Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou externí TV kartu?

sofokless (15)|17.9.2005 15:28
aha to je good ale kde to sehnat :-((( Ale dík...
Pavll (5)|17.10.2005 14:28
Nevíte někdo,jak hodně zatěžuje sledování TV pžez USB PC? Já si chci koupit nějakou k mýmu notasu 1,4 Celeron,a nevim jestli nebude zadřenej natolik,abych na něm moh vůbec něco dělat.Kámoš má Pinacla PCTV 100e a tvrdí že to zatěžuje procesor na 80procent,to snad ani neni možný,a taky je prej strašně pomalej(ovládání).Líbí se mi ten Leadtek,ale vadí mě že musí mít ext zdroj
Ivo Mašek (10205)|17.10.2005 14:42
[quote=Pavll]Nevíte někdo,jak hodně zatěžuje sledování TV pžez USB PC? Já si chci koupit nějakou k mýmu notasu 1,4 Celeron,a nevim jestli nebude zadřenej natolik,abych na něm moh vůbec něco dělat.Kámoš má Pinacla PCTV 100e a tvrdí že to zatěžuje procesor na 80procent,to snad ani neni možný,a taky je prej strašně pomalej(ovládání).Líbí se mi ten Leadtek,ale vadí mě že musí mít ext zdroj[/quote]
U nového Pinnacle to možné je - tomu věř.
Pavll (5)|17.10.2005 16:21
No ten poslední na trhu- USB II Deluxe
BaM (33)|9.1.2006 16:18
uvazujem nad tymito v tomto poradi ma niekto niektoru, resp. neviete poradit ? nebranim sa aj inim napadom Smile (prijoritov je primanie analogoveho + dvb-t signalu)
1. Pinnacle Studio PCTV 310e PMC3 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
2. Asus My Cinema U3000 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
3. Pinnacle Studio 500-USB version 10 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
4. AVer TV DVBT-USB, USB 2.0 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

vdaka za kazdy postreh
exrevucan (10)|19.1.2006 22:31
Ja mam leadtek winfast TV usbII deluxe a som snou spokojny,obraz super pekny len treba mat kvalitny signal inak je vpohode,vobec nelutujem,ma len trosku divne dialkove ovladanie ale clovek si zvykne
BaM (33)|20.1.2006 08:57
A "winfast TV usbII deluxe" podporuje aj prijem DVBT signalu lebo co som nasiel na jednej stranke tak tam otom nic nepisu ?
Ivo Mašek (10205)|20.1.2006 10:22
WinFast USB II Deluxe nepodporuje DVB-T.
Petin (1)|26.1.2006 12:19
Ahoj,

potřebuji externí přijímač použitelný na notebooku i PC.
Zejména se mi jedná o záznam pořadů a úprava + uložení na DVD.
Můžete mi něco dopuručit?

Máte někdo zkušenosti s tímto?
http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=20178&stiplname=grandtec-usb-2-0-dvb-t-tuner-napajeni-z-usb

http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=19277&stiplname=grandtec-externi-dvb-t-tuner-usb-2-0-tv-vystup

Dík za případné tipy
Petin
HaWran (2)|25.2.2006 02:08
Znacku Pinnacle na základě negativních zkušeností vřele nedoporučuji. Byl jsem majitelem Pinnacle PCTV 310e a nyní se také poohlížím po vhodném tuneru. Nicméně Pinnacle měl problém už od samotného začátku - instalace házela chyby, neustálé restarty a po naladění kanálů TMA TMOUCÍ. Na mém notebooku (dell) se mi to nepodařilo vůbec rozběhnout, na PC to nakonec jede, ale žádná sláva. Software, který k tomu dodávají (pinnacle media center) je nedodělek. A jako bonus - jeho dálkové ovládání vysílá každé zmáčknutí klávesy dvakrát. čili když zmáčkete nahrávání, tak jej i zastavíte. Jak romantické. Po nekonečných hodinách pokusů o instalaci jsem to vzdal, opravdu tuner Pinnacle nechci už ani vidět.

