Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC vers. Skylink

Milan C (191)|20.4.2010 17:31
[quote=panasonic650;278253]Kolko to bude stat ked skonci akciova cena ? Oprav ma prosim ak napisem zle...
http://www.upc.sk/pdf/upc-direct_tarifa.pdf

Zaklad (Direct Medium) 26.52e (akcia 11.06)
Balik Plus 6.61 (akcia 2.19)
HBO MaxPak 17.56 (akcia 9.92)
====
50.69

Nehovoriac o viazanosti 24 mesiacov a potencialne hrozby pokut ;-) Mna prave to ze "normalna" cena je nehorazna po tom ako skonci akciova.

MULTI HD (MULTI + HD PLUS) 17
HBO HD + CINEMAX 12.70
=============
29.20 bez viazanosti ci speci akcie (samozrejme nemas to iste co UPC)[/quote]

UPC má akciu za akciou od začiatku jej existencie. Nikdy neplatíš čo je napísané v cenníku!!!
Pitomec (10211)|20.4.2010 17:49
... aneb turecká tržnice v praxi :D
jarino1978 (8045)|20.4.2010 18:10
[quote=Pitomec;278259]... aneb turecká tržnice v praxi :D[/quote]

asi tak...
jarino1978 (8045)|20.4.2010 18:23
[quote=Pytkin;278232]a ja neplatim nic .. v HD nikto nevysiela , koho pozeram , takze by mi to bolo na nic .. cize moja cena 0 za mesiac nema konkurenciu :)[/quote]

- čiže Skylink alebo CSlink
- v tomto konkurenciu nemajú

[quote=rudlus;278223]poviem ti to takto..
ja platim 25 e za zaklad+plus+hbo maxpack(hbo,hbo comedy,hbo 2,cinemax..KOLKOM BY TO STALO DOKOPY V SKY???
+ zadara mi daju filmboxPAK+ten hd balik
takze ono to je relativny pojem PEKNA PALKA[/quote]

- MULTI - 9 Euro
- HBO+CINEMAX - 10,7 Euro
- čiže 19,70 Euro
- ty ale dostávaš HBO COMEDY + HBO 2 , čo Skylink nemá. Ten má len HBO ( HBO HD ).
- to zadarmo, to máš už na papieri, alebo len od blondíny s telefónu ?

[quote=rudlus;278255]ale ved tam to funguje ako pri mobiloch .-..ked skonci akcia das si dalsiu..nevem o co tu klazdemu ide...[/quote]
- tu ide o to, že oficiálne je len ich cenník a nie nejaké akcie od blondíny cez telefón...
- čiže možno alebo vôbec...

[quote=Milan C;278257]UPC má akciu za akciou od začiatku jej existencie. Nikdy neplatíš čo je napísané v cenníku!!![/quote]
- nazdar Milan
- riešime to od rána na parabole, ale jedno je isté :
- obrazová kvalita HD od UPC je lepšia, akurát čo tam robí 1440x1080i ???
- programová ponuka HD od UPC je slabšia ( ale priority má každý iné )
- SD ponuka verejnoprávnych a free komerčných TV je od Skylinku obrazovo lepšia
- SD ponuka pay TV je obrazovo rovnaká, v niečom nepatrne lepšie Skylink a naopak
- HD balík UPC je viazaný na iný produkt
- cena od UPC nie je istá
- oficiálny cenník od 1.5.2010 hovorí niečo iné...
- viazanosť a z toho plynie mastná pokuta (PLUS = pokuta 69,71 Euro, DIRECT = pokuta 258 Euro )
- dané ceny, čo si zverejnil ( 11E )platia pri viazanosti akej ?
- si predajca, to viem. čiže už mi vieš teraz spraviť ponuku ? direct + plus+ hd ...Cena ? Viazanosť ? Podmienky ? Inak moja podmienka je : DTH, čiže vlastný STB a UPC karta...
Rybička (89)|20.4.2010 20:15
[quote=Pytkin;278178]Rybicka : USB 2.0 je 480mbps .. sat stream 10mbps .. ok nech je 50mbps .. to uz sme akoze pri BR diskoch .. stale daleko od rychlosti USB 2,0 ..[/quote]

