Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 72

Téma: Myslíte si,že konečně LED tv dostihly plazmu...

Nováček
    Registrace
    May 2009

Ahojky všichni,chtěl bych založit takovou drbárničku ohledně tohoto tématu.Píšu to proto,že jsem zarytý plazmatik,ale v poslední době se stále upírám k LED technologii.Zejména zde již několikrát probírané spotřebě,protože si myslím,že v podstatných věcech již LEDka dostihly ba předstihly plazmy a tak se sám sebe táži,jestli by nebylo už teď lepší koupit LED z ohledu na tu spotřebu.Někdo zase namítne to neřeš,ale trubice tam to bylo v podstatě jasné a spotřeba téměř vyrovnaná ať si každý mluví co chce,ale měření to prokázalo.Ale nyní je opravdu rozdíl když vemu 42" úhlopříčku,tak plazmič mi veme baj voko,tak 220W průměrně,ale LEDko podle měření tak 90W.To si myslím je již za rok dost velký rozdíl a elektřina půjde stále na horu.Tak se mi prosím k tomuto vyjádřete.Předem dikes a mějte se.
    Naposledy upraveno uživatelem kolčis: 05-12-2009 v 17:33
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele SPAWN
    Registrace
    May 2009

LED TV = LCD:
    http://avmania.zive.cz/Bleskovky/sc-...7/default.aspx

P.S: kdyby jen elektrina ale nepr. benzin od 1. ledna.

Nováček
    Registrace
    May 2009

Dík za info,ale myslím si,že byly daleko lepší vychytávečky např.dynamický kontrast,odezva za chvíli bude 1000 Hz a tak...

Je tu pravidelně Avatar uživatele SPAWN
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od kolčis Zobrazit příspěvek
    Dík za info,ale myslím si,že byly daleko lepší vychytávečky např.dynamický kontrast,odezva za chvíli bude 1000 Hz a tak...
    Az zas tak bych to nevidel tech 1000Hz (reklama je porad reklama).D Ale napr. SAM8500 ma 240Hz ktery se prodava v USA jeden kolega tady na foru uz ho pomalu stahuje ocima domu. Ale v roce 2010 bude nastup 3D panelu takze to zase bude od znova vsa a dokola LCD(LED)/plasma atd.

P:S: i v jinych testech LED napr D-TEST nic revolucniho ale i v jinych testech mam je vsechny na hdd ale mam pc v rozkladu tak jsme rad ze pise aspon tak.

Je tu pořád Avatar uživatele garb7
    Registrace
    Dec 2008

a ješte by mohly v2010 přijít laserTV 65" se 135W spotřebou, obraz lepší jak plazma máme se na co těšit

Nováček
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od SPAWN Zobrazit příspěvek
    Az zas tak bych to nevidel tech 1000Hz (reklama je porad reklama).D Ale napr. SAM8500 ma 240Hz ktery se prodava v USA jeden kolega tady na foru uz ho pomalu stahuje ocima domu. Ale v roce 2010 bude nastup 3D panelu takze to zase bude od znova vsa a dokola LCD(LED)/plasma atd.

P:S: i v jinych testech LED napr D-TEST nic revolucniho ale i v jinych testech mam je vsechny na hdd ale mam pc v rozkladu tak jsme rad ze pise aspon tak.
    Těch 1000Hz jsem právě myslel,jako další velké číslo pro zákazníky nic nemněnící na kvalitě obrazu,ale výrobci prostě musí přicházet stále s novými věcmi,protože kupující neznalí na to velice dobře slyší...

Je tu pořád Avatar uživatele Heartwork
    Registrace
    Nov 2008

Pokud se budeme bavit o špičkových LCD TV s Full LED Local Dimming, tak myslím, že ano.

Sledoval jsem online přenos testu TV z U.S.A, kterého se účastnilo několik profíků z oboru, vč. ISF kalibrátorů tj. všechny TV byly zkalibrovány a poté testovány. Přesné modely už nemám v hlavě, ale byly tam zástupci LCD i plazma TV - Pioneer Kuro, Panasonic V10, LG LH90, Sony XBR9, Sam B8500 ..., přičemž poslední jmenovaná TV si poradila hravě se všemi dalšími modely a sekundovala etalonu Kuro - někde mělo navrch Kuro, někde zase B8500 - celkově bych řekl, že Kuro zůstalo nadále králem.