[quote=BaM]uvazujem nad tymito v tomto poradi ma niekto niektoru, resp. neviete poradit ? nebranim sa aj inim napadom Smile (prijoritov je primanie analogoveho + dvb-t signalu)
1. Pinnacle Studio PCTV 310e PMC3 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
2. Asus My Cinema U3000 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
3. Pinnacle Studio 500-USB version 10 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
4. AVer TV DVBT-USB, USB 2.0 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

vdaka za kazdy postreh[/quote] :-R
raybeck (1)|25.2.2006 18:50
Může mi někdo poradit, nejlépe z vlastní zkušenosti, jakou pořídit TV kartu, která by se dala použít jak pro notebook, tak pro pc? Kromě kvalitního obrazu, zvuku stereo by měla mít následující parametry:

- analogový i DVB-T tuner
- napájení nejlépe přes USB
- možnost nahrávání v reálném čase v kompresi MPEG2,MPEG4 nebo ještě lépe v DiVx, XViD
- možnost přímého záznamu na CD/DVD nosič
- podporu rozlišení 1280x1024
- tuner použitelný i pro příjem kabelové televize

a samozřejmě - co nejlepší poměr cena/ výkon!

Všechny vaše nápady budou užitečným vodítkem v džungli nabídek tv karet pro další potenciální zájemce o koupi . Takže - díky za rady :-)
NADYM (1)|7.3.2006 13:23
co by jste mi dopuručil ,za tv analogn tuner přes usb,na notebook ECS celeron1,2 ram256,GK 16mb
tak aby se na to bez problému dalo dívat,záznam by stačíl v mpeg-1,případně mpeg-2,mohlo by to být i s radiem,případně s digitalem,ale není podmínkou
záznam z kamery bych chtel do divix,ale na stolním pc sempro 3100+