Jarino,to ja všetko viem.Len ma prekvapili v obchodoch,kde som sa pýtal na nejaké HDD,že mi tam povedali,žeby to USB nemuselo u HD stíhať.A dokonca sa to odrazí i na kvalite.Keby mi to povedal jeden človek,no boli to asi piati.Tak som si povedal,že som asi debil a radšej som sa s nimi nehádal.A tak som teraz vypadal pred vami na tomto fore....Čakal som,že mi potvrdíte to,čo som už dávno vedel,že USB je skoro 10xrýchlejšie,ako toky našich HD programov.A všetko by malo fungovať ako má.Len sa neviem rozhodnúť aké externé HDD mám kupit.Mám vyhliadnuté niečo od Seagate,alebo Western digital.Vlastním Vantage 7100TS.
jarino1978 (8045)|20.4.2010 20:29
používam 2x WD my passport 500 GB + 2x Toshiba 750 GB . V spojení s Vantom bez problémov.
panasonic650 (1124)|20.4.2010 22:34
[quote=Milan C;278257]UPC má akciu za akciou od začiatku jej existencie. Nikdy neplatíš čo je napísané v cenníku!!![/quote]
Hlupost. Ja som napriklad vedel ze sa budem stahovat (predavat a kupovat novy byt) a mal som klasicke UPC (ani snad Direct nebolo v tom case) a tak som sa nechcel viazat. Znamena to ze som musel platit plnu cenu kedze som nechcel platit pokutu. Okrem toho mam pocit ze niektore akcie boli iba pre novych zakaznikov a nie pre uz existujucich. Mozno sa podmienky zmenili. V kazdom pripade nemam rad "schovane" ceny... tak isto ako nemam rad akcie typu 3 mesiace zadarmo... a potom ked zabudnes zrusit tak ti nabehne taka suma na fakture ze dovidenia.... jendoducho priama... otvorena... cista cena bez viazanosti je pre mna prijatelnejsia ako nizsia akciova u ktorej nikdy nevies ako nakoniec dopadnes a co vsetko budes musiet platit. A hlavne... platit musis aj keby si jedneho dna na to nemal (hocikedy sa moze stat)
vivid.sk (11472)|20.4.2010 22:46
[quote=Rybička;278286]Len ma prekvapili v obchodoch,kde som sa pýtal... [/quote]

mna by v obchodoch od "skolenych predajcov" uz nic neprekvapilo...
rudlus (539)|29.4.2010 19:17
[quote=panasonic650;278315]V kazdom pripade nemam rad "schovane" ceny... [/quote]

ja som nikdy nemal a ani nemam ceny podla cennika...este raz pre tych co maju v hlave blok

zakladny balik+plus+hbo max pack(hbo+hbo2+hbo comedy+cinemax) za toto som vzdy platil 25,52e.-teda posledna akcia ktoru som vyuzil
je to uz jasne alebo to mam napisat treti krat???????
viazanost a s tym suvisiace ceny su presne ako u mobilnych operatoroch...skonci ti viazanost a sami ti ponuknu dalsiu akciu s vyhodnejsou ponukou...stryko je uz dlsie ako ja a jemu ponukli hd prijimac zadarmo bez mesacnych poplatkov a pokracuje za akciove ceny ktore boli v dobe skoncenia jeho viazanosti
rudlus (539)|29.4.2010 19:20
- tu ide o to, že oficiálne je len ich cenník a nie nejaké akcie od blondíny cez telefón...
- čiže možno alebo vôbec...

akcie nie su uvedene v cenniku ale na ich hlavnej stranke...
panasonic650 (1124)|30.4.2010 14:47
[quote=rudlus;279506]je to uz jasne alebo to mam napisat treti krat???????[/quote]
Mozes sa kludne rozculovat a napisat to aj stvrty krat... pochop ale aj ty ze viazanost 2r. pre niekoho nie je mozna alebo ju nie je ochotny akceptovat... je to tazke pochopit ? v takom pripade ta cena nie je platna a je platna ta podla "neakcioveho" cenniku.
Pitomec (10211)|30.4.2010 15:14
2 roky je fakt moc dlouhá doba, ještě tak 1 rok, to je max.
Milan C (191)|1.5.2010 12:25
[quote=jarino1978;278266]- čiže Skylink alebo CSlink
- v tomto konkurenciu nemajú



