Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pár nejasností ohledně rozlišení a přehrávání videa přes PC

H2O (92)|26.11.2009 16:38
[quote=vivid.sk;250843](dnesne karty naozaj nie su ziadny outsider co sa tyka scalingu obrazu, v pripade extremu je mozne vyuzit softwarovy upscaling na nativne rozlisenie, kde sa ziadny TV nechyta)[/quote]

To si právě nemyslím. Ono zdaleka nejde jenom o nějaký scaling, to je vcelku triviální záležitost (a popravdě nemám pocit, že bych při přehrávání na PC viděl jakýkoliv rozdíl mezi výstupem z historické matroxky a nového radeonu HD). TV processing je mnohem složitější a skládá se z celé řady algoritmů, který dělají s obrazem psí kusy, statické i dynamické. Kdyby tomu tak nebylo, tak by obraz na všech TV stejné technologie vypadal skoro stejně, což nevypadá. A v neposlení řadě si opravdu nemyslím, že by výrobci TV byli takoví idioti a neumětelové, že by nedokázali do svých TV naimplementovat technologii, kterou má dnes každá grafická karta za pár stovek.
H2O (92)|26.11.2009 16:50
[quote=PaJaSoft;250848]Ale je, aneb patricny SW prehravac, PowerStrip, ReClock a podobne spolu komunikujici srandicky...[/quote]

Nerozumíme si. Mě šlo naopak o to, aby se vždy podle parametrů aktuálního videa nastavil HDMI výstup z PC. Tedy pokud pustím 24p 1080p BD, tak by se výstup přepnul do tohoto režimu. Pokud pustím DVD v 576i@50Hz, přepnul se opět na toto rozlišení atd..

[quote]On je problem uplne jinde - MS Windows ani Linux neni RT(*) OS, takze se to nevyplati masive resit... [/quote]

Nechápu, jak při úloze toho typu může něčemu přispět realitme OS. Vždyť jediná zpětná vazba je tam z dálkového ovládání ;)

Každopádně řešit to masově na této úrovni opravdu nemá cenu, protože to už tak jako tak elegantně vyřeší DLNA.
vivid.sk (11472)|26.11.2009 17:56
...že by výrobci TV byli takoví idioti a neumětelové, že by nedokázali do svých TV naimplementovat technologii

Obavam, sa ze mas pravdu. Ked DVD player za "par eur" dokaze spravit lepsi upscaling ako TV, tak k tomu nemam co dodat (samozrejme, opat to netreba posudzovat vseobecne, ale vobec neverim tomu, ze upscaligove a ine processingove algoritmy v TV za 500-1000e su nejako extra dokonale).

P.S. Matroxky boli velmi slusne karty (co sa tyka kvality 2D obrazu) na svoju dobu :).
PaJaSoft (827)|26.11.2009 19:19
[quote=H2O;250873]Nerozumíme si. Mě šlo naopak o to, aby se vždy podle parametrů aktuálního videa nastavil HDMI výstup z PC. Tedy pokud pustím 24p 1080p BD, tak by se výstup přepnul do tohoto režimu. Pokud pustím DVD v 576i@50Hz, přepnul se opět na toto rozlišení atd..
[/quote]

Ale naopak kolego, presne si rozumime a znovu rikam, ze to lze na PC v MS Windows vhodnymi prostredky zaridit... ano Windows Media Player ani zadny z bezne pouzivanych (a propagovanych) to ale neni...

[quote=H2O;250873]Nechápu, jak při úloze toho typu může něčemu přispět realitme OS. Vždyť jediná zpětná vazba je tam z dálkového ovládání ;)
[/quote]

Co treba k casovani? To, co se predvadi ve vsech dnesnich bezne pouzivanych OS je pseudorealtime... je to sice "preemptivni" multitasking (jak to, ze formatovani diskety ti zablokuje system, jak to, ze vytizeni PCI sbernice polozi cely system a jdes na kafe? atd. atd.), ale cela preemptivnost je dana tim, ze kontext procesoru se prepina "dostatecne casto" na to, abys mel pocit, ze to bezi "paralelne"... Proste zakladni prusvih je, ze aplikace nemuze OS sdelit / spust mne presne kazdych X ms ci spust mne okamzite po prichodu udalosti Y... - jedine, co lze udelat je nastavit casovac na "vzbud mne za X ms".... - to sice OS zpravidla zavcasu udela, ale zda-li skrze scheduler dostane CPU prave za tech X ms nebo X+t ms je jedno a z pohledu fungovani tohoto OS naprosto spravne... jinymi slovy, mas garantovano, ze budes vzbuzen nejdrive za X ms, ale nic jineho... a to nejen pri prehravani videa dost silne vadi... - na PC mas jedinou moznost - resit to hrubou silnou - dostatecne vykonnym HW a minimum paralelne bezicich procesu, ktere pokud mozno vyuzivaji minimum HW i SW prostredku PC, nic jineho k dispozici nemas...

[quote=H2O;250873]
Každopádně řešit to masově na této úrovni opravdu nemá cenu, protože to už tak jako tak elegantně vyřeší DLNA.
[/quote]

Opravdu? A kdopak skrze DLNA resi a uspokojive prehrava m2ts stream s VC-1? (Hint: ani PS3 to neni, Panasonic PDP/LCD taky ne, dle mych info Samsung taky ne..., Popcorn Hour, WD TV, WD Live, eGreat atd. konci u MPEG4/AVC - takze kdo?)