DĚKUJI
imported_cruzz (57)|4.4.2006 09:03
Taky premyslim o necem externim. Koukal jsem ze ted v CZC maji v nabidce nekolik novinek. Jelikoz u nas zatim jeste neni DVB-T vysilani a naopak v Praze kde pres tyden studuju je, tak bych docela bral nakyho hybrida, tzn. analog i digitalni. Nemate nekdo nejake zkusennosti s nejakou z tehle?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Este dotaz na okraj, nekde sem se docet ze pro digitalni prijem je treba grafika s podporou DX9, coz se mi teda nezda, nebo snad jo? :)
Ivo Mašek (10205)|4.4.2006 20:48
[quote]Este dotaz na okraj, nekde sem se docet ze pro digitalni prijem je treba grafika s podporou DX9, coz se mi teda nezda, nebo snad jo? :) [/quote]
Leadtek to u digi modelů vyžaduje.
Specifikace modelů, které jsi si vybral najdeš na webu výrobců. A tam je i požadavek na verzi DirectX. (mě se to nechce hledat :-) )
imported_cruzz (57)|4.4.2006 23:51
[quote=Ivo Mašek][quote]Este dotaz na okraj, nekde sem se docet ze pro digitalni prijem je treba grafika s podporou DX9, coz se mi teda nezda, nebo snad jo? :) [/quote]
Leadtek to u digi modelů vyžaduje.
Specifikace modelů, které jsi si vybral najdeš na webu výrobců. A tam je i požadavek na verzi DirectX. (mě se to nechce hledat :-) )[/quote]
vyzaduje nebo to proste bez toho nepude? :)
spousta lidi ma notebooky kde neni nejak zavratna grafika a tyhle integrovany karty vetsinou DX9 nepodporujou. Nebo staci mit DX9 nainstalovanej a karta muze podporoavt treba DX8.1?
Ivo Mašek (10205)|5.4.2006 06:45
Karta může klidně podporovat třeba pouze DirectX_7. Ale v PC musí být nainstalován DirectX_9 (nebo ta verze, kterou tuner vyžaduje)
imported_cruzz (57)|5.4.2006 08:53
vyborne, tak to sem chtel slyset :-)
jeste kdyby nekdo nejaky ten hybrid doporucil/nedoporucil :-)
imported_cruzz (57)|20.4.2006 08:40
[quote=cruzz][quote=Ivo Mašek]Karta může klidně podporovat třeba pouze DirectX_7. Ale v PC musí být nainstalován DirectX_9 (nebo ta verze, kterou tuner vyžaduje)[/quote]
vyborne, tak to sem chtel slyset :-)
jeste kdyby nekdo nejaky ten hybrid doporucil/nedoporucil :-)[/quote]
tak koukam nikdo zadnou nedoporuci, tak ja si jednu z nich koupim a pak poreferuju no :)
Ivo Mašek (10205)|20.4.2006 14:27
Hybrid ti asi jen tak nikdo nedoporučí. Zprovoznění tohoto druhu tunerů nepatří zrovna mezi pohodovou záležitost.
imported_cruzz (57)|20.4.2006 22:33
[quote=Ivo Mašek]Hybrid ti asi jen tak nikdo nedoporučí. Zprovoznění tohoto druhu tunerů nepatří zrovna mezi pohodovou záležitost.[/quote]
ja vim no, ale tak doufam ze uz ty dnesni tunery jsou na drobet jinej urovni nez ty pred par lety a ze i ty ovladace/soft jsou userfriendly :)
ja bych taky radsi trebas jenom cistej digitalni, jenze u nas doma asi DVB-T este delsi dobu nehrozi, takze i tu analogovou cast docela vyuziju :)
Ivo Mašek (10205)|21.4.2006 06:45
[quote]ale tak doufam ze uz ty dnesni tunery jsou na drobet jinej urovni nez ty pred par lety [/quote]
Před pár lety se hybridy nedělaly. To je záležitost stará teprve zhruba jeden rok.
JanValdman (2)|19.5.2006 14:19
Vazeni zasveceni, koupil jsem si LCD i s TV tunerem, ale presto me laka si poridit peknou TV kartu na muj notebook za ucelem zalohovani filmu - chytam Premieru TV. Idealne bych si predstavoval pripojeni pres PCMCIA, aby byla malinka a umela i ukladat v divx, nebo nejakem peknem kompresnim formatu?
Doufam v prilis? Dekuji, JV
:-D
Ivo Mašek (10205)|19.5.2006 14:57
Recenzi na jednu PCMCIA kartu máš hned tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/2092-nez-se-zeptate
JanValdman (2)|19.5.2006 15:02
Vyse uvedeny je odkaz na obecne forum, nenaslo by se jmeno konkretni karty? Diky moc, JV.
Ivo Mašek (10205)|19.5.2006 15:13
Ten odkaz je na thread "než se zeptáte". Když budeš kolečkem rolovat v prvním postu, tak se dostaneš až k recenzím. je jich tam požehnaně.
imported_cruzz (57)|22.5.2006 11:32
Takze, dneska sem si pritah domu hybrida. Puvodne jsem premyslel o tehle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ale zjistil jsem ze ma problem na notebookach s grafikou od Ati IGP, coz zrovna muj notas ma. Psal jsem dotaz na Pinnacle podporu, kde mi napsali ze o nejakem takovem problemu nevedi, pritom primo na tom CDcku k tomu tuneru je problem v navodu popsany (takze co si o tom myslet...). Nakonec jsem se rozhodl pro Terratec Cinergy Hybrid T XS.

Zezactaku me odrazovala dost vysoka cena, v Cybexu a Agenu vsak uz dneska stoji cca 3400,- s DPH, coz uz pro me bylo prijatelny. Prvni dojmy-nenarazil jsem na zadny problem, instalace bez problemu a to jak HW tak i SW (prozatim jsem to otestoval na stolnim PC, o vikendu otestuju i notas). Program PowerCinema me opravdu dostal, neznam ten MCE od MS, ale slysel jsem ze je dost podobny. Program je jednoduchy, pekne vyvedeny graficky a pritom prehledny. Podotykam ze sem tuner nainstaloval asi pred hodinkou a nemel sem cas se vubec jeste prohrabat ve spouste veci, takze jenom prvni dojmy. Pouzil jsem jenom tu malou antenu co byla prilozena, vetsi bohuzel nemam, otestuju doma na klasickej venkovni o vikendu. I tak chytam na Strahove v pohode vsechny digitalni programy, analog je slabsi (ale to bude tou antenou). Takze jinak zatim maximalni spokojenost :)
MaG (28)|8.8.2006 00:58
Ahoj.