nazdar Milan
- riešime to od rána na parabole, ale jedno je isté :
- obrazová kvalita HD od UPC je lepšia, akurát čo tam robí 1440x1080i ???
- programová ponuka HD od UPC je slabšia ( ale priority má každý iné )
- SD ponuka verejnoprávnych a free komerčných TV je od Skylinku obrazovo lepšia
- SD ponuka pay TV je obrazovo rovnaká, v niečom nepatrne lepšie Skylink a naopak
- HD balík UPC je viazaný na iný produkt
- cena od UPC nie je istá
- oficiálny cenník od 1.5.2010 hovorí niečo iné...
- viazanosť a z toho plynie mastná pokuta (PLUS = pokuta 69,71 Euro, DIRECT = pokuta 258 Euro )
- dané ceny, čo si zverejnil ( 11E )platia pri viazanosti akej ?
- si predajca, to viem. čiže už mi vieš teraz spraviť ponuku ? direct + plus+ hd ...Cena ? Viazanosť ? Podmienky ? Inak moja podmienka je : DTH, čiže vlastný STB a UPC karta...[/quote]

Ahoj Jarino. Nebol som tu, ale všetko povedali kolegovia. Cena je už daná t.j. kto mal, a to hádam všetci, 11,06 € tak pokračujú v cene aj na thore. Viazanost je na dva roky, ale kto to chce tak žiadny problém.HD ešte na samostatný vlastný prijímač nejde. Rieši sa to a budúci týždeň sa rozhodne ako HD sprevádzkujú pri vlastnom prijímači a karte. Inak cena je sto-pro garantovaná takto:

Direct Medium + Direct PLUS + HD BALIK - 18,12 € mesačne po dobu dvoch rokov

Na ich web stránkach sú blbosti, ale zvažujú seknút po ušoch tých, čo majú na starosti ich webstránku....
panasonic650 (1124)|1.5.2010 12:57
[quote=Milan C;279684]Direct Medium + Direct PLUS + HD BALIK - 18,12 € mesačne po dobu dvoch rokov. Na ich web stránkach sú blbosti, ale zvažujú seknút po ušoch tých, čo majú na starosti ich webstránku....[/quote]
Cize 18,12 plu dalsich 9 za HD prijmac mesacne lebo inac HD pozerat nemozes ? 4e pri SD. Podla webu (ale to pises ze je zle) to je 33.92.
jarino1978 (8045)|1.5.2010 13:01
no mne sa dostalo do uší, že danú cenu podmieňujú ich STB. Pozor, ich stránka je v plnej réžií UPC, nikto si nedovolí tam zmeniť, resp. zadať údaje, ktoré nie sú platné.
Ja mám naopak pocit, že práve cenník na ich stránke má byť nosný, pretože som sa dozvedel, že :
- sa boja toho, že EMU klienti si nakoniec dajú oficiálne Digi, alebo prejdu na 23,5E
- preto ponúkajú spôsobom zavolaj, popros a zjednaj uvedenú cenu len tým, ktorí sú už abonenti, aby nemali tik zrušiť zmluvu
- väčšine ponúknu oficiálnu cenu z webu, nazvať sa to dá aj akcia do vypredania zásob
- po pridaní ďalších programov ( ??? ) do HD balíka má stáť cena za komplet HD balík 11,50 Euro ( ako doplatok k základu samozrejme )
- je úplne zvrátené, aby seriózna firma fungovala daným spôsobom ( trojité cenníky ).
- dátové toky išli dole, momentálne sú na úrovni 2,1-2,5 Mbit/s v Mpeg2 SD, čiže už je to mazanica.
- osobne dávam svoj tip, že za krátky čas sa z toho stane obrazovo druhé digi tv.
Milan C (191)|1.5.2010 13:11
[quote=panasonic650;279693]Cize 18,12 plu dalsich 9 za HD prijmac mesacne lebo inac HD pozerat nemozes ? 4e pri SD. Podla webu (ale to pises ze je zle) to je 33.92.[/quote]

HD prijímač zatiaľ nepotrebuješ. Rieši sa to.
vivid.sk (11472)|1.5.2010 13:36
[quote=jarino1978;279695]
- dátové toky išli dole, momentálne sú na úrovni 2,1-2,5 Mbit/s v Mpeg2 SD, čiže už je to mazanica.
[/quote]
nielen obraz (co sice riesi vacsina), ale aj zvuk je mizerny = 128kbit / stereo, aspon tak to bolo na thore pocas ich testu. Ci sa nieco zmeni neviem, no pri priamom prepinani tam bol rozdiel oproti Skylinku nechutne velky (detto plati aj pre DigiTV, ten zvuk je otrasny). Samozrejme, i pri skylinku by som privital aspon 256kbit, ako to ma CT, no evidentne vacsinu ludi moc zvuk nezaujima, hlavne nech je velka "bedna", co tam po zvuku).

