Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2010......?

axicom (626)|2.3.2010 20:10
[quote=krizo;269409]Dnes som si po dlhých štúdiách a zvažovaní kúpil plazmu Panasonic TX-P42X20E. Využil som akciu v Nay a mám ju za 584,- €. Používam mágio na dsl. Obraz HD programov super, SD celkom kvalitné, spokojnosť. Doteraz som mal lcd Philips 32pfl7403d, no chcel som väčšiu a táto sa mi zdá akurát. Chcel by som však vedieť, ako je to z automatickým formátom obrazu. Ak na mágioboxe prepnem na program ktorý vysiela vo formáte 4:3, tak mám po okrajoch čierne pásy. Na Philipse pri automatickom režime po krátkej zmizli, obraz sa upravil a roztiahol. Na palzme zostávajú pásy po okrajoch. Magio mám k palzme pripojené cez hdmi a výstup mám nastavený na 720p. Skúšal som aj iné formáty / 1080i, 16:9 / a stále nič. Poraďte prosím, či je možné zostavu nastaviť tak, aby sa obraz automaticky upravoval tak, aby bola zaplnená celá obrazovka.[/quote]

Nastav si tam ZOOM 1, u me na TV to 4:3 roztahne do vsech stran a 16:9 se prepne samo.
eldorado09 (1441)|2.3.2010 20:42
[quote=krizo;269409]Dnes som si po dlhých štúdiách a zvažovaní kúpil plazmu Panasonic TX-P42X20E. Využil som akciu v Nay a mám ju za 584,- €. Používam mágio na dsl. Obraz HD programov super, SD celkom kvalitné, spokojnosť. Doteraz som mal lcd Philips 32pfl7403d, no chcel som väčšiu a táto sa mi zdá akurát. Chcel by som však vedieť, ako je to z automatickým formátom obrazu. Ak na mágioboxe prepnem na program ktorý vysiela vo formáte 4:3, tak mám po okrajoch čierne pásy. Na Philipse pri automatickom režime po krátkej zmizli, obraz sa upravil a roztiahol. Na palzme zostávajú pásy po okrajoch. Magio mám k palzme pripojené cez hdmi a výstup mám nastavený na 720p. Skúšal som aj iné formáty / 1080i, 16:9 / a stále nič. Poraďte prosím, či je možné zostavu nastaviť tak, aby sa obraz automaticky upravoval tak, aby bola zaplnená celá obrazovka.[/quote]

Ahoj, mohol by si sem dať zopár fotiek? Zvedavý by som bol ako vyzerá, oproti X10 je iný dizajn...
krizo (6)|2.3.2010 21:51
Tu máš pár fotiek. Robené sú však starým Olympusom, foto nie je moje hoby.
TX-P42X20E - 01.jpg TX-P42X20E - 02.jpg TX-P42X20E - 03.jpg
65pavouk (255)|3.3.2010 06:49
[quote=David Lister;269349]To jsem na tom stejně - taky zatím jedeme na 82w, ale je to prostě malý, o HD samozřejmě ani nemluvím.
Hodně dlouho jsem váhal, vždy se mi líbily plasmy, ale některé jejich neduhy mě odrazovaly, tak jsem se smířil s tím, že bude LCD. Konečně v roce 2009 mi obraz LCD přišel dívatelný a už jsem skoro objednal. Ale po přečtení téhle recenze, to asi nakonec bude návrat k plasmě.
Ještě zvažuju model 46S20, asi by se měl přiblížit loňské desítce - ale tady jde hlavně o cenu a velikost.
Více favorizuju G20, které mi podle všeho bude sedět více. Nejdřív mě lákal integrovaná DVB-S tuner u G15, ale nakonec jsem ho zavrhl, protože kvalitní PVR STB to stejně nenahradí ani náhodou.
USB funkce kromě fotek nevyužuju, takže mě malá podpora Pansonicu nevadí. 90% věci, co bych chtěl pouštět, má DTS a to nepřehraje nikdo, takže je to nakonec pro mě tak jako tak skoro nepoužitelné.[/quote]

Zaráží mne, jak tu každý mluví o tom, že kvalitní externí DVB-S nenahradí integrovaný tuner DVB-S (S2) v TV. Jak toto můžete tvrdit bez toho, abyste se přesvědčili? I když budete míst sebekvalitnější externí sat. tuner (i s normou S2), tak ten signál pak nějak musíte do TV dostat a přitom ho mírně řečeno "očešete" a deformujete (pokud přes scart, tak ještě převádíte na analog). Dle mé zkušenosti se tedy integrovaný kvalitní DVB-S/S2 tuner v TV určitě vyplatí, to pak nemusím kupovat TV s HD rozlišením. Vězte, mluvím ze své zkušenosti. No ale možná křivdím těm, kteří si kupují tyto TV, neboť budou využívat integrovaný DVB-T s MPEG 4 (několik hlavních měst u nás - já bohužel nemám možnost tohoto příjmu).
axicom (626)|3.3.2010 07:46
Rekl bych ze kvalitni nemusi znamenat pouze obraz, jde o vybaveni a uzivetelsky komfort, v tom ma samotny DVB-S rozhodne navrh. Tuner v TV je slusny zaklad.
David Lister (405)|3.3.2010 07:49
[quote=65pavouk;269481]Zaráží mne, jak tu každý mluví o tom, že kvalitní externí DVB-S nenahradí integrovaný tuner DVB-S (S2) v TV...[/quote]

Za A: při kvalitnínm STB a propojení pomocí HDMI nemůžeš poznat rozdíl mezi externím a interním tunerem. Ale o to tady vůbec nejde, důležitější je,...