Berte můj příspěvek spíše jako takovou vsuvku, na radění nemám kvalifikaci.
Chtěl jsem si otestovat, zda zde v Jablonci n.N. chytím DVB-T z Prahy a tak jsem si k tomu zapůjčil od ochotných lidí tuner 310e. Přiznám se, že nemám s tímto oborem žádné zkušenosti a proto píšu čistě osobní zkušenost a dojem.

Zapojení tuneru 1- (neřekli mi zda ji můžu zapojit do pc dřív než nainstaluju sw, ale sw si o to řekl sám :)
Instalace 1 - nezaznamenal jsem jediný problém (deska Nforce2, Duron1300, 750 MB RAM, ATi 9600XT, WinXP)
SW 2 - funguje bez jediného problému. Našel mi všechny tři multiplexy i když vysílají již jen dva. Signál 97, kvalita 92, no nevím, čekal bych horší - mám na střeše síto se zesilovačem, chytám na 87 km, rozvádím po celém baráku, než to dojde k tuneru, projde 3 rozbočovače. Potvrzuje se asi to, že mám prakticky přímou viditelnost na Žižkov.
SW přepíná stanice malinko neohrabaně a dost zatěžuje PC ve srovnání s ATi TV Wonder PCI. Totéž platí pro nahrávání v nejvyšší kvalitě. Na PC nelze při nahrávání už nic dělat a na to zvyklý nejsem. Přičítám to obecně větší těžkopádnosti produktů Pinnacle. Nicméně nahráno vše bez problémů a to i s časovačem. Výpadky 0.

Celkový dojem je tedy velmi dobrý a mnoho nechybí, že bych si jej v nejhorším dokázal i představit doma. Přesto jdu zítra objednat Technisat AirStar2 a doufám v menší těžkopádnost SW, případně v alternativní SW, jsem začátečník. DVB-T v Jablonci - Vrkoslavicích tedy opravdu jede bez problémů, což je naprosto skvělé.
Maria (2)|16.9.2006 11:42
Ahoj,
píšem sem lebo potrebujem poradiť. O televíznych kartách neviem absolútne nič, somúplny nováčik. Potrebovala by som externú tv kartu (aby som ju mohla použiť aj na stolnom pc aj na nb). Chcem hlavne pripojiť k nej videorekordér a pracovať s videokazetami. Vzhľadom na to že nepatrím medzi veľmi majetných ľudí by som uvítala miernejšiu cenu.
Zatiaľ som uvažovala nad týmito:

LEADTEK WinFast PalmTop TV
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/249747/leadtek/leadtek-winfast-palmtop-tv-pal-secam-usb2-0-stereo-do/

a MSI DIGI VOX Tuner Analog Digital USB
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7840234

Prosím vás o vyjadrenie vášho názoru a prípadne o nejaký typ. Ďakujem.
Ivo Mašek (10205)|16.9.2006 12:19
Z těch dvou bych dal přednost tomu Leadteku.
Maria (2)|23.9.2006 10:58
Ešte by som sa chcela spýtať, či tu ku karte MSI DIGI VOX Tuner Analog Digital USB nie je nejaký článok, alebo či by mi niekto kto ju vyskúšal o nej nemohol niečo napísať...
Vopred ďakujem.
Batul (29)|10.10.2006 13:43
[quote=cruzz]Takze, dneska sem si pritah domu hybrida. Nakonec jsem se rozhodl pro Terratec Cinergy Hybrid T XS.[/quote]

