clovek ani nevie ci to je zapnute, alebo nie.
Na druhej strane sa mi zda 2.5" - 500Gb dostatocna velkost pre dik priamo v prehravaci, ostatne mozem pat v pc na sieti .... Samozrejme montaz je trivialna zalezitost .. rozne tie kecy od predajcov, ze to je zlozite si mozu nechat pre ludi co v zivote neskladali pc. Tam nech si privyrobia par chechtakov aj na tom disku ak bez toho nemozu zit.

Blueray disky nemam, ale mam kopec dvd aj nejaku muziku na cd ... preto som chcel ten s mechanikou. Ale na druhej strane mohol by som vsetky dvd prekopirovat na disk a mechaniku potrebovat nebudem. Hmm no skoda, ze to takto rozdelili budem si musiet vybrat ci budem pripadne pripajat disk alebo mechaniku ...

peatro - no po tvojich zlych skusenostiach /podla toho ako si nadaval na tvix 6500 v tom druhom treade / sa cudujem, ze este rozmyslas, ze by si siel do 6600. ;0)
ozaj a netusis aky vyznamny rozdiel je medzi IAMM NTR83 a IAMM NTR82 - inak krabicka je to pekna a relativne lacna skoda, ze nestiha na dune a tvix ...[/quote]

tak ta 6500 mela odflaknuty firmware, ale v te dobe frcelo vse na sigme 8635, no a co jsem mel volit? Problemy byly vsude a vetsi nez u tvixa, 6600 uz je na realteku, ale delat si iluze ze to bude uplne bezproblemove taky nebudu, ale co chces volit, ostatni prehrvace neumi ani zpoloviny to co tvix, jediny mozna silnejsi cip je v WD tv LIVE ALE TECH chyb, udelas update a skoro nic tam nejde ani to co uz tam slo,k pretaktovanemu Xtreamru se nebudu ani vyjadrovat, potom tu je jedine dune base, celkem nesympaticka velikost zase ma vetsi moznosti jako tank proti tvixu a neni tam problemu jako much, cekam jeste na moznost zapisu NTFS pak tam bude cena proti tvixu jen 1.000,-
500 G mas malo, zvlast na HD osah, to poznas.............za 14 dni zaplneno :-)
no 3,5'' jedine WD Eco Green ty jsou tichoucke ani nehrejou moc mam 2TB NTFS bohuzel zpoloviny zaplnen a cekam na podporu moznosti zapisu u DUNE.
Zatim smazim filmy z Laptopu mam HDMI na NVIDIA a radiovou mys, takze zadny stres.

Uvazuj tak, kolik te stoji ten BDprime+500G 2,5" HDD a kolik DUNE base? No a 500G je fakt malo zvlast kdyz chces mit sinejsi prehravac na BD obsah, potom musis stejne prikoupit ext. uloziste...
no to co usetris za mechaniku a 2,5" disk uz poridis BD prehravac, to je to co tu porad rikam, no a bude rychlejsi, nevim jakou masTV si kopis treba stejne znacky..........
lotrando 2 (19)|18.3.2010 23:09
Cena to nebyla ,mam tam 1,5TB HDD,tudíž to vyšlo asi jen o tisíc méně.500G v D Prime opravdu málo.Prozatím BD přehrávač až tak nepotřebuji,volil jsem variantu s větším HDD,kde mám vše co požaduji.Filmy většinou mažu nebo sdílim.3,5 HDD je absolutně tichý.Veškeré hud.DVD jsem též nakopíroval na HDD do Dune.Super, rychlý,přehledný prostě vyhovuje.To samé s hub.BR ripy.Jinak ,jestli jsem tě pochopil,přehrávače D.Base a D.Prime jsou úplně identické!No a možná časem by to chtělo nějaký BR přehrávač/určitě/, ale ,,samostatný,, jak tu říká peatro.Jsem též toho názoru,možná hloupého.Já se spíše ale přikláním BD přehrávači /Oppo -80/83-reg.free,přehrávání SACD/. To je každého věc jak se rozhodne.Prozatím jedna ,,krabička,, na vše ,zkrátka není!!!
leko (78)|18.3.2010 23:20
peatro, lotrando 2 ... jasne pochopil som ... takze bud dune baze s diskom cez 1T + dvd externe ... alebo tvix 6600 + dvd externe.
peatro (1054)|19.3.2010 15:56
[quote=leko;272973]peatro, lotrando 2 ... jasne pochopil som ... takze bud dune baze s diskom cez 1T + dvd externe ... alebo tvix 6600 + dvd externe.[/quote]