Za B: ...že jsem mluvil o PVR STB, tedy STB s možností nahrávání a pod tím si představuju dvojtunerový přístroj s možností interního sdílení jediné karty a HDD cca 1TB. No a toho s integrovaným řešení nedosáhneš.
Millo78 (122)|3.3.2010 08:47
[quote=65pavouk;269481]ten signál pak nějak musíte do TV dostat a přitom ho mírně řečeno "očešete" a deformujete (pokud přes scart, tak ještě převádíte na analog). Dle mé zkušenosti se tedy integrovaný kvalitní DVB-S/S2 tuner v TV určitě vyplatí, to pak nemusím kupovat TV s HD rozlišením.[/quote]

Toto som moc nepochopil, co chces ocesavat a deformovat? Jako ked nemam TV s internym satelitom a mediacentrom, tak mam nejaky horsi obraz alebo ten tvoj interny zobrazuje nieco ine ako 1080i? Tak to sa potom cudujem, preco highend TV nemaju vsetko v sebe integrovane. Si trochu mimo podla mna..
karinuska73 (6)|3.3.2010 09:52
Zdravim,

Ja sa neviem dockat DVD/HDD recorderu DMR-XS350, ktory sa teraz od marca zacina predavat v Nemecku a Rakusku a dufam, ze v aprili pride aj do Ciech a SR, inak ho budem musiet kupit v Rakusku. Na internete stoji okolo 509 eur.

http://www.hdtvblog.cz/novinky/panasonic-chysta-nove-blu-ray-rekordery

http://www.panasonic.de/html/de_DE/Produkte/DVD+%26+Video/Diga+DVD-Recorder/DMR-XS350/%C3%9Cbersicht/3452658/index.html


Sice byvam v BA ale od Vianoc ako vypli DVB-T vysielac na Technopole a nechali len Kamzik, mame mizerny DVBT-signal. A to vsade vyhlasuju ze signal moze uspesne prijimat 80% obyvatelstva. Tak to asi tazko, kedze som par kilometrov od Kamzika a mam problem.
Sme totiz otoceni na juh a medzi Kamzikom a nami je zelezobetonova konstrukcia nasho bytoveho domu, co asi rusi signal.
Takze inu moznost ako kupit satelit, nemam. Velmi ma zaujali TV so satelitnym tunerom ale TV menit nebudem, kedze mame 2-rocny LCDTV. Digitalny prijimac tiez nechcem kupit, lebo nepotrebujem kupovat dalsiu krabicu, ktora bude prijimat iba signal a nic ine. Ked uz mam kupit dalsu elektroniku, tak nech ma viac funkcii v sebe.

To, ze Panasonic vyrobil spominany DVD/HDD recorder s 2 satelitnymi tunermi DVB-S/S2 ma velmi potesilo. DVD recorder som chcela aj tak kupit, tak takto budem mat vyriesene 2 veci naraz.
65pavouk (255)|3.3.2010 10:21
[quote=David Lister;269487]Za A: při kvalitnínm STB a propojení pomocí HDMI nemůžeš poznat rozdíl mezi externím a interním tunerem. Ale o to tady vůbec nejde, důležitější je,...

Za B: ...že jsem mluvil o PVR STB, tedy STB s možností nahrávání a pod tím si představuju dvojtunerový přístroj s možností interního sdílení jediné karty a HDD cca 1TB. No a toho s integrovaným řešení nedosáhneš.[/quote]

k za A: rozdíl je vždycky a záleží v čem to PVR uloží a pak pošle na přehrání, nějakým upscalingem to nedoženeš
k za B: ano, to máš úplně pravdu, ale vzhledem k A: mi pak není dost jasno, proč k přehrání používat TV s full HD, která nemá DVB-S/S2, o to mi šlo, jedině pak pro MPEG 4 v Brně, Praze, Ostravě, (O2), kde se něco málo HD na DVB-T vysílá

no ale možná se pletu a jenom blbě šťourám
65pavouk (255)|3.3.2010 10:28
[quote=Millo78;269492]Toto som moc nepochopil, co chces ocesavat a deformovat? Jako ked nemam TV s internym satelitom a mediacentrom, tak mam nejaky horsi obraz alebo ten tvoj interny zobrazuje nieco ine ako 1080i? Tak to sa potom cudujem, preco highend TV nemaju vsetko v sebe integrovane. Si trochu mimo podla mna..[/quote]

no v důsledku jsem to myslel tak, že záleží na kvalitě toho PVR HDD a jak a po čem to pošle do TV
David_Lister (405)|3.3.2010 10:38
[quote=65pavouk;269510]k za A: rozdíl je vždycky a záleží v čem to PVR uloží a pak pošle na přehrání, nějakým upscalingem to nedoženeš[/quote]