Takže za mě - věřím, že špičková LCD si se špičkovou plazmou již v ničem nezadají a vybírat lze tak dle svých priorit a finančních možností.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od kolčis Zobrazit příspěvek
    Ahojky všichni,chtěl bych založit takovou drbárničku ohledně tohoto tématu.Píšu to proto,že jsem zarytý plazmatik,ale v poslední době se stále upírám k LED technologii.Zejména zde již několikrát probírané spotřebě,protože si myslím,že v podstatných věcech již LEDka dostihly ba předstihly plazmy a tak se sám sebe táži,jestli by nebylo už teď lepší koupit LED z ohledu na tu spotřebu.Někdo zase namítne to neřeš,ale trubice tam to bylo v podstatě jasné a spotřeba téměř vyrovnaná ať si každý mluví co chce,ale měření to prokázalo.Ale nyní je opravdu rozdíl když vemu 42" úhlopříčku,tak plazmič mi veme baj voko,tak 220W průměrně,ale LEDko podle měření tak 90W.To si myslím je již za rok dost velký rozdíl a elektřina půjde stále na horu.Tak se mi prosím k tomuto vyjádřete.Předem dikes a mějte se.
    LED je normální LCD, akorát jinak podsvícená.

A pokud jde o tu spotřebu, tak skutečně nechápu co se tady občas snaží někdo nacvičovat (jestli 90W nebo 120W apod.), protože TV sama o sobě je v běžné domácnosti naprosto zanedbatelná položka co se spotřeby týká (takové PC, pračka, myčka, sporák, samozřejmě osvětlení apod. jsou mnohem významnějším faktorem než TV)

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    LED je normální LCD, akorát jinak podsvícená.
    Souhlasí ..., pouze to tvé "akorát" má celkem zásadní vliv na celkovou kvalitu obrazu: podání barev, černou, kontrast ... a nakonec i tu zlehčovanou spotřebu.

Typ podsvícení je pro LCD bohužel jedním nejdůležitějších faktorů, to asi nemá cenu zdůrazňovat - stejně jako to, že každá technologie má svoje klady a zápory.
    Samozřejmě to (LED LD) není dioda na pixel, což napovídá, že k dokonalosti to má stále daleko.

Registrace
    Mar 2004

Ano, máš pravdu - u LCD to je zásadní rozdíl jestli podsvícení trubicí nebo LED. Ovšem ve vztahu k Plazmě je to fuk, protože ta má v zobrazení běžného TV vysílání vždy navrch

Registrace
    Nov 2008

Ovšem ve vztahu k Plazmě je to fuk, protože ta má v zobrazení běžného TV vysílání vždy navrch
    Neprotestuji, ale nechává mě to chladným, páč u nás běží TV v "módu" multimediálního centra: HD sat, PC, Popcorn, hry ... a kvalitu zobrazení "běžného" rozplizlého SD (nejlépe analog) nepovažuji za nejdůležitější.

Kvalitní příjem lze dnes zajistit již poměrně snadno a věřím, že postupně budou nahrazeny alespoň nejzajímavější stanice / programy jejich HD verzemi, nic více nepotřebuji.

"Zobrazení běžného TV vysílání" (nekvalitního s nízkým datovým tokem), pak bude postrádat svou důležitost pro většinu obyvatelstva.