no ani tak, slo o BD obsah, DVD je vec jina, je treba si uvedomit ze BD prehravace pracuji na frekvenci s dvema prevodniky. u DVD obsahu tam je to jedno
leko (78)|20.3.2010 08:57
no vcera som tomu venoval asi 3 hodiny na na nete a dune fakt vyzera, ze ma menej problemov ako tvix 6600 ... takze tento tyzden asi objedna dune a hotovo.
Ale je sranda ked ked som si pozeral vo vedlajsom fore kde ludia riesia tv Panasonic TX-P42/46/50/54 G20E ako sa uspokoja s pripojenim disku priamo k TV kde soft k dekoder/ovladac od panaka je na urovni divix prehravacov spred 6 - 7rokov a zda sa ze im to staci ;).

- inak tvix ma jednoznacne lepsi/krajsi/ergonomickejsi dialkovy ovadac ako dune.
peatro (1054)|20.3.2010 15:01
ono ani nejde tak o ten divx, jak ta moznost nahravani z TV na HDD, lepsi nez jakykoliv BD DVD rekorder (neresis DVB-c, DVB-T, Analog), mi prijde daleko proziravejsi u panasonicu nez chaba podpora mkv samsung LG
leko (78)|20.3.2010 23:36
peatro - no neviem ako to panak pusta na ten disk, ale napr. ja mam setopbox+hdd priamo od upc ... ak by som tam dal iny nepojde mi ich karta pretoze to maju sparovane na ten svoj setobox a ono nejake nahravanie z upc je fakt len o tom, ze mas zaznam ale o kvalite je skoda hovorit, je to dobre ked na sport a pod. zalohu neurobis pretoze to nema vystup. /ono to ide ale tak zlozito a nekomfortne ze sa to cloveku nechce robit / - Ak by to dokazal panak pustat na externe pripojeny disk tak by som bol prekvapeny. Ale to je uplne ina tema, to sem nepatri.
peatro (1054)|21.3.2010 02:26
[quote=leko;273361]peatro - no neviem ako to panak pusta na ten disk, ale napr. ja mam setopbox+hdd priamo od upc ... ak by som tam dal iny nepojde mi ich karta pretoze to maju sparovane na ten svoj setobox a ono nejake nahravanie z upc je fakt len o tom, ze mas zaznam ale o kvalite je skoda hovorit, je to dobre ked na sport a pod. zalohu neurobis pretoze to nema vystup. /ono to ide ale tak zlozito a nekomfortne ze sa to cloveku nechce robit / - Ak by to dokazal panak pustat na externe pripojeny disk tak by som bol prekvapeny. Ale to je uplne ina tema, to sem nepatri.[/quote]

je schopen, otazkou spis je,jestli ty na slovensku mas moznost koupit CI modul sparovany s UPC conax cartou, v Cesku to dela Lica, modul 1300,- zastrcis do TV, no modely G20 maji uz ve firmwaru editaci a a zaznam ven na ext. zarizeni skrz USB 2.0 Tam uz neresis UPC nebo DVB-T, jednou jak je schopna TV prijmout
peatro (1054)|21.3.2010 02:30
to hdprehravace
chtel bych se zeptat, jak dopadl domaci pokus s dune base a analog bedynkama? jaky byl vysledek?
take jest-li nemate blizsi info o budoucim firmwaru, kdy by mohla byt ta podpora zapisu NTFS zkutecnosti?