Mam dotaz ohledne kvality prijmu analogovy tv. Mam tuhle hracku odvcera a
zatim jsem zkousel jenom naladeni kabelovky(jsem v nemecku a v tyhle koncine neni jeste dvb-t), podle vseho jsem naladil vsechny kanaly, i kdyz kompletni scan trval snad vic jak hodinku. Taky jsem byl mirne zaskocen, ze uvedeny soft v recenzi nelze pouzit na analog tv, ale vyresil jsem to instalaci Cinergy TV z instalacniho cd. Muj problem je s kvalitou obrazu. Je to plny zrneni, podotykam ze je i par vyjimek, tak by me zajimalo, jak je to s kvalitou kabelovek, jestli se da nekde najit nejaky srovnani, pripadne jestli mate osobni zkusenosti s prijmem kabelovky nebo jestli lezi zakopany pes v prijimaci. Kdyz tak muzu udelat par snimku a nekam to ulozit.
diky za odpovedi
Ivo Mašek (10205)|10.10.2006 14:18
Já mám tv tuner na kabelovce Karneval. Na tuneru chytám analog, obraz čistý. Na TV chytám přes STB digitál DVB-C, obraz též čistý.
[quote]Je to plny zrneni, podotykam ze je i par vyjimek, [/quote]
Pokud máš některé programy čisté, pak chyba není v tuneru.
Batul (29)|10.10.2006 15:08
[quote=Ivo Mašek]Já mám tv tuner na kabelovce Karneval. Na tuneru chytám analog, obraz čistý. Na TV chytám přes STB digitál DVB-C, obraz též čistý.
[quote]Je to plny zrneni, podotykam ze je i par vyjimek, [/quote]
Pokud máš některé programy čisté, pak chyba není v tuneru.[/quote]

Asi jsem se špatně vyjádřil, některý kanály jsou lepší, některý horší, navíc při podrobným scanu mě to našlo každej kanál na třech, nepříliš rozdílných frekvencích. Ale ani o jednom kanálu nemůžu říct, že by byl ''čistej''.
Kolega má ve stejným baráku(na stejným rozvodu) tv a tam to vypadá mnohem líp a žádnej kanál mu nezrní. Nasnímám obrázky a postnu to sem, ale až večer.

PS: Co je STB?
Ivo Mašek (10205)|10.10.2006 15:27
[quote]PS: Co je STB? [/quote]
Dříve Státní tajná bezpečnost :-D , a nyní Set-Top-Box. To je taková krabička, co se dává mezi TV a antenu, aby jsi mohl chytat digital.
[quote]navíc při podrobným scanu mě to našlo každej kanál na třech, nepříliš rozdílných frekvencích. [/quote]
To je špatné. Každý tv tuner je mnohem citlivější, než klasická TV. A pokud jsou kanály blízko sebe, tedy nedělá se rozestup, tak ten tuner to horko těžko zvládá. Bohužel, ty s tím nic neuděláš.
Jestli je možno tam ty frekvence napsat ručně, tak ještě to zkusit, ale i tak se tam možná budou míchat odjinud. Těžko říci.
Batul (29)|11.10.2006 09:52
[quote=Ivo Mašek]
[quote]navíc při podrobným scanu mě to našlo každej kanál na třech, nepříliš rozdílných frekvencích. [/quote]
To je špatné. Každý tv tuner je mnohem citlivější, než klasická TV. A pokud jsou kanály blízko sebe, tedy nedělá se rozestup, tak ten tuner to horko těžko zvládá. Bohužel, ty s tím nic neuděláš.
Jestli je možno tam ty frekvence napsat ručně, tak ještě to zkusit, ale i tak se tam možná budou míchat odjinud. Těžko říci.[/quote]

Tak jsem večer zkoušel skenovat tím nejrychlejším způsobem a našlo to taky všechno, přičemž každý kanál je tam teď už jenom jednou a v trochu lepší kvalitě než při podrobným skenu, čemuž moc nerozumím. Každopádně pořád jsou některý kanály ve vcelku slušný kvalitě a některý jsou příšerný. Frekvence se dá nastavit ručně po malých krocích, ale líp než automaticky se mi to naladit nepodařilo.
Skoro si teď nadávám, že jsem místo hybrida radši nekoupil pořádnej analogovej tuner. Ovšem nadále zůstává otázka, jestli by to pomohlo.
Přesto všechno se na to s přimhouřeným okem dá koukat, tak to asi nesmím tolik řešit.