Registrace
    Mar 2004

Běžné TV vysílání ovšem nemusí být jenom nekvalitní a s nízkým datovým tokem - pokud má člověk CRT TV jako já, tak je vysílání kvalitní a datový tok mnohdy zcela dostačující. A je pak otázkou kde je vlastně problém, jestli v tom vysílání (což dle mě ne), anebo v tom příjmu na HD panelech (což myslím že ano, protože HD zobrazovače se neměly objevit dřív, než k nim bude existovat i HD vysílání).
    Pokud jde o většinu obyvatelstva, tak tady není co řešit - Nova, Prima, ČT1, pak dlouho nic a možná Barrandov a nějaké placené TV stanice. Vyjímkou jsou sportovní události (MS v hokeji, Olympiáda), kde má podíl ještě ČT2 a ČT4. A tady nikde žádné skutečné HD nenacházím, pouze nesmysl v podobě upscalingu a chvástání Novy o tom jak jsou lídři nových technologií (pak se podívám na film a zjistím, že je to ořez 4/3PS a i za padesátikačku na stánku je to na DVD alespoň v 16/9).

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2009

Běžné TV vysílání ovšem nemusí být jenom nekvalitní a s nízkým datovým tokem - pokud má člověk CRT TV jako já, tak je vysílání kvalitní a datový tok mnohdy zcela dostačující. A je pak otázkou kde je vlastně problém, jestli v tom vysílání (což dle mě ne), anebo v tom příjmu na HD panelech (což myslím že ano, protože HD zobrazovače se neměly objevit dřív, než k nim bude existovat i HD vysílání).
    Pokud jde o většinu obyvatelstva, tak tady není co řešit - Nova, Prima, ČT1, pak dlouho nic a možná Barrandov a nějaké placené TV stanice. Vyjímkou jsou sportovní události (MS v hokeji, Olympiáda), kde má podíl ještě ČT2 a ČT4. A tady nikde žádné skutečné HD nenacházím, pouze nesmysl v podobě upscalingu a chvástání Novy o tom jak jsou lídři nových technologií (pak se podívám na film a zjistím, že je to ořez 4/3PS a i za padesátikačku na stánku je to na DVD alespoň v 16/9).
    Tak timto si opravdu dostál sve prezdivky...

9z9 9z9 je offline
    Je tu občas
    Registrace
    May 2004

Ládíku, ale při pohledu běžného Franty uživatele TV má Pitomec pravdu. Vidím to u rodičů - mají 3 roky "velkou" CRT Panasonic a DVBT tam vypadá velice dobře. To samé u mé 32" LCD je "na hraně". Rodiče z dědiny prostě kabelovku mít nemohou a satelit na 4 TV je taky trošku problém. Je nikdo nedonutí si pořídit velkou plazmu/LCD, protože si v ničem nepolepší (víc programů jim to nepřinese, kvalita obrazu půjde dolů a ještě vyhodí plno peněz).

Registrace
    Nov 2008

A tak jasný, situace není ideální, ale ani patová - kvalita materiálu HD stanic, poměr zastoupení nativního HD a upscalingu nebo snad dokonce ořezané či 4:3 (rádoby HD) upscalované kostičky , jsou již záležitostí na samostatné téma.

Musíme věřit, že zastoupení nativního HD bude nadále stoupat, ale musíme též počítat s tím, že to co bylo natočeno v 4:3 (nebo tak bylo již nakoupeno), tak již zůstane.

Zda-li slepice či vejce je věc další - pokud by výrobci nezačali chrlit HD zobrazovače a lidi by je nazačali kupovat ve velkém, těžko by někdo donutil poskytovatele obsahu, aby s kvalitou (rozlišením) něco udělali - ten pokrok musí vždycky někdo odstartovat, jinak bychom se bohužel motali v kruhu.

O tom, že je HD posun kupředu a přináší vyšší kvalitu obrazu a lepší zážitky, není třeba polemizovat - stačí když porovnám záběry z dovolené, které se mi povalují ještě na VHS, se záběry z poslední dovči pořízené HD kamerkou - nebe a dudy, to samé pak platí pro i ostatní SD a nativ HD obsah.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. VD: Co si myslíte o tvrzení větší = lepší?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 16-01-2009, 16:08
  2. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-01-2008, 12:48
  3. FX1 vs. FX7 (konečne)
    Od MOJE v sekci Videokamery
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-12-2006, 20:18
  4. co si myslite o tejto kamere?
    Od kexa v sekci Videokamery
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 02-11-2005, 19:00
  5. SiGMATek XM-400 Pro! --- Co si o něm myslíte?
    Od snakess v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-07-2005, 18:43