Co mi vsak nie je jasne, preco je 256kbit pouzite pre DVB-T na slovensku ako default, ked je na satelite menej (???).
Milan C (191)|1.5.2010 13:41
Obraz je mizerný? Obraz je v 70 percent lepší ako v Skylinku!!! Hlavne u platených programov. A to nie som zástancom UPC Direct.
vivid.sk (11472)|1.5.2010 13:56
Milan C: pokial viem, moja pripomienka bola primarne ku zvuku, takze tosku reakcia mimo.

Tu mas datove toky UPC na thore. No comment. Tomuto ty vravis kvalita, o 70% lepsia? Zobud sa.
p1.png p2.png
Milan C (191)|1.5.2010 14:05
Nič v zlom, ale toto si napísal:

Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
nielen obraz (co sice riesi vacsina), ale aj zvuk je mizerny

Nielen obraz...ale nevadí, v pohode. Dátové toky možno, ale vizuálne? Myslel som 70 percent programov a hlavne platených resp. prémiových je lepších.
vivid.sk (11472)|1.5.2010 14:13
Ja viem co som napisal, a preco som to napisal (bola to pripomienka jarinovej poznamke, kde napisal datove toky stanic = ktore cca sedia) ale primarne mi tam slo o zvuk.

A co sa tyka datovych tokov ...... staci si pozriet bitraty (ono tam zasa az take velke rozdiely niesu v pripade platenych kanalov). V mnohych pripadoch ma ale navrch skylink, nie UPC (porovnavanie cisto na zaklade datovych tokov, obraz nemam ako porovnat).
Milan C (191)|1.5.2010 14:17
Súhlasím, môže byť. Ja som si zoradil, ako keby som nemal čo robiť, vedľa seba programy Skylink a UPC na Thore a vizuálne porovnával. To mne vyšlo, ako som napísal. Vantage 7100 HD a plazma Panasonic.
vivid.sk (11472)|1.5.2010 14:44
Milan_C: v tom pripade, moze mat vplyv efektivita MPEG2 enkodera, a processing obrazu, ktory sa robi pred uplinkom. Takze ciselne rovnake datove toky mozu mat potencionalne rozny obraz (a to este neriesim aky je primarny zdroj signalu dodavanych kanalov, i ked sa da predpokladat ze v mnohych pripadoch bude dodavatel rovnaky)