Vůbec ti neruzumím. Máš HD satelit, který na svůj disk uloží "datový produ", který přijímá, přímo v digitální nezměněné HD kvalitě. Pak to při přehrávání pošle opět digitálně přes HDMI do televize a ta to opět digitálně zpracuje a zobrazí v HD kvalitě bez potřeby nějakého upscalingu atd... Žádné ztráty tam nevidím.
65pavouk (255)|3.3.2010 10:38
[quote=65pavouk;269511]no v důsledku jsem to myslel tak, že záleží na kvalitě toho PVR HDD a jak a po čem to pošle do TV[/quote]

abych se ještě jednou omluvil, asi jsem v prvopočátku myslel trošku něco jiného a nějak se do toho zamotal, ale ano, souhlasím s tím, že s kvalitním externím HD DVB-S/S2 docílíte srovnatelný obraz při propojení s TV pomocí kvalitního HDMI při sledování právě vysílaného programu
David_Lister (405)|3.3.2010 10:45
Něco v němčině: test TX-P42GW20 - tedy 20 se satelitním tunerem. U nás zatím nedostupná, ale vzhledem k tomu, že jsem v nabídkách viděl i model U, tak si myslím, že časem k nám doputuje taky.

http://www.areadvd.de/hardware/2010/panasonic_tx_p42gw20.shtml

Jen by mě zajímalo, zda o letošních modelů budou model bez/se sat. tunerem srovnatelné, nebo to bude jako loni, kde G15 měla lepší obraz blížící se řadě V.
65pavouk (255)|3.3.2010 10:58
[quote=David_Lister;269517]Něco v němčině: test TX-P42GW20 - tedy 20 se satelitním tunerem. U nás zatím nedostupná, ale vzhledem k tomu, že jsem v nabídkách viděl i model U, tak si myslím, že časem k nám doputuje taky.

http://www.areadvd.de/hardware/2010/panasonic_tx_p42gw20.shtml

Jen by mě zajímalo, zda o letošních modelů budou model bez/se sat. tunerem srovnatelné, nebo to bude jako loni, kde G15 měla lepší obraz blížící se řadě V.[/quote]

no ona se patrně G15 od V10 lišila jen tím, že neměla certifikaci THX
David Lister (405)|3.3.2010 11:07
[quote=65pavouk;269522]no ona se patrně G15 od V10 lišila jen tím, že neměla certifikaci THX[/quote]

Budu si muset někde vedle sebe postavit G15 a G20, protože cenově to vyjde na stejno. G15 má výborný jas - rozhodně lepší než řada 10. Budu muset vyzoušet zda se jasem G20 může srovnávat s G15.
SlavoF (834)|3.3.2010 11:27
[quote=karinuska73;269502]Zdravim,

Ja sa neviem dockat DVD/HDD recorderu DMR-XS350, ktory sa teraz od marca zacina predavat v Nemecku a Rakusku a dufam, ze v aprili pride aj do Ciech a SR, inak ho budem musiet kupit v Rakusku. Na internete stoji okolo 509 eur.

http://www.hdtvblog.cz/novinky/panasonic-chysta-nove-blu-ray-rekordery

http://www.panasonic.de/html/de_DE/Produkte/DVD+%26+Video/Diga+DVD-Recorder/DMR-XS350/%C3%9Cbersicht/3452658/index.html


Sice byvam v BA ale od Vianoc ako vypli DVB-T vysielac na Technopole a nechali len Kamzik, mame mizerny DVBT-signal. A to vsade vyhlasuju ze signal moze uspesne prijimat 80% obyvatelstva. Tak to asi tazko, kedze som par kilometrov od Kamzika a mam problem.
Sme totiz otoceni na juh a medzi Kamzikom a nami je zelezobetonova konstrukcia nasho bytoveho domu, co asi rusi signal.
Takze inu moznost ako kupit satelit, nemam. Velmi ma zaujali TV so satelitnym tunerom ale TV menit nebudem, kedze mame 2-rocny LCDTV. Digitalny prijimac tiez nechcem kupit, lebo nepotrebujem kupovat dalsiu krabicu, ktora bude prijimat iba signal a nic ine. Ked uz mam kupit dalsu elektroniku, tak nech ma viac funkcii v sebe.