Jarino: reagovani na tve dementni a trapne vylevy je ztrata casu i mista, pokud tu nekdo je k smichu (a to nejenom pro mne), pak jsi to ty sam a tve imbecilni projevy... Na rozdil od tebe netrpim demenci - tak mi ten rezim vysvetli kdyz ses tak chytrej a nebo opet budes mlatit prazdnou slamu, delat desne chytryho a vis uplny houbelec?
panel.png
Garenn (19)|26.11.2009 19:46
Takže jak jsem na tom?

Zkusil jsem jinej přehrávač, konkrétně KMPlayer a cukáni ustalo.
Takže to bylo GOM playerem nebo nějakým, mnou dosud nezjištěným nastavením v něm.

Teď se dá říct, že obraz je celkem plýnulý ale pořád to bliká.
Zkoušel jsem nastavovat různý obnovovací frekvence ale nic.
Jenom při 1920x1080 24p se to blikání zdá méně intenzivní...

Tak jsem začal pomalu přemýšlet, že se vykašlu na připojovaní přeš PC a že si koupím box na HDD a budu to přehrávat přes USB.

Tak jsem se koukal do manualu a pár věcí mě zařáží:
- Tento televizor podporuje formáty JPEG, MP3 a SD DivX .... SD DivX znamená co?
- Pokud je paměťové zařízení USB připojeno přes rozbočovač USB, nelze ho rozpoznat......netýká se to pevného disku v boxu připojeného přes USB?

Jaká by tam byla vůbec rychlost s PATA nebo SATA diskem (mám oba)? Tím má na mysli, jestli bych nedopadl stejně jak u PC, že by to nestíhalo a trhalo se to.

Tady je výtah z manuálu jaký formáty TV přes USB přehraje atd:

Podporované formáty filmových souborů (*.avi/*.Divx)
Formát obrazu: MPEG1 , MPEG2, MPEG4 (Nepodporuje formáty Microsoft MPEG4-V2, V3),
DivX 3.xx , DivX 4.xx, DivX 5.xx , DivX VOD ( DRM ) , XviD, DivX 6.xx(Playback)
Formát zvuku: Mpeg, Mp3, PCM, Dolby Digital
Vzorkovací frekvence: 8 ~ 48 kHz
Přenosová rychlost: 8 ~ 320 kb/s
Formát titulků: *.smi/ *.srt/ *.sub (MicroDVD, SubViewer 2.0)/ *.ass/ *.ssa/*.txt(DVD Subtitle
System)
• Formát DivX nemusí být možné přehrát v závislosti na jeho typu a způsobu nahrání.
• Pokud obrazová a zvuková struktura nahraného souboru nejsou prokládané, bude přehrán
pouze obraz nebo pouze zvuk.
• Maximální podporovaná přenosová rychlost formátu DivX je 4Mbps.
• Maximální hodnoty FPS (počet snímků za sekundu) lze dosáhnout pouze na úrovni SD.
Obrazová frekvence je 25 snímků/s (720*576) nebo 30 snímků/s (720*480) v závislosti na
rozlišení.
• Soubory s obrazovou frekvencí 25 snímků/s nebo 30 snímků/s a vyšším rozlišením nemusí
být přehrány správně.
• Soubory zakódované pomocí GMC (Globální kmpenzace pohybu) nemusí být přehrány

Moc těm údajům nerozumím. Např ty formáty, jestli ty, tkeré to nepodporuje se běžně používají, potom ty frekvence a rychlosti a jak je to s tím SD a rozlišením.
vivid.sk (11472)|26.11.2009 19:57
SD DivX znamená co?
Standard Definition (teda rozlisenie do max 720x576 pre PAL), ziadne HD.

- Pokud je paměťové zařízení USB připojeno přes rozbočovač USB, nelze ho rozpoznat......netýká se to pevného disku v boxu připojeného přes USB?
Nie

Jaká by tam byla vůbec rychlost s PATA nebo SATA diskem (mám oba)? Tím má na mysli, jestli bych nedopadl stejně jak u PC, že by to nestíhalo a trhalo se to.

To sa nemusis bat, jedine obmedzenie pri HDD je stale USB 2.0 a tam je aj pri HD prehravani obrovska rezerva.
Garenn (19)|26.11.2009 20:26
Takže HD filmy přes USB vůbec nepřehaju? Nebo přehaju ale nějak se to ořeže?
Co znamená ta rezerva, jak píšeš?

Teď mám teda dilema ja sviňa.
Koukat na filmy z kompu nebo přes USB?
Když chci dobrou kvalitu toho filmu, tak jakej format, rozlišení atd. je nejlepší pro tuhle TV (LG 42PQ6000)?
vivid.sk (11472)|26.11.2009 20:31
Takže HD filmy přes USB vůbec nepřehaju?
presne tak

Co znamená ta rezerva, jak píšeš?
USB 2.0 podla specifikacie ma 480Mbit/s (v praxi vsak nedosiahnutelny udaj).
V praxi bezny 3.5" HDD dava cez USB 2.0 pri citani ~30MB/s. (Bitrate DVDcka je max 9Mbit/s = cca 1.3MB/s aj so zvukom).

Dilemu si budes musiet vyriesit sam.

