Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co všechno zjistit a pořídit , když kupuji novou kameru (asi Canon HF200)

jarino1978 (8045)|17.12.2009 21:45
gratulujem ku kúpe.
myslím, že ide záznam oddeľovať ( taký kvázi strih ), označíš si úseky A-B.. ale pozriem sa na to, len sa ospravedlňujem, tento týždeň mám strašne málo času a nič nestíham. ak by som zabudol, pripomeň mi to...
MartasKP (710)|18.12.2009 11:10
[quote=klarka.kaja;254744]Jen mě napadnul ještě jeden dotaz. Jdu to hledat na Jarinovi stránky, ale zeptám se už tu. Jde to video nějak prostříhat už v kameře? Třeba když budu točit 5 minut, ale nakonec zjistím, že třeba poslední minutu se nic zajímavého nedělo, jestli už v kameře můžu ten konec odstřihnout? Případně jedno video (mezi rec a stop) třeba v půlce rozdělit a tam něco vystřihnout? Nebo to půjde jen v nějakém tom vhodném SW v PC?[/quote]

Na miniDV slo umazat cast zabru,resp. ho prepsat,nevim,jestli to umi i kartovky,ale rozhodne je pohodlnejsi to delat az potom v PC.Na te kamere muzes udelat i spoustu fatalnich chyb.Radeji bych si nechal par kB nebo MB na karte,jak prijit o treba 1minutu peknyho zaberu.Je mi jasny,ze ze zacatku budes mit hodne odpadu /ta asi vsichni co zacinali a mysli,ze i ti dobri obcas natoci nejakej opravdu waste material/,ale to casem vybrousis.
Rozhodne bych radeji to co natocim stahnul do PC a pak rozhodnul, nez v kamere to premazavat.
impaler_bxl (197)|18.12.2009 12:52
Předsádku mám a prostě nesundávám vůbec, je to super. Pravda, mázlé okraje jsem nezkoumal, ale ani nezpozoroval - je to ale .66, viz podpis. Tak nevím.

Každopádně bych podotkl, že na novorozence to nutnost přece jen asi není, spíš později, až se začne špunt hýbat mimo vyhrazený prostor. Což je ovšem, přiznejme si to, velice brzy, neb čas letí jako jelen. Nezapomeň, že příští rok touhle dobou tvoje robátko bude skoro nebo úplně chodit. :)