Dekuji
Hmm (1739)|12.4.2010 20:18
Sáfryš, nějak tady diskuze o Dune umřela.
A já o něm uvažuji, protože TVIX 7000A je dejchavičná srágora, dobrá leda tak na FLAC jukebox s 2TB HDD. Na recenze v našich "renomovaných" časopisech o elektru typu StereoVideo holt dát nemohu. Příplatek 1500,- Kč za BR mechaniku mi u Prime oproti Base připadá v pohodě, i když dát za přehrávač desítku, to je hustý. Ovšem z nutnosti HDD v přehrávači jsem vyléčen, není nad dokačku, nejlépe pod eSatou. Už mám několik 1,5 TB a kdo by to pořád měnil v přehrávači nebo překopírovával? Vytáhnu z docking station jeden disk, vrazím jiný, interní nepotřebuju. A aktuální DVD/MKV/BR (do 29 GB) jedu z 32GB flašky, jen na větší BR fullka tu 64-ku zatím nemám (je drahá jak kurva /no spíš dvě/) .... líbí? - jde na HDD do filmového archívu ... nelíbí? - delete :-)
Hmm (1739)|12.4.2010 20:55
Pro HDpřehrávače (popř. majitele a jiné znalé)
1.) Už umí Dune ty titulky mimo kontejner MKV? Pro mě veliký problém, zavrtávat je tam opravdu nehodlám, jakkoli je to pro mnohé jednoduché....
2.) Co znamená ve FAQ u HDpřehrávače otázka a odpověď
- Umí přehrát ne jenom ISO image Blue Ray nebo DVD, ale také strukturu složky Blue Ray nebo DVD, včetně původní nabídky, menu, materiálu?
- ANO, pokud je přítomný systémový disk.
Mám to chápat tak, že pokud není disk uvnitř, tak z FLASH USB nebo z disku v dokovací stanici to přehrávat nebude?
3.) Jak je to tedy s tím čtením stretch? Bude bez dalšího bezproblémově přehrávat český zvuk z DVD dolepený do matrjošky bez přesamplování anebo se stejně musí nastavovat individuálně nějaké parametry přehrávání?
Tohle je mne úhelný kámen nákupu, TVIX 7000A mi nepřehrá audio u cca poloviny matrjošek (výpadky, lupance), ale takový eGreat R1 to prý zvládá ....
4.) Jak je to s tím HD Audiem? Leze to ven jen přes HDMI pro receiver s příslušnými dekodéry? Nebo má DUNE taky dekodér a umí to pustit ven rozkódované i na ten analogový 7.1 výstup ? Mám zatím jen postarší Pioneer VSX-814 a ten samozřejmě HDaudio dekodéry ani HDMI vstup nemá (jen digitální optické a koaxiální vstupy a analogový) a koupě nového audiokombajnu je u mě ještě v mlhách.
Bahnak106 (2)|13.4.2010 11:52
[quote=Hmm;277006]Sáfryš, nějak tady diskuze o Dune umřela.
A já o něm uvažuji, protože TVIX 7000A je dejchavičná srágora, dobrá leda tak na FLAC jukebox s 2TB HDD. Na recenze v našich "renomovaných" časopisech o elektru typu StereoVideo holt dát nemohu. Příplatek 1500,- Kč za BR mechaniku mi u Prime oproti Base připadá v pohodě, i když dát za přehrávač desítku, to je hustý. Ovšem z nutnosti HDD v přehrávači jsem vyléčen, není nad dokačku, nejlépe pod eSatou. Už mám několik 1,5 TB a kdo by to pořád měnil v přehrávači nebo překopírovával? Vytáhnu z docking station jeden disk, vrazím jiný, interní nepotřebuju. A aktuální DVD/MKV/BR (do 29 GB) jedu z 32GB flašky, jen na větší BR fullka tu 64-ku zatím nemám (je drahá jak kurva /no spíš dvě/) .... líbí? - jde na HDD do filmového archívu ... nelíbí? - delete :-)[/quote]

Taky bych se přidal aby se tato diskuse více rozvinula.Uvažuji také o koupi,akorát nevím jestli Prime nebo BASE s nějakým HDD.Ta cena je fakt vysoká ale moc se mi líbí jak vzhledově tak velikosti protože by zapadl do sestavy-430 mm.Zajímají mě podpora Českých Internetových rádií, podpora FLAC jestli přehrává také jako jeden soubor(mám je tak postahovane-jedno hudební album se rovná jeden soubor s tím že bych se dočet názvy písní).MKV a ISO DVD a BLU-RAY taky čte ok?Zatím asi vše.
lotrando 2 (19)|13.4.2010 23:03
[quote=Hmm;277013]Pro HDpřehrávače (popř. majitele a jiné znalé)
1.) Už umí Dune ty titulky mimo kontejner MKV? Pro mě veliký problém, zavrtávat je tam opravdu nehodlám, jakkoli je to pro mnohé jednoduché....
2.) Co znamená ve FAQ u HDpřehrávače otázka a odpověď
- Umí přehrát ne jenom ISO image Blue Ray nebo DVD, ale také strukturu složky Blue Ray nebo DVD, včetně původní nabídky, menu, materiálu?
- ANO, pokud je přítomný systémový disk.
Mám to chápat tak, že pokud není disk uvnitř, tak z FLASH USB nebo z disku v dokovací stanici to přehrávat nebude?
3.) Jak je to tedy s tím čtením stretch? Bude bez dalšího bezproblémově přehrávat český zvuk z DVD dolepený do matrjošky bez přesamplování anebo se stejně musí nastavovat individuálně nějaké parametry přehrávání?
Tohle je mne úhelný kámen nákupu, TVIX 7000A mi nepřehrá audio u cca poloviny matrjošek (výpadky, lupance), ale takový eGreat R1 to prý zvládá ....
4.) Jak je to s tím HD Audiem? Leze to ven jen přes HDMI pro receiver s příslušnými dekodéry? Nebo má DUNE taky dekodér a umí to pustit ven rozkódované i na ten analogový 7.1 výstup ? Mám zatím jen postarší Pioneer VSX-814 a ten samozřejmě HDaudio dekodéry ani HDMI vstup nemá (jen digitální optické a koaxiální vstupy a analogový) a koupě nového audiokombajnu je u mě ještě v mlhách.[/quote]