Mozes ist z PC, alebo si kupis "mudru krabicku" typu PopcornHour/eGreat, alebo podobne.
jarino1978 (8045)|26.11.2009 20:43
[quote=PaJaSoft;250903]Jarino: reagovani na tve dementni a trapne vylevy je ztrata casu i mista, pokud tu nekdo je k smichu (a to nejenom pro mne), pak jsi to ty sam a tve imbecilni projevy... Na rozdil od tebe netrpim demenci - tak mi ten rezim vysvetli kdyz ses tak chytrej a nebo opet budes mlatit prazdnou slamu, delat desne chytryho a vis uplny houbelec?[/quote]

Pajinko, za ..... si tu odjakživa Ty. Rozumnému človeku sa ten rozum pozastavuje nad tým, čo píšeš, ako to píšeš a hlavne je pre mňa pobavujúce, na čo si to vlastne zasa prišiel. Prišiel si opäť na to, že si z toho všetkého ...... A nakoniec ako ...... to tu aj zverejňuješ.

Takže pajinko, opäť LEN a LEN špeciálne pre Teba venujem tieto odkazy zo stránky, kde sa ostatní na Tebe bavia, čo zasa nové vynájdeš a napíšeš svojimi technofilnými výrazmi, ktoré majú vždy zakončenie s názvom : BLBOSTI...
https://www.tvfreak.cz/komercni-formaty-videa-a-tv/1373
https://www.tvfreak.cz/prokladani-jeste-jednou-a-snad-naposledy/456
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/3420-nez-se-zeptate

Pa, pa...
01.jpg
Garenn (19)|26.11.2009 20:50
Hm ty multimediální centra nejsou zrovna levný...
Asi se teda opět vrátím k PC.
Akorát musím vyřešit tu frekvenci, což vůbec nevím jak.

Jaký teda shánět filmy, když chci využít nejlepší kvality téhle TV? A co je třeba už uplně zbytečný, kde uz se nepozná rozdíl od horší kvality?
jarino1978 (8045)|26.11.2009 21:01
[quote=Garenn;250937]Hm ty multimediální centra nejsou zrovna levný...
Asi se teda opět vrátím k PC.
Akorát musím vyřešit tu frekvenci, což vůbec nevím jak.[/quote]

- neviem, mediatanky sú celkom lacná vec, pravdepodobne by som ti odporučil ísť radšej ich cestou.

- prelistuj si aj toto :
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/42-multimedialni-centra-dvd-blu-ray
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/17961-wd-tv-hd-media-prehravac-wdavp00be
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21495-lg-bd390
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20005-egreat-eg-m34a-vs-wdtv-hd-media-player-wdavp00be

Je to síce veľa strán, ale bohato skúseností.

- skús v PC použiť WMP a MPC
- ak Ti grafika umožňuje nastaviť režim AUTO, navoľ si ho. Alebo potom podľa filmov : 24Hz ( väčšina BD ripov ), 50 Hz , 60 Hz. Na iné možnosti nebudeš mať dôvod.
PaJaSoft (827)|26.11.2009 21:22
[quote=jarino1978;250934]Takže pajinko, opäť LEN a LEN špeciálne pre Teba venujem tieto odkazy zo stránky, [/quote]

Ja jsem nechtel abys recykloval jine clanky nebo informace, kterym mozna ani sam plne nerozumis, ale vysvetleni predstavenych prokladanych rezimu, ktere umoznuje moje gr. karta skrze HDMI pustit (a vhodny signal, ktery zobrazim na monitoru PC je skutecne prokladany a jako prokladany jej (pokud chci) monitor progresivne zobrazi - treba skrze VLC - takze ten signal prokladany zustane a nikdo v ceste z nej progresivni sam od sebe neudela) a presto TV v tomto rezimu neprovede deinterlacing a interlacovy artefakty zustanou...

Jako obvykle misto rozumne odpovedi mlatis prazdnou slamu, delas desne chytryho (kloudne vysvetleni nedas) a naprosto nemistne a zbytecne poucujes - nic jineho jsem od tebe ani necekal, nezklamal jsi, jen jsi (vim, ze nejenom mne, ale advokaty jini nepotrebuji) mi opet dokazal, jaky jsi tluchuba... nevis ani zdaleka vsechno jak se tvaris, coz tady dnes a denne dokazujes, jen ke vsemu a do vseho kafras... a tve zakoupene spotrebni smeti je to nejlepsi a beda na ne sahnout nebo mu neco vytknout... (chicht!) - ja na rozdil od Tebe objektivni kritiku jsem schopen prijmout a mam snahu se i neco noveho dozvedet (ne od Tebe jsem se NIC krome urazek nedozvedel co by mne posunulo v resenych problemech) a tve vylevy na tema strep panasonic mne nechava mrtvolne klidnym... onanuj si nad svou ne prilis povedenou prvni verzi LED TV klidne dal...:-r
PaJaSoft (827)|26.11.2009 21:27
[quote=jarino1978;250939]24Hz ( väčšina BD ripov )[/quote]

Kecko! Vetsina BD ripu je presne v 24 * 1000/1001 Hz/fps (zde je to jedno, protoze u ripu jsem prokladany material skutecne nepotkal) - jenze opet mlatis slamu, kterou sis patrne spatne nastudoval a zavadejicim zpusobem papouskujes.