ale napriek tomu ... mna osobne se*ie viac zvuk, a nechapem aky dovod je setrit prinajmensom nejakych 64kbs = 8KB/s na datovom toku.
jarino1978 (8045)|1.5.2010 14:56
zvuk je pri niektorých programoch dokonca MONO :-k
rudlus (539)|2.5.2010 07:04
este je to stale v teste...od 15.5 budeok vsetko...stale maju problemy este technicke..tak sa tu moc nevzrusujte zbytocne...xixi
jarino1978 (8045)|2.5.2010 09:53
obraz je lepší oproti Skylink len na Disney a NTG. U ostatných je to narovnako ( čiže mazanica ), u free programov ( CT,Markiza, Joj, Prima, Nova, Barrandov, Cool a spol. ) je obraz neporovnateľne lepší na 23,5E.
Milan C (191)|3.5.2010 08:02
Práve že nie. U programov, ktoré spomínaš , Markíza, JOJ....a dal som ich vedľa seba, sú rovnaké. Na 100 percent....Dátový tok asi nie je všetko.
Porovnával som fyzicky aj ostatné...cenovo je to podobné hlavne aj obrazovo. Nevidím na sat nebi čistú jednotku. Skôr sa mi zdá, že UPC Direct na Thore dobre zabodovalo a obrazovo dobehlo Skylink. Porovnával som aj platené-prémiové programy a aj tam o niečo obraz lepši na UPC Direct. Pritom dátový tok je jasný pre Skylink. Źe by som mal zázračný zobrazovač a robil mi kvalitný upscaling???
Čo sa týka tej politiky UPC a ich web stránky je to blbé ale je to tak. Každá platforma má inú politiku, niektorá lepšiu iná horšiu... Podstata je, že sa vždy dohodneš.
jarino1978 (8045)|3.5.2010 08:31
@MilanC :
- obrazovo u tzv. "free" programov to nie je rovnaké
- porovnával som cez víkend spred 2 týždňov a tento víkend
- tento víkend kvalita išla dole oproti spred 2 týždňov, už chýba len cca 300-500 Kbit/s a máme tu nové Digi TV ( PAY )
- vyskúšaj CT - priepastný rozdiel ( pozri si nejaký novší film )
- vyskúšaj JOJ - priepastný rozdiel ( pozri si nejaký novší film )
- vyskúšaj TV Markíza - rozdiel ( pozri si nejaký novší film )
- kvalitný kóder spraví svoje, ale zo 7-8 Mbit/s zdroja už mazanica o 3 Mbit/s bude len mazanica, aj keby si trieskal hlavu o stôl.
- UPC z 1W má jednoznačne navrch oproti UPC z 19,2E. Na 19,2E už to snáď horšie ani nešlo. To nikto nepoprie. Ale UPC z 1W oproti Sky/Cslink z 23,5E je pri "free" programoch len obyčajná mazanica a pri PAY je to porovnateľné, ale ešte si treba odčítať dáta pre TXT, EPG, CZ audio stopy, ktoré stále nie sú zapojené, takže ešte výsledné dátové toky pôjdu dole z 1W. A to už bude veľmi, veľmi blízko ku "kvalite" Digi TV.
- ďalšie hlboké mínus pre UPC je no 16:9, poprípade zgrcnutý letterbox, mono audio stopy, audio v rádio kvalite 128 Kbit/s, HBO SD nemá stopu Dolby Digital, odlišné verzie programov
- a ten najväčší mínus je bohužiaľ totálny amaterizmus, neserióznosť a hnusné ale naozaj hnusné ohlupovanie a klamanie spotrebiteľa.
- nemám nič proti UPC, ale naozaj takto sa seriózna firma nespráva. Ako je možné, že existujú 3 (!!! ), slovom tri rôzne cenníky resp. ceny na 1 produkt ?
- ako je možné, že na web stránke máš iné oficiálne informácie, z call centra máš iné a z PDF cenníka opäť iné ?
- ako je možné, že tu nikto nepíše o tom, že pred 2 týždňami sa písalo aj o History HD a dnes je oficiálne jasné, že tento program SK abonent nemá ?
- ako je možné, že ti nikto nevie seriózne a jasne povedať, či pri HDTV ti stačí tvoj stávajúci STB, alebo si musíš prenajať ten ich ?
- ako je možné, čo som sa oficiálne dozvedel, že ponúkaný STB od UPC vie maximálne 720p a vysielajú 1080i ?

Tých otáznikov je myslím až príliš veľa, aby som si abonoval takúto amatérsku službu.
Sorry.
Milan C (191)|3.5.2010 08:41
Ano možno záleží na akom zobrazovači to pozeráš a ako a kto , či sat alebo plazma ,ti urobí lepší upscaling. Jedno je jasné, že dátové toky hovoria v prospech Skylink.

Tú politiku som už spomínal, je prinajmenšom zvláštna. Mne osobne to nevadí, lebo ceny na ich webe sledujem len kvôli takým individuám ako je Jupi a spol. Ja komunikujem s nimi len telefonicky a osobne v Blave...
Tak uvidíme ako povedal Boccely Gombitovej : Vidím Ťa prichádzať...https://www.tvfreak.cz/forum/images/icons/icon7.gif
rudlus (539)|3.5.2010 08:51
[quote=Milan C;279890]Práve že nie. U programov, ktoré spomínaš , Markíza, JOJ....a dal som ich vedľa seba, sú rovnaké. Na 100 percent....Dátový tok asi nie je všetko.
Porovnával som fyzicky aj ostatné...cenovo je to podobné hlavne aj obrazovo. Nevidím na sat nebi čistú jednotku. Skôr sa mi zdá, že UPC Direct na Thore dobre zabodovalo a obrazovo dobehlo Skylink. Porovnával som aj platené-prémiové programy a aj tam o niečo obraz lepši na UPC Direct. Pritom dátový tok je jasný pre Skylink. Źe by som mal zázračný zobrazovač a robil mi kvalitný upscaling???
Čo sa týka tej politiky UPC a ich web stránky je to blbé ale je to tak. Každá platforma má inú politiku, niektorá lepšiu iná horšiu... Podstata je, že sa vždy dohodneš.[/quote]

