Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV Receiver

vivid.sk (11472)|12.8.2011 11:05
[quote=erik555;361836]Ludia, uz zacnite pouzivat aj hlavu! Ten denon ma "milion" vstupov/vystupov a ty sa pytas toto?!?! OMG.
Ved ten kabel ma aj audio cinche, tak ked nejde jedno, pojde urcite druhe. Len treba vybrat spravny vstup na receiveri. Ale tu pojde obidvoje, tak zasnem nad takymito otazkami, ked ma clovek "milion" moznosti ako to zapojit!!!![/quote]

no neviem ako chces preniest multikanalovy zvuk cez stereo cinche, ale OK.
Nevidim nic zle pri tychto otazkach, pretoze radsej sa 3x spytat, ako 1x lutovat. Casto totiz clovek zisti, ze existuje v niecom problem az vtedy, ked ma pristroj doma. A moze sa predtym zamyslat s hlavou aj 100x

Napriklad v druhom vlakne tema o "zone2, onkyo", atd.
erik555 (776)|12.8.2011 13:07
Nemozem za to, ze sa u neho doma nenajde opticky kabel, ked uz ma taku "masinu".
vivid.sk (11472)|12.8.2011 14:53
Ibaze on ten Denon este doma nema(l). Staci docitat az dokonca.
erik555 (776)|12.8.2011 14:58
A naozaj...ked pises o multikanalovom zvuku z PS2, tak ako ho chces ziskat z analogoveho sterea??? Jedine z hlavneho pristroja digitalne! Takze ak ma PS2 digitalny audio vystup, tak kablom priamo spojit hernu konzolu s receiverom.

EDIT: Teraz som si este raz precital, ze co vlastne potrebuje...tak potrebuje to, co pisem - z konzoly priamo audio digitalom do receivera. Ja ze chce tym komponent kablom do TV a z TV audio optikou do receivera. Tak nerozumiem, ze preco sa na to pyta, ci to bude fungovat, ked je to na to urcene!!! Ach, jaj...
carl.johnson (87)|12.8.2011 15:56
[quote=erik555;361872]Nemozem za to, ze sa u neho doma nenajde opticky kabel, ked uz ma taku "masinu".[/quote]

Mám otický kabel, nemám zatím ten komponentní kabel. Vím, že tam jsou ty cinče, ale opravdu bych rád zvuk 5.1. Chci ten komponentní kabel i optiku zapojit rovnou do receiveru - protože TV visí a je tam špatný přístup. Doufám, že se mi to podaří nějak nastavit aby to hrálo spolu. Mám návod pouze anglicky, takže se v tom moc nevyznám.
erik555 (776)|12.8.2011 16:06
Trosku nerozumiem, ale ty chces uz potom do TV z toho receivera kablom HDMI z HDMI OUT?
Neviem ako sa ovlada ten receiver, ci ma moznost zapnutia vystupu na HDMI a aj priamo vstupu optical pre zvuk na repro z Denonu.
Neviem, ale asi najjednoduchsie by bolo z PS2 z optickeho vystupu do receivera (zvuk 5.1), a na obraz (mozne aj so zvukom cinch - potom na TV vypnut zvuk, ak sa pouzije Denon) tym komponentom do TV. Inak komponent je sice HD signal, ale aj tak PS2 nema moznosti HD rozliseni!

EDIT: Ako mas prepojeny Denon s TV? Akymi kablami?
c4r10s (14)|12.8.2011 17:34
[quote=jarino1978;361782]možné je samozrejme všetko. ale nie cez cinche. klasika repro kábel do repro svoriek vo vnútri SW. Ale za tú námahu to teda nestojí.[/quote]

Jak to myslíš? Já mám z toho pas. subw. vyvedeny dva kabely už rovnou, na který jsem napájel cinch. Napadlo mě, že bych ten pasivní připojil do svorek k jednomu z repráků, ale to by byla hrozná prasárna. Asi mě fakt čeká koupě aktivního.
Pytkin (7947)|12.8.2011 23:51
aj dolby prologic je multikanal ..
vivid.sk (11472)|12.8.2011 23:54
[quote=c4r10s;361920] Napadlo mě, že bych ten pasivní připojil do svorek k jednomu z repráků...[/quote]
a ked budes vymyslat taketo chobotiny, tak ta caka nielen kupa aktivneho SW, ale aj noveho AVR. Nastastie maju mnohe AVR ochrany.
erik555 (776)|13.8.2011 12:46
[quote=Pytkin;361975]aj dolby prologic je multikanal ..[/quote]
Ale s plnohodnotnym priestorovym 5.1 zvukom ma spolocne iba to, ze hraju aj satelitne repraky :D
jarino1978 (8045)|13.8.2011 22:04
+ plné frekvenčné pásmo.
carl.johnson (87)|22.8.2011 07:48
[quote=erik555;361900]Trosku nerozumiem, ale ty chces uz potom do TV z toho receivera kablom HDMI z HDMI OUT?
Neviem ako sa ovlada ten receiver, ci ma moznost zapnutia vystupu na HDMI a aj priamo vstupu optical pre zvuk na repro z Denonu.
Neviem, ale asi najjednoduchsie by bolo z PS2 z optickeho vystupu do receivera (zvuk 5.1), a na obraz (mozne aj so zvukom cinch - potom na TV vypnut zvuk, ak sa pouzije Denon) tym komponentom do TV. Inak komponent je sice HD signal, ale aj tak PS2 nema moznosti HD rozliseni!

EDIT: Ako mas prepojeny Denon s TV? Akymi kablami?[/quote]

Denon s TV mám propojený HDMI. Ten komponent právě nechci do TV protože visí na zdi a přístup je tam zezadu dost špatný a taky nechci kabely vidět na stěně. Proto chci jít rovnou do AVR.
Vím, že PS2 nemá HD rozlišení, ale určitě takhle bude lepší obraz než přes S-video.