Ano, zdaleka ne kazda gr. karta takovy rezim umi a zdaleka ne kazdy prehravac se s tim srovna (doporuceny WMP uz vubec ne!)... ze pak vidis naprosto pravidelny judder v obraze je snad jasne... (a jestli ho nevidis, tak to mozna bude tou mazanici co vydavas za motion fluid enhance technologie na LCD hehehe)
jarino1978 (8045)|26.11.2009 21:38
[quote=PaJaSoft;250943]Ja jsem nechtel abys recykloval jine clanky nebo informace, kterym mozna ani sam plne nerozumis....onanuj si nad svou ne prilis povedenou prvni verzi LED TV klidne dal...:-r[/quote]
1. nerozumieš tomu ani zďaleka TY
2. moja TV NIE JE LED
3. to, či je moja TV "povedená" alebo nie.... Nikdy som netvrdil, že to tak je, naviac už len to, že ju mám 3 roky ( vtedy si Ty o žiadnom HD ani nevedel ) a dodnes som nekúpil inú, svedčí o tom, že som aspoň trošku s ňou spokojný.
Minulý rok som bol nalomený nad LED Samsung s. 9, ale aj keď som ju mal týždeň doma, nepresvedčila ma.. Dodnes len čakám na tú "svoju" HDTV, ktorá žiaľ ešte neprišla. Naviac prípadná nová HDTV ma opäť bude stáť aspoň 100 litrov, takže na výber si dávam sakra pozor.
4. to, čo s elektroniky doma mám, som nekupoval zo dňa na deň, u mňa trvá kúpa priemerne 3 mesiace, dokiaľ všetko mám pod kontrolou. až potom kupujem, skôr nie.takže môžem kľudne napísať, že som spokojný. s prípadnými mínusmi som vždy rátal ešte pred kúpou, takže u mňa prekvapenie nebýva.
5. všetko nevie nik, neviem to ani ja. Ty máš chybu v tom, že už len ten základ nevieš, potom skúšaš doma niečo, o čom nemáš šajnu, laboruješ a píšeš nezmysly. To, že si sa mýlil , to Ti tu dokáže hocikto.
jarino1978 (8045)|26.11.2009 21:51
[quote=PaJaSoft;250944]Kecko! Vetsina BD ripu je presne v 24 * 1000/1001 Hz/fps (zde je to jedno, protoze u ripu jsem prokladany material skutecne nepotkal) - jenze opet mlatis slamu, kterou sis patrne spatne nastudoval a zavadejicim zpusobem papouskujes.

Ano, zdaleka ne kazda gr. karta takovy rezim umi a zdaleka ne kazdy prehravac se s tim srovna (doporuceny WMP uz vubec ne!)... ze pak vidis naprosto pravidelny judder v obraze je snad jasne... (a jestli ho nevidis, tak to mozna bude tou mazanici co vydavas za motion fluid enhance technologie na LCD hehehe)[/quote]

- Keďže nerozumieš základom, nechávam Ťa v tom. Ži si svoj sen aj naďalej... ty nie si rovnocenný partner pre pár technických jedincov, ktorý fungujú na tomto fóre. Ty medzi nich jednoducho nepatríš.
- SW prehrávaču je úplne jedno, v akom rozlíšení a v akom fps niečo prehráva. Opäť si len dokázal to, čo v skutočnosti si...WMP nema problema....
- Ty si jediný na svete, ktorý sa díva na NEO PDP na film z BD disku a tvrdí, že mu to ide v pohybe na 1080p !!!!-9-)
- nakoľko si s HD a BD začal len nedávno, už som ťa raz ubezpečil, že niektoré BD disky mám doma v 1080i
H2O (92)|26.11.2009 22:08
[quote=PaJaSoft;250903]Co treba k casovani? To, co se predvadi ve vsech dnesnich bezne pouzivanych OS je pseudorealtime... je to sice "preemptivni" multitasking (jak to, ze formatovani diskety ti zablokuje system, jak to, ze vytizeni PCI sbernice polozi cely system a jdes na kafe? atd. atd.), ale cela preemptivnost je dana tim, ze kontext procesoru se prepina "dostatecne casto" na to, abys mel pocit, ze to bezi "paralelne"...[/quote]

Prosím, nevysvětluj mi, jak funguje multitasking. Já se (vesměs nízkoúrovňovým) programováním živím. A opakuji, že nevidím důvod, proč by mělo přepínání videobufferů každých pár desítek ms (což je řádově víc, než s čím běžně pracují RTOSy) nějak extra záviset na odezvě systému. Kromě toho, tyhle věci jedou dávno čistě v režii grafické karty.

[quote]Opravdu? A kdopak skrze DLNA resi a uspokojive prehrava m2ts stream s VC-1? [/quote]

A není to jedno? DLNA je zatím v plenkách a pokud nějaký široce používaný formát současné implementace nepodporují, tak ho budou podporavat zařízení za rok nebo dva. Osobně si myslím, že v blízké budoucnosti se celé HTPC zredukuje na malou NAS krabičku, která bude připojená jenom do sítě. Streamovat v mpeg4 se dají pohodlně i menu a jakmile někdo zabuduje H264 kodér do čipu, tak není problém streamovat i desktop, hry nebo www stránky s minimální zátěží.
PaJaSoft (827)|26.11.2009 22:10
[quote=jarino1978;250947]
5. všetko nevie nik, neviem to ani ja. Ty máš chybu v tom, že už len ten základ nevieš, potom skúšaš doma niečo, o čom nemáš šajnu, laboruješ a píšeš nezmysly. To, že si sa mýlil , to Ti tu dokáže hocikto.[/quote]