To, ze Panasonic vyrobil spominany DVD/HDD recorder s 2 satelitnymi tunermi DVB-S/S2 ma velmi potesilo. DVD recorder som chcela aj tak kupit, tak takto budem mat vyriesene 2 veci naraz.[/quote]

karinuska73,
1. ak máš náhodou smerovú anténu na DVB-T, tak problém môže byť v tom, že 23.12.2009 - čiže prechodom na ostrú prevádzku DVB-T vysielania sa zmenila polarizácia z vertikálnej na horizontálnu, čiže anténu trena otočiť o 90 st.
2. za cca 300 € kúpiš kvalitný HD sat prímač s 2 tunermi, ktorý je zároveň aj recordér :-)
miro285 (47)|3.3.2010 14:34
neviete niekto, či bude tohto roku k dispozícii model V20 vo veľkosti 58"?
djh3ll (127)|3.3.2010 15:05
Tak je to definitivní :( Model G20 nebude mít mnou požadovanou podporu "24p Cinematic" ale pouze převzorkovací mechanismus 24p Smooth Film. Tudíž mě nezbývá nic jiného, než čekat na model V20 :(((( achjóóóó :( 3 měsíce ? To vytuhnu.
eldorado09 (1441)|3.3.2010 15:07
[quote=djh3ll;269588]Tak je to definitivní :( Model G20 nebude mít mnou požadovanou podporu "24p Cinematic" ale pouze převzorkovací mechanismus 24p Smooth Film. Tudíž mě nezbývá nic jiného, než čekat na model V20 :(((( achjóóóó :( 3 měsíce ? To vytuhnu.[/quote]

A v čom je rozdiel?
djh3ll (127)|3.3.2010 15:15
[quote=eldorado09;269589]A v čom je rozdiel?[/quote]

24p cinematic (96Hz) je hardwarová podpora čistě poskytovaného 24p videa přehrávačem.
Zato 24p smooth film si snímky dopočítává a obraz hodně často trhá při rychlejch scénách u 1080p videa.

Počti trochu google, je to tam vše vysvětlené.
eldorado09 (1441)|3.3.2010 15:21
Ďakujem za vysvetlenie.
karinuska73 (6)|3.3.2010 15:37
[quote=SlavoF;269532]karinuska73,
1. ak máš náhodou smerovú anténu na DVB-T, tak problém môže byť v tom, že 23.12.2009 - čiže prechodom na ostrú prevádzku DVB-T vysielania sa zmenila polarizácia z vertikálnej na horizontálnu, čiže anténu trena otočiť o 90 st.
2. za cca 300 € kúpiš kvalitný HD sat prímač s 2 tunermi, ktorý je zároveň aj recordér :-)[/quote]

SlavoF, dakujem Ti za info.

Co sa tyka anteny, tak sme DVB-T chytali na izbovu antenu, ktoru sme si mohli natocit bud horizontalne alebo vertikalne. No po prepnuti na ostru prevadzku uz nefungovala vobec a to ani vertikalne. Tak sme zapojili sitovu antenu a dali ju na balkon. Avsak ten signal je mizerny a obraz seka. Musi nas tam nieco rusit.
Ale ten signal s Kamzika je naozaj slaby, lebo som bola na Zahori, kde chytaju aj Cechov aj Rakusanov a SR. Jedine slovenske DVB-T tak isto seka.

Co sa tyka HD satelitneho primaca, tak viem o tejto moznosti ale ak si dobre pamatam, tak to nie je DVD ale HDD rekorder, teda nemozem si tam pustat DVDcka. Mam stary DVD prehravac a ten uz dosluhuje, tak preto uvazujem nad novym.
Ja si pockam, kym PANASONIC DMR-XS350 bude stat okolo 450 EUR, co dlho trvat nebude, ked uz teraz je v Rakusku za 500 EUR, pricom cena v kamennych obchodoch by mala byt okolo 600 EUR.
deAngello (308)|3.3.2010 17:00
[quote=miro285;269573]neviete niekto, či bude tohto roku k dispozícii model V20 vo veľkosti 58"?[/quote]

PDP X20 Series
[COLOR="blue"]TX-P50X20 / TX-P42X20 / TX-P37X20[/COLOR]

• 100Hz Double Scan
• Dynamic Contrast 2,000,000:1

PDP S20 Series
[COLOR="blue"]TX-P50S20 / TX-P46S20 / TX-P42S20[/COLOR]

• 600Hz Sub-field Drive* Intelligent Frame Creation Pro
• Moving Picture Resolution 1080 Lines**
• Native Contrast 100,000:1
• 24p Playback Plus

PDP G20 Series
[COLOR="blue"]TX-P50G20 / TX-P46G20 / TX-P42G20[/COLOR]

• 600Hz Sub-field Drive* Intelligent Frame Creation Pro
• Moving Picture Resolution 1080 Lines**
• Infinite Black with Native Contrast 5,000,000:1
• THX® Certified Display***
• 24p Smooth Film
• ISFccc

PDP V20 Series
[COLOR="Blue"]TX-P50V20 / TX-P42V20[/COLOR]