Ještě by mě zajímalo, jak to je s rozlišením obrazu, protože já tam můžu nastavit velikost okna, rozuměj rozlišení od 160x120 až po 720x576, takže ten program provádí interpolaci z běžnnýho rozlišení tv na tu vybranou. Ale na kvalitu příjmu to asi nemá příliš vliv, zkoušel jsem všechny a chyby byly u všech rozlišení stejný. Spíš mi nejde na rozum, proč to nenabízí nativní tv rozlišení.
Ivo Mašek (10205)|11.10.2006 11:26
[quote]Ještě by mě zajímalo, jak to je s rozlišením obrazu, protože já tam můžu nastavit velikost okna, rozuměj rozlišení od 160x120 až po 720x576, takže ten program provádí interpolaci z běžnnýho rozlišení tv na tu vybranou. [/quote]
Obvykle platí, že takto rozšířený obraz je na pohled méně kvalitní. Je to vlastně umělé zvětšení, aby se zvýraznily drobnosti, ale na úkor kvality obrázku. Respektivě, není více bodů, ale ten bod se zvětší.
TVjoe (1)|18.10.2006 09:47
Dobrý den prosím o radu.
Já sám používám k převodu VHS na DVD,či DIV-X Plextor PX-M402U.
Po počátečních problémech s dodávaným software(Intervideo)jsem spo-
kojen,kvalita digitalizovaného videa není horší,než VHS a video se díky
hardwarovému enkódovaní nikde nezasekává.
Můj kamarád měl zájem o verzi přístroje s TV tunerem(PX-TV402U),ale
nikde už ho nemají.Nemohli byste mi poradit kvalitní externí TV-USB
kartu s hardwarovým kodekem do MPEG2. Předem moc děkuji .
:-) :-)
freeman7_tvf (1)|24.10.2006 19:11
Dobry den,
hledam externi digitalni TV tuner, ktery by se dal pripojit PC, notebooku a pripadne i k normalni televizi.
Mel by mit tyto funkce:
podpora prijmu HDTV a AC-3, EPG (s podporou cestiny), Teletext (s podporou cestiny), prijem digitalniho radia (mohl by mit i prijem klasickeho FM radia - neni nutne), PIP, POP, PAP.

Mohli byste mi poradit pristroj, ktery tohle umi (nebo aspon vetsinu)?
tom661 (1)|1.11.2006 07:32
Ano,
len nema podporu cestiny. FlyDVB Trio CardBus je ale určená pre notebooky/je však možné riešenie - card reader do klasického pc.
moje riešnie
funguje korektne. Zháňam však alternatívny soft pre príjem kódovaného vysielania.
Zvláda: analóg TV aj FM, Digital terestrial, Digital satelite. má dobrú výbavu vratane DO.
Cena je dobrá.
V podstate má všetko.
Moja skúsenosť je dobrá.
http://www.lifeview.com
pcmcia tuner - external solutions
Ak trváš na analóg rádiu zvoľ FM model
Batul (29)|1.11.2006 09:29
[quote=tom661]Zháňam však alternatívny soft pre príjem kódovaného vysielania.
[/quote]

Zkus treba ProgDVB, AltDVB, DVBdream atd. Pouzivam to s kartou Skystar2 od Technisatu a chodi to bezvadne i s tim dekodovanim. Ovsem netusim, jestli ty softy podporuji i tvoji kartu. Mrkni na http://www.skystar2.info nebo http://www.dvbskystar.com.
megawir (31)|1.11.2006 13:46
zdravim vsechny, chtel bych vas pozadat o radu, snazim se uz nejakou dobu vybrat vhodny tuner a porad se nemuzu rozhodnout. je to hlavne proto,ze kdyz uz se mi neco libi, vzapeti si na to prectu negativni ohlasy. takze jako laik ohledne tuneru jsem celkem v koncich.
doufam,ze alespon vy mi budete schopni poradit:

chtel bych asi analogovy (protoze dig u nas ma byt az koncem 2008 a to bych uz spis provedl pak upgrade), mel by umet prevadet do mpeg 1,2,4 (neni bezpodminecne nutne, nicmene vhodne minimalne mpeg2 pro nahravani..
dale teletext (s podporou cestiny), bylo by fajn, kdyby umel timeshifting
samozrejme velmi dobry obraz a zvuk..