Vis, s A/V na vypocetni technice (PC to zdaleka nezacina ani nekonci) pracuji uz tak dlouho, ze jsi jeste mozna chodil s kacerem kdy ja jsem si uz s tim hral - samplovany (a navic analogove nelinearni) 8 bitovy signal (hudbu) jsme drtili skrze jednobitovy beeper, pripadne pozdeji 3-bitove AYcko, ve slusne kvalite jsme MP3 (do dnes to bez problemu posloucham a oproti "modernejsimu" 192/256kbps vbr neni valny rozdil) vyrabeli v dobe, kdy neexistoval jiny nez oficialni Frauhoferuv kodek (WinAmp - ten se jeste nenarodil) a to v DOSu a grabnuti jednoho CD byla zalezitost na celou noc na modernim PC te doby (Pentium 75MHz, nic lepsiho nebylo, 8GB disk stal skoro desitku), vypalovali jsme CD, kdy palici media se davaly zasadne do caddy, 40GB SCSI disk (zadny ultra wide!) stal majlant, samotna palirna (na IDE/ATAPI zapomen!) stala to co motorka a medium v nakupu 5 kilo (na druhou stranu takove medium originalni zn. Yamaha prectu jeste dnes po temer 20 letech!), rychlost paleni byla optimalne maximalne 1.5x (tedy slabych 250kB/s) a medium se palilo skoro hodinu... Profesionalni strizny a jiny A/V HW v souvislosti s firmou True Connection ti asi mozna vubec nic nerikaji... Jestli pro Tebe je HD zalezitost poslednich 3 let, je videt, jak na tom s A/V oblasti vlastne ses... nejsem zadna rychlokvaska nebo pisalek, ktery si neco precetl ve wikipedii nebo popularizujicich clancich a dela chytryho (a to, ze se na mne s praktickymi dotazy a z praxe obraceji lidi nejen na tomto serveru asi svedci o tom, ze maji pocit, ze necemu opravdu rozumim a nebo maji aspon pocit, ze mohu fundovane poradit) - me neco vice rikaji i ty konvoluce, FFT, zpracovani signalu, A/D a D/A prevod, signalni logika apod., jenze to bys musel vedet/znat a ne vestit z kristalove koule...

Co treba na tu dobu kvalitni (byt mono) nahravky koncertu rockovych kapel a jejich produkce v .AU formatu (na PC a MS Windows 3.1 zapomen! ty si s tim nevedely vubec rady, natoz aby mely vykon na kvalitni prehrani)? Vis vubec o co se jedna a kdo je autorem formatu a kde se s tim dalo nakladat? Co internetova doupata s timto obsahem pred vice jak 15 lety... kdepak byl Jarino rocnik 1978, ze si osvojuje pravo a kde bere tu drzost se takto vyjadrovat?

Nerikam, ze jsem nekdy nenapsal blbost (nebo se vyjadril jinak, nez jsem zamyslel, to je fuk), ale vse, kde ses tak desne pral a ze mne delal vola nakonec skoncilo na informaci, na kterou jsi nemel co rici (zejmena bylo marne ji zpochybnovat), protoze proste cerna zustane cernou i kdybys to 100x okecal... takze o jakem omylu to zase placas?
PaJaSoft (827)|26.11.2009 22:16
[quote=H2O;250956]Prosím, nevysvětluj mi, jak funguje multitasking. Já se (vesměs nízkoúrovňovým) programováním živím. A opakuji, že nevidím důvod, proč by mělo přepínání videobufferů každých pár desítek ms (což je řádově víc, než s čím běžně pracují RTOSy) nějak extra záviset na odezvě systému. Kromě toho, tyhle věci jedou dávno čistě v režii grafické karty.
[/quote]

Aha.. pak urcite vis, jak chutna kartam NVidia dual-view , zejmena pote, co jeden vystup jede treba v rozliseni 1024 radku a 85Hz a druhy v 1080p...:-) Vzdyt se jedna jen o flipping videobufferu...:-)

BTW Na 60p to uz par desitek ms neni...:-) Nenastupuje nam pristi rok nahodou 3D s jeste ponekud vyssimi pozadavky?


[quote=H2O;250956]A není to jedno? DLNA je zatím v plenkách a pokud nějaký široce používaný formát současné implementace nepodporují, tak ho budou podporavat zařízení za rok nebo dva. Osobně si myslím, že v blízké budoucnosti se celé HTPC zredukuje na malou NAS krabičku, která bude připojená jenom do sítě. Streamovat v mpeg4 se dají pohodlně i menu a jakmile někdo zabuduje H264 kodér do čipu, tak není problém streamovat i desktop, hry nebo www stránky s minimální zátěží.[/quote]

Diky tomu, ze VC-1 je patenty zatizeny format (a dalsi pokus MS o kontrolu nad kodekovym businessem - pamatujes zalezitosti s WMP a AVI kontejnerem?), rozhodne to tak jednoduse a ruzove nevidim...
PaJaSoft (827)|26.11.2009 22:19
[quote=jarino1978;250950]
- Ty si jediný na svete, ktorý sa díva na NEO PDP na film z BD disku a tvrdí, že mu to ide v pohybe na 1080p !!!!-9-)
[/quote]

A ty s necim takovym mas problem? Mozna by ses mel trochu priucit a ne se vysmivat...:-r