tu sa zbytocne pustas do boja za upc...tu su vsetci proti...radsej si daju emovane digi a tu si liecia komplexy...uz to neries...vidis ze to nema vyznam...nech ma kazdy to chce mat...kazdy sam najlepsie vie co je pre neho najlepsie...a nikoho blbe nazory nemozu presvedcit o opaku
jarino1978 (8045)|3.5.2010 09:00
- Digi Tv pozerá myslím len masochista
- keď porovnám HD+ , nemecké HD FTA ( Arte HD a pod. ), Canal+France HDTV , tak Skylink a UPC to môžu obrazovo zabaliť
- my sa ešte len musíme naučiť, ako sa robí kvalita a nie kvantita. Ale bežný user naozaj na výber moc nemá.
- z UPC sa spravila len jedna mediálna bublina, ktorá bohužiaľ praskla. Séria PR článkov pod hlavičkou redakcií bola síce krásne maľovaná, ale dala sa očakávať. Rozprúdila sa diskusia o UPC, ktorá dlhé roky nebola a o to hlavne išlo. Po rokoch sa opäť diskutuje o UPC, pretože dovtedy to bol len mŕtvy vták.
rudlus (539)|3.5.2010 09:03
presne tak ale to by robila kazda spolocnost som zvedavy co bude na toto pisat digi...to bude zabava...
a mas pravdu ked si pozrie, len sd nemecke ktore sa vysielaju 10-16!!! tak my mozeme len dalej snivat
jarino1978 (8045)|3.5.2010 09:08
digi tv by musela mať najskôr PR oddelenie pre SK/CZ, aby mohla aj niečo napísať. Tá služba je priamo orientovaná na menej náročného diváka, resp. za čo najmenšiu cenu a kvalitu, získať čo najviac abonentov. Čo sa jej myslím aj podarilo.
rudlus (539)|3.5.2010 09:10
ja sa len obavam aby sa vsetky sluby satelitne na slovesnku neznizili na takuto uroven...
panasonic650 (1124)|3.5.2010 09:29
[quote=Milan C;279890]Podstata je, že sa vždy dohodneš.[/quote]
Dojdi si ku mne dat pivo... urcite sa dohodneme. Prve bude zadarmo, dalsie dve ti dam za polovicu ale musis vypit 10 a tie zvysne budu 2x drahsie ako v druhej krcme. Ak 10 nevypijes tak ti naparim 100e extra. Vies... ako pre kamarata. OK ? LOL
Milan C (191)|3.5.2010 10:00
[quote=panasonic650;279901]Dojdi si ku mne dat pivo... urcite sa dohodneme. Prve bude zadarmo, dalsie dve ti dam za polovicu ale musis vypit 10 a tie zvysne budu 2x drahsie ako v druhej krcme. Ak 10 nevypijes tak ti naparim 100e extra. Vies... ako pre kamarata. OK ? LOL[/quote]


Netáraj...lol
Milan C (191)|3.5.2010 10:05
[quote=rudlus;279898]ja sa len obavam aby sa vsetky sluby satelitne na slovesnku neznizili na takuto uroven...[/quote]

Presne a Skylink k digi speje počtom a kvalitou programov na jednom TP. Keď pridával skylink nejaké programy, tiež sa o ňom písalo tak ako o UPC. Za to ale nemôže jeden ani druhý, ale redakcia paraboly....