• Infinite Black Pro with Native Contrast Over 5,000,000:1
• 600Hz Sub-field Drive* Intelligent Frame Creation Pro
• Moving Picture Resolution 1080 Lines**
• THX® Certified Display***
• Digital Cinema Colour
• 24p Smooth Film
• ISFccc

PDP VT20 Series
[COLOR="Blue"]TX-P65VT20 / TX-P50VT20[/COLOR]

• FULL HD [COLOR="Blue"][COLOR="Black"]3D[/COLOR][/COLOR] with 2 pairs of 3D Eyewear included
• Infinite Black Pro with Native Contrast Over 5,000,000:1
• 600Hz Sub-field Drive* Intelligent Frame Creation Pro
• Moving Picture Resolution 1080 Lines**
• THX® Certified Display***
• 24p Smooth Film
• ISFccc
...

tady uvádí i modely 58" a dokonce i 54" ale jestli pouze pro U.S. trh (?) - Panasonic 2010 Product Showcase
David Lister (405)|3.3.2010 18:34
[quote=deAngello;269610]....[/quote]

Ať se dívám, jak se dívám, tak všude je 24p Smooth film, tak pak nevím jestli se djh3ll dočká??
axicom (626)|3.3.2010 18:49
Trpelivost ruze prinasi.........:-)
David Lister (405)|3.3.2010 19:11
[quote=axicom;269623]Trpelivost ruze prinasi.........:-)[/quote]

No tady právě nevím, když požadovaný 24p Cinematic podle dostupných informací nenabízí ani jedna řada.
djh3ll (127)|3.3.2010 19:40
Podle mě tam mají špatně popisky. 24 Cinematic mód měla již řada V10. Mno uvidíme no, chce to víc recenzí a informací. Zatím je toho málo. Hlavně mě štve, že V20 bude tak pozdě, jelikož mají prý problém ve výrobě.
axicom (626)|3.3.2010 19:46
Problemy jsou pry s dodavkami cerne barvy pro obrazovky....
David Lister (405)|3.3.2010 20:26
[quote=djh3ll;269591]Zato 24p smooth film si snímky dopočítává a obraz hodně často trhá při rychlejch scénách u 1080p videa.[/quote]

Jen drobný dotaz: neznamená to snad 3:2pulldown?

Citace z recenze na V řadu 2009 na AVforu, podle toho je to trošku jinak - Smooth film tam je, ale dá se vypnout a pak by to mělo jet v opravdovém 24p:
24p input from the BD Player was handled correctly, too, without any 3-2 judder. The TV does feature yet another misleadingly named option called "24p Smooth Film", which should be turned OFF to gain judder-free 24p playback. What this option does is interpolate motion by generating new inbetween frames, and in doing so, creates a silly video-ish look. It's disabled at all times when using the THX mode.
Velorex (3)|3.3.2010 21:46
Možné problémy Plaziem Panasonic : http://hdworld.cz/audio-video/Problem-s-cernou-v-PDP-HDTV-Panasonic-sedne-1004 , http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17722533&postcount=820
djh3ll (127)|3.3.2010 22:17
[quote=Velorex;269642]Možné problémy Plaziem Panasonic : http://hdworld.cz/audio-video/Problem-s-cernou-v-PDP-HDTV-Panasonic-sedne-1004 , http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17722533&postcount=820[/quote]

Přesně tak :( Toto mi trhá srdce, jelikož si chci koupit něco kvalitního do obejváku a nechci vyhodit peníze za šunt, který bude mít za chvíli černou jak LCD :X
David Lister (405)|3.3.2010 22:51
[quote=Velorex;269642]Možné problémy Plaziem Panasonic : http://hdworld.cz/audio-video/Problem-s-cernou-v-PDP-HDTV-Panasonic-sedne-1004 , http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=17722533&postcount=820[/quote]

Nepotěšils :-( Tohle tak nějak zabilo celé moje nadšení nad novou plasmou od Panasonicu.
SlavoF (834)|3.3.2010 23:17
nepotvrdené žiadnym majiteľom ani tu na tomto fóre
"flamov" , že plazma končí tu bolo tiež už dosť
CES 2010: "Nejlepší televizor roku 2010 a Nejlepší výrobek výstavy vůbec. Třetí trofej si Panasonic odnesl za inovace."
atd.
no coment
deAngello (308)|4.3.2010 02:32
Panasonic připouští změny úrovně černé, nicméně kvalita obrazu je stále 'excellent' - Panasonic admits plasma TV black level change

Testy CNET poukazují na ztráty výkonnosti black-úrovně v plazmách Panasonic - Tests point to extent of loss in Panasonic plasma black-level performance

Společnost Panasonic a její viceprezident Bob Perry se nechala slyšet, že jakékoli potíže svých PDP Viera neopraví,
jelikož takové nejsou: „Jelikož televize fungují jak byly navrženy, není co opravovat.“
...a potvrdil, že postupné zvyšování jasu je normální :-I - více zde
mph1 (689)|4.3.2010 05:40
IMHO dalsi boure ve sklenici vody...