[quote=jarino1978;250950]
- nakoľko si s HD a BD začal len nedávno, už som ťa raz ubezpečil, že niektoré BD disky mám doma v 1080i[/quote]

Aha, takze HD = BD? To, ze jsem si s BD formatem a obsahem zacal hrat nedavno mne jako jakkoli diskvalifikuje v diskusi s HD obsahem? A neni (muze byt) HD take staricky MPEG2 nahodou?
jarino1978 (8045)|26.11.2009 22:41
[quote=PaJaSoft;250957]Vis, s A/V na vypocetni technice (PC to zdaleka nezacina ani nekonci) pracuji uz tak dlouho, ze jsi jeste mozna chodil s kacerem kdy ja jsem si uz s tim hral - Jestli pro Tebe je HD zalezitost poslednich 3 let, je videt, jak na tom s A/V oblasti vlastne ses... nejsem zadna rychlokvaska nebo pisalek, kdepak byl Jarino rocnik 1978, ze si osvojuje pravo a kde bere tu drzost se takto vyjadrovat?

Nerikam, ze jsem nekdy nenapsal blbost (nebo se vyjadril jinak, nez jsem zamyslel, to je fuk), ale vse, kde ses tak desne pral a ze mne delal vola nakonec skoncilo na informaci, na kterou jsi nemel co rici (zejmena bylo marne ji zpochybnovat), protoze proste cerna zustane cernou i kdybys to 100x okecal... takze o jakem omylu to zase placas?[/quote]

- takže káčer.... hmmm.
- Pajinko, pýtal si sa, kde som bol v tej dobe, keď vzniklo Mp3 atď atď ... No ja Ti poviem. V dobe plienkach Mp3 som bol bohužiaľ v práci, ťahali sme o dušu na dial-upe Mp3, ripovali sme CD-AUDIo do mp3. Takže pravdu máš, káčera som ťahal....
- v čase, keď som študoval informatiku a grafické systémy sme robili na 286/386/486, diskety sme používali 5/1/2", CD-ROM nebolo, ale AutoCad pod DOS-om šlapal. Windows NT tiež, potom potopa... WIN95/98... T602, prvý office, krása... Ale, káčera som samozrejme ťahal, ako ináč...
- svoj prvý DVD player som v podobe DVD-ROM kúpil myslím v roku 1998-9, potom som 3 roky lovil zo Skystar2, na držku dostával Europe Online....Ako prvý stolný DVD player bol Sony za 35 litrov, potom legendárny Grundig GDR130, prvé kino som mal v roku 1998-9 ( Aymaha RXV-395 )... Ale, káčera som samozrejme ťahal....
- svoju prvú HD výbavu som kúpil HDV kameru Sony HDR-HC3...
- za komančov som počúval Rádio Luxemburg, rádio Elán, bol som bohový fanúšik DMC...
- za komančov som lietal na kotúčaku B-700, na gramcoch Tesla, môj prvý "magič" bol CONDOR a pod...

Byť Tebou, tak sa hanbím....

[quote=PaJaSoft;250961]A ty s necim takovym mas problem? Mozna by ses mel trochu priucit a ne se vysmivat...:-r[/quote]

- namôjdušu, mám s tým problém... A Ty nie ?
vivid.sk (11472)|26.11.2009 23:02
Pekne, pekne :D
som zvedavy co sa este dozvieme, mozno kto pil odkedy sunar a ine zaujimave pikosky. Tesim sa.

ja len malu poznamku k WMP. Tento nepouzitelny player by som odporucil nepriatelovi. Snad tolko staci.
dalsi spominany - MPC (resp. dnes uz MPC-HC) je oproti nemu akoby som porovnaval SuperB so Skodou 100.
jarino1978 (8045)|26.11.2009 23:09
[quote=vivid.sk;250965]Pekne, pekne :D
som zvedavy co sa este dozvieme, mozno kto pil odkedy sunar a ine zaujimave pikosky. Tesim sa.

ja len malu poznamku k WMP. Tento nepouzitelny player by som odporucil nepriatelovi. Snad tolko staci.
dalsi spominany - MPC (resp. dnes uz MPC-HC) je oproti nemu akoby som porovnaval SuperB so Skodou 100.[/quote]

- môžme aj o tom, veď ste tu popísali 3 strany nezmyslov...
- WMP - nemám s ním problém. Nechápem, prečo by sa nemal odporučiť....Skús si na ňom prehrať AVCHD...
vivid.sk (11472)|26.11.2009 23:21
a s podporou titulkov problemy nemas? a dalsie funkcie....horizontalny posun videa, korekcia AR, zoom, atd .... stale nic?
nastavenie/priradenie vlastnych filtrov, zistenie pouzitia filtrov .... alebo este, korektne prehratie suborov s 3 a viac audiostopami, podopora dvojo subeznych titulkov, .... mozem pokracovat do rana.