Keby som mohol oznámkovať ako v škole tak vo všeobecnosti, čo vidím na vlastné oči tak takto:

Skylink / cs link 1
UPC Digital 1 -
UPC Direct 1/2 na Thore a na Astre 3
Magio SAT 2
Digi TV 3 -
jarino1978 (8045)|3.5.2010 10:39
MilanC : súhlas. Inak to digi tv snáď ani oznámkovať nejde.
vivid.sk (11472)|3.5.2010 12:28
Magio SAT 2

[OT] To je ten Magio satelit v MPEG4 taky zly? Nevidel som - nemozem hodnotit, ale podla ich specifikacie tam fici MPEG4 s podobnymi datovymi tokmi, ake ma UPC v MPEG2, takze by to malo byt podstatne lepsie.
[/OT]
jarino1978 (8045)|3.5.2010 12:45
pokiaľ si dobre pamätám, tak Magio má 1,2 - 1,5 Mbit/s v Mpeg4 . To je údaj asi týždeň po tom, ako začali vysielať. Kvalita bola takmer zhodná s digi tv. Momentálne ale nedokážem zmerať bitrate. Opäť nemám tú stránku, kde boli dátové toky. Škoda, že Satcodx už nie je, tam boli veľmi solídne údaje.
Pytkin (7947)|3.5.2010 15:29
[quote=Milan C;279890]
Porovnával som fyzicky aj ostatné...cenovo je to podobné hlavne aj obrazovo. Nevidím na sat nebi čistú jednotku. Skôr sa mi zdá, že UPC Direct na Thore dobre zabodovalo a obrazovo dobehlo Skylink. [/quote]

stale je tam ta vec , ze za UPC musis platit a Skylink je zadarmo .. teda neplatis mesacne nic .. len kartu si kupis .. To UPC zatial nedobehlo ..
emilsat (64)|4.5.2010 12:26
[quote=jarino1978;279936]pokiaľ si dobre pamätám, tak Magio má 1,2 - 1,5 Mbit/s v Mpeg4 . To je údaj asi týždeň po tom, ako začali vysielať. Kvalita bola takmer zhodná s digi tv. Momentálne ale nedokážem zmerať bitrate. Opäť nemám tú stránku, kde boli dátové toky. Škoda, že Satcodx už nie je, tam boli veľmi solídne údaje.[/quote]
Jestli muzu doplnit bitrate ( Ta3_ 1441 Tv paprika_1396 Viasat-his_1845 vice jsem neměříl !
jarino1978 (8045)|7.5.2010 21:06
Tak dáme si čerstvé údaje o dátových tokoch :

SKYLINK / CS LINK :
01.cgi.png 02.png 03.png 04.png 05.png 06.png 07.png
jarino1978 (8045)|7.5.2010 21:06
Upc direct - 1w :
100.png 101.png 102.png 103.png 104.png 105.png 106.png 107.png 108.png 109.png
jarino1978 (8045)|7.5.2010 21:13
Upc direct - 1w :
110.png
jarino1978 (8045)|12.5.2010 07:12
Skylink navýšil bitrate HBO HD o 1,5-2 Mbit/s. To sa nedalo hneď na začiatku ? Ušetril by som zopár zvyškov jedla, ktoré mi vypľul žálúdok pri sledovaní tohoto programu s logom HD :-k
rudlus (539)|12.5.2010 15:01
[quote=jarino1978;280581]Upc direct - 1w :[/quote]

to su inak chore data
jarino1978 (8045)|12.5.2010 15:48
neviem, čo si mám síce pod tým pojmom predstaviť, ale tento server už dlhé roky každý deň aktualizuje patričné dáta a sedia, ako riť na šerbli.
crysis81 (91)|22.5.2010 21:56
no tak po precitani tohoto vlakna som uz riadne mimo.zaciatkom roka som si chcel dat digi TV.pri zistovani info o kvalite ma kazdy odhovaral,tak som sa rozhodol pre UPC,kde maju do konca maja aj dobru akciu,ale po tom co tu citam rozmyslam ze ostanem asi len pri mojich piatich analogovych STV1,STV2,MARKIZA,JOJ,NOVA.lebo ako tak vsade citam,vsetko stoji za h...o.skylik nechcem,tie ich divne poskladane baliky ma vobec neoslovili.ide mi hlavne o SPEKTRUM,DISCOVERY,ANIMAL PLANET,NATIONAL GEO.,AXN,OCKO.a to ponuka najvyhodnejsie UPC.je to UPC(kvalitou obrazu) naozaj take hrozne?
fany76 (91)|22.5.2010 23:00
Samozrejme, ze neni. Ty cisla co jsem dal ten jarin, podle me moc nesedej nebo jim nerozumim.
Dost koukam na espn a tam to lita cca 6-7 Mbit/s kdyz davaji NHL, takze obraz je peknej.
Jeste asi zalezi do ceho to budes poustet.