Kdybyste si to precetli poradne, tak zjistite, ze cela manipulace s cernou je o tom, ze plasma panely, jak starnou (stejne jako ostatni technologie - CRT, LCD), klesa jim jas. Panasonic s tim bojuje tak, ze jas umele zvysuje. Kdyby to nedelal, budou lidi zase rvat, ze nemaji bilou.

Mozna to nedela dobre, ale postizene jsou zrejme jen US modely, coz se da pochopit, protoze tamni TV maji jiny firmware, jinou vybavu. Pokud je mi znamo, v Evrope si nikdo nestezuje.

Mozna jim to v US modelech ulitlo. Pokud k tomu pripocteme obecny zaoceansky sklon k hysteriim vseho druhu a podstatne vetsi duraz na prava spotrebitele, mame tady BIG PROBLEM. Ja bych radeji zustal realistou a nohama na zemi...

Ad modely 2010: Zas takova revoluce, jakou jsme od pohlceni Kuro cekali, mi to nepripada. Podle vseho evropske G20 modely jsou jen G10 s bohatsi vybavou (USB, THX?), lepsi panely budou az ve V rade. Skokem bude spise S rada, ktera se priblizi/vyrovna lonske G10. Ergo jsem rad, ze uz si bezmala pul roku uzivam s G10, letosni modely mne nechavaji chladnym.
SlavoF (834)|4.3.2010 09:24
no revoluce sa nekoná, nemá kto vypálit z krížnika
ale ja osobne vidím posun k lepšiemu vo všetkých modeloch /pri X20 som si nie dosť istý/
ale je to zatial všetko teoretické, to či nezačnú bručat trafá sa dozvieme až od uživateľov
absencia vetrákov je velké + , a u G20 vidim tých plusov najviac, čo je výborné lebo je to cenovo prístupný model
1. nemá sat /nepotrebujem/ - o to je nižšia cena
2. má vieracast /ak by som v 2009 chcel vieracast musel som si priplatit za sat/
je to diskutabilné , ale ja si fakt myslím, že sat je lepší /použitelnejší/ solo
3. THX
4. USB - wifi, klavesnica, ...
5. nema vetraky
6. nižšia spotreba
7. dialkové má namiesto otrasného reset tl. nové back/return
8. a panel bude zrejme tiež iný - lepší /G13 , Contrast ratio: 5.000.000:1/ atd.
a otočný stojan teraz neviem či G10 má, lebo G20 ano
David Lister (405)|4.3.2010 10:01
[quote=mph1;269671]
1. Kdybyste si to precetli poradne, tak zjistite, ze cela manipulace s cernou je o tom, ze plasma panely, jak starnou...

2. ale postizene jsou zrejme jen US modely...

3. Podle vseho evropske G20 modely jsou jen G10 s bohatsi vybavou (USB, THX?),

4. Skokem bude spise S rada, ktera se priblizi/vyrovna lonske G10.[/quote]

1. Pochopil bych kdyby po cca 5tis hodinách se lehce zvedlo napětí a jas, ale tady se bavíme o stovkách hodin - při garantované žívotnosti xxx tisíc hodin dost divné. Navíc bych to raději nechal na uživateli, zda si obraz přisvítí. Další věc - podle měření starší modely nic takového nemají a napětí je u nich i po letech konstantní.

2. Nečetl jsem všech 150stránek na AV foru, takže nemůžu potvrdit, že to všechno byly amící. Ale i tak mi přijde nepravděpodobné že by na UK forum byli jen samí amící a anglání diskutovali zase někde v rusku....

3. Tak tady bych řekl, že ani náhodou - nová konstrukce, jiná spotřeba, dost věcí je jinak na to, abych řekl, že to je jen lehce vylepšená G10.

4. Pořád mají 400hz a pohybovou ostrost kolem 900 řádků, myslím že posun k PDP se moc konat nebude.

[quote=SlavoF;269690]...otočný stojan teraz neviem či G10 má, lebo G20 ano[/quote]
G10 má pevný stojan, G20 otočný, který funguje velmi dobře a je stabilní. Nehodlám ji věšet na stěnu a otáčení bych často využil - za mě plus.
mph1 (689)|4.3.2010 13:31
[quote=SlavoF;269690]8. a panel bude zrejme tiež iný - lepší /G13 , Contrast ratio: 5.000.000:1/ atd.[/quote]To je dynamicky kontrast, a to je softwarova zalezitost (navic nicnerikajici cislo). S panelem to nema nic spolecneho. O statickem se nikde nepise a neverim, ze bude radikalne lepsi.
mph1 (689)|4.3.2010 13:32
[quote=David Lister;269699]G10 má pevný stojan, G20 otočný, který funguje velmi dobře a je stabilní. Nehodlám ji věšet na stěnu a otáčení bych často využil - za mě plus.[/quote]G10 ma otocny stojan.
mph1 (689)|4.3.2010 13:43
[quote=David Lister;269699]1. Pochopil bych kdyby po cca 5tis hodinách se lehce zvedlo napětí a jas, ale tady se bavíme o stovkách hodin - při garantované žívotnosti xxx tisíc hodin dost divné. Navíc bych to raději nechal na uživateli, zda si obraz přisvítí. Další věc - podle měření starší modely nic takového nemají a napětí je u nich i po letech konstantní.[/quote]Je to po 1000 hod a je znama vec, ze panel starne zpocatku rychleji, pak se stabilizuje. To ze to starsi modely nemaji, muze mit radu pricin (jiny luminofor, jina napeti, jina spotreba, jine optimalizace), ale to neznamena, ze je to dobre, zase maji nizsi zivotnost.