...WMP - jedine za trest (aj poslednu pouzitelnu verziu 6.4 M$ dokurvil, ale to sa stava). Ale zato pridal plnu rit vizualizacii a skinov ... ved to je to prave, orechove.
jarino1978 (8045)|27.11.2009 06:29
na prehrávanie AVCHD nepotrebujem od neho to, čo si napísal. Chcem to prehrať kvalitne, čo WMP zvláda viac, ako dobre, lepšie, ako MPC.
PaJaSoft (827)|27.11.2009 08:33
[quote=jarino1978;250964]Byť Tebou, tak sa hanbím....
[/quote]
Nemam pocit, ze bych mel za co... to co popisujes jsem zazil, bohuzel/bohudik moje pametihodnosti sahaji jeste aspon o jednu az jeden a pul generaci dal...:)


[quote=jarino1978;250964]- namôjdušu, mám s tým problém... A Ty nie ?[/quote]

UZ ne, jenze jsem k tomu dospel na zaklade (dle tebe nesmyslneho) laborovani a zkouseni veci "ktere proste nemohou/nemaji fungovat"...

Vis ona iluze (oci a mozek neunavujici) pohybu vubec neni o mnozstvi fps, frekvenci, progresivnim ci prokladanem signalu... ona muze byt dokonala (= dostatecna) iluze pohybu od 15fps, stejne tak na nektere veci nestaci ani zminenych 50/60 snimku/pulsnimku (mluvime o digitalnim signalu a jeho "cislicovem" zobrazeni, u analogu je to trosku jinak)...

V posledni dobe maji deti oblibeny film Speed Racer (krome docela "presponovaneho" dynamickeho kontrastu (zamerne, ale to k tomuto filmu patri) (*)), tento film je kupodivu v 24/1.001 fps a je progresivni presto iluze pohybu objektu po obrazovce je dokonala (bez motion blur!) a ze ten pohyb je casto (zejmena tech auticek pres skoro pul obrazovky) opravdu hoodne rychly vi kazdy, kdo to videl... ne obraz opravdu TV neupravuje oberlickama jako IFC apod.

Prave proto ze je video stopa ve VC-1 na prehrani v PS3 - nemas-li original (dle meho povedomi by to s originalnim mediem melo jit hrat) - muzes zapomenout, muzes zapomenout rovnez na plne akcelerovanou grafickou podporu a to jak na NVidia, tak ATI kartach (o Intel v teto souvislosti nic nevim), bezne pouzivane multimedialni prehravace (vcetne noveho PH C-200) se nechytnou vubec, presto vse slape jak ma a deti i ja si obrazovy zazitek plne a plynule vychutnavame... jak to?:-)

(*) BTW chci videt LCD technologii, ktera to bude schopna takto zobrazovat, ale to by byla zase flamewar....:-)
vivid.sk (11472)|27.11.2009 10:04
jarino> bezny user ale neprehrava LEN AVCHD. Okrem ineho AVCHD podporuje mnoho direct show dekoderov (ffdshow v ramci kniznice libavcodec, CoreAVC, PowerDVD decoder, ....), takze ho mozes prehrat s naozaj akymkolvek playerom. Ale preco si zrovna vybrat ten najhorsi ? 9-)
jarino1978 (8045)|27.11.2009 10:29
[quote=vivid.sk;251007]jarino> bezny user ale neprehrava LEN AVCHD. Okrem ineho AVCHD podporuje mnoho direct show dekoderov (ffdshow v ramci kniznice libavcodec, CoreAVC, PowerDVD decoder, ....), takze ho mozes prehrat s naozaj akymkolvek playerom. Ale preco si zrovna vybrat ten najhorsi ? 9-)[/quote]

- veď preto Ti píšem, že WMP používam na m2ts z AVCHD kamery. Z neho lezie najlepší obraz.Pre mňa osobne je WMP jednoznačne player s najkvalitnejším obrazom na m2ts z AVCHD kamery.
- WMP je SW player, zvládne všetky bežné formáty, takže v čom je problém ?
- MKV si na ňom síce prehrávať nebudem, ale tým to u mňa končí !
- každý nech si vyberie podľa seba, pričom ani Ty sám nevieš, či ho dotyčný nepoužije !
- ostatné prehrávam na MPC, poprípade Nero Showtime. Iné playere neriešim. Power dvd je prehrávač, s ktorým som neni spokojný myslím od verzie 7. Taký humusný obraz....
vivid.sk (11472)|27.11.2009 11:15
zvládne všetky bežné formáty, takže v čom je problém ?
Napisal som ti to o prispevok vyssie. Potom moze byt prehravac uz aj taky Total Commander, ked stlacis na avi priponu F3. Tiez to "prehra" video - ci nie?.

Power dvd je prehrávač,

Pisal som PowerDVD decoder (= dekoder (alebo presnejsie directshow filter), ktory sa ti nainstaluje do systemu spolu s tymto SW. Pouzivat ho mozes v akomkolvek inom directshow playeri. Kludne aj v MPC). Vyhodou je, ze vie pouzivat DXVA.

Ok, myslim, ze by sme to tiez mohli uzavriet, lebo to o chvilku bude ako nekonecny flame MAC vs PC.
PaJaSoft (827)|27.11.2009 11:30
[quote=vivid.sk;251017]
Pisal som PowerDVD decoder (= dekoder (alebo presnejsie directshow filter), ktory sa ti [/quote]

No to od full verze PowerDVD 8.x neni pravda (ale rekneme ze jsou cesty, jak to umravnit), ale chtel jsem rici zcela neco jineho... Cyberlink H.264 decoder je jeden z nejlepsich a nejkvalitnejsich (z hlediska PQ i zateze systemu) dostupnych na trhu DirectShow filtru... samozrejme s prichodem Windows 7 a noveho schematu Media Foundation se situace muze menit, v tuto chvili jsou vsak kostky vrzeny stale takto...
vivid.sk (11472)|27.11.2009 11:35
No to od full verze PowerDVD 8.x neni pravda

ale je :) mam ti poslat screenhot napriklad z DVB Viewera (alebo ineho playera ? :D)

Aj PDVD9 ide, ale pouzivam iny mpeg2 dekoder (aj ked je to jedno, lebo to dekoduje cez DXVA graf. karta).