drive jsem mel Leadtek winfast usb II a byl fajn, pokud by bylo neco se stejne dobrou kvalitou obrazu a odbrym nahravanim, nezlobil bych se..
neco dobreho jsem cetl o winfast palm tv, ale taky negativa...vazne uz nevim..
horni hranice pro finance je tak 3000, vic se mi davat nechce..

prosim, pokud mi nejaky doporucite, abyste se trosicku rozepsali, jake mate zkusenosti a podobne
diky moc predem za tip!
Bojler (4)|8.11.2006 13:16
Vazeni,
mel bych na vas, jako znalce, dotaz.

Hledam externi USB tuner k notebooku. Staci mi analog (samozrejme kdyz bude umet i digit. - tim lepe), grabovani neplanuju, nejlepe stereo. Nejde mi o cenu, jde mi ale o co nejlepsi kvalitu obrazu. Nabidka je velka, vyber opravdu tezky. Koupil jsem Pinnacle Hybrid Pro a musel jsem ho vratit... Na stolnim PC jel, na notebooku nikoliv...

Diky za kadou radu.
jano101 (45)|24.11.2006 16:35
páni poradte mi čo máte odskúšané čo je good výkon/cena???
aby so malo usb 2.0 video in svideo a compozite txt radio
jojto (865)|22.4.2007 15:44
Tak som presiel na externu USB kartu. Doposial som mal skusenosti iba s internymi a ku kupe USB ma podnietili najma vsetranne pouzitie (PC, Notas), male rozmery a ziadne rusenie z PC. Kupil som AverTv Hybrid+FM Volar. Precital som zopar recenzii, napr. TU a isiel do toho. Mozem popisat iba analogovu cast, takze:
Tuner je velmi maly, pomerne pevny, trochu vrzga, ked ho vezmete do ruk. Prilozena antenna redukcia trochu vakla, no na kvalitu a silu signalu to nema vplyv. Ku karte je dodavany USB kabel s dvoma konektormi pri pripojenie k PC. Karta ma naozaj vacsi odber ako 0,5A, preto doporucujem pouzit oba. Pri pouziti iba jedneho sa mi na PC objavovalo neprijemne rusenie a na notasi sa sekal obraz. Kvalita obrazu je vynikajuca. Famy o tom, ze si tuner nedokaze korektne poradit so silnym signalom a nutnosti pouzit nejaky utlmovy clanok mozem smelo vyvratit. Co sa tyka udajneho "otrasneho" zahrievania, mozem povedat, ze je uplne v norme. Zahrieva sa rovnako ako PCI verzie tunerov. Ovladaci soft je trochu neohrabany, chyba mu viac nastaveni, vystupny obraz je skvely. Najhorsie je, ze podporuje zachytavanie do AVI, iba nekomprimovane a do Xvid a DivX. Skusal som i starsie verzie AverTv ovlad. aplikacie, kde sice program najde nainstalovane kodeky, no zachytavanie nepovoli (Mjpeg, DV, Huffyuv). Zachytavanie do MPEG-2 funguje korektne. Uspesne som rozchodit alternativne softy, ktore pracuju s WDM ovladacmi okrem ATV. Najkrajsi obraz malo K!TV (neumoznuje zachytavanie) a DSCaler. Najidealnejsie na zachytavanie do bezstratovych kodekov sa mi javilo iuVCR.

Zhrnutie: Vynikajuci, vsestranny a bezproblemovy tuner so skvelymi moznostami pouzitie.