1.Titulky již nemusí být v kontejneru.Mohou být ext.
4.Též nemám reciever s HD audiem,stačí propojení recev. s Dune optikou- dekoduje klasický DTS místo HD DTS.
PMachal (3)|15.4.2010 15:46
Ahoj,
koupil jsem si tento přístroj (bez hdd) a bohužel neumím nastavit připojení na moje domácí PC, na kterém mám uložené filmy a mp3. Poraďte, prosím, jak na to.

EDIT: už jsem to rozchodil....
Hmm (1739)|15.4.2010 22:32
[quote=lotrando 2;277196]1.Titulky již nemusí být v kontejneru.Mohou být ext.
4.Též nemám reciever s HD audiem,stačí propojení recev. s Dune optikou- dekoduje klasický DTS místo HD DTS.[/quote]Je mi jasné, že DTS z něj optikou dostanu, spíš mi jde o to, aby z něj tekl zvuk mimo HDMI, když MKV má třeba jen DTS-MA, které nemám čím mimo Dune dekódovat. Takže to tedy přehrávač zkonvertuje do DTS a pošle na optický výstup a nemusí to být jak další zvuková stopa v matrjošce?
lotrando 2 (19)|15.4.2010 23:49
[quote=Hmm;277612]Je mi jasné, že DTS z něj optikou dostanu, spíš mi jde o to, aby z něj tekl zvuk mimo HDMI, když MKV má třeba jen DTS-MA, které nemám čím mimo Dune dekódovat. Takže to tedy přehrávač zkonvertuje do DTS a pošle na optický výstup a nemusí to být jak další zvuková stopa v matrjošce?[/quote]

Nemám audio přes HDMI ale opt.kabelem,žádný problém,vyzkoušeno s DTS-HD-výstup klasický DTS/ Onkyo TX SR501/
HS (6)|16.5.2010 18:50
Mam windows 7 a Dune Prime nedokaze prochazet soubory v nasdilenych discich v pc.

Nenajde se nekdo kdo poradi jak to rozchodit v siti? Dune => PC Win7. Opacnym smerem je to OK, ale to nepotrebuju. V planu je sice NAS, ale dokud to nerozchodim s PC tak se mi do nej moc nechce, nikdo mi nezaruci ze se to pak spoji s NASem. Zkousel sem to i s PC Win XP a ten samy problem. Sdileni navzajem mezi PC funguje, Dune stahne pres sit z netu FW taky bez problemu. Proste pres SMB se nedostanu do nasdilenych disku, nasdilene polozky vidim ale nejdou otevrit/prochazet.

Vitam jakekoliv rady, dekuji.
honza.kr (9)|5.7.2010 23:23
zdravím, tak jsem se dozvěděl, že v novém firmware dune prime 3 už umí i naladit dvb-t (pomocí nějakého usb donglu). dokonce že z dvb-t umí i nahrávat. a to mě zajímá. máte někdo s tímto zkušenost? můžete to otestovat? zajímá mě, jestli to umí nastavit časové nahrávání: zadám mu x úkolů, že chci nahrát ty a ty pořad tehdy a tehdy a přístroj se pak sám v daný čas zapne, nahraje to, a pak se vypne, soubory ideálně pojmenuje podle epg... anebo to nahrávání z dvb-t v tomto případě je jen že zmáčknu tlačítko record a čekám do konce pořadu...?
HDprehravace (8)|7.7.2010 11:22
Zdravím, teprve dnes dorazily první kusy do ČR, takže zatím zkušenosti nejsou. Budu to testovat.
Každopádně, zatím v aktuální verzi firmware není EPG, ale na tom se pracuje a bude v dalších verzích.
honza.kr (9)|7.7.2010 11:48
tak to vypadá zajímavě. rozhodně mě zajímají jakékoliv zkušenosti s tím nahráváním!!!
p.s.: a neexistuje někde v čr místo, kde bych si mohl s tímhle přístrojem pohrát než si ho případně koupím?
HDprehravace (8)|7.7.2010 11:51
Je možné si dohodnout schůzku v Praze v Dejvicích
HDprehravace (8)|8.7.2010 12:38
Takže první zkušennosti s Dune DVB-T tunerem:
* s anténou co je součásti balení DVB-T tuneru u mě nic nechytlo (Praha 6, Petříny), ale se starou anténou se zesilovačem to našlo 30 kanálů z toho více jak polovina radia. Automaticky se vytvořily názvy. Při tom na televizi se stejnou anténou to našlo jen 10 kanálů, takže citlivost tuneru je super.
* nahrávaní taky funguje bez problému, PLAY začíná, PLAY ještě jednou zastaví se. Automaticky vytvoří se složka DVB_recordings do které se vytvoří soubor s názvem kanálů, časem a formátem .TS
honza.kr (9)|8.7.2010 14:50
[quote=HDprehravace;288522]Takže první zkušennosti s Dune DVB-T tunerem:
* s anténou co je součásti balení DVB-T tuneru u mě nic nechytlo (Praha 6, Petříny), ale se starou anténou se zesilovačem to našlo 30 kanálů z toho více jak polovina radia. Automaticky se vytvořily názvy. Při tom na televizi se stejnou anténou to našlo jen 10 kanálů, takže citlivost tuneru je super.
* nahrávaní taky funguje bez problému, PLAY začíná, PLAY ještě jednou zastaví se. Automaticky vytvoří se složka DVB_recordings do které se vytvoří soubor s názvem kanálů, časem a formátem .TS[/quote]