[quote=David Lister;269699]2. Nečetl jsem všech 150stránek na AV foru, takže nemůžu potvrdit, že to všechno byly amící. Ale i tak mi přijde nepravděpodobné že by na UK forum byli jen samí amící a anglání diskutovali zase někde v rusku[/quote]OK, Anglanum to dela, Cechum ne?

[quote=David Lister;269699]3. Tak tady bych řekl, že ani náhodou - nová konstrukce, jiná spotřeba, dost věcí je jinak na to, abych řekl, že to je jen lehce vylepšená G10.[/quote]Moje TV ma po nastaveni prum. prikon 220W. Novy model 220W out-of-box, po nastaveni 185W. Kde je ta revoluce? Odstraneni vetraku, ktere stejne neslysim? Mimochodem, videl jsem vcera G10 rozdelanou. I kdyby odesly vetraky nebo mi zacly hlucet, je to otazka asi 12 sroubku (a TV nema plomby) vymenit si je za lepsi.

Tady vsichni cekali, ze se dockame modelu srovnatelnych s Kuro, ale ony jsou srovnatelne max. s lonskym rokem. Cili evoluce.

[quote=David Lister;269699]4. Pořád mají 400hz a pohybovou ostrost kolem 900 řádků, myslím že posun k PDP se moc konat nebude.[/quote]Myslis neoPDP, a to S20 myslim ma. Nekde to ocesat museji, protoze jinak by nemohli oduvodnit cenovy rozdil proti G. Uz loni byly S srovnatelne s G10, jen mely starsi panel a horsi moznosti nastaveni. Pohybova ostrost je pojem sporny (jarino by ti popsal, kde vsude se to da osidit). 400 Hz nebo 600 Hz pri sledovani TV nemusi hrat roli. S20 je IMHO +/- G10 za cenu S rady. Nic vic.
Duncan66 (140)|4.3.2010 14:36
svuj dotaz stornuju, jsem se prave v jinem kanale docet ze v domacim uziti plasmy udajne neblikaji jako je tomu v prodejnach. :-)
David Lister (405)|4.3.2010 18:30
[quote=Duncan66;269753]svuj dotaz stornuju, jsem se prave v jinem kanale docet ze v domacim uziti plasmy udajne neblikaji jako je tomu v prodejnach. :-)[/quote]

Tohle mi vysvětli?? Protože všechny plasmy ve velkých plochách trochu dýchají, neviděl jsem žádnou, která by to nedělala a to i v domácích podmínkách. Ale záleží na vnímání jednotlivých lidí - někteří si nevšimnou blikání ani na 50Hz CRT.
Duncan66 (140)|4.3.2010 19:42
[quote=David Lister;269811]Tohle mi vysvětli?? Protože všechny plasmy ve velkých plochách trochu dýchají, neviděl jsem žádnou, která by to nedělala a to i v domácích podmínkách. Ale záleží na vnímání jednotlivých lidí - někteří si nevšimnou blikání ani na 50Hz CRT.[/quote]

tak to jsi me vubec nepotesil :-(

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12669&page=88

zde o tom pisou nejaci majitele plasem a pisou ze v domacich podminkach to lze neastavit, ze tam blikani nebude. Ja konkretne jsem na blikani docela nachylny, vadi mi na CRT monitorch i 85Hz a potrebuju minimalne 100Hz, takze kdyz jsem videl ty plasmy v obchodech, tak jakmile se tam objevily bile a svetle plochy tak me to prastilo do oci a vim, ze bych se na to nevydrzel dlouho divat. Byl jsem presvedceny pro koupi plasmy, ale po tomhle zazitku jsem rychle vycouval. Takze ta diskuse mi vratila trochu optimismu a ty jsi mi ho zase vzal :-(
David Lister (405)|4.3.2010 19:59
[quote=Duncan66;269823]tak to jsi me vubec nepotesil :-(