P.S. Mam ho len 3 dni, niektore funkcie (TimeShifting,teletext..) som neskusal, nakolko ich nepovazujem za to najdolezitejsie pri tomto type hardveru.

Viac na http://www.jojto.ic.cz/index_soubory/Page410.html#zalozka1
marcelko (65)|20.8.2007 09:16
ja mam ubs II deluxe k notebooku a som spokojny. Co som cital tu na predchadzajucich strankach niekto pisal ze u tejto karty treba externy kabel ked chce nahravat do mpg2 so zvukom neviem odkial to ma.
Mne to ide normalne vsetko cez USB
Mik_czech (10)|7.3.2008 11:14
Ahoj, dostal jsem od zakaznika pozadavek na porizeni externi dual TV karty - je to kamionak a chce pri prestavkach propojit tv k notebooku... muze byt jak USB tak PCMCIA ... prosim o radu ktera karta stoji za zvazeni. Diky.
Jack_6428 (32)|20.3.2008 12:19
Já bych potřeboval poradit s výběrem...

Potřebuju nějakej externí tuner/kartu, pomocí které bych mohl připojit video a přehát VHS do PC...a potřebuju aby uměla:

- byla pokud možno USB
- nahrávala v MPEG2 (ale kdyby uměla i Divx dost by to zlehčilo)
- byla kvalitní (ověřená)
- cena max. 2500kč
- podpora systému NTSC (abych mohl kazety nahrané v NTSC přehrát do pc)
- a samozřejmě aby uměla PAL
- a aby to nebyl Pinnacle

moc dík!
arkij (540)|20.3.2008 18:13
Já už asi půl roku používám AverMedia - AverTV Hybrid+FM Volar externí do USB a mohu konstatovat, že splnila očekávání (podotknu že nikterak veliká).
Záleží nač ji chceš používat Ty, jestli jen na sledování TV na PC (obraz i zvuk dobrej, ladění bezproblémový, trochu hřeje ale neukazuje se to jako závada), jestli na odložení na později toho co jsi nestihl zhlédnout v TV (v pohodě, nastavení záznamu jednoduché), jestli na záznam posléze převedený na DVD (při analogovém signálu podmíněně použitelné, záleží na pořadu v jaké je kvalitě a na nastavené kompresi - digitál nemám vyzkoušenej). Karta nabízí i kompresi do MPEG 4, já ale nepoužívám, nemohu tedy hodnotit.
Pokud by jsi kartu chtěl využít pro digitalizaci analogu přes A/V vstupy - jen nouzově, jsou jistě jiné kvalitnější převodníky.

Já mám zatím jen analogový signál a tak digitální záznam nemám vyzkoušenej.

Co se týká toho analogu:
Záznam umí do MPEG 2 - parametry lze nastavit - výsledek odpovídá zařízení za pár tisíc - pokud nastavíš záznam s datovým tokem tak do té hodiny a půl na jedno DVD, jde na to koukat, filmy je asi lépe sehnat na DVD. Já zaznamenávám hlavně cestopisy a sem tam nějakou tu muziku, hlavně archivní co nejde sehnat na DVD - zvuk je stereo a je poslouchatelnej, na obraze taky vidíš kdo hraje.

Dotazy na tento typ karty klidně odpovím. Ještě jsem si vzpoměl, když jsem ji pořizoval, měl jsem na zkoušku k dispozici i nějakej Pinnacle do USB (typ už přesně nevím) a tak jsem mohl porovnat. AverTV měla menší a lépe instalovatelnej SW (Pinnacle mi snad nainstaloval i opékač topinek), výrazně rychleji a přesněji ladila kanály, tak 20 minut na jemné nastavení (Pinnacle hodinu a půl a ještě nenašel všechno), záznam TV vysílání do MPEG 2 je výrazně kvalitnější, i když jemné vyhlazení obrazu je za cenu mírné ztráty detailu (na ten z Pinnaclu se po převedení na DVD v podstatě nedalo dívat).

Novej typ AverTV je navíc myslím ještě vylepšenej. Kdo má ale digitální příjem, bude mít možná zkušenosti jiné.