výborně. a zatím to teda umí pouze na stlačení tlačítka PLAY nahrávat? nějaké časové nahrávání to teda (zatím?) neumi?
HDprehravace (8)|8.7.2010 21:30
Aspoň já na to nepřišel. Není zatím EPG, ale to je otázka měsíce nebo dvou, jednoduchým upgrade firmware všechno se změní.
honza.kr (9)|8.7.2010 23:25
chce se mi říct jupí. :)

...tak až se to změní, prosím o info...
leko (78)|9.8.2010 12:14
tak ako je to s upgrade firmware a EPG ?
rado101k (298)|12.8.2010 21:36
Za chvilu vyjde novy firmware...2-3 tyzdne..
rajs (21)|15.8.2010 15:35
No nekupte to za ty prachy !!!!!!
dokkky (1)|29.8.2010 12:44
Nevím jestli to tady někdo už zkoušel,měl jsem obavu s načtením 3.5" 2 TB Sata HDD (mám na něm uschovány veškeré domácí vidaa a fotky) - takže jen doplňující info : Dune BD Prime ho podporuje !!! A není absoultně žádný problém s přehráním veškerého obsahu. Mějte se D.
ai (2993)|8.9.2010 03:11
Dune rozsiruje nabidku modelu, stavebnicove, kazdy by si mohl vybrat co potrebuje

Smart B1 s Blu-Ray
Smart H1 s prostorem na HDD s hot swap
Smart D1 , kde je display a mozno vlozit HDD
+ extention modely
+ odlehcenou verzi za $169, HD Lite 53D

http://dune-hd.com/hd_players/current/
leko (78)|15.9.2010 12:30
no to je super. ale ako vidim tak predajcovia u nas zatial nezareagovali.

mate nejake info ako je to s tym firmware co bol slubeny pre par mesiacmi ?
rado101k (298)|18.9.2010 19:28
No vraj sa caka na implementovanie ukladania suborov v NTFS,riesia licenciu....
Ved za par tyzdnov budu nove Dune aj tu..len mne osobne sa vobec nepacia....su to take skatule...Tvix HD M-6600 alebo terajsie Dune su krajsie....
Takze najnovsie info hovori,ze buduci tyzden vyjde novy firmware na Dune... :-)
rado101k (298)|20.9.2010 19:50
Novy firmware na Dune....100916
http://dune-hd.com/firmware/
peatro (1054)|20.9.2010 19:55
a kde mas to NTFS?? fakt smesne uz v breznu to slibovali
-Vl- (366)|21.9.2010 05:16
A co znamená asi toto
- Integrated commercial NTFS read-write driver from Tuxera.
- All kinds of write access to an NTFS HDD should work, including:
peatro (1054)|21.9.2010 14:43
[quote=;][/quote]
odkud to mas, z ceho jsi to okopiroval?? az zapises ntfs na svem dunu tak dej vedet
nic takoveho jsem se nedocetl v novym firmware Dune 100916_2027_beta
-Vl- (366)|21.9.2010 15:30
Musíš si přečíst změny i v tom předchozím nevydaném fimware, které vyšly zároveň. Kdyby jsi to nemohl najít tak zkus pohledat pod popisem toho nejnovějšího. Jinak já o to NTFS prozatím nestojím.