Najlepsi HD dekoder je pre mna ten, ktory nezatazuje CPU vobec :) a vie to poslat cez DXVA (alebo vyuzije CUDA). V tomto momente su to pre mna dva (CoreAVC alebo PDVD 8/9; urcite existuju aj ine, ale nie je dovod hladat alternativy, ked prvy vyhovuje)
PaJaSoft (827)|27.11.2009 11:52
[quote=vivid.sk;251021]No to od full verze PowerDVD 8.x neni pravda

ale je :) mam ti poslat screenhot napriklad z DVB Viewera (alebo ineho playera ? :D)
[/quote]
Nemusis, mam ho tam taky:-), byt aktualne zneuzivam spise CoreAVC pro HD DVB - prijde mi pro muj pocit lepsi (ve Windows 7 - to je podstatne)... Mozna jsi ale zapomnel, ze jsi ho tam takto dostal jinak nez instalaci full verze PowerDVD (at uz cracknute, tak koupene 8.x ci 9.x)... je to presne od te doby co Cyberlink separoval DirectShow filtry a prodava je take samostatne...

[quote=vivid.sk;251021]Najlepsi HD dekoder je pre mna ten, ktory nezatazuje CPU vobec :) a vie to poslat cez DXVA (alebo vyuzije CUDA). V tomto momente su to pre mna dva (CoreAVC alebo PDVD 8/9; urcite existuju aj ine, ale nie je dovod hladat alternativy, ked prvy vyhovuje)[/quote]

Jenze HD dnes znamena MPEG4 part 4 a 10 a VC-1... v pripade prvnim to muze platit (cpu burn do 10%), v pripade VC-1 je to dost bida.

Navic zasadni problem DXVA je to, ze do dekodovaciho retezce uz nic nevlozis... jakmile to posles graf. karte skrze DXVA uz to z ni nikdy a nijak nedostanes... - na postprocessing (ala ffdshow) muzes s klidem zapomenout... proto k tomuto rozhranni maji ti, co tomu rozumi vice nez "hraje to" spise averzi a proto se takove oblibe tesi univerzalnejsi CoreAVC a softwarove ffdshow - zejmena pote, co bude realitou OpenCL....
vivid.sk (11472)|27.11.2009 12:09
Jenze HD dnes znamena MPEG4 part 4 a 10 a VC-1

Jasne (myslim, ze sme to uz spolu preberali). Ale Mikrosoftacke VC-1 (plosne podporovane scenou nie je (a ani nikdy nebude; nahodicka :D). A MPEG4 ASPje pouzivane na HD skor zriedkavo (ako pises, nie je ani problem s prehravanim a vytazenostou)

A co sa tyka postprocesu, na to to som radsej velmi rychlo zabudol, kedze je mi jasne, ze by mi to moje zelezo nedovolovalo (a principialne nie je nejako extra dovod, hlavne HD). Samozrejme, nejaka moznost upravy tu je (na urovni GPU), ale tieto upravy (dokonca vo vacsej miere) su mozne aj v TV (v TV si mozem definovat vlastne profily / per input).
Garenn (19)|28.11.2009 00:36
I přes všechny Vaše dohady pořád moc nechápu to rozlišení u mé TV. Jaktože 16:9 televize má rozlišení 1024x768, což je 4:3?
Co se teda potom děje s různýma rozlišeníma filmu, který do televize pouštím? Když si vezmu třeba film s rozlišením 1280x640? Tak se mi šířka smrští a na výšku budu mít nějakých 110 bodů červný pruhy, To asi těžko ne? Nebo jo?
Co mám teda pouštět do téhle TV za rozlišení?

A stále nemůžu vyřešit to blikání. Když jsem zkoušel nastavovat různé frekvence a rozlišení tak při 1280x720 50Hz to tuším neblikalo a ještě u nějakýho 1920x1080 25Hz to taky bylo OK. Ale když, podle některých, mám mít nastaveno rozlišení 1024x768, tak u tohodle rozlišení nenastavím jinou hodnotu než 60Hz.
vivid.sk (11472)|28.11.2009 00:57
To som sa ti snazil na zaciatku vysvetlit. TV ma mensie rozlisenie pixle nie su 'stvorce', ale 'obdlzniky'. Teda pokial posles do TV nativne rozlisenie 1024x768 (napriklad plochu OS, alebo aj obrazok), tak ho uvidis natiahnuty.

Pokial ti to neblika pri 50Hz, tak skus pouzivat tieto rozlisenia (i ked pojde o dvojity scaling - najprv na urovni PC, nasledne na urovni TV), ale aspon nebudes musiet robit zakazdym korekciu 4:3 vs 16:9. Ono to nieje celkom jednoduche, napr. pri zobrazovani fotiek.

Este otazka ...zoberie ti TV rozlisenie 1360x768?


P.S. Idealny pripad je jasny (TV s rozlisenim fullHD, na PC nastavene rozlisenie fullHD, a film s rozllisenim fullHD. V tom pripade ides 1:1:1 bez akehokolvek scalingu)