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12669&page=88

zde o tom pisou nejaci majitele plasem a pisou ze v domacich podminkach to lze neastavit, ze tam blikani nebude. Ja konkretne jsem na blikani docela nachylny, vadi mi na CRT monitorch i 85Hz a potrebuju minimalne 100Hz, takze kdyz jsem videl ty plasmy v obchodech, tak jakmile se tam objevily bile a svetle plochy tak me to prastilo do oci a vim, ze bych se na to nevydrzel dlouho divat. Byl jsem presvedceny pro koupi plasmy, ale po tomhle zazitku jsem rychle vycouval. Takze ta diskuse mi vratila trochu optimismu a ty jsi mi ho zase vzal :-([/quote]

S tou citlivostí jsem na tom stejně, taky mi vadí 85Hz, CRT jsem měl vždy minimálně na 100Hz. Nechci se přít v originálním tématu, protože nemám dlouhodobou zkušenost s vyšší řadou plazem. V každém případě X10 bliká výrazně i v domácích podmínkách z kvalitního zdroje - 3měsíční zkušenost. Na NeoPDP vždy zkouším presentaci fotografií s velkými jednolitými plochami - i v režimu nastavení všech hodnot na střed se to lehce chvěje, ale jak jsem psal jinde, pokud se na to člověk nezaměří, tak je to už vcelku akceptovatelné a dá "v zápalu sledovacího boje" se to dá velmi jednoduše přehlédnout.
David Lister (405)|6.3.2010 10:06
[quote=mph1;269737]Myslis neoPDP, a to S20 myslim ma. Nekde to ocesat museji, protoze jinak by nemohli oduvodnit cenovy rozdil proti G. Uz loni byly S srovnatelne s G10, jen mely starsi panel a horsi moznosti nastaveni. Pohybova ostrost je pojem sporny (jarino by ti popsal, kde vsude se to da osidit). 400 Hz nebo 600 Hz pri sledovani TV nemusi hrat roli. S20 je IMHO +/- G10 za cenu S rady. Nic vic.[/quote]

Jo neoPDP, nějak mi to tam vypadlo. Jinak by mě to celkem zajímalo, protože evropské a americké stránky uvádí něco jiného - US verze je jasně uvedena jako neoPDP s 600Hz a 1080 pohybovou ostrostí, zato evropská verze má nakonec stejné parametry (první info o 900 řádcích a 400Hz byly chybné), ale o neoPDP se nezmiňuje??
Co mě překvapilo (nemile): S asi nebude mít VGA vstup, škoda.

G10 má opravdu otočný stojan, omluva za mystifikaci, má jen odlišnou konstrukci, ale otáčet se dá.
loke (25)|7.3.2010 16:45
[QUOTE=deAngello;268765]barevné varianty serie G (podobně i pro řadu V a VT) - černá / titan / bronz
__________________________________________

naozaj to chapat tak ze si budem moct vybrat farbu ? (cierna, titan, bronz?) ak ano HURA!; planujem Vcko (TX-P42V20E); mal som pred tym TX-P42V10E (ale panasonic nestihol zarucnu opravu a tak mala nastat vymena, ale V10 uz neboli a tak cakam na V20; ale musim konstatovat ze dizajnovo sa mi V10 pacila viac (ten ram mi vadi);

V20 som zatial videl na obrazkoch len v tej titanovej (sedej), ktora sa mi vobec nepaci a ani sa mi k nabytku nehodi - preferujem tu ciernu, alebo ten bronz - tak ma zaujima ci to bude mozne vybrat - aj u nas ...
eldorado09 (1441)|7.3.2010 16:58
[quote=loke;270427][QUOTE=deAngello;268765]barevné varianty serie G (podobně i pro řadu V a VT) - černá / titan / bronz
__________________________________________

naozaj to chapat tak ze si budem moct vybrat farbu ? (cierna, titan, bronz?) ak ano HURA!; planujem Vcko (TX-P42V20E); mal som pred tym TX-P42V10E (ale panasonic nestihol zarucnu opravu a tak mala nastat vymena, ale V10 uz neboli a tak cakam na V20; ale musim konstatovat ze dizajnovo sa mi V10 pacila viac (ten ram mi vadi);

V20 som zatial videl na obrazkoch len v tej titanovej (sedej), ktora sa mi vobec nepaci a ani sa mi k nabytku nehodi - preferujem tu ciernu, alebo ten bronz - tak ma zaujima ci to bude mozne vybrat - aj u nas ...[/quote]

a čo sa ti pokazil na V10 že nevedeli opraviť?
loke (25)|7.3.2010 18:39
... odisiel modul pre prijem signalu (udajne podla servisu to vraj mohlo byt koli cryptoworks karte - ale pritom pouzivam doporucovanu cervenu EUROCAM, ale neviem ci to mam brat ako fakt)

... ale neslo o to ze nevedeli opravit, oni opravit vedeli, ale nestihli to do 30 dni, no a ja som vyuzil ze uz sa zacalo hovorit o V20 (ale aj tak uz V10 neboli na trhu), tak som si dal vratit peniaze a cakam na V20 ale vyzera to nadlho ... teraz ficim na 55cm CRT OTF ...uffffffffffffff